Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι ναι .το βράδυ γίνεται τούμπανο. 

Άρα σε όλες έτσι γίνεται. 😍

αχ κι εγώ τα ίδια κορίτσια..ππολύ φούσκωμα ιδίως προς το βράδυ!!κ αν καμιά μέρα συνδυαστεί κι με δυσκοιλιότητα ακόμα χειρότερα..πάλι καλά σπάνια έχω κυρίως όταν έχω φάει μπολικες χαζομάρες..

 

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια κι εγώ αύριο έχω την Β επιπέδου άρα το βραδάκι θα έχουμε νέα! Γενικά εγώ όταν χαλαρώνω το νιώθω πολλές φορές το μωρό. Άλλοτε σαν κλωτσιές κι αλλοτε σαν απλά να κινείται. Την Ανάσταση ωστόσο πέτρωσε η κοιλιά μου και τρόμαξα λίγο. Τραβήγματα χαμηλά έχω κι εγώ. Ελπίζω να είναι αυτό που λέτε ...ότι μεγαλώνει η μήτρα. Επίσης, φταρνιστηκα τις προάλλες και έχασα κάποια υγρά. Ελπίζω να μην ήταν αμνιακό υγρό ή δεν ξέρω κι εγώ τι. Η συχνοουρια επανήλθε. Έχω σημειώσει τις παρατηρήσεις μου να τις ρωτήσω όλες αύριο στον γιατρό μου. Δυσκολεύομαι το βράδυ στον ύπνο. Δεν βολεύομαι με την κοιλιά. Μόνο ανάσκελα με βολεύει αλλά υποτίθεται πρέπει να κοιμόμαστε αριστερά στο πλάι. Επίσης, καμιά φορά θέλω να κάτσω μπρούμυτα αλλά νιώθω την κοιλιά μου φυσικά να πλακωνεται και σηκώνομαι. Γενικά, πρέπει να βρω έναν τρόπο να κοιμάμαι γιατί θα δυσκολέψουν τα πράγματα. Εννοείται έχω φουσκώσει κι εγώ. Είμαι στην 23η βδομάδα πλέον. Σήμερα μπήκα! 

αχ να μας πεις αύριο τα νέα σου!!πολλά  ραντεβουδάκια αύριο!εγώ λόγω του μπουκώματος φτερνίζομαι συνέχεια κ όποτε φτερνίζομαι κ δεν έχω επισκεφτεί πριν κάποια λίγη ώρα την τουαλέτα φαντάζεστε τι γίνεται...πόσα πλυντήρια αναγκάζομαι πλέον να βάζω δε λέγεται..είχα ρωτήσει τον γιατρό κ μου είχε πει ότι είναι λογική η ακράτεια κ όταν φτερνιζόμαστε κ όταν κάποιες φορές γελάμε πολύ έντονα!!να μας πει τι είπε κ εσεναο γιατρός...

εγώ επίσης έχω κ υγρά....αρκετά..κ κνησμό εξωτερικά!!ο γιατρ΄ός

μου είπε πως αν είναι μόνο εξωτερικά δεν είναι σημαντικό αλλά λόγω ορμονικών αλλαγών.

αχ αυτό με τον ύπνο...στην ουσία μόνο αριστερά ενδείκνυται...άνθρωποι είμαστε όμως κ πιανόμαστε!!εγώ κάθε φορά που αλλάζω πλευρό έχω στο νου κ το μαξιλάρι κ το μεταφέρω κ αυτό..όσο να πείτε χαλάει η ποιότητα ύπνου μας. 

 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία να πας να τελειώνεις και με την β επιπέδου περιμένουμε νέα σου εγώ είμαι 22 και 3 μερες και εμένα με βολεύει ανάσκελα το βράδυ για την ώρα κοιμάμαι καλά αλλά νομίζω μετά την 25 βδομαδα δεν θα κάνει να κοιμόμαστε έτσι… και εγώ την νιωθω αρκετά κλωτσάει συνέχεια μέσα στην μέρα είναι πολύ ωραιο να το νιώθεις 😊

Εγώ βγάζω αρκετά συχνά υγρά που αναγκάζομαι να φοράω σερβιέτακι και νομίζω καμία φορά μου φεύγουν και λίγα ουρά πρέπει να είναι λογικό από όσο ξέρω αυτό… 

Στείλε μας αύριο τα νέα σου 💕

 

αχ κλωτσάνε κ μέσα στην ημέρα οι κοιλίτσες σας ;; τέλειο!εμένα κυρίως πρωινά μετά τον ύπνο και βραδινά που χαλαρώνω!!

