Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Χαθήκαμε όλες!!! @Happypregnantgirl κορίτσι μου σου στέλνω όλη μου την αγάπη...σου εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε καλά για εσένα και τα μωράκια σου και θα πάνε..... λέγε μας τα νέα σου!!!!

Εγώ κορίτσια μου πέρασα covid αλλά ευτυχώς πολύ ελαφριά...τα μωρά είναι μια χαρά έκανα και β επιπέδου και χθες ξαναπήγα στο γιατρό τα κορίτσια μου η μία είναι 710 γραμμάρια και η άλλη 660!!! 

@evaioan κορίτσι μου έτσι ήμουν και εγώ με κράμπες και συσπάσεις και υπέφερα μια βδομάδα...πήρα μαγνήσιο σε φακελάκια και επανήλθαν εντελώς... παίρνεις κάτι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Ναι μια δεξιά μια αριστερά. 

Κι εγώ τώρα με το ταξίδι που κουράστηκα πολύ είχα αρχίσει να έχω και πολλές κράμπες στον ύπνο στα πόδια. Έχω αρχίσει μαγνήσιο έτσι κι αλλιώς για τις συσπάσεις και τα τελευταία 2 βραδιά δεν έχω και κράμπες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κι από μένα κορίτσια μου και χρόνια πολλά! Χάθηκα κι εγώ προσπαθώντας να τα προλάβω όλα (συν τοις άλλοις γίνομαι και νονά τέλη Μαΐου, να δω πώς θα πάει αυτό με την κοιλιά, δεν θα ξέρω και τι να βάλω 😂). Σας παρακολουθώ όμως όταν προλαβαίνω. Με χαροποιεί να διαβάζω τα όμορφα νέα σας! Στις ανησυχίες/ερωτήσεις σας θέλω να απαντήσω, αλλά πάντα κάποια απάντηση με καλύπτει και δεν θέλω να σας κουράζω, γράφοντας τα ίδια. Εύχομαι πάντως όλα να κυλήσουν ήσυχα για όλες μας. 

Εγώ είμαι στην 25+3w, έκανα και την καμπύλη ζαχάρου κι όλα πήγαν καλά. Μαγνήσιο παίρνω orbimag  αναβράζοντα δισκια 300 mg/1 τη μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Χάθηκα κι εγώ αλλά είμαστε στο χωριό για ολιγοήμερες διακοπές και δεν είχα ανοίξει καθόλου το λάπτοπ!
Έκανα τη Β επιπέδου, επιβεβαιώσαμε ότι είναι κορίτσι, 580 ολόκληρα γραμμάρια αλλά ήταν ισχιακή. Βέβαια ακόμα έχουν άπλετο χώρο για βουτιές οπότε δεν αξιολογείται η θέση του συν ότι σε δευτερότοκες μπορεί να πάρει θέση μέχρι και τελευταία στιγμή, όπως μου είπαν. Ειδικά η εμβρυολόγος με ''μάλωσε'' όταν είδε ότι στράβωσα με τη θέση της μπέμπας, επί λέξη μου είπε ''Αναγράφουμε τη θέση του εμβρύου επειδή έτσι έχουμε εκπαιδευτεί, δε σημαίνει απολύτως τίποτα, τα μωρά γυρίζουν διαρκώς όσο έχουν χώρο και το ποσοστό που παραμένει ισχιακό ή εγκάρσιο είναι πολύ μικρό. Εξάλλου μπορείς να το γυρίσεις''. Θα μου πείτε δεν το ήξερες; Μωρέ το ήξερα αλλά δεν ξέρω γιατί το πήρα έτσι.

