Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλησπέρα !νομίζω είμαστε κάπως καλύτερα ..ακόμα μπουκωμενη βέβαια η μικρούλα (κ εμείς )αλλά τουλάχιστον τρώει στα φυσιολογικά της πλαίσια κ δε βγάζει σε κάθε γεύμα..

Μακάρι να τον βοκευτειται τον υπνοσακο !ήθελα κ εγώ να πάρω.οχι αντιβίωση τελικα δεν πήραμε πότε για τα στομαχικά μας.

Όσο για τον μπαμπά μου τουλάχιστον έχει συνέλθει ψυχολογικά γιατί τον πρώτο μήνα ήταν χάλια..

Ναι είναι με οθόνη αφής !!είναι πάρα πολύ εύκολο στη χρήση του..πιστεύω αργά ή γρήγορα θα το χρειαστούμε όλες ένα τέτοιο !πάρα πολύ βολικό ..μέτωπο της το βάζω κ δε καταλαβαίνει τίποτα ενώ με το ηλεκτρονικό το απλό έκλαιγε συνεχώς..

Εσύ πως είσαι ;;το κοριτσάκι σου ;;ξεκουράσου όσο έχεις τη μαμά σου !!

Εμείς σήμερα κοιμηθήκαμε στη μία κ ξυπνήσαμε έξι μιση..όπως καταλαβαίνετε είμαι χάλια !

Μάρσιππους έχω δύο ...δε βολεύονται κανέναν απ' τους δύο..μου τους έδωσαν.αν κ είναι δύσκολο να τον φοράς μόνη σου κ να βάζεις κ το μωράκι μέσα ...ίσως δεν έχω κάνει κ εξασκηση..αυτά με τα σχοινιά εμένα με μπερδεύουν δε ξέρω νου φαίνεται ότι δε θα κάθεται καλά το μωράκι μέσα..αλλά επειδή έχει αρχίσει να πονανε χέρια, πλάτη , μέση ίσως να αρχίσω να βαζω...

βέβαια είναι πολύ διαδεδομένοι τελευταία 

@babyblue94 ναι κ εγώ δεν έχω ακούσει καλά λόγια γιναυτες τις πάνες είναι η αλήθεια..

Κι εγώ τις pampers δεν τις αλλάζω..

Καλημέρα κορίτσια 

Εμείς καλά είμαστε στα ίδια λιγο ρουθούνισμα έχουμε ενώ είχε περάσει τώρα κανει πάλι λίγο.. σε γενικές γραμμές είμαστε εντάξει δεν έχω παράπονο κοιμάται τώρα αρχίσαμε να έχουμε και στιγμές που καθόμαστε καλά όσο μπορούμε παίζουμε με παιχνιδάκια.. αα δεν σε βόλεψαν εσενα τα μαρσιπο ; Και τα δυο ηταν του ίδιου τύπου ; 

@Bestrong Δεν είχα την δυνατότητα να δοκιμάσω μαρσιπο με πανί.. τελικά εχτές παρήγγειλε ο άντρας  μου έναν μακάρι να μας βολέψει πήρε και ένα θερμόμετρο δεν πιστεύω ότι θα είναι καλό ήταν για μωρά αλλά δεν ήταν ακριβό πήρα να το δοκιμάσω.. μήπως ρώτησες για τα εμβόλια σε φαρμακείο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Εμείς καλά είμαστε στα ίδια λιγο ρουθούνισμα έχουμε ενώ είχε περάσει τώρα κανει πάλι λίγο.. σε γενικές γραμμές είμαστε εντάξει δεν έχω παράπονο κοιμάται τώρα αρχίσαμε να έχουμε και στιγμές που καθόμαστε καλά όσο μπορούμε παίζουμε με παιχνιδάκια.. αα δεν σε βόλεψαν εσενα τα μαρσιπο ; Και τα δυο ηταν του ίδιου τύπου ; 

@Bestrong Δεν είχα την δυνατότητα να δοκιμάσω μαρσιπο με πανί.. τελικά εχτές παρήγγειλε ο άντρας  μου έναν μακάρι να μας βολέψει πήρε και ένα θερμόμετρο δεν πιστεύω ότι θα είναι καλό ήταν για μωρά αλλά δεν ήταν ακριβό πήρα να το δοκιμάσω.. μήπως ρώτησες για τα εμβόλια σε φαρμακείο ;

Καλημέρα! Αχ όχι ακόμη δε ρώτησα...μόλις μάθω όμως θα σας ενημερώσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω έχετε αγοράσει μαρσιπο; Σας έχει βολέψει ; Και αν ναι τι είδους μαρσιπο έχετε πάρει ;

Babybjorn Μου κάναν δώρο κι εμένα Τον έβαλα μία φορά Γιατί πρέπει να πάω μέχρι το κρεοπωλείο να πάρω κρέας να μαγειρέψω και δεν είχα που να τον αφήσω και έκατσε καλά κοιμήθηκε κιόλας εμένα νομίζω θα με βολέψει γενικά για γρήγορες δουλειές Γιατί είμαι στο δεύτερο χωρίς να σας έρθει και με το καρότσι δυσκολεύομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Babybjorn Μου κάναν δώρο κι εμένα Τον έβαλα μία φορά Γιατί πρέπει να πάω μέχρι το κρεοπωλείο να πάρω κρέας να μαγειρέψω και δεν είχα που να τον αφήσω και έκατσε καλά κοιμήθηκε κιόλας εμένα νομίζω θα με βολέψει γενικά για γρήγορες δουλειές Γιατί είμαι στο δεύτερο χωρίς να σας έρθει και με το καρότσι δυσκολεύομαι

Πόσα κιλά ήταν το μικράκι σου όταν τον έβαλες πρώτη φορα στον babybjorn? Γιατί εμένα δεν ήταν καν 4 κιλά, πολύ μικρούλα, ίσως γι αυτό δε βολεύτηκε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Εμείς παίρνουμε pampers και μας έχουν βολέψει πολύ... διαρροές είχα 2-3 φορές μόνο κ παραμένουν αρκετά στεγνά μπορώ να πω..

