Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyNa είπε:

Εμένα είχε σήμερα 180 παλμούς! Απ'όσο έχω διαβάσει οι επιστημονικές έρευνες υποστηρίζουν ότι δε σχετίζονται οι παλμοί με το φύλο. Έχουν γίνει αρκετές, γιατί έτσι έλεγαν παλιά. Είναι στα old wives' tales. Θα με βόλευε να ισχύουν, γιατί κι εγώ θα προτιμούσα λιιιιγο πιο πολύ να έχω κοριτσάκι και είχε αρκετούς παλμούς και στις 7 εβδομάδες και τώρα, αλλά τι να κάνουμε; θα περιμένουμε λίγο ακόμα για να μάθουμε ❤️ Παλιά έλεγα θέλω οπωσδήποτε κόρη. Από όταν έμεινα  έγκυος, σκέφτομαι συνέχεια να είναι καλά, ό,τι και να είναι!

Αυτό!!!!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να σας ρωτήσω, εμένα μου είπε να αρχίσω και σίδηρο και ασβέστιο, εκτός του φυλλικού, από την αυχενική και μετά. Σας έχουν πει κι εσάς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, αυτό με τους παλμούς δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αλλά ένα θα σας πω, γερό και υγιής να είναι και ας είναι ότι θέλει. 

Στο πρώτο μου και εγώ ήθελα κοριτσάκι αλλά δεν αλλάζω με τίποτα τον μικρό μου Ταλιμπάν! Εγώ Πέμπτη έχω ραντεβού και θα σας πω τα νέα μου.

Σήμερα όλη μέρα τρώω. Έχω φάει ότι υπάρχει στο σπίτι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου κ από εμένα...τον ρώτησες τώρα τι πρέπει να κάνεις; 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Δεν θέλω να σκέφτεσαι το χειρότερο σενάριο.. Σίγουρα θα υπάρχει κάποια λύση! Εγώ ξέρεις πόσα άσχημα έχω διαβάσει για το μικρόβιο που έχω? Αφού με καθυσηχασε ο γιατρός ότι δε θα πάθω τίποτα από όλα αυτά ηρέμησα... Θέλω να ηρεμήσεις κ εσύ μέχρι να σε ενημερώσει ο γιατρός σου.. Το χειρότερο σενάριο συνήθως είναι μετά από χρονιες καταστάσεις.. Δε νομίζω να σε αφήσει έτσι ο γιατρός σου.. Δε θέλω να σ χρυσωσω το χάπι ούτε τίποτα, όλα ο γιατρός σου θα σ τα εξηγήσει! Αλλά αν δε τον είδες ανήσυχο προσπάθησε να ηρεμήσεις γτ δε κάνει καλό κ στ νινακι σου 💕 όλα θα πάνε καλά.. 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina87 είπε:

Ελπίζω να έχουμε όλες πάντα καλά αποτελέσματα! Σήμερα κορίτσια και εγώ ταλαιπωρήθηκα ...πφφφ ...ξύπνησα νορμάλ και μετά το μεσημέρι είχα φρικτούς πόνους στη κοιλιά και διάρροια!Πήγα στον γιατρό να δει το μωρό και δόξα το Θεό είναι καλά...μάλλον κάτι με πείραξε ! 

Περαστικά Κατερινάκι 😘

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

@Happypregnantgirl έχεις και συμπτώματα ή μόνο φαίνεται στην εξέταση; ψυχραιμία και υπομονή! Ο γιατρός δεν έχει λόγο να μη σου πει αν είναι σοβαρό. Πιστεύω ότι θα είναι οκ. Σκέψου εμένα είδαμε στις εξετάσεις ούρων κάποιους μικροοργανισμούς και μου είπε ο γιατρός αφού δεν αισθάνομαι κάτι να μην ασχοληθούμε καν ακόμα.

