Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

@Antonia2 σε χαιρετώ και εύχομαι να περνάς σούπερ!!!! Είχα διαβάσει χθες σε ένα άλλο φόρουμ που έψαχνα για την προλακτινη στο google αλλες εμπειρίες γυναικών και διάβασα κάτι που σε αφορά… τα καφέ που εχεις πριν την περίοδο τα είχε και μια άλλη κοπέλα και η εξήγηση που της έδωσε ο γιατρος είναι είτε είναι ακαθαρσίες (που νομίζω αυτό είναι, εγώ προσωπικά) ή τσιμπημένα ανδρογόνα και από οτι θυμάμαι μας είχες πει οτι είναι λίγο ψηλά; 

Ραφαελα μου γλυκια σε ευχαριστω πολυ που με σκεφτηκες!!🌹🌹🌹🌹 Αχ ρε κοριτσια αληθεια με συγκινειτε.....☺️☺️😥😥❤️❤️❤️❤️❤️

Ισχυει αυτο με τα ανδρογονα που μου γραφεις. Γι αυτο αυτο το μηνα θα ξεκινησω τα sinopol που μου συστησε η γυναικολογος. Αφου δοκιμασαμε τα gluco plus κ με πηγε κορδελα (😅😅😅) μου ειπε και ο ενδοκρινολογος να δοκιμασω τα sinopol. 

Εν τω μεταξυ σε αυτο τον κυκλο ειχα καφε απ την πεμπτη το πρωι και σημερα μου ηρθε η περιοδος κανονικα..... Ελεος.... Ευχομαι συντομα να ερθει η καθυστερηση για ολες μας!!!!🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα!!
Τι τέλειες λιακάδες μας κάνει ο Γενάρης! 
ότι πρέπει για μπουγάδα! 

😆😆😆😆🧦🩲👙

Πραγματικα οι μερες ειναι ανοιξιατικες!!! Ηρθα στο παραθαλασσιο χωριουδακι μου και καθε πρωι κανω φωτοσυνθεση στον ηλιο!!!!🌞😎😎😎🌅

Πινουμε καφε διπλα στο κυμα!!

Να περνατε ομορφα οτι κι αν κανετε!!!!!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια. Καλή χρονιά να έχουμε και ελπίζω το 22 να μας φέρει σε όλες μας ένα μωράκι! Εγώ έκανα τελικά 21/12 απόξεση και τέλος Ιανουαρίου θα βγει ο καρυότυπος εμβρύου. Για νέα προσπάθεια δεν έχω μιλήσει ακόμα με τον γιατρό. Περιμένουμε τα αποτελέσματα και να φτιάξει και ο κύκλος μου γιατί ακόμα μέρα παρά μέρα έχω αίμα.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

@Raf123 και εγώ πιστεύω πως όλα θα πάνε καλά από τη στιγμή που σε παρακολουθεί ο γιατρός και δεν το έχεις αφήσει έτσι δεν υπάρχει περίπτωση να μη σου βρει μία λύση θα σε ρυθμίσει εκείνος κατάλληλα για το εμπιστοσύνη.... Μόλις διάβασα τα νέα σου.

