Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!

γενικά στην καισαρική δεν αφήνουν το σύζυγο μέσα - είναι κανονικό χειρουργείο, υποθέτω γι αυτό.

στην καισιαρικη κανονικά μένεις μέσα 4 βραδιά αλλά μια γνωστή μου πρόσφατα στο Ιασώ έμεινε 3. 
 

@Elkολα καλά θα πάνε ❤️
 

σε άλλα νέα εμείς χθες κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο. Και από εκείνη τη στιγμή έχουν αρχίσει οι γουλιτσες. Δεν ξέρω αν σχετίζονται αλλά τόσο καιρό ποτέ δεν έβγαζε γουλιτσες. Νομίζω πως ζορίζεται με την ποσότητα του φαγητού που μας έχει πει να τρώει η γιατρός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Mairy22 δεν επιτρέπεται πουθενά με καισαρική κατά τη διάρκεια, αλλανομιζω πως αφήνουν να έρθει να σε δει στην ανάνηψη για λίγο, τα κορίτσια που γέννησαν ηδη σιγουρα ξερουν καλύτερα 

@Olia4αχ και εγώ φουσκωνω ,κάθε μέρα μου φαίνεται και πιο πολύ.οι τελευταίοι μήνες μου φαίνονται ατέλειωτοι 

Ποια έχει γιατρό τώρα?

Εγώ έχω Τετάρτη περιμένω πως και πως να δω τι θα πει

@blueheartσυνήθως κάνουν πυρετό απ ότι ξέρω οπότε τυχερή είσαι, πήρε κι αλλο βάρος το μωράκι σου ?πως είναι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !!!δεν επιτρέπεται ο σύζυγος μέσα στην καισαρική είτε με ολική είτε με επισκληριδιο !εγώ που έκανα ολική είδα τους δικούς μου ακριβώς μετά την ανάνηψη...Μ είχαν εκεί λίγο μέχρι να χαλαρώσω ,να επανέλθουν όσο γίνεται οι αισθήσεις κ μετά πήγα είδα τους δικούς μου κ μου έφεραν το νινακι...δε καταλαβαίνα πολλα αλλά οκ...

Μετά πήγα δωμάτιο κ όλα καλά !εγώ γέννησα Κυριακή ξημέρωμα και πέμπτη βγήκα...δε ξέρω αν λήφθηκε υπόψιν και η Κυριακή ...

@blueheartεμένα κάνει γουλιτσες μέρες τώρα...κ εμετό έχουμε κάνει μια φορά...μπορεί να μην είναι απ' το εμβόλιο.γιατι σε ανησυχεί ;;μπορεί να τρώει καλα.εμας έτσι μας είχε πει η παιδίατρος κ για τις δουλειές κ για τον εμετό..τι εμβόλιο κάνατε !!;;είναι ανήσυχο το μωράκι ;;πάλι καλά όντως που δε σήκωσε πυρετό !κάθε πότε τρώει!;εμείς έχουμε κολικούς...κάθε βράδυ...αφήστε..

@Katerina.τέλεια !λίγες ημέρες ακόμα αναμονής και θα μάθεις νέα !!

 

Αχ κοριτσια τι ωραία που φουσκωνετε !!πλησιάζετε όλες σας !!

@Elkλογικά όλα τα συναισθήματα !!κ οι ανησυχίες και με το δρόμο κ λοιπά...όπως κ να έχει θα θηλάζεις πριν φύγεις απ' το μαιευτήριο...ναι ο κάδος κλείνει όλες τις μυρωδιές !!κ είναι κ ψηλός ούτε σκύβω ούτε τίποτα...γενικά πιστεύω η αλλαξιερα πρέπει να είναι καλά οργανωμένη για τη δική μας άνεση !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

@Mairy22 δεν επιτρέπεται πουθενά με καισαρική κατά τη διάρκεια, αλλανομιζω πως αφήνουν να έρθει να σε δει στην ανάνηψη για λίγο, τα κορίτσια που γέννησαν ηδη σιγουρα ξερουν καλύτερα 

@Olia4αχ και εγώ φουσκωνω ,κάθε μέρα μου φαίνεται και πιο πολύ.οι τελευταίοι μήνες μου φαίνονται ατέλειωτοι 

Ποια έχει γιατρό τώρα?

