Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κυκλοφορεί και ίωση Ναντια μου συνέχισε τις βιταμίνες σου πολύ νερό και φρούτα! Αν θέλεις να σου στείλω κανένα σιρόπι για το μπούκωμα π θα σε ξεμπλοκάρει εγώ αυτό έπαιρνα όταν είχαν κοβιντ κ ενιωθα κλειστεί την μύτη μ χωρις να έχω υγρά από τη μύτη! 

Καλημερααα.. ευτυχως ξεμπουκωσα σημερα.. μου εδωσε η νικη ενα συροπι και επινα.. μετα απο 14 μερες σημερα νοιωθω καλυτερα.. ελπιζω να μου περασει εντελως γιατι κουραστηκα.. νευριαζω που δεν πηρα safe pass

 

στις πριν 19 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

@marinamanoulitsaΕγώ κορίτσια αυτό το μήνα δε ξέρω αν θα τα καταφέρουμε γιατί έχουμε ένα επαγγελματικό δείπνο με τη δουλεια κ με βάση το ημερολόγιο θα πέσει εκείνη την ημέρα η ωορρηξία…ουφ κ αυτή την εβδομάδα θα εργάζομαι από το σπίτι ατυχία 😏😏😏

θα κανεις τις δυο προηγουμενες μερες και την επομενη και θα εισαι καλυμμενη

 

στις πριν 17 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναιιιιι Μάιο και μετά!!! 😁 Για να δούμε αν θα βγει το ένστικτο μας

@Raf123 στείλε και εμένα αυτό το σιρόπι που λες

το ευχομαι γιατι μετα θα αρχισω να αγχονομαι.. μετα το πασχα θα ειμαστε πολυ πιο ηρεμοι.. πλεον δεν νοιωθει πιεσμενος και αγχομενος γιατι τελειωσαμε με την ανακαινιση

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Μονο βιταμινη C παίρνεις ή και τίποτα άλλο;

οχι μου εστειλε η ραφαελα κατι βιταμινες που οταν εχεις συμπτωματα τις πινεις 2 μαζι 3 φορες την μερα και με βοηθησαν πολυ.. δεν ειναι μονο βιταμινη C

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια 💕💕💕 σήμερα από το σπίτι, όλη την εβδομάδα από το σπίτι τι ωραία χαχαχαχα

@Nandia-δε πειράζει ευτυχως π πέρασε γιατί η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ κουραστικό να εχεις ένα μπούκωμα όλη την ώρα!! Σε βοήθησαν οι βιταμίνες π σ έφερα; Μπορεί για αυτό να μην κόλλησες χαχαχαχα γιατί κ εμένα ο άντρας μ πίνει εδώ κ πολύ καιρό κάθε απόγευμα βιταμίνη C 1000mg με κάτι αλλά ιχνοστοιχεία και νομίζω για αυτό δεν κόλλησε, κ εγώ νομίζω ότι δεν είχα συμπτώματα όταν κόλλησα κορωνοιο  γιατί έπαιρνα τις βιταμίνες της εγκυμοσύνης π είναι πιο ενισχυμένες έκανα γυμναστική κ παιρνω κ D3 5000 κ νομίζω ότι ισως για αυτό δεν είχα τίποτα το ιδιαίτερο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 💕💕💕 σήμερα από το σπίτι, όλη την εβδομάδα από το σπίτι τι ωραία χαχαχαχα

@Nandia-δε πειράζει ευτυχως π πέρασε γιατί η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ κουραστικό να εχεις ένα μπούκωμα όλη την ώρα!! Σε βοήθησαν οι βιταμίνες π σ έφερα; Μπορεί για αυτό να μην κόλλησες χαχαχαχα γιατί κ εμένα ο άντρας μ πίνει εδώ κ πολύ καιρό κάθε απόγευμα βιταμίνη C 1000mg με κάτι αλλά ιχνοστοιχεία και νομίζω για αυτό δεν κόλλησε, κ εγώ νομίζω ότι δεν είχα συμπτώματα όταν κόλλησα κορωνοιο  γιατί έπαιρνα τις βιταμίνες της εγκυμοσύνης π είναι πιο ενισχυμένες έκανα γυμναστική κ παιρνω κ D3 5000 κ νομίζω ότι ισως για αυτό δεν είχα τίποτα το ιδιαίτερο…

