Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Τον πήρα πριν λίγο τον γιατρό μου γιατί σηκώθηκα να περπατήσω λίγο μες στο σπίτι και συνεχίστηκαν αυτές οι σουβλιες. 

 

Μου είπε να πάρω ένα μαγνήσιο και μια προγεστερονη. Αν συνεχίσει μέχρι το βράδυ να πάω στο νοσοκομείο για ένα καρδιοτοκογράφο. Αλλιώς να πάω σίγουρα αύριο για έναν πριν από το ραντεβού μου μαζί του. 

ουπς ΣΟΡΥ τώρα είδα πως τον έχεις καλέσει...ότι σου είπε...πάντως τα ίδια έχω και εγώ και με είδε όλα καλά....τα σαπουνάκια τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ θα τα έχω μαζί για να τα δώσω σε όποιον έρθει έστω στο καφέ. Στην μαμά μου στην πεθερά μου που θα έρθουν στο δωμάτιο.θα δώσω ένα και στον γιατρό και στην μαία ναι..και τα υπόλοιπα στους πρώτους που θα έρθουν σπίτι 

Γενικά επιτρέπεται όταν τελειώσει ο τοκετός στην αίθουσα ανάνηψης να μπούνε 2 άτομα λένε αλλά έμαθα ότι αφήνουν και λίγο παραπάνω. Εμένα θα είναι ο άντρας μου και οι γονείς μας. Μπορει να μπούνε εναλλάξ ίσως. .και μετά στο δωμάτιο αφήνουν 1 άτομο ανα βάρδια. Δηλαδή 3 βάρδιες μέσα στην μέρα. 3 άτομα την μέρα 

Α τέλεια ! Εμείς εδώ δεν ξέρουμε ακόμα αν θα έχω έστω έναν σύνοδο στο δωμάτιο μετά την γέννα!!!!! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

πήγαμε σήμερα γιατρό όλα καλά τα είδε κοντά στα 3 κιλά προχωράμε και βλέπουμε....ραντεβού πάλι την άλλη βδομάδα....!!!Με βλέπω να παίρνω και 40 η βδομάδα. Περπάτημα μας είπε και πάλι περπάτημα .... 

 

 

Έλα μπράβο που είναι όλα καλά!!! Υπομονή!!!!!! Κ κοντεύεις!!!!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Τον πήρα πριν λίγο τον γιατρό μου γιατί σηκώθηκα να περπατήσω λίγο μες στο σπίτι και συνεχίστηκαν αυτές οι σουβλιες. 

 

Μου είπε να πάρω ένα μαγνήσιο και μια προγεστερονη. Αν συνεχίσει μέχρι το βράδυ να πάω στο νοσοκομείο για ένα καρδιοτοκογράφο. Αλλιώς να πάω σίγουρα αύριο για έναν πριν από το ραντεβού μου μαζί του. 

Αύριο έτσι κ αλλιώς δεν είχες ραντεβού για καρδιοτακογραφο? Η απλά για να σε δει ο γιατρός? Να ξεκουραστείς κ αν το ξανά νιώθεις να πας ! Λογικά θέλει να δει τις συσπάσεις σου! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Αύριο έτσι κ αλλιώς δεν είχες ραντεβού για καρδιοτακογραφο? Η απλά για να σε δει ο γιατρός? Να ξεκουραστείς κ αν το ξανά νιώθεις να πας ! Λογικά θέλει να δει τις συσπάσεις σου! 😁

Όχι αύριο είχα μόνο ραντεβού με τον γιατρό. Αλλά τώρα θα πάω πρώτα στο νοσοκομείο να κάνω καρδιοτοκογράφο και μετά στο ραντεβού. Αύριο βράδυ θα ξέρω. Και πότε θα μπούμε. Θα σας πω τα νέα μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

πήγαμε σήμερα γιατρό όλα καλά τα είδε κοντά στα 3 κιλά προχωράμε και βλέπουμε....ραντεβού πάλι την άλλη βδομάδα....!!!Με βλέπω να παίρνω και 40 η βδομάδα. Περπάτημα μας είπε και πάλι περπάτημα .... 

