Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Joo είπε:

Καλησπέρα και από μένα,και εγώ σας διαβάζω σχεδόν από αρχή αλλά τώρα το πήρα απόφαση να γράψω,και εγώ πητ 12/7 δεύτερο αγοράκι περιμένουμε,η καμπύλη δεν πήγε πολύ καλά 😊αυτααα!!Καλη λευτεριά σε όλες μας ♥️💙

Καλημέρα και με το καλό και το δικό σόυ μωράκι ❤️ 
Φαντάζομαι θέλει κάποια διατροφή ειδική. 
 

άσχετο κορίτσια μου έχετε πάρει κιλά η είμαι η μόνη ;; 
απο την αρχή έως τώρα πήρα 8 κιλά, στην κοιλια όμως. 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 41 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Μην ανησυχείς για την κοιλιτσα! Σε κάποιες αρχίζει να φαίνεται στον 5ο όπως εμενα και σε άλλες στον 6ο. Σημασία έχει το αγοράκι σου να είναι καλά και εσυ βέβαια. Επίσης οι γυναίκες με οπίσθια κλήση μήτρας έχουν μικρότερη κοιλιτσα 💓

Καλε εμενα φαίνεται ελάχιστα....είμαι 27 εβδομάδα αλλά αν δεν ξέρεις ότι είμαι εγγυος δεν φαίνεται...όλα καλά λέει ο γιατρός ασε που είπε είναι τσουπωτος για την εβδομάδα που είμαι 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλημέρα και με το καλό και το δικό σόυ μωράκι ❤️ 
Φαντάζομαι θέλει κάποια διατροφή ειδική. 
 

άσχετο κορίτσια μου έχετε πάρει κιλά η είμαι η μόνη ;; 
απο την αρχή έως τώρα πήρα 8 κιλά, στην κοιλια όμως. 😂😂

Εγω εχω παρει 6 αλλα με πολύ προσπάθεια να μην τρώω!!τα 8 είναι μια χαρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μέχρι την 26η που μπαίνω σήμερα εχω πάρει 5..μου φαίνονται πολλά δεδομένου ότι τρωω λιγότερο κι από πριν, εφόσον λόγω καούρας από τον 4ο δεν έχω ξαναφάει βραδινό, τηγανιτά, γλυκά κλπ κλπ...

Η αλήθεια είναι ότι είμαι ακριβώς όπως πριν με μια μικρή κοιλιά. Αυτό μου με προβληματίζει είναι ότι ο γιατρός μου είναι πολύ αυστηρός με τα κιλά, το πολύ 9 μέχρι τέλος, γεγονός που με αγχώνει...

Νομίζω ότι υπερβάλλει...ημουν παντα κανονικη, ξεκίνησα 60 κιλά με ύψος 1.75, αλλα γενικά αθλουμαι και ακολουθώ ισορροπημένη διατροφή.

Για πείτε μου κι εσείς την αποψη σας, γιατι με επηρεαζει πολύ, πχ σημερα που θα πάω έχω από χτες άγχος για το ζύγισμα, ενώ ποτέ δεν ήμουν έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλημέρα και με το καλό και το δικό σόυ μωράκι ❤️ 
Φαντάζομαι θέλει κάποια διατροφή ειδική. 
 

άσχετο κορίτσια μου έχετε πάρει κιλά η είμαι η μόνη ;; 
απο την αρχή έως τώρα πήρα 8 κιλά, στην κοιλια όμως. 😂😂

Και εγω 8 έχω παρει αλλά δεν φαίνονται περισσοτερο πρηξημο έχω λόγο θυροειδή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina1990 είπε:

Εγώ μέχρι την 26η που μπαίνω σήμερα εχω πάρει 5..μου φαίνονται πολλά δεδομένου ότι τρωω λιγότερο κι από πριν, εφόσον λόγω καούρας από τον 4ο δεν έχω ξαναφάει βραδινό, τηγανιτά, γλυκά κλπ κλπ...

Η αλήθεια είναι ότι είμαι ακριβώς όπως πριν με μια μικρή κοιλιά. Αυτό μου με προβληματίζει είναι ότι ο γιατρός μου είναι πολύ αυστηρός με τα κιλά, το πολύ 9 μέχρι τέλος, γεγονός που με αγχώνει...

