Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Καλησπερα μανουλες γυρίσαμε από τον γιατρό είδαμε τον μπεμπακο μας είναι μεγάλος. Και. Ζωηρός και πολυ καλα και εκείνος και ο περιβαλοντας χώρος του δόξα τον Θεό έκλεισα και. Την Β επιπεδου. Όλα σουπερ και η ξεκουραση που εριξα φάνηκε. Και επίσης επιβαιβαιωσα ότι αυτό που νιώθω είναι ο μπέμπης μου το είπε και η γιατρός μου ότι δεν είναι το έντερο. 

Μπράβο τι όμορφα νέα να ακούμε τέτοια !!! με το καλό !!! 
κορίτσια εσάς τι θέση έχει το μωράκι σας μέσα στην μήτρα ;;; Εμένα μέχρι στιγμής είναι οριζόντια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Μπράβο τι όμορφα νέα να ακούμε τέτοια !!! με το καλό !!! 
κορίτσια εσάς τι θέση έχει το μωράκι σας μέσα στην μήτρα ;;; Εμένα μέχρι στιγμής είναι οριζόντια

Εγω δεν έχω ιδέα, δε μας είπε κάτι ο γιατρός, αλλά νομίζω είναι ακόμα νωρίς και κινούνται /κολυμπάνε μέσα στη μήτρα. Δεν έχουν συγκεκριμένη θέση. Σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη που έχουν πάρει όλο το χώρο νομίζω παίρνουν θέσεις πιο σταθερές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

Μπράβο τι όμορφα νέα να ακούμε τέτοια !!! με το καλό !!! 
κορίτσια εσάς τι θέση έχει το μωράκι σας μέσα στην μήτρα ;;; Εμένα μέχρι στιγμής είναι οριζόντια

Όπως και όλα είναι ακριβώς κάτω από τον αφαλό και οριζόντια όπως το βλέπουμε στον υπέρηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ όμορφα τα νέα σου @Dimi84

Oριζόντια είναι ακόμα, συνήθως παίρνουν θέση μετά τον 7ο που μεγαλώνουν εκείνα και μικραίνει ο χώρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Εγω δεν έχω ιδέα, δε μας είπε κάτι ο γιατρός, αλλά νομίζω είναι ακόμα νωρίς και κινούνται /κολυμπάνε μέσα στη μήτρα. Δεν έχουν συγκεκριμένη θέση. Σε πιο προχωρημένη εγκυμοσύνη που έχουν πάρει όλο το χώρο νομίζω παίρνουν θέσεις πιο σταθερές. 

Καλημερα.. Πως είσαι κοπελα μου? Ολα καλα με το κρύωμα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Καλημερα.. Πως είσαι κοπελα μου? Ολα καλα με το κρύωμα? 

Καλημερα! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Ε μέτρια. Δε νιώθω άρρωστη από χθες, αλλά η μύτη μου έχει μπουκώσει πάρα πολύ και βασανιζομαι, ειδικά στον ύπνο. Και έχω από μόνη μου τάση για αλλεργική ρινίτιδα, οπότε όταν με πιάσει η μύτη, μου κρατάει πολύ καιρό. Τώρα δεν παίρνω και τα κορτιζονουχα προς το παρόν, μήπως υποχωρήσει και δε χρειαστεί, οπότε έχω δυσκολευτεί. Πάντως αυτό το παθαίνω με όλες τις ιώσεις. Εκεί με χτυπάνε. Δεν είναι ότι είμαι πιο σοβαρά λόγω κορωνοϊού. Ουσιαστικά πιστεύω μου έχει περάσει και απλά θα με βασανίσει η μύτη όσο πάει. 

Τι κάνετε εσείς κορίτσια; τι σχέδια έχετε για το σκ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Καλημερα! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Ε μέτρια. Δε νιώθω άρρωστη από χθες, αλλά η μύτη μου έχει μπουκώσει πάρα πολύ και βασανιζομαι, ειδικά στον ύπνο. Και έχω από μόνη μου τάση για αλλεργική ρινίτιδα, οπότε όταν με πιάσει η μύτη, μου κρατάει πολύ καιρό. Τώρα δεν παίρνω και τα κορτιζονουχα προς το παρόν, μήπως υποχωρήσει και δε χρειαστεί, οπότε έχω δυσκολευτεί. Πάντως αυτό το παθαίνω με όλες τις ιώσεις. Εκεί με χτυπάνε. Δεν είναι ότι είμαι πιο σοβαρά λόγω κορωνοϊού. Ουσιαστικά πιστεύω μου έχει περάσει και απλά θα με βασανίσει η μύτη όσο πάει. 

