Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Οχι δεν εχω ακομη τωρα ειμαι 3 μερες πριν την περιοδο (νομιζ 4 αλλα ειχα κανει λαθος) ! Αλλα περιμενω χοριακη πρωτα και να δω τι γινεται με το ενδομητριο που ειχα θεμα αν θα παρω προγεστερονη κλπ πριν χαρω κανονικα! Σε ευχαριστω πολυ για μηνυμα σου και σου ευχομαι το συντομοτερο το θετικο😁 Σε καθε περιπτωση εδω θα μεινω μεχρι να μεινουμε ολες εγκυες🥰

Εγω έκανα ψες ωορρηξιας (κάπου είχα δει ότι αν είσαι έγκυος βγαίνει θετικο) ο πνιγμένος από τα μαλλιά πιάνεται και βγήκε αρνητικό φυσικά..  κανονικά περιμένω σε 2 μέρες αλλά ωορρηξια ειχα 17η και 18η μερα επόμενος μπορεί να έρθει σε 4 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αντε με το καλό και εσύ να δεις θετικό τεστακι!!!! Στο εύχομαι 😁

Μακάρι να τα καταφέρω.. σου εύχομαι μια τελεια εγκυμοσύνη 

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εντάξει εγώ δεν έχω τρελαθεί γιατί είδες ότι το πίστευα ...στο είπα. Το έβλεπα το τεστακι δεν μας γελούσανε τα μάτια μας. Και είσαι και πριν την περίοδο ρε φίλε. Πάει σφαίρα. Το ενδομήτριο μην το σκέφτεσαι. Αν είναι δεν θα είχε γίνει η εμφύτευση. Αλλά μήπως να σου δώσει ο γιατρός από τώρα κάτι να βοηθήσει. Προγεστερόνη γρήγορα. 

Ρεεεεε θα τρελαθώ. Πόσο ωραία μπήκε αυτός ο μήνας. Ήδη δύο θετικά. Ρε κορίτσια όλες παιρνουν σειρά. 

Ειδικά και εσένα ήρθε το θαυματακι από εκεί που δεν το περίμενες. Μάλλον το κλειδί είναι να μας λένε οι γιατροί αυτό τον μήνα δεν θα πιάσεις.. και εμένα έτσι μου είπε .μικρό ενδομήτριο αυτός ο μήνας δεν θα είναι καλός. Και εσένα το ίδιο. Και στις δύο περιπτώσεις ήρθανε νινακια. Είναι τα δυνατά θαυματακια μας. 

Σου εύχομαι να πάνε πολλά καλά. Να μας ρωτάς οοοτι θες ( η έμπειρη εγώ ..ότι να ναι. Ότι ξέρω έως τώρα τέλος πάντων) .μαζί θα το περάσουμε. ❣️❣️❣️❣️❣️

Εσυ έχεις μαντικές ικανότητες μάλλον 😂😂😂😂😂.. πες μου Πυθία σε μένα ποτε θα ερθει;;;;🤣🤣🥰🥰

 

στις πριν 20 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Πάντως βρε κορίτσια καλοί και οι γιατροί αλλά ο Θεός βοηθάει στο θαύμα της ζωής. Με οποιο τρόπο βάζει το χέρι Του. Στη φυσική σύλληψη να το κρατήσουμε, στην εξωσωματική να πιάσει και να μείνει, ακόμα και στην υιοθεσία να έρθουν καλά τα πράγματα. 

@Hopemumtobeπάντως και εμένα επειδή είχα κάνει ανοιχτή επέμβαση για το ινομυωμα δεν μου το είχε και πολύ ο γιατρός ότι θα τα καταφέρουμε με φυσικό τρόπο, για αυτό μου έδωσε άδεια εφόσον έγινα 2 μηνών, ακούσαμε καρδούλα κλπ. Ως τότε επιφυλακτικός ήταν. 