Νομίζω ότι υπερβάλλει...ημουν παντα κανονικη, ξεκίνησα 60 κιλά με ύψος 1.75, αλλα γενικά αθλουμαι και ακολουθώ ισορροπημένη διατροφή.

Για πείτε μου κι εσείς την αποψη σας, γιατι με επηρεαζει πολύ, πχ σημερα που θα πάω έχω από χτες άγχος για το ζύγισμα, ενώ ποτέ δεν ήμουν έτσι...

Θεωρώ ότι ο κάθε γιατρός κρίνει σύμφωνα με την εκάστοτε εγκυμοσυνη. 
εγω είμαι μικροκαμωμένη 1.63 και ξεκίνησα 48 κιλά. 
Και τα δικά σου κιλά αναλογικά με το ύψος σου είναι τέλεια. 
σε εμένα μου είπε να πάρω μέχρι 12. 
Τρώω τα πάντα ακόμα και γλυκά αν και μου είπε καθόλου ζάχαρη και τηγανητά😇 η Μπέμπα όμως το θέλει το γλυκάκι της 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina1990 είπε:

Εγώ μέχρι την 26η που μπαίνω σήμερα εχω πάρει 5..μου φαίνονται πολλά δεδομένου ότι τρωω λιγότερο κι από πριν, εφόσον λόγω καούρας από τον 4ο δεν έχω ξαναφάει βραδινό, τηγανιτά, γλυκά κλπ κλπ...

Η αλήθεια είναι ότι είμαι ακριβώς όπως πριν με μια μικρή κοιλιά. Αυτό μου με προβληματίζει είναι ότι ο γιατρός μου είναι πολύ αυστηρός με τα κιλά, το πολύ 9 μέχρι τέλος, γεγονός που με αγχώνει...

Νομίζω ότι υπερβάλλει...ημουν παντα κανονικη, ξεκίνησα 60 κιλά με ύψος 1.75, αλλα γενικά αθλουμαι και ακολουθώ ισορροπημένη διατροφή.

Για πείτε μου κι εσείς την αποψη σας, γιατι με επηρεαζει πολύ, πχ σημερα που θα πάω έχω από χτες άγχος για το ζύγισμα, ενώ ποτέ δεν ήμουν έτσι...

Αν είναι μεγάλος σε ηλικία ο γιατρός ακολουθεί την παλιά σχολή η οποία λέει 9 κιλά στην εγκυμοσύνη. Εγώ είμαι 20η εβδομάδα και έχω πάρει 5 κιλα και είμαι υπέρβαρη από παιδί. Ήμουν 79 και τώρα 84 με ύψος 1.64 πάω σε δύο γιατρούς, ο νεαρός μου λέει μια χαρά είσαι τώρα θα βάζεις 1 κιλό το μήνα, ο μεγαλύτερος είναι κάθετος το πολύ 9 κιλά σύνολο και μέχρι να μπω στον 7ο μεγάλη προσοχή στη διατροφή. Τηγανιτά έχω φάει 3 φορές στην εγκυμοσύνη και μου έμειναν αλησμόνητα από το βάρος στην κοιλια μετά. Γλυκά τρώω πιο τακτικά αλλά πχ μπάρες δημητριακών, ταχίνι και τέτοια. Το βραδινό το έχω κόψει και εγώ διότι μου κάνει ξινιλες. Καλή δύναμη μέχρι τη γέννα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Afroditi Lrk είπε:

Ο ίδια μερα και εσυυυ!!!δηλαδή πόσο ανέβηκε το ζαχαρο;η διατροφή σου πως ειναι;