 

 

Καλημέρα κορίτσια !!!!ελπίζω να είστε καλά !!εμείς σήμερα γίνομαστε ενός μήνα !!ακόμα δεν έχω βγει έξω απ' το σπίτι !

Τέλεια μια χαρά !!λίγο έμεινε για όλες σας !!ναι περπατά όσο μπορείς αν κ φαντάζομαι θα είναι κ λίγο δύσκολο με την κοιλιά τουρλα !!κάνε κ ασκήσεις κ όλα καλά !!!

@babyblue94να μας πεις τα νέα σου σήμερα !!πλησιάζει η ημέρα !!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!!ελπίζω να είστε καλά !!εμείς σήμερα γίνομαστε ενός μήνα !!ακόμα δεν έχω βγει έξω απ' το σπίτι !

Τέλεια μια χαρά !!λίγο έμεινε για όλες σας !!ναι περπατά όσο μπορείς αν κ φαντάζομαι θα είναι κ λίγο δύσκολο με την κοιλιά τουρλα !!κάνε κ ασκήσεις κ όλα καλά !!!

@babyblue94να μας πεις τα νέα σου σήμερα !!πλησιάζει η ημέρα !!

 

Καλημέρα σε όλες 

Πότε πέρασε ένας μήνας !να σου ζήσει το ζουζούνι σου...θα κρατήσεις τις 40 μέρες  ε?

Εγώ έχω καρδιοτοκογραφημα και γιατρό σήμερα για να κανονίσουμε την ημερομηνία και να με δει μάλλον τελευταία φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 

εμεις είχαμε 2 μερες λίγο δύσκολες με πολύ γκρίνια μόνο στο στήθος μου ηρεμούσε όταν την άφηνα γινόταν χαμός ευτυχώς σήμερα από το πρωί έχει ηρεμήσει και κοιμάται για να μπορεσω να χαλαρώσω και εγώ λίγο.. 

@irini5 πέρασε ένας μήνα ; Πωπω τι καλά 😊 εμένα πάλι η παιδίατρος με είπε να μην μείνω μέσα και να βγαίνω έξω έστω μια βόλτα με το αμάξι μέχρι την θάλασσα είτε με το μωρό είτε χωρίς αλλά να βγω μην κρατήσω τις 40 μέρες

@babyblue94 περιμένουμε νέα σου   από τον γιατρό.. το βράδυ είχες πάλι πόνους ; 

@Katerina. αχ τι ωραία θα περιμένουμε νέα και από εσένα να έρχονται σιγά σιγά τα μωράκια Σεπτεμβρίου 😊

  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!!ελπίζω να είστε καλά !!εμείς σήμερα γίνομαστε ενός μήνα !!ακόμα δεν έχω βγει έξω απ' το σπίτι !

Τέλεια μια χαρά !!λίγο έμεινε για όλες σας !!ναι περπατά όσο μπορείς αν κ φαντάζομαι θα είναι κ λίγο δύσκολο με την κοιλιά τουρλα !!κάνε κ ασκήσεις κ όλα καλά !!!

@babyblue94να μας πεις τα νέα σου σήμερα !!πλησιάζει η ημέρα !!

 

Ναι ναι με την πρώτη ευκαιρία μόλις μάθω θα σας γράψω. 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Καλημέρα σε όλες 

Πότε πέρασε ένας μήνας !να σου ζήσει το ζουζούνι σου...θα κρατήσεις τις 40 μέρες  ε?

Εγώ έχω καρδιοτοκογραφημα και γιατρό σήμερα για να κανονίσουμε την ημερομηνία και να με δει μάλλον τελευταία φορά.

Ααααχ τι ωραία. Και εγώ μια από τα ίδια. Έχω καρδιοτοκογράφο και μετά γιατρό για να κλείσουμε ημερομηνία. Ίδια νεακια θα έχουμε το βράδυ..