Μονο όταν θέλει ο Θεός έρχεται τι θαύμα..  όσες προσπάθειες και να κάνουμε με όποιον τρόπο μόνο όταν είναι η σωστή στιγμή θα μας το στείλει ❤

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

 

 

 

 

 

 

 

 Καλημέρα κορίτσια μου!!!💗 Αρχικά σας υπερευχαριστώ για μηνυματα και ευχες σας! Κοριτσια το βραδυ δεν κοιμηθηκα καθολου γιατι αρχισα να ποναω μετρια αλλα πολυ σταθερα χαμηλα στην κοιλια και ποναω ακομη τωρα, Ο πονος που νιωθω μου φαινεται καπως ανησυχητικος σαν κατι να μην παει καλα...Μοιαζει καπως με περιοδου.. Καταλαβαινω οτι στη αρχη εγκυμοσυνης μπορεις να εχεις πονο χαμηλα κοιλια αλλα με ανησυχηχει επειδη ειναι τοσες ωρες. Ελπιζω να ειναι η ιδεα μου  και να ειναι ολα καλα και να ειναι απο εγκυμοσυνη!

Σας ευχομαι μια ομορφη Κυριακη💗

Είναι φυσιολογικό να έχεις πονακια.. και έχω είχα πέρσι.. να σκεφτεσαι θετικά και όλα θσ πάνε καλά..  καλημέραααα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 

 

 

 

 

 

 

 

 Καλημέρα κορίτσια μου!!!💗 Αρχικά σας υπερευχαριστώ για μηνυματα και ευχες σας! Κοριτσια το βραδυ δεν κοιμηθηκα καθολου γιατι αρχισα να ποναω μετρια αλλα πολυ σταθερα χαμηλα στην κοιλια και ποναω ακομη τωρα, Ο πονος που νιωθω μου φαινεται καπως ανησυχητικος σαν κατι να μην παει καλα...Μοιαζει καπως με περιοδου.. Καταλαβαινω οτι στη αρχη εγκυμοσυνης μπορεις να εχεις πονο χαμηλα κοιλια αλλα με ανησυχηχει επειδη ειναι τοσες ωρες. Ελπιζω να ειναι η ιδεα μου  και να ειναι ολα καλα και να ειναι απο εγκυμοσυνη!

Σας ευχομαι μια ομορφη Κυριακη💗

Καλημερααα μην ανησυχείς μη κανεις κακές σκέψεις!! Αυτό που νιωθεις είναι φυσιολογικό από ότι λένε εδώ τα κορίτσια!! Αύριο πας για χοριακη;;; Εύχομαι ένα τεράστιο νούμερο!!! Μίλησες με το γιατρο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Εγω έκανα ψες ωορρηξιας (κάπου είχα δει ότι αν είσαι έγκυος βγαίνει θετικο) ο πνιγμένος από τα μαλλιά πιάνεται και βγήκε αρνητικό φυσικά..  κανονικά περιμένω σε 2 μέρες αλλά ωορρηξια ειχα 17η και 18η μερα επόμενος μπορεί να έρθει σε 4 μερες

Ναντια κι εγω εκανα χθες τεστ ωορηξιας απο περιεργεια και οντωςβγηκε θετικο! Αλλα εχω διαβασει οτι δεν ειναι ο ενδεδειγμενος τροπος και δεν λεει κατι αν βγει αρνητικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημερααα μην ανησυχείς μη κανεις κακές σκέψεις!! Αυτό που νιωθεις είναι φυσιολογικό από ότι λένε εδώ τα κορίτσια!! Αύριο πας για χοριακη;;; Εύχομαι ένα τεράστιο νούμερο!!! Μίλησες με το γιατρο; 

