Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γιατί δεν έρχεται; 😪


Recommended Posts

Κορίτσια μου έχω γράψει πολλές φορές. Πέρυσι τέτοιο μήνα έμεινα έγκυος και τον Ιούνιο το έχασα. Η γιατρός μου μου είπε το Σεπτέμβριο 2021 που ξεκινήσαμε προσπάθειες θα μείνεις άμεσα. Ακόμα τίποτα τι να κάνω έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και ηταν καλές. Μου λένε να μην αγχώνεσαι. Είναι δυνατόν; Γίνεται κάθε μήνα να βλέπεις την ακατανομαστη και να μη σε πιάνουν τα κλάματα και η απογοήτευση; Εχουν περάσει τόσοι μήνες. Βλέπω και ακούω για μωρά και με πιάνουν τα κλάματα 😪😪😪

Καθημερινά μαθαίνω για άλλες κοπέλες να μένουν και εμεις που προσπαθούμε εντατικά τίποτα. Απογοήτευση και μόνο. Πως να ηρεμήσεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημε΄ρα κορίτσι μου,

αυτό αναρωτιόμαστε όλες όσες προσπαθούμε.... όλες όσες έχουμε αποβολή στο παρελθόν, όλες που προσπαθούμε κάθε μήνα και απογοητευόμαστε, όλες που μετρήσαμε και γόνιμες μέρες με διάφορους τρόπους, όλες που έχουμε κάνει σπερματέγχυση, όλες που κάναμε εξωσωματική και τίποτα...

Το μόνο που έχω να σου πω είναι εκτός την ψυχολογία παίζει και μεγάλο ρόλο η υγεία και το ιατρικό κομμάτι. Μετα απο την αποβολή σου έκανες εξετάσεις εσύ και άντρασ σου? Αιματολογικες, ενδοκρινολογικες, ανδρολογικές.... θέλει λίγο ψάξιμο. Οπωσδήποτε! Αιματολογικές με αιαμτολόγο ή καλύτερα στο Ελενα στο τμήμα αποβολών που η γυναίκα είναι κορυφη.Ενδοκρινολογικες με ενδοκρινολόγο, θεωρείται επίσης το Ελενα κορυφη. Ανδρολογικές εξετάσεις μόνο σε ειξιδικευμένο ανδρολόγος υπογονιμότητας και σπερμοδιαγραμμα κτλ μόνο σε κορυφαίο εργαστήρι όπως ο Λυμπερόπουλος. 

Όσο για το θέμα αγχος... έξω απ'το χορό πολλά τραγούδια ξέρουν. Δεν γίνεται προσπάθεια χωρίς άγχος και σκέψη. Δυστυχώς. Και όταν ακούμε πως άλλες μένουν φυσικά κοιτάμε πάντα τον εαυτό μας. Αλλά δεν ξέρεις και με τι κόστος μένουν άλλες κοπέλες. Υπάρχουν και οι κοπέλες που μένουν πολύ εύκολα. Εχω και εγω στον κύκλο μου. Μερικές φορές παίζει ρόλο η ηλικία. Αλλά συμβουλή μου να ψαχτείς ιατρικά και να κάνεις όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται και να μιλήσεις με τον γιατρό σου. Να έχεις έναν καλό γιατρό πλαι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Κορίτσια μου έχω γράψει πολλές φορές. Πέρυσι τέτοιο μήνα έμεινα έγκυος και τον Ιούνιο το έχασα. Η γιατρός μου μου είπε το Σεπτέμβριο 2021 που ξεκινήσαμε προσπάθειες θα μείνεις άμεσα. Ακόμα τίποτα τι να κάνω έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και ηταν καλές. Μου λένε να μην αγχώνεσαι. Είναι δυνατόν; Γίνεται κάθε μήνα να βλέπεις την ακατανομαστη και να μη σε πιάνουν τα κλάματα και η απογοήτευση; Εχουν περάσει τόσοι μήνες. Βλέπω και ακούω για μωρά και με πιάνουν τα κλάματα 😪😪😪

Καθημερινά μαθαίνω για άλλες κοπέλες να μένουν και εμεις που προσπαθούμε εντατικά τίποτα. Απογοήτευση και μόνο. Πως να ηρεμήσεις;;;;

Καλημέρα κι από εμένα, 

καταλαβαίνω την απελπισία σου... κι εγώ πέρυσι Σεπτέμβρη είχα μείνει έγκυος αλλά το έχασα αρκετά σύντομα... μετά προσπαθούσαμε με τον άντρα μου για καιρό αλλά τίποτα... μετρούσα κάθε μήνα μέρες ωορρηξίας με 2 διαφορετικά τεστ και 1 εφαρμογή στο κινητό, αλλά τίποτα...