Ναιιιι, αν και ο γιατρός και εγώ το πιστεύω γτ και το πρώτο μου βγήκε 38εβ και3ημ θα βγει και αυτό πριν την πητ. Μου βγήκε 0’ 85 60’ 193 120’ 119 και δεν άρεσε στον Γυναικολογο μου αύριο έχω ραντεβου με ενδοκρινολόγο να δω τι θα μου πει,από την ημέρα που βγήκαν ομως η εξετάσεις προσέχω,πιο πριν όχι 😬έτρωγα ότι ήθελα και λατρεύω γλυκά (δουλεύα σε ζαχαροπλαστείο)αλλά σταμάτησα με εντολή γιατρού 🤪θα γράψω αύριο τι θα μου πει και η ενδοκρινολόγος 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Αν είναι μεγάλος σε ηλικία ο γιατρός ακολουθεί την παλιά σχολή η οποία λέει 9 κιλά στην εγκυμοσύνη. Εγώ είμαι 20η εβδομάδα και έχω πάρει 5 κιλα και είμαι υπέρβαρη από παιδί. Ήμουν 79 και τώρα 84 με ύψος 1.64 πάω σε δύο γιατρούς, ο νεαρός μου λέει μια χαρά είσαι τώρα θα βάζεις 1 κιλό το μήνα, ο μεγαλύτερος είναι κάθετος το πολύ 9 κιλά σύνολο και μέχρι να μπω στον 7ο μεγάλη προσοχή στη διατροφή. Τηγανιτά έχω φάει 3 φορές στην εγκυμοσύνη και μου έμειναν αλησμόνητα από το βάρος στην κοιλια μετά. Γλυκά τρώω πιο τακτικά αλλά πχ μπάρες δημητριακών, ταχίνι και τέτοια. Το βραδινό το έχω κόψει και εγώ διότι μου κάνει ξινιλες. Καλή δύναμη μέχρι τη γέννα. 

Αυτό ακριβώς, με παρακολουθεί ταυτόχρονα πατέρας και γιος, ο πατέρας κάθετος στα 9 κιλά, ενώ ο γιος καθε φορά του λέει μια χαρά είναι η κοπέλα, άστη...

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας! Να ναι γερά τα μωράκια μας κ τα κιλά είναι το λιγότερο!💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλημέρα και με το καλό και το δικό σόυ μωράκι ❤️ 
Φαντάζομαι θέλει κάποια διατροφή ειδική. 
 

άσχετο κορίτσια μου έχετε πάρει κιλά η είμαι η μόνη ;; 
απο την αρχή έως τώρα πήρα 8 κιλά, στην κοιλια όμως. 😂😂

Καλημέρα ευχαριστώ πολύ! Με το καλό σε ολες μας μανούλες ♥️
Ναι ειδική διατροφή και μαλον να πάρω το μηχάνημα να μετράω είπε ο Γυναικολογος αλλά αύριο έχω ραντεβου με ενδοκρινολόγο που θα μου πει πιο αναλυτικά.

Οσω για τα κιλά που λες 😊εγώ 11 μέχρι τώρα ….βλέπω κάτι 5-6 που γράφεται 🤪🤪να πω ομως ότι στην αρχή επερνα ουτρογεσταν και έλεγε ο γιατρός ότι σε πριζουν αυτά και σίγουρα είναι αυτό,εγώ μέχρι τον τέταρτο δεν έτρωγα δεν μπορούσα αλλά τα κιλά τα επερνα τρία τρία 😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και με το καλό οι νέες μανούλες του τόπικ μας!

@Katerina1990 κι εγώ σήμερα μπήκα στην 26η! Μαζί είμαστε εμείς... 

Αύριο έχω καμπύλη ζαχάρου και δεν είμαι καθόλου αγχωμένη, αφενός δεν έχω ιστορικό και αφετέρου η γιατρός μου με έχει καθησυχάσει. Τα καλά νέα είναι ότι επιτέλους ρυθμίστηκε ο θυρεοειδής μου! Είδαμε φυσιολογικές τιμές στην TSH που είχε μηδενίσει και ο ενδοκρινολόγος είπε ότι είμαστε σούπερ. 

Κιλά έχω βάλει σίγουρα αλλά δε ζυγίζομαι. Διαφωνώ με την όλη λογική του να πάρεις μέχρι 12 κιλά ή λιγότερα, από τη στιγμή που δεν υπάρχει κάποιο παθολογικό πρόβλημα όπως πχ διαβήτης κύησης. Σήμερα πήγα να πάρω τον μικρό μου από το σχολείο γιατί έχει μια άρνηση με το σχολικό του γυρισμού, με είδε η δασκάλα του και μου είπε ότι δεν έχω παχύνει καθόλου, μόνο κοιλιά έχω κάνει 😁 Και η γιατρός μου της ίδιας άποψης είναι, μου είχε πει ότι δε ζυγίζει παρά μόνο αν δει ότι βάζω πολλά-πολλά κιλά, κάτι που σαφώς δεν έχει γίνει.