με βοηθησαν τωρα που ειμουν αρρωστη.. πινω μονο εγκυμοσυνης σχεδον 2 μηνες και φολικο οξυ.. δεν ξερω αν ειναι λογο των βιταμινων η απλα δεν με βρισκει ο κοβιτ γιατι ειμαι κοντη χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Και εγω πίνω πολύ βιταμίνες και vitaminc 1000mg μου τα έδωσε ο γυναικολόγος για 3μηνη ενίσχυση του οργανισμού... Γιατί στο τεστ ΠΑΠ εβγαλε κάτι που είναι από ιό γιατί η καλλιέργεια κολπικόυ υγρού βγήκε καθαρη και τώρα Απρίλιο ξανά μετά από 3 μήνες θα κάνω τεστ ΠΑΠ να δούμε αν είναι όλα καλά και αν βοήθησαν!!! @Nandia- στείλε ένα μήνυμα τι πήρες;;;; εγώ έχω συνάχι αλλά είναι διάφανο όχι ξέρεις κίτρινωπα κλπ που δείχνουν λοίμωξη... Στα τελειώματα είμαι αλλά πολύ κράτησε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

με βοηθησαν τωρα που ειμουν αρρωστη.. πινω μονο εγκυμοσυνης σχεδον 2 μηνες και φολικο οξυ.. δεν ξερω αν ειναι λογο των βιταμινων η απλα δεν με βρισκει ο κοβιτ γιατι ειμαι κοντη χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Εγώ νομίζω μπορεί να  είναι λόγο των βιταμινών γιατί ενισχύεις κ την άμυνα επίσης εκτός το ότι βοηθάνε την γονιμότητα…να σου πω καλύτερα γιατί έπαθα ενα σοκ με τα ποσά long covid υπάρχουν στη Κύπρο π στην τελική είναι πολύ χειρότερο από το να κολλήσεις κορονοιο!! Εμενα στη περίοδο μ δημιούργησε θέμα ελπίζω αυτος ο κύκλος να είναι οκ!! Ήδη 2 κύκλοι χαλια…ο πρώτος πολλή ΡΟΗ κ ο δεύτερος έκανε κύστη… μ λένε οι γιατροί ότι αφήνει κούραση για πολλή καιρό, τριχόπτωση ειδικα στις γυναίκες, ταχυκαρδία, βηχα στα καλά καθούμενα, διάρροιες, στις γυναίκες θέμα με τη περίοδο, για μηνες χωρις γεύση, ανορεξία κ αλλά π δε τα θυμάμαι άσε κ όλα αυτά μ είπαν μετά το καλοκαίρι π μάλλον είναι της παραλλαγής Δ κ συνεχίζεται κ τώρα με την Ο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ νομίζω μπορεί να  είναι λόγο των βιταμινών γιατί ενισχύεις κ την άμυνα επίσης εκτός το ότι βοηθάνε την γονιμότητα…να σου πω καλύτερα γιατί έπαθα ενα σοκ με τα ποσά long covid υπάρχουν στη Κύπρο π στην τελική είναι πολύ χειρότερο από το να κολλήσεις κορονοιο!! Εμενα στη περίοδο μ δημιούργησε θέμα ελπίζω αυτος ο κύκλος να είναι οκ!! Ήδη 2 κύκλοι χαλια…ο πρώτος πολλή ΡΟΗ κ ο δεύτερος έκανε κύστη… μ λένε οι γιατροί ότι αφήνει κούραση για πολλή καιρό, τριχόπτωση ειδικα στις γυναίκες, ταχυκαρδία, βηχα στα καλά καθούμενα, διάρροιες, στις γυναίκες θέμα με τη περίοδο, για μηνες χωρις γεύση, ανορεξία κ αλλά π δε τα θυμάμαι άσε κ όλα αυτά μ είπαν μετά το καλοκαίρι π μάλλον είναι της παραλλαγής Δ κ συνεχίζεται κ τώρα με την Ο! 

