Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Τελεια οποτε αυτό θα πω να μας πάρουν!

Εμένα είχε κάπου στα 200€. Επειδή γίνεται και καρέκλακι φαγητού μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια μ τ κάνετε?? Είμαι πολύ χαρούμενη π όλα τα μωράκια μας μεγαλώνουν καλά!

Θα σας πω κ γω τ νέα μας! Εγώ είμαι λιγάκι πίσω από εσάς...είμαι 27+5 σήμερα... σήμερα πήγαμε γιατρό κ είμαστε και οι 3 καλά...οι μπέμπηδες είναι 1200 γρ ο καθένας τους κ ο τράχηλος σταθερός στο 2,9... οπότε νιώθω πολύ καλά!

Θέλω την βοήθεια σας για επιλογή ριλαξ! Σκέφτομαι για αυτά π είναι σαν κούνια... https://www.mypipila.gr/relax/8036-ρηλάξ-κούνια-swing-star-grey-cangaroo.html

Τ λέτε εσείς? Εσείς τι πήρατε? 

Άντε τι ωραία μεγάλωσαν τα μωράκια σου 💕

Πιστεύω ότι θα σε βοηθήσει να έχεις ριλαξ εσυ που θα έχεις και δυο μωράκια δεν ξέρω να σου πω την γνωμη μου γιατί δεν έχω κοιτάξει καθόλου για ριλαξ αν και λέω να παρω και εγώ αλλά ακόμα δεν έχω ψάξει…

εγώ νομίζω θα διαλέξω κάτι απλό χωρίς μηχανισμό να μην δώσω πολλά λεφτά αλλά τώρα μέχρι τέλος δεν ξέρω που θα καταλήξω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθες είχα επίσκεψη μια κοπέλα και την πεθερά. 

Τους έλεγα ότι θα κάνω rooming in και κάνανε σαν τρελές. Ότι θα το μετανιώσω. Ότι θα με κουράσει. Ότι δεν θα είναι ωραίο και κάτι τέτοια. 

Εσείς τι λέτε να κάνετε ;τόσο τραγικό είναι;  

Εγώ ξέρω ότι σε βοηθάνε σε όλα οι κοπέλες που είναι εκεί..δεν σε αφήνουν με καισαρική να υποφέρεις..

Επίσης έχω διαβάσει ότι δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από το μωράκι να νιώθει κοντά την μαμά του , από το να είναι σε ένα χώρο με τόσα μωρά και να κλαιει και να μην νιώθει ασφάλεια . Εξάλλου την πιο πολύ ώρα θα κοιμάται. Και λένε ότι έτσι δένεται η μαμά με το παιδι και μόλις πάει σπίτι της είναι ήδη λίγο πιο εύκολο. Από το να στο φέρνουν έτοιμο συνέχεια και μόλις πας σπίτι να μην ξέρεις τι σου γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Χθες είχα επίσκεψη μια κοπέλα και την πεθερά. 

Τους έλεγα ότι θα κάνω rooming in και κάνανε σαν τρελές. Ότι θα το μετανιώσω. Ότι θα με κουράσει. Ότι δεν θα είναι ωραίο και κάτι τέτοια. 

Εσείς τι λέτε να κάνετε ;τόσο τραγικό είναι;  

Εγώ ξέρω ότι σε βοηθάνε σε όλα οι κοπέλες που είναι εκεί..δεν σε αφήνουν με καισαρική να υποφέρεις..

Επίσης έχω διαβάσει ότι δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από το μωράκι να νιώθει κοντά την μαμά του , από το να είναι σε ένα χώρο με τόσα μωρά και να κλαιει και να μην νιώθει ασφάλεια . Εξάλλου την πιο πολύ ώρα θα κοιμάται. Και λένε ότι έτσι δένεται η μαμά με το παιδι και μόλις πάει σπίτι της είναι ήδη λίγο πιο εύκολο. Από το να στο φέρνουν έτοιμο συνέχεια και μόλις πας σπίτι να μην ξέρεις τι σου γίνεται 

