Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 24 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Πώς σας φαίνεται η καμπύλη; Επειδή δεν ξέρω καθόλου. Περιμένω τον γιατρό να μου στείλειIMG_20220621_094246.thumb.jpg.8348529a568aad51a30b78deddced05c.jpg

Εγώ δε ξέρω να σε βοηθήσω 🤨..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Πώς σας φαίνεται η καμπύλη; Επειδή δεν ξέρω καθόλου. Περιμένω τον γιατρό να μου στείλειIMG_20220621_094246.thumb.jpg.8348529a568aad51a30b78deddced05c.jpg

Καλημέρα νομίζω είσαι πολύ καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Πώς σας φαίνεται η καμπύλη; Επειδή δεν ξέρω καθόλου. Περιμένω τον γιατρό να μου στείλειIMG_20220621_094246.thumb.jpg.8348529a568aad51a30b78deddced05c.jpg

Κι εμένα καλή μου φαίνεται αλλά καλύτερα να σου πει ο γιατρός σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Πώς σας φαίνεται η καμπύλη; Επειδή δεν ξέρω καθόλου. Περιμένω τον γιατρό να μου στείλειIMG_20220621_094246.thumb.jpg.8348529a568aad51a30b78deddced05c.jpg

Εμένα μια χαρά μου φαίνεται! Αν κ δεν ξέρω ακριβώς κ ας έχω κάνει πολλές καμπύλες στην ζωή μου! Στην εγκυμοσύνη οι γιατροί είναι λίγο πιο αυστηροί! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Μπράβο !!! Τι όμορφα νέα ❤️ Από εδώ και πέρα αρχίζουν να παίρνουν περισσότερο βάρος οπότε θα το δείτε στην επόμενη επίσκεψη 

Σε ευχαριστώ!!!! Η αλήθεια είναι ότι δεν αγχώνομαι τόσο γτ ήταν πολύ ήρεμος κ ο γιατρός μου!!! Και το ξανά βλέπουμε την επόμενη φορά! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!αχ τι ωραία προχωρούν οι αγορές σας !!μη πάρετε πολλά ρούχα αν θέλετε τη γνώμη μου !!

Εχω πάρει πολλά συν ότι έχουν φέρει κ δωράκια ρούχα κ γίνεται ένας χαμος.για το μαιευτήριο της πήρα ένα πολύ γλυκό φιρμακι 0-3 εχω αρχίσει να τα πλένω δειλά δειλά.αλλα μου λείπουν αλλά πραγματακια ..λίγα βέβαια !!

Βρε κορίτσια σίγουρα πλένονται σε ξεχωριστή πλύση απ' τα δικά μας με βρεφικό απορρυπαντικό..πήρα κ απλώστρα ..τα απλώνω έξω η μέσα ;;για τη σκόνη ρωταω.δε ξέρω !!κ δε θέλω να γινω κ υπερβολική.

Δε θέλω να σας φανεί χαζή η ερώτηση (το ξέρω ότι είναι χαχχαχα ).

Αααα ρώτησα κ τον γιατρό μου για τον τοκετό.μου είπε 1600και αλλά 300η μαία ..πήρα και το μητερα να έχω μια συνολική οπτική για τα δωμάτια κ λοιπα.τον ρώτησα για την μαία που μου είχε πει η γνωστή μου ότι είναι ξινιολα και μου είπε ότι αυτός την προτείνει κ πάνε πακέτο...έλεος δλδ !!και του είπα ότι δεν έχω ακούσει τα καλύτερα κ δε μου έχει κάνει κ εμένα την μέγιστη καλή εντύπωση..αλλά απ' ο τι κατάλαβα αυτός της έχει πολλή έμπιστοσυνη.κ είναι αυτή που θα μου φέρει το μωράκι αγκαλιά κ λοιπά..δλδ αν δεν την πλήρωσω δε θα μου τη φέρει αγκαλιά ;;δε ξέρω αν εχω επιλογή..δε με πειράζει να πληρώσω μαία αλλά δε θέλω αυτήν..είναι όντως απροσιτη.μου είπε θα το ξανασυζητήσουμε..

Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα.... Ούτε να πολύ παίρνω ούτε να πλένω!!!! Όλοι μου λένε βέβαια με ειδικό απορρυπαντικο κ ξεχωριστά από τα δικά μας ρούχα! Κ σιδέρωμα σίγουρα μετά! Κοίτα κ εγώ δεν θέλω να γίνω υπερβολική με το θέμα της αποστείρωσης... Σίγουρα ναι στην αρχή! Αλλά μετά νομίζω θα το αφήσουμε κ εμείς οι ίδιες! Έχει βρεθεί βέβαια άνθρωπος του κοντινού οικογενειακού μου κύκλου να Μ πει να τα σιδερωνω δύο φορές μέσα -εξω! Όχι! Αυτό δεν θα το κάνω! Άλλωστε κ εγώ κάθε φορά που θα το πιάνω το μωρό δεν θα αλλάζω ρούχα! 😉 

Εγώ θέλω αρκετά ρουχαλακια για το νοσοκομείο!(μου ζήτησαν 6-7φορμακια και 7-8 ζιπουνακια) Αυτά λεω θα τα πάρω 0-3. Τα άλλα όμως μεγαλυτέρα! Άσε που ενώ δεν θέλουμε όλες κάνουμε υπερβολές στα ρούχα κ στα ψώνια ειδικά αν είναι το πρώτο μας μωρό !

τώρα λόγω κόβιντ που δεν έχουν επισκεπτήριο μπορεί να μην είναι τόσα πολλά τα δώρα! 🤣🤣🤣🤷🤷🤷 

Τώρα για την μαία... Δεν ξέρω ειλικρινά! Γτ εγώ είμαι σε δημόσιο ! Αλλά αποτι έχω ακούσει από γνωστές μου πάνε πακέτο χαχαχ δλδ ο κάθε γιατρός έχει την δικιά του μαία όπου την πληρώνεις έξτρα!!! Συζήτησε το όμως ! Το θέμα είναι να νιώθεις εσύ άνετα εκείνη την ημέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Πώς σας φαίνεται η καμπύλη; Επειδή δεν ξέρω καθόλου. Περιμένω τον γιατρό να μου στείλειIMG_20220621_094246.thumb.jpg.8348529a568aad51a30b78deddced05c.jpg

Καλή είναι η καμπύλη σου έτσι όσο μπορω να ξέρω σε σύγκριση με την δίκη μου..εγώ είχα 0’ 86 μετά 60’ 196 μετά 120’ 129 και μετά 180’ 67 εγώ μετά έπαθα υπογλυκαιμία.. εμένα πχ δεν ήταν και πολύ καλή αλλά δεν μου είπε κάτι ίσα ίσα με άφησε και πιο χαλαρά από ότι με είχε πριν επειδή δεν έχω πάρει κιλά και μωρο είναι χαμηλά τα γραμμάρια του.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα.... Ούτε να πολύ παίρνω ούτε να πλένω!!!! Όλοι μου λένε βέβαια με ειδικό απορρυπαντικο κ ξεχωριστά από τα δικά μας ρούχα! Κ σιδέρωμα σίγουρα μετά! Κοίτα κ εγώ δεν θέλω να γίνω υπερβολική με το θέμα της αποστείρωσης... Σίγουρα ναι στην αρχή! Αλλά μετά νομίζω θα το αφήσουμε κ εμείς οι ίδιες! Έχει βρεθεί βέβαια άνθρωπος του κοντινού οικογενειακού μου κύκλου να Μ πει να τα σιδερωνω δύο φορές μέσα -εξω! Όχι! Αυτό δεν θα το κάνω! Άλλωστε κ εγώ κάθε φορά που θα το πιάνω το μωρό δεν θα αλλάζω ρούχα! 😉 

Εγώ θέλω αρκετά ρουχαλακια για το νοσοκομείο!(μου ζήτησαν 6-7φορμακια και 7-8 ζιπουνακια) Αυτά λεω θα τα πάρω 0-3. Τα άλλα όμως μεγαλυτέρα! Άσε που ενώ δεν θέλουμε όλες κάνουμε υπερβολές στα ρούχα κ στα ψώνια ειδικά αν είναι το πρώτο μας μωρό !

τώρα λόγω κόβιντ που δεν έχουν επισκεπτήριο μπορεί να μην είναι τόσα πολλά τα δώρα! 🤣🤣🤣🤷🤷🤷 

Τώρα για την μαία... Δεν ξέρω ειλικρινά! Γτ εγώ είμαι σε δημόσιο ! Αλλά αποτι έχω ακούσει από γνωστές μου πάνε πακέτο χαχαχ δλδ ο κάθε γιατρός έχει την δικιά του μαία όπου την πληρώνεις έξτρα!!! Συζήτησε το όμως ! Το θέμα είναι να νιώθεις εσύ άνετα εκείνη την ημέρα! 

Έχεις απόλυτο δίκιο !!ναι κ εγώ δε θέλω υπερβολές σε αυτά ..νομίζω κ εγώ στην αρχή θα είμαστε λίγο πιο προσεκτικές κ μετά πιο χαλαρές. 

