Μετάβαση σε περιεχόμενο

τωρα αγχωθηκα πολυ....


mariazante

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες.διαβαζα διαφορα μηνυματα στο forum και αγχωθηκα.πριν αρκετο καιρο εκανα υπερηχο και εχω θερεοειδη.δεν εχω παει ομως ακομα σε ενδοκρινολογο.τωρα ομως υπαρχει μεγαλη περιπτωση να ειμαι εγγυος.θα υπαρξει προβλημα τωρα;ακουσα για αποβολη.κατατοπιστε με σας παρακαλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariazante καλησπέρα,:)

ανέφερες το θυροειδή..Βέβαια δεν ξέρω τι εννοείς.. το χρόνιο νόσημα ή τη θυρειοδειτιδα που είναι περιστασιακή λοίμωξη του θυροειδους?αν εννοείς το δεύτερο , επειδή το Νοέμβριο πέρασα μια ανάλογη περιπέτεια, έχω να σου πω ότι έτσι και αλλιώς είναι λοίμωξη με κύκλο γύρω στους δυο μήνες και υποχωρεί.Αν εννοείς το χρόνιο νόσημα έπρεπε να έιχες παέι σε ενδοκρινολόγο να στο ρυθμίσει...Μην ανησυχείς όμως, απλώς αν είσαι έγκυος κάνε μαζί με τις άλλες εξετάσεις και αιματολογικό έλεγχο των θυρεοειδικών ορμονών.Θα στο πει και ο γιατρός μόνος του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariazante χαλαρωσε αν εχεις θεμα με το θυροειδη δεν υπαρχει προβλημα αρκει να τον ρυθμισεις με φαρμακα που θα σου δωσει ο γιατρος

Κανε τις εξετασεις σου και μιλα με το γυναικολογο σου

και μην ανυσηχεις

Καποια αλλη κοπελα που εχει θυροειδη θα σου τα πει καλυτερα

Ποτε θα ξερεις αν εισαι εγκυος´;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιθανον τη Δευτερα θα κανω εξεταση.μπορει δηλαδη να υπαρξη ταυτοχρονα εγκυμοσυνη και ρυθμιση θυρεοειδη;να ρωτησω και κατι αλλο;οταν εισαι εγκυος οι αναγουλες ειναι συνεχεις;εγω εχω συνεχεια...ολη μερα....δεν σταματουν καθολου.ασε που μου ποναει πολυ το στομαχι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν νοσηλευομουνα στο νοσοκομειο ερχοντουσαν κατα καιρους εγκυες (με πολυ ομαλη εξελιξη στην εγκυμοσυνη τους) που ταλαιπωριοντουσαν απο τετοια εντονα συμπτωματα

Θυμαμαι μια κοπελα που δεν μπορουσε να σταθει καθολου της ειχε πει ογιατρος της για θυροειδη μηπως εχει και εκανε εξετασεις και δεν ειχε...της ειπε πως μπορει να εχει διδυμα ...δεν ειχε

Την 11η εβδομαδα ολα αυτα τελειωσαν και ητανε περδικι

Αργοτερα εμαθα πως γεννησε εναν υπεροχο παιδαρο

Γιατρος δεν ειμαι και ολα αυτα στα λεω με επιφυλαξη

Απ αυτα εχω ακουσει ρυθμιζεται κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης

Παρε τηλεφωνο το γιατρο σου και μιλα του για τα συμπτωματα αυτα και τις ανυσηχιες σου ..Ελπιζω καποια κοπελα που ξερει να σε ενημερωσει

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο που ξερω να σου πω εγω ειναι οτι η κουμπαρα μου επαθε θυροειδη λιγο καιρο πριν μεινει εγκυος. Επερνε κατι χαπια και τα συνεχισε και οταν ηταν εγκυος για λιγο καιρο. Ο γιατρος της ειπε οτι δεν υπηρχε προβλημα. Αυτες τις μερες την περιμενουμε να γεννησει το τριτο της παιδακι...:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα αυτό που εγώ γνωρίζω μέσα από την εμπειρία μου είναι ότι αν υπήρχε ''μεγάλο θέμα'' με το θυροειδή, τότε θα υπήρχε δυσκολία και στη σύλληψη αλλά και αυτό δεν είναι απόλυτο...

Αυτό που συνίσταται όπως προαναφέρθηκε από τις κοπέλες είναι η άμεση παρακολούθηση από τον ενδοκρινολόγο. Θα σε κατατοπίσει πλήρως...

Δεν χρειάζεται πανικός! :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariazante Μου καλημεραα!!!Αρχικα θα συμφωνησω σε ολα με την χρυσουλα.

Κι εγω εχω πρβ με τον θυρεοειδη και για την ακριβεια θυρεοειδιτιδα και ενω προσπαθω για μωρακι δεν μου εχουν δωσει να παρω τιποτα και με ταλαιπωρει και καιρο οχι μονο 2 μηνες αλλα ενα χρονο περιπου!Θα το ψαξω λιγο τωρα γιατι το βλεπω και επιμενει...

Οποτε εσυ αν εισαι εγκυος που στο ευχομαι ολοψυχα, μην ανησυχεις θα κανεις τις εξετασουλες σου κι αν ειναι κατι θα στο ρυθμισουν!Φιλακια....καλα αποτελεσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...