σιγουραν βοηθησαν... ευτυχως την γλιτωσα.. τωρα πλεον θα γινει απλη γριπη και ετσι δεν θα εχουμε πιστευω τοσες παρανεργειες.. μπορεις να πεις τις βιταμινες που μου εστειλες στην @marinamanoulitsaγιατι δεν θυμαμαι πως ακριβως τις λενέ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Και εγω πίνω πολύ βιταμίνες και vitaminc 1000mg μου τα έδωσε ο γυναικολόγος για 3μηνη ενίσχυση του οργανισμού... Γιατί στο τεστ ΠΑΠ εβγαλε κάτι που είναι από ιό γιατί η καλλιέργεια κολπικόυ υγρού βγήκε καθαρη και τώρα Απρίλιο ξανά μετά από 3 μήνες θα κάνω τεστ ΠΑΠ να δούμε αν είναι όλα καλά και αν βοήθησαν!!! @Nandia- στείλε ένα μήνυμα τι πήρες;;;; εγώ έχω συνάχι αλλά είναι διάφανο όχι ξέρεις κίτρινωπα κλπ που δείχνουν λοίμωξη... Στα τελειώματα είμαι αλλά πολύ κράτησε 

Είναι της ortis propex express αλλά αν δεν κάνω λαθος δε τα φέρνει ο αντιπρόσωπος στην Ελλάδα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Είναι της ortis propex express αλλά αν δεν κάνω λαθος δε τα φέρνει ο αντιπρόσωπος στην Ελλάδα…

@Nandia- εσύ Ελλάδα δεν είσαι; πως τα πήρες;;;; ευχαριστώ @Raf123!!! Εσύ από που είσαι;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@Nandia- εσύ Ελλάδα δεν είσαι; πως τα πήρες;;;; ευχαριστώ @Raf123!!! Εσύ από που είσαι;;;; 

Άκυρο κορίτσια τα βρήκα!!! Υπάρχουν εδώ κανονικά @Raf123@Nandia thanks 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Άκυρο κορίτσια τα βρήκα!!! Υπάρχουν εδώ κανονικά @Raf123@Nandia thanks 

Και τα δύο κορίτσια είναι από Κύπρο!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Άκυρο κορίτσια τα βρήκα!!! Υπάρχουν εδώ κανονικά @Raf123@Nandia thanks 

Αα τέλεια τότε μπορείς να παρεις κ το σιρόπι του βηχα το propex fluidity αν έχει είναι πολύ καλό!!! Είμαστε από Κύπρο και επειδή δουλεύω στην φαρμακευτική που τα φέρνει έχω πολλά δείγματα στο σπίτι γιατί τα παιρνω στους γιατρους κ έτσι έστειλα κ στην Ναντια! Στους δικούς μου δινω από τα δείγματα για να μην αγοράζουν …αν ήσουν κ εσυ εννοείται θα σου έστελνα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αα τέλεια τότε μπορείς να παρεις κ το σιρόπι του βηχα το propex fluidity αν έχει είναι πολύ καλό!!! Είμαστε από Κύπρο και επειδή δουλεύω στην φαρμακευτική που τα φέρνει έχω πολλά δείγματα στο σπίτι γιατί τα παιρνω στους γιατρους κ έτσι έστειλα κ στην Ναντια! Στους δικούς μου δινω από τα δείγματα για να μην αγοράζουν …αν ήσουν κ εσυ εννοείται θα σου έστελνα!!! 