Σου είπαν τόσα ε;;βέβαια λογικό είναι..τα ζιπουνακια τι είναι ;;πωπω αδιαβαστη είμαι !!κάνουμε υπερβολές βέβαια λόγω αυτού επειδή είναι τα πρώτα μας νινακια !!

Έχεις αρχίσει να μαζεύεις τα πράγματα του μαιευτηρίου;;

Εγώ το θηλαστρο σκέφτομαι..μια σκέφτομαι να πάρω για παν ενδεχόμενο και απ' την άλλη λέω να δω πως θα πάει αρχικά και μετά βλέπω...πφφφ !!

Τα δώρα δε θα τα έχουμε πιστεύω κ εγώ στο μαιευτήριο χαχαχ..αλλά αυτοί που είναι μας κάνουν δωράκια θα μας τα δώσουν ούτως η άλλως ..εμένα Μ έχουν ρωτήσει αρκετοί τι θέλω ..ακόμα δε τους έχω πει κάτι γιατι ψάχνομαι κ εγώ ακόμα

Δυστυχώς για τη μαία όπως κατάλαβα δεν έχω άλλη επιλογή...τουλάχιστον έχω ακούσει τα καλύτερα γενικά για το προσωπικό του μητέρα...αλλά είναι κρίμα να είναι σκάρτη αυτή που πληρώνω 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Πήγα γιατρό για την Doppler ευτυχώς όλα καλά τελικά η Μπέμπα είναι 1440 γραμμάρια… είδαμε αν τρέφεται καλά απο τον πλακούντα και είναι εντάξει τρέφεται κανονικά.. απλά είναι λίγο πιο μικρούλα αλλά χωρίς όμως αυτό να είναι κάποιο πρόβλημα.. επισης τον ρώτησα αν χρειάζεται να ξανά κάνω την εξέταση και λέει όχι δεν νομίζω να χρειαστεί να ξανά δούμε κάτι.. εκτός αν πει ο γιατρός σου να το ξανά δούμε αλλά εγώ πιστεύω ότι δεν χρειάζεται είπε εκεινος… αυτά τα νέα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Πήγα γιατρό για την Doppler ευτυχώς όλα καλά τελικά η Μπέμπα είναι 1440 γραμμάρια… είδαμε αν τρέφεται καλά απο τον πλακούντα και είναι εντάξει τρέφεται κανονικά.. απλά είναι λίγο πιο μικρούλα αλλά χωρίς όμως αυτό να είναι κάποιο πρόβλημα.. επισης τον ρώτησα αν χρειάζεται να ξανά κάνω την εξέταση και λέει όχι δεν νομίζω να χρειαστεί να ξανά δούμε κάτι.. εκτός αν πει ο γιατρός σου να το ξανά δούμε αλλά εγώ πιστεύω ότι δεν χρειάζεται είπε εκεινος… αυτά τα νέα μου 

Τέλεια Μπράβο !!!Τσάμπα το άγχος και η αγωνία...Υπέροχα νεά!!!!!!!!!!💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Πήγα γιατρό για την Doppler ευτυχώς όλα καλά τελικά η Μπέμπα είναι 1440 γραμμάρια… είδαμε αν τρέφεται καλά απο τον πλακούντα και είναι εντάξει τρέφεται κανονικά.. απλά είναι λίγο πιο μικρούλα αλλά χωρίς όμως αυτό να είναι κάποιο πρόβλημα.. επισης τον ρώτησα αν χρειάζεται να ξανά κάνω την εξέταση και λέει όχι δεν νομίζω να χρειαστεί να ξανά δούμε κάτι.. εκτός αν πει ο γιατρός σου να το ξανά δούμε αλλά εγώ πιστεύω ότι δεν χρειάζεται είπε εκεινος… αυτά τα νέα μου 

Τι ωραία νέα !!!!πολύ χάρηκα !κ τώρα θα σε ρωτάγα . Είδες ;;όλα καλά ;και μια χαρά τα γραμμάρια της .το σημαντικό είναι αυτό ότι τρέφεται σωστά !αρκεί να τρέφεσαι κι εσύ επαρκώς !φαντάζομαι την ανακούφιση σου.ολα καλά λοιπόν !!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Τι ωραία νέα !!!!πολύ χάρηκα !κ τώρα θα σε ρωτάγα . Είδες ;;όλα καλά ;και μια χαρά τα γραμμάρια της .το σημαντικό είναι αυτό ότι τρέφεται σωστά !αρκεί να τρέφεσαι κι εσύ επαρκώς !φαντάζομαι την ανακούφιση σου.ολα καλά λοιπόν !!❤️❤️