Κοριτσι μου μιλησα χθες με τον γιατρο. Ο γιατρος αυτος ειναι πολυ καλος αλλα εχει απειρο κοσμο και ειναι καπως ψυχρος και αποστασιοποιημενος, δεν θυμαται την καθε περιπτωση, Μου ειπε να κανω χοριακη Δευτερα και να μιλησουμε μηπως παω για προγεστερονη. Ειμαι σε διλημμα αν θα συνεχισω σε αυτον. Να σου πω κατι κουλο? Εγω τοσο καιρο πηγαινα σε αυτον  που πηρα τηλ και μου φαινοταν γκαντεμης γιατι αποταν ξεκινησα ολο κακα νεα ειχα, προφανως δεν φταιει αυτος αλλα καποια στιγμη δεν ειχα ορεξη να τον δω αχαχα Τον προηγουμενο μηνα λεω τελος θα παω σε ενα καινουριο! Και με την πρωτη που πηγα εμεινα εγκυος αχαχχαχαχχα Απιστευτο?! Ο πρωτοςθεωρω ειναι πολυ καλυτερος, πιο καταρτισμενος αλλα ο δευτερος πιο γλυκουλης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου μιλησα χθες με τον γιατρο. Ο γιατρος αυτος ειναι πολυ καλος αλλα εχει απειρο κοσμο και ειναι καπως ψυχρος και αποστασιοποιημενος, δεν θυμαται την καθε περιπτωση, Μου ειπε να κανω χοριακη Δευτερα και να μιλησουμε μηπως παω για προγεστερονη. Ειμαι σε διλημμα αν θα συνεχισω σε αυτον. Να σου πω κατι κουλο? Εγω τοσο καιρο πηγαινα σε αυτον  που πηρα τηλ και μου φαινοταν γκαντεμης γιατι αποταν ξεκινησα ολο κακα νεα ειχα, προφανως δεν φταιει αυτος αλλα καποια στιγμη δεν ειχα ορεξη να τον δω αχαχα Τον προηγουμενο μηνα λεω τελος θα παω σε ενα καινουριο! Και με την πρωτη που πηγα εμεινα εγκυος αχαχχαχαχχα Απιστευτο?! Ο πρωτοςθεωρω ειναι πολυ καλυτερος, πιο καταρτισμενος αλλα ο δευτερος πιο γλυκουλης.

Πάντως οι πόνοι που λες, είχα και εγώ την πρώτη βδομάδα. Ήταν σαν περίοδος. Και ανησυχούσα. Μέχρι 6η βδομάδα δηλαδή τις είχα αυτές τις ενοχλήσεις. Μετά ξεκίνησε το Στομάχι🤮😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Πάντως οι πόνοι που λες, είχα και εγώ την πρώτη βδομάδα. Ήταν σαν περίοδος. Και ανησυχούσα. Μέχρι 6η βδομάδα δηλαδή τις είχα αυτές τις ενοχλήσεις. Μετά ξεκίνησε το Στομάχι🤮😌

Μακάρι κοριτσι μου ναειναι αυτο🙏, εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι? Απο στομαχι πως πας?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου μιλησα χθες με τον γιατρο. Ο γιατρος αυτος ειναι πολυ καλος αλλα εχει απειρο κοσμο και ειναι καπως ψυχρος και αποστασιοποιημενος, δεν θυμαται την καθε περιπτωση, Μου ειπε να κανω χοριακη Δευτερα και να μιλησουμε μηπως παω για προγεστερονη. Ειμαι σε διλημμα αν θα συνεχισω σε αυτον. Να σου πω κατι κουλο? Εγω τοσο καιρο πηγαινα σε αυτον  που πηρα τηλ και μου φαινοταν γκαντεμης γιατι αποταν ξεκινησα ολο κακα νεα ειχα, προφανως δεν φταιει αυτος αλλα καποια στιγμη δεν ειχα ορεξη να τον δω αχαχα Τον προηγουμενο μηνα λεω τελος θα παω σε ενα καινουριο! Και με την πρωτη που πηγα εμεινα εγκυος αχαχχαχαχχα Απιστευτο?! Ο πρωτοςθεωρω ειναι πολυ καλυτερος, πιο καταρτισμενος αλλα ο δευτερος πιο γλυκουλης.

Κορίτσι μου να πας εκεί που που νιωθεις εσυ καλά!!! Αυτό έχει σημασία! Σίγουρα μια αλλαγή σε κανει να Νιωθεις καλύτερα ξερεις γι αυτό κ εγώ θα πάω σε άλλη τώρα ξέρω ότι θα μου πει τα ίδια απλά είναι ψυχολογικό το θέμα! Το είπες στον άντρα σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μακάρι κοριτσι μου ναειναι αυτο🙏, εσυ σε ποια εβδομαδα εισαι? Απο στομαχι πως πας?? 

Εγώ είμαι 11 η. 

Η χειρότερη μου έως τώρα ήταν η 9 η. Με εμετους και χάλια. Να ψάχνω κιλά και να μην μπορώ να σταθώ από την αδυναμία. 

