Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ. Επειδή έχω ανησυχήσει. Πιο πριν ήταν πολύ κινητικό με κλωτσιές κτλ. Ενώ τώρα που μπήκα 32 η έχει κάποιες μέρες που το νιώθω μέσα στην μέρα. Αλλά νιώθω να κοιμάται αρκετα. Το πειράζω Γιά να δώσει το παρών..χαχαχαχ και κυρίως νιώθω κίνηση και παραμόρφωση στην κοιλιά . Όχι τόσο κλωτσιές..

Και σε εσας έχει έτσι αλλαγή; Να μην πάρω τον γιατρό και φανώ τρελή. Επειδή δεν μετράω κινήσεις. Αλλά μέσα στην μέρα το νιώθω. Και ειδικά το βραδάκι.

@Olia4 μειώνεται λίγο είναι η αλήθεια δεν θα έχει τόσες κλωτσιές από εδώ και πέρα θα νιώθεις κινήσεις όμως να κάνει κύματα η κοιλιά σου να φουσκώνει κανένα εξόγκωμα και τέτοια .. εμένα δεν με έβαλε να μετράω κινήσεις είναι η αλήθεια αλλά μου είπε αν δω τρελή μείωση να του πω αν δηλαδή πχ έχεις 30 κινήσεις και πέσεις στις 2-3 την μέρα να τον παρω τηλ.. βέβαια καποια στιγμή που θα κατέβει και άλλο στην λεκάνη θα μειωθούν και άλλο με είπε αλλά θα πρέπει να το ελέγξουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ. Επειδή έχω ανησυχήσει. Πιο πριν ήταν πολύ κινητικό με κλωτσιές κτλ. Ενώ τώρα που μπήκα 32 η έχει κάποιες μέρες που το νιώθω μέσα στην μέρα. Αλλά νιώθω να κοιμάται αρκετα. Το πειράζω Γιά να δώσει το παρών..χαχαχαχ και κυρίως νιώθω κίνηση και παραμόρφωση στην κοιλιά . Όχι τόσο κλωτσιές..

Και σε εσας έχει έτσι αλλαγή; Να μην πάρω τον γιατρό και φανώ τρελή. Επειδή δεν μετράω κινήσεις. Αλλά μέσα στην μέρα το νιώθω. Και ειδικά το βραδάκι.

Κ εγώ κινήσεις δεν μετράω... Δεν Μ έχει πει κιολλας να μετράω... Αλλά Μ λένε ότι κάπως θα μειωθεί λόγω χώρου και δεν ξέρω αν ισχύει η όχι! 

Και όχι δεν θα φανείς τρελή χαχαχα 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου !!πως είστε ;;σήμερα μπήκα 35η βδομάδα..θα τη διανύσω δλδ !νιώθω μεγάλη χαρά ..πίστευα δε θα τα καταφέρω μέχρι εδώ !

Προσωπικά δε μετράω κινήσεις ούτε μου είπε κάτι ο γιατρός ..το παραμικρό βασικό.. αλλά την νιώθω αρκετές φορές .κυριβς το κεφαλάκι της .κ κλωτσιές αλλά κυρίως κινήσεις..συν αυτό που λέτε για τα εξογκώματα !δε ξέρω μπορεί να επηρεάζει και το γεγονός ότι ο πλακούντας μου είναι οπίσθιος αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό στη βδομάδα που είμαστε ..

Όμως ο γιατρός μου είχε αναφέρει μετά από κάποια βδομάδα (δε θυμάμαι ποια )υ αν μειωθεί λίγο η κινητικότητα της είναι φυσιολογικό..

Αφήστε χθες την χτύπησα δύο φορές κ τη Δευτέρη μου έπεσε η κρέμα προσώπου εκεί που είναι το κεφαλάκι της (ειχε βγει κάπως σαν εξογκωμα )κ ταράχτηκε ολόκληρη..πάλι καλά που σήμερα την αισθάνομαι.

