Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Ναι νομίζω έτοιμη είμαι.αγχος δεν έχω τουλάχιστον όχι ακόμη.βεβαια έχω να κοιμηθώ 3 4  μέρες γιατί με πιέζει πολύ. Τα πρακτικά μόνο σκέφτομαι πολύ...ευτυχώς η μαία και ο γιατρός μου είναι πολύ καθησυχαστικοι και με ηρεμουν.εσεις πως είστε?

Άντε με το καλό κορίτσι μου !!!! Τέτοια ώρα αύριο λογικά θα το έχεις αγκαλιά σου! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Άντε με το καλό κορίτσι μου !!!! Τέτοια ώρα αύριο λογικά θα το έχεις αγκαλιά σου! ❤️

Αχ σ ευχαριστώ πολύ. Ναι μπαίνουμε πρωί οπότε τέτοια ώρα νομίζω θα είμαστε λίγο καλύτερα με την πρώτη ευκαιρία θα σας γράψω νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Αχ σ ευχαριστώ πολύ. Ναι μπαίνουμε πρωί οπότε τέτοια ώρα νομίζω θα είμαστε λίγο καλύτερα με την πρώτη ευκαιρία θα σας γράψω νέα.

Mε το καλό !!!!Ολα θα πανε σούπερ!!!💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/9/2022 at 11:47 ΜΜ, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια μ οι μάγκες μας την έκαναν! Σας γράφω από Ρέα! Γεννήσανε 8/9/22 ανήμερα της Παναγίας της τσαμπικας που τα έχω τάξει και των γενεθλίων της Παναγίας! 

Είμαστε ολίγον τι προωρακια καθώς μόλις μπήκα στην 35η εβδομάδα, 34+0, οπότε είμαστε προς το παρόν στην μεν. Ο ένας ο κύριος βγήκε 2350 και ο άλλος 1950...αυτός ο ζουζούνος μας έκανε τ ζημιά κ έσπασε τα νερά στις 2.30 τα ξημερώματα!! Τα μικρακια μου είναι καλά χωρίς να χρειάζονται υποστήριξη...μόνο για λίγες ώρες ο μεγάλος πήρε λίγο οξυγόνο αλλά όχι με σωληνάκι! Εγώ είμαι καλά....έχω βγάλει καθετήρα και όρους και εχω σηκωθεί από τις 12 το πρωί...έχω κατέβει ακόμη και στο καφέ να δω τους γονείς μου... προσπαθούμε με το θήλαστρο αλλά προς το παρόν έχουμε σταγονουλες μόνο!! Αυταααα

Καλησπέρα κορίτσια !!!τι κάνετε ;;πως είστε ;;

Να σου ζήσοτν να είναι υγιή και καλότυχα σε όλη τους τη ζωή !!!μια χαρά είναι για διδυμακια όλα καλά !!!βγήκατε ;;πως είσαι γενικά ;;με δύο παιδάκια φαντάζομαι ίσως θα είναι πιο κουραστικά...αλλά είναι τόσο γλυκιά η κούραση !!

στις On 9/9/2022 at 5:55 ΠΜ, ο/η Katerina. είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου να σου ζήσουν τα μωράκια σου να τα χαίρεσαι και γρήγορα στο σπίτι σας.τι ωραία που είσαι μια χαρά. Μπράβο σου!αν έχεις χρόνο πες μας πως ηταν η εμπειρία σου στο Ρέα γιατί κ εγώ θα μπω τη Δευτέρα.

Εύχομαι ότι καλύτερο στα ζουζουνια σου και σε εσενα!

Κατερίνα μου με το καλό εύχομαι !!θα περιμένουμε αύριο τα νέα σου !!χαίρομαι που δεν έχεις άγχος !!

@Elkπες μου πως το έχεις κάνει αυτό ;;να κοιμάται νύχτα πιο πολύ ;;θέλω κι εγώ !!!!!χαχχαχα !!εμείς αυτό το διήμερο πολύ γκρίνια !!

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε τα άλματα ανάπτυξης υπολογίζονται βάσει Πητ η βάσει ημερομηνία γέννησης ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !!!τι κάνετε ;;πως είστε ;;

Να σου ζήσοτν να είναι υγιή και καλότυχα σε όλη τους τη ζωή !!!μια χαρά είναι για διδυμακια όλα καλά !!!βγήκατε ;;πως είσαι γενικά ;;με δύο παιδάκια φαντάζομαι ίσως θα είναι πιο κουραστικά...αλλά είναι τόσο γλυκιά η κούραση !!