Εγώ έχω Τετάρτη περιμένω πως και πως να δω τι θα πει

@blueheartσυνήθως κάνουν πυρετό απ ότι ξέρω οπότε τυχερή είσαι, πήρε κι αλλο βάρος το μωράκι σου ?πως είναι?

 

Ναι και σε εμάς μόνο στην ανάνηψη άφησαν τον σύζυγο να έρθει να με επισκεφτεί.
 

ευτυχώς πυρετό δεν έκανε, φαντάζομαι εφόσον πέρασε η νύχτα θα μείνει απυρετος. χθες ήταν 2550. Πήρε 210 γρ από την έξοδο της Παρασκευής οπότε πιστεύω πως τα πηγαίνουμε καλά. 
 

με το καλό να πας στον γιατρό την Τετάρτη να δεις που βρίσκεσαι. Πλησιάζει και η δική σου μέρα επιτέλους ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!δεν επιτρέπεται ο σύζυγος μέσα στην καισαρική είτε με ολική είτε με επισκληριδιο !εγώ που έκανα ολική είδα τους δικούς μου ακριβώς μετά την ανάνηψη...Μ είχαν εκεί λίγο μέχρι να χαλαρώσω ,να επανέλθουν όσο γίνεται οι αισθήσεις κ μετά πήγα είδα τους δικούς μου κ μου έφεραν το νινακι...δε καταλαβαίνα πολλα αλλά οκ...

Μετά πήγα δωμάτιο κ όλα καλά !εγώ γέννησα Κυριακή ξημέρωμα και πέμπτη βγήκα...δε ξέρω αν λήφθηκε υπόψιν και η Κυριακή ...

@blueheartεμένα κάνει γουλιτσες μέρες τώρα...κ εμετό έχουμε κάνει μια φορά...μπορεί να μην είναι απ' το εμβόλιο.γιατι σε ανησυχεί ;;μπορεί να τρώει καλα.εμας έτσι μας είχε πει η παιδίατρος κ για τις δουλειές κ για τον εμετό..τι εμβόλιο κάνατε !!;;είναι ανήσυχο το μωράκι ;;πάλι καλά όντως που δε σήκωσε πυρετό !κάθε πότε τρώει!;εμείς έχουμε κολικούς...κάθε βράδυ...αφήστε..

@Katerina.τέλεια !λίγες ημέρες ακόμα αναμονής και θα μάθεις νέα !!

 

 

Ανησύχησα γιατί δεν μου το είχε ξανακάνει. Το hexyon κάναμε - το πρώτο το εξαπλο. Τα εμβόλια τα κάνουμε με την κανονική και όχι με τη διορθωμένη ηλικία, χθες γίναμε δυο μηνών ❤️ 
 

τρωει 60 ml ανα 3 ώρες. Από τα 45 και πάνω ομως τον βλέπω ότι ζορίζεται. 

η δική σου πήρε βάρος; πως τα πάτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irini5

@blueheart

Τι τέλεια που μεγαλώνουν τα μωράκια σας...και οι δύο στα δωμάτια σας τα έχετε να φανταστώ ε ?σε λικνο?

Το βράδυ κάθε πότε ξυπνάνε?έχετε βγει καθόλου έξω?

Πολλές απορίες!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina. είπε:

@Mairy22 δεν επιτρέπεται πουθενά με καισαρική κατά τη διάρκεια, αλλανομιζω πως αφήνουν να έρθει να σε δει στην ανάνηψη για λίγο, τα κορίτσια που γέννησαν ηδη σιγουρα ξερουν καλύτερα 

@Olia4αχ και εγώ φουσκωνω ,κάθε μέρα μου φαίνεται και πιο πολύ.οι τελευταίοι μήνες μου φαίνονται ατέλειωτοι 

Ποια έχει γιατρό τώρα?

Εγώ έχω Τετάρτη περιμένω πως και πως να δω τι θα πει

@blueheartσυνήθως κάνουν πυρετό απ ότι ξέρω οπότε τυχερή είσαι, πήρε κι αλλο βάρος το μωράκι σου ?πως είναι?