Όσο για το μητέρα να πάρετε κ άλλες κοπέλες να ρωτήσετε !εμένα έτσι μου είχαν πει..επίσης κάποιοι αν θέλουν να σε επισκεφτούν μπορούν να πάνε στο καφέ ....κ εσύ να κατέβεις για λίγο ..αυτό μου το είπε η ξαδέρφη μου προ χθες που πήγε στο κυλικείο εκεί να δει μια φίλη της που είχε γεννήσει..εντύπωση μου έκανε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια πήγαμε για doppler 32 και 0 (κλεισμένη 32 εβδομάδα) χτες όλα καλά και τράχηλος που μας ανησυχούσες σταθερός γύρω στα 1900 ο μπέμπης...

Σχετικά με τις κινήσεις και εγώ τις ίδιες ανησυχίες είχα δεν ακούγεται το ίδιο είναι πιο βαριές οι κινήσεις του ...δε μπαίνω στη διαδικασία να μετράω κινήσεις θα με αγχώσει περισσότερο ..ρώτησα χτες εμβρυολόγο μπορεί μου λέει λόγω θέσης και χώρου που περιορίζεται σιγά σιγά,είχε  κεφαλάκι προς τα κάτω....

Και εγώ στο ΙΑΣΩ είχα ρωτήσει και μου είπαν μόνο συνοδός επιτρέπεται αλλά δε ρώτησα λεπτομέρειες...δλδ αν μπορούν οι συγγενείς να περιμένουν κάτω στην αναμονή κλπ...

Κορίτσια να επανέλθω σε κάτι παλιό ..τελικά φωλιές -πάντες και καρότσι πως τα καθαρίζεται;

@irini5πολύ χαίρομαι γλυκιά μου...θυμάμαι τις ανησυχίες σου...είδες τέλεια...και λένε άμα περάσεις 34η εβδομάδα είναι έτοιμο το μωρό άσχετα αν επίσημα λένε 37η εβδομάδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια πήγαμε για doppler 32 και 0 (κλεισμένη 32 εβδομάδα) χτες όλα καλά και τράχηλος που μας ανησυχούσες σταθερός γύρω στα 1900 ο μπέμπης...

Σχετικά με τις κινήσεις και εγώ τις ίδιες ανησυχίες είχα δεν ακούγεται το ίδιο είναι πιο βαριές οι κινήσεις του ...δε μπαίνω στη διαδικασία να μετράω κινήσεις θα με αγχώσει περισσότερο ..ρώτησα χτες εμβρυολόγο μπορεί μου λέει λόγω θέσης και χώρου που περιορίζεται σιγά σιγά,είχε  κεφαλάκι προς τα κάτω....

Και εγώ στο ΙΑΣΩ είχα ρωτήσει και μου είπαν μόνο συνοδός επιτρέπεται αλλά δε ρώτησα λεπτομέρειες...δλδ αν μπορούν οι συγγενείς να περιμένουν κάτω στην αναμονή κλπ...

Κορίτσια να επανέλθω σε κάτι παλιό ..τελικά φωλιές -πάντες και καρότσι πως τα καθαρίζεται;

@irini5πολύ χαίρομαι γλυκιά μου...θυμάμαι τις ανησυχίες σου...είδες τέλεια...και λένε άμα περάσεις 34η εβδομάδα είναι έτοιμο το μωρό άσχετα αν επίσημα λένε 37η εβδομάδα...

Κορίτσι μου εγώ φωλιά δεν θα έπαιρνα αλλά μου την έφεραν δώρο! Πάντα ακόμα δεν έχω κ το καρότσι ακόμα δεν Μ έχει έρθει! Την φωλιά όμως.... Γέμισε την μπανιέρα η μαμά μου με νερό κ βρεφικό απορρυπαντικο και την έπλυνε εκεί. Δεν ξέρω αν κάναμε καλά η αν έμπαινε κ πλυντήριο! Σίγουρα να μην το κάνεις εσύ στην μπανιέρα αν δεν έχεις βοήθεια. Και θέλει κ καλό στέγνωμα μετά! Στις πάντες μήπως βγαίνει το ύφασμα? Όπως τα μαξιλάρια του καναπέ? Αν εγώ είχα ατμοκαθαριστη θα τα περνούσα με αυτό και μετά έξω να αεριστουν κ να φύγει η υγρασία! 🥰😉😉🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα κοριτσια δεν ξερω Γιατι τον νιωθω απο δεξια αρκετα πλαγιά μονο απο κει κανει αυτα τα βουναλάκια  και λιγο  κεντρικά αριστερα  πλαγιά ποτε … Σημερα παντως δεν ξερω π χώθηκε ημουν ξαπλωμένη στα δεξια και με επιασε ενας δυνατός πόνος δεν μπορουσα Ουτε να γυρησω Ουτε να σηκωθω σαν σφαχτής παλι καλα ηταν ο συζηγος κ με βοήθησε να σηκωθω καπως 