Να σου πω και εγώ τη γνώμη μου για την Άμη εμένα πάντως ο γιατρός μου ανεξαρτήτως ηλικίας Δεν κοιτάει ποτέ δύναμη μπορεί να έχεις πολύ χαμηλή άμη και να παράγεις τόσα ωάρια με τις ενέσεις που δεν το πιστεύεις δεν σημαίνει ότι επειδή έχεις τέτοιον αριθμό δεν μπορείς να παρατήσεις ωάρια μπορεί αριθμός τα μάτια σου να φαίνεται μικρός αλλά στην πραγματικότητα να μην είναι δεν βγάζουμε κάθε μήνα τα ίδια ωάρια όλες οι γυναίκες εσύ μπορείς να βγάλεις ένα ωάριο και να κάνει 100 από θέμα ποιότητας και οι άλλοι να βγάλει 90 ωάρια και να μην κάνει κανένα πραγματικά Δεν παίζει ρόλο. Και μία συνάδελφος της θείας μου που είναι νοσηλεύτρια κοπέλα και έχει κάνει πόσες εξωσωματικές σε πολύ μικρή ηλικία που δεν είχε καλής ποιότητας ωάρια δεν μένει και καλές ορμόνες και τα λοιπά λέει η κοπέλα αν και νέα δεν είχε καθόλου καλής ποιότητας ωάρια και δυσκολεύτηκε πάρα πολύ να μείνει έγκυος και έχω και άλλες γνωστές τη κουμπάρα μου της θείας μου της θείας του συντρόφου που έχουνε κάνει και εκείνες όλες εξωσωματική και σε μεγάλη ηλικία κιόλας 40 και κι όμως μιλάνε πολύ εύκολα με ένα μόνο ωάριο πραγματικά δεν πρέπει να το μετράς έτσι. Εσένα σε νοιάζει μόνο η ποιότητα αυτή τη στιγμή και το να είναι όλα σε μία υγιή κατάσταση για να μπορέσεις να κάνεις αυτό το βήμα που θέλεις από κει και πέρα μην κοιτάς νούμερα.

Σε ευχαριστώ πολύ Μιμή μου!!! Εχεις δίκιο έχω εμπιστοσύνη στον γιατρο μου και στην ενδοκρινολόγο! Η ίδια πιστεύει ότι το πρόβλημα είναι η προλακτινη κ όχι η ΑΜΗ. Θα δω κ τι θα μου πει ο γιατρος γιατί δε τον βρήκα αν και μου είπε να τον δω μολις έχω έτοιμη κ την σαλπιγγογραφια.. 

Εσυ πως είσαι; Πως νιωθεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ραφαελα μου γλυκια σε ευχαριστω πολυ που με σκεφτηκες!!🌹🌹🌹🌹 Αχ ρε κοριτσια αληθεια με συγκινειτε.....☺️☺️😥😥❤️❤️❤️❤️❤️

Ισχυει αυτο με τα ανδρογονα που μου γραφεις. Γι αυτο αυτο το μηνα θα ξεκινησω τα sinopol που μου συστησε η γυναικολογος. Αφου δοκιμασαμε τα gluco plus κ με πηγε κορδελα (😅😅😅) μου ειπε και ο ενδοκρινολογος να δοκιμασω τα sinopol. 

Εν τω μεταξυ σε αυτο τον κυκλο ειχα καφε απ την πεμπτη το πρωι και σημερα μου ηρθε η περιοδος κανονικα..... Ελεος.... Ευχομαι συντομα να ερθει η καθυστερηση για ολες μας!!!!🙏🙏🙏

Καλημεραα ❤️❤️ Έλα δε πειράζει μη λυπάσαι να είσαι θετική ότι τον επόμενο μήνα θα κάνει κ την άλλη εξέταση ο άντρας σου και ισως βρείτε τη λύση! Ιςως να βοηθήσει κ η αγωγή αυτή που θα παρεις Εγώ πλέον δινω άλλους 6 μηνες περιθώριο μετά δεν ξέρω πως θα κινηθώ…

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια με διαθεση ετσι και ετσι.. με ποναει και ο αυχενας.. να αυτα παθαινεις οταν γερνας χαχαχαχαχ θελω και παιδι η γρια που λενε και τα αγορια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ραφαελα μου γλυκια σε ευχαριστω πολυ που με σκεφτηκες!!🌹🌹🌹🌹 Αχ ρε κοριτσια αληθεια με συγκινειτε.....☺️☺️😥😥❤️❤️❤️❤️❤️

Ισχυει αυτο με τα ανδρογονα που μου γραφεις. Γι αυτο αυτο το μηνα θα ξεκινησω τα sinopol που μου συστησε η γυναικολογος. Αφου δοκιμασαμε τα gluco plus κ με πηγε κορδελα (😅😅😅) μου ειπε και ο ενδοκρινολογος να δοκιμασω τα sinopol. 

