Μετάβαση σε περιεχόμενο

Gliko & Stolismos vaptisis


despina t

Recommended Posts

Koritsia geia sas!! To Iounio kanonisa tin vatpisi tis koroulas mou kai thelo anti tou klasikou glikou na paro pagotatzi. Exete na mou dosete shetikes plirofories ? Episis pite mou an xerete ti kostos exei peripou o stolismos me mpalonia kai louloudia.

Sas euharisto !!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

despina t γεια σου! Εγω θα σου ελεγα πρωτα να ρωτησεις στην εκκλησια αν σου επιτρεπουν να στολισεις. Οταν βαπτισα τον γιο μου το μονο που μπορεσα να κανω ειναι να παρω δυο μπουκετα μπαλονια και να τα βαλω εξω απο την εκκλησια. Μεσα δεν με αφησαν να βαλω τιποτα. Μετα τα μοίρασα στα παιδακια. Δεν θυμαμαι ακριβως το κοστος αλλα νομιζω οτι ηταν γυρω στα 100ευρω. Τωρα για τα γλυκακια ουτε εγω ειχα παρει το κλασικο γλυκο. Ειχα παρει κατι γλυκακια με γευση μπανανα και ειχαν ξετρελαθει ολοι. Μου στοιχισαν 150ευρω τα 200 κομματια. Ενημερωτικά σου αναφερω τις τιμες γιατι συγκεκριμένα για αυτα που ρωτας δεν μπορω να απαντησω. Απλα για να παρεις μια ιδεα. Βεβαια εχουν περασει και 2 χρονια οπότε οι τιμες σιγουρα θα εχουν αλλαξει. Καλες ετοιμασιες λοιπον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινα γεια σου...

κι'εγω τον ιουνιο βαφτιζω τον μπεμπη μου και ειμαι κι'εγω στο ψαξιμο για γλυκακια και χαζευω στο internet ζαχαροπλαστεια σημερα ολη μερα, γιατι θελω κι'εγω κατι πιο πρωτοτυπο !!! Το σκεφτηκα κι'εγω για παγωτα, αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα... φοβαμαι μηπως λιωσουν μεχρι να τελειωσει το μυστηρειο... εγω σκεφτομαι να κανω κατι σε μαρτζιπαν... θα δουμε μεχρι τοτε...

:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweet mammy kai dimtroula euharisto poli pou mou apantisate !!!:cheer:

Dimitroula rotisa gai ton stolismo kai mou eipan oti mporo na kano oti thelo akoma kai stin kolimpithra mporo na valo louloudia.kai ego thelo na paro mpalonia kai na ta moiraso sta paidakia sto telos .

Sweet mammy pote tha vaftiseis to aggelaki sou? ego kanonisa stis 14 Iouniou. Den thelo na paro klasika glikakia giati i vaftisi tha ginei se ena xoklisi stin anavviso kai fovame oti me tin zesti mexri na ta kerasoume tha exoun liosei .Skeftika loipon ton klasiko pagotatzi san autous pou upirxan palia (poli palia) me to amaxaki .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OXI ΡΕ ΣΥ ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ ΑΜΥΓΔΑΛΟΤΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΖΑΧΑΡΙ ΑΜΥΓΔΑΛΑ ΣΚΟΝΗ ΚΑΙ ΑΝΘΟΝΕΡΟ!:dry: ΑΥΤΟ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΜΑΡΤΖΙΠΑΝ. ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η SWEETMAMMY!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστα καταλαβατε.. το μαρτζιπαν ειναι αμυγδαλωτο, σαν αυτα που εχουν το σχημα φρουτων και τη γευση του αμυγδαλωτου του γνωστου μας. Τωρα τα φτιαχνουν και σε σχημα βοτσαλου και τα βαζουν στις μπομπονιερες... εγω το σκεφτομαι και αυτο...

Δεσποινα κι'εγω στις 14 ιουνιου εκλεισα στον Αγιο Νικολαο στον Πειραια γιατι εκει μενω... αλλα ο παππας δεν αφηνει να στολισουμε ουτε μεσα ουτε εξω. Επιτρεπει μονο την λαμπαδα (παλι καλα), λουλουδια στην κολυμπηθρα και 2 ανθοστηλες... αλλα εμενα δεν με νιαζει να σου πω την αληθεια γιατι ετσι κι'αλλιως σιγα ποση ωρα θα κρατησει η βαφτιση... δεν θα προλαβουμε να τα χαρουμε και καθολου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy kai pali kala pou sas afinei na stolisete tin kolimpithra kai na valete tis anthostiles !!! I koumpara mou pou vaptise to moro tis sto Markopoulo den tis epetrepsan na valei tipota mesa stin ekklisia.Mono tin lampada kai duo mpalonia ap' exo. Fantasou ati den mas epetrepsan na mpoume stin ekklisia me ta karotsia ton moron gia na min lerothoun ta halia...