Αααχ το μπούκωμα αργεί τόοοσο πολύ να φύγει... αφού τρώει στα κανονικά της μια χαρά, να μην αγχώνεσαι!

Ευχομαι από δω κ πέρα πιο γρήγορη ανάρρωση στον μπαμπά σου...

Όσο για το θερμόμετρο εγώ έχω απλό ηλεκτρονικό μασχάλης κ όπως λες κ εσύ κλαίει κάθε φορά... εσύ αυτό που πήρες πόσο έκανε;; Νομίζω είναι λίγο ακριβά αυτά;

Καλε γιατί είσαι χάλια; 1-6:30 είναι σούπερ για ύπνο! Εμένα τις τελευταίες 3 μέρες αύξησε τις βραδινές ώρες ύπνου της από 2-3 σε 3-4. Κάτι είναι κ αυτό... αν κοιμόταν κ μέσα στη μέρα έστω κ ωρίτσα, όχι παραπάνω, θα ήμουν σούπερ!

καλησπέρα κορίτσια!!!

ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές...1-6.3όχι συνεχόμενο ....μ ενα κενο ανάμεσα...το θέμα είναι οτι μετλα ις 6.30 δε ξανακοιμήθηκε..μέσα στη μέρα π΄σες ώρες κοιμάστε μεσα στη μέρα ;; εμείς γενικά κοιμόμαστε αλλά δε κοιμόμαστε πολύ το βράδυ..δε ξέρω πως να το αλλάξω αυτό..βέβαια έχουμε αρχίσει να παίζουμε σιγά σιγά με τα παιχνιδάκια μας...

οι babybjornείναι νομίζω οι καλύτεροι...εμένα μάλλον δε με βολεύουν πάντωςςγενικά..

αχ κορίτσια εχω στεναχωρηθεί..εδώ και 10 μέρες το μωράκι έχει πάρει μόνο 100γρ...λίγο οι εμετόί, λίγο η αρρώστια αφήστε...!κ είμαστε ήδη πίσω σε ανάτυξη ως προωρἀκια..

το θερμόμετρο μας έκανε 30 ευρώ , ήταν απ τα φθηνότερα που έίχε το φαρμακείο..

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Εμείς καλά είμαστε στα ίδια λιγο ρουθούνισμα έχουμε ενώ είχε περάσει τώρα κανει πάλι λίγο.. σε γενικές γραμμές είμαστε εντάξει δεν έχω παράπονο κοιμάται τώρα αρχίσαμε να έχουμε και στιγμές που καθόμαστε καλά όσο μπορούμε παίζουμε με παιχνιδάκια.. αα δεν σε βόλεψαν εσενα τα μαρσιπο ; Και τα δυο ηταν του ίδιου τύπου ; 

@Bestrong Δεν είχα την δυνατότητα να δοκιμάσω μαρσιπο με πανί.. τελικά εχτές παρήγγειλε ο άντρας  μου έναν μακάρι να μας βολέψει πήρε και ένα θερμόμετρο δεν πιστεύω ότι θα είναι καλό ήταν για μωρά αλλά δεν ήταν ακριβό πήρα να το δοκιμάσω.. μήπως ρώτησες για τα εμβόλια σε φαρμακείο ;

κ εμείς ξεκινήσαμε κ παίζουμε..έχουμε κ λίγα γελάκια σιγα σιγα...αλλά βρε παιδιά χθες ενώ ρευόταν πάνω μου έκανε 1 απότομη κίνηση κ χτύπησε το κεφάλι στο σαγόνιμου κ έκλαιγε..κ πολύ φοβάμαι μην έπαθε κάτι..

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Babybjorn Μου κάναν δώρο κι εμένα Τον έβαλα μία φορά Γιατί πρέπει να πάω μέχρι το κρεοπωλείο να πάρω κρέας να μαγειρέψω και δεν είχα που να τον αφήσω και έκατσε καλά κοιμήθηκε κιόλας εμένα νομίζω θα με βολέψει γενικά για γρήγορες δουλειές Γιατί είμαι στο δεύτερο χωρίς να σας έρθει και με το καρότσι δυσκολεύομαι

α μια χαρά αν μπορείις να τον βάλεις ευκολα....πολύ δύσκολο να μην υπάρχει ασανσερ ή να μη χωράει το καρότσι στο ασανσέρ..σε αποτρέπει από τιις βολτίτσες..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

καλησπέρα κορίτσια!!!

ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές...1-6.3όχι συνεχόμενο ....μ ενα κενο ανάμεσα...το θέμα είναι οτι μετλα ις 6.30 δε ξανακοιμήθηκε..μέσα στη μέρα π΄σες ώρες κοιμάστε μεσα στη μέρα ;; εμείς γενικά κοιμόμαστε αλλά δε κοιμόμαστε πολύ το βράδυ..δε ξέρω πως να το αλλάξω αυτό..βέβαια έχουμε αρχίσει να παίζουμε σιγά σιγά με τα παιχνιδάκια μας...

οι babybjornείναι νομίζω οι καλύτεροι...εμένα μάλλον δε με βολεύουν πάντωςςγενικά..