Εγώ είχα κάνει εξετάσεις, όλα καλά, ο άντρας μου δεν είχε κάνει, αλλά εξαιτίας διαφόρων παραγόντων είχα αρχίσει να απογοητεύομαι απίστευτα... ουσιαστικά περίμενα να κάνει εξέταση για να το θεωρήσω πια οριστικό ότι δεν μπορούμε! 

Να έπαιξε και αυτό το ρόλο του... ότι "σταμάτησα να αγχώνομαι..." δεν ξέρω τι να πω, ήραμε και κάποια συμπληρώματα... 1 χρόνο μετά τα καταφέραμε! 

Η ψυχολογία είναι το βασικότερο λένε όλοι! Κάντε τις εξετάσεις σας και αν είναι όλα καλά, αν μπορείτε φύγετε και ένα ταξίδι να χαλαρώσετε! Και προσπάθησε να ηρεμήσεις (τι λέω τώρα, ε..;) γιατί το άγχος είναι ο χειρότερος σύμβουλος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Κορίτσια μου έχω γράψει πολλές φορές. Πέρυσι τέτοιο μήνα έμεινα έγκυος και τον Ιούνιο το έχασα. Η γιατρός μου μου είπε το Σεπτέμβριο 2021 που ξεκινήσαμε προσπάθειες θα μείνεις άμεσα. Ακόμα τίποτα τι να κάνω έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και ηταν καλές. Μου λένε να μην αγχώνεσαι. Είναι δυνατόν; Γίνεται κάθε μήνα να βλέπεις την ακατανομαστη και να μη σε πιάνουν τα κλάματα και η απογοήτευση; Εχουν περάσει τόσοι μήνες. Βλέπω και ακούω για μωρά και με πιάνουν τα κλάματα 😪😪😪

Καθημερινά μαθαίνω για άλλες κοπέλες να μένουν και εμεις που προσπαθούμε εντατικά τίποτα. Απογοήτευση και μόνο. Πως να ηρεμήσεις;;;;

Και εγώ έμεινα έγκυος πέρσι τον Μάρτιο και Μάιο το έχασα.. είναι ο 6ος μήνας προσπαθειών.. πήγα την περασμένη εβδομάδα στην γιατρό μου..μου είπε όλα τέλεια για μένα αλλά επειδή ο άντρας μου αγχώθηκε μου ειπε η γιατρός να κάνει ένα σπερματοδιαγραμμα για να του φύγει το άγχος γιατι πιστεύει ότι είναι όλα μια χαρά και με τον άντρα μου.. μας έδωσε βιταμίνες και για τους δυο.. εγω πίνω φολικο οξύ και ασπιρίνη.. δες με τον γιατρο σου μήπως είναι καλά να πίνετε και εσείς βιταμίνες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς με τον άντρα μου προσπαθούμε 7 μήνες...έχουμε κάνει εξετάσεις κι οι 2...όλα πολύ καλά!! Βέβαια εγώ δεν είχα καμία επιτυχημένη προσπάθεια με αποβολή αλλά δεν "πιανουμε"...όλα καλά και το σπερμοδιαγραμμα κι εγώ όλα καλά αλλά τίποτα...

Και κάθε μήνα έρχεται η περίοδος κι η απογοήτευση είναι όλο και πιο έντονη...έχω σταθερό κύκλο πάνω κάτω αν και από τότε που ξεκινήσαμε προσπάθειες έχω κάποιες διαταραχές στις μέρες αλλά όχι πάνω από 3 μέρες απόκλιση...

Μετράμε και τις γόνιμες και με την εφαρμογή αλλά κάνω και τεστ ωορρηξιας και τίποτα...ναι όσοι είναι έξω απ τον χορό λένε μην έχεις άγχος! Μα πως δεν θα έχεις ένα άγχος,μια αγωνία και τελικά μια απογοήτευση και να νιώθεις ότι δεν έχεις άλλη δυναμη;; Σκεφτείτε ότι ούτε καπνίζουμε ούτε τπτ,πολύ καλός τρόπος ζωής...