@Mairy22 Ναι κορίτσια ευτυχώς μου έφυγε λίγο το άγχος μου γιατί είχα στεναχωρηθεί όσο να πεις..  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Πήγα γιατρό για την Doppler ευτυχώς όλα καλά τελικά η Μπέμπα είναι 1440 γραμμάρια… είδαμε αν τρέφεται καλά απο τον πλακούντα και είναι εντάξει τρέφεται κανονικά.. απλά είναι λίγο πιο μικρούλα αλλά χωρίς όμως αυτό να είναι κάποιο πρόβλημα.. επισης τον ρώτησα αν χρειάζεται να ξανά κάνω την εξέταση και λέει όχι δεν νομίζω να χρειαστεί να ξανά δούμε κάτι.. εκτός αν πει ο γιατρός σου να το ξανά δούμε αλλά εγώ πιστεύω ότι δεν χρειάζεται είπε εκεινος… αυτά τα νέα μου 

Τσάμπα η στενοχώρια βρε συ. Όλα καλά βλέπεις ; Δεν πειράζει. Μικρουλι μωράκι μια χαρά θα είναι.θα θέλει πιο πολλές αγκαλιές χεχεχεχ 

 

Εγώ κορίτσια μίλησα με τον γιατρό μου λέει η καμπύλη είναι μια χαρά. Λίγο ζάχαρο στα ούρα μου βρήκε αλλά λέει δεν ταιριάζει με την καμπύλη που είναι καλή. Εντάξει λέει να ελαττώσω λίγο τα γλυκά ( αν και δεν τρώω πολλά ) 

Επίσης έχω χαμηλή φερριτινη. 1.80 μου λέει δεν έχω ξανά δει τόσο χαμηλή αχχαχαχαχ. Μου αύξησε τον σίδηρο από 1 την μέρα σε δύο 

Τέλος είχα μια ήπια φαγούρα αυτές τις μέρες και την μέρα που πήγα μου έκανε καλλιέργεια. Μου είπε βρέθηκαν ελάχιστοι μύκητες ίσα ίσα λέει. Θα βάλω μια κρεμουλα και σε 6 μέρες λέει θα είσαι εντάξει. 

Αυτά τα νέα. Τώρα θα πάμε διακοπές και εγώ και αυτός ( κατά τύχη στο ίδιο μερος περίπου τις ίδιες ημερομηνίες. Του λέω γιατρέ ότι θέλω θα είσαι κοντά χαχαχα δεν γλυτώνεις ) και θα με ξανά δει 13/07

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τσάμπα η στενοχώρια βρε συ. Όλα καλά βλέπεις ; Δεν πειράζει. Μικρουλι μωράκι μια χαρά θα είναι.θα θέλει πιο πολλές αγκαλιές χεχεχεχ 

 

Εγώ κορίτσια μίλησα με τον γιατρό μου λέει η καμπύλη είναι μια χαρά. Λίγο ζάχαρο στα ούρα μου βρήκε αλλά λέει δεν ταιριάζει με την καμπύλη που είναι καλή. Εντάξει λέει να ελαττώσω λίγο τα γλυκά ( αν και δεν τρώω πολλά ) 

Επίσης έχω χαμηλή φερριτινη. 1.80 μου λέει δεν έχω ξανά δει τόσο χαμηλή αχχαχαχαχ. Μου αύξησε τον σίδηρο από 1 την μέρα σε δύο 

Τέλος είχα μια ήπια φαγούρα αυτές τις μέρες και την μέρα που πήγα μου έκανε καλλιέργεια. Μου είπε βρέθηκαν ελάχιστοι μύκητες ίσα ίσα λέει. Θα βάλω μια κρεμουλα και σε 6 μέρες λέει θα είσαι εντάξει. 

Αυτά τα νέα. Τώρα θα πάμε διακοπές και εγώ και αυτός ( κατά τύχη στο ίδιο μερος περίπου τις ίδιες ημερομηνίες. Του λέω γιατρέ ότι θέλω θα είσαι κοντά χαχαχα δεν γλυτώνεις ) και θα με ξανά δει 13/07

 

Μια χαρά κορίτσι μου φαινόταν η καμπύλη σου ότι θα ήταν καλή, τα ουρά σου μπορεί και να έτυχε αν κανείς πάλι σε 7 μερες εξετάσεις να μην έχει… εμένα μια έβγαινε οξονη στα ουρά και μια όχι..