Από την 6η μέχρι και τώρα έχω αναγουλες. Και γενικά ανακάτεμα. Αλλά η 9 η ήταν δράμα. Τώρα είμαι λίγο καλύτερα. Πάλι έχω το στομάχι αλλά σε καλύτερο επίπεδο. Ελπίζω σε μια δυο βδομάδες θα τελειώσει αυτό από ότι μου είπε ο γιατρός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου μιλησα χθες με τον γιατρο. Ο γιατρος αυτος ειναι πολυ καλος αλλα εχει απειρο κοσμο και ειναι καπως ψυχρος και αποστασιοποιημενος, δεν θυμαται την καθε περιπτωση, Μου ειπε να κανω χοριακη Δευτερα και να μιλησουμε μηπως παω για προγεστερονη. Ειμαι σε διλημμα αν θα συνεχισω σε αυτον. Να σου πω κατι κουλο? Εγω τοσο καιρο πηγαινα σε αυτον  που πηρα τηλ και μου φαινοταν γκαντεμης γιατι αποταν ξεκινησα ολο κακα νεα ειχα, προφανως δεν φταιει αυτος αλλα καποια στιγμη δεν ειχα ορεξη να τον δω αχαχα Τον προηγουμενο μηνα λεω τελος θα παω σε ενα καινουριο! Και με την πρωτη που πηγα εμεινα εγκυος αχαχχαχαχχα Απιστευτο?! Ο πρωτοςθεωρω ειναι πολυ καλυτερος, πιο καταρτισμενος αλλα ο δευτερος πιο γλυκουλης.

Είναι σημαντικό να σου δημιουργεί ο γιατρός αίσθημα ασφαλείας. Ότι σε προσέχει, αντιλαμβάνεται το άγχος σου και  διαχωρίζει τους φανταστικούς και πραγματικούς κινδύνους. Υπάρχουν άπειροι κίνδυνοι και φόβοι που είναι διαρκώς στη φαντασία μας όπως ανεβαίνουν οι ορμόνες, αλλά πρέπει ο γιατρός κάπως να υπομένει την παράνοια χωρίς να το κάνει χειρότερο, δεν είναι καθόλου εύκολο και γι αυτούς. Εσύ να νιώθεις καλά έχει σημασία. Κάθε μία μας νομίζω ταιριάζει με άλλο γιατρό. 

Κατά τα άλλα οι πόνοι περιόδου δεν είναι ενδεικτικοι σε αυτή τη φάση. Εγώ είχα ελαφριούς (που ελαφριούς έχω και στην περίοδο) αλλά η κολλητή μου πχ δεν έκανε τεστ γιατι μου έλεγε ότι πονάει κανονικά, άρα θα της έρθει. Την ίδια μέρα τελικά είχαμε θετικό τεστ εγκυμοσύνης και τώρα είμαστε 23η εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου να πας εκεί που που νιωθεις εσυ καλά!!! Αυτό έχει σημασία! Σίγουρα μια αλλαγή σε κανει να Νιωθεις καλύτερα ξερεις γι αυτό κ εγώ θα πάω σε άλλη τώρα ξέρω ότι θα μου πει τα ίδια απλά είναι ψυχολογικό το θέμα! Το είπες στον άντρα σου;

Ναι το ειπα αμεσως γενικα επαθε κι αυτος σοκ γιατι το ειχαμε αποκλεισει αυτο το μηνα!!!  Να πω την αληθεια δεν ηθελα να σας το πω χθες για να μη χαλασω το ωραιο κλιμα αχχα Του ειπα να μου φερει τεστ εγκυμοσυνης μετα τη δουλεια και μου ειπε οχι και μου λεει εντακειμωρε το τσεκαρουμε και  αυριο  ποια η διαφορα? ενω εγω ημουν σε αναμμενα καρβουνα να μαθω και με εκανε εξαλλη😁 Αλλα τωρα κρατιεμαι ψυχραιμη και δεν το σκεφτομαι για να μην ταραζεται το εμβρυο😂 Βεβαια στα θετικα ηθελα να φαω φρουτοσαλατα το βραδυ και ετρεξε να παρερι και καλα μηπως θελει το μωρο😂 Προσπαθω να βλεπω θετικα πλεον αχαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Είναι σημαντικό να σου δημιουργεί ο γιατρός αίσθημα ασφαλείας. Ότι σε προσέχει, αντιλαμβάνεται το άγχος σου και  διαχωρίζει τους φανταστικούς και πραγματικούς κινδύνους. Υπάρχουν άπειροι κίνδυνοι και φόβοι που είναι διαρκώς στη φαντασία μας όπως ανεβαίνουν οι ορμόνες, αλλά πρέπει ο γιατρός κάπως να υπομένει την παράνοια χωρίς να το κάνει χειρότερο, δεν είναι καθόλου εύκολο και γι αυτούς. Εσύ να νιώθεις καλά έχει σημασία. Κάθε μία μας νομίζω ταιριάζει με άλλο γιατρό. 