Κατερίνα μου με το καλό εύχομαι !!θα περιμένουμε αύριο τα νέα σου !!χαίρομαι που δεν έχεις άγχος !!

@Elkπες μου πως το έχεις κάνει αυτό ;;να κοιμάται νύχτα πιο πολύ ;;θέλω κι εγώ !!!!!χαχχαχα !!εμείς αυτό το διήμερο πολύ γκρίνια !!

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε τα άλματα ανάπτυξης υπολογίζονται βάσει Πητ η βάσει ημερομηνία γέννησης ;;

Καλά γκρίνια και εμείς έχουμε είναι ανάλογα την μέρα πως θα πάει δεν ξέρω το βράδυ κοιμάται πιο πολύ ώρα αλλά μέσα στην μέρα όμως δεν μου κοιμάται εύκολα αν είναι πάνω μου μπορεί να κοιμάται ώρα αλλά δεν μπορω να την έχω πολύ ώρα πάνω μου με πονάει η κοιλιά μου έχω ακόμα ράμματα και αίμα και ζορίζομαι 

τι είναι τα άλματα ανάπτυξης ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλά γκρίνια και εμείς έχουμε είναι ανάλογα την μέρα πως θα πάει δεν ξέρω το βράδυ κοιμάται πιο πολύ ώρα αλλά μέσα στην μέρα όμως δεν μου κοιμάται εύκολα αν είναι πάνω μου μπορεί να κοιμάται ώρα αλλά δεν μπορω να την έχω πολύ ώρα πάνω μου με πονάει η κοιλιά μου έχω ακόμα ράμματα και αίμα και ζορίζομαι 

τι είναι τα άλματα ανάπτυξης ;

Εμένα γενικά κοιμάται αρκετά την ημέρα ... τελευταία κάνουμε εμετούς κ έχουμε χάσει το οποίο πρόγραμμα ...τρώει ανά μία μισή ώρα πιο λίγο γάλα για να μην κάνει Εμετους .. φοβάμαι κ να την τάισω πλέον...

Άλματα ανάπτυξης είναι κάποιες φάσεις ανάπτυξης κατά τις οποίες το μωρό είναι πιο γκρινιαρικο θέλει παραπάνω αγκαλιά κ θηλασμό κ όταν περάσουν καταφέρνει να κατακτήσει κάτι πχ να κρατήσει το κεφάλακι του , να γυρίσει μπρούμυτα κ λοιπά..κ ξανά γυρνάει στου; Ρυθμούς του ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Εμένα γενικά κοιμάται αρκετά την ημέρα ... τελευταία κάνουμε εμετούς κ έχουμε χάσει το οποίο πρόγραμμα ...τρώει ανά μία μισή ώρα πιο λίγο γάλα για να μην κάνει Εμετους .. φοβάμαι κ να την τάισω πλέον...

Άλματα ανάπτυξης είναι κάποιες φάσεις ανάπτυξης κατά τις οποίες το μωρό είναι πιο γκρινιαρικο θέλει παραπάνω αγκαλιά κ θηλασμό κ όταν περάσουν καταφέρνει να κατακτήσει κάτι πχ να κρατήσει το κεφάλακι του , να γυρίσει μπρούμυτα κ λοιπά..κ ξανά γυρνάει στου; Ρυθμούς του ..

 

Ααα μάλιστα δεν το ήξερα καν αυτό πρώτη φορά το ακούω στο είπε παιδίατρος αυτό; 😊

εμενα δεν κάνει εμετό μέχρι στιγμής  ίσως βγάλει καμία γουλιτσα αλλά όχι συνέχεια εμένα μέσα στην μέρα μπορεί ανα μισή ωρα να θέλει στήθος αλλά το βράδυ κοιμόμαστε πιο πολύ ωρα 

Μόνο στήθος δίνεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Και εγώ rooming in έχω επιλέξει χαλάλι η κούραση δεν πειράζει.θα μπούμε πρωί οπότε ελπίζω μέχρι το βράδυ να είμαι καλύτερα.ευχαριστω για τις συμβουλές πολύτιμες όλες 

Καλημέρα θα περιμένουμε νέα σου 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Πριν κοιμηθώ το βράδυ μου γεννιούνται απορίες χαχαχαχ άγχους για το άγνωστο μάλλον .

Ήθελα να ρωτήσω όσες έχετε γεννήσει νμολις τελειώσει η καισαρική αφού σου έχουν ακόμα καθετήρα σου βάζουν και σερβιετα ή πάνα; Ξεκινάει αμέσως το αίμα;.