Βέβαια θα αρχίσω πιο μετά ασκήσεις από spinning babies, θα αγοράσω και κολιέ εγκυμοσύνης και ελπίζω να βρει τον δρόμο της :P

Επίσης ο πλάκούντας είναι οπίσθιος υψηλός (μέχρι και αυτός άλλαξε θέση!) και τα αμνιακά πολύ καλά. Διακολπικά μετρήσαμε τον τράχηλο στα 4mm οπότε και είμαι οκ για μακρινές βόλτες 😁

Διαβάζω ότι έχετε συσπάσεις και θυμάμαι η παλιά μου γιατρός μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικές από τον 5ο μήνα γιατί προετοιμάζεται το σώμα σιγά-σιγά για τοκετό, και το πρόβλημα θα ήταν αν ήταν επώδυνες. Μου έδινε μαγνήσιο και για τις κράμπες διότι είχα κάθε μα κάθε βράδυ αλλά δεν έκανε και τίποτα. Τόσο οι κράμπες όσο και οι συσπάσεις συνεχίζονταν μέχρι που γέννησα και ηρέμησα!

Η εμβρυολόγος μου είπε να κάνουμε γύρω στην 32η εβδομάδα doppler και με ενημέρωσε ότι πλέον συστήνεται σε όλες τις κυήσεις, κάτι που δε γνω΄ριζα. Εσάς σας είπαν κάτι σχετικό;

Σε άλλα νέα, ψώνια κάνατε; Εγώ τιραντάκια φορμάκια έχω πάρει 6 στο σύνολο! Σιγά-σιγά λέω να αρχίσω και τις ''βαριές'' αγορές όπως μπανάκι, θήλαστρο, πάνες αγκαλιάς, κανά σελτεδάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/3/2022 at 3:41 ΠΜ, ο/η Maya90 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Χάθηκα κι εγώ αλλά είμαστε στο χωριό για ολιγοήμερες διακοπές και δεν είχα ανοίξει καθόλου το λάπτοπ!
Έκανα τη Β επιπέδου, επιβεβαιώσαμε ότι είναι κορίτσι, 580 ολόκληρα γραμμάρια αλλά ήταν ισχιακή. Βέβαια ακόμα έχουν άπλετο χώρο για βουτιές οπότε δεν αξιολογείται η θέση του συν ότι σε δευτερότοκες μπορεί να πάρει θέση μέχρι και τελευταία στιγμή, όπως μου είπαν. Ειδικά η εμβρυολόγος με ''μάλωσε'' όταν είδε ότι στράβωσα με τη θέση της μπέμπας, επί λέξη μου είπε ''Αναγράφουμε τη θέση του εμβρύου επειδή έτσι έχουμε εκπαιδευτεί, δε σημαίνει απολύτως τίποτα, τα μωρά γυρίζουν διαρκώς όσο έχουν χώρο και το ποσοστό που παραμένει ισχιακό ή εγκάρσιο είναι πολύ μικρό. Εξάλλου μπορείς να το γυρίσεις''. Θα μου πείτε δεν το ήξερες; Μωρέ το ήξερα αλλά δεν ξέρω γιατί το πήρα έτσι.

Βέβαια θα αρχίσω πιο μετά ασκήσεις από spinning babies, θα αγοράσω και κολιέ εγκυμοσύνης και ελπίζω να βρει τον δρόμο της :P

Επίσης ο πλάκούντας είναι οπίσθιος υψηλός (μέχρι και αυτός άλλαξε θέση!) και τα αμνιακά πολύ καλά. Διακολπικά μετρήσαμε τον τράχηλο στα 4mm οπότε και είμαι οκ για μακρινές βόλτες 😁

Διαβάζω ότι έχετε συσπάσεις και θυμάμαι η παλιά μου γιατρός μου είχε πει ότι είναι φυσιολογικές από τον 5ο μήνα γιατί προετοιμάζεται το σώμα σιγά-σιγά για τοκετό, και το πρόβλημα θα ήταν αν ήταν επώδυνες. Μου έδινε μαγνήσιο και για τις κράμπες διότι είχα κάθε μα κάθε βράδυ αλλά δεν έκανε και τίποτα. Τόσο οι κράμπες όσο και οι συσπάσεις συνεχίζονταν μέχρι που γέννησα και ηρέμησα!