αχ κορίτσια εχω στεναχωρηθεί..εδώ και 10 μέρες το μωράκι έχει πάρει μόνο 100γρ...λίγο οι εμετόί, λίγο η αρρώστια αφήστε...!κ είμαστε ήδη πίσω σε ανάτυξη ως προωρἀκια..

το θερμόμετρο μας έκανε 30 ευρώ , ήταν απ τα φθηνότερα που έίχε το φαρμακείο..

κ εμείς ξεκινήσαμε κ παίζουμε..έχουμε κ λίγα γελάκια σιγα σιγα...αλλά βρε παιδιά χθες ενώ ρευόταν πάνω μου έκανε 1 απότομη κίνηση κ χτύπησε το κεφάλι στο σαγόνιμου κ έκλαιγε..κ πολύ φοβάμαι μην έπαθε κάτι..

 

α μια χαρά αν μπορείις να τον βάλεις ευκολα....πολύ δύσκολο να μην υπάρχει ασανσερ ή να μη χωράει το καρότσι στο ασανσέρ..σε αποτρέπει από τιις βολτίτσες..

 

Αχ βρε κορίτσι μου ο γιατρός σου τι σου είπε ότι μπορείτε να κάνετε για τους εμετούς ; Δεν μπορείτε να κάνετε κάτι ; Περιμένετε να περάσουν σιγά σιγά; Μήπως τελικά θα βοηθούσε η αντιβίωση; Και εμένα έχει κοπανήσει έτσι το κεφάλι της αρκετές φορες άλλες φορες κλαίει λίγο άλλες όχι 
εγω το θερμόμετρο που πήρα 9ευρω το πήρα για αυτό πιστεύω δεν θα είναι καλό.. τα ηλεκτρονικά τα θερμόμετρα δεν μου αρέσουν καθόλου δεν δείχνουν με ακρίβεια και δεν τα θέλω αλλά δεν μπορω να βρω απο τα παλιά 

κοιμάται και μέσα στην μέρα και το πρωι καμία ωρα και το μεσημέρι την βάζω για ύπνο και κοιμάμαι και εγω μαζί της..

πάνω σου όταν την θηλάζεις μέσα στην μέρα δεν την παίρνει καθόλου ο ύπνος ;

όταν χαμογελάνε είναι υπέροχο 💕 όσο κουράσει και να έχεις τα ξεχνάς όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Πόσα κιλά ήταν το μικράκι σου όταν τον έβαλες πρώτη φορα στον babybjorn? Γιατί εμένα δεν ήταν καν 4 κιλά, πολύ μικρούλα, ίσως γι αυτό δε βολεύτηκε...

Περίπου τεσσεράμισι ήτανε σήμερα πάντως που τον ξαναπήρα είναι γύρω στα 5 kg και έκατσε μια χαρά Ξαναδοκίμασε πάντως βολεύει πολύ και στο σπίτι λένε 
Εμείς σήμερα που ξανά πήγαμε βόλτα κοιμήθηκε μέσα και τον είδα να βολεύεται τώρα δεν ξέρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Babybjorn Μου κάναν δώρο κι εμένα Τον έβαλα μία φορά Γιατί πρέπει να πάω μέχρι το κρεοπωλείο να πάρω κρέας να μαγειρέψω και δεν είχα που να τον αφήσω και έκατσε καλά κοιμήθηκε κιόλας εμένα νομίζω θα με βολέψει γενικά για γρήγορες δουλειές Γιατί είμαι στο δεύτερο χωρίς να σας έρθει και με το καρότσι δυσκολεύομαι

Ένα με κλιψ που έχω της είναι μεγάλο λέει από 4 μηνών μέχρι 9 κιλά.. τώρα έχω παραγγείλει με το ύφασμα  θα έρθει από βδομαδα θα το δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η irini5 είπε:

καλησπέρα κορίτσια!!!

ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές...1-6.3όχι συνεχόμενο ....μ ενα κενο ανάμεσα...το θέμα είναι οτι μετλα ις 6.30 δε ξανακοιμήθηκε..μέσα στη μέρα π΄σες ώρες κοιμάστε μεσα στη μέρα ;; εμείς γενικά κοιμόμαστε αλλά δε κοιμόμαστε πολύ το βράδυ..δε ξέρω πως να το αλλάξω αυτό..βέβαια έχουμε αρχίσει να παίζουμε σιγά σιγά με τα παιχνιδάκια μας...

οι babybjornείναι νομίζω οι καλύτεροι...εμένα μάλλον δε με βολεύουν πάντωςςγενικά..

αχ κορίτσια εχω στεναχωρηθεί..εδώ και 10 μέρες το μωράκι έχει πάρει μόνο 100γρ...λίγο οι εμετόί, λίγο η αρρώστια αφήστε...!κ είμαστε ήδη πίσω σε ανάτυξη ως προωρἀκια..

το θερμόμετρο μας έκανε 30 ευρώ , ήταν απ τα φθηνότερα που έίχε το φαρμακείο..

κ εμείς ξεκινήσαμε κ παίζουμε..έχουμε κ λίγα γελάκια σιγα σιγα...αλλά βρε παιδιά χθες ενώ ρευόταν πάνω μου έκανε 1 απότομη κίνηση κ χτύπησε το κεφάλι στο σαγόνιμου κ έκλαιγε..κ πολύ φοβάμαι μην έπαθε κάτι..

 

α μια χαρά αν μπορείις να τον βάλεις ευκολα....πολύ δύσκολο να μην υπάρχει ασανσερ ή να μη χωράει το καρότσι στο ασανσέρ..σε αποτρέπει από τιις βολτίτσες..

 

Καλημέρα!