 

Εγώ έχω επαναλλειπτικη ντομπλερ την τριτη. Αν δούμε ότι μεγαλώνει αργά θα μου δώσει ημερομηνία. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!δεν επιτρέπεται ο σύζυγος μέσα στην καισαρική είτε με ολική είτε με επισκληριδιο !εγώ που έκανα ολική είδα τους δικούς μου ακριβώς μετά την ανάνηψη...Μ είχαν εκεί λίγο μέχρι να χαλαρώσω ,να επανέλθουν όσο γίνεται οι αισθήσεις κ μετά πήγα είδα τους δικούς μου κ μου έφεραν το νινακι...δε καταλαβαίνα πολλα αλλά οκ...

Μετά πήγα δωμάτιο κ όλα καλά !εγώ γέννησα Κυριακή ξημέρωμα και πέμπτη βγήκα...δε ξέρω αν λήφθηκε υπόψιν και η Κυριακή ...

@blueheartεμένα κάνει γουλιτσες μέρες τώρα...κ εμετό έχουμε κάνει μια φορά...μπορεί να μην είναι απ' το εμβόλιο.γιατι σε ανησυχεί ;;μπορεί να τρώει καλα.εμας έτσι μας είχε πει η παιδίατρος κ για τις δουλειές κ για τον εμετό..τι εμβόλιο κάνατε !!;;είναι ανήσυχο το μωράκι ;;πάλι καλά όντως που δε σήκωσε πυρετό !κάθε πότε τρώει!;εμείς έχουμε κολικούς...κάθε βράδυ...αφήστε..

@Katerina.τέλεια !λίγες ημέρες ακόμα αναμονής και θα μάθεις νέα !!

 

Αχ κοριτσια τι ωραία που φουσκωνετε !!πλησιάζετε όλες σας !!

@Elkλογικά όλα τα συναισθήματα !!κ οι ανησυχίες και με το δρόμο κ λοιπά...όπως κ να έχει θα θηλάζεις πριν φύγεις απ' το μαιευτήριο...ναι ο κάδος κλείνει όλες τις μυρωδιές !!κ είναι κ ψηλός ούτε σκύβω ούτε τίποτα...γενικά πιστεύω η αλλαξιερα πρέπει να είναι καλά οργανωμένη για τη δική μας άνεση !

Δηλαδή γεννησες μετά σε πάνε σε ένα δωματιακι να συνέλθεις και σου φέρνουν εκεί το μωρό και τους συγγενεις; ; Ωστόσο το έχουν δείξει στον άντρα σου ή εκεί θα το δει μαζί σου πρώτη φορά ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

@irini5

@blueheart

Τι τέλεια που μεγαλώνουν τα μωράκια σας...και οι δύο στα δωμάτια σας τα έχετε να φανταστώ ε ?σε λικνο?

Το βράδυ κάθε πότε ξυπνάνε?έχετε βγει καθόλου έξω?

Πολλές απορίες!😄

Εγώ ακολουθώ το προγραμμα ταΐσματος που είχε στη ΜΕΝΝ ανα τρίωρο 8-11–2-5 γιατί έτσι έχει μάθει.

Βάζω ξυπνητήρι 15 λεπτά πριν, τον αλλάζω, πλένω και τον ταΐζω.

Τον έχουμε στο δωμάτιο σε καλαθουνα προς το παρόν 

εξω βγήκαμε μόνο για να πάμε εκκλησία να σαραντισουμε και χθες που πήγαμε στην παιδίατρο. Αύριο θα βγούμε μια βόλτα αν θα έχει καλό καιρό. Θα πάμε το πρωί στο Ρεα για εξετάσεις αίματος και μετά βλέπουμε ανάλογα τον καιρό και τη διάθεση του μικρού 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Ανησύχησα γιατί δεν μου το είχε ξανακάνει. Το hexyon κάναμε - το πρώτο το εξαπλο. Τα εμβόλια τα κάνουμε με την κανονική και όχι με τη διορθωμένη ηλικία, χθες γίναμε δυο μηνών ❤️ 
 

τρωει 60 ml ανα 3 ώρες. Από τα 45 και πάνω ομως τον βλέπω ότι ζορίζεται. 

