Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα!
Εχθές είχα ραντεβού με ρευματολόγο για διάφορους πόνους που έχω.
Μου έγραψε να κάνω ένα σωρό εξετάσεις και εξετάσεις για θρομβοφιλία, οπότε θα καλύψω και αυτό το κομμάτι.
Ερώτηση: Επειδή πρέπει να κάνω και ακτινογραφία πλάτης και ώμου, θα επηρεάσει την ωορρηξία και την ενδεχόμενη σύλληψη; Γιατί ωορρηξία μάλλον θα κάνω τη Δευτέρα, πότε είναι ασφαλέστερο να κάνω τις ακτίνες, μήπως γνωρίζει κάποια;; Αν και επειδή θα είναι αρκετά ψηλά μάλλον δεν επηρεάζει, αλλά μήπως κάποια ξέρει με σιγουριά;

@Lacostaki Περαστικά του!
@Antonia2 που θα πάει, θα έρθει και η σειρά σου σύντομα! 
@marinamanoulitsa μακάρι το ενστικτό σου να βγει αληθινο! θα είναι το τέλειο δώρο!

@Nandia- @anli1978 @Κατεριναπαπ Θέλει θετική σκέψη όλο το εγχείρημα! Γιατί το άγχος δεν σταματάει στο θετικό, ούτε στη χοριακή, ούτε ποτέ!

Διάβαζα προχθες το περιστατικό με το παιδάκι που ήταν κλινικά νεκρό από το φασόλι που του σφήνωσε στο λαιμό και τρελάθηκα, εγραφαν και άλλες μαμαδες τι ατυχηματα (με ευτυχή κατάληξη ευτυχώς) είχαν τα παιδιά τους και με επιασε πανικός, θέλει τεράστια προσοχή και πραγματικά το άγχος δεν σταματάει ΠΟΤΕ! 
 

δεν πιστευω να επηρεαζει.. μονο αν εισουν εγκυος θα ηταν καλο να το απεφευγες

απο την μερα που μενουμε εγκυος μεχρι να πεθανουμε θα ειμαστε μεσα στο αγχος για τα παιδια μας.. θετικη σκεψη εχω αλλα καποτε με ριχνει.. θα σηκωθω παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, μια όμορφη μέρα να έχουμε!

Κοριτσάκι μου γλυκό σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Δεν θα το κρύψω προχθές το βράδυ πλανταξα, χτυπήθηκα έπιασα πάτωμα, νιώθω πως έχασα το παιδί μου και ζητάω από θεό να μου στείλει το ίδιο υγιής! (Μπούρδες) αλλά έτσι μου έρχεται! Κάθε μέρα όμως και καλύτερα θα πάνε τα πράγματα, εχω τα εμβρυακια μου να με περιμένουν και μόλις νιώσω έτοιμη θα παω να τα πάρω, προσεύχομαι να μη γίνει παλι το ίδιο! 

Θα τα καταφέρουμε κορίτσια μου!! 

Εσυ πώς είσαι κορίτσι μου? Με τον άντρα σου όλα καλά?

Κοριτσακι μου πολυ λογικο μου φαινεται να σε παρει απο κατω.... ειναι πολυ φυσιολογικο... Εγω λεω να το αφησεις πισω ομως γιατι ειμαι σιγουρα οτι τα εμβρυακια σου ειναι εκει και σε περιμενουν💗

Καλυτερα με ανδρα μου, σε ευχαριστω για ερωτηση αλλα περιμενω πως και πως τελη Μαρτη την επαναληψη, γιανα δουμε αν θα συμφωνησουμε στα επομενα βηματα. 🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα πως εινα;; Έχει συμπτώματα; 
 

Περιμένω πως και πως να έρθει το τριήμερο και οι διακοπες του Πάσχα!! πως είσαι εσυ;; Πως θα συνεχίσεις τώρα;; 
 

 

καλημέρα κορίτσι μου!! Εγώ δεν ξέρω δε τα πήρα! Αλλά συμφωνώ μαζί σου δες πρώτα κ τα θεματάκια του άντρα σου και μετά βλέπεις ανάλογα πως θα κινηθείς!! Ποτέ θα πατε γιατρο;;;

 

Άμα είχες επαφές είσαι εντάξει διάβασα πολλες ιστορίες εδώ που δεν έβρισκαν θετικό ομως τελικά έμειναν έγκυες!! Καλή επιτυχία Ναντια μου 💓💓💓

Να είσαι αισιόδοξη!! Ήδη είναι μεγαλύτερη η  τιμή της από τις προηγούμενες!!! Μην σκέφτεσαι αρνητικά όλα καλά θα πάνε!! Να σκέφτεσαι ότι εύκολα μένεις εγκυος κ αν υπάρχει πρόβλημα θα το αντιμετωπίσεις γρήγορα!!! 