Εγώ λογικά μέχρι της 22:00 θα σας γράψω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

πήγαμε σήμερα γιατρό όλα καλά τα είδε κοντά στα 3 κιλά προχωράμε και βλέπουμε....ραντεβού πάλι την άλλη βδομάδα....!!!Με βλέπω να παίρνω και 40 η βδομάδα. Περπάτημα μας είπε και πάλι περπάτημα .... 

 

 

Εντάξει θα κουραστείς λίγο παρά πάνω αν πάρεις και τις 40 εβδομάδες αλλά δεν πειράζει θα πάρει και αλλά γραμμάρια το μωρακι σου αφού σε παίρνει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Εγω μολις γυρησα απο καρδιοτοκογραφο ο γιατρος ειπε οτι ολα καλα ειχαμε κ δυο συσπάσεις π να πω την αληθεια δεν τις καταλαβα… τωρα ξανα την αλλη βδομάδα εκτος αν σπάσουν τα νερα δω αιμα εχω συχνές συσπάσεις (γεννάω δλδ 😅 )  γενικα μ ειπε να παρατηρώ τις κινησεις του μωρού …. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

Καλησπερα Εγω μολις γυρησα απο καρδιοτοκογραφο ο γιατρος ειπε οτι ολα καλα ειχαμε κ δυο συσπάσεις π να πω την αληθεια δεν τις καταλαβα… τωρα ξανα την αλλη βδομάδα εκτος αν σπάσουν τα νερα δω αιμα εχω συχνές συσπάσεις (γεννάω δλδ 😅 )  γενικα μ ειπε να παρατηρώ τις κινησεις του μωρού …. 

 

Άντε ωραία όλα καλά δηλαδή έχει παρει θέση;
Και εγώ είχα σπάσεις όταν με είχε βάλει στο μηχάνημα αλλά δεν τις είχα καταλαβει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εμεις τελικά θα μπούμε τη Δευτέρα να γεννησουμε μιας και ο μπέμπης μας έχει κατέβει πολύ και είχαμε και συσπάσεις στο nst που κάναμε τις οποίες εγώ δεν τις καταλαβαίνω όμως.την Κυριακή θα κάνουμε προεγχειρητικο και Δευτέρα πρωί μπαινουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εμεις τελικά θα μπούμε τη Δευτέρα να γεννησουμε μιας και ο μπέμπης μας έχει κατέβει πολύ και είχαμε και συσπάσεις στο nst που κάναμε τις οποίες εγώ δεν τις καταλαβαίνω όμως.την Κυριακή θα κάνουμε προεγχειρητικο και Δευτέρα πρωί μπαινουμε.

Άντε με το καλό να υποδεχτείς το μωρακι σου 😊 

ολα θα πάνε καλά λιγες μερες έμειναν για να δεις το μωρακι σου 💕 

πας για φυσιολογικό ; Σε πιο μαιευτήριο θα πας ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε με το καλό να υποδεχτείς το μωρακι σου 😊 

ολα θα πάνε καλά λιγες μερες έμειναν για να δεις το μωρακι σου 💕 

πας για φυσιολογικό ; Σε πιο μαιευτήριο θα πας ; 

Στο Ρέα θα πάω. Όχι δεν πάω φυσιολογικά είναι πολύ χαμηλά αλλά δεν γυρνάει με τίποτα. 

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Καλημέρα σε όλες 

Πότε πέρασε ένας μήνας !να σου ζήσει το ζουζούνι σου...θα κρατήσεις τις 40 μέρες  ε?

Εγώ έχω καρδιοτοκογραφημα και γιατρό σήμερα για να κανονίσουμε την ημερομηνία και να με δει μάλλον τελευταία φορά.

Με το καλό κορίτσι μου !Μ έναν πόνο !!βασικά με κανέναν θα είναι χαχαχ !!θα πάνε όλα καλά κ θα υποδεχτείς το μπεμπάκι σου !!!υπομονή !!!