 Αχ Ουτε εμενα εχει ερθει το καρότσι μου … Ασε που δεν εχω κανει τπτ ακομα εννοω απο βαλιτσες και τετοια 😅  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια αύριο μπαίνω στον μήνα μου😅! Έχω μαζέψει όλα τα πράγμα για την βαλίτσα του μαιευτηρίου απλά δεν τα έχω πακετάρει ακόμα. Κούνια, καρότσι, λίκνο, ρηλαξ, πάρκο, μπανάκι...ρουχαλακια τα έχω όλα σχεδόν! Πολλά μου τα φέρανε βέβαια. Κάποια σεντονακια και πετσετουλες θέλω ακόμα. Θα αρχίσω να στήνω το δωμάτιο από αύριο. Η αλήθεια είναι δεν μου έβγαινε νωρίτερα. Ήθελα να σιγουρευτώ ότι όλα πάνε καλά. Επίσης, θα με ξαναδεί ο γιατρός για να οργανώσουμε και τις τελευταίες εξετάσεις. Θα πάρω και τηλέφωνο στην κλινική να ρωτήσω και να διευκρινιστεί το θέμα με τους συνοδούς, επισκέπτες κτλ.

.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Εμενα κοριτσια δεν ξερω Γιατι τον νιωθω απο δεξια αρκετα πλαγιά μονο απο κει κανει αυτα τα βουναλάκια  και λιγο  κεντρικά αριστερα  πλαγιά ποτε … Σημερα παντως δεν ξερω π χώθηκε ημουν ξαπλωμένη στα δεξια και με επιασε ενας δυνατός πόνος δεν μπορουσα Ουτε να γυρησω Ουτε να σηκωθω σαν σφαχτής παλι καλα ηταν ο συζηγος κ με βοήθησε να σηκωθω καπως 

 Αχ Ουτε εμενα εχει ερθει το καρότσι μου … Ασε που δεν εχω κανει τπτ ακομα εννοω απο βαλιτσες και τετοια 😅  

Ναι και εμένα συνέχεια δεξιά κάθεται και κάνει βουναλακια. Αριστερά δεν έχω νιώσει ποτέ χτύπημα. 

Μόνο χαμηλά και δεξιά έχω νιώσει. Και αυτές τις μέρες με πιεζε η κοιλιά ψηλά στην αναπνοή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Εγώ κορίτσια αύριο μπαίνω στον μήνα μου😅! Έχω μαζέψει όλα τα πράγμα για την βαλίτσα του μαιευτηρίου απλά δεν τα έχω πακετάρει ακόμα. Κούνια, καρότσι, λίκνο, ρηλαξ, πάρκο, μπανάκι...ρουχαλακια τα έχω όλα σχεδόν! Πολλά μου τα φέρανε βέβαια. Κάποια σεντονακια και πετσετουλες θέλω ακόμα. Θα αρχίσω να στήνω το δωμάτιο από αύριο. Η αλήθεια είναι δεν μου έβγαινε νωρίτερα. Ήθελα να σιγουρευτώ ότι όλα πάνε καλά. Επίσης, θα με ξαναδεί ο γιατρός για να οργανώσουμε και τις τελευταίες εξετάσεις. Θα πάρω και τηλέφωνο στην κλινική να ρωτήσω και να διευκρινιστεί το θέμα με τους συνοδούς, επισκέπτες κτλ.

.

 

Ααα σε ποιο μαιευτήριο είσαι; Στην Αθήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια πήγαμε για doppler 32 και 0 (κλεισμένη 32 εβδομάδα) χτες όλα καλά και τράχηλος που μας ανησυχούσες σταθερός γύρω στα 1900 ο μπέμπης...