Η εμβρυολόγος μου είπε να κάνουμε γύρω στην 32η εβδομάδα doppler και με ενημέρωσε ότι πλέον συστήνεται σε όλες τις κυήσεις, κάτι που δε γνω΄ριζα. Εσάς σας είπαν κάτι σχετικό;

Σε άλλα νέα, ψώνια κάνατε; Εγώ τιραντάκια φορμάκια έχω πάρει 6 στο σύνολο! Σιγά-σιγά λέω να αρχίσω και τις ''βαριές'' αγορές όπως μπανάκι, θήλαστρο, πάνες αγκαλιάς, κανά σελτεδάκι...

Δεν έχω παρει ρουχαλακια τίποτα βασικά δεν έχω πάρει να αγχώνομαι? Πρέπει να ξεκινήσω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!ελπίζω να είστε όλες καλά! Κάναμε κι εμείς τη β επιπέδου, ολα μια χαρά ευτυχώς, είδαμε και τη φατσούλα της και δεν ξέρω από κείνη τη μέρα είναι η μόνη εικόνα στο μυαλό μου!🥰🥰🥰

Εγώ έχω πάρει σχεδόν τα πάντα, εκτός από ρούχα που εχω πάρει μόνο 3 ζιπουνάκια, αλλα βρε κορίτσια μου για διαφωτίστε με οσες γνωρίζετε!τι φορούν τα νεογεννητα Ιουλίου? Μονο φανελάκι?κοντομάνικο?ραντάκι?θα χρειαστούν άραγε και μακρυμανικα ελαφριά?

Έχω καταμπερδευτεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Δεν έχω παρει ρουχαλακια τίποτα βασικά δεν έχω πάρει να αγχώνομαι? Πρέπει να ξεκινήσω? 

Καλημέρα καλή εβδομάδα, καταρχάς δες τι έχεις ήδη από τα προηγούμενα παιδιά. Μετά κάνε λίστα τι χρειάζεσαι. Εγώ επειδή αν όλα πάνε καλά γενναω τέλη Ιουλίου λέω να ψωνίσω στις καλοκαιρινές εκπτώσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ έχω πάρει τίποτα από τα σοβαρά. Ήρθαν κάτι ρουχαλάκια λίγα που πήρα από το pat pat δοκιμαστικά! Είναι πολύ ωραία απλά θέλει προσοχή να επιλέξετε τα βαμβακερά αν πάρετε από εκεί. Ήρθαν αρκετά γρήγορα σε σχέση με αυτό που περίμενα και χωρίς κάποια έξτρα χρέωση ή τελωνείο ή κάτι τέτοιο που είχα ακούσει. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και ότι ήταν μικρή παραγγελία. Τώρα κάνουμε κι εμείς λίστες να δούμε τι μπορούμε να βρούμε από γνωστούς και φίλους και τι θα αγοράσουμε αλλά σκέφτομαι να το πάμε λιτά στην αρχή και να δούμε το ανάγκες θα προκύψουν γιατί είμαστε και λίγο άσχετοι (νέοι γονείς). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ μόλις έβαλα παραγγελία από she in κορδέλες για το κεφαλάκι της και μια φίλη μου θα μου φτιάξει 2 κουβερτούλες και πάνες αγκαλιάς. Από τον άλλο μήνα λέω να ψωνίσω πιο βασικά πράγματα! Σκέφτομαι ότι είναι νωρίς αλλά δε θέλω να μαζευτούν πολλά έξοδα στο τέλος που θα έχουμε να πληρώσουμε και κλινική και γιατρό, γι'αυτό είπα να το πάω μήνα-μήνα τα ψώνια που ξέρω ότι θα χρειαστώ σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Καλημέρα καλή εβδομάδα, καταρχάς δες τι έχεις ήδη από τα προηγούμενα παιδιά. Μετά κάνε λίστα τι χρειάζεσαι. Εγώ επειδή αν όλα πάνε καλά γενναω τέλη Ιουλίου λέω να ψωνίσω στις καλοκαιρινές εκπτώσεις. 