η δική σου πήρε βάρος; πως τα πάτε; 

Εγώ δε ξέρω με mlνα σου πω...τρώει ανά δυώρο πάνω κάτω..έχουμε φτάσει 2600 από 2090που βγήκαμε μέσα δλδ σε 15ημερες..

μας έχει πει η παιδίατρος θηλασμός αλλαγή Πάνας κ τοπικό μπανακι αν είναι απαραίτητο και πάλι θηλασμό..αρκετά κουραστικό ..κ ήδη έχω θέματα με τον ώμο μου..είχα από πριν..δε γλιτώνω τις φυσικοθεραπείες..κ που να είχα κάνα μεγαλύτερο μωράκι ..κ γενικά ο άντρας μου το έχει αγκαλιά περισσότερο...

Μην ανησυχείς για τις γουλιτσες...διώχνουν το γάλα που δεν μπορούν να πέψουν είπε η γιατρός μας..κάθε πότε πάτε παιδίατρο ;;

Τι εξετάσεις αίματος είναι αυτές ;;;ωχ..θα ταλαιπωρηθεί πάλι το νινακι..

Ναι να βγείτε θα είναι η πρώτη σας βόλτα !!

Εννοείς ότι το δίμηνο είναι απ' τη στιγμή που γεννιέται ανεξάρτητων βδομάδων κύησης αν κατάλαβα καλά...;;

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

@irini5

@blueheart

Τι τέλεια που μεγαλώνουν τα μωράκια σας...και οι δύο στα δωμάτια σας τα έχετε να φανταστώ ε ?σε λικνο?

Το βράδυ κάθε πότε ξυπνάνε?έχετε βγει καθόλου έξω?

Πολλές απορίες!😄

Εμείς στο λίκνο ναι ..έχουμε μετακομίσει σαλόνι για να είμαι πιο άνετη με την τομή...κ πολύ φωλιτσα...καλαθουνα για καμιά βόλτα μέσα στο σπίτι στο καρότσι...εμείς ξυπναμε ανά δυώρο μέσο όρο...αλλά κάποια βραδιά σηκώνομαι κ λίγο πιο μετά ..δε την παλεύω !!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ έχω επαναλλειπτικη ντομπλερ την τριτη. Αν δούμε ότι μεγαλώνει αργά θα μου δώσει ημερομηνία. 

Δηλαδή γεννησες μετά σε πάνε σε ένα δωματιακι να συνέλθεις και σου φέρνουν εκεί το μωρό και τους συγγενεις; ; Ωστόσο το έχουν δείξει στον άντρα σου ή εκεί θα το δει μαζί σου πρώτη φορά ;

Γέννησα...με πήγαν στην ανάνηψη..έδειξαν το μωρό σε κάποιους κοντινούς μου που είχαν έρθει...μετά με πήγαν έμενα εκεί που ήταν οι αγαπημένοι μου τους είδα και έβαλαν το μωράκι πάνω μου κ το ξαναείδαν κ αυτοί...κ εκμασταν όλοι μαζί !!!θυμάμαι τις σκηνές αλλά όχι το μωράκι..ήμουν μουδιασμενοι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 

Αχ ευχαριστούμε πολύ που μας λύνετε τις απορίες μας!!

@Elk με το καλό κορίτσι μου σήμερα να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου θα περιμένουμε τα νέα σου.πολλες αγκαλιές σου στέλνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Εγώ δε ξέρω με mlνα σου πω...τρώει ανά δυώρο πάνω κάτω..έχουμε φτάσει 2600 από 2090που βγήκαμε μέσα δλδ σε 15ημερες..

μας έχει πει η παιδίατρος θηλασμός αλλαγή Πάνας κ τοπικό μπανακι αν είναι απαραίτητο και πάλι θηλασμό..αρκετά κουραστικό ..κ ήδη έχω θέματα με τον ώμο μου..είχα από πριν..δε γλιτώνω τις φυσικοθεραπείες..κ που να είχα κάνα μεγαλύτερο μωράκι ..κ γενικά ο άντρας μου το έχει αγκαλιά περισσότερο...