Και εγώ θέλω να κάνω είναι η αλήθεια αλλά προβληματίζομαι και λίγο γιατί πιστεύω ότι οι κοπέλες εκεί δεν θα βοηθήσουν και πολύ στο μαιευτήριο.. συμφωνώ ομως ότι είναι καλύτερα και για το μωρο και για την μαμα να είναι μαζί από την πρώτη στιγμή.. αν έχω τον αντρα μου μέσα μαζί μου να με βοηθάει δεν θα το σκεφτώ καθόλου αλλά αν το βράδυ δεν θα είναι μαζί μου και είναι μόνη και να περιμένω ποτε θα έρθουν οι κοπέλες πιστεύω θα έχω θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Και εγώ θέλω να κάνω είναι η αλήθεια αλλά προβληματίζομαι και λίγο γιατί πιστεύω ότι οι κοπέλες εκεί δεν θα βοηθήσουν και πολύ στο μαιευτήριο.. συμφωνώ ομως ότι είναι καλύτερα και για το μωρο και για την μαμα να είναι μαζί από την πρώτη στιγμή.. αν έχω τον αντρα μου μέσα μαζί μου να με βοηθάει δεν θα το σκεφτώ καθόλου αλλά αν το βράδυ δεν θα είναι μαζί μου και είναι μόνη και να περιμένω ποτε θα έρθουν οι κοπέλες πιστεύω θα έχω θέμα 

Εμένα θα έρχεται λογικά μόνο το απόγευμα επειδή δουλεύει Κιολας. Ξέρω ότι αν πεις να τι πάρεις μαζί., Και κάποια στιγμή δεν μπορείς , τους λες και το παίρνουν . Δεν πρόκειται να σε αφήνουν έτσι. Να μην μπορείς να αλλάξεις γνώμη. Εγώ λέω να προσπαθήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εμένα θα έρχεται λογικά μόνο το απόγευμα επειδή δουλεύει Κιολας. Ξέρω ότι αν πεις να τι πάρεις μαζί., Και κάποια στιγμή δεν μπορείς , τους λες και το παίρνουν . Δεν πρόκειται να σε αφήνουν έτσι. Να μην μπορείς να αλλάξεις γνώμη. Εγώ λέω να προσπαθήσω. 

Μμμ δεν ξέρω έχω ακούσει ότι γενικά δεν βοηθανε και πολύ αλλά δεν ισχύει και πάντα φαντάζομαι… εγώ ευτυχώς θα τον εχω μαζί μου όλη μέρα απλά το βράδυ θα είναι στην κλινική μέσα αλλά μάλλον όχι μέσα στο δωματιο αλλά αυτό εξαρτάται γιατί εγώ θα παρω τρίκλινο δεν μπορω να πληρώσω για παρά πάνω.. μου είπαν αν θέλει και θα άλλη κοπελα να έχει μέσα τον δικό της θα μπορω να τον έχω και το βράδυ αλλιώς όχι.. εγώ θα πάω Ιασώ εσυ που θα γεννήσεις Αθήνα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Μμμ δεν ξέρω έχω ακούσει ότι γενικά δεν βοηθανε και πολύ αλλά δεν ισχύει και πάντα φαντάζομαι… εγώ ευτυχώς θα τον εχω μαζί μου όλη μέρα απλά το βράδυ θα είναι στην κλινική μέσα αλλά μάλλον όχι μέσα στο δωματιο αλλά αυτό εξαρτάται γιατί εγώ θα παρω τρίκλινο δεν μπορω να πληρώσω για παρά πάνω.. μου είπαν αν θέλει και θα άλλη κοπελα να έχει μέσα τον δικό της θα μπορω να τον έχω και το βράδυ αλλιώς όχι.. εγώ θα πάω Ιασώ εσυ που θα γεννήσεις Αθήνα; 

Και εγώ σε τρίκλινο θα ειμαι. Ναι Αθήνα στο μητέρα. 

Ελπίζω να βοηθάνε τι να πω....βλέποντας και κάνοντας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Χθες είχα επίσκεψη μια κοπέλα και την πεθερά. 

Τους έλεγα ότι θα κάνω rooming in και κάνανε σαν τρελές. Ότι θα το μετανιώσω. Ότι θα με κουράσει. Ότι δεν θα είναι ωραίο και κάτι τέτοια. 

Εσείς τι λέτε να κάνετε ;τόσο τραγικό είναι;  

Εγώ ξέρω ότι σε βοηθάνε σε όλα οι κοπέλες που είναι εκεί..δεν σε αφήνουν με καισαρική να υποφέρεις..