Από τα αλλά παιδια δεν έχω ουτε σαλιαρα χαχχαχχδεκα χρόνια περασαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

Εγώ μόλις έβαλα παραγγελία από she in κορδέλες για το κεφαλάκι της και μια φίλη μου θα μου φτιάξει 2 κουβερτούλες και πάνες αγκαλιάς. Από τον άλλο μήνα λέω να ψωνίσω πιο βασικά πράγματα! Σκέφτομαι ότι είναι νωρίς αλλά δε θέλω να μαζευτούν πολλά έξοδα στο τέλος που θα έχουμε να πληρώσουμε και κλινική και γιατρό, γι'αυτό είπα να το πάω μήνα-μήνα τα ψώνια που ξέρω ότι θα χρειαστώ σίγουρα.

Αυτο ειναι πρεπει σιγά σιγά κάτι να κάνουμε θα πέσουν όλα μαζί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Αυτο ειναι πρεπει σιγά σιγά κάτι να κάνουμε θα πέσουν όλα μαζί 

Ναι, γι'αυτό είπα να ρωτήσω πώς το βλέπετε κι εσείς... Ειδικά όταν είναι πρώτο παιδί ή αν δεν έχεις τίποτα από τα προηγούμενα (ούτε εγώ έχω κρατήσει τίποτα από τον γιο μου, μόνο το καρότσι έχω) πρέπει να τα αγοράσουμε από την αρχή. Θεωρώ ότι μετά τη Β'επιπέδου είναι μια καλή χρονική περίοδος για τις αγορές γιατί ρούχα και λευκά είδη θα πρέπει να έχουν πλυθεί μόλις μπούμε στον μήνα μας (έτσι με είχαν συμβουλεύσει οι μαίες που έκανα μαθήματα ανώδυνου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα κ από εμένα ελπιζω να εοστε ολες τελεια και να φουσκωνουν οι κοιλιτσες σας οι υπεροχες...απ ότι υπολογίζει ο γιατρός εγώ θα γεννήσω τέλη Ιουνίου πρώτα ο Θεός ..έχω πάρει καποια λευκά είδη και μου έχουν κάνει δωράκια πάνες αγκαλιάς και φορμάκια...λέμε με τον άντρα μου να ξεκινήσουμε σιγά σιγά να ψωνίζουμε και τα βαρια πράγματα...απ ότι βλέπω πολλά site έχουν βάλει εκπτώσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

Ναι, γι'αυτό είπα να ρωτήσω πώς το βλέπετε κι εσείς... Ειδικά όταν είναι πρώτο παιδί ή αν δεν έχεις τίποτα από τα προηγούμενα (ούτε εγώ έχω κρατήσει τίποτα από τον γιο μου, μόνο το καρότσι έχω) πρέπει να τα αγοράσουμε από την αρχή. Θεωρώ ότι μετά τη Β'επιπέδου είναι μια καλή χρονική περίοδος για τις αγορές γιατί ρούχα και λευκά είδη θα πρέπει να έχουν πλυθεί μόλις μπούμε στον μήνα μας (έτσι με είχαν συμβουλεύσει οι μαίες που έκανα μαθήματα ανώδυνου)