Εμεις πάλι κοιμόμαστε βράδυ αλλα σχεδόν τπτ όλη μέρα...! Τι να πω, ελπίζω με τον καιρό να στρώσουν...

Για το κεφάλι μην ανησυχείς. Κ εγώ τις έχω φάει τις κουτσουλιές μου..!

Ο γιατρός τι σου λέει για τα κιλάκια της σε σχέση με τους εμετούς; Πάντως και τα 10γρ τη μέρα που φαίνεται ότι παίρνει η μικρούλα σου είναι εντός των φυσιολογικών Ορίων, αν και το κατώτατο.. Στην τελική νομίζω ότι σημασία έχει κ η υπόλοιπη εικόνα του παιδιού, όχι μόνο τα κιλά του. Αφού είναι ευδιάθετη κ παίζετε κ κάνει κ γελάκια ίσως δε θα έπρεπε να ανησυχείς τόσο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Περίπου τεσσεράμισι ήτανε σήμερα πάντως που τον ξαναπήρα είναι γύρω στα 5 kg και έκατσε μια χαρά Ξαναδοκίμασε πάντως βολεύει πολύ και στο σπίτι λένε 
Εμείς σήμερα που ξανά πήγαμε βόλτα κοιμήθηκε μέσα και τον είδα να βολεύεται τώρα δεν ξέρω

Καλημέρα! Ναι σίγουρα θα το ξαναπροσπαθησω γιατί ο babybjorn βολεύει περισσότερο. Θεωρώ ότι φορώντας τον θα μπορώ να κάνω κ καμιά δουλειά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Τι κάνετε;;

@irini5 πώς είστε; Η μικρή; Συνήλθατε;

@Elk εμείς το κάναμε σήμερα το εμβόλιο, το hexagon κάναμε. Στη φαρμακοποιό δε ρώτησα τελικά, αλλά με άλλους γονείς που μίλησα ένα από αυτά τα τρία κάνανε που σου πρότεινε η παιδίατρός σου. Είναι ολόιδια από ότι έχω καταλάβει και δεν υπάρχει κάποιο που να υπερτερεί των υπολοίπων.

Και για την ιστορία, επειδή το είχα αναφέρει, τελικά ο γιατρός μας κ εμάς μας το έγραψε, απλά ως πρωτομανα κλασικα αγχώθηκα κ έκανα σενάρια... τέλος καλό όλα καλά δλδ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bestrong είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Τι κάνετε;;

@irini5 πώς είστε; Η μικρή; Συνήλθατε;

@Elk εμείς το κάναμε σήμερα το εμβόλιο, το hexagon κάναμε. Στη φαρμακοποιό δε ρώτησα τελικά, αλλά με άλλους γονείς που μίλησα ένα από αυτά τα τρία κάνανε που σου πρότεινε η παιδίατρός σου. Είναι ολόιδια από ότι έχω καταλάβει και δεν υπάρχει κάποιο που να υπερτερεί των υπολοίπων.

Και για την ιστορία, επειδή το είχα αναφέρει, τελικά ο γιατρός μας κ εμάς μας το έγραψε, απλά ως πρωτομανα κλασικα αγχώθηκα κ έκανα σενάρια... τέλος καλό όλα καλά δλδ...

Καλημέρα κορίτσια 

Τσάμπα σε έπιασε άγχος και εμένα έτσι θα μου κάνει την μέρα που θα κάνουμε το εμβόλιο θα μου το γράψει κιολας.. αρχές του μήνα λέω να πάω να το κάνω.. ακόμα δεν πήγα φαρμακείο να παραγγείλω να μου το φέρει, την Πέμπτη όμως θα πρέπει να έχω πάω.. τα ίδια πρέπει είναι τα εμβόλια που μου έγραψε απλά η εταιρία αλλάζει, έτσι κατάλαβα..

Πως ήταν το μωρό μετα ; Είχε τίποτα ; 
 

Μου ήρθε ο μαρσιπο την εβαλα για λίγο μέσα να το δοκιμάσω δείχνει να της αρέσει 😊 για να δούμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Όσες γεννήσατε στο μητέρα, επιτρέπαν στο συνοδό να μένει μέσα τη νύχτα ή τον έδιωχναν??

Εγω που πήγα Ιασώ αφήνουν μέσα ένα σύνοδο.. λογικά σε όλα έτσι θα είναι αλλά θα σου πουν και τα κορίτσια για το μητέρα πρέπει να γέννησε αν δεν κάνω λαθος η @irini5 εκεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/10/2022 at 8:28 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου ο γιατρός σου τι σου είπε ότι μπορείτε να κάνετε για τους εμετούς ; Δεν μπορείτε να κάνετε κάτι ; Περιμένετε να περάσουν σιγά σιγά; Μήπως τελικά θα βοηθούσε η αντιβίωση; Και εμένα έχει κοπανήσει έτσι το κεφάλι της αρκετές φορες άλλες φορες κλαίει λίγο άλλες όχι 
εγω το θερμόμετρο που πήρα 9ευρω το πήρα για αυτό πιστεύω δεν θα είναι καλό.. τα ηλεκτρονικά τα θερμόμετρα δεν μου αρέσουν καθόλου δεν δείχνουν με ακρίβεια και δεν τα θέλω αλλά δεν μπορω να βρω απο τα παλιά 

κοιμάται και μέσα στην μέρα και το πρωι καμία ωρα και το μεσημέρι την βάζω για ύπνο και κοιμάμαι και εγω μαζί της..

πάνω σου όταν την θηλάζεις μέσα στην μέρα δεν την παίρνει καθόλου ο ύπνος ;

όταν χαμογελάνε είναι υπέροχο 💕 όσο κουράσει και να έχεις τα ξεχνάς όλα 

Καλημέρα κορίτσια!