εγω πίνω 3 χάπια την μέρα σίδηρο πολλά μου φαίνονται αλλά τα πίνω..

Άντε καλά να περάσετε στις διακοπές σας να τις ευχαριστηθείτε και να ξεκουραστείτε 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο !!ναι κ εγώ δε θέλω υπερβολές σε αυτά ..νομίζω κ εγώ στην αρχή θα είμαστε λίγο πιο προσεκτικές κ μετά πιο χαλαρές. 

Σου είπαν τόσα ε;;βέβαια λογικό είναι..τα ζιπουνακια τι είναι ;;πωπω αδιαβαστη είμαι !!κάνουμε υπερβολές βέβαια λόγω αυτού επειδή είναι τα πρώτα μας νινακια !!

Έχεις αρχίσει να μαζεύεις τα πράγματα του μαιευτηρίου;;

Εγώ το θηλαστρο σκέφτομαι..μια σκέφτομαι να πάρω για παν ενδεχόμενο και απ' την άλλη λέω να δω πως θα πάει αρχικά και μετά βλέπω...πφφφ !!

Τα δώρα δε θα τα έχουμε πιστεύω κ εγώ στο μαιευτήριο χαχαχ..αλλά αυτοί που είναι μας κάνουν δωράκια θα μας τα δώσουν ούτως η άλλως ..εμένα Μ έχουν ρωτήσει αρκετοί τι θέλω ..ακόμα δε τους έχω πει κάτι γιατι ψάχνομαι κ εγώ ακόμα

Δυστυχώς για τη μαία όπως κατάλαβα δεν έχω άλλη επιλογή...τουλάχιστον έχω ακούσει τα καλύτερα γενικά για το προσωπικό του μητέρα...αλλά είναι κρίμα να είναι σκάρτη αυτή που πληρώνω 🤣

Δεν μαζεύω πράγματα όχι! Απλά εχθές μου έδωσαν την λίστα από το νοσοκομείο (αν κ νωρίς ακόμα) να έχω μια ιδέα κ σιγά σιγά να δούμε! Τα ζιπουνακια αποτι μου είπαν είναι αυτά που φοράνε από μέσα από το φορμακι."το εσώρουχο" 😉 

Για θηλαστρο όχι ακόμα! Θέλω να δω πως θα πάει ο θηλασμός. Κ σίγουρα αν χρειαστεί θα πάρω ναι! Αλλά νομίζω όταν με το καλό γεννήσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Πήγα γιατρό για την Doppler ευτυχώς όλα καλά τελικά η Μπέμπα είναι 1440 γραμμάρια… είδαμε αν τρέφεται καλά απο τον πλακούντα και είναι εντάξει τρέφεται κανονικά.. απλά είναι λίγο πιο μικρούλα αλλά χωρίς όμως αυτό να είναι κάποιο πρόβλημα.. επισης τον ρώτησα αν χρειάζεται να ξανά κάνω την εξέταση και λέει όχι δεν νομίζω να χρειαστεί να ξανά δούμε κάτι.. εκτός αν πει ο γιατρός σου να το ξανά δούμε αλλά εγώ πιστεύω ότι δεν χρειάζεται είπε εκεινος… αυτά τα νέα μου 

Μπράβο κοπέλα μου!!!! Πολύ ευχάριστα νέα! Τελικά οι περισσότερες έχουμε πιο μικρά μωράκια! 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Μπράβο κοπέλα μου!!!! Πολύ ευχάριστα νέα! Τελικά οι περισσότερες έχουμε πιο μικρά μωράκια! 🤣 

Ναι έτσι φαίνεται… βρε καλά να είναι και ας είναι λίγο πιο αδύνατα ή λίγο πιο τσουποτα κανένα παιδί δεν είναι ίδιο αλίμονο αν έβγαιναν όλα μια κοψιά σημασία έχει να τρέφεται σωστά τώρα από εκεί και πέρα έχει να κάνει και με το DNA μας 

εύχομαι μόνο μην μου βγει καμία άλλη γιορτή μέχρι το τέλος 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Πήγα γιατρό για την Doppler ευτυχώς όλα καλά τελικά η Μπέμπα είναι 1440 γραμμάρια… είδαμε αν τρέφεται καλά απο τον πλακούντα και είναι εντάξει τρέφεται κανονικά.. απλά είναι λίγο πιο μικρούλα αλλά χωρίς όμως αυτό να είναι κάποιο πρόβλημα.. επισης τον ρώτησα αν χρειάζεται να ξανά κάνω την εξέταση και λέει όχι δεν νομίζω να χρειαστεί να ξανά δούμε κάτι.. εκτός αν πει ο γιατρός σου να το ξανά δούμε αλλά εγώ πιστεύω ότι δεν χρειάζεται είπε εκεινος… αυτά τα νέα μου 