Τι κάνετε εσείς κορίτσια; τι σχέδια έχετε για το σκ; 

Είναι ταλαιπωρία η μυτούλα.. Αμα κάνεις με ορο? Δε σε ανακουφίζει λίγο? Εγώ σήμερα στα πεθερικά μου ήμουν φια φαΐ κ να πω την αμαρτία μου το βράδυ θα πάω για λίγο σε ένα μαγαζί που κάνουν λαιβ κάτι γνωστοί μας.. Αύριο ξεκούραση κ περπάτημα αν εχει καλή ημέρα στη παραλία.. Εσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Σπιτάκι εγώ σήμερα, έκανα κάποιες δουλίτσες, μαγείρεμα κλπ. και φυσικά σούπερ μάρκετ, που είναι η καλύτερη έξοδος της εβδομάδας 😂. Το βράδυ που θα κοιμηθεί ο μικρός ταινιούλα και ποπ κορν και αύριο βόλτα όλη μέρα!

Ανυπομονώ για την Πέμπτη που έχω υπέρηχο, 1ον μήπως δούμε φύλο και 2ον για να δω αν όλα πάνε καλά. Το έχετε κι εσείς αυτό το άγχος κάθε φορά ή όχι; Αναρωτιέμαι πάντα αν χτυπάει η καρδούλα, αν μεγαλώνει κλπ κλπ... Μακάρι να είχα στο σπίτι κάποιο μηχάνημα να ελέγχω ανά πάσα στιγμή. (Τραγική; χαχα)Και μετά στις 03/03 έχω τη Β' επιπέδου.

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες και καλή ξεκούραση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna.gr είπε:

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Σπιτάκι εγώ σήμερα, έκανα κάποιες δουλίτσες, μαγείρεμα κλπ. και φυσικά σούπερ μάρκετ, που είναι η καλύτερη έξοδος της εβδομάδας 😂. Το βράδυ που θα κοιμηθεί ο μικρός ταινιούλα και ποπ κορν και αύριο βόλτα όλη μέρα!

Ανυπομονώ για την Πέμπτη που έχω υπέρηχο, 1ον μήπως δούμε φύλο και 2ον για να δω αν όλα πάνε καλά. Το έχετε κι εσείς αυτό το άγχος κάθε φορά ή όχι; Αναρωτιέμαι πάντα αν χτυπάει η καρδούλα, αν μεγαλώνει κλπ κλπ... Μακάρι να είχα στο σπίτι κάποιο μηχάνημα να ελέγχω ανά πάσα στιγμή. (Τραγική; χαχα)Και μετά στις 03/03 έχω τη Β' επιπέδου.

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες και καλή ξεκούραση

Και εγώ αυτό αναρωτιέμαι τώρα όμως κλωτσάει και ξέρω χαχαχαχαχα τώρα 11 Μαρτίου θα τον ξαναδώ που έχω την Β επιπέδου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

21/3 έχουμε εμείς τη Β επιπέδου μέχρι τότε όμως θα κάνουμε άλλον ένα υπέρηχο και θα ξαναδούμε το μωράκι. Είχα σκεφτεί κι εγώ να πάρω doppler οικιακό αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ασφαλές είναι, άσε που σιγά σιγά θα αρχίσουν οι κλωτσιές!

Εμείς είμαστε ακόμα στο χωριό, πήγαμε στο εξοχικό που κάνουμε ανακαίνιση αλλά είχε κρύο και δεν το ευχαριστηθηκα...

@MyNa όντως ο όρος δε θα σου κάνει κατι; ή κάτι τύπου otosan?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Και εγώ αυτό αναρωτιέμαι τώρα όμως κλωτσάει και ξέρω χαχαχαχαχα τώρα 11 Μαρτίου θα τον ξαναδώ που έχω την Β επιπέδου 

Αχχχ εμένα σήμερα είναι πολύ ζωηρή με έχει ταράξει στις κλοτσιτσες.. Πριν π έτρωγα φρούτα δε σταμάτησε ούτε λεπτό.. Μερα με τη μέρα γίνεται πιο αισθητο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Αχχχ εμένα σήμερα είναι πολύ ζωηρή με έχει ταράξει στις κλοτσιτσες.. Πριν π έτρωγα φρούτα δε σταμάτησε ούτε λεπτό.. Μερα με τη μέρα γίνεται πιο αισθητο 

Κι εμένα τις τελευταίες μέρες είναι αρκετά έντονες οι κλωτσιτσες! 💕 Είμαι σίγουρη πλέον ότι κι εγώ αισθάνομαι το μωρό. Έχουμε κι εμείς ραντεβού σε 2 εβδομάδες με το γιατρό να τη δούμε και μετά στις 9/3 τη Β επιπέδου! 