Επίσης έχω διαβάσει ότι δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από το μωράκι να νιώθει κοντά την μαμά του , από το να είναι σε ένα χώρο με τόσα μωρά και να κλαιει και να μην νιώθει ασφάλεια . Εξάλλου την πιο πολύ ώρα θα κοιμάται. Και λένε ότι έτσι δένεται η μαμά με το παιδι και μόλις πάει σπίτι της είναι ήδη λίγο πιο εύκολο. Από το να στο φέρνουν έτοιμο συνέχεια και μόλις πας σπίτι να μην ξέρεις τι σου γίνεται 

Να έχεις το μωράκι σου στο δωμάτιο! Εγώ στο Αλεξάνδρας γέννησα το γιο μου ,εκεί θα γεννήσω και τώρα με το καλο, με βοηθούσαν οι κοπέλες αν και πριν 4 χρόνια που δεν υπήρχε ο κορονοιος καθόταν και η μαμά μου τα βράδια. Αλλά δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα να έχεις το μωράκι σου κοντά σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

@Olia4  εμένα μου φάνηκε ότι δεν περνούσε ο καιρός με τίποτα εντάξει τώρα είναι αλήθεια δεν έχει μείνει πολύ αλλα νομίζω μέχρι να φτάσουμε εδώ πέρασε παρα πολύς καιρός και ρωταω γιατί έχω ακούσει από άλλες κοπέλες που λένε ααα ούτε θα το καταλάβεις πως θα περάσει ο καιρός και θα πας να γεννήσεις και αναρωτιόμουν μόνο σε εμενα μου φάνηκε πολύ 🤔

Γελάω με αυτές που λένε ούτε που θα το καταλάβεις.... Εμείς γιατί το καταλαβαίνουμε και με το παραπάνω???? Χαχαχχαχα!!!!!! Δεν ξέρω! Ίσως είναι το πρώτο....ίσως δυσκουυηκαμε αρκετά... Εγώ αγωνιώ κάθε μέρα! Ίσως κ γι'αυτό!!!! Κ εμένα Μ φαίνεται πολύ! Χαχα!  Ότι δεν έμεινε πολύ πάντως δεν έμεινε!!!! 

Καλημεραααααααα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Χθες είχα επίσκεψη μια κοπέλα και την πεθερά. 

Τους έλεγα ότι θα κάνω rooming in και κάνανε σαν τρελές. Ότι θα το μετανιώσω. Ότι θα με κουράσει. Ότι δεν θα είναι ωραίο και κάτι τέτοια. 

Εσείς τι λέτε να κάνετε ;τόσο τραγικό είναι;  

Εγώ ξέρω ότι σε βοηθάνε σε όλα οι κοπέλες που είναι εκεί..δεν σε αφήνουν με καισαρική να υποφέρεις..

Επίσης έχω διαβάσει ότι δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από το μωράκι να νιώθει κοντά την μαμά του , από το να είναι σε ένα χώρο με τόσα μωρά και να κλαιει και να μην νιώθει ασφάλεια . Εξάλλου την πιο πολύ ώρα θα κοιμάται. Και λένε ότι έτσι δένεται η μαμά με το παιδι και μόλις πάει σπίτι της είναι ήδη λίγο πιο εύκολο. Από το να στο φέρνουν έτοιμο συνέχεια και μόλις πας σπίτι να μην ξέρεις τι σου γίνεται 

Κορίτσια καλημέρα!!!!!

Εγώ δεν έχω επιλογή για να διαλέξω ! Στο δημόσιο το έχεις μονίμως δίπλα σου. Εσύ το αλλάζεις εσύ το κάνεις μπανιο εσύ όλα! 

Όμως ξέρω από γνωστές μου που γέννησαν πρόσφατα ότι ενώ ήθελαν να το έχουν μαζί τους δεν μπόρεσαν λόγω κούρασης κ ζήτησαν να το πάρουν οι κοπέλες κ το πήραν! Δεν πιστεύω ότι θα έχετε πρόβλημα αν αλλάξετε γνώμη! Επίσης όλες οι κοπέλες στα ιδιωτικά βοηθάνε παρά πολύ! 

Κ εννοείται θα κάνετε ότι θέλετε χωρίς να ακούσετε πεθερές μαμάδες φίλες ! Όπως νιώθετε κ όπως αντέχετε! 

Εγώ σε όσες λέω ότι θα το έχω μόνιμα μαζί μου παθαίνουν σοκ! 🤷🤷🤷🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!

Εγώ δεν έχω επιλογή για να διαλέξω ! Στο δημόσιο το έχεις μονίμως δίπλα σου. Εσύ το αλλάζεις εσύ το κάνεις μπανιο εσύ όλα! 