Αχ μπράβο! Πολύ ευχάριστα νέα ❤️ 
Όλα καλά λοιπόν με τη μπέμπα, έτσι να σου φύγει και το άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Τσάμπα η στενοχώρια βρε συ. Όλα καλά βλέπεις ; Δεν πειράζει. Μικρουλι μωράκι μια χαρά θα είναι.θα θέλει πιο πολλές αγκαλιές χεχεχεχ 

 

Εγώ κορίτσια μίλησα με τον γιατρό μου λέει η καμπύλη είναι μια χαρά. Λίγο ζάχαρο στα ούρα μου βρήκε αλλά λέει δεν ταιριάζει με την καμπύλη που είναι καλή. Εντάξει λέει να ελαττώσω λίγο τα γλυκά ( αν και δεν τρώω πολλά ) 

Επίσης έχω χαμηλή φερριτινη. 1.80 μου λέει δεν έχω ξανά δει τόσο χαμηλή αχχαχαχαχ. Μου αύξησε τον σίδηρο από 1 την μέρα σε δύο 

Τέλος είχα μια ήπια φαγούρα αυτές τις μέρες και την μέρα που πήγα μου έκανε καλλιέργεια. Μου είπε βρέθηκαν ελάχιστοι μύκητες ίσα ίσα λέει. Θα βάλω μια κρεμουλα και σε 6 μέρες λέει θα είσαι εντάξει. 

Αυτά τα νέα. Τώρα θα πάμε διακοπές και εγώ και αυτός ( κατά τύχη στο ίδιο μερος περίπου τις ίδιες ημερομηνίες. Του λέω γιατρέ ότι θέλω θα είσαι κοντά χαχαχα δεν γλυτώνεις ) και θα με ξανά δει 13/07

 

Όλα τέλεια μια χαρά !!!καλά ότι θα πάτε στο ίδιο μέρος απλώς υπέροχο .έχεις κ μια ασφάλεια βρε παιδί μου χαχαχαχ !!πότε θα φύγετε ;;να περάσετε πανέμορφα !!!

Ε στην ουσία και η καμπύλη και η καλλιέργεια μια χαρά πήγαν !!δε σε βλέπει στο μήνα ;;θέλω κ εγώ πιο σύντομα να με δει ❤️

στις πριν 2 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Δεν μαζεύω πράγματα όχι! Απλά εχθές μου έδωσαν την λίστα από το νοσοκομείο (αν κ νωρίς ακόμα) να έχω μια ιδέα κ σιγά σιγά να δούμε! Τα ζιπουνακια αποτι μου είπαν είναι αυτά που φοράνε από μέσα από το φορμακι."το εσώρουχο" 😉 

Για θηλαστρο όχι ακόμα! Θέλω να δω πως θα πάει ο θηλασμός. Κ σίγουρα αν χρειαστεί θα πάρω ναι! Αλλά νομίζω όταν με το καλό γεννήσω! 

Ναι κ εγώ έτσι σκέφτομαι για θηλαστρο..θα δω βέβαια..γιατί μετά σκέφτομαι αν το χρειαστώ και δεν έχω και αν το μωρό κάνα βράδυ δε θα παίρνει στήθος ..μηνμε πιάσει καμιά κριση χιχιχ !!ναι νωρίς αλλά σιγά σιγά εγώ θα τα μαζέψω..βέβαια εγώ πάω κ για Αύγουστο..οπότε καλύτερα από νωρίς..πότε δε ξέρεις !!

Α κατάλαβα τι είναι κ τα ζιπουνακια ευχαριστώ !!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ναι έτσι φαίνεται… βρε καλά να είναι και ας είναι λίγο πιο αδύνατα ή λίγο πιο τσουποτα κανένα παιδί δεν είναι ίδιο αλίμονο αν έβγαιναν όλα μια κοψιά σημασία έχει να τρέφεται σωστά τώρα από εκεί και πέρα έχει να κάνει και με το DNA μας 

εύχομαι μόνο μην μου βγει καμία άλλη γιορτή μέχρι το τέλος 🤣

Όλα καλα θα πάνε στο εξής !!μην αγχώνεσαι καθόλου !!!ραντεβού πότε έχεις τώρα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Αχ μπράβο! Πολύ ευχάριστα νέα ❤️ 
Όλα καλά λοιπόν με τη μπέμπα, έτσι να σου φύγει και το άγχος 