Εν τω μεταξυ σε αυτο τον κυκλο ειχα καφε απ την πεμπτη το πρωι και σημερα μου ηρθε η περιοδος κανονικα..... Ελεος.... Ευχομαι συντομα να ερθει η καθυστερηση για ολες μας!!!!🙏🙏🙏

καλημερα.. να σκεφτεσαι θετικα.. θα εχεις την μετακομιση.. που να φορτωνεσαι τωρα και να εισαι και στην αρχη την εγκυμοσυνης.. θα μου πεις ας ειμουν και θα εβρισκα λυση αλλα λεμε τωρα για θετικη σκεψη με τα δεδομενα που εχεις.. και εγω λεω τωρα θα ανακαινισω την κουζινα μου.. που να ειμαι και εγκυος μεσα στον χαμο.. για να μην με παιρνει απο κατω βασικα το λεω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε? Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Εγώ έχω φρικάρει λίγο... χθες έμαθα πως την προηγούμενη μέρα ήρθα σε στενή επαφή με θετικό κρούσμα κ με έπιασε λίγο πανικός κ σήμερα το πρωί μάθαμε πως είναι θετική η μαμά μου κ η αδερφή μου 🤦‍♀️ Με έχει πιάσει πλέον εντελώς πανικός.... Σε δύο βδομάδες είναι να γεννήσω!!!! Χθες ήμουν Αθήνα για να με δει η γιατρός κ η αδερφή μου είχε όλη μέρα τα παιδιά. Πήγαμε όλοι για τεστ κ για την ώρα οι τρεις μας είμαστε αρνητικοί.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Εγώ έχω φρικάρει λίγο... χθες έμαθα πως την προηγούμενη μέρα ήρθα σε στενή επαφή με θετικό κρούσμα κ με έπιασε λίγο πανικός κ σήμερα το πρωί μάθαμε πως είναι θετική η μαμά μου κ η αδερφή μου 🤦‍♀️ Με έχει πιάσει λίγο πανικός.... Σε δύο βδομάδες είναι να γεννήσω!!!! Χθες ήμουν Αθήνα για να με δει η γιατρός κ η αδερφή μου είχε όλη μέρα τα παιδιά. Πήγαμε όλοι για τεστ κ για την ώρα οι τρεις μας είμαστε αρνητικοί.... 

Καλημερααα και περαστικά σε όλους όσους κόλλησαν!!! Εγώ θα σου πω να μην σε πιανει ο πανικός !!! Χθες μιλούσα με ένα γυναικολόγο και μου είπε ότι μόνο κ μόνο που αγχώθηκε η εγκυος την έπιασαν οι πόνοι της γεννάς και επειδή δε μπορούσε να την γεννήσει αυτος μεταφέρθηκε στο δημόσιο!!! Το άγχος είναι ο κολλητός του κοβιντ!!! Μείνε στο σπίτι και μιλά με τον γιατρο σου αν μπορεί να σου δώσει κάτι να ενισχύθεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Εγώ έχω φρικάρει λίγο... χθες έμαθα πως την προηγούμενη μέρα ήρθα σε στενή επαφή με θετικό κρούσμα κ με έπιασε λίγο πανικός κ σήμερα το πρωί μάθαμε πως είναι θετική η μαμά μου κ η αδερφή μου 🤦‍♀️ Με έχει πιάσει λίγο πανικός.... Σε δύο βδομάδες είναι να γεννήσω!!!! Χθες ήμουν Αθήνα για να με δει η γιατρός κ η αδερφή μου είχε όλη μέρα τα παιδιά. Πήγαμε όλοι για τεστ κ για την ώρα οι τρεις μας είμαστε αρνητικοί.... 