Όμως ξέρω από γνωστές μου που γέννησαν πρόσφατα ότι ενώ ήθελαν να το έχουν μαζί τους δεν μπόρεσαν λόγω κούρασης κ ζήτησαν να το πάρουν οι κοπέλες κ το πήραν! Δεν πιστεύω ότι θα έχετε πρόβλημα αν αλλάξετε γνώμη! Επίσης όλες οι κοπέλες στα ιδιωτικά βοηθάνε παρά πολύ! 

Κ εννοείται θα κάνετε ότι θέλετε χωρίς να ακούσετε πεθερές μαμάδες φίλες ! Όπως νιώθετε κ όπως αντέχετε! 

Εγώ σε όσες λέω ότι θα το έχω μόνιμα μαζί μου παθαίνουν σοκ! 🤷🤷🤷🤷

Έχω 2 φίλες που γέννησαν στο δημόσιο εκτός ότι ήταν μόνες τους στα δωμάτια ειχαν και άτομο μαζί τους όλη μέρα και νύχτα… αλλά εγώ δυστηχως δεν μπορω να πάω είναι μακριά.. αν και ειναι το πατρικό μου εκεί θα μπορούσα να παω να μεινω στους γονεις και να περιμενω να πάω να γεννήσω σε αυτο το νοσοκομείο αλλά δεν μπορούσε να φύγει ο αντρας μου και να έρθει μαζί μου να λείψει από την δουλειά του για πολύ καιρό όποτε αναγκαστικά θα πάω Αθήνα.. τουλάχιστον στην Αθήνα θα τον εχω μαζί μου όλες τις μερες αρκεί να μπορω να τον εχω και τις νύχτες μαζί μου να με βοηθάει με την μικρή 

και εγώ θέλω να το κρατήσω το μωρο μαζί αλλά θα δω και πως θα είναι.. θα το δω εκείνη την ώρα.. 

@babyblue94 κοιτά αν έχουμε την επιλογή να την πάρουμε στο δωμάτιο και μετά αν δούμε τα ζόρια να καλέσουνε τις κοπέλες να έρθουν να πάρουν το μωρο εκείνες εννοείται ότι θα το κρατήσουμε μαζί μας…

το χρεώνουν έξτρα αν το κρατάνε εκείνες ; Θεωρείται έξτρα υπηρεσία αυτό ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Έχω 2 φίλες που γέννησαν στο δημόσιο εκτός ότι ήταν μόνες τους στα δωμάτια ειχαν και άτομο μαζί τους όλη μέρα και νύχτα… αλλά εγώ δυστηχως δεν μπορω να πάω είναι μακριά.. αν και ειναι το πατρικό μου εκεί θα μπορούσα να παω να μεινω στους γονεις και να περιμενω να πάω να γεννήσω σε αυτο το νοσοκομείο αλλά δεν μπορούσε να φύγει ο αντρας μου και να έρθει μαζί μου να λείψει από την δουλειά του για πολύ καιρό όποτε αναγκαστικά θα πάω Αθήνα.. τουλάχιστον στην Αθήνα θα τον εχω μαζί μου όλες τις μερες αρκεί να μπορω να τον εχω και τις νύχτες μαζί μου να με βοηθάει με την μικρή 

και εγώ θέλω να το κρατήσω το μωρο μαζί αλλά θα δω και πως θα είναι.. θα το δω εκείνη την ώρα.. 

@babyblue94 κοιτά αν έχουμε την επιλογή να την πάρουμε στο δωμάτιο και μετά αν δούμε τα ζόρια να καλέσουνε τις κοπέλες να έρθουν να πάρουν το μωρο εκείνες εννοείται ότι θα το κρατήσουμε μαζί μας…

το χρεώνουν έξτρα αν το κρατάνε εκείνες ; Θεωρείται έξτρα υπηρεσία αυτό ; 

Όχι από όσο μου είπανε είναι δωρεάν ..οτιδήποτε επιλέξεις. Να το πάρουν στην αίθουσα κάτω ή να το κρατήσεις στο δωμάτιο σου. 

Διάβασα ότι αν επιλέξεις στο δωμάτιο σου μπαινεις με κοπέλες που το θέλουν και αυτές στο δωμάτιο τους.οποτε θα έχουμε 3 νινακια. Χαχαχαχαχα χαμός. Ελπίζω να πετύχουμε σε ήρεμα μωρά. 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Όχι από όσο μου είπανε είναι δωρεάν ..οτιδήποτε επιλέξεις. Να το πάρουν στην αίθουσα κάτω ή να το κρατήσεις στο δωμάτιο σου. 