Οι εμετοί λογικά επιδεινώθηκαν από την αρρώστια τώρα είμαστε κάπως καλύτερα πάλι Σάββατο που βγήκαμε για ψώνιο πάλι χειροτερέψε η κατάσταση..

Δεν θέλω να δώσω αντιβίωση είμαι πολύ μικρούλα παρουσιάζει και ήδη την ενοχλούμε αρκετά και με τον αποφρακτηρα μυτης ρίχνει πολύ κλάμα..

Το θερμόμετρο τελικά τι λέει καλό;; Εσείς πως είστε;;

Π Αχ ναι αυτό το χαμόγελό σου άστα..

Εμένα συνήθως δεν κοιμάται στο στήθος ίσως νανουρίζεται αλλά έχει συνηθίσει και όταν δεν θέλει το σταματάει..

Πώς πήγε τελικά με το μάρσιπο;;μπορείς να τον φοράς κ μόνη σου ;;

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Όσες γεννήσατε στο μητέρα, επιτρέπαν στο συνοδό να μένει μέσα τη νύχτα ή τον έδιωχναν??

ΚαλημΕΡΑ !!γέννησα εγώ μητΕΡΑ..πότε με το καλό γέννας ,;;

Επιτρέπουν ως τρεις συνοδούς με ραπίντ.. όχι μόνο βράδυ αλλά κ ημέρα..εμένα ήρθε κ η μητέρα μου κ ο άντρας μου κ η πεθερά μου ..κ έμεναν κανονικά μαζί μου όλη ημέρα..απλώς αν φύγουν κ μετά ξανάρθουν θέλει πάλι ραπίντ ..

Για τους λίγους υπόλοιπους που ήρθαν πήγα κουτσα κούτσα κάτω  στην καφετέρια για λίγο..(η οποία είναι απαράδεκτη ).

Επίσης γέννησα μεσάνυχτα κ το μωράκι το είδαν 5ατομα που ήταν στην αναμονή κ περίμεναν να με δουν.αν κ μου είχαν πει ένα η δύο ,δε θυμάμαι καλαμ.

Φαντάζομαι ότι ακόμα έτσι είναι οι κανονες τους.

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Τι κάνετε;;

@irini5 πώς είστε; Η μικρή; Συνήλθατε;

@Elk εμείς το κάναμε σήμερα το εμβόλιο, το hexagon κάναμε. Στη φαρμακοποιό δε ρώτησα τελικά, αλλά με άλλους γονείς που μίλησα ένα από αυτά τα τρία κάνανε που σου πρότεινε η παιδίατρός σου. Είναι ολόιδια από ότι έχω καταλάβει και δεν υπάρχει κάποιο που να υπερτερεί των υπολοίπων.

Και για την ιστορία, επειδή το είχα αναφέρει, τελικά ο γιατρός μας κ εμάς μας το έγραψε, απλά ως πρωτομανα κλασικα αγχώθηκα κ έκανα σενάρια... τέλος καλό όλα καλά δλδ...

Καλημέρα κορίτσι μου!! Μία χαρά κάνατε και τα πρώτα σας.εμβολιολο θα πάρετε και τα πρωτά σας αντισώματα!! Πώς είναι τα μικρά κι έκλαψε λίγο φαντάζομαι..

Πως είστε γενικά ;; Ναι τζάμπα αγχώθηκες είδες ;;όλα καλά τελικά με τον γιατρό ..αυτό έχει σημασία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Οι εμετοί λογικά επιδεινώθηκαν από την αρρώστια τώρα είμαστε κάπως καλύτερα πάλι Σάββατο που βγήκαμε για ψώνιο πάλι χειροτερέψε η κατάσταση..

Δεν θέλω να δώσω αντιβίωση είμαι πολύ μικρούλα παρουσιάζει και ήδη την ενοχλούμε αρκετά και με τον αποφρακτηρα μυτης ρίχνει πολύ κλάμα..

Το θερμόμετρο τελικά τι λέει καλό;; Εσείς πως είστε;;

Π Αχ ναι αυτό το χαμόγελό σου άστα..

Εμένα συνήθως δεν κοιμάται στο στήθος ίσως νανουρίζεται αλλά έχει συνηθίσει και όταν δεν θέλει το σταματάει..

Πώς πήγε τελικά με το μάρσιπο;;μπορείς να τον φοράς κ μόνη σου ;;

ΚαλημΕΡΑ !!γέννησα εγώ μητΕΡΑ..πότε με το καλό γέννας ,;;

Επιτρέπουν ως τρεις συνοδούς με ραπίντ.. όχι μόνο βράδυ αλλά κ ημέρα..εμένα ήρθε κ η μητέρα μου κ ο άντρας μου κ η πεθερά μου ..κ έμεναν κανονικά μαζί μου όλη ημέρα..απλώς αν φύγουν κ μετά ξανάρθουν θέλει πάλι ραπίντ ..

Για τους λίγους υπόλοιπους που ήρθαν πήγα κουτσα κούτσα κάτω  στην καφετέρια για λίγο..(η οποία είναι απαράδεκτη ).

Επίσης γέννησα μεσάνυχτα κ το μωράκι το είδαν 5ατομα που ήταν στην αναμονή κ περίμεναν να με δουν.αν κ μου είχαν πει ένα η δύο ,δε θυμάμαι καλαμ.

Φαντάζομαι ότι ακόμα έτσι είναι οι κανονες τους.

Καλημέρα κορίτσι μου!! Μία χαρά κάνατε και τα πρώτα σας.εμβολιολο θα πάρετε και τα πρωτά σας αντισώματα!! Πώς είναι τα μικρά κι έκλαψε λίγο φαντάζομαι..