Όλα καλά θα πάνε...μην αγχώνεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

καλημερα.. να σκεφτεσαι θετικα.. θα εχεις την μετακομιση.. που να φορτωνεσαι τωρα και να εισαι και στην αρχη την εγκυμοσυνης.. θα μου πεις ας ειμουν και θα εβρισκα λυση αλλα λεμε τωρα για θετικη σκεψη με τα δεδομενα που εχεις.. και εγω λεω τωρα θα ανακαινισω την κουζινα μου.. που να ειμαι και εγκυος μεσα στον χαμο.. για να μην με παιρνει απο κατω βασικα το λεω

Κοριτσι μου δε με πειραξε που ηρθε η περιοδος αλλα που εχω 5 μερες καφε και αλλες 4-5 περιοδο.... Φτανω 10 μετες να ειμαι με σερβιετακια και σερβιετες....

Ας ειχα μονο την περιοδο να ησυχασω... Οχι αυτο το πραγμα... Και τοσες μερες σερβιετες δεν κανει καλο... Μυκητες θα βγαλω... 😕😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημερααα και περαστικά σε όλους όσους κόλλησαν!!! Εγώ θα σου πω να μην σε πιανει ο πανικός !!! Χθες μιλούσα με ένα γυναικολόγο και μου είπε ότι μόνο κ μόνο που αγχώθηκε η εγκυος την έπιασαν οι πόνοι της γεννάς και επειδή δε μπορούσε να την γεννήσει αυτος μεταφέρθηκε στο δημόσιο!!! Το άγχος είναι ο κολλητός του κοβιντ!!! Μείνε στο σπίτι και μιλά με τον γιατρο σου αν μπορεί να σου δώσει κάτι να ενισχύθεις 

Εύχομαι να είμαι τόσο τυχερή που να μην κολλήσαμε, αλλά είναι λίγο απίθανο.... βρισκόμαστε κάθε μέρα. Μα τώρα ρε παιδί μου? Ακριβώς πριν την γέννα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε? Ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Εγώ έχω φρικάρει λίγο... χθες έμαθα πως την προηγούμενη μέρα ήρθα σε στενή επαφή με θετικό κρούσμα κ με έπιασε λίγο πανικός κ σήμερα το πρωί μάθαμε πως είναι θετική η μαμά μου κ η αδερφή μου 🤦‍♀️ Με έχει πιάσει λίγο πανικός.... Σε δύο βδομάδες είναι να γεννήσω!!!! Χθες ήμουν Αθήνα για να με δει η γιατρός κ η αδερφή μου είχε όλη μέρα τα παιδιά. Πήγαμε όλοι για τεστ κ για την ώρα οι τρεις μας είμαστε αρνητικοί.... 

Κοριτσι μου εφτασε ο αντρας σου; Μηπως να πατε αθηνα για να νιωθεις πιο ασφαλης και να εχεις τη γιατρο σου κοντα;

Μην αγχωνεσαι οσο γινεται. Μιληστε με τη γιατρο σου να βρειτε την καλυτερη λυση.

Ευχομαι να μην εχετε κολλησει και να ειναι περαστικο για την οικογενεια σου!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Εύχομαι να είμαι τόσο τυχερή που να μην κολλήσαμε, αλλά είναι λίγο απίθανο.... βρισκόμαστε κάθε μέρα. Μα τώρα ρε παιδί μου? Ακριβώς πριν την γέννα?

Και εγώ στο εύχομαι!!! Αλλά μείνε ήρεμη προσπάθησε τουλάχιστο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου εφτασε ο αντρας σου; Μηπως να πατε αθηνα για να νιωθεις πιο ασφαλης και να εχεις τη γιατρο σου κοντα;

Μην αγχωνεσαι οσο γινεται. Μιληστε με τη γιατρο σου να βρειτε την καλυτερη λυση.