Και εγώ σαν είναι το πρωτο είναι ουτε. Πιπίλα σου λέω δεν έχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχτές κάναμε το μηνιαίο υπέρηχο, το ινομυωμα δεν άλλαξε, ούτε μεγάλωσε ούτε μίκρυνε, μου αύξησε το μαγνήσιο για τους πόνους στα πόδια. Το μωράκι είναι καλά, πρώτη φορά μοιάζει με κανονικό μωρό έτσι όπως το είδα στον υπέρηχο. Μου είπε ότι θα νοιώθω παροδικα κλωτσιές μέχρι την 23η εβδομάδα και μετά οι κινήσεις θα είναι καθημερινές. Πήρα θάρρος. Ωστόσο για ρούχα και εξοπλισμό μπήκα είδα διαδικτυακά κάποια πράγματα αλλά εμείς είμαστε ακόμα 19η εβδομάδα και θα γεννήσω τέλη Ιουλίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Εχτές κάναμε το μηνιαίο υπέρηχο, το ινομυωμα δεν άλλαξε, ούτε μεγάλωσε ούτε μίκρυνε, μου αύξησε το μαγνήσιο για τους πόνους στα πόδια. Το μωράκι είναι καλά, πρώτη φορά μοιάζει με κανονικό μωρό έτσι όπως το είδα στον υπέρηχο. Μου είπε ότι θα νοιώθω παροδικα κλωτσιές μέχρι την 23η εβδομάδα και μετά οι κινήσεις θα είναι καθημερινές. Πήρα θάρρος. Ωστόσο για ρούχα και εξοπλισμό μπήκα είδα διαδικτυακά κάποια πράγματα αλλά εμείς είμαστε ακόμα 19η εβδομάδα και θα γεννήσω τέλη Ιουλίου. 

Τέλεια όλα. Λοιπόν ναι τώρα μοιάζουν με μωράκια και που είσαι ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι σας έγραφα χθες; Ότι θα τα πάρω όλα σιγά-σιγά; Ε, πήγαμε στο mothercare και πήραμε μπάνιο, τσάντα καροτσιού και αποστειρωτή. Επίσης έλεγα ότι θα τα έπαιρνα όλα σε ουδέτερα χρώματα, εντάξει, όλα τα ροζ πήρα 😂

Αλλά είχαν σε έκτπωση τα stokke που ήθελα το συγκεκριμένο μπανάκι, οπότε το εκμεταλλευτήκαμε, όπως και τα philips avent ήταν με 40% έκπτωση και ο αποστειρωτής βγήκε στα 47€ από 78€.