Σε ευχαριστω κι εσενα πολυ για ενδιαφερον κοριτσι μου ειμαστε λιγο καλυτερα και τελη μηνα παμε για επαναληψη εξετασεων, ανυπομονω απειρα να δω αν αλλαξε κατι και αν θα συμφωνησουμε στα επομενα  βηματα!! Εσυ σε ποια φαση κυκλου εισαι τωρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου κατεβηκε η περιοδος.. παμε τον αλλο μηνα δυνατα!💪 μακαρι να ειναι ο τυχερος μας μηνας!!

Κριμα βρε κοριτσι μου, παμε για επομενο μηνα! 💗Νομιζω καλο να πας πχ 2 μερες πριν ωορηξια! Καλα αποτελεσματα στο μπαμπα σου το πιο σημαντικο!! Καλυτερα ημαστε μεανδρα μου αλλα η ουσια θα κριθει στα τελη Μαρτιου νομιζω.. που θα δουμε αν θα συμφωνησουμε και στα επμενα βηματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστω κι εσενα πολυ για ενδιαφερον κοριτσι μου ειμαστε λιγο καλυτερα και τελη μηνα παμε για επαναληψη εξετασεων, ανυπομονω απειρα να δω αν αλλαξε κατι και αν θα συμφωνησουμε στα επομενα  βηματα!! Εσυ σε ποια φαση κυκλου εισαι τωρα??

Άντε δεν έμεινε πολύς καιρός!! 
 

Εγω τώρα είμαι στις γόνιμες από χθες ξεκίνησαν είχαμε κ την επαφή μας χθες μετά από πολλες μερες κ η αλήθεια το απόλαυσα δεν σκέφτηκα ότι είναι γόνιμη μέρα! Είχα μια χαλια περίοδο μάλλον λόγο κορονοϊού μου το είπε κ γυναικολόγος π ρώτησα, ισως κ αυτος ο μηνας να είναι έτσι! Έκανα κ ένα τεστ τώρα που σχόλασα (επιτελους σχόλασα μια μέρα νωρις 🙃🙃

είναι θετικό; Ή αύριο μάλλον θα γίνει; Θα κάνω αύριο το μεσημέρι στη δουλεια να δω πως θα είναι..
 

image.thumb.jpg.65f3bee92ecd1b0d228be0f96f1055fd.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κριμα βρε κοριτσι μου, παμε για επομενο μηνα! 💗Νομιζω καλο να πας πχ 2 μερες πριν ωορηξια! Καλα αποτελεσματα στο μπαμπα σου το πιο σημαντικο!! Καλυτερα ημαστε μεανδρα μου αλλα η ουσια θα κριθει στα τελη Μαρτιου νομιζω.. που θα δουμε αν θα συμφωνησουμε και στα επμενα βηματα..

Το ξανασυζητησατε;;;;; τι σου είπε για εξωσωματική; αλλάζει γνώμη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe να σου πω γιατί δεν κανεις ενα τσεκ απ την προγεστερονη σου κ την οιστραδιολη μετά την ωορρηξία για να δεις αν οντως είναι χαμηλά στην ωχρινικη φαση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κριμα βρε κοριτσι μου, παμε για επομενο μηνα! 💗Νομιζω καλο να πας πχ 2 μερες πριν ωορηξια! Καλα αποτελεσματα στο μπαμπα σου το πιο σημαντικο!! Καλυτερα ημαστε μεανδρα μου αλλα η ουσια θα κριθει στα τελη Μαρτιου νομιζω.. που θα δουμε αν θα συμφωνησουμε και στα επμενα βηματα..