Kai ego na sou po tin alitheia den "trelenomai" gia stolismous kai famfares gia tin vaptisi tis koris mou ,alla thelo na valo kati isa isa gia na kanei tin atmosfera pio paihnidiariki .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όταν έγινα εγώ νονά ο παπάς μας άφησε να βάλουμε ότι στολισμό θέλαμε ... και επιδή ήταν και το παιδάκι του αγαπημένου μου θείου το παράκανα μπορώ να πω.

τι λουλούδια τι μπαλόνια .... μιλάμε για πολύ πράγμα ... αλλά τελικά το στόλισμα άρεσε σε όλον τον κόσμο εκτός από την μητέρα του παιδιού ... η οποία ήθελε να έχουμε κάνει τον στολισμό που είχε κάνει κάνει στην βάφτιση της κόρης της η Ντενίση !!!!!

Μου άρεσε η ιδέα που διάβασα με τα μπαλόνια που στο τέλος μοιράζονται στα παιδάκια ... και ο παγωτατζης επίσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ... σαν της ντενίσης ...

ήθελε σε κάθε κολώνα της εκκλησίας να υπήρχαν τραντάφυλλα καθώς επίσης και όλη η κολυμπήθρα να είναι ντυμένη με τριαντάφυλλα μπρος πίσω παρακαλώ ...

άσε ... μετά από το σκηνικό που έγινε μέσα στην εκκλησία ... εγώ έκανα να δω την βαφτισημιά μου 5 χρόνια !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

csig έγραψε:

ναι ... σαν της ντενίσης ...

ήθελε σε κάθε κολώνα της εκκλησίας να υπήρχαν τραντάφυλλα καθώς επίσης και όλη η κολυμπήθρα να είναι ντυμένη με τριαντάφυλλα μπρος πίσω παρακαλώ ...

ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΗΛΑΔΗ ΑΥΤΗ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΤΗΣ ΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ;;;;

ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Η ΒΑΦΤΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΓΛΥΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΙ

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΠΛΗ..ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΟΥΣΙΑ!!

ΑΧ ΑΡΧΙΖΩ ΚΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΗΣ

ΜΠΟΥΜΠΟΥΣ ΜΟΥ.. ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΤΑ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΜΕΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ

ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ..

ΕΣΑΣ ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ;;;

ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΙΟΥΝΙΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ

ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΥΛΑ..

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ Ο ΠΑΓΩΤΑΤΖΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ ΑΛΛΑ

ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΣΕΡΒΙΡΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ

ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΟΥΡΑ ΚΑΙ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟΣ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

despina t....

ΤΕΛΕΙΑ η ιδεα σου με τον παγωτατζη!!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

BabyBoom δε νομιζω οτι καθυστερει πολυ περισσοτερο απο το κλασικο "σερβιρισμα" γλυκων...:dry: Στην τελικη μπορει να δινει ετοιμα παγωτα ξυλακια.... (τα οποια θα εχει βγαλει απο τη συσκευασια και θα τα εχει χυμα στο ψυγειακι του...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vre Skarlet kali i idea alla pou tha ton vro ton pagotatzi??? ;)

Babyboom kai ego apli ti thelo ti vaptisi alla thelo na einai kai omorfi i stimi gia to moraki mou . Oxi pos tha katalavei kati !!!!

Otan ti vaptiso tha einai 14 minon.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινα μπορεις να ψαξεις να βρεις αν ενοικιαζονται αυτα τα "ποδηλατο-αμαξακια" και να βαλεις καποιον δικο σου ανθρωπο να ντυθει παγωτατζης!!!

Εγω εχω δει τετοια παντως σε καποια καταστηματα αλλα βεβαια εχουν πανω την επωνυμια της εταιρειας.... Αυτο βεβαια ευκολα καλυπτεται....

Επισης μπορεις να παρεις τηλ στα εργοστασια παραγωγης παγωτων και να ρωτησεις αν εχουν και αν μπορουν να σου νοικιασουν....

Εγω παντως ενθουσιαστηκα!!!!:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Csig και μονο που θα το ειχε κανει καποιος αλλος δεν θα το εκανα με τιποτα. Οχι για αλλον λογο δηλαδη αλλα δεν ειμαι απο τους τυπους που αντιγραφουν αλλα προσπαθω να εφευρισκω δικες μου ιδεες.

Αληθεια μιας και το αναφερατε... ξερει καμια ποιες ειναι οι υποχρεωσεις του νονου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy αυτα που ξερω απο προσωπικη εμπειρια ειναι τα εξης:

1) σταυρος

2) βαπτιστικα ρουχα-παπουτσια-καλτσακια

3) μαρτυρικα (σταυρουδακια)

4) λαδοπανα, πετσετες, σαπουνακι, μπουκαλακι για το λαδι κτλ

5) στολισμος κολυμπηθρας (προαιρετικος)

Ο υπολοιπος στολισμος, τα γλυκακια και οι μπομπονιερες ειναι των γονιων...

Πιστευω οτι δε μου διαφευγει κατι αλλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...