Είναι βέβαια και το καλούπι της κάθε γυναίκας, εγώ πχ μοιάζω με τη μαμά μου, η οποία έτρωγε πολύ και κιλά δεν έβαζε! Κάπως έτσι κι εγώ :P Η κουμπάρα μου, από την άλλη, με διαιτολόγο και στις 2 εγκυμοσύνες της και έβαλε 25 κιλά (όπως η μαμά της και η αδερφή της).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

Καλησπέρα και με το καλό οι νέες μανούλες του τόπικ μας!

@Katerina1990 κι εγώ σήμερα μπήκα στην 26η! Μαζί είμαστε εμείς... 

Αύριο έχω καμπύλη ζαχάρου και δεν είμαι καθόλου αγχωμένη, αφενός δεν έχω ιστορικό και αφετέρου η γιατρός μου με έχει καθησυχάσει. Τα καλά νέα είναι ότι επιτέλους ρυθμίστηκε ο θυρεοειδής μου! Είδαμε φυσιολογικές τιμές στην TSH που είχε μηδενίσει και ο ενδοκρινολόγος είπε ότι είμαστε σούπερ. 

Κιλά έχω βάλει σίγουρα αλλά δε ζυγίζομαι. Διαφωνώ με την όλη λογική του να πάρεις μέχρι 12 κιλά ή λιγότερα, από τη στιγμή που δεν υπάρχει κάποιο παθολογικό πρόβλημα όπως πχ διαβήτης κύησης. Σήμερα πήγα να πάρω τον μικρό μου από το σχολείο γιατί έχει μια άρνηση με το σχολικό του γυρισμού, με είδε η δασκάλα του και μου είπε ότι δεν έχω παχύνει καθόλου, μόνο κοιλιά έχω κάνει 😁 Και η γιατρός μου της ίδιας άποψης είναι, μου είχε πει ότι δε ζυγίζει παρά μόνο αν δει ότι βάζω πολλά-πολλά κιλά, κάτι που σαφώς δεν έχει γίνει.

Είναι βέβαια και το καλούπι της κάθε γυναίκας, εγώ πχ μοιάζω με τη μαμά μου, η οποία έτρωγε πολύ και κιλά δεν έβαζε! Κάπως έτσι κι εγώ :P Η κουμπάρα μου, από την άλλη, με διαιτολόγο και στις 2 εγκυμοσύνες της και έβαλε 25 κιλά (όπως η μαμά της και η αδερφή της).

Κορίτσια κι εγώ έχω την καμπύλη μεθαύριο αλλά έχω λίγο άγχος. Ιστορικό δεν έχω, πολλά κιλά δεν έχω πάρει αλλά δε θέλω καθόλου να κόψω τα γλυκά, σα δαιμονισμένη τα σκέφτομαι συνέχεια αυτό το διάστημα και κάθε μέρα θα φάω το κατιτίς μου. Γενικά δεν τρώω πολύ και πότε δεν πεινούσα ιδιαίτερα (πάντα ήμουν κάτω του φυσιολογικου βάρους) αλλά τώρα πεινάω συνέχεια και θέλω να τρώω βλακειες. 49,5 κιλά ξεκίνησα την εγκυμοσύνη (με προσπάθεια να παχύνω σε εκείνη τη φάση για να έχω πιο σταθερή περίοδο) και τώρα είμαι 54 αλλά με σχετική προσοχή στις ποσότητες στις 25 εβδ και 5 μέρες. Ο γιατρός μου είναι αρκετά αυστηρός στα κιλά, αν και εγώ ίσως είμαι πιο αυστηρή με τον εαυτό μου. Αυτός δηλαδή μου έχει πει το κλασικό όριο των 12 κιλών και να προσέχω κλπ αλλά δε σχολιάζει κάτι άσχημα κάθε φορά στο ραντεβού. Εγώ αγχώνομαι μήπως πάρω περισσότερα και δε μπορώ να τα χάσω και ζυγιζομαι καθημερινά μόνη μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο προηγούμενος γυναικολόγος μου ήταν έτσι αυστηρός και δεν τον άντεχα καθόλου. Είχα φυσιολογικό βάρος (58 κιλά ήμουν τον Ιούλιο που είχα κάνει μέτρηση οστικής μάζας), τώρα δεν ξέρω πόσα είμαι αλλά ξέρω ότι φοράω τα ρούχα που φορούσα προ εγκυμοσύνης, εκτός των crop top :P 