Διάβασα ότι αν επιλέξεις στο δωμάτιο σου μπαινεις με κοπέλες που το θέλουν και αυτές στο δωμάτιο τους.οποτε θα έχουμε 3 νινακια. Χαχαχαχαχα χαμός. Ελπίζω να πετύχουμε σε ήρεμα μωρά. 🤣🤣

Ααα ωραία γιατί δεν το ρώτησα αυτο αν το πληρωνεις έξτρα

Δεν πρόκειται δηλαδή να κοιμηθούμε για κανένα λόγο με 3 μωρά αν αρχίσει και κλαίει ένα τελείωσε μετά χορωδία θα γίνεται μέσα 😂 

Λογικά θα το παρω προς τα εκεί κλεινω δηλαδή 

εγω μίλησα και με παιδίατρο μου είπε να παρω όταν γεννήσω δεν μου είπε να βρεθούμε από πριν την γεννά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Ααα ωραία γιατί δεν το ρώτησα αυτο αν το πληρωνεις έξτρα

Δεν πρόκειται δηλαδή να κοιμηθούμε για κανένα λόγο με 3 μωρά αν αρχίσει και κλαίει ένα τελείωσε μετά χορωδία θα γίνεται μέσα 😂 

Λογικά θα το παρω προς τα εκεί κλεινω δηλαδή 

εγω μίλησα και με παιδίατρο μου είπε να παρω όταν γεννήσω δεν μου είπε να βρεθούμε από πριν την γεννά

Ναι τον πήρα και εγώ. Του είπα θα ήθελα να βλέπετε εσείς το μωράκι μας. Θα γεννησουμε μέχρι τέλος Αυγούστου. Και μου είπε πολύ ωραία. Όταν γεννήσεις θα με πάρετε τηλέφωνο. Θα πρέπει να έρθω να δω το μωράκι τις πρώτες 5-7 μέρες από όταν πάτε στο σπίτι. 

 

Επίσης δεν τον ρώτησα αλλά μου είπε μια κοπέλα ότι συμφέρει να κάνουμε μέσα στο νοσοκομείο το πακέτο που βλέπει διάφορες αρρώστιες για το παιδί. Γιατί μου λέει έτσι κι αλλιώς θα πρέπει να τα κάνεις οπότε όταν θα βγεις θα είναι πολύ δύσκολο να πηγαίνεις από τον έναν γιατρό στον άλλον και θα είναι και ακριβά έξω. . 

Εμένα στο μητέρα μου είπανε 310€ το πακέτο. Αλλιώς λέει είναι λίστα και επιλέγεις τι θες και μειώνεται το ποσό. ( Μάτια , αυτιά , διάφορες αρρώστιες. Δυσανεξιες. Κτλ ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια !!!

Τι κάνετε ;;πως είστε ;;καλό σουκου !!

Εγώ χθες είχα πόνους το βράδυ κλασικά...κ με χτύπαγαν παντού..κ τώρα έχω συσπάσουλες ..ανυπομονώ να πως τον γιατρό ...για να Μ πει αν είναι συσπάσεις η το μωράκι πιέζει λόγω χώρου..

Αυτό με το το ρούμιγκ ιν πολύ με προβληματίζει κ εμένα...εγώ θα ήθελα μάλλον...αλλά μου λένε ότι θα κουράζομαι ειδικά με καισαρική.θα είναι καλό πιστεύω αλλά δε ξέρω κιόλας ..εσείς είστε υπέρ δλδ ε;;;δε ξέρω μήπως είναι κάποια μόδα κ αυτό ...

Εγώ θα έχω τον άντρα μαζί και τη μαμά μου ανά ωράριο εκεί επιτρεπόμενο οπότε ίσως και να το τολμήσω !;;δε ξέρω !!ένα χάος στο μυαλό μου χαχαχα !

οι κοπέλες/μαίες  ξέρω(τουλάχιστον στα ιδιωτικά ) ότι αν θέλω να μείνω μόνη μου το παίρνουν το μωράκι ..όσο για τα τρίκλινα ναι δηλώνεις αν θες κ σε βάζουν με κοπέλες που έχουν κάνει η όχι την ίδια επιλογή μαζί σου.ετσι ξέρω..κ στο μόνοκλινο απλώς κάνεις ο τι θες.. εμείς λογικά δίκλινο η μόνοκλινο θα κλείσουμε.δε θέλω πολλή φασαρία σκέφτομαι θα είναι κ οι συνοδοί...δε ξέρω ..βέβαια το μόνοκλινο μεγάλη διαφορά με το δίκλινο..οικονομικά..οπότε μας.κοβω για δίκλινο...