Ναι θέλω να τις κρατήσω τις 40ηνερες αν κ αύριο λέω να πάω μια βόλτα ..να πάω σ ένα μαγαζί να πάρω κάτι πραγματακια για δώρα...

Εγώ κορίτσια έχω πρόβλημα με την πεθερά μου...πάρα έχει πάρει αέρα ..ανεβαίνει κάθε ημέρα να δει το μωρό..κάθεται κάνα τρίωρο...κ το τραγικό έχει κλειδιά κ απλώς ανοίγει...τις τελευταίες φορές έχω βάλει τον συρτή αλλά δεν παλεύεται αυτό...δε ξέρω τι να κάνω !!κ γενικά δε βοηθάει κ σε τίποτα..έρχεται κ απλώς βλέπει τη μπουμπου..κ γενικά είναι αηδιαστικά διακριτική αλλά με την εγκυμοσύνη κ τις πρώτες ημέρες με την τομή μπαίνει έτσι μιας που ήμουν δυσκίνητη...

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 

εμεις είχαμε 2 μερες λίγο δύσκολες με πολύ γκρίνια μόνο στο στήθος μου ηρεμούσε όταν την άφηνα γινόταν χαμός ευτυχώς σήμερα από το πρωί έχει ηρεμήσει και κοιμάται για να μπορεσω να χαλαρώσω και εγώ λίγο.. 

@irini5 πέρασε ένας μήνα ; Πωπω τι καλά 😊 εμένα πάλι η παιδίατρος με είπε να μην μείνω μέσα και να βγαίνω έξω έστω μια βόλτα με το αμάξι μέχρι την θάλασσα είτε με το μωρό είτε χωρίς αλλά να βγω μην κρατήσω τις 40 μέρες

@babyblue94 περιμένουμε νέα σου   από τον γιατρό.. το βράδυ είχες πάλι πόνους ; 

@Katerina. αχ τι ωραία θα περιμένουμε νέα και από εσένα να έρχονται σιγά σιγά τα μωράκια Σεπτεμβρίου 😊

  

Περνάνε φάση τα μωράκια !!κ εμείς χθες μια ημέρα μαρτύριοη ημέρα γκρίνια κλάμα...έκανε κ εμετούς ..είχα τρομάξει..ήταν άλλο μωράκια...το καλό είναι ότι σιγά σιγά βρίσκουμε ωράριο στο βραδινό ύπνο !ελπίζω να συνεχίσει έτσι !!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου !Μ έναν πόνο !!βασικά με κανέναν θα είναι χαχαχ !!θα πάνε όλα καλά κ θα υποδεχτείς το μπεμπάκι σου !!!υπομονή !!!

Ναι θέλω να τις κρατήσω τις 40ηνερες αν κ αύριο λέω να πάω μια βόλτα ..να πάω σ ένα μαγαζί να πάρω κάτι πραγματακια για δώρα...

Εγώ κορίτσια έχω πρόβλημα με την πεθερά μου...πάρα έχει πάρει αέρα ..ανεβαίνει κάθε ημέρα να δει το μωρό..κάθεται κάνα τρίωρο...κ το τραγικό έχει κλειδιά κ απλώς ανοίγει...τις τελευταίες φορές έχω βάλει τον συρτή αλλά δεν παλεύεται αυτό...δε ξέρω τι να κάνω !!κ γενικά δε βοηθάει κ σε τίποτα..έρχεται κ απλώς βλέπει τη μπουμπου..κ γενικά είναι αηδιαστικά διακριτική αλλά με την εγκυμοσύνη κ τις πρώτες ημέρες με την τομή μπαίνει έτσι μιας που ήμουν δυσκίνητη...

Περνάνε φάση τα μωράκια !!κ εμείς χθες μια ημέρα μαρτύριοη ημέρα γκρίνια κλάμα...έκανε κ εμετούς ..είχα τρομάξει..ήταν άλλο μωράκια...το καλό είναι ότι σιγά σιγά βρίσκουμε ωράριο στο βραδινό ύπνο !ελπίζω να συνεχίσει έτσι !!!

