Μετάβαση σε περιεχόμενο

τα νεα μας


Recommended Posts

πηγαμε σημερα στο καθιερωμενο ραντεβου να δουμε τον μπομπιρααααα!!!!

ειναι 747 γραμμμαρια και ειναι μια χαρα....ειδαμε το προσωπακι του παλι εγχρωμο, καμια σχεση με την β'επιπεδου, σημερα ειδαμε ενα σχηματισμενο προσωπακι!!!!

ο γιατρος μου εγραψε να κανω ενεσεις για ωριμανση των πνευμονων του εμβρυου...θα κανω τεσσερις, μια την 25η, μια 26, 27,28, και αλλη μια την 32η εβδομαδα....

χμχμχμ τι αλλο;;;; θα κανουμε και την καμπυλη ζαχαρου αυτη την βδομαδα...ΜΠΛΙΑΞΞΞΞΞΞΞ!!!! το μωρο ειναι μια μερα μπροστα...ολα καλα Δοξα το Θεο!!!!!θελει να μας ξαναδει σε 15 μερες παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενεσούλες ε?

κουράγιο δεν είναι τίποτα ... όλα καλά θα πάνε ... πιστεψέμε το πιο κουραστικό είναι η καμπύλη ζαχάρου ... εγώ τισ 4 ώρες που ήμουν εκεί τα είδα όλα !!!!

Με το καλό :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!

Κι εμενα τοσο ζυγιζε μετα τον β'επιπεδου!

Αχ! Αυτη η καμπυλη ζαχαρου...Πολυ εκνευριστικη...Ημουν 3-4 ωρες στο μικροβιολογικο (ευτυχως εχω ιδιωτικη ασφαλιση) και βαρεθηκα την ζωη μου.

Εμενα η γιατρος μου μου ειπε να φαω απο βραδυς ενα γλυκο...(Θαρρεις και δεν θα το ετρωγα!!!) και πηγα την αλλη μερα νηστικη...

Μετα την 1η αιμοληψια μου εδωσαν ζαχαρονερο (μπλιαχ). Το ηπια κακην κακως και μετα καθε μιση ωρα μου παιρνανε αιμα...Νομιζω 5 φορες...?

Χαλαλι ομως γιατι ειναι απαραιτητη εξεταση για την απορροφηση του σακχαρου στο αιμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δοξα το Θεο ναι!mariaber μου με το καλο να παρεις και αγκαλιτσα το μπουμπουκακι σου!!!

Υπομονη με τις εξετασει και τις ενεσεις!

Ευχομαι να εχεις καλη συνεχεια και ολα να πανε καλα!!!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariaber πόσο εβδομάδων είσαι;;;

Αυτή η καμπύλη είναι εκνευριστική λόγω της αναμονής...

Εγώ βέβαια είχα και κάτι αναγούλες...:blink: :silly: Με το ζόρι ήπια το γλυκόνερο...:blink: :silly:

Ευτυχώς είχα τον άντρα μου μαζί και έτσι πέρασε η ώρα...:)

Όλα θα γίνουν και θα περάσουν...:cheer: Οι ημέρες κυλάνε γρήγορα...:cheer:

Καλή συνέχεια...:cheer: :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaber ειδες τι γρήγορα που μεγαλώνουνε;;Η καμπύλη ζαχάρου ειναι ένα θέμα..αλλα τι να κάνουμε...πρεπει να την κανουμε και αυτη την εξέταση για το καλο του μωρου μας και το δικο μας..ευχομαι να πανε ολα καλα!!Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaber μπράβο! Πολύ καλά τα νέα σας!

Καμπύλη σακχάρου!

Πωπω.. τι μου θύμισες! Εγώ στα μισάωρα που μεσολαβούσαν από τη μία αιμοληψία μέχρι την άλλη έφευγα κι έκοβα βόλτες στον πεζόδρομο της πόλης μου. Έκανα και ψώνια. Ο γιατρός φώναζε.. "Θα βγάλουμε πλασματικά αποτελέσματα". Ήταν καλοκαίρι, είχε καύσωνα κι εγώ σουλατσάριζα! Στάνταρ επηρρεάστηκαν τα αποτελέσματα, αλλά πάλι καλά όλα ήταν οκ! Μία τιμή μόνο βγήκε παθολογική. Με όριο το 110, είχα 111.

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάναμε και την καμπύλη και όλα καλά...ζορίστηκα να πιω την γλυκόζη πάρα πολύ.....αλλά την είπια και αυτό έχει σημασία!!

πριν την γλυκόζη είχα 82

λήψη μετά από 6ο λεπτά 141

λήψη μετά από 120 λεπτά 90

λήψη μετά από 180 λεπτά 45

katrina είμαι 25 εβδομάδων και 4 ημερών...

ευχαριστώ για καλά σας λόγια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...