Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Τώρα που είπατε αυτό με το Instagram, σκέφτηκα αν εννοείτε ότι έχετε επαγγελματικά προφίλ και ότι δεν ξέρω καθόλου τι δουλειές κάνετε και με τι ασχολείστε. Δε θυμάμαι αν το έχουμε πει. Εγώ δεν ασχολούμαι πολύ με το Instagram, μόνο προσωπικό προφίλ έχω δηλαδή. Κατά τα άλλα, είμαι αρχιτεκτόνισσα και διαιτολόγος αλλά προς το παρόν εργάζομαι στην αρχιτεκτονική (το 1ο πτυχίο μου). Τη διαιτολογία την τελείωσα το Σεπτέμβρη και ξεκίνησα αμέσως μεταπτυχιακό στην Παθολογία της Κύησης στην Ιατρική, ώστε να ασχοληθώ και με τη διατροφή στην κύηση, αλλά με την εγκυμοσύνη μου και τις υπόλοιπες υποχρεώσεις δεν έχω προλάβει να το ασκήσω ακόμα. 

Πολύ ενδιαφέρον κ τα 2 επαγγέλματα κορίτσι μου μπράβο σου!!! Δεν εχεις ρίξει κ λιγο διαβασμα...!!! Εγω είμαι καθηγήτρια αγγλικών έχω 2 κέντα ξενων γλωσσων με την μητέρα μου! Είμαι από Αυστραλία οπότε έχω ιδιαίτερη αγάπη προς το επάγγελμα 💜 εσείς;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Πολύ ενδιαφέρον κ τα 2 επαγγέλματα κορίτσι μου μπράβο σου!!! Δεν εχεις ρίξει κ λιγο διαβασμα...!!! Εγω είμαι καθηγήτρια αγγλικών έχω 2 κέντα ξενων γλωσσων με την μητέρα μου! Είμαι από Αυστραλία οπότε έχω ιδιαίτερη αγάπη προς το επάγγελμα 💜 εσείς;; 

Καλημερα κορίτσια εγώ έχω δυο καφέ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Λοιπόν, εγώ είμαι νοσηλεύτρια,αλλαααα εργάζομαι ως εκπαιδευτικός, αρχικά δίδασκα σε ΕΠΑΛ, όμως τα τελευταία χρόνια εργάζομαι ως σχολική νοσηλεύτρια σε Δημοτικό Σχολείο!!αυτααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Ικανοποιητικά

Κ εμένα μου έχει συμβεί παρ όλο που είχα πάει τουαλέτα πάλι πονούσα...αλλά μέχρι το βράδυ μου είχε περάσει.. ελπίζω να σου περάσει γρήγορα κ εσένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Ικανοποιητικά

Εμενα από εχθές με πονάει κάποιες φορές τ στομάχι μ.. Ίσως να μετακινουνται κάπως τα όργανα για να κάνουν χώρο κ στη μήτρα να ανέβει.. Εγω ειμαι νηπιαγωγος! Λατρεύω τα παιδιά απο όταν ήμουν κ εγώ παιδι. Απο τοτε που ήμουν στο νηπιαγωγείο έλεγα στη δασκάλα μου, οτι θέλω να γίνω σα και εκείνη κ ετσι δεν αλλαξα ποτέ γνώμη.. 💘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, τρέχει η μύτη μου αίμα, αυτό εννοώ!

Εγώ έχω τελειώσει οικονομικά αλλά ποτέ δεν ασχολήθηκα με αυτό ουσιαστικά. Εργαζόμουν  σε ιατρείο μέχρι πέρσι όπου και παραιτήθηκα γιατί ήθελα να κάνω 2ο παιδακι.

Όπως και στο πρώτο μου δε δούλευα για να το μεγαλώσω εγώ, δεν ήθελα να έχω γιαγιάδες ή νταντά και αφού οικονομικά μας έπαιρνε, έκατσα σπίτι 4 χρόνια και τώρα πάλι το ίδιο θα κάνω 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Instagram δεν έχω κορίτσια μου... μόνο Facebook  έχω πλέον! 