Τις εξετάσεις θα τις κάνουμε όλες ..όχι μόνο το βασικό πακέτο ..καλό είναι να ξέρουμε από νωρίς αν υπάρχει κάποιο θέμα γτ μερικά όπως η μερική η πλήρης κωφωση γίνεται αντιληπτή πολύ αργότερα..ου μη γένοιτο βέβαια..κ έτσι κ αλλιώς κάποιες βασικές πρέπει να τις κάνεις κ εκτός αργότερα οπότε γιατί όχι στο νοσοκομείο που υπάρχουν όλες οι ειδικότητες να μη τρέχουμε μετά ;;

@tina21τέλεια τα νέα σου διδυμανουλα !!κρατάμε γερά !!!Ριλαξ εγώ πήρα κορίτσια ένα άπλο με δόνηση κ κίνηση  λόγω εμφάνισης είχε ξύλινο σκελετό κ μου αρέσει πολύ..πάει κ με το δωμάτιο..αλλά σκέφτομαι αν κάτσει σε αυτό να της πάρω κ ένα αυτόματο με μουσική κ ήχο που έχει κ κούνια μαζί..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Εγώ θα έχω τον άντρα μαζί και τη μαμά μου ανά ωράριο εκεί επιτρεπόμενο οπότε ίσως και να το τολμήσω !;;δε ξέρω !!ένα χάος στο μυαλό μου χαχαχα !

Θα ηθελα να ρωτησω το εξής μιας κατάστασης αναφερθηκες στο θεμα "επισκεψεις",επειδη κι εγω στο μητερα θα γεννησω.Αν κατάλαβα καλά εκει που παλια επιτρεπόταν ενας μονο συνοδός με pcr,πλειον επιτρεπουν κ επισκέπτη με pcr ο οποίος θα μπορει να ανεβει στο δωματιο οταν λειπει ο συνοδος;Γιατι κι εγω θα εχω τον σύζυγό σαν συνοδο αλλα θα ηθελα να μπορεί να ερθει κ η μαμά μου να με δει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Χθες είχα επίσκεψη μια κοπέλα και την πεθερά. 

Τους έλεγα ότι θα κάνω rooming in και κάνανε σαν τρελές. Ότι θα το μετανιώσω. Ότι θα με κουράσει. Ότι δεν θα είναι ωραίο και κάτι τέτοια. 

Εσείς τι λέτε να κάνετε ;τόσο τραγικό είναι;  

Εγώ ξέρω ότι σε βοηθάνε σε όλα οι κοπέλες που είναι εκεί..δεν σε αφήνουν με καισαρική να υποφέρεις..

Επίσης έχω διαβάσει ότι δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα από το μωράκι να νιώθει κοντά την μαμά του , από το να είναι σε ένα χώρο με τόσα μωρά και να κλαιει και να μην νιώθει ασφάλεια . Εξάλλου την πιο πολύ ώρα θα κοιμάται. Και λένε ότι έτσι δένεται η μαμά με το παιδι και μόλις πάει σπίτι της είναι ήδη λίγο πιο εύκολο. Από το να στο φέρνουν έτοιμο συνέχεια και μόλις πας σπίτι να μην ξέρεις τι σου γίνεται 

Κι εγώ σκέφτομαι για rooming in, κι ας λένε ότι θελουν οι γύρω γύρω! Ιδανικά δε θα θελα να πάρουν καθόλου το μωρό μου από κοντά μου! Αυτή τη στιγμή περιμένουμε τόσους μήνες βρε κορίτσια, άμα δεν έχω το μωρό κοντά μου νιώθω ότι δε θα μπορώ να ησυχάσω! Να είναι μόνο του σε ένα δωμάτιο με αλλά μωρακια? Ξέρω ότι άμα κλαίνε, οι μαιες δεν τα προλαβαίνουν όλα.. ούτε θα κάτσουν να το κρατήσουν αγκαλιά να ηρέμησει! Ας κουραστω λιγο παραπάνω, έτσι το σκέφτομαι... Θα έχουμε και βοήθεια από τους συνοδους μας, άντρα ή μητέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyElpida είπε:

Κι εγώ σκέφτομαι για rooming in, κι ας λένε ότι θελουν οι γύρω γύρω! Ιδανικά δε θα θελα να πάρουν καθόλου το μωρό μου από κοντά μου! Αυτή τη στιγμή περιμένουμε τόσους μήνες βρε κορίτσια, άμα δεν έχω το μωρό κοντά μου νιώθω ότι δε θα μπορώ να ησυχάσω! Να είναι μόνο του σε ένα δωμάτιο με αλλά μωρακια? Ξέρω ότι άμα κλαίνε, οι μαιες δεν τα προλαβαίνουν όλα.. ούτε θα κάτσουν να το κρατήσουν αγκαλιά να ηρέμησει! Ας κουραστω λιγο παραπάνω, έτσι το σκέφτομαι... Θα έχουμε και βοήθεια από τους συνοδους μας, άντρα ή μητέρα! 

