Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ψυχολογία κατά την αναμονή από την εμβρυομεραφορα μέχρι την β' χοριαλη


Ditimama

Recommended Posts

Γεια σας ονομάζομαι Αφροδίτη κ είμαι καινούργια εδώ ! Ξέρω ότι σαν κ εμένα υπάρχουν εκατοντάδες γυναίκες στον κόσμο και αυτό που μας ενώνει είναι η μεγάλη κ ανυπέρβλητη επιθυμία μας να γίνουμε μανούλες.

Εγώ έχω κάνει ήδη 2 αποτυχημένες προσπάθειες και είμαι τώρα στην 3η, και μιλάμε πάντα για εξωσωματική γιατί όλα τα υπόλοιπα δεν μπορούν ιατρικά να οδηγήσουν στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Παρατήρησα λοιπόν πως κατά την διάρκεια της αναμονής από την εμβρυομεραφορα μέχρι να κάνω την β'χοριακη αισθανόμουν κράμπες χαμηλά στην κοιλιά σαν να περιμένω να αδιαθετήσω. Και αυτό αισθάνομαι κ τώρα .... μικρές ενοχλήσεις που αισθάνομαι κ μια εβδομάδα πριν αδιαθετήσω. Δεν σας κρύβω πως η ανησυχία μου είναι τεράστια κ δεν θέλω να αποτύχω κ για 3η φορά. Ας μου πει κάποια κοπέλα που έχει πετύχει ποια ήταν τα δικά της συμπτώματα. Εγώ είμαι βέβαια μια κοπέλα που στην περίοδο μου κ πριν κ κατά τη διάρκεια πονάω πολύ! Αναμενω τις απαντησεις σας!!! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Γεια σας ονομάζομαι Αφροδίτη κ είμαι καινούργια εδώ ! Ξέρω ότι σαν κ εμένα υπάρχουν εκατοντάδες γυναίκες στον κόσμο και αυτό που μας ενώνει είναι η μεγάλη κ ανυπέρβλητη επιθυμία μας να γίνουμε μανούλες.

Εγώ έχω κάνει ήδη 2 αποτυχημένες προσπάθειες και είμαι τώρα στην 3η, και μιλάμε πάντα για εξωσωματική γιατί όλα τα υπόλοιπα δεν μπορούν ιατρικά να οδηγήσουν στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Παρατήρησα λοιπόν πως κατά την διάρκεια της αναμονής από την εμβρυομεραφορα μέχρι να κάνω την β'χοριακη αισθανόμουν κράμπες χαμηλά στην κοιλιά σαν να περιμένω να αδιαθετήσω. Και αυτό αισθάνομαι κ τώρα .... μικρές ενοχλήσεις που αισθάνομαι κ μια εβδομάδα πριν αδιαθετήσω. Δεν σας κρύβω πως η ανησυχία μου είναι τεράστια κ δεν θέλω να αποτύχω κ για 3η φορά. Ας μου πει κάποια κοπέλα που έχει πετύχει ποια ήταν τα δικά της συμπτώματα. Εγώ είμαι βέβαια μια κοπέλα που στην περίοδο μου κ πριν κ κατά τη διάρκεια πονάω πολύ! Αναμενω τις απαντησεις σας!!! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Καταρχήν σου εύχομαι καλή επιτυχία! Εγώ στην ετ μου ένιωθα πόνους περιόδου κ κράμπες ακριβώς όπως όταν έρχεται περίοδος κ πήρα θετική χοριακη! Δυστυχώς δεν υπάρχουν συμπτώματα που να δίνουν πρόβλεψη με ασφάλεια! Υπομονή λοιπόν ως τη χοριακη. Και πάλι καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Καταρχήν σου εύχομαι καλή επιτυχία! Εγώ στην ετ μου ένιωθα πόνους περιόδου κ κράμπες ακριβώς όπως όταν έρχεται περίοδος κ πήρα θετική χοριακη! Δυστυχώς δεν υπάρχουν συμπτώματα που να δίνουν πρόβλεψη με ασφάλεια! Υπομονή λοιπόν ως τη χοριακη. Και πάλι καλά αποτελέσματα! 

Σε ευχαριστώ πολύ Tokyo είναι πολυ ελπιδοφόρα η απάντηση σου κ μου δίνει αρκετή αισιοδοξία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/11/2021 at 11:28 ΠΜ, ο/η Ditimama είπε:

Γεια σας ονομάζομαι Αφροδίτη κ είμαι καινούργια εδώ ! Ξέρω ότι σαν κ εμένα υπάρχουν εκατοντάδες γυναίκες στον κόσμο και αυτό που μας ενώνει είναι η μεγάλη κ ανυπέρβλητη επιθυμία μας να γίνουμε μανούλες.

Εγώ έχω κάνει ήδη 2 αποτυχημένες προσπάθειες και είμαι τώρα στην 3η, και μιλάμε πάντα για εξωσωματική γιατί όλα τα υπόλοιπα δεν μπορούν ιατρικά να οδηγήσουν στο επιθυμητό αποτέλεσμα. Παρατήρησα λοιπόν πως κατά την διάρκεια της αναμονής από την εμβρυομεραφορα μέχρι να κάνω την β'χοριακη αισθανόμουν κράμπες χαμηλά στην κοιλιά σαν να περιμένω να αδιαθετήσω. Και αυτό αισθάνομαι κ τώρα .... μικρές ενοχλήσεις που αισθάνομαι κ μια εβδομάδα πριν αδιαθετήσω. Δεν σας κρύβω πως η ανησυχία μου είναι τεράστια κ δεν θέλω να αποτύχω κ για 3η φορά. Ας μου πει κάποια κοπέλα που έχει πετύχει ποια ήταν τα δικά της συμπτώματα. Εγώ είμαι βέβαια μια κοπέλα που στην περίοδο μου κ πριν κ κατά τη διάρκεια πονάω πολύ! Αναμενω τις απαντησεις σας!!! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα!!!

Επίσης για να μην αισθάνεσαι μόνη (δεν είσαι να ξέρεις) μπες στο θέμα Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺 είμαστε πολλές εκει και θα σου απαντήσουν πολλές γυναίκες που έχουν περάσει αναμονή και περνάνε και τώρα. Πολλές απαντήσεις θα βρεις εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Σου εύχομαι καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα!!!

Επίσης για να μην αισθάνεσαι μόνη (δεν είσαι να ξέρεις) μπες στο θέμα Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺 είμαστε πολλές εκει και θα σου απαντήσουν πολλές γυναίκες που έχουν περάσει αναμονή και περνάνε και τώρα. Πολλές απαντήσεις θα βρεις εκεί. 

Α σε ευχαριστώ πολύ πολύ hope501! Η αλήθεια είναι ότι μπήκα κατάλαθως σε άλλη κατηγορία.  Πάλι καλά που το διάβασες κ μου το είπες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλες διαβάζουμε διάφορα θέματα.. δεν σημαίνει ότι μπηκες σε λάθος κατηγορία, απλώς το δικό σου ταιριάζει στο Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺 και όπως σου είπα, θα βρεις απαντήσεις και εκεί, μιας και είμαστε πάρα πολλές. Να σε βάλει και η @BlackCatστην λίστα, θα περάσει ο καιρός ίσως πιο εύκολα μέχρι την χοριακή. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...