Αυτή που είναι αυστηρή είναι η γιατρός που έκανα αυχενική και Β επιπέδου, σε φίλη μου της είχε πει να μην πάρει πολλά κιλά γιατί θα δυσκολευτεί, κάτι τέτοιο. Σε μένα δεν είπε τίποτα, απλά με ρώτησε πόσα κιλά ήμουν όταν ξεκίνησε η εγκυμοσύνη, της είπα ότι δεν ξέρω αλλά αυχενική έκανα 7/1 όπου στις γιορτές εννοείται ότι έφαγα και έβαλε μόνη της 59 κιλά γιατί όταν με ζύγισε ήμουν 60.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια και καλωσορίσατε οι νέες εγκυούλες!! Εγώ αύριο κλείνω 27 εβδομάδες και μέχρι στιγμής έχω πάρει 8 κιλά. Κι εμένα μου είπε το κλασικό όριο των 12 κιλών, αν και στην 1η εγκυμοσύνη δεν ανέφερε τίποτα, ακόμη κι όταν έφτασα +17 κιλά (αλλά το ευχαριστήθηκα)! Τώρα ίσως λόγω καισαρικής μου είπε να προσέχω, όμως δε με ζυγίζει. Όσο για την καμπύλη ζαχάρου μου βγήκε πολύ καλή ευτυχώς! Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες σας

@Happypregnantgirl κορίτσι μου, τι να πω. Εύχομαι ο Θεός να σου δώσει πολλή δύναμη και να θυμάσαι ότι όλες μας εδώ, αν και δε γνωριζόμαστε, είμαστε δίπλα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε πως ειστε????

Εγώ 24 και 0 σήμερα σε εβδομάδες και νιώθω μερικές φορές ότι τα έχω παίξει!

Τα αγόρια μου κάνουν παρτυ κάθε βράδυ! Και τώρα τα νιώθω και τα δύο μαζί!

Σε κιλα εγώ μέχρι στιγμής έχω πάρει 3700, ζύγισμα κάθε Δευτέρα για να ξέρω τι γίνεται. Κοιλιά άλλο τίποτα φαίνεται για τα καλά! Ζωή να έχουν τα καμάρια μου!

Καμπύλη και γω την άλλη εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε πως ειστε????

Εγώ 24 και 0 σήμερα σε εβδομάδες και νιώθω μερικές φορές ότι τα έχω παίξει!

Τα αγόρια μου κάνουν παρτυ κάθε βράδυ! Και τώρα τα νιώθω και τα δύο μαζί!

Σε κιλα εγώ μέχρι στιγμής έχω πάρει 3700, ζύγισμα κάθε Δευτέρα για να ξέρω τι γίνεται. Κοιλιά άλλο τίποτα φαίνεται για τα καλά! Ζωή να έχουν τα καμάρια μου!

Καμπύλη και γω την άλλη εβδομάδα!

Και με δίδυμα 3700; Η καλυτερότερη όλων !! 
 

καλη επιτυχία κορίτσια μου στην καμπύλη !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Και με δίδυμα 3700; Η καλυτερότερη όλων !! 
 

καλη επιτυχία κορίτσια μου στην καμπύλη !! 

Δεν ξέρω πως το έκανα να σου πω την αλήθεια χαχαχαχαχαχα αλλά στην αρχή ήταν λίγο δύσκολα με τις αναγούλες μετά ήμουν ένα μήνα στο κρεβάτι και ότι πήρα το πήρα τώρα.