σερβιετάκι ήθελα κ εγώ να βάζω με τα υγρά και τα λοιπά αλλά μία γνωστη μου μου είπε πως μαζεύονται μικρόβια..δε ξέρω αν ισχύει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ωραία οπότε το φούσκωμα παίζει πολύ ....χεχεχεχ

και εγώ ε΄χω υγρά αλλά σα νερό όχι πηχτά  λογικά από τη προγεστερόνη γιατί βάζω λόγω τραχήλου κάθε βράδυ πριν  προγεστερόνης δεν είχα καθόλου..

Μπορεί να μου φεύγουν και λίγο διότι ε΄χω φουλ συχνοουρία🙃😂...το βράδυ σηκώνομαι 2 φορες.🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ πάω αύριο για Β επιπέδου! Ελπίζω όλα να είναι καλά ❤️

να πετρώνει δεν έχω αισθανθεί καθόλου την κοιλιά μου αλλά φουσκωμένη είναι αρκετά. Σερβιετακι φοράω μόνιμα. Έχω κι εγώ το ίδιο θέμα με το φτάρνισμα… απομεινάρια του Covid μαζί με το μπούκωμα που δε λέει να με αφήσει ήσυχη. Αλλά το χειρότερο μου είναι οι αιμορροΐδες και η δυσκοιλιότητα. Έχω αρχίσει duphalac εδώ και 10 μέρες 😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η συχνοουρια επανήλθε και σε εμένα και την είχα ξεχάσει από την 12 η εβδομάδα. Τώρα στην 17 η ξανά επέστρεψε.  Αυτό με τα υγρά δεν το έχω ακόμα. Και ούτε με το φτέρνισμα. Ίσως το βρω μπροστά μου 😝 εγώ κάποιες φορές νιωθω κάτι στο βάθος αλλά ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι..μάλλον είναι το μωράκι.περιμενω να το νιώσω καλά καλά ....❣️ Έχω και εγώ αύριο γιατρό.οποτε θα έχουμε όλες νέα. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

αχ κι εγώ τα ίδια κορίτσια..ππολύ φούσκωμα ιδίως προς το βράδυ!!κ αν καμιά μέρα συνδυαστεί κι με δυσκοιλιότητα ακόμα χειρότερα..πάλι καλά σπάνια έχω κυρίως όταν έχω φάει μπολικες χαζομάρες..

 

αχ να μας πεις αύριο τα νέα σου!!πολλά  ραντεβουδάκια αύριο!εγώ λόγω του μπουκώματος φτερνίζομαι συνέχεια κ όποτε φτερνίζομαι κ δεν έχω επισκεφτεί πριν κάποια λίγη ώρα την τουαλέτα φαντάζεστε τι γίνεται...πόσα πλυντήρια αναγκάζομαι πλέον να βάζω δε λέγεται..είχα ρωτήσει τον γιατρό κ μου είχε πει ότι είναι λογική η ακράτεια κ όταν φτερνιζόμαστε κ όταν κάποιες φορές γελάμε πολύ έντονα!!να μας πει τι είπε κ εσεναο γιατρός...

εγώ επίσης έχω κ υγρά....αρκετά..κ κνησμό εξωτερικά!!ο γιατρ΄ός

μου είπε πως αν είναι μόνο εξωτερικά δεν είναι σημαντικό αλλά λόγω ορμονικών αλλαγών.

αχ αυτό με τον ύπνο...στην ουσία μόνο αριστερά ενδείκνυται...άνθρωποι είμαστε όμως κ πιανόμαστε!!εγώ κάθε φορά που αλλάζω πλευρό έχω στο νου κ το μαξιλάρι κ το μεταφέρω κ αυτό..όσο να πείτε χαλάει η ποιότητα ύπνου μας. 

 

αχ κλωτσάνε κ μέσα στην ημέρα οι κοιλίτσες σας ;; τέλειο!εμένα κυρίως πρωινά μετά τον ύπνο και βραδινά που χαλαρώνω!!