Ευχομαι να μην εχετε κολλησει και να ειναι περαστικο για την οικογενεια σου!❤️❤️❤️

Έρχεται το Σάββατο δεν ξέρω περνάει από το μυαλό μου μήπως ανέβω από τώρα κ κλειστώ σε σπίτι κ ότι γίνει.... τουλάχιστον να είμαι Αθήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Μιμή μου!!! Εχεις δίκιο έχω εμπιστοσύνη στον γιατρο μου και στην ενδοκρινολόγο! Η ίδια πιστεύει ότι το πρόβλημα είναι η προλακτινη κ όχι η ΑΜΗ. Θα δω κ τι θα μου πει ο γιατρος γιατί δε τον βρήκα αν και μου είπε να τον δω μολις έχω έτοιμη κ την σαλπιγγογραφια.. 

Εσυ πως είσαι; Πως νιωθεις;;

Καλα είμαι εγώ !!! Λίγο ανακάτεμα έχω δύο μέρες τώρα κ νοιωθω κάποια κόπωση.... Γενικά στη δουλειά νοιωθω πως δεν είμαι το ίδιο.... Την άλλη Πέμπτη θα πάω πάλι στον γιατρό.....  Αλλά έχω αρχίσει κ δυσκολεύομαι.κ χθες δεν κοιμήθηκα καλά με πόναγε όλη νύχτα το στομάχι μου.... Ήθελα να τρέξω το πολιτικό σήμερα να πάω στο δημαρχείο κ βγήκα κ γύρισα πίσω σκέψου είχα τρελό ανακάτεμα.  ... Ευτυχώς δεν έχω εμετούς κλπ. Δυσκολεύομαι κ λίγο με την τουαλέτα..  κ τρώω κ ακτινίδια αλλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Καλα είμαι εγώ !!! Λίγο ανακάτεμα έχω δύο μέρες τώρα κ νοιωθω κάποια κόπωση.... Γενικά στη δουλειά νοιωθω πως δεν είμαι το ίδιο.... Την άλλη Πέμπτη θα πάω πάλι στον γιατρό.....  Αλλά έχω αρχίσει κ δυσκολεύομαι.κ χθες δεν κοιμήθηκα καλά με πόναγε όλη νύχτα το στομάχι μου.... Ήθελα να τρέξω το πολιτικό σήμερα να πάω στο δημαρχείο κ βγήκα κ γύρισα πίσω σκέψου είχα τρελό ανακάτεμα.  ... Ευτυχώς δεν έχω εμετούς κλπ. Δυσκολεύομαι κ λίγο με την τουαλέτα..  κ τρώω κ ακτινίδια αλλά....

Έχω ακούσει από μια κοπέλα που είχε και αυτή θέμα, ότι την βοήθησε η βρώμη. Πρωινό με βρώμη, πιτάκια με  βρωμη. Γιαούρτι με βρωμη. Γενικά όλη μέρα βρώμη χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Καλα είμαι εγώ !!! Λίγο ανακάτεμα έχω δύο μέρες τώρα κ νοιωθω κάποια κόπωση.... Γενικά στη δουλειά νοιωθω πως δεν είμαι το ίδιο.... Την άλλη Πέμπτη θα πάω πάλι στον γιατρό.....  Αλλά έχω αρχίσει κ δυσκολεύομαι.κ χθες δεν κοιμήθηκα καλά με πόναγε όλη νύχτα το στομάχι μου.... Ήθελα να τρέξω το πολιτικό σήμερα να πάω στο δημαρχείο κ βγήκα κ γύρισα πίσω σκέψου είχα τρελό ανακάτεμα.  ... Ευτυχώς δεν έχω εμετούς κλπ. Δυσκολεύομαι κ λίγο με την τουαλέτα..  κ τρώω κ ακτινίδια αλλά....

Άρχισαν τα συμπτώματα δλδ! Ευτυχως δεν εχεις εμετούς!!! Κοίταξε αν έχει στην Ελλάδα σε φαρμακείο fruits and fiber regular μπορείς να τα παρεις στην εγκυμοσύνη!! 1 κάθε μέρα αλλά φρόντισε να μην πας κάπου μετά που θα τπ παρεις με πολύ πολύ νερό!!’ Αν ήσουν Κύπρο να σου έστελνα έχω παρά πολλά δειγματακια που δινω στους γιατρους!! 
 