Με τον ύπνο το βράδυ έχω θέμα δεν μπορώ να βολευτώ με τίποτα!!!! Με αποτέλεσμα να με παιρνει ο ύπνος καθιστή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Κορίτσια κι εγώ έχω την καμπύλη μεθαύριο αλλά έχω λίγο άγχος. Ιστορικό δεν έχω, πολλά κιλά δεν έχω πάρει αλλά δε θέλω καθόλου να κόψω τα γλυκά, σα δαιμονισμένη τα σκέφτομαι συνέχεια αυτό το διάστημα και κάθε μέρα θα φάω το κατιτίς μου. Γενικά δεν τρώω πολύ και πότε δεν πεινούσα ιδιαίτερα (πάντα ήμουν κάτω του φυσιολογικου βάρους) αλλά τώρα πεινάω συνέχεια και θέλω να τρώω βλακειες. 49,5 κιλά ξεκίνησα την εγκυμοσύνη (με προσπάθεια να παχύνω σε εκείνη τη φάση για να έχω πιο σταθερή περίοδο) και τώρα είμαι 54 αλλά με σχετική προσοχή στις ποσότητες στις 25 εβδ και 5 μέρες. Ο γιατρός μου είναι αρκετά αυστηρός στα κιλά, αν και εγώ ίσως είμαι πιο αυστηρή με τον εαυτό μου. Αυτός δηλαδή μου έχει πει το κλασικό όριο των 12 κιλών και να προσέχω κλπ αλλά δε σχολιάζει κάτι άσχημα κάθε φορά στο ραντεβού. Εγώ αγχώνομαι μήπως πάρω περισσότερα και δε μπορώ να τα χάσω και ζυγιζομαι καθημερινά μόνη μου. 

Να συμπληρώσω ότι είμαι 1,66 και ότι φαίνεται πολύ ότι είμαι έγκυος. Είναι και ανάλογα τι φοράω αλλά έχω έντονη μυτερη κοιλίτσα μπροστά ενώ η υπόλοιπη είμαι αρκετά αδύνατη. Δε νιώθω να έχω πάρει αλλού. Αν με δεις από πίσω δε φαίνεται κάτι και αν γυρίσω προφίλ τσουπ. Σκεφτόμουν μήπως κάνω και κατακράτηση έντονη μερικές μέρες γιατί παίζω και στα κιλά από μέρα σε μέρα αρκετά και στο πόσο μεγάλη φαίνεται η κοιλια μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Joo είπε:

Ναιιιι, αν και ο γιατρός και εγώ το πιστεύω γτ και το πρώτο μου βγήκε 38εβ και3ημ θα βγει και αυτό πριν την πητ. Μου βγήκε 0’ 85 60’ 193 120’ 119 και δεν άρεσε στον Γυναικολογο μου αύριο έχω ραντεβου με ενδοκρινολόγο να δω τι θα μου πει,από την ημέρα που βγήκαν ομως η εξετάσεις προσέχω,πιο πριν όχι 😬έτρωγα ότι ήθελα και λατρεύω γλυκά (δουλεύα σε ζαχαροπλαστείο)αλλά σταμάτησα με εντολή γιατρού 🤪θα γράψω αύριο τι θα μου πει και η ενδοκρινολόγος 😊

Και εγώ σε ζαχαροπλαστειο και δουλεύω μέχρι και σημερααα!αστο είναι βασανιστήριο...όντως σε σταμάτησε ο γιατρος;εμενα μου είπε απλώς κόβεις τα γλυκα😂το οποίο προφανως δεν έγινε ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Afroditi Lrk είπε:

Και εγώ σε ζαχαροπλαστειο και δουλεύω μέχρι και σημερααα!αστο είναι βασανιστήριο...όντως σε σταμάτησε ο γιατρος;εμενα μου είπε απλώς κόβεις τα γλυκα😂το οποίο προφανως δεν έγινε ποτε

Δεν είναι μόνο τα γλυκά είναι και μακαρόνια ψωμί που πρεπει να κοπεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Afroditi Lrk είπε:

Και εγώ σε ζαχαροπλαστειο και δουλεύω μέχρι και σημερααα!αστο είναι βασανιστήριο...όντως σε σταμάτησε ο γιατρος;εμενα μου είπε απλώς κόβεις τα γλυκα😂το οποίο προφανως δεν έγινε ποτε

Σε καταλαβαίνω είναι δύσκολο να είσαι μέσα στον πειρασμό…όπως λέει ομως και η φίλη @Dimi84δεν είναι μόνο τα γλυκά,πρεπει να κάνω μια διατροφή και να μετριέμαι 3 φορές την εβδομάδα πηγα σε ενδοκρινολόγο σήμερα και ταραχτηκα λίγο…ο γιατρός μου είπε το καλύτερο θα ήταν να σταματήσεις από την δουλειά,και συμφώνησα ενοειται γτ ξέρω ότι δεν θα μπορούσα να αντισταθώ πρώτον στα γλυκά αλλά ούτε να τροω και να μετριέμαι όποτε πρέπει….ααα επίσης μου είπε σήμερα η ενδοκρινολόγος περπάτημα 20’λεπτά περπάτημα πρωί 20’λεπτα βράδυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Να συμπληρώσω ότι είμαι 1,66 και ότι φαίνεται πολύ ότι είμαι έγκυος. Είναι και ανάλογα τι φοράω αλλά έχω έντονη μυτερη κοιλίτσα μπροστά ενώ η υπόλοιπη είμαι αρκετά αδύνατη. Δε νιώθω να έχω πάρει αλλού. Αν με δεις από πίσω δε φαίνεται κάτι και αν γυρίσω προφίλ τσουπ. Σκεφτόμουν μήπως κάνω και κατακράτηση έντονη μερικές μέρες γιατί παίζω και στα κιλά από μέρα σε μέρα αρκετά και στο πόσο μεγάλη φαίνεται η κοιλια μου 