 

 

Ωχ αυτό με την πεθερά είναι πρόβλημα είναι η αλήθεια.. δεν μπορώ να καταλάβω αυτό με τα κλειδιά δεν καταλαβαίνουν ότι τους τα δίνουμε για μια ώρα ανάγκης και όχι για να μπαινοβγαίνουν όποτε τους αρέσει ;; 
πρεπει να μιλήσεις στον άντρα σου να της πει ότι καλό θα είναι να μην έρχεται έτσι γιατί δεν είναι σωστό το εκανε και πριν την γεννά αυτό ; 

Καλά και εγώ δεν έχω βγει έξω έχω πάει μόνο γυναικολόγο και 2 φορές παιδιατρο μόνο με το καρότσι έχω βγει μια βόλτα εδώ γύρο από το σπίτι αλλά εμένα εδώ είναι και ερημιά δεν έχει αλλά σπίτια 

Ευτυχώς σήμερα ήταν καλή δεν είχα γκρίνια μπορέσαμε να ξεκουραστούμε και το μωρακι και εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina. είπε:

Στο Ρέα θα πάω. Όχι δεν πάω φυσιολογικά είναι πολύ χαμηλά αλλά δεν γυρνάει με τίποτα. 

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές 

Άντε με το καλό κορίτσι μου 

Εμένα ήταν το ανάποδο… είχε πάρει θέση μια χαρά αλλά ήταν ψηλά και δεν μπορεσα να γεννήσω φυσιολογικά δεν πειράζει όμως σημασία έχει να είμαστε καλά εμείς και τα μωράκια μας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια .γύρισα και εγώ .

Λοιπόν στον καρδιοτοκογράφο είχα αρκετές συσπασεις. Τις είδε και ο γιατρός. Μου λέει αν το κεφάλι ήταν κάτω θα ξεκίναγε τοκετός με τόσες συσπάσεις.αλλα επειδή είναι ισχιακό, θα σε πηγαίνει έτσι. 

Μου έδωσε μαγνήσιο και προγεστερόνη για να καθυστερήσουμε να μην γεννήσω τώρα. Και με έβαλε και διάλεξα ημερομηνία σε δύο βδομάδες. Από το άλλο Σάββατο μου λέει όποτε θες. 

Κλείσαμε λοιπόν 22 του μήνα προγραμματισμένη καισαρική εκτός απροόπτου ( αν σπάσουν τα νερά που είναι εύκολο λέει έτσι όπως είναι με τα πόδια κάτω. Ή αν αρχίσουν οι έντονες συσπάσεις . Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να μπω κατευθείαν ) .  Να υποδεχτούμε το μωράκι μας. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ οι μάγκες μας την έκαναν! Σας γράφω από Ρέα! Γεννήσανε 8/9/22 ανήμερα της Παναγίας της τσαμπικας που τα έχω τάξει και των γενεθλίων της Παναγίας! 

Είμαστε ολίγον τι προωρακια καθώς μόλις μπήκα στην 35η εβδομάδα, 34+0, οπότε είμαστε προς το παρόν στην μεν. Ο ένας ο κύριος βγήκε 2350 και ο άλλος 1950...αυτός ο ζουζούνος μας έκανε τ ζημιά κ έσπασε τα νερά στις 2.30 τα ξημερώματα!! Τα μικρακια μου είναι καλά χωρίς να χρειάζονται υποστήριξη...μόνο για λίγες ώρες ο μεγάλος πήρε λίγο οξυγόνο αλλά όχι με σωληνάκι! Εγώ είμαι καλά....έχω βγάλει καθετήρα και όρους και εχω σηκωθεί από τις 12 το πρωί...έχω κατέβει ακόμη και στο καφέ να δω τους γονείς μου... προσπαθούμε με το θήλαστρο αλλά προς το παρόν έχουμε σταγονουλες μόνο!! Αυταααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια μ οι μάγκες μας την έκαναν! Σας γράφω από Ρέα! Γεννήσανε 8/9/22 ανήμερα της Παναγίας της τσαμπικας που τα έχω τάξει και των γενεθλίων της Παναγίας! 