Σχετικά με τις κινήσεις και εγώ τις ίδιες ανησυχίες είχα δεν ακούγεται το ίδιο είναι πιο βαριές οι κινήσεις του ...δε μπαίνω στη διαδικασία να μετράω κινήσεις θα με αγχώσει περισσότερο ..ρώτησα χτες εμβρυολόγο μπορεί μου λέει λόγω θέσης και χώρου που περιορίζεται σιγά σιγά,είχε  κεφαλάκι προς τα κάτω....

Και εγώ στο ΙΑΣΩ είχα ρωτήσει και μου είπαν μόνο συνοδός επιτρέπεται αλλά δε ρώτησα λεπτομέρειες...δλδ αν μπορούν οι συγγενείς να περιμένουν κάτω στην αναμονή κλπ...

Κορίτσια να επανέλθω σε κάτι παλιό ..τελικά φωλιές -πάντες και καρότσι πως τα καθαρίζεται;

@irini5πολύ χαίρομαι γλυκιά μου...θυμάμαι τις ανησυχίες σου...είδες τέλεια...και λένε άμα περάσεις 34η εβδομάδα είναι έτοιμο το μωρό άσχετα αν επίσημα λένε 37η εβδομάδα...

Τι ωραία νέα !!όλα καλά με το μωράκι σου και τον τράχηλο κ όλα !!

Πάντως μητέρα μου είχαν πει ότι δύο μπορούν να είναι δε αναμονή όσο θα γεννάω...

Εγώ τη φωλιά την έπλυνα πλυντήριο έβγαλα το κρυφό στρώματακι της..κανονικά στους 30-800στροφες..πήρα και τηλ την εταιρεία που είναι κ μαγαζί κι με καθοδήγησαν..

Πάντα εγώ πήρα δύο αλλά όχι πλεξούδα..τη μια που είναι λιγότερη πυκνή την έπλυνα κανονικά με λίγες στροφές ..την άλλη που τελικά έβαλα την έκανα με ατμοκαθαριστη..το ίδιο θα κάνω κ στο αυγό κ στο λίκνο ...το καρότσι δεν το έχω κάνει ακόμα..αλλά νομίζω κ αυτό με ατμό..αν κ δε θα έχουν κάτι ...

Αχ μακάρι !!δυναμώνουν τα μωράκια μας!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι και εμένα συνέχεια δεξιά κάθεται και κάνει βουναλακια. Αριστερά δεν έχω νιώσει ποτέ χτύπημα. 

Μόνο χαμηλά και δεξιά έχω νιώσει. Και αυτές τις μέρες με πιεζε η κοιλιά ψηλά στην αναπνοή. 

Ετσι χαμηλα δεξια πολυ πλαγιά τρόμαξα σας λεω σημερα…. Αυριο εχουμε γιατρο θελω να δω τι εχει εκει ποδια χερια 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Εμενα κοριτσια δεν ξερω Γιατι τον νιωθω απο δεξια αρκετα πλαγιά μονο απο κει κανει αυτα τα βουναλάκια  και λιγο  κεντρικά αριστερα  πλαγιά ποτε … Σημερα παντως δεν ξερω π χώθηκε ημουν ξαπλωμένη στα δεξια και με επιασε ενας δυνατός πόνος δεν μπορουσα Ουτε να γυρησω Ουτε να σηκωθω σαν σφαχτής παλι καλα ηταν ο συζηγος κ με βοήθησε να σηκωθω καπως 

 Αχ Ουτε εμενα εχει ερθει το καρότσι μου … Ασε που δεν εχω κανει τπτ ακομα εννοω απο βαλιτσες και τετοια 😅  

Κι μένα έτσι...κυρίως μόνο από δεξιά..κ αριστερά μόνο χσμηλα..εσένα λογικά θα βολεύεται μόνο από εκεί ..ποιος ξέρει άραγε κ που έχουν πάει κ τα όργανα μας !!ένα χάος μέσα μας χαχαχ...αυτό με πόνο όχι σφαχτη ακριβώς το έχω νιώσει κ εγώ..όταν μαζεύεται όλη απ' τη μια πλευρά κ πάω να σηκωθώ δε.μπορω ...κ πονάω κάπως !!