Κατά τα άλλα οι πόνοι περιόδου δεν είναι ενδεικτικοι σε αυτή τη φάση. Εγώ είχα ελαφριούς (που ελαφριούς έχω και στην περίοδο) αλλά η κολλητή μου πχ δεν έκανε τεστ γιατι μου έλεγε ότι πονάει κανονικά, άρα θα της έρθει. Την ίδια μέρα τελικά είχαμε θετικό τεστ εγκυμοσύνης και τώρα είμαστε 23η εβδομάδα. 

Εχεις δικιο... Εαν ολα πανε καλα, θα αποφασισω επομενη εβδομαδα🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ναι το ειπα αμεσως γενικα επαθε κι αυτος σοκ γιατι το ειχαμε αποκλεισει αυτο το μηνα!!!  Να πω την αληθεια δεν ηθελα να σας το πω χθες για να μη χαλασω το ωραιο κλιμα αχχα Του ειπα να μου φερει τεστ εγκυμοσυνης μετα τη δουλεια και μου ειπε οχι και μου λεει εντακειμωρε το τσεκαρουμε και  αυριο  ποια η διαφορα? ενω εγω ημουν σε αναμμενα καρβουνα να μαθω και με εκανε εξαλλη😁 Αλλα τωρα κρατιεμαι ψυχραιμη και δεν το σκεφτομαι για να μην ταραζεται το εμβρυο😂 Βεβαια στα θετικα ηθελα να φαω φρουτοσαλατα το βραδυ και ετρεξε να παρερι και καλα μηπως θελει το μωρο😂 Προσπαθω να βλεπω θετικα πλεον αχαχαα

Οι άντρες δε μπορούν να αντιληφθούν την αγωνία μας μη το παίρνεις κατάκαρδα!!! Μόνο ο δικός μου βέβαια είναι όσα πιο πολλά να το σιγουρέψουμε χαχαχαχα όταν ήμουν θετική στον κοβιντ μ έκανε 3 σελφ τεστ χαχαχαχα 🤪🤪🤪 όταν θα μείνω εγκυος ποσά θα μου κάνει;;;;; χαχαχα

μια χαρά θα σας πάνε! Φαντάζομαι το σοκ του γιατί όταν σας λένε κ οι γιατροί δύσκολα μόνο με εξωσωματική τι να πάθει ο ανθρωπος; Βέβαια να λέμε κ την αλήθεια αυτος το πίστευε παρά πολύ 😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Οι άντρες δε μπορούν να αντιληφθούν την αγωνία μας μη το παίρνεις κατάκαρδα!!! Μόνο ο δικός μου βέβαια είναι όσα πιο πολλά να το σιγουρέψουμε χαχαχαχα όταν ήμουν θετική στον κοβιντ μ έκανε 3 σελφ τεστ χαχαχαχα 🤪🤪🤪 όταν θα μείνω εγκυος ποσά θα μου κάνει;;;;; χαχαχα

μια χαρά θα σας πάνε! Φαντάζομαι το σοκ του γιατί όταν σας λένε κ οι γιατροί δύσκολα μόνο με εξωσωματική τι να πάθει ο ανθρωπος; Βέβαια να λέμε κ την αλήθεια αυτος το πίστευε παρά πολύ 😉😉😉

Οντως κανεις δεν το πιστευε, βεβαια ποτε δεν πηγαμε να δουμε τι εγινε με επεμβαση και φουλ μπουσταρισμα σε βιταμινες, θα πηγαιναμε τελος Μαρτη!Ραφαέλα μου εσυ ποτε δεν περιμενεις περιοδο? Συγγνωμη αλλα εχω χαθει απο χθες λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Οντως κανεις δεν το πιστευε, βεβαια ποτε δεν πηγαμε να δουμε τι εγινε με επεμβαση και φουλ μπουσταρισμα σε βιταμινες, θα πηγαιναμε τελος Μαρτη!Ραφαέλα μου εσυ ποτε δεν περιμενεις περιοδο? Συγγνωμη αλλα εχω χαθει απο χθες λιγο!