σερβιετάκι ήθελα κ εγώ να βάζω με τα υγρά και τα λοιπά αλλά μία γνωστη μου μου είπε πως μαζεύονται μικρόβια..δε ξέρω αν ισχύει...

Ναι ισχύει αλλά τα αλλάζω μέσα στην μέρα δεν μένω με ένα γιατί αν δεν βάλω θα πρέπει να αλλάζω 2 και 3 εσώρουχα κάθε μέρα βγάζω αρκετό πράγμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Η συχνοουρια επανήλθε και σε εμένα και την είχα ξεχάσει από την 12 η εβδομάδα. Τώρα στην 17 η ξανά επέστρεψε.  Αυτό με τα υγρά δεν το έχω ακόμα. Και ούτε με το φτέρνισμα. Ίσως το βρω μπροστά μου 😝 εγώ κάποιες φορές νιωθω κάτι στο βάθος αλλά ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι..μάλλον είναι το μωράκι.περιμενω να το νιώσω καλά καλά ....❣️ Έχω και εγώ αύριο γιατρό.οποτε θα έχουμε όλες νέα. 

 

 

 

Άντε ωραία περιμένουμε νέα αύριο δηλαδή κορίτσια τι καλά θα πάτε να δείτε τα μωράκια σας εγω θα ξανά πάω σε καμία βδομαδα να την δω  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία περιμένουμε νέα αύριο δηλαδή κορίτσια τι καλά θα πάτε να δείτε τα μωράκια σας εγω θα ξανά πάω σε καμία βδομαδα να την δω  

Καλημέρα κορίτσια !!Αχ κ εγώ σε μια βδομάδα !!ανυπομονώ !

Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε αγοράσει μαξιλάρια εγκυμοσύνης κ αν είναι βολικά ;;μέχρι στιγμής βάζω ένα μαξιλάρι ανάμεσα στο πόδια μεμορι φοαμ αλλά είναι αρκετά μεγάλο.ολο λέω θ αγοράσω  ειδικο κ όλο το αμελω σκεπτόμενη ότι μπορεί κ να μην μεβολεψει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!Αχ κ εγώ σε μια βδομάδα !!ανυπομονώ !

Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε αγοράσει μαξιλάρια εγκυμοσύνης κ αν είναι βολικά ;;μέχρι στιγμής βάζω ένα μαξιλάρι ανάμεσα στο πόδια μεμορι φοαμ αλλά είναι αρκετά μεγάλο.ολο λέω θ αγοράσω  ειδικο κ όλο το αμελω σκεπτόμενη ότι μπορεί κ να μην μεβολεψει .

Καλημέρα κορίτσι μου όχι εγώ δεν έχω πάρει κάτι τέτοιο προς το παρών με ύπνο δεν έχω πρόβλημα μπρούμυτα δεν κοιμόμουν ποτε… πιο μετά που θα βαρύνω και άλλο ίσως το χρειαστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 
έκανα τη Β επιπέδου σήμερα. Ο μπέμπης μας είναι μια χαρά :) έχουμε ένα θεματάκι μόνο με τη δεξιά μητριαια αρτηρία οπότε θα κάνω το Doppler νωρίτερα, στην 28η εβδομάδα μήπως χρειαστεί να αλλάξω τη δοσολογία των αντιπηκτικών. Μου είπε πως καλό θα ήταν να κόψω το αλάτι και να μετράω την πίεση μου καθημερινά.

 

Μαξιλαρακι εγκυμοσύνης εγώ έχω πάρει αλλά όχι από τα μακρόστενα. Έχω ένα μικρό που το βάζω στο πλάι, πιο πολύ για να στηρίζομαι και να μη φεύγω μπροστά. Με έχει βολέψει αρκετά θα έλεγα. 

 


 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο @blueheart κορίτσι μου για την εξέταση σου. Όλα καλά θα πάνε. Εντάξει αφού θα τα δούνε οι γιατροί και θα προλάβουν τα πάντα.. μην ανησυχείς. Και εγώ παίρνω σαλοσπιρ για να μην κάνω πίεση. Επειδή κάτι θα είχανε δει στην αυχενική στο αίμα..ότι μπορεί να κάνω πίεση στο τρίτο τρίμηνο. Εντάξει όλα καλά θα μας πάνε 

 

εγώ πήγα σήμερα να ρίξω μια ματιά για καρότσι  και πράγματα. Βρήκα καρότσι PEG perego με Πορτ μπεμπέ. Με αυτό για το αμάξι. Με ισοφιξ. Βέβαια μου βγαίνει κάπου στο 1000€ επειδή θέλουμε ανάρτηση και καλές Ρόδες για χωματόδρομο. Είναι λίγο ακριβό. Πρέπει να το σκεφτώ. .....