Ααα από την Κύπρο είστε?? Τέλεια!!! ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!! Εμένα μου έδωσε τις eviol πολύ βιταμίνες, είναι καλές;; πες μου εσύ που ξέρεις, φαρμακοποιός είσαι από ότι κατάλαβα ε; 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου αδιαθέτησα... 
Οπότε σε αυτό τον κύκλο ξεκινάω clomiphene και ελπίζω να σταθώ τυχερή όπως η @Starrr

που, αν θυμάμαι καλά, έτσι απέκτησε τα παιδάκια της. 
🙏🏼🤰😒😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια μου αδιαθέτησα... 
Οπότε σε αυτό τον κύκλο ξεκινάω clomiphene και ελπίζω να σταθώ τυχερή όπως η @Starrr

που, αν θυμάμαι καλά, έτσι απέκτησε τα παιδάκια της. 
🙏🏼🤰😒😪

Καλημέρα κορίτσια!!! Κι εμένα μόλις τελείωσε η περίοδος! Μου πήραν αίμα για την αιματολόγο μου. Θέλω να με παρακολουθεί κι εκείνη στην εγκυμοσύνη, δεν θέλω να αποβάλω ξανά!!

Πιστεύω θα πάμε πολύ καλά κορίτσια και θα πάμε και στο γκρουπακι με τις μαμάδες!! Εγώ θα ξεκινήσω και κορτιζόνη με ασπιρίνη, γιατί έχω υψηλά αντισώματα ΑΝΑ &αυτός ο συνδυασμός  προστατεύει το έμβρυο από τέτοια. Μόνο που αναρωτιέμαι πώς θα κόψω αλάτι και γλυκά!!!

Θα δείτε πάντως που, με θυσίες βέβαια, θα πάνε όλα καλά για όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια μου αδιαθέτησα... 
Οπότε σε αυτό τον κύκλο ξεκινάω clomiphene και ελπίζω να σταθώ τυχερή όπως η @Starrr

που, αν θυμάμαι καλά, έτσι απέκτησε τα παιδάκια της. 
🙏🏼🤰😒😪

δεν πειραζει παμε ολες μαζι για τον επομενο μηνα

στις πριν 11 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Κι εμένα μόλις τελείωσε η περίοδος! Μου πήραν αίμα για την αιματολόγο μου. Θέλω να με παρακολουθεί κι εκείνη στην εγκυμοσύνη, δεν θέλω να αποβάλω ξανά!!

Πιστεύω θα πάμε πολύ καλά κορίτσια και θα πάμε και στο γκρουπακι με τις μαμάδες!! Εγώ θα ξεκινήσω και κορτιζόνη με ασπιρίνη, γιατί έχω υψηλά αντισώματα ΑΝΑ &αυτός ο συνδυασμός  προστατεύει το έμβρυο από τέτοια. Μόνο που αναρωτιέμαι πώς θα κόψω αλάτι και γλυκά!!!

Θα δείτε πάντως που, με θυσίες βέβαια, θα πάνε όλα καλά για όλες μας!!

εγω πινω ηδη ασπιρινη βιταμινες και φολικο.. βιταμινες πινει και ο αντρας μου .. εχει 2 μηνες.. ελπιζω οτι θα τα καταφερουμε μετα το πασχα που θα ολοκληρωθει και η αγωγη με τις βιταμινες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια μου αδιαθέτησα... 
Οπότε σε αυτό τον κύκλο ξεκινάω clomiphene και ελπίζω να σταθώ τυχερή όπως η @Starrr

που, αν θυμάμαι καλά, έτσι απέκτησε τα παιδάκια της. 
🙏🏼🤰😒😪

Άντε βρε κορίτσι μου πολύ λυπαμαι :( ελπίζω με αυτό το κύκλο κ με τη θεραπεία αυτή να σταθείς τυχερή!!! Να σε ρωτήσω εχεις θέμα με την ωορρηξία ή απλά για να αυξήσεις τις πιθανότητες το παίρνεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια μου αδιαθέτησα... 
Οπότε σε αυτό τον κύκλο ξεκινάω clomiphene και ελπίζω να σταθώ τυχερή όπως η @Starrr