Εγώ το άλλο Σάββατο, αλλά με κρατάει η απογοήτευση έχει μια εβδομάδα δεν ξέρω γιατί ενώ είχα πει ότι είναι να γίνει θα γίνει ως τον Οκτώβρη μετά θα προχωρήσω με άλλη μέθοδο! Είχαμε πολύ καλές επαφές γιατί έπεσε η ωορρηξία στο τριήμερο αλλά για κάποιο λόγο δε το πιστεύω καθόλου! Δε πειρΑζει έχουμε τόσο καιρό μπροστά…είπαμε να κάνουμε κ ένα διάλειμμα από τις βιταμίνες και να αρχίσουμε τον άλλο μήνα γιατί εγώ βασικά τις παιρνω σχεδόν 1 χρόνο χωρις παύση…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ναντια κι εγω εκανα χθες τεστ ωορηξιας απο περιεργεια και οντωςβγηκε θετικο! Αλλα εχω διαβασει οτι δεν ειναι ο ενδεδειγμενος τροπος και δεν λεει κατι αν βγει αρνητικο!

Εντάξει και εγώ είχα πιει καφέ πριν το κάνω.. νομίζω δεν πρέπει να πιεις υγρά 2 ώρες πριν..φαίνεται ισχύει όμως.. σε σένα βγήκε.. πόσο καιρό πίνει βιταμίνες ο άντρας σου; φαίνεται δούλεψαν.. εμείς 1 μήνα πινουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

Εντάξει και εγώ είχα πιει καφέ πριν το κάνω.. νομίζω δεν πρέπει να πιεις υγρά 2 ώρες πριν..φαίνεται ισχύει όμως.. σε σένα βγήκε.. πόσο καιρό πίνει βιταμίνες ο άντρας σου; φαίνεται δούλεψαν.. εμείς 1 μήνα πινουμε

Ασε Ναντια μου 4 μήνες!! Συν διατροφη, συν επεμβαση κιρσοκηλης συν θεραπεια για θυροειδη!!!!!!😅 Τον περικυκλωσα!!! 😂Τα εξοδα τεραστια αλλα αξιζε!!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Εντάξει και εγώ είχα πιει καφέ πριν το κάνω.. νομίζω δεν πρέπει να πιεις υγρά 2 ώρες πριν..φαίνεται ισχύει όμως.. σε σένα βγήκε.. πόσο καιρό πίνει βιταμίνες ο άντρας σου; φαίνεται δούλεψαν.. εμείς 1 μήνα πινουμε

Αποτελεσματα βλεπεις μονο μετα τριμηνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια ήρθα και εγώ στην παρέα σας , θέλω πολύ ένα μωράκι ...τον Αύγουστο του 21 είχα μείνει έγκυος με πρόκληση ωορρηξίας και μια οβιτρελ η χαρά μας τεράστια .. μέχρι τον Δεκέμβρη ..μέσα μου ένιωθα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά ...αλλά και πάλι προσπάθησα να διώξω αυτήν την σκέψη ..δεν τα κατάφερα ..έκανα διακοπή κύησης 20 εβδομάδων ...από τότε μέχρι τώρα στεναχωρια...θέλω το ουράνιο τόξο μου .

1η και τελευταία περίοδος 12 Φεβρουαρίου , έχω πολυκυστηκες ωοθήκες και πήρα φεμαρα και τρεις ένεσεις αλτερμον και οβιτρελ ήρθαμε σε επαφές έκτοτε περνώ 4 ουλτοτζεσταν και ένα σαλοσπιρ έκανα 9 Μαρτίου χοριακη αλλά ήταν 0.89 και προγεστερόνη 27 αλλα η γιατρός μου είπε να κάνω χοριακη 15 Μαρτίου με εποιασε τρέλα .. περιμένω σε αναμμένα κάρβουνα ..γύρω στις 6-7 είχα δει μια σταγόνα αίμα ..δεν ξέρω μακάρι ο Μάρτιος να σε είναι ο μήνας μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Γεια σας κορίτσια ήρθα και εγώ στην παρέα σας , θέλω πολύ ένα μωράκι ...τον Αύγουστο του 21 είχα μείνει έγκυος με πρόκληση ωορρηξίας και μια οβιτρελ η χαρά μας τεράστια .. μέχρι τον Δεκέμβρη ..μέσα μου ένιωθα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά ...αλλά και πάλι προσπάθησα να διώξω αυτήν την σκέψη ..δεν τα κατάφερα ..έκανα διακοπή κύησης 20 εβδομάδων ...από τότε μέχρι τώρα στεναχωρια...θέλω το ουράνιο τόξο μου .