Μαλλον δεν θα παω στο ραντεβου με τη γιατρο. Το ειχα 08/03 κ θα ειμαι 6η μερα με ωορρηξια στη 14η μερα περιπου.. κ της ζητησα να το αλλαξουμε κ το επομενο διαθεσιμο εινσι 31/03.. ελεος... θα γενναω κ θα μου πει ελα μετα απ ενσ μηνα 😂😂😂😂 ισως παρω κ κανεναν αλλο να παω..θα δω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Άντε δεν έμεινε πολύς καιρός!! 
 

Εγω τώρα είμαι στις γόνιμες από χθες ξεκίνησαν είχαμε κ την επαφή μας χθες μετά από πολλες μερες κ η αλήθεια το απόλαυσα δεν σκέφτηκα ότι είναι γόνιμη μέρα! Είχα μια χαλια περίοδο μάλλον λόγο κορονοϊού μου το είπε κ γυναικολόγος π ρώτησα, ισως κ αυτος ο μηνας να είναι έτσι! Έκανα κ ένα τεστ τώρα που σχόλασα (επιτελους σχόλασα μια μέρα νωρις 🙃🙃

είναι θετικό; Ή αύριο μάλλον θα γίνει; Θα κάνω αύριο το μεσημέρι στη δουλεια να δω πως θα είναι..
 

image.thumb.jpg.65f3bee92ecd1b0d228be0f96f1055fd.jpg

Ραφαελα μου αυριο πιστευω θα ειναι θετικο..τωρα ειναι ενα τσακ πριν γτ δεν ειναι το ιδιο εντονο.. σημερα ξεκουραση κ αυριο δωστε τα ολα!! Κ το σκ φυσικα!!!! 🎉🎉🎉🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ραφαελα μου αυριο πιστευω θα ειναι θετικο..τωρα ειναι ενα τσακ πριν γτ δεν ειναι το ιδιο εντονο.. σημερα ξεκουραση κ αυριο δωστε τα ολα!! Κ το σκ φυσικα!!!! 🎉🎉🎉🥰

Ναι εχεις δίκιο τώρα που πέρασε ώρα είναι λίγο πριν το θετικό!! Έτσι είπαμε να μην κανουμε σήμερα να τα αφήσουμε να αυξηθούν κιολας και κάνουμε αύριο και το ΣΚ!! 
 

Και εγώ νευριάζω όταν δεν έχουν ραντεβού! Το θετικό με τον άλλον γιατρο μου είναι ότι όταν είναι τέτοια περιστατικά πχ παρακολούθηση ωορρηξιας, ή σπερματέγχυση ή για να δει εξετάσεις κτλ θα βρει μια τρύπα να σε βάλει αλλά η τρύπα ξερεις τι ώρα είναι;;; Στις 8:00 το βράδυ και μετά…! Αλλά τουλάχιστον θα βρει ώρα δε θα σου πει έλα σε ένα μήνα σε δυο μηνες! Τώρα θα πάω σε μια άλλη να δω κ αυτή τι θα μου πει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Άντε δεν έμεινε πολύς καιρός!! 
 

Εγω τώρα είμαι στις γόνιμες από χθες ξεκίνησαν είχαμε κ την επαφή μας χθες μετά από πολλες μερες κ η αλήθεια το απόλαυσα δεν σκέφτηκα ότι είναι γόνιμη μέρα! Είχα μια χαλια περίοδο μάλλον λόγο κορονοϊού μου το είπε κ γυναικολόγος π ρώτησα, ισως κ αυτος ο μηνας να είναι έτσι! Έκανα κ ένα τεστ τώρα που σχόλασα (επιτελους σχόλασα μια μέρα νωρις 🙃🙃

είναι θετικό; Ή αύριο μάλλον θα γίνει; Θα κάνω αύριο το μεσημέρι στη δουλεια να δω πως θα είναι..
 

image.thumb.jpg.65f3bee92ecd1b0d228be0f96f1055fd.jpg

Αχ δεν ξερω απο αυτα τα τεστ γιατι εγω παιρνω clearblue το οποιο η γελαει και ειναι θετικο η δεν γελαει και αρνητικο αλλα σιγουρα αυτες οι μερες σας! Ελπιζω αυτος ο μηνας να ειναι ο τυχερος σας☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ναι εχεις δίκιο τώρα που πέρασε ώρα είναι λίγο πριν το θετικό!! Έτσι είπαμε να μην κανουμε σήμερα να τα αφήσουμε να αυξηθούν κιολας και κάνουμε αύριο και το ΣΚ!! 
 