Είμαστε ολίγον τι προωρακια καθώς μόλις μπήκα στην 35η εβδομάδα, 34+0, οπότε είμαστε προς το παρόν στην μεν. Ο ένας ο κύριος βγήκε 2350 και ο άλλος 1950...αυτός ο ζουζούνος μας έκανε τ ζημιά κ έσπασε τα νερά στις 2.30 τα ξημερώματα!! Τα μικρακια μου είναι καλά χωρίς να χρειάζονται υποστήριξη...μόνο για λίγες ώρες ο μεγάλος πήρε λίγο οξυγόνο αλλά όχι με σωληνάκι! Εγώ είμαι καλά....έχω βγάλει καθετήρα και όρους και εχω σηκωθεί από τις 12 το πρωί...έχω κατέβει ακόμη και στο καφέ να δω τους γονείς μου... προσπαθούμε με το θήλαστρο αλλά προς το παρόν έχουμε σταγονουλες μόνο!! Αυταααα

Κορίτσι μουυυυ να σου ζήσουν!!!!!! Να είναι καλότυχα κ ευλογημένα!!!!!! Με το καλό να γυρίσετε όλοι σπίτι σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Κ εγώ κάπως τα ίδια με εσάς! Κάναμε non stress όλα καλά! Θα ξανά πάω την άλλη Πέμπτη (αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε 🤣) όπου θα με δει κ με υπέρηχο! Αναμονή λοιπόν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Κορίτσια μ οι μάγκες μας την έκαναν! Σας γράφω από Ρέα! Γεννήσανε 8/9/22 ανήμερα της Παναγίας της τσαμπικας που τα έχω τάξει και των γενεθλίων της Παναγίας! 

Είμαστε ολίγον τι προωρακια καθώς μόλις μπήκα στην 35η εβδομάδα, 34+0, οπότε είμαστε προς το παρόν στην μεν. Ο ένας ο κύριος βγήκε 2350 και ο άλλος 1950...αυτός ο ζουζούνος μας έκανε τ ζημιά κ έσπασε τα νερά στις 2.30 τα ξημερώματα!! Τα μικρακια μου είναι καλά χωρίς να χρειάζονται υποστήριξη...μόνο για λίγες ώρες ο μεγάλος πήρε λίγο οξυγόνο αλλά όχι με σωληνάκι! Εγώ είμαι καλά....έχω βγάλει καθετήρα και όρους και εχω σηκωθεί από τις 12 το πρωί...έχω κατέβει ακόμη και στο καφέ να δω τους γονείς μου... προσπαθούμε με το θήλαστρο αλλά προς το παρόν έχουμε σταγονουλες μόνο!! Αυταααα

Καλημέρα κορίτσι μου να σου ζήσουν τα μωράκια σου να τα χαίρεσαι και γρήγορα στο σπίτι σας.τι ωραία που είσαι μια χαρά. Μπράβο σου!αν έχεις χρόνο πες μας πως ηταν η εμπειρία σου στο Ρέα γιατί κ εγώ θα μπω τη Δευτέρα.

Εύχομαι ότι καλύτερο στα ζουζουνια σου και σε εσενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Olia4 @babyblue94λίγο αναμονή και για εσάς ακόμη και τελειώνετε.μεχρι τις 25 θα έχουν έρθει όλα τα μωράκια της ομάδας μας και θα λέμε τελείως διαφορετικά νέα.με το καλό όλες μας

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Και εμείς εν αναμονή, έκανα εχθές nst έδειξε 2 συσπάσεις αραιές θα κάνω κ αύριο το πρωί . Τη Δευτέρα θα με δει ο γιατρός.  Εάν δεν γεννήσω νωρίτερα,στις 14 γεννάμε! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...