1η και τελευταία περίοδος 12 Φεβρουαρίου , έχω πολυκυστηκες ωοθήκες και πήρα φεμαρα και τρεις ένεσεις αλτερμον και οβιτρελ ήρθαμε σε επαφές έκτοτε περνώ 4 ουλτοτζεσταν και ένα σαλοσπιρ έκανα 9 Μαρτίου χοριακη αλλά ήταν 0.89 και προγεστερόνη 27 αλλα η γιατρός μου είπε να κάνω χοριακη 15 Μαρτίου με εποιασε τρέλα .. περιμένω σε αναμμένα κάρβουνα ..γύρω στις 6-7 είχα δει μια σταγόνα αίμα ..δεν ξέρω μακάρι ο Μάρτιος να σε είναι ο μήνας μας 

Τι είχε συμβεί και έκανες διακοπή κύησης ; Είχατε βρει κάποια ανωμαλία ;

Άρα πλέον πας με παρακολούθηση ωορρηξίας σωστά; Κανονικά με τον γιατρό και με στοχευμένες επαφές. 

Εύχομαι αύριο να πάρεις μια θετική χοριακη. ♥️♥️Θα περιμένουμε νέα σου. Καλή επιτυχία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τι είχε συμβεί και έκανες διακοπή κύησης ; Είχατε βρει κάποια ανωμαλία ;

Άρα πλέον πας με παρακολούθηση ωορρηξίας σωστά; Κανονικά με τον γιατρό και με στοχευμένες επαφές. 

Εύχομαι αύριο να πάρεις μια θετική χοριακη. ♥️♥️Θα περιμένουμε νέα σου. Καλή επιτυχία. 

Αύξημενη αντίσταση στις μητρικές αρτηρίες και σοβαρή υπολείπομενη ανάπτυξη λόγω αυτού ..ήθελε να περνώ αντιπικτικη αγωγή ,εγώ έπερνα μόνο σαλοσπιρ και το ξεκίνησα αργά οπότε το μωράκι μου δεν επερνε αίμα πολύ ..

Γι'αυτό περνώ από τώρα σαλοσπιρ και μόλις μείνω έγκυος αντιπικτικες ένεσης ..

Πριν αλλάξω γιατρό πήγαινα στα τυφλά αλλά έχω πολυκυστηκες και από τότε που άλλαξα με παρακολούθηση και χάπια πρόκλησης ...σε ευχαριστώ πολύ και σε σένα ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου!

Χάθηκα λίγο γιατί έχω πολλές δουλειές. Αχ κορίτσια έπιασε μούχλα το παιδικό και έχω ξεσηκώσει όλο το σπίτι. Βασικά ήταν πίσω από εντοιχισμένη ντουλάπα( ολοκαίνουρια κιόλας αφού έχουμε λίγους μήνες που μπήκαμε στο καινούριο μας σπίτι). Μου μύριζε λίγο περίεργα τελευταία και μόλις επεκτάθηκε στην ντουλάπα το κατάλαβα. Μάλλον διαρροή από το καλοριφέρ γιατί είχαμε ένα θεματακι με το συγκεκριμένο σώμα πριν 2-3 μήνες! Πάλι βάψιμο πάει και η ντουλάπα!

 @Tokyo μου ευτυχώς αδιαθετησα χθες στις 33 ημέρες. Άρα τέλη του μηνός θα πάω για εμβρυομεταφορα από ότι κατάλαβα! Πω πω έπεσες στην περίπτωση! Να την χάσεις για λίγες ημέρες! Φαντάζομαι πως θα αισθάνθηκες γιατί κι εγώ το περιμένω πως και πως! Αλλά όλα για κάποιο λόγο γίνονται  και αυτό που έχει σημασία είναι ότι έχεις το μπουμπουκακι σου πλέον! Αχ ανυπομονώ κι εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου!