Συνφωνω αύξησε λίγο τις ίνες και μπόλικο νεράκι θα σε βοηθήσουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Καλα είμαι εγώ !!! Λίγο ανακάτεμα έχω δύο μέρες τώρα κ νοιωθω κάποια κόπωση.... Γενικά στη δουλειά νοιωθω πως δεν είμαι το ίδιο.... Την άλλη Πέμπτη θα πάω πάλι στον γιατρό.....  Αλλά έχω αρχίσει κ δυσκολεύομαι.κ χθες δεν κοιμήθηκα καλά με πόναγε όλη νύχτα το στομάχι μου.... Ήθελα να τρέξω το πολιτικό σήμερα να πάω στο δημαρχείο κ βγήκα κ γύρισα πίσω σκέψου είχα τρελό ανακάτεμα.  ... Ευτυχώς δεν έχω εμετούς κλπ. Δυσκολεύομαι κ λίγο με την τουαλέτα..  κ τρώω κ ακτινίδια αλλά....

Γειά σου Μιμή! Το πρόβλημα σου είναι λόγω προγεστερονης.. Εμείς της εξωσωματικής επειδή παίρνουμε για αρκετές εβδομάδες (εγώ ως κ τη 12η) έχουμε θέματακι! Να ξέρεις μόλις την κόψεις θα είσαι οκ. Εμένα με βοήθησαν παααρα πολύ κάποια κορνφλέικς, αρκετά άνοστα αλλά θαυματουργά! All bran τα λένε, μιας κ είσαι κ αθλήτρια πιθανό να τα έχεις φάει ξανά λόγω διατροφής. Οκ δεν είναι τα καλύτερα γευστικά αλλά με είχαν σώσει. Αλλιώς αν δεν φτιάξει με διατροφή πας ένα βήμα παρακάτω μου είχε φτιάξει ολόκληρη λίστα με σκαλοπάτια από απλό σιροπακι ως κλύσμα! Χαχαχαχα ευτυχώς έμεινα στο πρώτο σκαλοπάτι, τη διατροφή. Δοκίμασε τα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου δε με πειραξε που ηρθε η περιοδος αλλα που εχω 5 μερες καφε και αλλες 4-5 περιοδο.... Φτανω 10 μετες να ειμαι με σερβιετακια και σερβιετες....

Ας ειχα μονο την περιοδο να ησυχασω... Οχι αυτο το πραγμα... Και τοσες μερες σερβιετες δεν κανει καλο... Μυκητες θα βγαλω... 😕😕

οπως σου ειπε η ραφαελα μηπως ειναι τα ανδρογονα σου.. αρα ψαξε το και αυτο.. οσο για τα καφε αστα να πανε.. 1/3 του μηνα με σεβριεττες και καφε υγρα ειναι δυσκολο

εγω βαζω σερβιετες οταν κανουμε εντατικα μαθηματα😜 στις γονιμες μερες γιατι εχω πολλα υγρα.. τωρα αυτο δεν ξερω αν ειναι καλο γιατι ειναι σαν να τρεχει αναποδα το σπερμα.. προς τα εξω αντι προς τα μεσα χαχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Froufroλυπάμαι για τον πανικό που έχεις τελευταία στιγμή! Δυστυχώς τα κρούσματα είναι πια παντού. Το καλό είναι ότι είσαι τελιομηνη οπότε κανείς σας δεν θα κινδυνέψει ακόμα κ αν κόλλησες. Δυστυχώς έχεις δίκιο κ είναι πολύ πιθανό. Πήγαινε Αθήνα να είσαι στο γιατρό σου κ μην το ρισκάρεις αφού πια έφτασες στο τέλος κ όλα θα πάνε καλά!Έχεις κάνει εμβόλιο; ρωτάω γιατί πρόσφατα γνωστοί μου τη γλύτωσαν κ δεν κόλλησαν μέσα στο ίδιο σπίτι! Ειδικά αυτοί με 3η δόση δεν κόλλησε κανείς. Όπως κ να έχει ομως έλα Αθήνα να είσαι ήσυχη! ν με το καλό! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εύχομαι να είμαι τόσο τυχερή που να μην κολλήσαμε, αλλά είναι λίγο απίθανο.... βρισκόμαστε κάθε μέρα. Μα τώρα ρε παιδί μου? Ακριβώς πριν την γέννα?