@Dimi84 μάλλον είναι το σώμα σου που προετοιμαζει έδαφος για το μπεμπέ και μετακινουνται όργανα όπως λες κι εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Πολύ ενδιαφέρον κ τα 2 επαγγέλματα κορίτσι μου μπράβο σου!!! Δεν εχεις ρίξει κ λιγο διαβασμα...!!! Εγω είμαι καθηγήτρια αγγλικών έχω 2 κέντα ξενων γλωσσων με την μητέρα μου! Είμαι από Αυστραλία οπότε έχω ιδιαίτερη αγάπη προς το επάγγελμα 💜 εσείς;; 

Εγώ έχω τελειώσει λογιστικά, νύχια και μακιγιάζ,  και τα τελευταία χρόνια δουλεύω σε εταιρεία marketing, και σε χόμπι έχω το κανάλι μου και το ινστα από το 2011!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Εγώ έχω τελειώσει λογιστικά, νύχια και μακιγιάζ,  και τα τελευταία χρόνια δουλεύω σε εταιρεία marketing, και σε χόμπι έχω το κανάλι μου και το ινστα από το 2011!!

 

Ποιο είναι το κανάλι σου;;; σου έστειλα προσωπικό μήνυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maya90 είπε:

Instagram δεν έχω κορίτσια μου... μόνο Facebook  έχω πλέον! 

@Dimi84 μάλλον είναι το σώμα σου που προετοιμαζει έδαφος για το μπεμπέ και μετακινουνται όργανα όπως λες κι εσύ!

Δεν είναι αυτό σίγουρα εχθές όταν ξαπλωσα σε εμβρυακή σταση αεριστικα αρκετα και αυροματα περασε ο οξυς πόνος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Anna.gr είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Σπιτάκι εγώ σήμερα, έκανα κάποιες δουλίτσες, μαγείρεμα κλπ. και φυσικά σούπερ μάρκετ, που είναι η καλύτερη έξοδος της εβδομάδας 😂. Το βράδυ που θα κοιμηθεί ο μικρός ταινιούλα και ποπ κορν και αύριο βόλτα όλη μέρα!

Ανυπομονώ για την Πέμπτη που έχω υπέρηχο, 1ον μήπως δούμε φύλο και 2ον για να δω αν όλα πάνε καλά. Το έχετε κι εσείς αυτό το άγχος κάθε φορά ή όχι; Αναρωτιέμαι πάντα αν χτυπάει η καρδούλα, αν μεγαλώνει κλπ κλπ... Μακάρι να είχα στο σπίτι κάποιο μηχάνημα να ελέγχω ανά πάσα στιγμή. (Τραγική; χαχα)Και μετά στις 03/03 έχω τη Β' επιπέδου.

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες και καλή ξεκούραση

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε? 

Και εγώ έχω αυτό το άγχος τι κάνουν τα μωρά γιατί δεν τα νιώθω ιδιαίτερα αν και είμαι 17+4εβδομαδων.Σε καταλαβαίνω, και εγώ ειχα σκεφτεί το οικιακο doppler αλλά δεν ξέρω άμα είναι καλό για τα μωρά. 

Περιμένω τη Β επιπέδου στις 11/03 τώρα. 

στις πριν 22 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Και εγώ αυτό αναρωτιέμαι τώρα όμως κλωτσάει και ξέρω χαχαχαχαχα τώρα 11 Μαρτίου θα τον ξαναδώ που έχω την Β επιπέδου 

 

στις πριν 21 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Κι εμένα τις τελευταίες μέρες είναι αρκετά έντονες οι κλωτσιτσες! 💕 Είμαι σίγουρη πλέον ότι κι εγώ αισθάνομαι το μωρό. Έχουμε κι εμείς ραντεβού σε 2 εβδομάδες με το γιατρό να τη δούμε και μετά στις 9/3 τη Β επιπέδου! 