Το βράδυ θα βάλω ευκάλυπτο στη μαξιλαροθήκη μου κι ελπίζω να βοηθήσει. Ορο δεν έχω κάνει ποτέ και δεν ξέρω πώς και τι είναι. Όσο είμαι ξύπνια και κινούμαι είναι καλύτερα η μύτη. Στον ύπνο είναι το ζόρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/2/2022 at 2:12 ΜΜ, ο/η Angelaki91 είπε:

Το ξέρω κορίτσι μου...πως εισαι εσυ; όλα καλα ; 

Καλα ειμαι αγγελάκι μου προσπαθω καθε μερα, καθε μερα ειναι και μια νικη! σήμερα μπηκα 17η εβδομαδα, την τριτη εχω υπερηχο και εχω κλεισει και στις 23 για υπερηχο αναπτυξης με τον εμβρυολογο, μου ειπαν ειναι κατι σαν μινι β επιπεδου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Καλα ειμαι αγγελάκι μου προσπαθω καθε μερα, καθε μερα ειναι και μια νικη! σήμερα μπηκα 17η εβδομαδα, την τριτη εχω υπερηχο και εχω κλεισει και στις 23 για υπερηχο αναπτυξης με τον εμβρυολογο, μου ειπαν ειναι κατι σαν μινι β επιπεδου! 

Μπράβο κορίτσι μου πολύ χαίρομαι 😍 κ έτσι πρέπει να είσαι αντε με το καλό να πας να ανακουφιζεσαι κάθε φορά κ πιο πολύ!!! Ολα θα πανε τέλεια 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου πολύ χαίρομαι 😍 κ έτσι πρέπει να είσαι αντε με το καλό να πας να ανακουφιζεσαι κάθε φορά κ πιο πολύ!!! Ολα θα πανε τέλεια 🙏 

Πολλά τραβήγματα και τσιτωματα νιώθω, αλλά το παίρνω ως φυσιολογικό!!!!!

Εν τω μεταξύ σκέφτομαι ότι αν γεννήσω νωρίτερα δεν είμαι μανούλα Ιουλίου, αλλά δεν σας αφήνω!!!! Θα με έχετε εδώ να σας γκρινιάζω 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Πολλά τραβήγματα και τσιτωματα νιώθω, αλλά το παίρνω ως φυσιολογικό!!!!!

Εν τω μεταξύ σκέφτομαι ότι αν γεννήσω νωρίτερα δεν είμαι μανούλα Ιουλίου, αλλά δεν σας αφήνω!!!! Θα με έχετε εδώ να σας γκρινιάζω 🤣

Κ πολύ καλά κάνεις!!! Κ εγώ τα έχω κορίτσι μου!!! Είναι απόλυτα φυσιολογικό! Εχω ρωτήσει τον γιατρό μου 2 φορές!!! Χιχιχι κ εγώ δεν ξέρω απόλυτα αν θα είμαι μανούλα Ιουλίου!!! Μέχρι 07.07 είχε πει ο γιατρός αλλά ποτέ δεν ξέρεις...αν μπω για καισαρική σίγουρα θα είναι αρκετά νωρίτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@angel35 να μη μας αφήσεις, σε θέλουμε ❤️

 

Κορίτσια έχω ρινορραγίες όπως και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη... Έχει καμία άλλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

@angel35 να μη μας αφήσεις, σε θέλουμε ❤️

 

Κορίτσια έχω ρινορραγίες όπως και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη... Έχει καμία άλλη;

Που να πάω καλε;;;; που θα βρω αλλου;;;;;

Κάποια στιγμή αν θέλετε μπορείτε να μου στείλετε μήνυμα να με βρείτε και να σας βρω στο ινστα.. ασχολούμαι και με αυτό και με το YouTube πολλά χρόνια, οπότε θα χαρώ πολύ να σας έχω και εκεί!!!

 

Δεν μου λες γτ το λες και επιστημονικά,  τρέχει η μύτη σου εννοείς;;;

Αν είναι αυτό δεν το γνωρίζω, δεν το έχω ακούσει και από φίλες να σου πω την αλήθεια.

Αν δεν λες αυτό τότε απλά μπορείς να γελάσεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Κ πολύ καλά κάνεις!!! Κ εγώ τα έχω κορίτσι μου!!! Είναι απόλυτα φυσιολογικό! Εχω ρωτήσει τον γιατρό μου 2 φορές!!! Χιχιχι κ εγώ δεν ξέρω απόλυτα αν θα είμαι μανούλα Ιουλίου!!! Μέχρι 07.07 είχε πει ο γιατρός αλλά ποτέ δεν ξέρεις...αν μπω για καισαρική σίγουρα θα είναι αρκετά νωρίτερα...