Χάθηκα λίγο γιατί έχω πολλές δουλειές. Αχ κορίτσια έπιασε μούχλα το παιδικό και έχω ξεσηκώσει όλο το σπίτι. Βασικά ήταν πίσω από εντοιχισμένη ντουλάπα( ολοκαίνουρια κιόλας αφού έχουμε λίγους μήνες που μπήκαμε στο καινούριο μας σπίτι). Μου μύριζε λίγο περίεργα τελευταία και μόλις επεκτάθηκε στην ντουλάπα το κατάλαβα. Μάλλον διαρροή από το καλοριφέρ γιατί είχαμε ένα θεματακι με το συγκεκριμένο σώμα πριν 2-3 μήνες! Πάλι βάψιμο πάει και η ντουλάπα!

 @Tokyo μου ευτυχώς αδιαθετησα χθες στις 33 ημέρες. Άρα τέλη του μηνός θα πάω για εμβρυομεταφορα από ότι κατάλαβα! Πω πω έπεσες στην περίπτωση! Να την χάσεις για λίγες ημέρες! Φαντάζομαι πως θα αισθάνθηκες γιατί κι εγώ το περιμένω πως και πως! Αλλά όλα για κάποιο λόγο γίνονται  και αυτό που έχει σημασία είναι ότι έχεις το μπουμπουκακι σου πλέον! Αχ ανυπομονώ κι εγώ!

Άμα σου πω ότι κάπως τότε ανακουφιστηκα; είχα πιεστεί κ δεν ήμουν έτοιμη, όχι για την εγκυμοσύνη αλλά για την ενδεχόμενη αποτυχία. Με το lock down ηρεμισαμε πολυ, χώνεψα όλα όσα είχαμε κάνει καλύτερα κ επιπλέον πάλεψα καλύτερα κ την κλεισούρα, δεν ετρεμα κ τόσο γιατί αν ήμουν έγκυος ούτε το 6 δε θα έστελνα! Όπως λέω τέλος καλό όλα καλά ❤️

Βρε κορίτσι σορρυ αλλά τόσο καιρό δεν το έχω καταλάβει, Αθήνα είσαι; που έκανες προσπάθεια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αποτελεσματα βλεπεις μονο μετα τριμηνο!

Αρα να μην βιάζομαι.. να δώσω χρόνο μέχρι Μάιο.. ελπίζω να τα καταφέρουμε.. το σπερματοδιαγραμμα θέλει να το κάνει μετά το Πάσχα γιατί έτσι του μπήκε στο κεφάλι αρα αν έχει κάτι θα πάμε ακόμα πιο μετά 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Γεια σας κορίτσια ήρθα και εγώ στην παρέα σας , θέλω πολύ ένα μωράκι ...τον Αύγουστο του 21 είχα μείνει έγκυος με πρόκληση ωορρηξίας και μια οβιτρελ η χαρά μας τεράστια .. μέχρι τον Δεκέμβρη ..μέσα μου ένιωθα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά ...αλλά και πάλι προσπάθησα να διώξω αυτήν την σκέψη ..δεν τα κατάφερα ..έκανα διακοπή κύησης 20 εβδομάδων ...από τότε μέχρι τώρα στεναχωρια...θέλω το ουράνιο τόξο μου .

1η και τελευταία περίοδος 12 Φεβρουαρίου , έχω πολυκυστηκες ωοθήκες και πήρα φεμαρα και τρεις ένεσεις αλτερμον και οβιτρελ ήρθαμε σε επαφές έκτοτε περνώ 4 ουλτοτζεσταν και ένα σαλοσπιρ έκανα 9 Μαρτίου χοριακη αλλά ήταν 0.89 και προγεστερόνη 27 αλλα η γιατρός μου είπε να κάνω χοριακη 15 Μαρτίου με εποιασε τρέλα .. περιμένω σε αναμμένα κάρβουνα ..γύρω στις 6-7 είχα δει μια σταγόνα αίμα ..δεν ξέρω μακάρι ο Μάρτιος να σε είναι ο μήνας μας 

Στο εύχομαι ολόψυχα.. και αν δεν είναι ο Μάρτιος να είναι ο Απρίλιος και να πάνε όλα τέλεια.. και εγώ πίνω ασπιρίνη και όταν μείνω έγκυος θα βάζω ενέσεις.. εμένα είναι λόγο 2 αποβολων και ηλικιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...