Το βράδυ θα βάλω ευκάλυπτο στη μαξιλαροθήκη μου κι ελπίζω να βοηθήσει. Ορο δεν έχω κάνει ποτέ και δεν ξέρω πώς και τι είναι. Όσο είμαι ξύπνια και κινούμαι είναι καλύτερα η μύτη. Στον ύπνο είναι το ζόρι. 

Καλύτερα αντί για ευκάλυπτο να πάρεις αλατόνερο και να το βάλεις στη μύτη με σύριγγα να καθαρίσεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Δεν είναι αυτό σίγουρα εχθές όταν ξαπλωσα σε εμβρυακή σταση αεριστικα αρκετα και αυροματα περασε ο οξυς πόνος

Ναι το έντερο θα είναι όντως μωρέ. Αφού αν αεριζεσαι σου περνάει. Είναι πολύ έντονος ο πόνος όταν παγιδευεται αέρας και δε μπορεί να βγει.

Κι εγώ το πάθαινα και παλιά και τώρα μπορεί να το πάθω, αλλά είναι σε ύφεση. Πραγματικά έχω εντυπωσιαστει με το ποσό καλά πάει το έντερο μου σε σχέση με τα συνηθισμένα μου εκτός εγκυμοσύνης. Πέρσι επι μήνες με ενοχλούσε το έντερο και παγιδευοταν αέρας τόσος που μου πίεζε το στομάχι και νόμιζα ότι είχα πρόβλημα στο ήπαρ, επειδή ο πόνος αντανακλουσε ψηλά. Είχα πάει στο γαστρεντερολογο και με το που με άκουσε μου λέει είναι αέρας, μην ανησυχείς. Κάναμε και όλες τις εξετάσεις και επιβεβαιωθηκε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου γιατί προφανώς κάτι άλλο είναι...

Μίλησα. με. Την. Γιατρό μου το έντερο είναι το ήξερα από πριν απλά ανέφερα ότι με. Πέθανε μου είπε όταν με. Ξαναπιασει αν θέλω να. Πάρω μπουσκοπαν με ντεπον μαζι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε? 

Και εγώ έχω αυτό το άγχος τι κάνουν τα μωρά γιατί δεν τα νιώθω ιδιαίτερα αν και είμαι 17+4εβδομαδων.Σε καταλαβαίνω, και εγώ ειχα σκεφτεί το οικιακο doppler αλλά δεν ξέρω άμα είναι καλό για τα μωρά. 

Περιμένω τη Β επιπέδου στις 11/03 τώρα. 

 

Καλύτερα αντί για ευκάλυπτο να πάρεις αλατόνερο και να το βάλεις στη μύτη με σύριγγα να καθαρίσεις! 

Μαζι έχουμε την Β επιπέδου τι ωραία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Happypregnantgirl κι εγώ μέσα στη μέρα δεν το αισθάνομαι συχνά. Ή τουλάχιστον δεν το καταλαβαίνω. Το βράδυ που χαλαρώνω και ξαπλώνω, το νιώθω που κουνιέται και εφησυχάζω.

@Dimi84το έντερο είναι σίγουρα. Εγκλωβιζεται αέρας και ειδικά τώρα που όλα πιέζονται πονάει περισσότερο. Είχα κι εγώ θέμα και διπλωνομουν απ' τον πόνο. 

Κορίτσια εγώ έχω μόνο Instagram στο οποίο δεν είμαι και τόσο ενεργή λόγω χρόνου. 