Όλα καλά θα είναι και με εσενα κορίτσι μου θα το δεις.. μου είπε ότι υπάρχουν απόκλιση με τα νούμερα στο περίπου τα λένε… 

Εγώ την άλλη βδομαδα θα πάω γυναικολόγο και πιστεύω πάλι αλλά νούμερα θα μου βγάλει αυτός αλλά θέλω να πιστεύω ότι δεν θα υπάρχει θέμα… τώρα αν μου βγάλει κάτι άλλο καινούργιο δεν το ξέρω για την ώρα με είπε όλα καλά και αυτό κρατάω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Όλα τέλεια μια χαρά !!!καλά ότι θα πάτε στο ίδιο μέρος απλώς υπέροχο .έχεις κ μια ασφάλεια βρε παιδί μου χαχαχαχ !!πότε θα φύγετε ;;να περάσετε πανέμορφα !!!

Ε στην ουσία και η καμπύλη και η καλλιέργεια μια χαρά πήγαν !!δε σε βλέπει στο μήνα ;;θέλω κ εγώ πιο σύντομα να με δει ❤️

Ναι κ εγώ έτσι σκέφτομαι για θηλαστρο..θα δω βέβαια..γιατί μετά σκέφτομαι αν το χρειαστώ και δεν έχω και αν το μωρό κάνα βράδυ δε θα παίρνει στήθος ..μηνμε πιάσει καμιά κριση χιχιχ !!ναι νωρίς αλλά σιγά σιγά εγώ θα τα μαζέψω..βέβαια εγώ πάω κ για Αύγουστο..οπότε καλύτερα από νωρίς..πότε δε ξέρεις !!

Α κατάλαβα τι είναι κ τα ζιπουνακια ευχαριστώ !!!

 

Όλα καλα θα πάνε στο εξής !!μην αγχώνεσαι καθόλου !!!ραντεβού πότε έχεις τώρα ;

Εεε ας κρατάω και μια πισινή γιατί ποτε δεν ξέρεις τι γίνεται 

σε μια βδομαδα θα πάω πάλι γιατρό έχω τώρα 3 βδομαδες συνεχόμενα πάω συνέχεια γιατρους… αλλά μου είπε από εδω και πέρα τα ραντεβού μας θα γίνονται ανα 2 βδομαδες από 3 που ήταν.. 

Εσυ ποτε θα πας ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Όλα τέλεια μια χαρά !!!καλά ότι θα πάτε στο ίδιο μέρος απλώς υπέροχο .έχεις κ μια ασφάλεια βρε παιδί μου χαχαχαχ !!πότε θα φύγετε ;;να περάσετε πανέμορφα !!!

Ε στην ουσία και η καμπύλη και η καλλιέργεια μια χαρά πήγαν !!δε σε βλέπει στο μήνα ;;θέλω κ εγώ πιο σύντομα να με δει ❤️

Ναι κ εγώ έτσι σκέφτομαι για θηλαστρο..θα δω βέβαια..γιατί μετά σκέφτομαι αν το χρειαστώ και δεν έχω και αν το μωρό κάνα βράδυ δε θα παίρνει στήθος ..μηνμε πιάσει καμιά κριση χιχιχ !!ναι νωρίς αλλά σιγά σιγά εγώ θα τα μαζέψω..βέβαια εγώ πάω κ για Αύγουστο..οπότε καλύτερα από νωρίς..πότε δε ξέρεις !!

Α κατάλαβα τι είναι κ τα ζιπουνακια ευχαριστώ !!!

 

Όλα καλα θα πάνε στο εξής !!μην αγχώνεσαι καθόλου !!!ραντεβού πότε έχεις τώρα ;

Με βλέπει περίπου στον μήνα .ισως και λιγότερο. 

Εμείς θα φύγουμε 1 Ιουλίου για Κρήτη για σκ και από εκεί 3 Ιουλίου θα πάμε Χαλκιδική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο !!ναι κ εγώ δε θέλω υπερβολές σε αυτά ..νομίζω κ εγώ στην αρχή θα είμαστε λίγο πιο προσεκτικές κ μετά πιο χαλαρές. 

Σου είπαν τόσα ε;;βέβαια λογικό είναι..τα ζιπουνακια τι είναι ;;πωπω αδιαβαστη είμαι !!κάνουμε υπερβολές βέβαια λόγω αυτού επειδή είναι τα πρώτα μας νινακια !!

Έχεις αρχίσει να μαζεύεις τα πράγματα του μαιευτηρίου;;

Εγώ το θηλαστρο σκέφτομαι..μια σκέφτομαι να πάρω για παν ενδεχόμενο και απ' την άλλη λέω να δω πως θα πάει αρχικά και μετά βλέπω...πφφφ !!