 

ΕΊσα πάει με την μαμά μου και ήθελε να πάρει δύο δώρα από εκείνη. Μου πηρε το λίκνο που μετέπειτα γίνεται και πάρκοScreenshot_2022-04-27-12-08-51-338_com.instagram.android.thumb.jpg.873d40b2b925b50c20b1f659fe785a31.jpgScreenshot_2022-04-28-12-51-43-376_com.instagram.android.thumb.jpg.b9a54e01c5bbddac52b93569568e45d7.jpg και ένα ρηλαξ που είναι και κούνια με μουσική. Και αν θες βγαίνει το βάζεις σε άλλες καρέκλες για να τρώει..και επίσης γίνεται και καρέκλακι φαγητού μετέπειτα. Γενικά αν ενδιαφέρεστε έτσι πληροφοριακά .το λίκνο (129€). Το καρέκλακι (200€) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
έκανα τη Β επιπέδου σήμερα. Ο μπέμπης μας είναι μια χαρά :) έχουμε ένα θεματάκι μόνο με τη δεξιά μητριαια αρτηρία οπότε θα κάνω το Doppler νωρίτερα, στην 28η εβδομάδα μήπως χρειαστεί να αλλάξω τη δοσολογία των αντιπηκτικών. Μου είπε πως καλό θα ήταν να κόψω το αλάτι και να μετράω την πίεση μου καθημερινά.

 

Μαξιλαρακι εγκυμοσύνης εγώ έχω πάρει αλλά όχι από τα μακρόστενα. Έχω ένα μικρό που το βάζω στο πλάι, πιο πολύ για να στηρίζομαι και να μη φεύγω μπροστά. Με έχει βολέψει αρκετά θα έλεγα. 

 


 

 

αχ όλα καλά!!!εντάξει θα το ξαναδείτε οπότε μια  χαρά..το βασικό είναι ότι ελέγχεται οπότε υπάρχει πρόληψη!!αχ και εγώ κνω αντιπηκτικές ..πολύ δύσκολο μου φαίνεται όσο μεγαλώνει η κοιλίτσα..πόσο βάρος είχε ο μικρούλης σου ;; κράτησε πολλή ώρα η εξέταση ;; άντε να παίρρνουμε κ οι επόμενες σειρά να μαας φύγει το άγχος...

@Elkσκέφτομαι να πάρω ένα μακρόστενο μαξιλάρι να'μαι πιο άνετα στο κρεβάτι!!θα δείξει!

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Μπράβο @blueheart κορίτσι μου για την εξέταση σου. Όλα καλά θα πάνε. Εντάξει αφού θα τα δούνε οι γιατροί και θα προλάβουν τα πάντα.. μην ανησυχείς. Και εγώ παίρνω σαλοσπιρ για να μην κάνω πίεση. Επειδή κάτι θα είχανε δει στην αυχενική στο αίμα..ότι μπορεί να κάνω πίεση στο τρίτο τρίμηνο. Εντάξει όλα καλά θα μας πάνε 

 

εγώ πήγα σήμερα να ρίξω μια ματιά για καρότσι  και πράγματα. Βρήκα καρότσι PEG perego με Πορτ μπεμπέ. Με αυτό για το αμάξι. Με ισοφιξ. Βέβαια μου βγαίνει κάπου στο 1000€ επειδή θέλουμε ανάρτηση και καλές Ρόδες για χωματόδρομο. Είναι λίγο ακριβό. Πρέπει να το σκεφτώ. .....