Χαίρομαι που μοιραζόμαστε προσωπικές πληροφορίες, νιώθω σα να σας γνωρίζω καλύτερα. Εγώ τελείωσα διοίκηση επιχειρήσεων και τα τελευταία 4 χρόνια εργάζομαι σε ασφαλιστικό γραφείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα. Ήθελα να ρωτήσω έχετε και εσείς συχνοουρια; έχω φτάσει να πηγαίνω 15 φορές τη μέρα στην τουαλέτα. Είναι νορμάλ αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα. Ήθελα να ρωτήσω έχετε και εσείς συχνοουρια; έχω φτάσει να πηγαίνω 15 φορές τη μέρα στην τουαλέτα. Είναι νορμάλ αυτό;

Καλημέρα καλη εβδομάδα.. Εγω απο την αρχή εχω.. Κ τώρα εχω φτάσει κάποιες φορές να πηγαίνω καθε 10 λεπτα. Παρα πολυ ενοχλητικό κ αν δε παω νιώθω τεράστια πίεση, ψαχτηκα για ουρολοιμωξη αλλα δεν εχω τίποτα! Ο γιατρός μου είπε είναι φυσιολογικό, να φανταστείς τη δική μου κατάσταση εχει τύχει να πάω τουαλέτα κ μέχρι να παω να ξαπλώσω με ξανα πιάνει 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα. Ήθελα να ρωτήσω έχετε και εσείς συχνοουρια; έχω φτάσει να πηγαίνω 15 φορές τη μέρα στην τουαλέτα. Είναι νορμάλ αυτό; 

Κι εγώ έχω συχνοουρια από την αρχή και όσο προχωράει η εγκυμοσύνη τόσο πιο επιτακτικό γίνεται να πάω αμέσως μόλις με πιάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Κι εγώ έχω συχνοουρια από την αρχή και όσο προχωράει η εγκυμοσύνη τόσο πιο επιτακτικό γίνεται να πάω αμέσως μόλις με πιάσει. 

Εγώ θέλω να ρωτήσω για τις ηλεκτρικές κουβέρτες αν ξέρετε.. Χρησιμοποίησα τις μέρες με τα χιόνια κ μετά μου είπε μια γνωστή οτι δε κάνει, τρομαξα! Ρώτησα το γιατρό κ μου ειπε στο 1ο 3μηνο είναι πιο επικίνδυνο κ αμα θέλω να την ανάβω να ζεστάνει, να τη κλείνω κ μετα να ξαπλώνω... Όμως ανησυχώ που τη χρησιμοποίησα 2 3 μέρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Εγώ θέλω να ρωτήσω για τις ηλεκτρικές κουβέρτες αν ξέρετε.. Χρησιμοποίησα τις μέρες με τα χιόνια κ μετά μου είπε μια γνωστή οτι δε κάνει, τρομαξα! Ρώτησα το γιατρό κ μου ειπε στο 1ο 3μηνο είναι πιο επικίνδυνο κ αμα θέλω να την ανάβω να ζεστάνει, να τη κλείνω κ μετα να ξαπλώνω... Όμως ανησυχώ που τη χρησιμοποίησα 2 3 μέρες. 

Μην ανησυχείς τώρα. Δεν έχει νόημα. Γενικά ό, τι θερμαίνει την περιοχή δεν κάνει (καυτό νερό, θερμαινόμενες κουβέρτες, πυρετός, γυμναστική κλπ). Θέλει να κρατάμε τη θερμοκρασία μας και τη θερμοκρασία της περιοχής στο φυσιολογικό. Φαντάζομαι αν είχε γίνει κάτι κακό ήδη θα το είχες καταλάβει οπότε τώρα απλά να την αποφεύγεις από δω και πέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου !!! 
 