Και εγώ νευριάζω όταν δεν έχουν ραντεβού! Το θετικό με τον άλλον γιατρο μου είναι ότι όταν είναι τέτοια περιστατικά πχ παρακολούθηση ωορρηξιας, ή σπερματέγχυση ή για να δει εξετάσεις κτλ θα βρει μια τρύπα να σε βάλει αλλά η τρύπα ξερεις τι ώρα είναι;;; Στις 8:00 το βράδυ και μετά…! Αλλά τουλάχιστον θα βρει ώρα δε θα σου πει έλα σε ένα μήνα σε δυο μηνες! Τώρα θα πάω σε μια άλλη να δω κ αυτή τι θα μου πει…

Συμφωνω κι εγω μ την Ραφαελα  @Antonia2 οτι οτανειναι μονο τια παρακολουθηση ωορηξιας πας ενα 5 λεπτο ραντεβου και σε βαζει καποια στιμγη αναμεσα απο κανονικα κλπ. Κι εμενα ετσι κανει, γιατι δεν γινεται να πας αλλες μερες. Της τοειπες οτι ειναι μονο γιαυτο? Μηπως αν της το εξηγησεις σε δεχτει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Το ξανασυζητησατε;;;;; τι σου είπε για εξωσωματική; αλλάζει γνώμη; 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για ενδιαφερον. Δεν ξανασυζητησαμε γιαυτο το θεμα απο τοτε. Ειπαμε οτι με βαση επαναληψη σπερμοδιαγραμματος τελη Μαρτιου θα συζητησουμε τι θα κανουμε,.. Εν τω μεταξυ δεντο συζηταμε αλλο για να μην συζηταμε με υποθεσεις και τσακωνομαστε και χωρις να ξερουμε τι γινεται. Εν τω μεταξυ συνεχιζουμε ν εχουμε επαφες κανονικα μηπως τυχον γινει θαυμα αλλαπαααααααααρα πολυ δυσκολο. Ανυπονβω να ξανακανει εξετασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσακι μου λίγο υπομονή και σύντομα να ακούσεις τα εύχαρηστα νέα για τον μπαμπά ! 

Κορίτσι μου, της βρήκαν κατι εστίες στο κεφάλι και ακόμα τρέχει σε γιατρούς, το σίγουρο είναι οτι πρέπει σε 3 μήνες να ξανά κάνει μαγνητική να δουν αν έχουν αλλάξει μορφολογικά κτλπ.. ασε πολύ στεναχωρεθηκα και με αυτό! Ελπίζω να μην είναι τπτ.. της έδωσαν και την εκδοχή οτι ίσως να γεννήθηκε έτσι λόγο του όταν γεννήθηκε ζοριστηκε.. τι να ΠΩ.. 

Καλησπέρα κορίτσι μου, 

Τι εστίες βρήκαν? Έχω και εγώ θέματα με εστίες λευκοπαθειας. Έχω κάνει πάρα πολλες εξετασεις και με νοσηλεία στο νοσοκομείο καθώς μου έκαναν οσφυονωτιαια παρακέντηση. Τελικά το αποτέλεσμα μου ήταν ή ότι είναι εκ γενετής ή οι εστίες είναι από τις ημικρανίες με αύρα που παθαίνω.

Να βρει έναν καλό νευρολόγο και όλα θα πάνε καλά.

Ότι θες μπορείς να μου στείλεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, 

Τι εστίες βρήκαν? Έχω και εγώ θέματα με εστίες λευκοπαθειας. Έχω κάνει πάρα πολλες εξετασεις και με νοσηλεία στο νοσοκομείο καθώς μου έκαναν οσφυονωτιαια παρακέντηση. Τελικά το αποτέλεσμα μου ήταν ή ότι είναι εκ γενετής ή οι εστίες είναι από τις ημικρανίες με αύρα που παθαίνω.

Να βρει έναν καλό νευρολόγο και όλα θα πάνε καλά.

Ότι θες μπορείς να μου στείλεις.