Ή πας στο δωμάτιο και σου έρχεται μέχρι το βράδυ και βαζεις μόνη σου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα μάλιστα δεν το ήξερα καν αυτό πρώτη φορά το ακούω στο είπε παιδίατρος αυτό; 😊

εμενα δεν κάνει εμετό μέχρι στιγμής  ίσως βγάλει καμία γουλιτσα αλλά όχι συνέχεια εμένα μέσα στην μέρα μπορεί ανα μισή ωρα να θέλει στήθος αλλά το βράδυ κοιμόμαστε πιο πολύ ωρα 

Μόνο στήθος δίνεις ; 

Μάλλον τρώει βιαστικά..κ γενικά θηλάζω λιγο ειδικά μετά από εμετούς...έχω προβληματιστεί...αυτή τη βδομάδα θα πάμε παιδίατρο..πάντως βάρος παίρνει κανονικά κ πάνες βρέχει φουλ !!την Παρασκευή σαραντιζουμε !!

Ναι μόνο στήθος ...κ δε χρησιμοποιώ θηλαστρο οπότε δε ξέρω καθόλου τα ml που παίρνει..

Αυτό με τα άλματα ανάπτυξης το ξέρω από ένα κύκλο σεμιναρίων που είχα κάνει...

Εσείς πως πάτε ;βρήκατε φαντάζομαι τους ρυθμούς !!

 

 

Screenshot_2022-09-12-10-14-02-494_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πριν κοιμηθώ το βράδυ μου γεννιούνται απορίες χαχαχαχ άγχους για το άγνωστο μάλλον .

Ήθελα να ρωτήσω όσες έχετε γεννήσει νμολις τελειώσει η καισαρική αφού σου έχουν ακόμα καθετήρα σου βάζουν και σερβιετα ή πάνα; Ξεκινάει αμέσως το αίμα;.

Ή πας στο δωμάτιο και σου έρχεται μέχρι το βράδυ και βαζεις μόνη σου ;

Καλημέρα !!αχ έχεις αρχίσει να σκέφτεσαι τέτοια ε ;;

Νομίζω με το που βγάζουν τον καθετήρα σου βάζουν σερβιετες...εμένα μου είχαν φορέσει τα βρακάκια μιας χρήσης που είχαν (απλώς τέλεια -καμια σχέση με αυτά που είχα αγοράσει εγώ τα οποία δε με βολεψαν ποτέ )μαζί με τρεις σερβιετες μεγάλες ..γενικά ξεκινάει το αίμα άμεσα..ειδικά αν θηλάζεις η μήτρα κάνει περισσότερες συσπάσεις κ βγάζεις αρκετό..εγώ δλδ είχα έντονη αιμορραγία αλλά εγώ έπαιρνα κ τις αντιπηκτικες οπότε λογικό ήταν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πριν κοιμηθώ το βράδυ μου γεννιούνται απορίες χαχαχαχ άγχους για το άγνωστο μάλλον .

Ήθελα να ρωτήσω όσες έχετε γεννήσει νμολις τελειώσει η καισαρική αφού σου έχουν ακόμα καθετήρα σου βάζουν και σερβιετα ή πάνα; Ξεκινάει αμέσως το αίμα;.

Ή πας στο δωμάτιο και σου έρχεται μέχρι το βράδυ και βαζεις μόνη σου ;

Καλημέρα κορίτσια 

το αίμα ξεκινάει αμέσως σου βάζουν οι κοπέλες σερβιέτα.. την πρώτη μέρα δεν μπορείς να σηκωθείς απο το κρεβάτι έχεις και καθετήρα και σερβιέτα  

την επομενη μέρα σου βγάζουν καθετήρα.. δεν ξέρω αν εσενα σου τον βγάλουν την ίδια μέρα τον καθετήρα γιατί θα κανεις επισκληρίδειο εγω έκανα ολική αλλά και πάλι μόνη σου δεν μπορείς να βάλεις σερβιέτα δεν μπορείς να σκύψεις 

Εγω τουλάχιστον δεν μπορούσα να βάλω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα ❤️
τωρα κατάφερα να διαβάσω τα νέα σας επιτέλους 

 

@tina21κορίτσι μου να σου ζήσουν τα αγόρια σου! Γερά και δυνατά να είναι σε όλη τους τη ζωή. Είστε ακόμα στη ΜΕΝΝ; Τι σας λένε; Ποιος γιατρός σας παρακολουθεί στη μονάδα; Τα καταφέρνεις με το θήλαστρο; 