Τα δώρα δε θα τα έχουμε πιστεύω κ εγώ στο μαιευτήριο χαχαχ..αλλά αυτοί που είναι μας κάνουν δωράκια θα μας τα δώσουν ούτως η άλλως ..εμένα Μ έχουν ρωτήσει αρκετοί τι θέλω ..ακόμα δε τους έχω πει κάτι γιατι ψάχνομαι κ εγώ ακόμα

Δυστυχώς για τη μαία όπως κατάλαβα δεν έχω άλλη επιλογή...τουλάχιστον έχω ακούσει τα καλύτερα γενικά για το προσωπικό του μητέρα...αλλά είναι κρίμα να είναι σκάρτη αυτή που πληρώνω 🤣

Θα σου πρότεινα για θήλαστρο να μη βιαστείς. Καλύτερα να νοικιάσεις στην αρχή εάν χρειαστεί ένα νοσοκομειακό και μετά που θα έχεις ρυθμίσει τη ροή να πάρεις δικό σου. 
 

δυστυχώς μάλλον για τη μαία δεν έχεις επιλογή … ισχύει πως οι περισσότεροι γιατροί έχουν τη δική τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Δεν έχω ξεκινήσει ακόμα.... Ούτε να πολύ παίρνω ούτε να πλένω!!!! Όλοι μου λένε βέβαια με ειδικό απορρυπαντικο κ ξεχωριστά από τα δικά μας ρούχα! Κ σιδέρωμα σίγουρα μετά! Κοίτα κ εγώ δεν θέλω να γίνω υπερβολική με το θέμα της αποστείρωσης... Σίγουρα ναι στην αρχή! Αλλά μετά νομίζω θα το αφήσουμε κ εμείς οι ίδιες! Έχει βρεθεί βέβαια άνθρωπος του κοντινού οικογενειακού μου κύκλου να Μ πει να τα σιδερωνω δύο φορές μέσα -εξω! Όχι! Αυτό δεν θα το κάνω! Άλλωστε κ εγώ κάθε φορά που θα το πιάνω το μωρό δεν θα αλλάζω ρούχα! 😉 

Εγώ θέλω αρκετά ρουχαλακια για το νοσοκομείο!(μου ζήτησαν 6-7φορμακια και 7-8 ζιπουνακια) Αυτά λεω θα τα πάρω 0-3. Τα άλλα όμως μεγαλυτέρα! Άσε που ενώ δεν θέλουμε όλες κάνουμε υπερβολές στα ρούχα κ στα ψώνια ειδικά αν είναι το πρώτο μας μωρό !

τώρα λόγω κόβιντ που δεν έχουν επισκεπτήριο μπορεί να μην είναι τόσα πολλά τα δώρα! 🤣🤣🤣🤷🤷🤷 

Τώρα για την μαία... Δεν ξέρω ειλικρινά! Γτ εγώ είμαι σε δημόσιο ! Αλλά αποτι έχω ακούσει από γνωστές μου πάνε πακέτο χαχαχ δλδ ο κάθε γιατρός έχει την δικιά του μαία όπου την πληρώνεις έξτρα!!! Συζήτησε το όμως ! Το θέμα είναι να νιώθεις εσύ άνετα εκείνη την ημέρα! 

Πωπω … χρειάζονται τόσα πολλά ρουχαλάκια/πραγματάκια; Εγω έχω πάρει ελάχιστα τότε. Πήρα ένα πακέτο με 5 φορμάκια 0-3 από τα marks and spencer, 2 φορμάκια αλλαξιές πιο μακριά (τύπου σορτς) και 2 σετακια εξόδου (1 μπλουζάκι με σαλοπετα κι ένα μπλουζάκι με σορτσάκι). 2 μπουρνουζακια, 2 σεντονακια για την καλαθουνα, 2 καλοκαιρινούς υπνόσακους και 2 σελτεδακια (μάλλον τέτοια πρέπει να πάρω κι άλλα) 

αυτά τα έπλυνα ήδη γιατί τρόμαξα την περασμένη εβδομάδα μη με βάλουν εκτακτως μέσα. 

απορρυπαντικό θέλει σίγουρα ειδικό (baby planet, frezyderm, Pharmasept ή Αρκάδι). Εγώ τα έπλυνα με pharmasept που μου είχαν δώσει δείγματα στο μαιευτήριο και είναι πολύ ωραίο οπότε μάλλον αυτό θα πάρω όταν έρθει η ώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...