Καλημέρα κορίτσια μου μια όμορφη μέρα να έχουμε! 

Πηγε σε 2 νευρολογους και τις είπαν οτι είναι μαλλον εκ γενετής, αλλά πρέπει να κάνει ξανά μαγνητική σε 3 μήνες να είναι σίγουροι.. σε ευχαριστώ κορίτσι μου για τιε πληροφορίες και αυτή η κοπέλα είχε πονοκέφαλο και μουδιαζει το πισω Μέρος του κεφαλιού της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Άντε δεν έμεινε πολύς καιρός!! 
 

Εγω τώρα είμαι στις γόνιμες από χθες ξεκίνησαν είχαμε κ την επαφή μας χθες μετά από πολλες μερες κ η αλήθεια το απόλαυσα δεν σκέφτηκα ότι είναι γόνιμη μέρα! Είχα μια χαλια περίοδο μάλλον λόγο κορονοϊού μου το είπε κ γυναικολόγος π ρώτησα, ισως κ αυτος ο μηνας να είναι έτσι! Έκανα κ ένα τεστ τώρα που σχόλασα (επιτελους σχόλασα μια μέρα νωρις 🙃🙃

είναι θετικό; Ή αύριο μάλλον θα γίνει; Θα κάνω αύριο το μεσημέρι στη δουλεια να δω πως θα είναι..
 

image.thumb.jpg.65f3bee92ecd1b0d228be0f96f1055fd.jpg

Καλημέρα.. εμενα ηταν και οι δυο εντονες χτες αρα νομιζω εσενα σημερα θα ειναι εντελως θετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.. τι κανετε? τελικα χτες ειχα θετικο τεστ.. αργησε η ωορρηξια.. ηταν η 16η μερα.. για να δουμε αν και πιστευω μετα τον μαιο θα τα καταφερω.. ενστικτο μαλλον η απλα εβαλα πιο μεγαλο περιθωριο για να μην αγχωνομαι καθε μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου μια όμορφη μέρα να έχουμε! 

Πηγε σε 2 νευρολογους και τις είπαν οτι είναι μαλλον εκ γενετής, αλλά πρέπει να κάνει ξανά μαγνητική σε 3 μήνες να είναι σίγουροι.. σε ευχαριστώ κορίτσι μου για τιε πληροφορίες και αυτή η κοπέλα είχε πονοκέφαλο και μουδιαζει το πισω Μέρος του κεφαλιού της 

Είναι καλό να το παρακολουθεί, εγώ κάνω κάθε εξάμηνο μαγνητική, βέβαια τώρα έχω να κάνω ένα χρόνο αλλά θα περιμένω να δω αυτός ο μήνας αν θα είναι γουρικος και αν δεν θα το προγραμματίσω. Επίσης καλό είναι να πάει και σε αιματολογο να κάνει γενικά εξετάσεις για αυτοάνοσα.

αν βρίσκεται Αθήνα έχω και εγώ πάρα πολύ καλό νευρολόγο στο Θριάσιο. Είναι κορυφή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

καλημερα κοριτσια.. τι κανετε? τελικα χτες ειχα θετικο τεστ.. αργησε η ωορρηξια.. ηταν η 16η μερα.. για να δουμε αν και πιστευω μετα τον μαιο θα τα καταφερω.. ενστικτο μαλλον η απλα εβαλα πιο μεγαλο περιθωριο για να μην αγχωνομαι καθε μηνα

Καλημέρα..το περιθώριο βοηθάει πάντως η αλήθεια είναι.Παιχνίδια μυαλού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

Καλημέρα..το περιθώριο βοηθάει πάντως η αλήθεια είναι.Παιχνίδια μυαλού

E ναι γιατι δεν θελω συνεχεια να απογοητευομαι.. η γιατρος μου εδωσε 6 μηνες βεβαια.. εσυ πως εισαι? θα κανεις αυριο ξανα χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Είναι καλό να το παρακολουθεί, εγώ κάνω κάθε εξάμηνο μαγνητική, βέβαια τώρα έχω να κάνω ένα χρόνο αλλά θα περιμένω να δω αυτός ο μήνας αν θα είναι γουρικος και αν δεν θα το προγραμματίσω. Επίσης καλό είναι να πάει και σε αιματολογο να κάνει γενικά εξετάσεις για αυτοάνοσα.