σου ευχομαι να μην κολλησες., τα παιδια ειναι πιο ανθεκτικα.. εχει συμπτωματα η αδελφη σου? αν οχι η λογικη μου μου λεει οτι σημαινει το ιικο φορτιο ειναι χαμηλο και το πιο πιθανων να μην το εχει μεταδοσει.. μην αγχωνεσαι γιατι αυτο ειναι χειροτερο και βοηθαει τον κοβιτ.. δεν θυμαμαι αν επιτρεπεται να πιεις βιταμινη C.. φανταζομαι θα σε βοηθησει να δυναμωσει το ανοσοποιητικο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Froufroλυπάμαι για τον πανικό που έχεις τελευταία στιγμή! Δυστυχώς τα κρούσματα είναι πια παντού. Το καλό είναι ότι είσαι τελιομηνη οπότε κανείς σας δεν θα κινδυνέψει ακόμα κ αν κόλλησες. Δυστυχώς έχεις δίκιο κ είναι πολύ πιθανό. Πήγαινε Αθήνα να είσαι στο γιατρό σου κ μην το ρισκάρεις αφού πια έφτασες στο τέλος κ όλα θα πάνε καλά!Έχεις κάνει εμβόλιο; ρωτάω γιατί πρόσφατα γνωστοί μου τη γλύτωσαν κ δεν κόλλησαν μέσα στο ίδιο σπίτι! Ειδικά αυτοί με 3η δόση δεν κόλλησε κανείς. Όπως κ να έχει ομως έλα Αθήνα να είσαι ήσυχη! ν με το καλό! 

 

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

σου ευχομαι να μην κολλησες., τα παιδια ειναι πιο ανθεκτικα.. εχει συμπτωματα η αδελφη σου? αν οχι η λογικη μου μου λεει οτι σημαινει το ιικο φορτιο ειναι χαμηλο και το πιο πιθανων να μην το εχει μεταδοσει.. μην αγχωνεσαι γιατι αυτο ειναι χειροτερο και βοηθαει τον κοβιτ.. δεν θυμαμαι αν επιτρεπεται να πιεις βιταμινη C.. φανταζομαι θα σε βοηθησει να δυναμωσει το ανοσοποιητικο σου

Τα βάζουμε κάτω με τον άντρα μου να αποφασίσουμε ποια είναι η καλύτερη κίνηση... έχω ξαδέρφη ανεμβολίαστη κοιμόταν στο ίδιο κρεβάτι με τον άντρα της (εντελώς στο άλλο άκρο αναισθησίας...) ενώ νοσούσε εκείνος κ δεν κόλλησε ποτέ! Εύχομαι ρε κορίτσια να είμαι το ίδιο τυχερή 🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

 

Τα βάζουμε κάτω με τον άντρα μου να αποφασίσουμε ποια είναι η καλύτερη κίνηση... έχω ξαδέρφη ανεμβολίαστη κοιμόταν στο ίδιο κρεβάτι με τον άντρα της (εντελώς στο άλλο άκρο αναισθησίας...) ενώ νοσούσε εκείνος κ δεν κόλλησε ποτέ! Εύχομαι ρε κορίτσια να είμαι το ίδιο τυχερή 🥺

και η ξαδελφη μου ανεμβολιαστη κοιμοταν διπλα στον αντρα της που ειχε και συμπτωματα και ειχε και την μεγαλη κορη με κορονοιο.. αυτη και ο γιος της δεν κολλησαν και η ξαδελφη μου οταν εκανε τεστ αντισωματων με την κορη της ειχε πιο πολλα απο την κορη που νοσησε κιολας.. αρα ειναι θεμα οργανισμου.. εσυ κοιτα να εισαι ηρεμη και ολα θα πανε καλα.. στο ευχομαι απο καρδιας 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