Μην ανησυχείς για τις γουλιτσες...διώχνουν το γάλα που δεν μπορούν να πέψουν είπε η γιατρός μας..κάθε πότε πάτε παιδίατρο ;;

Τι εξετάσεις αίματος είναι αυτές ;;;ωχ..θα ταλαιπωρηθεί πάλι το νινακι..

Ναι να βγείτε θα είναι η πρώτη σας βόλτα !!

Εννοείς ότι το δίμηνο είναι απ' τη στιγμή που γεννιέται ανεξάρτητων βδομάδων κύησης αν κατάλαβα καλά...;;

Εμείς στο λίκνο ναι ..έχουμε μετακομίσει σαλόνι για να είμαι πιο άνετη με την τομή...κ πολύ φωλιτσα...καλαθουνα για καμιά βόλτα μέσα στο σπίτι στο καρότσι...εμείς ξυπναμε ανά δυώρο μέσο όρο...αλλά κάποια βραδιά σηκώνομαι κ λίγο πιο μετά ..δε την παλεύω !!

 

Γέννησα...με πήγαν στην ανάνηψη..έδειξαν το μωρό σε κάποιους κοντινούς μου που είχαν έρθει...μετά με πήγαν έμενα εκεί που ήταν οι αγαπημένοι μου τους είδα και έβαλαν το μωράκι πάνω μου κ το ξαναείδαν κ αυτοί...κ εκμασταν όλοι μαζί !!!θυμάμαι τις σκηνές αλλά όχι το μωράκι..ήμουν μουδιασμενοι ..

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

@irini5 Γενικές αίματος πρέπει να κάνουμε επαναληπτικές. Έχει χαμηλό αιματοκρίτη και παίρνει σίδηρο οπότε θέλει παρακολούθηση. Παιδίατρο μας είπε μια φορά το μήνα εκτός αν φυσικά χρειαστούμε κάτι - που εύχομαι να μην χρειαστούμε ποτέ τίποτα. Μετά την Τρίτη θα πάμε πάλι στο Ρεα για εξέταση από τον οφθαλμίατρο και μέσα Σεπτέμβρη θα κάνουμε επαναληπτικους υπερήχους. Φαντάζομαι πως τα μωράκια εκτός ΜΕΝΝ δεν χρειάζονται τόσες εξετάσεις αλλά αισθάνομαι μια ασφάλεια ότι τον έχουν ελέγξει για τα πάντα. Εμείς σαν προωρακια έχουμε δυο ηλικίες, την κανονική που είναι η ημερομηνία γέννησης και την διορθωμένη που είναι από την ΠΗΤ. Την ανάπτυξη και άλλα milestones τα μετράμε από την ΠΗΤ. Τα εμβόλια όμως γίνονται με την κανονική. 

η μικρούλα σας πήρε γρήγορα βάρος. Συνήθως στις 10 μέρες ανακτούν το βάρος γέννησης. Εσάς πήγε πολύ καλύτερα! Μπράβο. φαίνεται πως τα πηγαίνεις πολύ καλά με τον θηλασμό οπότε χαλάλι η ταλαιπωρία που περνάς 

@Elkμε το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι σας σήμερα! Θα περιμένουμε τα νέα σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

@Mairy22 δεν επιτρέπεται πουθενά με καισαρική κατά τη διάρκεια, αλλανομιζω πως αφήνουν να έρθει να σε δει στην ανάνηψη για λίγο, τα κορίτσια που γέννησαν ηδη σιγουρα ξερουν καλύτερα 

@Olia4αχ και εγώ φουσκωνω ,κάθε μέρα μου φαίνεται και πιο πολύ.οι τελευταίοι μήνες μου φαίνονται ατέλειωτοι 

Ποια έχει γιατρό τώρα?

Εγώ έχω Τετάρτη περιμένω πως και πως να δω τι θα πει

@blueheartσυνήθως κάνουν πυρετό απ ότι ξέρω οπότε τυχερή είσαι, πήρε κι αλλο βάρος το μωράκι σου ?πως είναι?