@Katerina.με το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι σας σήμερα ❤️ Περιμένουμε νέα σου μόλις ευκαιρήσεις 

 

@babyblue94Εσύ μάλλον είσαι η επόμενη μάλλον! Λίγες μέρες έμειναν για να πάρεις αγκαλιά το κοριτσάκι σου. Στην καισαρική αμέσως σου βάζουν σερβιέτες. Τον καθετήρα τον αφαιρούν λίγες ώρες μετά. Εγώ γεννησα 8.20 το βράδυ και μου τον αφαίρεσαν νωρίς το πρωί. Το πιο σημαντικό απ όλα είναι να προσπαθήσεις να σηκωθείς και να περπατήσεις όσο πιο σύντομα μπορείς. Τραβήγματα και πόνους θα έχεις για λίγες μέρες αλλά τα αντέχεις. 
 

@irini5τα άλματα τα μετράμε από την ΠΗΤ. Το πρώτο είναι στην Πέμπτη εβδομάδα. Πως είστε; Μεγάλωσε η μικρούλα σας; Σας έχει δώσει συμπληρώματα επειδή γεννήθηκε μικρούλα;
 

@Elkτι ωραία που έχετε μπει σε τόσο καλό προγραμμα με τον θηλασμό!

εμεις ευτυχώς Παναγία μου είμαστε πολύ καλά! Στην ΠΗΤ μου είχε φτάσει 3100, παίρνει βαρος κάθε μέρα και η καμπύλη μας προχωράει καλά. Έχουμε κάνει το πρώτο μας εμβόλιο, εξετάσεις αίματος που βγήκαν όλες καλές και έχουμε δει και οφθαλμίατρο - και με αυτό όλα καλά, θα μας ξαναδεί μετά από ένα χρόνο. Αύριο θα πάμε πάλι στο Ρεα για εξετάσεις ακοής και υπερήχους ισχύων και εγκεφάλου και τέλος του μήνα θα κάνουμε το δεύτερο εμβόλιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα ❤️
τωρα κατάφερα να διαβάσω τα νέα σας επιτέλους 

 

@tina21κορίτσι μου να σου ζήσουν τα αγόρια σου! Γερά και δυνατά να είναι σε όλη τους τη ζωή. Είστε ακόμα στη ΜΕΝΝ; Τι σας λένε; Ποιος γιατρός σας παρακολουθεί στη μονάδα; Τα καταφέρνεις με το θήλαστρο; 

@Katerina.με το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι σας σήμερα ❤️ Περιμένουμε νέα σου μόλις ευκαιρήσεις 

 

@babyblue94Εσύ μάλλον είσαι η επόμενη μάλλον! Λίγες μέρες έμειναν για να πάρεις αγκαλιά το κοριτσάκι σου. Στην καισαρική αμέσως σου βάζουν σερβιέτες. Τον καθετήρα τον αφαιρούν λίγες ώρες μετά. Εγώ γεννησα 8.20 το βράδυ και μου τον αφαίρεσαν νωρίς το πρωί. Το πιο σημαντικό απ όλα είναι να προσπαθήσεις να σηκωθείς και να περπατήσεις όσο πιο σύντομα μπορείς. Τραβήγματα και πόνους θα έχεις για λίγες μέρες αλλά τα αντέχεις. 
 

@irini5τα άλματα τα μετράμε από την ΠΗΤ. Το πρώτο είναι στην Πέμπτη εβδομάδα. Πως είστε; Μεγάλωσε η μικρούλα σας; Σας έχει δώσει συμπληρώματα επειδή γεννήθηκε μικρούλα;
 

@Elkτι ωραία που έχετε μπει σε τόσο καλό προγραμμα με τον θηλασμό!

εμεις ευτυχώς Παναγία μου είμαστε πολύ καλά! Στην ΠΗΤ μου είχε φτάσει 3100, παίρνει βαρος κάθε μέρα και η καμπύλη μας προχωράει καλά. Έχουμε κάνει το πρώτο μας εμβόλιο, εξετάσεις αίματος που βγήκαν όλες καλές και έχουμε δει και οφθαλμίατρο - και με αυτό όλα καλά, θα μας ξαναδεί μετά από ένα χρόνο. Αύριο θα πάμε πάλι στο Ρεα για εξετάσεις ακοής και υπερήχους ισχύων και εγκεφάλου και τέλος του μήνα θα κάνουμε το δεύτερο εμβόλιο. 