Εμένα σήμερα με έχει πεθάνει το εντερο. Κυριολεκτικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

Που να πάω καλε;;;; που θα βρω αλλου;;;;;

Κάποια στιγμή αν θέλετε μπορείτε να μου στείλετε μήνυμα να με βρείτε και να σας βρω στο ινστα.. ασχολούμαι και με αυτό και με το YouTube πολλά χρόνια, οπότε θα χαρώ πολύ να σας έχω και εκεί!!!

 

Δεν μου λες γτ το λες και επιστημονικά,  τρέχει η μύτη σου εννοείς;;;

Αν είναι αυτό δεν το γνωρίζω, δεν το έχω ακούσει και από φίλες να σου πω την αλήθεια.

Αν δεν λες αυτό τότε απλά μπορείς να γελάσεις....

Τρεχει αίμα η μυτη της αυτό εννοεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimi84 είπε:

Εμένα σήμερα με έχει πεθάνει το εντερο. Κυριολεκτικά

Μήπως δε πηγές καλα τουαλέτα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Που να πάω καλε;;;; που θα βρω αλλου;;;;;

Κάποια στιγμή αν θέλετε μπορείτε να μου στείλετε μήνυμα να με βρείτε και να σας βρω στο ινστα.. ασχολούμαι και με αυτό και με το YouTube πολλά χρόνια, οπότε θα χαρώ πολύ να σας έχω και εκεί!!!

 

Δεν μου λες γτ το λες και επιστημονικά,  τρέχει η μύτη σου εννοείς;;;

Αν είναι αυτό δεν το γνωρίζω, δεν το έχω ακούσει και από φίλες να σου πω την αλήθεια.

Αν δεν λες αυτό τότε απλά μπορείς να γελάσεις....

Ναι κ εγώ θα ήθελα αν δεν έχετε κ εσείς πρόβλημα ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Κι εμένα τις τελευταίες μέρες είναι αρκετά έντονες οι κλωτσιτσες! 💕 Είμαι σίγουρη πλέον ότι κι εγώ αισθάνομαι το μωρό. Έχουμε κι εμείς ραντεβού σε 2 εβδομάδες με το γιατρό να τη δούμε και μετά στις 9/3 τη Β επιπέδου! 

Το βράδυ θα βάλω ευκάλυπτο στη μαξιλαροθήκη μου κι ελπίζω να βοηθήσει. Ορο δεν έχω κάνει ποτέ και δεν ξέρω πώς και τι είναι. Όσο είμαι ξύπνια και κινούμαι είναι καλύτερα η μύτη. Στον ύπνο είναι το ζόρι. 

Βάζεις στη μυτουλα φυσιολογικό ορο, εχει κ με θαλασσινό νερο αν δε κάνω λάθος κ σ καθαρίζει τη μύτη, τρέχει στην αρχή κ βγάζει ότι έχει μέσα.. Μου τ ειχε κανει μια φορά ένας γιατρός κ είχα ανακουφιστεί κ τ εκανα κ στα παιδάκια στ δουλειά.. Είχαν πάντα μαζί τους όταν αρρώσταιναν! Ρώτα στ φαρμακείο της γειτονιάς σου μπορεί να σε βοηθήσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα που είπατε αυτό με το Instagram, σκέφτηκα αν εννοείτε ότι έχετε επαγγελματικά προφίλ και ότι δεν ξέρω καθόλου τι δουλειές κάνετε και με τι ασχολείστε. Δε θυμάμαι αν το έχουμε πει. Εγώ δεν ασχολούμαι πολύ με το Instagram, μόνο προσωπικό προφίλ έχω δηλαδή. Κατά τα άλλα, είμαι αρχιτεκτόνισσα και διαιτολόγος αλλά προς το παρόν εργάζομαι στην αρχιτεκτονική (το 1ο πτυχίο μου). Τη διαιτολογία την τελείωσα το Σεπτέμβρη και ξεκίνησα αμέσως μεταπτυχιακό στην Παθολογία της Κύησης στην Ιατρική, ώστε να ασχοληθώ και με τη διατροφή στην κύηση, αλλά με την εγκυμοσύνη μου και τις υπόλοιπες υποχρεώσεις δεν έχω προλάβει να το ασκήσω ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Εμένα σήμερα με έχει πεθάνει το εντερο. Κυριολεκτικά

Πας τουαλέτα κανονικά κορίτσι μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...