 

Εγώ την Πέμπτη έχω non stress!!!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Να σας πω και εγώ τα νέα μας! Χθες είχαμε ντοπλερ και γιατρό... 32+1 χθες τα ζουζούνια μας ήταν 1850 ο ένας και 1950 ο άλλος...αντιστάσεις αρτηρίες πλακούντα υγρά κλπ όλα άψογα! Κ ο τράχηλος 3,1... οπότε εκεί που το αρχικό πλάνο ήταν 35 με 36 εβδομάδα τώρα πήγαμε στην 38η! Το μόνο αρνητικό σχετικά είναι ότι το στομάχι μου συνεχίζει να είναι χάλια οπότε επίσημα είμαι- 10 κιλά!! Βέβαια αφού δεν επηρεάζονται τα ζουζούνια λίγο το κακό!

Σήμερα πήραμε και τα καρότσια μας και τις βάσεις και τα στρώματα για τις καλαθουνες μας 😀😀😀😀😀 είμαι πολύ ενθουσιασμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια γέννησα σήμερα το πρωι 3280 γραμμάρια προσπάθησα για φυσιολογικό μου έβαλαν υπόθετο για συσπάσεις αλλά τζίφος δεν είχα καθόλου πόνο 8 ώρες περίμενα να έχω έστω λίγα πονακια αλλά μπα όποτε πήγα για καισαρική με ολική νάρκωση δεν μπόρεσαν να κάνουν επισκληρίδειο λόγο χειρουργημένης μέσης 

Με τον θηλασμό πάμε αρκετά καλά έπιασε αμέσως 

Πόνους από την καισαρική δεν έχω είμαι πολύ καλά μπορω να πω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γέννησα σήμερα το πρωι 3280 γραμμάρια προσπάθησα για φυσιολογικό μου έβαλαν υπόθετο για συσπάσεις αλλά τζίφος δεν είχα καθόλου πόνο 8 ώρες περίμενα να έχω έστω λίγα πονακια αλλά μπα όποτε πήγα για καισαρική με ολική νάρκωση δεν μπόρεσαν να κάνουν επισκληρίδειο λόγο χειρουργημένης μέσης 

Με τον θηλασμό πάμε αρκετά καλά έπιασε αμέσως 

Πόνους από την καισαρική δεν έχω είμαι πολύ καλά μπορω να πω 😊

Μπράβο!!! Να σας ζήσει!!! Να ναι πάντα γέρο!!!! Υπέροχα νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γέννησα σήμερα το πρωι 3280 γραμμάρια προσπάθησα για φυσιολογικό μου έβαλαν υπόθετο για συσπάσεις αλλά τζίφος δεν είχα καθόλου πόνο 8 ώρες περίμενα να έχω έστω λίγα πονακια αλλά μπα όποτε πήγα για καισαρική με ολική νάρκωση δεν μπόρεσαν να κάνουν επισκληρίδειο λόγο χειρουργημένης μέσης 

Με τον θηλασμό πάμε αρκετά καλά έπιασε αμέσως 

Πόνους από την καισαρική δεν έχω είμαι πολύ καλά μπορω να πω 😊

Μπράβο κορίτσι μου να σου ζήσει να είναι γερό και τυχερό το μωράκι σου.οτι καλύτερο εύχομαι ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να σας πω και εγώ τα νέα μας! Χθες είχαμε ντοπλερ και γιατρό... 32+1 χθες τα ζουζούνια μας ήταν 1850 ο ένας και 1950 ο άλλος...αντιστάσεις αρτηρίες πλακούντα υγρά κλπ όλα άψογα! Κ ο τράχηλος 3,1... οπότε εκεί που το αρχικό πλάνο ήταν 35 με 36 εβδομάδα τώρα πήγαμε στην 38η! Το μόνο αρνητικό σχετικά είναι ότι το στομάχι μου συνεχίζει να είναι χάλια οπότε επίσημα είμαι- 10 κιλά!! Βέβαια αφού δεν επηρεάζονται τα ζουζούνια λίγο το κακό!

Σήμερα πήραμε και τα καρότσια μας και τις βάσεις και τα στρώματα για τις καλαθουνες μας 😀😀😀😀😀 είμαι πολύ ενθουσιασμενη!