που, αν θυμάμαι καλά, έτσι απέκτησε τα παιδάκια της. 
🙏🏼🤰😒😪

Κρίμα ρε κοπέλα μου!!! Αμαν χάλασε ο κύκλος μας τελείως και στις δύο μας!! Εγώ να σου πω την αλήθεια;;; δεν με βοήθησε καθόλου η κλομιφαινη με πιο σκεπτικό όμως;;; ότι έπρεπε να έχεις επαφές οπωσδήποτε 2 ημέρες συγκεκριμένες και λόγω δουλειάς δεν γινόταν πάντα... Και έτσι το αφησαμε... Το μόνο καλό που μου έκανε ήταν ότι δεν πονούσα στην ωορρηξία... Ενώ συνήθως έχω τρελό πόνο... Αλλά δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο... Αφού τα σταμάτησα μετά από έναν κύκλο που τα πήρα μετά έμεινα έγκυος στον επόμενο χωρίς αυτά τα χάπια.... 🙄🙄 Μονό εγώ τα κάνω αυτά 😂😂😂

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσες ξέρετε για βοηθήστε... Αυτή η ΑΜΗ που λέτε τι είναι;;;; αν είναι να ζητήσω να κάνω και αυτή την εξεταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Όσες ξέρετε για βοηθήστε... Αυτή η ΑΜΗ που λέτε τι είναι;;;; αν είναι να ζητήσω να κάνω και αυτή την εξεταση

δειχνει την ποσοτητα των ωαριων αν το λεω σωστα.. εγω δεν εκανα και ειμαι 38 χρ αλλα οι fsh lh και ε2 ηταν πολυ καλες συνδιασμενες μεταξυ τους και εδειξαν ποιοτικα ωαρια .. επισης ο υπερηχος δεν εδειξε προβλημα στις σαλπιγγες η κατι αλλοκαι θεωρω γιαυτο δεν με εβαλε να κανω αμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa η αμη δείχνει κατά προσέγγιση τα αποθέματα ωαρίων. Ουσιαστικά σου λέει αν έχεις περιθώριο να καθυστερήσεις τις προσπάθειες σου. Σε εσάς που ήδη προσπαθείτε δεν έχει νόημα. Επίσης να πω ότι δε δείχνει αριθμό ωαρίων, ούτε μπορεί να εκτιμήσει εμμηνόπαυση. Κ αυτό επειδή είναι ένα κλάσμα ουσιαστικά. Μπορεί δλδ μια κοπέλα να έχει πχ 3 κ να μειώνεται 0.5 κάθε χρόνο κ μια άλλη 0.5 κ να είναι σταθερό χρόνια. Αν θες τη γνώμη μου επειδή είναι πολύ κατά προσέγγιση δεν έχει νόημα... Εμένα ήταν 0.3 κ είχα 20 ωάρια στον υπέρηχο! Καμία σχέση δλδ.

Όσο για την ποιότητα @Nandia-φοβάμαι ότι δεν υπάρχει τρόπος να εκτιμηθεί. Είχα fsh γύρω στο 6 με ανάλογη lh κ τέλεια ε2. Κ όμως όπως φάνηκε στην εξωσωματική τα ωάρια μου είχαν θέμα γονιμοποίησης, για αυτό δεν εμένα κιόλας. Όπως μου εξήγησε ο γιατρός είναι κ αυτά μια μέτρηση της ποσότητας κ όχι της ποιότητας. Δυστυχώς η ποιότητα μόνο στο μικροσκόπιο φαίνεται...

Πάντως συμφωνώ αμη δεν έχει νόημα σε αυτή τη φάση. Μόνο άγχος προκαλεί κ τίποτα δε λέει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα κατάλαβα να δω θα μου την συστήσει αυτή την εξεταση ή όχι;;; @Tokyo @Nandia- ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@marinamanoulitsa η αμη δείχνει κατά προσέγγιση τα αποθέματα ωαρίων. Ουσιαστικά σου λέει αν έχεις περιθώριο να καθυστερήσεις τις προσπάθειες σου. Σε εσάς που ήδη προσπαθείτε δεν έχει νόημα. Επίσης να πω ότι δε δείχνει αριθμό ωαρίων, ούτε μπορεί να εκτιμήσει εμμηνόπαυση. Κ αυτό επειδή είναι ένα κλάσμα ουσιαστικά. Μπορεί δλδ μια κοπέλα να έχει πχ 3 κ να μειώνεται 0.5 κάθε χρόνο κ μια άλλη 0.5 κ να είναι σταθερό χρόνια. Αν θες τη γνώμη μου επειδή είναι πολύ κατά προσέγγιση δεν έχει νόημα... Εμένα ήταν 0.3 κ είχα 20 ωάρια στον υπέρηχο! Καμία σχέση δλδ.