Τι ωραία μεγάλωσε το μωρακι σου 😊 τα πήγε πολύ καλά αφού στην ΠΗΤ σου έφτασε 3100 κανατε μεγάλο αγώνα μπράβο 

εγω τελικά αυτές τις εξετάσεις του μαιευτηρίου δεν τις έκανα.. ειπα θα τις κάνω σιγά σιγά με την παιδιατρο

το πρώτο εμβολειο ποτε γίνεται ; Ποσο μηνών είναι τώρα το μωρακι σου ; 


τελικα με το θηλασμό ήμουν και τυχερη αλλά προσπαθησα και πολύ για να φτάσω σε αυτό το σημείο δεν ήταν εύκολο.. τουλάχιστον εχω αρκετό γάλα 

@irini5  να ρωτήσω εσεις την μυτούλα από το μωρακι σας με ποιον τρόπο σας είπαν να την καθαρίζεται ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Λογικά , θα έχουμε γεννητουρια σήμερα! Εμείς μπηκαμε σιγά σιγά σε προγραμμα. Καταλαβαίνω πιο εύκολα τι θελει για να ηρεμήσει και τα βράδια κοιμάται 4ωρα σερί και βγαίνει η νύχτα. Χθες έκανα και την πρώτη μου έξοδο στο σπίτι μιας φίλης μου.😂 Ούτε στην καραντίνα δεν είχα νιώσει έτσι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Τι ωραία μεγάλωσε το μωρακι σου 😊 τα πήγε πολύ καλά αφού στην ΠΗΤ σου έφτασε 3100 κανατε μεγάλο αγώνα μπράβο 

εγω τελικά αυτές τις εξετάσεις του μαιευτηρίου δεν τις έκανα.. ειπα θα τις κάνω σιγά σιγά με την παιδιατρο

το πρώτο εμβολειο ποτε γίνεται ; Ποσο μηνών είναι τώρα το μωρακι σου ; 


τελικα με το θηλασμό ήμουν και τυχερη αλλά προσπαθησα και πολύ για να φτάσω σε αυτό το σημείο δεν ήταν εύκολο.. τουλάχιστον εχω αρκετό γάλα 

@irini5  να ρωτήσω εσεις την μυτούλα από το μωρακι σας με ποιον τρόπο σας είπαν να την καθαρίζεται ; 

Καλά εμείς από εξετάσεις άλλο τίποτα 😂 με έχει πιάσει και φοβία λόγω προωρότητας και αύριο θα κάνουμε καποιες επαναληπτικές γιατί οι πρώτες είχαν γίνει πριν την ΠΗΤ. Στις 25/9 γινόμαστε 3 μηνών. Το πρώτο εμβόλιο γίνεται στους 2 μήνες. Εμείς με το γάλα δεν την παλεύουμε αλλά ξέρω πως κάνω ότι καλύτερο μπορώ. Τώρα που πίνει περισσότερο γάλα βγάζω μόλις 2 γεύματα :( δεν προλαβαίνω και πολλές αντλήσεις με το μωρό είναι η αλήθεια 

Εμείς την μυτούλα την καθαρίζουμε με ορο κάθε πρωί. Σας έχουν προτείνει κάτι άλλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Καλά εμείς από εξετάσεις άλλο τίποτα 😂 με έχει πιάσει και φοβία λόγω προωρότητας και αύριο θα κάνουμε καποιες επαναληπτικές γιατί οι πρώτες είχαν γίνει πριν την ΠΗΤ. Στις 25/9 γινόμαστε 3 μηνών. Το πρώτο εμβόλιο γίνεται στους 2 μήνες. Εμείς με το γάλα δεν την παλεύουμε αλλά ξέρω πως κάνω ότι καλύτερο μπορώ. Τώρα που πίνει περισσότερο γάλα βγάζω μόλις 2 γεύματα :( δεν προλαβαίνω και πολλές αντλήσεις με το μωρό είναι η αλήθεια 

Εμείς την μυτούλα την καθαρίζουμε με ορο κάθε πρωί. Σας έχουν προτείνει κάτι άλλο; 

Δεν πειράζει όσα γεύματα μπορείς να βγάζεις καλό είναι ήταν και δύσκολο αφού δεν είχες και το μωρακι από την αρχή για να μπορέσεις να μπεις σε μια σειρά με τον θηλασμό και τόσο που το προσπαθείς μπράβο σου 💕