 

Τα βάζουμε κάτω με τον άντρα μου να αποφασίσουμε ποια είναι η καλύτερη κίνηση... έχω ξαδέρφη ανεμβολίαστη κοιμόταν στο ίδιο κρεβάτι με τον άντρα της (εντελώς στο άλλο άκρο αναισθησίας...) ενώ νοσούσε εκείνος κ δεν κόλλησε ποτέ! Εύχομαι ρε κορίτσια να είμαι το ίδιο τυχερή 🥺

Μακάρι πραγματικά να μην έχεις κολλήσει! Ειδικά αν η επαφή ήταν έμμεση δλδ μέσω των παιδιών κ αυτά είναι αρνητικά τότε πολύ πιθανό να παραμείνεις αρνητική! Όπως κ να έχει όμως πια δεν κινδυνεύει κανείς σας κ όλα θα πάνε καλά! Σε λίγες μέρες θα έχεις το μωρό σου αγκαλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
    • Ναι θυμάμαι κορίτσι μου την περίπτωση σου ... πραγματικά λυπάμαι πολύ 😥είμαι σίγουρη όμως ότι θα καταφέρεις σύντομα να πιάσεις στα χέρια σου ένα γερό και δυνατό μωρό όπως εσύ!! 🙏🙏 Στο εύχομαι από την καρδιά μου 🫶🏼🫶🏼 μέσα σε όλο αυτό υπάρχει κ ένα καλό ότι τουλάχιστον με την σπερματεγχυση είχες αποτέλεσμα! Άντε να περάσει ο καιρός να πας να δούμε πως θα κινηθείτε!! ❤️
    • Χαχαχαχα εντάξει δηλαδή αν αντέξεις μέχρι της 5/6 τι να πω μπράβο για την υπομονή σου εγω δεν θα άντεχα με τίποτα κορίτσι μου να περιμένω 😂
    • Έχω ΣΠΩ! Οι εξετάσεις μας γενικα είναι καλές εκτός από την καμπύλη ινσουλίνης λόγω ΣΠΩ και τα ανδρογονα μου που έπεσαν στις τελευταίες εξετάσεις! Δεν εχουμε ανακαλύψει κάτι άλλο και ο γιατρός μας είπε ότι αυτό που μας δυσκολεύει είναι το ΣΠΩ! Μέχρι  τώρα δεν είχα φυσιολογική συλληψη παρά μόνο μόνο με σπερματεγχυνση! Τον Δεκέμβρη του 23 πρώτη συλληψη αλλά ήταν βιοχημικη και τον Φεβρουάριο δεύτερη συλληψη αλλά παλινδρομησε στην 9η εβδομάδα και έκανα απόξεση 3/4 🥲! Με έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και δυο για θρομβοφιλια και ευτυχως βγήκαν καλές και τώρα περιμενω να βγουν οι καρυοτυποι οι δικοί μας και του μωρού που χασαμε! Μετά το πασχα έχω ραντεβού με τον γιατρό για να μου δώσει κάποια αγωγη ( μάλλον για τα ανδρογονα ) θα μας πει στο ραντεβού!
    • Thank you!! Αν το βγάλω μετά τις 24 Οκτώβρη πάντως, θα έχει Αφροδίτη στον τοξότη κ θα βγει ταξιδιάρικο οπότε θα μπορεί να μας ακολουθεί!! 😁 Εμ βέβαια αφού πήραμε εμείς τα αγόρια εσείς θα βγάλετε τα κορίτσια τώρα!!!  Από 18η βδομάδα κ μετα λένε κάποιες το νιωθουν! Αντε να δούμε εμείς!!  Κορίτσια εν τω μεταξύ έχω κάνει μια κοιλια τεράστια!!! Εσείς φουσκωσατε πολύ?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...