 

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Εγώ κορίτσια αύριο μπαίνω στον μήνα μου😅! Έχω μαζέψει όλα τα πράγμα για την βαλίτσα του μαιευτηρίου απλά δεν τα έχω πακετάρει ακόμα. Κούνια, καρότσι, λίκνο, ρηλαξ, πάρκο, μπανάκι...ρουχαλακια τα έχω όλα σχεδόν! Πολλά μου τα φέρανε βέβαια. Κάποια σεντονακια και πετσετουλες θέλω ακόμα. Θα αρχίσω να στήνω το δωμάτιο από αύριο. Η αλήθεια είναι δεν μου έβγαινε νωρίτερα. Ήθελα να σιγουρευτώ ότι όλα πάνε καλά. Επίσης, θα με ξαναδεί ο γιατρός για να οργανώσουμε και τις τελευταίες εξετάσεις. Θα πάρω και τηλέφωνο στην κλινική να ρωτήσω και να διευκρινιστεί το θέμα με τους συνοδούς, επισκέπτες κτλ.

.

 

Αχ τι όμορφα !!!έτοιμη είσαι από πράγματα !!!εμείς ολοκληρώσαμε το δωμάτιο σήμερα..με αυτοκόλλητακια , διακοσμητικά , ραφακια ...αύριο θα έχω ολοκληρώσει κ το σετ της κούνιας..έτσι να είναι έτοιμα !έχει γίνει παιδικό δωμάτιο πια !!νομίζω είναι το αγαπημένο μου του σπιτιού χιχι !!

Όλα καλά θα πάνε !!!πότε πας γιατρό τώρα είπαμε !!;;

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια το καθισματάκι του αυτοκινήτου (το αβγό) το κάλυμμα του το πλύνατε ; Το βάλατε στο πληντυριο ; Η στο χέρι ; 

Το κάλυμμα ;;δε κατάλαβα τι εννοείς !!;;μάλλον ότι βγαίνει το κάλυμμα ;;δε ξέρω ..δε το έχω καν δει μάλλον αυτό ..εγώ θα το κάνω με τον ατμοκαθαριστη.

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Ετσι χαμηλα δεξια πολυ πλαγιά τρόμαξα σας λεω σημερα…. Αυριο εχουμε γιατρο θελω να δω τι εχει εκει ποδια χερια 🤪

Ε ναι ειδικά αν συνοδεύονται κ από συσπάσουλες οι κινήσεις εκεί κάτω λογικό να τρομάζεις..κ εγώ τα ίδια ειδικά κάποια βραδιά !!!αντε αύριο θα περιμένουμε νέα σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ πήρα τώρα στο μητέρα. Κάτω στην αναμονή λέει επιτρέπονται 2 άτομα μαζί με τον σύζυγό ( μάλλον σύνολο 2 όχι 2 και ο άντρας από ότι κατάλαβα ). Καλά αν θέλει να είναι κάποιος ακόμα .βγαίνει και μπαίνει ο άλλος. Σιγά. Η αλλαγή μπορεί να γίνει..

Και μετά λέει στο δωμάτιο ένας σύνοδος με ραπίντ 24 Ώρου ανά βάρδια..δηλαδή λέει οι βάρδιες είναι 7-3....3-11....11-7.  άρα όποιος θέλει αλλά ανά βάρδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια εγώ πήρα τώρα στο μητέρα. Κάτω στην αναμονή λέει επιτρέπονται 2 άτομα μαζί με τον σύζυγό ( μάλλον σύνολο 2 όχι 2 και ο άντρας από ότι κατάλαβα ). Καλά αν θέλει να είναι κάποιος ακόμα .βγαίνει και μπαίνει ο άλλος. Σιγά. Η αλλαγή μπορεί να γίνει..

Και μετά λέει στο δωμάτιο ένας σύνοδος με ραπίντ 24 Ώρου ανά βάρδια..δηλαδή λέει οι βάρδιες είναι 7-3....3-11....11-7.  άρα όποιος θέλει αλλά ανά βάρδια. 