Σας τα γράφω σε περίπτωση που ενδιαφέρεστε, στο σαιτ τους δεν έχουν περασμένη την έκπτωση στα stokke, μόνο στα avent. Eπίσης, η τσάντα καροτσιού που πήραμε είναι της μάρκας Mothercare, ούτε εκείνη υπάρχει στο σαιτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ θέλω να μη μας πέσουν όλα μαζεμένα αλλά έχω και μια σκέψη μήπως βρούμε μερικά πράγματα. Πχ δύο φίλες μου έλεγαν ότι έχουν αποστειρωτή και κούνια (χωρίς στρώμα) η μία και λίκνο και καρότσι η άλλη. Επίσης η ξαδέλφη μου θα γεννήσει σχεδόν 2,5 μήνες (τώρα αμέσως μετά το Πάσχα) πριν από εμένα και μου έλεγε τα πρώτα πρώτα φορμάκια να μου τα δώσει αυτή φρέσκα που θα έχει μεγαλώσει το μωράκι της και θα τα έχει χρησιμοποιήσει ελάχιστα. Όλα αυτά μου δημιουργούν μια ανασφάλεια, γιατί δεν κλείνουν οι δουλειές και ειδικά το καρότσι, γιατί το έχουν δανείσει και θα μπορούμε να το πάρουμε από καλοκαίρι, αλλά τότε δε θα ξέρουμε αν μας βολεύει και θα είναι τελευταία στιγμή να πάρουμε άλλο, οπότε λέω να πα΄ρω κι εγώ ανεξάρτητα κάποια πράγματα και καρότσι. Επίσης, αρκετοί φίλοι και συγγενείς ρωτάνε επίμονα τι να μας πάρουν για το μωρό. Οπότε σκεφτόμουν μπανάκι και αλλαξιέρα να είναι από αυτά που θα ζητήσουμε να μας πάρουν, αλλά πάλι δεν ξέρω τι πρέπει να κάνουμε. Να τους πούμε συγκεκριμένα ποια θέλουμε; Ο γιατρός ήταν πολύ καθυσηχαστικός και με αυτά. Είχαμε χθες ραντεβού, όλα μια χαρά με τη μπέμπα. Μας είπε ότι από δω και πε΄ρα μόνο κοιτάμε αν παίρνει σωστά βάρος. Ήταν 710 γρ χθες και είμαι στην 25η εβδομάδα. Και επειδή του είπα εγώ ότι έχω αγχωθεί ότι δεν ξέρω τι να πάρω και πότε κλπ, μας έλεγε να μην πάρουμε πολλά πράγματα και ότι τα μωρά δε χρειάζονται πολλά αντικείμενα και τε΄τοια. Έχω πήξει και στη δουλειά εντωμεταξύ και δεν έχω χρόνο καθόλου να τα ψάξω με την ησυχία μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Κι εγώ θέλω να μη μας πέσουν όλα μαζεμένα αλλά έχω και μια σκέψη μήπως βρούμε μερικά πράγματα. Πχ δύο φίλες μου έλεγαν ότι έχουν αποστειρωτή και κούνια (χωρίς στρώμα) η μία και λίκνο και καρότσι η άλλη. Επίσης η ξαδέλφη μου θα γεννήσει σχεδόν 2,5 μήνες (τώρα αμέσως μετά το Πάσχα) πριν από εμένα και μου έλεγε τα πρώτα πρώτα φορμάκια να μου τα δώσει αυτή φρέσκα που θα έχει μεγαλώσει το μωράκι της και θα τα έχει χρησιμοποιήσει ελάχιστα. Όλα αυτά μου δημιουργούν μια ανασφάλεια, γιατί δεν κλείνουν οι δουλειές και ειδικά το καρότσι, γιατί το έχουν δανείσει και θα μπορούμε να το πάρουμε από καλοκαίρι, αλλά τότε δε θα ξέρουμε αν μας βολεύει και θα είναι τελευταία στιγμή να πάρουμε άλλο, οπότε λέω να πα΄ρω κι εγώ ανεξάρτητα κάποια πράγματα και καρότσι. Επίσης, αρκετοί φίλοι και συγγενείς ρωτάνε επίμονα τι να μας πάρουν για το μωρό. Οπότε σκεφτόμουν μπανάκι και αλλαξιέρα να είναι από αυτά που θα ζητήσουμε να μας πάρουν, αλλά πάλι δεν ξέρω τι πρέπει να κάνουμε. Να τους πούμε συγκεκριμένα ποια θέλουμε; Ο γιατρός ήταν πολύ καθυσηχαστικός και με αυτά. Είχαμε χθες ραντεβού, όλα μια χαρά με τη μπέμπα. Μας είπε ότι από δω και πε΄ρα μόνο κοιτάμε αν παίρνει σωστά βάρος. Ήταν 710 γρ χθες και είμαι στην 25η εβδομάδα. Και επειδή του είπα εγώ ότι έχω αγχωθεί ότι δεν ξέρω τι να πάρω και πότε κλπ, μας έλεγε να μην πάρουμε πολλά πράγματα και ότι τα μωρά δε χρειάζονται πολλά αντικείμενα και τε΄τοια. Έχω πήξει και στη δουλειά εντωμεταξύ και δεν έχω χρόνο καθόλου να τα ψάξω με την ησυχία μου. 

Προσωπικά επειδή δε θέλω ακόμα να πάω στα μαγαζιά κάνω διαδικτυακή έρευνα στο skroutz και όταν μου αρέσει κάτι πατάω την καρδούλα στα δεξιά και μου τα αποθηκεύει το skroutz στα αγαπημένα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...