Δεν ξερω αλήθεια,πως αντιμετωπίζουμε αυτή την θλιψη; Γιατί δεν έρχεται το μωρακι;; Πως συνεχίζουμε να προσπαθούμε χωρίς αγωνια; 29 χρόνων είμαι και σκέφτομαι μα αφού δεν υπάρχει πρόβλημα...😥😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Κορίτσια μου έχω γράψει πολλές φορές. Πέρυσι τέτοιο μήνα έμεινα έγκυος και τον Ιούνιο το έχασα. Η γιατρός μου μου είπε το Σεπτέμβριο 2021 που ξεκινήσαμε προσπάθειες θα μείνεις άμεσα. Ακόμα τίποτα τι να κάνω έχω κάνει όλες τις εξετάσεις και ηταν καλές. Μου λένε να μην αγχώνεσαι. Είναι δυνατόν; Γίνεται κάθε μήνα να βλέπεις την ακατανομαστη και να μη σε πιάνουν τα κλάματα και η απογοήτευση; Εχουν περάσει τόσοι μήνες. Βλέπω και ακούω για μωρά και με πιάνουν τα κλάματα 😪😪😪

Καθημερινά μαθαίνω για άλλες κοπέλες να μένουν και εμεις που προσπαθούμε εντατικά τίποτα. Απογοήτευση και μόνο. Πως να ηρεμήσεις;;;;

ax γλυκιά μου...δυστυχώς η ψυχολογία μας διαδραματίζει βασικό ρόλο.εγώ ευτυχώς ως ΄τώρα δεν είχα κάποια αποβολή αν κ ο γιατρός μου πιστεύει ΄ότι είχα πριν καν καταλάβω την όποια εγκυμοσύνη.τελος πάντων θα σιου πω την ιστορία μου:με τν άντρα μου προσπαθούσαμε πριν καν παντρευτούμε αλλά και μετά κανα 5ημηνο..είχα όμως πολύποδα.τον αφαίρεσα. τρισχαρούμενοι κ αφού ήταν όλα οκ όπως είπε ο γιατρός μου και ηταν κ θετικο το σπερμοδιαγραμμαα του αντρα μου ξεκινήσαμε με εντατικές προσπάθειες κανα 5μηνο ακόμη..δυστυχω΄ςς τίποτα...μέσα στο άγχος ήμουν, μέτραγα τον κύκλο και λοιπά...πάω στον γιατρό πάλι...μου λέει σαλπιγγογραφία (επέμενε κ καιρό πριν)λόγω λαπαρόσκπησης που είχα κανει παλιά...πάω..διεγνώσθη με  δυσπλασία αλλά με σάλπιγγα διαβατή ..κλάματα κακό...ο γιατρ΄ός με συνεβούλευσε ότι μπορω΄και φυσιολογικά με προσπαθειες 6 μηνών και αν δεν θα πάρουμε χάπια και βιταμίνες..ειχα απογοητευτεί ΄τόσο και ήταν σαν να το είχα παρει αποφαση οτι θα οδηγουμουν στα χαπια...και εκείνο τον μηνα ΗΡΘΕ!!χαλάρωσα δεν το σκεφτομουν καν λόγω της σκέψης μου ότι δεν..,έτυχε κείχαμε κλείσει και μια εκδρομούλα και έγινε....να βοηθησε η σαλπιγγογραφια; να βοηθησε που το ειχα ξεγραψει;;;....πάντως δεν το περίμενα καν!!κ είμαι αισίως 3 μηνών και εύχομαι τόσο να πανε όλα καλα...σου ευχομαι τα καλυτερα....χωρίς αγχος θα πω αν και ξερω οτι ειναι ουτοπικό..βρίσκε δημιουργικές ασχολίες..άλλαξε παραστασεις...χαλαρωσε γιατι αν ειναι να ρθει θα ρθει...και με την βοη΄θεια του Θεού ΄όλα θα πάνε καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mata_29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς με τον άντρα μου προσπαθούμε 7 μήνες...έχουμε κάνει εξετάσεις κι οι 2...όλα πολύ καλά!! Βέβαια εγώ δεν είχα καμία επιτυχημένη προσπάθεια με αποβολή αλλά δεν "πιανουμε"...όλα καλά και το σπερμοδιαγραμμα κι εγώ όλα καλά αλλά τίποτα...