Καλημέρα κορίτσι.. σου έχουν κάνει ξενάγηση στα τρίκλινα δωμάτια? Διάβαζα χθες αξιολογήσεις στο Google για το μητέρα και είδα κάτι φωτογραφίες με σκουριάσμενα σιφόνια.. Είναι τι θα σου τύχει μάλλον! Αντιθέτως τα μονόκλινα πρέπει να είναι 5αστερου ξενοδοχείου 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια εγώ πήρα τώρα στο μητέρα. Κάτω στην αναμονή λέει επιτρέπονται 2 άτομα μαζί με τον σύζυγό ( μάλλον σύνολο 2 όχι 2 και ο άντρας από ότι κατάλαβα ). Καλά αν θέλει να είναι κάποιος ακόμα .βγαίνει και μπαίνει ο άλλος. Σιγά. Η αλλαγή μπορεί να γίνει..

Και μετά λέει στο δωμάτιο ένας σύνοδος με ραπίντ 24 Ώρου ανά βάρδια..δηλαδή λέει οι βάρδιες είναι 7-3....3-11....11-7.  άρα όποιος θέλει αλλά ανά βάρδια. 

Καλημέρα !!ναι κ εμένα αυτά ακριβώς μου είχαν πει!απλώς τη μια φορά μου είχαν πειδυο ως συνοδοί ενώ την τελευταία 3..

@MyElpidaμπορούμε να κάνουμε κ ξενάγηση στο νοσοκομείο ;;με μαία ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα !!ναι κ εμένα αυτά ακριβώς μου είχαν πει!απλώς τη μια φορά μου είχαν πειδυο ως συνοδοί ενώ την τελευταία 3..

@MyElpidaμπορούμε να κάνουμε κ ξενάγηση στο νοσοκομείο ;;με μαία ;

Νομίζω πως αν ζητήσεις να δεις τα δωμάτια για να αποφασίσεις αν θα πάρεις τρίκλινο η δίκλινο κτλ ότι σου δείχνουν ενδεικτικά 1-2... κάτι τέτοιο είχα διαβάσει κάπου. Δεν έχω πάει ακόμα, αλλά όταν θα ζητήσω τιμοκατάλογο δωματίων και παροχών σίγουρα θα το ρωτήσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Καλημέρα κορίτσι.. σου έχουν κάνει ξενάγηση στα τρίκλινα δωμάτια? Διάβαζα χθες αξιολογήσεις στο Google για το μητέρα και είδα κάτι φωτογραφίες με σκουριάσμενα σιφόνια.. Είναι τι θα σου τύχει μάλλον! Αντιθέτως τα μονόκλινα πρέπει να είναι 5αστερου ξενοδοχείου 😅

Είχα ρωτήσει για ξενάγηση και είχε πει λόγω κοβιντ τα έχουν virtual στην σελίδα να τα δεις..

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι. Αλλά τι να κάνουμε τρίκλινο θα πάρω και ότι γίνει. 3 μέρες υπόθεση ειναι 😋 μετά θα έρθω στην άνεση και στο σπιτάκι μου 

κορίτσια τώρα που μπήκαμε στο μήνα που θα γεννήσουμε και κοντεύουμε με έπιασε ένα άγχος. Φόβος της καισαρικής. Φόβος με το μωρό που δεν θα εχω κανέναν βοήθεια. Και πως θα τα καταφέρω. 

Είχα και τον άντρα μου να χαϊδεύει χθες το βράδυ την κοιλιά και να λέει στο μωρό .αυτό τον μήνα θα βγειειειειες.  Και εγώ να λέω οοοοχι ..δεν θέλω. Χαχαχαχ .

Του λέω τελικά δεν είμαι έτοιμη για μάνα. Εδώ τρομοκρατηθεί. Μου λέει αυτό να το σκεφτόμουν 8 μήνες πριν. Χαχαχαχαχ τώρα είναι αργά. 

Του λέω το είχα μακρυνό και τώρα που είναι κοντά φοβάμαι. Λέει τι φοβάσαι είμαι εγώ εδώ. 😮 Λέω εσύ τι να κάνεις με το μωρό. Θα μας νικήσει. Χαχαχαχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα κ εγώ στις αξιολογήσεις τώρα !!χαχαχ !καλέ τι σχόλια είναι αυτά...όμως τα περισσότερα που αφορούσαν σε γέννα ήταν θετικά κ εγκωμιαστικά !οπότε θα έχω στο νου μου μόνο αυτά !!βέβαια σε όλες τις κλινικές πάνω κάτω τέτοιες αξιολογήσεις βλέπεις !!