Πολύ καλά τα ζουζουνια σου μπράβο σας μεγαλώνουν τέλεια. Μεγια και τα ψώνια σας. Η αλήθεια είναι ότι τα ψώνια μας κάνουν να νιώθουμε υπέροχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@irini5  γέννησε  08/08 36η εβδομάδα κοριτσακι 😻

@blueheart γέννησε 25/06 30η εβδομάδα αγορακι 😎

@Μαργαρίτσ γέννησε . 11/08 37η εβδομάδα  κοριτσακι 😻

@Elk    γέννησε 27/08 40 η εβδομάδα κοριτσακι 😻

 

@babyblue94   ΠΗΤ 30/09  κοριτσάκι 😻

@Olia4     ΠΗΤ 23/09 αγορακι😎

@Mairy22. ΠΗΤ  24/09 αγορακι 😎

@mariakater  24/09 αγορακι😎

@Katerina. 26/09 αγοράκι 😎

@tina21.  20/10   αγοράκια😎

@do-re-mi-fa-sol-la-si. ΠΗΤ 27/09 αγοράκι 😎

@Maria1722 ΠΗΤ. 24/09 κοριτσάκι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

@irini5  γέννησε  08/08 36η εβδομάδα κοριτσακι 😻

@blueheart γέννησε 25/06 30η εβδομάδα αγορακι 😎

@Μαργαρίτσ γέννησε . 11/08 37η εβδομάδα  κοριτσακι 😻

@Elk    γέννησε 27/08 40 η εβδομάδα κοριτσακι 😻

 

@babyblue94   ΠΗΤ 30/09  κοριτσάκι 😻

@Olia4     ΠΗΤ 23/09 αγορακι😎

@Mairy22. ΠΗΤ  24/09 αγορακι 😎

@mariakater  24/09 αγορακι😎

@Katerina. 26/09 αγοράκι 😎

@tina21.  20/10   αγοράκια😎

@do-re-mi-fa-sol-la-si. ΠΗΤ 27/09 αγοράκι 😎

@Maria1722 ΠΗΤ. 24/09 κοριτσάκι 

Άντε κορίτσια με το καλό όλες σας να έρθουν στην αγκαλιά σας 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elk είπε:

Άντε κορίτσια με το καλό όλες σας να έρθουν στην αγκαλιά σας 💕

Σε ευχαριστούμε πολύ❣️❣️ να το χαίρεσαι για πάντα το μωράκι σου. Και να είστε ευτυχισμένοι και ενωμενοι 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γέννησα σήμερα το πρωι 3280 γραμμάρια προσπάθησα για φυσιολογικό μου έβαλαν υπόθετο για συσπάσεις αλλά τζίφος δεν είχα καθόλου πόνο 8 ώρες περίμενα να έχω έστω λίγα πονακια αλλά μπα όποτε πήγα για καισαρική με ολική νάρκωση δεν μπόρεσαν να κάνουν επισκληρίδειο λόγο χειρουργημένης μέσης 

Με τον θηλασμό πάμε αρκετά καλά έπιασε αμέσως 

Πόνους από την καισαρική δεν έχω είμαι πολύ καλά μπορω να πω 😊

Καλημέρα!!!
 

Να σας ζήσει κορίτσι μου ❤️ Γερή και τυχερή να είναι σε όλη της ζωή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να σας πω και εγώ τα νέα μας! Χθες είχαμε ντοπλερ και γιατρό... 32+1 χθες τα ζουζούνια μας ήταν 1850 ο ένας και 1950 ο άλλος...αντιστάσεις αρτηρίες πλακούντα υγρά κλπ όλα άψογα! Κ ο τράχηλος 3,1... οπότε εκεί που το αρχικό πλάνο ήταν 35 με 36 εβδομάδα τώρα πήγαμε στην 38η! Το μόνο αρνητικό σχετικά είναι ότι το στομάχι μου συνεχίζει να είναι χάλια οπότε επίσημα είμαι- 10 κιλά!! Βέβαια αφού δεν επηρεάζονται τα ζουζούνια λίγο το κακό!

Σήμερα πήραμε και τα καρότσια μας και τις βάσεις και τα στρώματα για τις καλαθουνες μας 😀😀😀😀😀 είμαι πολύ ενθουσιασμενη!