αν βρίσκεται Αθήνα έχω και εγώ πάρα πολύ καλό νευρολόγο στο Θριάσιο. Είναι κορυφή.

Οχι Δεν βρίσκεται Αθήνα, για αυτοανοσα γιατί? Υποδηλώνει κατι αυτοανοσο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

E ναι γιατι δεν θελω συνεχεια να απογοητευομαι.. η γιατρος μου εδωσε 6 μηνες βεβαια.. εσυ πως εισαι? θα κανεις αυριο ξανα χοριακη?

Ε δώσε κι εσύ 6 μήνες για να χαλαρώσεις κι άλλο. Λέω εγώ.Εγώ πάντως έχω δώσει πιο μεγάλο περιθώριο Μέχρι το τέλος του έτους.Μετά κλείνει το κεφάλαιο

όχι δεν θα πάω τελικά.Τρίτη θα πάω αν δεν έχει έρθει .Κουράστηκα να τρυπιέμαι.Ούτως ή άλλως ότι είναι να γίνει θα γίνει.Καλημέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

Ε δώσε κι εσύ 6 μήνες για να χαλαρώσεις κι άλλο. Λέω εγώ.Εγώ πάντως έχω δώσει πιο μεγάλο περιθώριο Μέχρι το τέλος του έτους.Μετά κλείνει το κεφάλαιο

όχι δεν θα πάω τελικά.Τρίτη θα πάω αν δεν έχει έρθει .Κουράστηκα να τρυπιέμαι.Ούτως ή άλλως ότι είναι να γίνει θα γίνει.Καλημέρες

σιγουρα.. οτι θελει ο θεος.. σου ευχομαι να πανε ολα καλα με την βοηθεια του θεου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Ναι εχεις δίκιο τώρα που πέρασε ώρα είναι λίγο πριν το θετικό!! Έτσι είπαμε να μην κανουμε σήμερα να τα αφήσουμε να αυξηθούν κιολας και κάνουμε αύριο και το ΣΚ!! 
 

Και εγώ νευριάζω όταν δεν έχουν ραντεβού! Το θετικό με τον άλλον γιατρο μου είναι ότι όταν είναι τέτοια περιστατικά πχ παρακολούθηση ωορρηξιας, ή σπερματέγχυση ή για να δει εξετάσεις κτλ θα βρει μια τρύπα να σε βάλει αλλά η τρύπα ξερεις τι ώρα είναι;;; Στις 8:00 το βράδυ και μετά…! Αλλά τουλάχιστον θα βρει ώρα δε θα σου πει έλα σε ένα μήνα σε δυο μηνες! Τώρα θα πάω σε μια άλλη να δω κ αυτή τι θα μου πει…

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Συμφωνω κι εγω μ την Ραφαελα  @Antonia2 οτι οτανειναι μονο τια παρακολουθηση ωορηξιας πας ενα 5 λεπτο ραντεβου και σε βαζει καποια στιμγη αναμεσα απο κανονικα κλπ. Κι εμενα ετσι κανει, γιατι δεν γινεται να πας αλλες μερες. Της τοειπες οτι ειναι μονο γιαυτο? Μηπως αν της το εξηγησεις σε δεχτει?

Κοριτσια μου αυτη τη γιατρο την πηρα απο το φλεβαρη για να κλεισω για παρακολουθηση (επειδη ειναι πολυ κοντα στο νεο σπιτι και εχει πολυ καλες αξιολογησεις) και παλι η γραμματεας της μου ειπε οτι εχω σε 3 εβδομαδες. της εξηγησα οτι θελω να με δει για 10 λεπτα κι οτι η επισκεψη εχει νοημα μονο σε συγκεκριμενες μερες του κυκλου οποτε μετα απο 3 εβδομαδες σιγουρα δε με βολευει.

ετσι λοιπον εχοντας στο μυαλο μου οτι η περιοδος ερχεται στις 27-28 ημερες εκλεισα για 8 Μαρτιου αλλα παλι σταθηκα ατυχη και ο κυκλος κρατησε 30 ημερες... μαλλον δε με θελει με αυτη τη γιατρο. θα το ακυρωσω και θα ψαξω για αλλο/η γιατρο...🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...