Σίγουρα είναι κ τι δωμάτιο θα σου τύχει αν όπως λένε μερικά είναι ανακαινισμένα κ άλλα όχι !

Χαχαχαχαχχα !και εγώ έχω ένα άγχος όσο περνάει ο καιρός αλλά προσπαθώ να μη το σκέφτομαι ..λίγο η καισαρική (η οποία όμως με γχωνει λιγότερο απ' τον φυσιολογικό δε ξέρω γιατί )λίγο ο ερχομός ενός ακόμα μέλους , οι περιποιήσεις ...!θα αλλάξουν τελείως οι ζωές μας κ θα έχουμε ένα πλάσματακι που θα εξαρτάται από εμας...πόσο όμορφο κ δύσκολο ταυτόχρονα!ελπίζω να έχουμε όλες υγιή μωράκια!

Πάντως προτιμώ το μωράκι έξω απ' το σώμα μου κ όχι μέσα μου αν κ θα Μ λείψουν οι γλυκές κινήσεις κ λίγο η κοιλίτσα !!

με υπομονή κ θέλω να πιστεύω την βοήθεια απ' τους συζύγους μας θα τα καταφέρουμε μια χαρά !!έλα πολύ.γλυκο αυτό που σου είπε χιχι!

 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι :εχετε κ εσείς πόνους κ κνησμό στο στήθος ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Μπήκα κ εγώ στις αξιολογήσεις τώρα !!χαχαχ !καλέ τι σχόλια είναι αυτά...όμως τα περισσότερα που αφορούσαν σε γέννα ήταν θετικά κ εγκωμιαστικά !οπότε θα έχω στο νου μου μόνο αυτά !!βέβαια σε όλες τις κλινικές πάνω κάτω τέτοιες αξιολογήσεις βλέπεις !!

Σίγουρα είναι κ τι δωμάτιο θα σου τύχει αν όπως λένε μερικά είναι ανακαινισμένα κ άλλα όχι !

Χαχαχαχαχχα !και εγώ έχω ένα άγχος όσο περνάει ο καιρός αλλά προσπαθώ να μη το σκέφτομαι ..λίγο η καισαρική (η οποία όμως με γχωνει λιγότερο απ' τον φυσιολογικό δε ξέρω γιατί )λίγο ο ερχομός ενός ακόμα μέλους , οι περιποιήσεις ...!θα αλλάξουν τελείως οι ζωές μας κ θα έχουμε ένα πλάσματακι που θα εξαρτάται από εμας...πόσο όμορφο κ δύσκολο ταυτόχρονα!ελπίζω να έχουμε όλες υγιή μωράκια!

Πάντως προτιμώ το μωράκι έξω απ' το σώμα μου κ όχι μέσα μου αν κ θα Μ λείψουν οι γλυκές κινήσεις κ λίγο η κοιλίτσα !!

με υπομονή κ θέλω να πιστεύω την βοήθεια απ' τους συζύγους μας θα τα καταφέρουμε μια χαρά !!έλα πολύ.γλυκο αυτό που σου είπε χιχι!

 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι :εχετε κ εσείς πόνους κ κνησμό στο στήθος ;;

Ναι κάποιες φορές με τρώει και εμένα λίγο. Και μια πονάνε, μια ηρεμούν. Μια πονάνε οι θηλές. Χαμός χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Είχα ρωτήσει για ξενάγηση και είχε πει λόγω κοβιντ τα έχουν virtual στην σελίδα να τα δεις..

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι. Αλλά τι να κάνουμε τρίκλινο θα πάρω και ότι γίνει. 3 μέρες υπόθεση ειναι 😋 μετά θα έρθω στην άνεση και στο σπιτάκι μου 

κορίτσια τώρα που μπήκαμε στο μήνα που θα γεννήσουμε και κοντεύουμε με έπιασε ένα άγχος. Φόβος της καισαρικής. Φόβος με το μωρό που δεν θα εχω κανέναν βοήθεια. Και πως θα τα καταφέρω. 