 

ΕΊσα πάει με την μαμά μου και ήθελε να πάρει δύο δώρα από εκείνη. Μου πηρε το λίκνο που μετέπειτα γίνεται και πάρκοScreenshot_2022-04-27-12-08-51-338_com.instagram.android.thumb.jpg.873d40b2b925b50c20b1f659fe785a31.jpgScreenshot_2022-04-28-12-51-43-376_com.instagram.android.thumb.jpg.b9a54e01c5bbddac52b93569568e45d7.jpg και ένα ρηλαξ που είναι και κούνια με μουσική. Και αν θες βγαίνει το βάζεις σε άλλες καρέκλες για να τρώει..και επίσης γίνεται και καρέκλακι φαγητού μετέπειτα. Γενικά αν ενδιαφέρεστε έτσι πληροφοριακά .το λίκνο (129€). Το καρέκλακι (200€) 

 

πολύ όμορφα όλα..κ φαίνονται πρακτικά..εμείς δεν έχουμε ψ΄άξει ακόμα -μόνο ό τι βλέπω διαδικτυακά-!!πήγες σε πολλά ;; αυτά τα αγοράσες δλδ ε ;αχ άντε ξεκίνησες τις αγορές σου κ τον εξοπλισμό σου !!με το καλό ❤️ 

το καρότσι με προβληματίζει αρκετά γιατί έχω ακούσει ότι μπορεί να πάρεις καλό καρότσι και απλώς να μη σε βολέψει ..οπότε αυτό θέλει κυρίως προσο΄χη..

εμείς την μεθεπόμενη βδομάδα λέμε να ξεκινήσουμε το βάψιμο των δωματίων -μακάρι να βγει καλή κ η β επιπέδου- και τότε να βγούμε στην γύρα..λογικά εδώ κοντά άλιμο θα πάμε  που έχει 4-5 πολυκαταστήματα σχετικά στη σειρά..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

αχ όλα καλά!!!εντάξει θα το ξαναδείτε οπότε μια  χαρά..το βασικό είναι ότι ελέγχεται οπότε υπάρχει πρόληψη!!αχ και εγώ κνω αντιπηκτικές ..πολύ δύσκολο μου φαίνεται όσο μεγαλώνει η κοιλίτσα..πόσο βάρος είχε ο μικρούλης σου ;; κράτησε πολλή ώρα η εξέταση ;; άντε να παίρρνουμε κ οι επόμενες σειρά να μαας φύγει το άγχος...

@Elkσκέφτομαι να πάρω ένα μακρόστενο μαξιλάρι να'μαι πιο άνετα στο κρεβάτι!!θα δείξει!

πολύ όμορφα όλα..κ φαίνονται πρακτικά..εμείς δεν έχουμε ψ΄άξει ακόμα -μόνο ό τι βλέπω διαδικτυακά-!!πήγες σε πολλά ;; αυτά τα αγοράσες δλδ ε ;αχ άντε ξεκίνησες τις αγορές σου κ τον εξοπλισμό σου !!με το καλό ❤️ 

το καρότσι με προβληματίζει αρκετά γιατί έχω ακούσει ότι μπορεί να πάρεις καλό καρότσι και απλώς να μη σε βολέψει ..οπότε αυτό θέλει κυρίως προσο΄χη..

εμείς την μεθεπόμενη βδομάδα λέμε να ξεκινήσουμε το βάψιμο των δωματίων -μακάρι να βγει καλή κ η β επιπέδου- και τότε να βγούμε στην γύρα..λογικά εδώ κοντά άλιμο θα πάμε  που έχει 4-5 πολυκαταστήματα σχετικά στη σειρά..

 

Ναι πήρα το λίκνο και το ρηλαξ αλλά ζήτησα να τα πάρω σπίτι τον Ιούλιο. Γενικά με το καρότσι έχω προβληματιστεί και εγώ. Αν αρχίσει να περπατάει δεν θα το χρειαστώ. Οπότε ένας χρόνος είναι το θέμα νομίζω. Άντε βάλε τα πρώτα δύο χρόνια. Πρέπει να το σκεφτώ καλά πριν πάρω. 

Ναι ξεκίνησα με αυτά τα δύο επειδή η μαμά μου θα φύγει και δεν θα είναι εδώ. Αλλά τώρα δεν θα πάρω κάτι άλλο.. Θα κάνω πρώτα την β επιπέδου και μετά θα πάω για έπιπλα. Μια ντουλάπα και μια συρταριερα που θέλω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ ωραία που ξεκινάμε δειλά δειλά τα ψώνια όλες μας 

Εμείς κάτι λίγα ρουχαλάκια έχουμε πάρει κ ρίξαμε μια ματιά για καρότσι κ λίκνο στα μαγαζιά.Η αλήθεια είναι ότι τα καρότσια είναι πανάκριβα κ δεν ξέρω αν αξίζει τόσα πολλά.