ααα στους 2 μήνες είναι το πρώτο εμβόλιο ; Ωραία όποτε Οκτώβριο θα κάνουμε το πρώτο εμείς… 

και εγω με ορο την καθαρίζω και ειπα να ρωτήσω μήπως σας είπαν και κανένα άλλον τρόπο.. εμένα ρουθουνίζει λίγο μωρέ την είδε παιδίατρος μου είπε ότι να την κάνω 2-3 φορές την μερα την μυτούλα της 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα ❤️
τωρα κατάφερα να διαβάσω τα νέα σας επιτέλους 

 

@tina21κορίτσι μου να σου ζήσουν τα αγόρια σου! Γερά και δυνατά να είναι σε όλη τους τη ζωή. Είστε ακόμα στη ΜΕΝΝ; Τι σας λένε; Ποιος γιατρός σας παρακολουθεί στη μονάδα; Τα καταφέρνεις με το θήλαστρο; 

@Katerina.με το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι σας σήμερα ❤️ Περιμένουμε νέα σου μόλις ευκαιρήσεις 

 

@babyblue94Εσύ μάλλον είσαι η επόμενη μάλλον! Λίγες μέρες έμειναν για να πάρεις αγκαλιά το κοριτσάκι σου. Στην καισαρική αμέσως σου βάζουν σερβιέτες. Τον καθετήρα τον αφαιρούν λίγες ώρες μετά. Εγώ γεννησα 8.20 το βράδυ και μου τον αφαίρεσαν νωρίς το πρωί. Το πιο σημαντικό απ όλα είναι να προσπαθήσεις να σηκωθείς και να περπατήσεις όσο πιο σύντομα μπορείς. Τραβήγματα και πόνους θα έχεις για λίγες μέρες αλλά τα αντέχεις. 
 

@irini5τα άλματα τα μετράμε από την ΠΗΤ. Το πρώτο είναι στην Πέμπτη εβδομάδα. Πως είστε; Μεγάλωσε η μικρούλα σας; Σας έχει δώσει συμπληρώματα επειδή γεννήθηκε μικρούλα;
 

@Elkτι ωραία που έχετε μπει σε τόσο καλό προγραμμα με τον θηλασμό!

εμεις ευτυχώς Παναγία μου είμαστε πολύ καλά! Στην ΠΗΤ μου είχε φτάσει 3100, παίρνει βαρος κάθε μέρα και η καμπύλη μας προχωράει καλά. Έχουμε κάνει το πρώτο μας εμβόλιο, εξετάσεις αίματος που βγήκαν όλες καλές και έχουμε δει και οφθαλμίατρο - και με αυτό όλα καλά, θα μας ξαναδεί μετά από ένα χρόνο. Αύριο θα πάμε πάλι στο Ρεα για εξετάσεις ακοής και υπερήχους ισχύων και εγκεφάλου και τέλος του μήνα θα κάνουμε το δεύτερο εμβόλιο. 

Ναι έχουμε μεγαλώσει !!παίρνουμε βάρος και γινόμαστε τροφαντες τουλάχιστον συγκριτικά με αυτό που γεννήθηκαν ...το προγουλι έχει φτάσει σε άλλο επίπεδο χαχαχχα !!

Κ εμείς στην Πητ που ήταν χθες κοντά 3.200ημασταν !!πωπω βρε παιδί μου πολλές εξετάσεις !!το θέμα είναι ότι βγαίνουν καλες !αυτό μόνο να σε νοιάζει ..αλλά κ εγώ θα είχα φοβία στη θέση σου..

Εντάξει το έχεις παλέψει άπειρα με το γάλα !μπράβο !!οι περισσότερες στη θέση σου θα τα είχαν παρατήσει ..

@Elkμε φυσιολογικό ορό κάθε πρωί (συνήθως 4βαζουμε...έχει μυξουλες ) αποφρακτηρα μας είπε να μη χρησιμοποίησουμε και ταλαιπωρηθεί πολύ...

@Μαργαρίτσαχ τι ωραία που βγήκατε...πήγαμε κ εμείς μια βόλτα τη πρώτη μας εδώ σε μια πλατεία πήραμε καφεδάκι στο χέρι κ κάτσαμε..το είχα ανάγκη !!θα βγαίνουν συχνά στο εξής πλέον !!