Πως είστε γενικά ;; Ναι τζάμπα αγχώθηκες είδες ;;όλα καλά τελικά με τον γιατρό ..αυτό έχει σημασία

Εύχομαι να σταματήσουν γρήγορα γιατί πρέπει να είναι πολύ δύσκολο και για την μικρή αλλά και για εσενα

ο αποφρακτηρας μύτη τι είναι ;  Εμεις την μύτη με ορό την καθαρίζουμε

Όχι ο άντρας μου, μου το φόρεσε το μαρσιπο πιστεύω θα μας βολέψει.. θα φανεί στην πράξη..  εεε το θερμόμετρο δεν μου φάνηκε καλό δεν το δοκίμασα στο μωρό ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

Τσάμπα σε έπιασε άγχος και εμένα έτσι θα μου κάνει την μέρα που θα κάνουμε το εμβόλιο θα μου το γράψει κιολας.. αρχές του μήνα λέω να πάω να το κάνω.. ακόμα δεν πήγα φαρμακείο να παραγγείλω να μου το φέρει, την Πέμπτη όμως θα πρέπει να έχω πάω.. τα ίδια πρέπει είναι τα εμβόλια που μου έγραψε απλά η εταιρία αλλάζει, έτσι κατάλαβα..

Πως ήταν το μωρό μετα ; Είχε τίποτα ; 
 

Μου ήρθε ο μαρσιπο την εβαλα για λίγο μέσα να το δοκιμάσω δείχνει να της αρέσει 😊 για να δούμε.. 

Μέχρι στιγμής μια χαρά είναι. Το μπουτακι της είναι ελαφρώς πρησμένο στο σημείο της ένεσης, αλλά όλα καλά. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι...

Αχ τι καλά με το μαρσιπο! Τι είδους πήρες τελικά; mei tai?

Εγώ τη δοκίμασα πάλι στον babybjorn αλλά με τπτ δεν κάθεται. Δεν πτοούμαι όμως, θα ξαναπροσπαθησω! Αν υπήρχε πάντως μαρσιπος που να κάθονται τα μωρά στον ώμο μια χαρά πιστεύω θα την έβρισκε! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εύχομαι να σταματήσουν γρήγορα γιατί πρέπει να είναι πολύ δύσκολο και για την μικρή αλλά και για εσενα

ο αποφρακτηρας μύτη τι είναι ;  Εμεις την μύτη με ορό την καθαρίζουμε

Όχι ο άντρας μου, μου το φόρεσε το μαρσιπο πιστεύω θα μας βολέψει.. θα φανεί στην πράξη..  εεε το θερμόμετρο δεν μου φάνηκε καλό δεν το δοκίμασα στο μωρό ακόμα 

Είναι ένα σύστημα που μας είπε να πάρουμε γιατρός που ρουφάει τις μύξες . Δυστυχώς πρέπει να τον χρησιμοποιούμε ακόμα.. σκέψου ότι βάζουμε τον ορό και είναι τόσο βουλωμένη μύτη που δεν βγαίνει τίποτα από το άλλο ρουθούνι. Οπότε ταλαιπωρείται και αυτή την έχω τραυματίσει κιόλας γιατί κουνιέται κλαίει δεν θέλει άστα..

Ναι ο

 μάρσιπος πιστεύω θα είναι βολικός για τις δουλειές μέσα στο σπίτι αρκεί να μπορείς να φορέσεις μόνος σου Εγώ δυσκολεύομαι πάρα πολύ και για αυτό δεν τον βάζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bestrong είπε:

Μέχρι στιγμής μια χαρά είναι. Το μπουτακι της είναι ελαφρώς πρησμένο στο σημείο της ένεσης, αλλά όλα καλά. Ελπίζω να συνεχίσει έτσι...

Αχ τι καλά με το μαρσιπο! Τι είδους πήρες τελικά; mei tai?

Εγώ τη δοκίμασα πάλι στον babybjorn αλλά με τπτ δεν κάθεται. Δεν πτοούμαι όμως, θα ξαναπροσπαθησω! Αν υπήρχε πάντως μαρσιπος που να κάθονται τα μωρά στον ώμο μια χαρά πιστεύω θα την έβρισκε! 😂

Μία χαρά όλα καλά θα πάνε εμένα σκέψου δεν είχε καμία παρενέργεια.. Ε ναι να το ξανά δοκιμάσεις σιγά-σιγά μπορεί και να συνηθίσει ποιος ξέρει!!! Χαχαχα αυτός ήταν ο καλύτερος μάρσιπος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Οι εμετοί λογικά επιδεινώθηκαν από την αρρώστια τώρα είμαστε κάπως καλύτερα πάλι Σάββατο που βγήκαμε για ψώνιο πάλι χειροτερέψε η κατάσταση..

Δεν θέλω να δώσω αντιβίωση είμαι πολύ μικρούλα παρουσιάζει και ήδη την ενοχλούμε αρκετά και με τον αποφρακτηρα μυτης ρίχνει πολύ κλάμα..

Το θερμόμετρο τελικά τι λέει καλό;; Εσείς πως είστε;;

Π Αχ ναι αυτό το χαμόγελό σου άστα..

Εμένα συνήθως δεν κοιμάται στο στήθος ίσως νανουρίζεται αλλά έχει συνηθίσει και όταν δεν θέλει το σταματάει..