@irini5μάλλον μένουμε κοντά εμείς σ αυτά πήγαμε κ είδαμε 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Είναι πολύ ωραία που ξεκινάμε δειλά δειλά τα ψώνια όλες μας 

Εμείς κάτι λίγα ρουχαλάκια έχουμε πάρει κ ρίξαμε μια ματιά για καρότσι κ λίκνο στα μαγαζιά.Η αλήθεια είναι ότι τα καρότσια είναι πανάκριβα κ δεν ξέρω αν αξίζει τόσα πολλά.

@irini5μάλλον μένουμε κοντά εμείς σ αυτά πήγαμε κ είδαμε 

 

Κ μεις κάτι ρουχαλακια πήραμε αλλά λίγα !!από τα άλλα όμως δεν έχουμε δει τίποτα ακόμα !!

Άντε τέλεια αν είμαστε σε κοντινές γειτονιές/περιοχές  οταν γεννήσουμε  με το καλό να συνεννοούμαστε αν θες να πηγαίνουμε την ίδια παιδική !😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Κ μεις κάτι ρουχαλακια πήραμε αλλά λίγα !!από τα άλλα όμως δεν έχουμε δει τίποτα ακόμα !!

Άντε τέλεια αν είμαστε σε κοντινές γειτονιές/περιοχές  οταν γεννήσουμε  με το καλό να συνεννοούμαστε αν θες να πηγαίνουμε την ίδια παιδική !😀

Σου στέλνω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου...πήγα στον γιατρό..αχ μου έφυγε το άγχος. 

 

Το νινακι μου σήμερα ήταν αρκετά ήρεμο και καταφέραμε να δούμε πολλά πράγματα.  Είναι 12 εκατοστά και 200 γραμμάρια ( θα τρελαθώ να ξέρετε ❤️)

 

Σήμερα βγήκα ακριβως όσο είμαι.17+5  οπότε όπως είναι και η περίοδος.  

 

Η ανάπτυξη του μωρού είναι πολύ καλή. Είδαμε όλη την σπονδυλική. Είδαμε ματάκια μας γύρισε πρόσωπο και μπορούσαμε να το δούμε καθαρά. Ήταν συνεργάσιμο σήμερα. Χαχαχα.. είχε ανοιχτό το στοματακι και το ανοιγοκλεινε και έπινε αμνιακό. Επίσης είχε σταυρωμένα τα χεράκια σχηματίζοντας ένα Χ. λεω δεν πίνει αμνιακό ρε παιδιά. X Factor βλέπει και τραγουδάει.χαχαχαχ

 

Τώρα είναι να πάω για β επιπέδου 22 η εβδομάδα. Ο γιατρός λέει κανονικά θα πας κατευθειαν..αν αγχώνεσαι πολύ δεν θέλω να αγχώνεσαι θα έρθεις σε δύο βδομάδες να το δούμε. Οπότε θ δω αν έχω πολύ αγωνια θα ξανά πάω. Αλλιώς κατευθείαν β επιπέδου. 

 

Ααααααα το πιο ωραίο...μου είπε ότι πλέον είναι σίγουρος ότι είναι κοριτσάκι να το κάνω το πάρτυ 😝❣️❣️❣️ η μπουμπουκα μου 😍😍

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα ρώτησα και κάποια πράγματα.με αφήνει να βάζω αποσμητικο και ελαφρύ άρωμα. 

.επισης λίγη μπύρα και λιγο ICE Tea με αφήνει. 

Μου ειπε για την μέση και την ουριτσα που με πονάει ότι έτσι θα γίνεται και όσο περνάει ο καιρός θα πονάω. Να κοιτάω να βάζω ένα μαξιλάρι για να κάτσω.και γενικα να ξεκουράζομαι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Ααα ρώτησα και κάποια πράγματα.με αφήνει να βάζω αποσμητικο και ελαφρύ άρωμα. 

.επισης λίγη μπύρα και λιγο ICE Tea με αφήνει. 

Μου ειπε για την μέση και την ουριτσα που με πονάει ότι έτσι θα γίνεται και όσο περνάει ο καιρός θα πονάω. Να κοιτάω να βάζω ένα μαξιλάρι για να κάτσω.και γενικα να ξεκουράζομαι. 