Και εμένα κάποιες φορές φαίνεται μεγαλύτερη η κοιλια μου και άλλες όχι!! Δεν ήξερα ότι συμβαίνει λόγω κατακράτησης 😮
@angel35 εγώ πήρα το μαξιλαρι εγκυμοσύνης και με έχει βολέψει αρκετά. Βέβαια κάνω πολύ παράξενο ύπνο λόγω συχνοουρίας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Και εμένα κάποιες φορές φαίνεται μεγαλύτερη η κοιλια μου και άλλες όχι!! Δεν ήξερα ότι συμβαίνει λόγω κατακράτησης 😮
@angel35 εγώ πήρα το μαξιλαρι εγκυμοσύνης και με έχει βολέψει αρκετά. Βέβαια κάνω πολύ παράξενο ύπνο λόγω συχνοουρίας. 

Ούτε εγώ το ξέρω σίγουρα, αλλά έτσι πιστεύω, γιατί ξέρω ότι η εγκυμοσύνη σχετίζεται αρκετά με κατακράτηση και όντως ζυγίζω και 0,5-1 κιλό πάνω τις πρησμένες μέρες. Κι εγώ κοιμάμαι με μαξιλάρι εγκυμοσύνης κι έχει τρελή διαφορά. Παθαίνω και λιγότερες κράμπες στα πόδια έτσι. Με εμποδίζει και να γυρίζω ανάσκελα που μου αρέσει να κοιμάμαι. Όμως κι εγώ θα ξυπνήσω τουλάχιστον 2 φορές το βράδυ επειδή θα κατουριέμαι και είναι πολύ κουραστικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κ από εμένα κορίτσια μου...κ εγώ με μαξιλαρι εγκυμοσύνης αυτή την εβδομάδα μπαίνω 27 εβδομάδων...γύρω στα 9 κιλά έχω πάρει κ εγώ...ο γιατρός μου είπε καλό είναι 12 με 14 να πάρω...αν πάει παραπάνω τι να κανουμε τώρα!!! Προσπαθώ γενικά να τρώω υγιεινά πάντως αλλά θέλω κ γλυκάκι σαν τρελή! Η μπέμπα θέλει κατά προτίμηση μια σοκοφρετα το βράδυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Πήγαμε κι εμείς στο γιατρό χτες, όλα καλά...μεγάλωσε αρκετά η μπουμπού και πήρε και θέση!ελπίζω να τη διατηρήσει😀!

Όσον αφορά τον ύπνο εγώ ζορίζομαι πολυ από την αρχή...απο τον 3ο περίπου ξεκίνησαν αϋπνίες και ξύπνηματα χωρίς λόγο στις 2 ή 3 τα ξημερώματα..φυσικά δεν ξανακοιμομουν καθόλου, ειχα φτάσει σε σημείο να μαγειρεύω και να βάζω πλυντήρια τα ξημερώματα μπας και κουραστώ και κοιμηθώ!

Γύρω στην 20η εβδομάδα άρχισα επιτελους να κοιμάμαι σερί και χάρηκα!!ααααμ δεεε...τώρα ξεκινησε η συχνοουρια κι επίσης η μπέμπα πολυ συχνά διαμαρτύρεται το βράδυ, δεν ξέρω μήπως γυρίζω μπρούμυτα λόγω συνήθειας και την πλακώνω!η αλήθεια ειναι οτι μαξιλάρι θηλασμού δεν είχα δοκιμάσει, αλλά μιας και το λέτε θα το δοκιμάσω μπας και κοιμηθώ λιγουλάκι επιτέλους!🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...