Όσο για την ποιότητα @Nandia-φοβάμαι ότι δεν υπάρχει τρόπος να εκτιμηθεί. Είχα fsh γύρω στο 6 με ανάλογη lh κ τέλεια ε2. Κ όμως όπως φάνηκε στην εξωσωματική τα ωάρια μου είχαν θέμα γονιμοποίησης, για αυτό δεν εμένα κιόλας. Όπως μου εξήγησε ο γιατρός είναι κ αυτά μια μέτρηση της ποσότητας κ όχι της ποιότητας. Δυστυχώς η ποιότητα μόνο στο μικροσκόπιο φαίνεται...

Πάντως συμφωνώ αμη δεν έχει νόημα σε αυτή τη φάση. Μόνο άγχος προκαλεί κ τίποτα δε λέει! 

Εμένα η γιατρος η νέα που είχα πάει μου είπε απλά ενας αριθμός είναι που μας δείχνει βασικά τη λειτουργία της ωοθηκης κ ότι δε σημαίνει κ τίποτα εν τελεί, απλά αν δεν είσαι στην προσπάθεια θα πρέπει να κανεις κάτι άμεσα! Επίσης μ είπε σε περίπτωση π μια γυναίκα είναι σε προσπάθεια αλλα έχει χαμηλή ΑΜΗ μπορεί να δυσκολευτεί περισσότερο από μια άλλη γυναίκα π έχει φυσιολογικά όρια για την ηλικία της! Ο λόγος είναι ότι ναι μεν οι αλλες οι ορμόνες μπορεί να είναι στα φυσιολογικά αλλά όταν αρχίζει η ωοθηκη να «υπολειτουργεί» σημαίνει ότι κ τα ωοκυτταρα δεν είναι όλα καλά πχ εμένα π είναι χαμηλή για την ηλικία μ μπορεί να έχω 3-4 «καλά»ωοκύτταρα μέσα σε ενα χρόνο σε σχέση με την αλλη τη κοπέλα της ίδιας ηλικιας π θα έχει πχ 7-8 καλά ωοκύτταρα σε ενα χρόνο! Εγω ετσι το κατάλαβα να πω την αλήθεια… κ από την έρευνα π έκανα αυτό αντιλήφθηκα! Κ εννοείται μια γυναίκα με χαμηλή ΑΜΗ μπορεί να μείνει κ εγκυος με τη πρώτη προσπάθεια αλλά και σε 2 -3 χρόνια προσπάθειας κανεις δε ξέρει γιατί πολλά παίζουν!

και συμφωνώ αυτό με την ποιότητα μ το είπε κ εμένα η γιατρος μόνο σε μικροσκόπιο φαίνεται, οι τιμές των ορμονών μια ενδεικτική εικόνα δείχνει τίποτα άλλο εις βάθος…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα νεύρα μου!
Το πρωί που σας είπα είχα ροζ στο σκούπισμα.
Ε μετά έγιναν καφέ πάλι στο σκούπισμα και από το μεσημέρι και μετά δεν έχω τίποτα!
Αν το πρωί΄΄ι δεν έχει έρθει κανονική αιμορραγία τι λέτε να κάνω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσια τα νεύρα μου!
Το πρωί που σας είπα είχα ροζ στο σκούπισμα.
Ε μετά έγιναν καφέ πάλι στο σκούπισμα και από το μεσημέρι και μετά δεν έχω τίποτα!
Αν το πρωί΄΄ι δεν έχει έρθει κανονική αιμορραγία τι λέτε να κάνω;;

Εγώ θα έλεγα, αφού περίμενες τόσο, άσε 2-3 μέρες ακόμα να δεις αν σου έρθει κανονικά περίοδος ή όχι. Μακάρι να μην έρθει και να είναι αυτό το μωράκι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...