 

Αχ τέλεια !!μεγαλώνει η μπουμπουκα σου ! Όλα καλά !πότε με το καλό το πάρτυ ;μόνο εσύ γνωρίζεις το φύλο ;;

Αν είχε κ τα χεράκια της έτσι θα είδατε πολύ καλά το προσωπάκι της !

Αυτή η ουριτσα εκεί στη λεκάνη με είχε πιάσει κι εμένα τώρα ηρέμησε ..αλλά εντάξει όλα αυτά είναι φυσιολογικά νομίζω  όσο φουσκώνουμε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Αχ τέλεια !!μεγαλώνει η μπουμπουκα σου ! Όλα καλά !πότε με το καλό το πάρτυ ;μόνο εσύ γνωρίζεις το φύλο ;;

Αν είχε κ τα χεράκια της έτσι θα είδατε πολύ καλά το προσωπάκι της !

Αυτή η ουριτσα εκεί στη λεκάνη με είχε πιάσει κι εμένα τώρα ηρέμησε ..αλλά εντάξει όλα αυτά είναι φυσιολογικά νομίζω  όσο φουσκώνουμε !!

Το πάρτυ θα το κάνω την Δευτέρα το απόγευμα......το φύλο το γνωρίζω μόνο εγώ και το ειχα κάνει έκπληξη στον άντρα μου. Οπότε εμείς οι δυο μόνο και το πάρτυ θα είναι έκπληξη για όλους τους υπόλοιπους οι οποίοι θα ποντάρουν σε ένα πίνακα που έχω φτιάξει με κορμάκια ροζ και μπλε και στο τέος οι ηττημενοι θα χάσουν από 5€ έτσι για την πλάκα..

Αυτό ξεκίνησε επειδή όλοι το έπαιζαν μάγκες και μας έλεγαν συνέχεια είναι αγόρι και ποντάρουμε και το σπίτι μας. Είναι κορίτσι και χάνω ότι θες. Όλοι είναι σίγουροι για την επιλογή τους..και λέμε ετσι είστε; Το παίζετε μαγκιάα;;;; Για να σας δούμε τώρα με το ταληρακι. Χαχαχαχαχαχ

 

Όλα καλά πάνε.παλι καλά. Εύχομαι να μεγαλώνει όμορφα το νινακι μου και όλα τα νινακια. Και ας με ταλαιπωρεί λίγο παραπάνω η εγγυμοσυνη 😔😍

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ωραία νέα έχεις...μεγαλώνουν πολύ κάθε φορά. Με το καλό να υποδεχτείς την μπουμπούκα σου και να περάσετε τέλεια στο πάρτυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Μπράβο @blueheart κορίτσι μου για την εξέταση σου. Όλα καλά θα πάνε. Εντάξει αφού θα τα δούνε οι γιατροί και θα προλάβουν τα πάντα.. μην ανησυχείς. Και εγώ παίρνω σαλοσπιρ για να μην κάνω πίεση. Επειδή κάτι θα είχανε δει στην αυχενική στο αίμα..ότι μπορεί να κάνω πίεση στο τρίτο τρίμηνο. Εντάξει όλα καλά θα μας πάνε 

 

εγώ πήγα σήμερα να ρίξω μια ματιά για καρότσι  και πράγματα. Βρήκα καρότσι PEG perego με Πορτ μπεμπέ. Με αυτό για το αμάξι. Με ισοφιξ. Βέβαια μου βγαίνει κάπου στο 1000€ επειδή θέλουμε ανάρτηση και καλές Ρόδες για χωματόδρομο. Είναι λίγο ακριβό. Πρέπει να το σκεφτώ. .....