Καλά το πρόγραμμα σας τα βράδια είναι φανταστικό..ζηλεύω..εμείς ζοριζομαστε..ανά δυώρο με τρίωρο σηκώνεται Κ κάποιες φορές δε μπορεί να κοιμηθεί οπότε είμαστε αγκαλιά είτε κούνημα ...κοομαστε κ όλη ημέρα ;;

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Γεια σας κορίτσια! Λογικά , θα έχουμε γεννητουρια σήμερα! Εμείς μπηκαμε σιγά σιγά σε προγραμμα. Καταλαβαίνω πιο εύκολα τι θελει για να ηρεμήσει και τα βράδια κοιμάται 4ωρα σερί και βγαίνει η νύχτα. Χθες έκανα και την πρώτη μου έξοδο στο σπίτι μιας φίλης μου.😂 Ούτε στην καραντίνα δεν είχα νιώσει έτσι 😂

Χαχαχα άντε ωραία αφού άρχισες να βγαίνεις και έξω.. εγω πήγα μια βόλτα εχτές μέχρι την θάλασσα αλλά το μωρο δεν ήταν και πολύ ήσυχο στο καρότσι όποτε μετά πήγαμε βόλτα με το αμαξι και έτσι ηρέμησε κοιμήθηκε 

Πιστεύω αν περάσει το πρώτο διάστημα να μπορεσω να μπω και εγω σε σειρά ακόμα δεν την πολύ καταλαβαίνω αν κλαίει επειδή πεινάει ή πονάει 😕

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα άντε ωραία αφού άρχισες να βγαίνεις και έξω.. εγω πήγα μια βόλτα εχτές μέχρι την θάλασσα αλλά το μωρο δεν ήταν και πολύ ήσυχο στο καρότσι όποτε μετά πήγαμε βόλτα με το αμαξι και έτσι ηρέμησε κοιμήθηκε 

Πιστεύω αν περάσει το πρώτο διάστημα να μπορεσω να μπω και εγω σε σειρά ακόμα δεν την πολύ καταλαβαίνω αν κλαίει επειδή πεινάει ή πονάει 😕

 

Αχ κ εμένα ρουθουνιζει..κάποιες φορές..κι τότε θα της κάνω ορονκαι το βραδάκι ...

Αχ μια χαρά βγαίνετε κ εσείς τις βολτουλες σας !!

Κ εγώ έτσι είχα μπερδευτεί με τους κολικούς κ της έδινα συνέχεια γάλα κ το κακόμοιρο το έπαιρνε για παρηγοριά χαχχα ..θα τα μάθουμε όλα σιγά σιγά..όλες κάπως στα τυφλά είμαστε !!

Κορίτσια κάνουν κ τα δικαα σας παιδάκια συνέχεια κακά ;;δε την προλαβαίνω...δε ξέρω αν είναι φυσιολογικό...θα ρωτήσω κ την γιατρό τώρα που θα πάμε...

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου θα σας πω στα γρηγορα τα δικά μου και σιγά σιγά θα διαβάσω και τα δικά σας.γεννηθηκαμε 3170 και είμαστε πολύ καλά και οι δύο.μονο λίγοι πόνοι στην τομή οι οποίοι όμως παλεύονται.την επισκληριδιο και τον καθετήρα τα βγάζουν την επόμενη μέρα το πρωί και σημερα προς το βραδάκι θα με σηκώσουν να περπατήσω.τον μπεμπουλη μας τον έχουμε στο δωμάτιο μας και είναι πολύ ήσυχος.

@babyblue94ρώτα ότι θες τώρα που τα έχω πρόσφατα και θα σου λύσω οποία απορία μπορώ κ εγώ 

Φιλιά πολλά σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου θα σας πω στα γρηγορα τα δικά μου και σιγά σιγά θα διαβάσω και τα δικά σας.γεννηθηκαμε 3170 και είμαστε πολύ καλά και οι δύο.μονο λίγοι πόνοι στην τομή οι οποίοι όμως παλεύονται.την επισκληριδιο και τον καθετήρα τα βγάζουν την επόμενη μέρα το πρωί και σημερα προς το βραδάκι θα με σηκώσουν να περπατήσω.τον μπεμπουλη μας τον έχουμε στο δωμάτιο μας και είναι πολύ ήσυχος.

@babyblue94ρώτα ότι θες τώρα που τα έχω πρόσφατα και θα σου λύσω οποία απορία μπορώ κ εγώ 

Φιλιά πολλά σε ολες

Τεεεεελεια.να το χαίρεστε το μωράκι σας.....φαντάζομαι θα είναι υπέροχο συναίσθημα ανατριχιαστικό..θα το ζήσω σε λίγες μέρες.