Μα τι όμορφα νέα! Μεγαλώνουν τέλεια τα μωράκια σου. Λίγο ακόμα έμεινε. Με το καλό να τα υποδεχτείς ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γέννησα σήμερα το πρωι 3280 γραμμάρια προσπάθησα για φυσιολογικό μου έβαλαν υπόθετο για συσπάσεις αλλά τζίφος δεν είχα καθόλου πόνο 8 ώρες περίμενα να έχω έστω λίγα πονακια αλλά μπα όποτε πήγα για καισαρική με ολική νάρκωση δεν μπόρεσαν να κάνουν επισκληρίδειο λόγο χειρουργημένης μέσης 

Με τον θηλασμό πάμε αρκετά καλά έπιασε αμέσως 

Πόνους από την καισαρική δεν έχω είμαι πολύ καλά μπορω να πω 😊

Καλημέρα κορίτσια!!!τι ωραία νέα !!!

Να σας ζήσει το νινακι σας το γλυκό !!να είναι πάντα υγιές και καλότυχο !!με το καλό να το πάρετε σπίτι σας !!

Δεν πειράζει για την ολική..φαντάζομαι άλλωστε δε θα κατάλαβες τίποτα !!χαίρομαι πολύ..περιμένουμε νεότερα σας σύντομα !!

@blueheartδε το ήξερα καθόλου αυτό με τις δύο ημερομηνίες..προφανώς ισχύει και για εμάς ως πρόωρακια..η παιδίατρος δε μας είπε τίποτα..

Να σε ρωτήσω οι πόνοι της καισαρικής ποτέ έφυγαν ;;νιώθω έντονα τραβήγματα σε κάποιες κινήσεις μόνο απ' τη μια πλευρά !..επίσης περπαταγες ;;ο γιατρός μου είπε να βγαίνω βόλτες να περπατάω αλλά θέλω να κρατήσω το 40ημερο..δε ξέρω μήπως πρέπει να πάω να ξαναδεί την τομή..

στις πριν 19 ώρες, ο/η tina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να σας πω και εγώ τα νέα μας! Χθες είχαμε ντοπλερ και γιατρό... 32+1 χθες τα ζουζούνια μας ήταν 1850 ο ένας και 1950 ο άλλος...αντιστάσεις αρτηρίες πλακούντα υγρά κλπ όλα άψογα! Κ ο τράχηλος 3,1... οπότε εκεί που το αρχικό πλάνο ήταν 35 με 36 εβδομάδα τώρα πήγαμε στην 38η! Το μόνο αρνητικό σχετικά είναι ότι το στομάχι μου συνεχίζει να είναι χάλια οπότε επίσημα είμαι- 10 κιλά!! Βέβαια αφού δεν επηρεάζονται τα ζουζούνια λίγο το κακό!

Σήμερα πήραμε και τα καρότσια μας και τις βάσεις και τα στρώματα για τις καλαθουνες μας 😀😀😀😀😀 είμαι πολύ ενθουσιασμενη!

Άντε όλα τέλεια !!!τα έχεις πάει περίφημα και δίδυμη εγκυμοσύνη !!δε το συζητώ !!με το καλό να τα πάρεις αγκαλίτσα !!

Με γεια ο εξοπλισμός σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα μπήκα στην μήνα μου. Το πρωί ξύπνησα με λίγο βρεγμένη μπλούζα . Ήμουν στα πλάγια και πίεζα το δεξί στήθος κάπως και είχα βγάλει γάλα. Μετά λέω ιδέα μου θα είναι. Μπορεί να είναι νερό..

Αλλά πριν λίγο που έκατσα πάλι στα πλάγια άρχισε πάλι να βγάζει .....είναι φυσιολογικό αυτό ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα μπήκα στην μήνα μου. Το πρωί ξύπνησα με λίγο βρεγμένη μπλούζα . Ήμουν στα πλάγια και πίεζα το δεξί στήθος κάπως και είχα βγάλει γάλα. Μετά λέω ιδέα μου θα είναι. Μπορεί να είναι νερό..

Αλλά πριν λίγο που έκατσα πάλι στα πλάγια άρχισε πάλι να βγάζει .....είναι φυσιολογικό αυτό ;

Καλημέρα ναι είναι φυσιολογικό μην αγχώνεσαι. Υπάρχουν γυναίκες που το έχουν από πολύ νωρίτερα. Προετοιμαζεται το σώμα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...