 

ΕΊσα πάει με την μαμά μου και ήθελε να πάρει δύο δώρα από εκείνη. Μου πηρε το λίκνο που μετέπειτα γίνεται και πάρκοScreenshot_2022-04-27-12-08-51-338_com.instagram.android.thumb.jpg.873d40b2b925b50c20b1f659fe785a31.jpgScreenshot_2022-04-28-12-51-43-376_com.instagram.android.thumb.jpg.b9a54e01c5bbddac52b93569568e45d7.jpg και ένα ρηλαξ που είναι και κούνια με μουσική. Και αν θες βγαίνει το βάζεις σε άλλες καρέκλες για να τρώει..και επίσης γίνεται και καρέκλακι φαγητού μετέπειτα. Γενικά αν ενδιαφέρεστε έτσι πληροφοριακά .το λίκνο (129€). Το καρέκλακι (200€) 

 

Αχ τι όμορφα! Πολύ ωραίο και το λίκνο και το καρεκλάκι.  Φλερτάρω κι εγώ πολύ με το συγκεκριμένο μαγαζί 🥳 έχω δει εκεί πολλά πραγματάκια που μου αρέσουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η irini5 είπε:

αχ όλα καλά!!!εντάξει θα το ξαναδείτε οπότε μια  χαρά..το βασικό είναι ότι ελέγχεται οπότε υπάρχει πρόληψη!!αχ και εγώ κνω αντιπηκτικές ..πολύ δύσκολο μου φαίνεται όσο μεγαλώνει η κοιλίτσα..πόσο βάρος είχε ο μικρούλης σου ;; κράτησε πολλή ώρα η εξέταση ;; άντε να παίρρνουμε κ οι επόμενες σειρά να μαας φύγει το άγχος...

@Elkσκέφτομαι να πάρω ένα μακρόστενο μαξιλάρι να'μαι πιο άνετα στο κρεβάτι!!θα δείξει!

πολύ όμορφα όλα..κ φαίνονται πρακτικά..εμείς δεν έχουμε ψ΄άξει ακόμα -μόνο ό τι βλέπω διαδικτυακά-!!πήγες σε πολλά ;; αυτά τα αγοράσες δλδ ε ;αχ άντε ξεκίνησες τις αγορές σου κ τον εξοπλισμό σου !!με το καλό ❤️ 

το καρότσι με προβληματίζει αρκετά γιατί έχω ακούσει ότι μπορεί να πάρεις καλό καρότσι και απλώς να μη σε βολέψει ..οπότε αυτό θέλει κυρίως προσο΄χη..

εμείς την μεθεπόμενη βδομάδα λέμε να ξεκινήσουμε το βάψιμο των δωματίων -μακάρι να βγει καλή κ η β επιπέδου- και τότε να βγούμε στην γύρα..λογικά εδώ κοντά άλιμο θα πάμε  που έχει 4-5 πολυκαταστήματα σχετικά στη σειρά..

 

Ο μικρούλης είναι 450 γραμμάρια! Είναι πολύ ωραία αυτή η εξέταση γιατί βλέπεις τα πάντα με λεπτομέρεια. Ήταν και πολύ καλή η εμβρυολογος σήμερα και του έκανε χαριτωμενιες για να κουνιέται και να αλλάζει στάσεις. Είχε πολύ πλάκα. Η εξέταση κράτησε μισή ώρα περίπου. 
 

Όντως τώρα που μεγαλώνει η κοιλιτσα οι αντιπηκτικές δυσκολεύουν αλλά θα κάνουμε υπομονή λίγους μήνες ακόμη. Άλλωστε για καλό τις κάνουμε 

Λέω κι εγώ να παραγγείλω το καρότσι σιγά σιγά. Να μην τα αφήσω όλα για το καλοκαίρι και βρεθώ να τρέχω αργότερα

άντε πλησιάζουν οι μέρες και για τη δική σου εξέταση. Με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, τώρα βρήκα κι εγώ χρόνο να γράψω τα νέα μου. Η Β-επιπέδου πήγε μια χαρά!! Ειναι σίγουρα κοριτσάκι. Είδαμε φατσούλα, πατουσακια, τα πάντα! Εμενα ζυγίζει κάπου 430 γραμμάρια. Από τα μικρά μωρά μου είπε αλλά φυσιολογικό το βάρος του. 😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως κορίτσια μου να σας συμβουλέψω από ψώνια να έχουμε τελειώσει έως τέλος Ιουλίου να τα έχουμε όλα.επειδη τα πιο πολλά μαγαζιά τον Αύγουστο κλείνουν 3 βδομάδες. Και θα ψαχνομαστε.  Έτσι μου είπανε τουλάχιστον και τα μαγαζιά ότι κλείνουν αρκετά για Αύγουστο. Άρα ότι θέλω να το κανονίσω έως Ιουλιο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...