Πώς πήγε τελικά με το μάρσιπο;;μπορείς να τον φοράς κ μόνη σου ;;

ΚαλημΕΡΑ !!γέννησα εγώ μητΕΡΑ..πότε με το καλό γέννας ,;;

Επιτρέπουν ως τρεις συνοδούς με ραπίντ.. όχι μόνο βράδυ αλλά κ ημέρα..εμένα ήρθε κ η μητέρα μου κ ο άντρας μου κ η πεθερά μου ..κ έμεναν κανονικά μαζί μου όλη ημέρα..απλώς αν φύγουν κ μετά ξανάρθουν θέλει πάλι ραπίντ ..

Για τους λίγους υπόλοιπους που ήρθαν πήγα κουτσα κούτσα κάτω  στην καφετέρια για λίγο..(η οποία είναι απαράδεκτη ).

Επίσης γέννησα μεσάνυχτα κ το μωράκι το είδαν 5ατομα που ήταν στην αναμονή κ περίμεναν να με δουν.αν κ μου είχαν πει ένα η δύο ,δε θυμάμαι καλαμ.

Φαντάζομαι ότι ακόμα έτσι είναι οι κανονες τους.

Καλημέρα κορίτσι μου!! Μία χαρά κάνατε και τα πρώτα σας.εμβολιολο θα πάρετε και τα πρωτά σας αντισώματα!! Πώς είναι τα μικρά κι έκλαψε λίγο φαντάζομαι..

Πως είστε γενικά ;; Ναι τζάμπα αγχώθηκες είδες ;;όλα καλά τελικά με τον γιατρό ..αυτό έχει σημασία

Ναι ναι όλα καλά ευτυχώς! Κ με το εμβόλιο μέχρι στιγμής καλά πάει. Μόνο το μπουτακι της είναι λίγο πρησμένο στο σημείο της ένεσης...και φυσικά έκλαψε αλλά πιστεύω δεν πόνεσε τόσο πολύ. Νομίζω πιο πολύ τρόμαξε παρά πόνεσε...

Όσο αντέχει χωρίς αντιβίωση ναι καλό είναι να την αποφυγει το μικράκι. Διαφορετικά της τη δίνεις κ ηρεμεί κ αυτό, ηρεμείτε κ εσείς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Είναι ένα σύστημα που μας είπε να πάρουμε γιατρός που ρουφάει τις μύξες . Δυστυχώς πρέπει να τον χρησιμοποιούμε ακόμα.. σκέψου ότι βάζουμε τον ορό και είναι τόσο βουλωμένη μύτη που δεν βγαίνει τίποτα από το άλλο ρουθούνι. Οπότε ταλαιπωρείται και αυτή την έχω τραυματίσει κιόλας γιατί κουνιέται κλαίει δεν θέλει άστα..

Ναι ο

 μάρσιπος πιστεύω θα είναι βολικός για τις δουλειές μέσα στο σπίτι αρκεί να μπορείς να φορέσεις μόνος σου Εγώ δυσκολεύομαι πάρα πολύ και για αυτό δεν τον βάζω.

Ααα κατάλαβα νομίζω το είχα δει κάπου στο fb αυτό πρέπει να είναι δύσκολο να κάτσει το μωρό να του καθαρίσεις την μυτούλα...

Έχει μπούκωσε τώρα που αρρώστησε δηλαδή ; Εδώ με τον ορο και δεν κάθονται να τα καθαρίσεις σηκώνουν τον κόσμο στο κλάμα, φαντάζομαι αυτό είναι πιο δύσκολο να το κανείς.. 

@Bestrong ο μαρσιπο που πήρα λέγετε wrap

5 λεπτά το φόρεσα ίσα ίσα να το δοκιμάσω κάθησε ίσως την πέτυχα και στα κέφια της 😅

μόνο λίγο το κεφαλάκι της θέλει προσοχή γιατί ακομα δεν το κρατάει καλα 

μια χαρά αφού δεν την πείραξε το εμβόλιο.. εντάξει λίγο το σημείο που το κάνει λογικό είναι να πρηστεί.. αντε να πάμε και εμείς να ξεμπερδεύουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ααα κατάλαβα νομίζω το είχα δει κάπου στο fb αυτό πρέπει να είναι δύσκολο να κάτσει το μωρό να του καθαρίσεις την μυτούλα...

Έχει μπούκωσε τώρα που αρρώστησε δηλαδή ; Εδώ με τον ορο και δεν κάθονται να τα καθαρίσεις σηκώνουν τον κόσμο στο κλάμα, φαντάζομαι αυτό είναι πιο δύσκολο να το κανείς.. 

@Bestrong ο μαρσιπο που πήρα λέγετε wrap

5 λεπτά το φόρεσα ίσα ίσα να το δοκιμάσω κάθησε ίσως την πέτυχα και στα κέφια της 😅

μόνο λίγο το κεφαλάκι της θέλει προσοχή γιατί ακομα δεν το κρατάει καλα 

μια χαρά αφού δεν την πείραξε το εμβόλιο.. εντάξει λίγο το σημείο που το κάνει λογικό είναι να πρηστεί.. αντε να πάμε και εμείς να ξεμπερδεύουμε 

Ναι είναι γεμάτη η μυτούλα της..κ δυστυχώς καθόμαστε κ σπίτι...ενώ έχει καλό καιρό..σε κακοκαιρίες είμαστε κάθε ημέρα έξω βόλτα με το καρότσι ...έχω κλειστεί κι εγώ..ελπίζω να μας περάσει γρήγορα !!..

Α ναι τους ξέρω αυτούς τους μαρσιππους..λες να χρησιμοποιήσω κι εγώ !; Έχω δύο ...λες να πονάει μετά η μέση η η πλάτη !;δε ξέρω ...εμένα δεν είναι κ συνέχεια αγκαλιά το μωράκι ..