Είχα και τον άντρα μου να χαϊδεύει χθες το βράδυ την κοιλιά και να λέει στο μωρό .αυτό τον μήνα θα βγειειειειες.  Και εγώ να λέω οοοοχι ..δεν θέλω. Χαχαχαχ .

Του λέω τελικά δεν είμαι έτοιμη για μάνα. Εδώ τρομοκρατηθεί. Μου λέει αυτό να το σκεφτόμουν 8 μήνες πριν. Χαχαχαχαχ τώρα είναι αργά. 

Του λέω το είχα μακρυνό και τώρα που είναι κοντά φοβάμαι. Λέει τι φοβάσαι είμαι εγώ εδώ. 😮 Λέω εσύ τι να κάνεις με το μωρό. Θα μας νικήσει. Χαχαχαχααχ

Αχ είχα τα ίδια άγχη με σένα τον πρώτο καιρό που είχα εντονες αναγούλες και ναυτιες.. ένιωθα πως δε θα τα καταφέρω και πως δεν είμαι έτοιμη, ισως γιατι με ειχε ριξει πολυ που ενιωθα ολη μερα σαν άρρωστη..! Ωστόσο μόλις πέρασαν αυτά τα συμπτώματα, έφυγε και το άγχος.. Εσένα μάλλον σου γεννιούνται τώρα αυτά τα άγχη που φτάνεις κοντά στον τοκετό! Θα σου έλεγα να δεχτείς το άγχος που νιώθεις, αλλά να ξέρεις πως δεν είναι πραγματικό! Μόλις πάρεις το μωρό σου στην αγκαλιά θα σου περάσουν όλα! Και φυσικά θα τα καταφέρεις με το μωρό, και θα έχεις και βοήθεια από σύζυγο όσο μπορεί και από γιαγιάδες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Εμενα κοριτσια δεν ξερω Γιατι τον νιωθω απο δεξια αρκετα πλαγιά μονο απο κει κανει αυτα τα βουναλάκια  και λιγο  κεντρικά αριστερα  πλαγιά ποτε … Σημερα παντως δεν ξερω π χώθηκε ημουν ξαπλωμένη στα δεξια και με επιασε ενας δυνατός πόνος δεν μπορουσα Ουτε να γυρησω Ουτε να σηκωθω σαν σφαχτής παλι καλα ηταν ο συζηγος κ με βοήθησε να σηκωθω καπως 

 Αχ Ουτε εμενα εχει ερθει το καρότσι μου … Ασε που δεν εχω κανει τπτ ακομα εννοω απο βαλιτσες και τετοια 😅  

Καλε μην αγχώνεσαι εγώ ακόμα δεν έχω παραγγείλει κούνια χαχαχχαχα 🤣 κ εμένα στα δεξιά κάθεται!!! Πολύ σπάνια το νιώθω στα αριστερά έτσι βολεύεται μαλλον !!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Καλό μήνα να έχουμε!!!!!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!!! Εγώ άγχος νιώθω μερικές φορές γιατί είναι άγνωστο όλο αυτό...όσον αφορά την ώρα της γέννας!!!! Πώς θα είναι κλπ... Κατά τα άλλα... Κ εγώ προτιμώ πάντως έξω από την κοιλίτσα το μωράκι χαχαχχα να ηρεμήσουμε κ λίγο από την καθημερινη αγωνία αλλά πάντα στην ώρα του να έρθει!!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Καλό μήνα να έχουμε!!!!!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!!! Εγώ άγχος νιώθω μερικές φορές γιατί είναι άγνωστο όλο αυτό...όσον αφορά την ώρα της γέννας!!!! Πώς θα είναι κλπ... Κατά τα άλλα... Κ εγώ προτιμώ πάντως έξω από την κοιλίτσα το μωράκι χαχαχχα να ηρεμήσουμε κ λίγο από την καθημερινη αγωνία αλλά πάντα στην ώρα του να έρθει!!!!! 

 

Ναι αυτό μάλλον το περιμένουμε όλες. Καλύτερα έξω. Να ηρεμήσουμε. Και από συμπτώματα και από τυμπανισμο ( χαχαχααχ ) και από άγχος αν είναι καλά ή όχι. 

Θα μας λείψει είμαι σίγουρη οι κλωτσιές αλλά θα τις παίρνουμε εκτός κοιλιάς. Χαχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...