Και κάθε μήνα έρχεται η περίοδος κι η απογοήτευση είναι όλο και πιο έντονη...έχω σταθερό κύκλο πάνω κάτω αν και από τότε που ξεκινήσαμε προσπάθειες έχω κάποιες διαταραχές στις μέρες αλλά όχι πάνω από 3 μέρες απόκλιση...

Μετράμε και τις γόνιμες και με την εφαρμογή αλλά κάνω και τεστ ωορρηξιας και τίποτα...ναι όσοι είναι έξω απ τον χορό λένε μην έχεις άγχος! Μα πως δεν θα έχεις ένα άγχος,μια αγωνία και τελικά μια απογοήτευση και να νιώθεις ότι δεν έχεις άλλη δυναμη;; Σκεφτείτε ότι ούτε καπνίζουμε ούτε τπτ,πολύ καλός τρόπος ζωής...

Δεν ξερω αλήθεια,πως αντιμετωπίζουμε αυτή την θλιψη; Γιατί δεν έρχεται το μωρακι;; Πως συνεχίζουμε να προσπαθούμε χωρίς αγωνια; 29 χρόνων είμαι και σκέφτομαι μα αφού δεν υπάρχει πρόβλημα...😥😥

κοριτσι μου γλυκο καλημερα!!!

μια απο τα ιδια κι εγω με εσενα.. ειμαι 32 και ο αντρας μου 36.. ξεκινησαμε προσπαθειες περυσι το φλεβαρη και ακομα τιποτα.. ποτε δεν εγινε συλληψη.. εννοειται οτι στην αρχη πιστευα οτι 1-2 μηνες θα εχουμε ελευθερες επαφες και τσουπ θα ερθει το μωρο.. ουτε καν. η μια απογοητευση μετα την αλλη.. βεβαια θα πω οτι εμεις στην αρχη δεν το πηραμε ζεστα και δεν ειχαμε τοοοοσες πολλες επαφες.. ειχα και μια εφαρμογη στο κινητο οπου μαλλον εβλεπα λαθος τις ημερες ωορρηξιας γτ τον ιουλιο αποφασισα να παρω τα τεστ ωορρηξιας και ειδα οτι ειχα θετικο γυρω στην 11η-12η ημερα κι εγω κυνηγουσα τις επαφες γυρω στη 14η-15η ημερα (εν τω μεταξυ ο αντρας μου σχολουσε στις 10και το βραδυ οταν ειχα τις γονιμες κι εγω δουλευω σε πρωινη δουλεια)..

τα τεστ δεν με αγχωσαν καθολου, ισα ισα που με εκαναν να το πιστεψω πιο πολυ.. μεχρι που ειδα οτι και με τα τεστ δεν πιασαμε (2 μηνες σερι) και το σεπτεμβριο πήγαμε σε γιατρους και ξεσκονισαμε τα παντα απο εξετασεις.. γυναικολογο, ουρολογο και ενδοκρινολογο... σαλπιγγογραφια πεντακαθαρη, ορμονολογικες/θυροειδους μια χαρα μονο που η κινητικοτητα σπερματος του αντρα μου ειναι στο επιτρεπτο οριο (ευτυχως ποσοτητα εχουμε 4πλασια και πολυ καλη μορφολογια) και του εδωσε βιταμινες ο ουρολογος.. ακομα τιποτα...😩😭 μας ειπε ο ουρολογος αν δεν πιασουμε μεχρι το μαρτιο να κανει μια ακομα εξεταση, αυτη του κατακερματισμου...

δεν ξερω τι να πω.. δεν ξερω τι αλλο να κανω.. ξεκινησα κι εγω καποιες βιταμινες τον περασμενο μηνα και βλεπουμε.. αν μεχρι σεπτεμβρη δεν πιασουμε, νομιζω θα στραφω στην εξωσωματικη. δεν αντεχεται αυτο το μαρτυριο καθε μηνα και δεν το αξιζουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου γλυκο καλημερα!!!