Και εγώ έτσι σκέφτομαι βρε κορίτσια. Ότι τα περιμένουμε τόσο καιρό..

Ξέρω και από μια φίλη μαία ότι κάτω μαζί με όλα τα άλλα τα αφήνουν να κλαίνε μιας και είναι πολλά. Και τα κακομοιρα μόλις έχουν έρθει στον κόσμο και μόνο με μας θα νιώθουν ασφάλεια εκεί πέρα πιστεύω θα φοβούνται. Για αυτό το θέλω μαζί μου 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Θα ηθελα να ρωτησω το εξής μιας κατάστασης αναφερθηκες στο θεμα "επισκεψεις",επειδη κι εγω στο μητερα θα γεννησω.Αν κατάλαβα καλά εκει που παλια επιτρεπόταν ενας μονο συνοδός με pcr,πλειον επιτρεπουν κ επισκέπτη με pcr ο οποίος θα μπορει να ανεβει στο δωματιο οταν λειπει ο συνοδος;Γιατι κι εγω θα εχω τον σύζυγό σαν συνοδο αλλα θα ηθελα να μπορεί να ερθει κ η μαμά μου να με δει....

Ενδιαφέρομαι και εγώ να μάθω αν ξέρει κάποια κοπέλα για το μητέρα. 

Πλέον αφήνουν και δύο άτομα αρκεί να έχει pcr;; @irini5 πως θα φέρεις δύο άτομα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ενδιαφέρομαι και εγώ να μάθω αν ξέρει κάποια κοπέλα για το μητέρα. 

Πλέον αφήνουν και δύο άτομα αρκεί να έχει pcr;; @irini5 πως θα φέρεις δύο άτομα ;

Στο site του μητερα αναφερει το εξης:"νεα πολιτική για επισκέπτες και συνοδους: επιτρέπεται ένας επισκέπτης ή συνοδός ανα ασθενή "

Μάλλον είναι αυτο που είπα πριν, ότι δικαιούσαι να εχεις ενα δηλωμενο συνοδο και οταν δεν ειναι στο δωμάτιο,να μπορει να ερθει επισκεπτης με pcr.Καποια στιγμη μεσα στην εβδομάδα θα παρω τηλ για διευκρινίσεις.Δεν ειναι οτι θελω επισκεψεις,ισα- ισα το αντίθετο,ειμαι σιγουρη πως θα θελω την ησυχια μου,αλλα έστω τη μαμα μου θα την ηθελα εκει κι αν αυτη η ανακοίνωση ισχυει κατι ειναι κι αυτο.Απ το ολοτελα,καλη κι η Παναγιωταινα που λενε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Ενδιαφέρομαι και εγώ να μάθω αν ξέρει κάποια κοπέλα για το μητέρα. 

Πλέον αφήνουν και δύο άτομα αρκεί να έχει pcr;; @irini5 πως θα φέρεις δύο άτομα ;

@do-re-mi-fa-sol-la-si 

Κορίτσια το μητέρα μου είπε την πρώτη φορά ως δύο συνοδούς και μετά σε ένα άλλο τηλ μου είπαν ως τρεις αλλά με συγκεκριμένο ωράριο..βάρδιες ..δλδ ο κάθε σύνοδος θα είναι απ' την αρχή συγκεκριμένου ωραρίου μέχρι το τέλος του...κάθε φορά ο συνοδός που μπαίνει ακόμα κ αν είναι ο ίδιος δύο φορές την ημέρα αν έχει φύγει πχ σε μια βάρδια θα πρέπει να έχει κάνει ραπίντ....

Εμείς με μοριακό μόνο μπαίνουμε για γέννα.επισης αυτό δεν αλλάζει  όποιον τύπο δωματίου κ ανεπιλεξουμε .δλδ δεν αλλάζει κάτι στο μόνοκλινο...