Βασικά πιο πολύ η διαδικασία εμ τρομάζει. 

Πόνεσε η επισκληριδιος; Ήταν ο άντρας μαζι σου μέχρι που μπήκες στο χειρουργείο;. Και μόλις το βγάζουν το ακούς να κλαίει; Και στο βάζουν κατευθείαν πάνω σου;. 

Και στο ξανά φέρνουν μόλις το κάνουν μπάνιο κτλ;

Και γάλα βγήκε ήδη ; Θηλάζει δηλαδή ο μικρός;.;

Ωραία που είναι στο δωμάτιο σας. Και εγώ έτσι θέλω να την πάρω μαζί μου.  Και έτσι όπως είσαι με τον καθετήρα δηλαδή ξεκινάει και το αίμα και είναι όλα εκεί μαζί χαχαχααχ και σε αλλάζουν οι κοπέλες; 

Πολλές πολλές απορίες 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irini5 γέννησε 08/08 36η εβδομάδα κοριτσακι 😻

@blueheart γέννησε 25/06 30η εβδομάδα αγορακι 😎

@Μαργαρίτσ γέννησε . 11/08 37η εβδομάδα κοριτσακι 😻

@Elk γέννησε 27/08 40 η εβδομάδα κοριτσακι 😻

@tina21. Γέννησε 8/09 35η εβδομάδα αγοράκια😎

@Katerina. 12/09  38η εβδομάδα αγοράκι 😎

 

 

 

 @babyblue94 ΠΗΤ 30/09 κοριτσάκι 😻

@Olia4 ΠΗΤ 23/09 αγορακι😎

@Mairy22. ΠΗΤ 24/09 αγορακι 😎

@mariakater 24/09 αγορακι😎

@do-re-mi-fa-sol-la-si. ΠΗΤ 27/09 αγοράκι 😎

@Maria1722 ΠΗΤ. 24/09 κοριτσάκι 😻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου θα σας πω στα γρηγορα τα δικά μου και σιγά σιγά θα διαβάσω και τα δικά σας.γεννηθηκαμε 3170 και είμαστε πολύ καλά και οι δύο.μονο λίγοι πόνοι στην τομή οι οποίοι όμως παλεύονται.την επισκληριδιο και τον καθετήρα τα βγάζουν την επόμενη μέρα το πρωί και σημερα προς το βραδάκι θα με σηκώσουν να περπατήσω.τον μπεμπουλη μας τον έχουμε στο δωμάτιο μας και είναι πολύ ήσυχος.

@babyblue94ρώτα ότι θες τώρα που τα έχω πρόσφατα και θα σου λύσω οποία απορία μπορώ κ εγώ 

Φιλιά πολλά σε ολες

Να σας ζήσει κοπέλα μου πάντα καλότυχο να είναι το αγοράκι σας να το καμαρώνετε 💕

και εσυ σιδερένια να γίνεις γρήγορα καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Αχ κ εμένα ρουθουνιζει..κάποιες φορές..κι τότε θα της κάνω ορονκαι το βραδάκι ...

Αχ μια χαρά βγαίνετε κ εσείς τις βολτουλες σας !!

Κ εγώ έτσι είχα μπερδευτεί με τους κολικούς κ της έδινα συνέχεια γάλα κ το κακόμοιρο το έπαιρνε για παρηγοριά χαχχα ..θα τα μάθουμε όλα σιγά σιγά..όλες κάπως στα τυφλά είμαστε !!

Κορίτσια κάνουν κ τα δικαα σας παιδάκια συνέχεια κακά ;;δε την προλαβαίνω...δε ξέρω αν είναι φυσιολογικό...θα ρωτήσω κ την γιατρό τώρα που θα πάμε...

 

 

 

 

 

Ναι φουλ κακα εγω μετράω τις πάνες και τα γεύματα και τα στέλνω κάθε μέρα στην παιδιατρο μου λέει τα λίγα κακα δεν θέλουν τα πολλά δεν τους πειράζει δείχνει ότι τρώει καλά το μωρακι  

Εμένα ρουθουνίζει αρκετά αφού την πήγα παιδιατρο γιατί νόμιζα ότι είναι άρρωστη ειδικά το βράδυ είναι πιο εντονο 

Και εγω με το που έχει λίγο γκρίνια κατευθείαν την δίνω στήθος για να ηρεμήσει μπορεί και να έχει κολικούς και να μην πεινάει αλλα δεν μπορω να την ηρεμήσω κάπως αλλιώς 

πιπίλα έχετε δώσει ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...