Εσείς πότε πάτε παιδίατρο είπαμε ;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Ναι είναι γεμάτη η μυτούλα της..κ δυστυχώς καθόμαστε κ σπίτι...ενώ έχει καλό καιρό..σε κακοκαιρίες είμαστε κάθε ημέρα έξω βόλτα με το καρότσι ...έχω κλειστεί κι εγώ..ελπίζω να μας περάσει γρήγορα !!..

Α ναι τους ξέρω αυτούς τους μαρσιππους..λες να χρησιμοποιήσω κι εγώ !; Έχω δύο ...λες να πονάει μετά η μέση η η πλάτη !;δε ξέρω ...εμένα δεν είναι κ συνέχεια αγκαλιά το μωράκι ..

Εσείς πότε πάτε παιδίατρο είπαμε ;!

Κάνει δουλειά τουλάχιστον αυτό για την μύτη ;
Εγώ έχω καιρό να βγω έξω ειδικά  σε καφετέρια έχω να πάω από πριν γεννήσω μόνο για ψώνια πάω και στην αυλη του σπιτιού μου καθόμαστε κάνουμε βόλτες με το καρότσι.. 

Πλησιάζει και το 3 ήμερο θα πατε την εκδρομή σας θα ξεσκάσεις για αυτές τις μερες που περνάτε στο σπίτι 😊

Εμένα στο στήθος είναι πολύ ώρα δεν ξεκολλάει εύκολα περνάει αρκετή ώρα στην αγκαλιά και ενας λόγος που το πηρα είναι και αυτός για να μπορω να κανω και τίποτα μεσα στο σπίτι  

Δεν ξερω αν πονάει η μέση μετά όταν θα το δοκιμάσω θα σας πω 

1 Νοεμβρίου θα πάω λογικά παιδίατρο την Πέμπτη θέλω να πάω να παραγγείλω το εμβόλιο από το φαρμακείο  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/10/2022 at 5:18 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Εμένα μου δώσανε ένα αλλα δεν κάθεται  της είναι μεγάλο ακόμα ισως  φταίει αυτό και σκέφτομαι να δοκιμάσω αυτά που είναι με πανί ελαστικό και τα δένεις πάνω σου..λέτε να είναι καλύτερο; Λέω να το δοκιμάσω 

Αυτές οι πανες που πήρες μύριζαν όταν το μωρο λερωνόταν ; Ή  από μόνα τους είχαν τέτοια μυρωδιά  ; Εγω τα pampers παίρνω 

Ναι έχω διαβάσει ότι για αρχή αυτό το πανί πρέπει να χρησιμοποιούμε. Και εγώ λέω να πάρω ένα τέτοιο για αρχη. Και μετέπειτα να χρησιμοποιήσω τον μάρσιπο. 

Όχι από την αρχή. Αλλά μόλις κάνει ή τσισα ή κακά μυρίσει παρά πολύ. Ενώ με τις άλλες πάνες δεν συμβαίνει. 

στις πριν 8 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Όσες γεννήσατε στο μητέρα, επιτρέπαν στο συνοδό να μένει μέσα τη νύχτα ή τον έδιωχναν??

Όχι μπορεί να μεινει κανονικά μέσα.  Εγώ που γέννησα, λένε ένας σύνοδος ανά βάρδια δηλαδή 3 βάρδιες την μέρα . 3 άτομα 

Αλλά εμένα ήρθανε οι συγγενείς μου ...μπήκε ένας ένας στο δωμάτιο και χωρίς να πείτε κάτω στην είσοδο κάτι. Είχανε κάνει τεστ και μπήκε ένας ένας. Και με είδανε όλοι. Και το βράδυ καθόταν ο άντρας μου. Μοιραστηκαμε και το κρεβάτι από το δεύτερο βράδυ και μετά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κάνει δουλειά τουλάχιστον αυτό για την μύτη ;
Εγώ έχω καιρό να βγω έξω ειδικά  σε καφετέρια έχω να πάω από πριν γεννήσω μόνο για ψώνια πάω και στην αυλη του σπιτιού μου καθόμαστε κάνουμε βόλτες με το καρότσι.. 

Πλησιάζει και το 3 ήμερο θα πατε την εκδρομή σας θα ξεσκάσεις για αυτές τις μερες που περνάτε στο σπίτι 😊

Εμένα στο στήθος είναι πολύ ώρα δεν ξεκολλάει εύκολα περνάει αρκετή ώρα στην αγκαλιά και ενας λόγος που το πηρα είναι και αυτός για να μπορω να κανω και τίποτα μεσα στο σπίτι  

Δεν ξερω αν πονάει η μέση μετά όταν θα το δοκιμάσω θα σας πω 

1 Νοεμβρίου θα πάω λογικά παιδίατρο την Πέμπτη θέλω να πάω να παραγγείλω το εμβόλιο από το φαρμακείο  

Ναι κάνει καλή δουλίτσα αν κ θέλει συνέχεια νέα ανταλλακτικά..γενικά να έχουμε λεφτά να χαλάμε..χαχαχ..να έχουν μόνο την υγεία τους ..!!!ακόμα ε ;;κ πόσο πραγματικά να πίνει απ' όλη αυτή την ώρα που είναι στο στήθος ;;εννοείται δύσκολο...έχεις δεμένα χέρια δεμμπορεις να κάνεις τίποτα..

Άντε με γεια !!το δοκίμασες σήμερα ;;

Αχ άντε με το καλό κι εσείς το πρώτο σας εμβόλιο !!!

@babyblue94εσείς πως είστε !τι κάνει το μωράκι σου ;;!τι ρομαντικα που μοιραζόμασταν το κρεβάτι !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...