Εγώ για το ρούμιγκ μια σκέφτομαι έτσι μια αλλιώς...θα δείξει...είναι μεγάλη η κούραση κ η υπερένταση..σκέφτομαι ότι θα πονάω κιολας θα είμαι σαν ζαβλακωμενη αλλά απ' την άλλη σκέφτομαι κ αυτά που λέτε ...που όντως είναι αλλιώς να έχουμε το νινακι μας μαζί..και να το συνηθίσουμε κ πριν πάμε σπίτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elk είπε:

Έχω 2 φίλες που γέννησαν στο δημόσιο εκτός ότι ήταν μόνες τους στα δωμάτια ειχαν και άτομο μαζί τους όλη μέρα και νύχτα… αλλά εγώ δυστηχως δεν μπορω να πάω είναι μακριά.. αν και ειναι το πατρικό μου εκεί θα μπορούσα να παω να μεινω στους γονεις και να περιμενω να πάω να γεννήσω σε αυτο το νοσοκομείο αλλά δεν μπορούσε να φύγει ο αντρας μου και να έρθει μαζί μου να λείψει από την δουλειά του για πολύ καιρό όποτε αναγκαστικά θα πάω Αθήνα.. τουλάχιστον στην Αθήνα θα τον εχω μαζί μου όλες τις μερες αρκεί να μπορω να τον εχω και τις νύχτες μαζί μου να με βοηθάει με την μικρή 

και εγώ θέλω να το κρατήσω το μωρο μαζί αλλά θα δω και πως θα είναι.. θα το δω εκείνη την ώρα.. 

@babyblue94 κοιτά αν έχουμε την επιλογή να την πάρουμε στο δωμάτιο και μετά αν δούμε τα ζόρια να καλέσουνε τις κοπέλες να έρθουν να πάρουν το μωρο εκείνες εννοείται ότι θα το κρατήσουμε μαζί μας…

το χρεώνουν έξτρα αν το κρατάνε εκείνες ; Θεωρείται έξτρα υπηρεσία αυτό ; 

Εγώ στο δημόσιο που θα γεννήσω μου έχουν πει αποκλειστικά σαν σύνοδο τον πατέρα . (Εννοείται όχι επισκέψεις κ δεν θα αλλάζω συνοδο πχ άλλον την ημέρα κ άλλον την νύχτα) επίσης πολύ δύσκολα να πετύχεις δωμάτιο να είσαι μόνη σου η έστω με επιπλέον μια κοπέλα!!! Πιστεύω έχει να κάνει με το καθε νοσοκομείο... Ξέρω δημόσιο που δεν τους ενοιαζαν αν είχαν κ επισκέψεις με στα δωμάτια! 🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω κ εγώ κάτι ... Η κινητικότητα του μωρού εκεί γύρω στις 32 εβδ. Πώς είναι???? Γτ ακούω διάφορα Μ λένε διάφορα! Άλλοι ότι είναι μεγάλη αλλοι ότι είναι μικροί λόγω χώρου! Σας είπε ο γιατρός σας να μετράνε κινήσεις κ αν ναι πως? Εμένα απλά αν δεν το νιώθω να επικοινωνήσω μαζί του αλλά δεν με έβαλε στο τρυπάνι να μετράω κινήσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια μου να σας ρωτήσω κ εγώ κάτι ... Η κινητικότητα του μωρού εκεί γύρω στις 32 εβδ. Πώς είναι???? Γτ ακούω διάφορα Μ λένε διάφορα! Άλλοι ότι είναι μεγάλη αλλοι ότι είναι μικροί λόγω χώρου! Σας είπε ο γιατρός σας να μετράνε κινήσεις κ αν ναι πως? Εμένα απλά αν δεν το νιώθω να επικοινωνήσω μαζί του αλλά δεν με έβαλε στο τρυπάνι να μετράω κινήσεις! 

Αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ. Επειδή έχω ανησυχήσει. Πιο πριν ήταν πολύ κινητικό με κλωτσιές κτλ. Ενώ τώρα που μπήκα 32 η έχει κάποιες μέρες που το νιώθω μέσα στην μέρα. Αλλά νιώθω να κοιμάται αρκετα. Το πειράζω Γιά να δώσει το παρών..χαχαχαχ και κυρίως νιώθω κίνηση και παραμόρφωση στην κοιλιά . Όχι τόσο κλωτσιές..

Και σε εσας έχει έτσι αλλαγή; Να μην πάρω τον γιατρό και φανώ τρελή. Επειδή δεν μετράω κινήσεις. Αλλά μέσα στην μέρα το νιώθω. Και ειδικά το βραδάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...