μια απο τα ιδια κι εγω με εσενα.. ειμαι 32 και ο αντρας μου 36.. ξεκινησαμε προσπαθειες περυσι το φλεβαρη και ακομα τιποτα.. ποτε δεν εγινε συλληψη.. εννοειται οτι στην αρχη πιστευα οτι 1-2 μηνες θα εχουμε ελευθερες επαφες και τσουπ θα ερθει το μωρο.. ουτε καν. η μια απογοητευση μετα την αλλη.. βεβαια θα πω οτι εμεις στην αρχη δεν το πηραμε ζεστα και δεν ειχαμε τοοοοσες πολλες επαφες.. ειχα και μια εφαρμογη στο κινητο οπου μαλλον εβλεπα λαθος τις ημερες ωορρηξιας γτ τον ιουλιο αποφασισα να παρω τα τεστ ωορρηξιας και ειδα οτι ειχα θετικο γυρω στην 11η-12η ημερα κι εγω κυνηγουσα τις επαφες γυρω στη 14η-15η ημερα (εν τω μεταξυ ο αντρας μου σχολουσε στις 10και το βραδυ οταν ειχα τις γονιμες κι εγω δουλευω σε πρωινη δουλεια)..

τα τεστ δεν με αγχωσαν καθολου, ισα ισα που με εκαναν να το πιστεψω πιο πολυ.. μεχρι που ειδα οτι και με τα τεστ δεν πιασαμε (2 μηνες σερι) και το σεπτεμβριο πήγαμε σε γιατρους και ξεσκονισαμε τα παντα απο εξετασεις.. γυναικολογο, ουρολογο και ενδοκρινολογο... σαλπιγγογραφια πεντακαθαρη, ορμονολογικες/θυροειδους μια χαρα μονο που η κινητικοτητα σπερματος του αντρα μου ειναι στο επιτρεπτο οριο (ευτυχως ποσοτητα εχουμε 4πλασια και πολυ καλη μορφολογια) και του εδωσε βιταμινες ο ουρολογος.. ακομα τιποτα...😩😭 μας ειπε ο ουρολογος αν δεν πιασουμε μεχρι το μαρτιο να κανει μια ακομα εξεταση, αυτη του κατακερματισμου...

δεν ξερω τι να πω.. δεν ξερω τι αλλο να κανω.. ξεκινησα κι εγω καποιες βιταμινες τον περασμενο μηνα και βλεπουμε.. αν μεχρι σεπτεμβρη δεν πιασουμε, νομιζω θα στραφω στην εξωσωματικη. δεν αντεχεται αυτο το μαρτυριο καθε μηνα και δεν το αξιζουμε...

Σε καταλαβαίνω τόσο πολύ...κι εμένα γυρίζει αργά το βράδυ...ούτε εμένα με άγχωσαν τα τεστ ωορρηξιας και μάλιστα τον προηγούμενο μήνα έδειξε κ ωορρηξια την ημέρα που περίμενα κι ολας αλλά δεν έγινε συλληψη...ήρθε η περίοδος αλλά αυτό π μου έκανε εντύπωση είναι ότι ενώ είδα την ωορρηξια,η περίοδος ήρθε 3 μέρες νωρίτερα 😥 

Το σπερμοδιαγραμμα ήταν πολύ καλό απλα έδειξε ότι διαρκεί το σπέρμα μόνο έως 20 ώρες οποτε πρέπει να πετύχουμε ακριβώς μέρα μάλλον...παίρνουμε βιταμίνες κλπ κ τπτ...νιώθω κάθε μήνα αυτή την απογοήτευση και με παίρνει πολύ από κατω γιατί λέω "γιατί παλι"..😥

Κι εμείς νομίζαμε ότι θα ήταν πιο εύκολο...το επόμενο π πρέπει να κάνω εγώ είναι σαλπιγγογραφια να δούμε αν και δεν υπάρχει κανένα ιστορικό...είναι επωδυνη;;

Δεν ξερω κι εγώ πως να αντιμετωπίσω αυτή την απογοήτευση κάθε μήνα, με παίρνει από κάτω αρκετά άλλα εννοείται εκεί π λεω δεν αντέχω,εκεί συνεχίζω την προσπάθεια δεν τα παρατάω.. το θέλουμε τόσο πολύ και σκέφτομαι πως άλλες γυναίκες πιάνουν αμέσως κι εμείς γιατί ετσι; 😥😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...