και εγώ αυτό έχω σκεφτεί ότι μπορεί να γέννησω Ιούνιο αλλά δεν φεύγω με τίποτα από εδώ !! Θα περιμένω και τις υπόλοιπες να λέμε πως περνάμε με τα μωράκια μας. Πιστεύω ειδικότερα τότε η βοήθεια όλων σας θα είναι πολύτιμη. 
οσον αφορά την αίσθηση του μωρού δεν ξέρω τι γίνεται νιώθω πολύ έντονα κτουπ κτουπ στην κοιλιά μου όταν ξαπλώνω για ύπνο η όταν ξυπνάω και είμαι ανάσκελα συνήθως ! Σε σημείο που αν βάλω το χέρι μου το νιώθω και στο χέρι! Τετάρτη έχω γιατρό γιατί θεωρώ ότι είναι πολύ έντονο και έχω αγχωθεί για άλλη μια φορά!! 
εγώ μέχρι το καλοκαίρι που παντρεύτηκα ήμουν σε εταιρία, είμαι κοινωνιολόγος και ήμουν πολύ ενεργή ! Συγγραφή άρθρων και πολλά πολλά αλλά τα οποία άφησα πίσω για χάρη της οικογένειας που πρώτα ο Θεός θα μας δώσει το μωράκι μας φέτος. 
εχω σβήσει ινστα και έχω ένα φέισμπουκ πλέον με πολύ κοντινά μου άτομα που οποία θέλει θα χαρώ να μιλάμε και εκεί !! 
Οσον αφορά την ηλεκτρική κουβέρτα δεν ήξερα ότι κάνει κακό… χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό και χτυπά ξύλο δεν μου έχει συμβεί κάτι 😬😬😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου !!! 
 

και εγώ αυτό έχω σκεφτεί ότι μπορεί να γέννησω Ιούνιο αλλά δεν φεύγω με τίποτα από εδώ !! Θα περιμένω και τις υπόλοιπες να λέμε πως περνάμε με τα μωράκια μας. Πιστεύω ειδικότερα τότε η βοήθεια όλων σας θα είναι πολύτιμη. 
οσον αφορά την αίσθηση του μωρού δεν ξέρω τι γίνεται νιώθω πολύ έντονα κτουπ κτουπ στην κοιλιά μου όταν ξαπλώνω για ύπνο η όταν ξυπνάω και είμαι ανάσκελα συνήθως ! Σε σημείο που αν βάλω το χέρι μου το νιώθω και στο χέρι! Τετάρτη έχω γιατρό γιατί θεωρώ ότι είναι πολύ έντονο και έχω αγχωθεί για άλλη μια φορά!! 
εγώ μέχρι το καλοκαίρι που παντρεύτηκα ήμουν σε εταιρία, είμαι κοινωνιολόγος και ήμουν πολύ ενεργή ! Συγγραφή άρθρων και πολλά πολλά αλλά τα οποία άφησα πίσω για χάρη της οικογένειας που πρώτα ο Θεός θα μας δώσει το μωράκι μας φέτος. 
εχω σβήσει ινστα και έχω ένα φέισμπουκ πλέον με πολύ κοντινά μου άτομα που οποία θέλει θα χαρώ να μιλάμε και εκεί !! 
Οσον αφορά την ηλεκτρική κουβέρτα δεν ήξερα ότι κάνει κακό… χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό και χτυπά ξύλο δεν μου έχει συμβεί κάτι 😬😬😬

Γιατί να είναι ανησυχητικό να νιώθεις τα κτουπ κτουπ καλέ; Κι εγώ εδώ και 3μέρες τα νιώθω έντονα και τα πιάνω και με χέρι. Σε μια φάση που ένιωσα 2 χτύπους φώναξα και το σύντροφό μου και περίμενε λίγο με το χέρι στην κοιλιά μου και το ένιωσε κι αυτός τελικά! Ήταν τέλειο! Εμένα με χαροποιεί που είναι έντονο πια, γιατί είμαι σίγουρη ότι είναι το μωρό και τώρα δεν αγχώνομαι τόσο για το αν είναι καλά.

Όλα αυτά που επιτρέπονται ή δεν επιτρέπονται δεν είναι σίγουρο ότι θα δημιουργήσουν πρόβλημα. Συστάσεις είναι για να είσαι σίγουρος. Η γενική σύσταση είναι να μη θερμαίνουμε την περιοχή, χωρίς να σημαι΄νει ότι αν το κάνουμε θα πάθουμε κάτι. Ή πχ ο πολύς πυρετός μπορεί να βλάψει το μωρό. Δε σημαίνει ότι αν αρρωστήσουμε κι έχουμε πυρετό θα έχει όντως κάποιο πρόβλημα το μωρό σίγουρα. Απλά υπάρχει η πιθανότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...