Πήγα κι εγώ σήμερα για υπέρηχο και είδαμε το μωράκι και τρελαθήκαμε! Σήμερα πρώτη φορά έμοιαζε με ανθρωπάκι, είχε χεράκια, ποδαράκια και τα κουνούσε! Είχαμε εκστασιαστεί και οι δύο με το σύντροφό μου! Μας είπε ο γιατρός όλα καλά και ότι φαίνονται όσα ήθελε να δει και κλείσαμε αυχενική για 29/12! Είμαι υπό την επήρεια του υπερήχου ακόμα και είμαι πολύ ενθουσιασμένη! ❤️❤️ Μακάρι να συνεχίσουν να πηγαίνουν όλα καλά για όλα τα μωράκια μας! 🥰

Δεν εχω κανένα σύμπτωμα αυτή τη φορά, πριν μια εβδομάδα τελείωσα την προηγούμενη αντιβιωση. Μου είπε να παρω άλλη αντιβιωση τώρα  και ίσως πάρω και ένα σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή. Είναι συχνό φαινόμενο οι ουρολοιμωξεις στην εγκυμοσύνη. Τα νινακια μου θέλω να είναι καλά και τα υπολοιπα δεν με νοιάζουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Pop y είπε:

Αυτό! Να είναι γερό το μωρό! Και αν με το καλό έχουμε κοριτσάκι, να δεις που θα ξετρελαθούν!!!! Ας λένε τώρα για αγόρι....μετά θα γίνεται "χαμός" αγάπης με την κόρη!!!! 

Ακριβώς αυτό να είναι γερά τα μωράκια και εμείς καλά και αν έχουμε καλές Εγκυμοσυνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Να σας ρωτήσω, εμένα μου είπε να αρχίσω και σίδηρο και ασβέστιο, εκτός του φυλλικού, από την αυχενική και μετά. Σας έχουν πει κι εσάς;

Αυτά είναι στάνταρ μέχρι το τέλος αγκαζέ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Έξτρα η είχε αφήσει κάποιες? 

Δεν είχα αφήσει κάποιες μάλλον επαναληπτικες από ότι κατάλαβα.. Αλλά όλες καλές είχαν βγει εκτός του θυρεοειδή μου που θέλει να το κατεβάσουμε 2 μονάδες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pop y είπε:

Πρώτη φορά το άκουσα από τη φίλη μου. Δεν είχα ξανακούσει κατι τέτοιο. Αν και το προαίσθημά μου είναι πως είναι αγόρι, και κοριτσάκι να είναι θα χαρώ πάααααρα πολύ!!!!! 

Αχχχ κ εγώ έχω προαίσθημα ότι είναι κοριτσάκι από όταν τ έμαθα.. Παρ όλο που πάντα ήθελα αγόρι.. Καλά εννοείται ότι τώρα δε με νοιάζει καν... Να βγει θέλω κ να είναι καλά.. 👣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Να σας ρωτήσω, εμένα μου είπε να αρχίσω και σίδηρο και ασβέστιο, εκτός του φυλλικού, από την αυχενική και μετά. Σας έχουν πει κι εσάς;

Οχιι κ εδώ που τα λέμε δε θέλω σιδορο γτ έχω ακούσει για τη δυσκοιλιότητα κ εγώ έχω ήδη... Δε μπορώ να φανταστώ πόσο ακόμα μπορεί να επιδεινωθεί 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Happypregnantgirl είπε:

 

 

Περαστικά Κατερινάκι 😘

Δεν εχω κανένα σύμπτωμα αυτή τη φορά, πριν μια εβδομάδα τελείωσα την προηγούμενη αντιβιωση. Μου είπε να παρω άλλη αντιβιωση τώρα  και ίσως πάρω και ένα σαπούνι για την ευαίσθητη περιοχή. Είναι συχνό φαινόμενο οι ουρολοιμωξεις στην εγκυμοσύνη. Τα νινακια μου θέλω να είναι καλά και τα υπολοιπα δεν με νοιάζουν! 

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου θα δεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Να σας ρωτήσω, εμένα μου είπε να αρχίσω και σίδηρο και ασβέστιο, εκτός του φυλλικού, από την αυχενική και μετά. Σας έχουν πει κι εσάς;

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια !!! 
σήμερα κάναμε κ εμείς τον δεύτερο υπέρηχο κ μου είπε ακριβώς το ίδιο μετά την αυχενική αρχίζουμε σίδηρο κλπ !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Κοριτσια καλημέρα! 

Ειμαι να σκάσω... Βγήκε η επαναληπτική εξέταση των ουρων και έχω ακόμα E. Coli. Στεναχωρεθηκα πολύ, περιμένω τηλέφωνο του γιατρού να δω τι θα κάνω. 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!  
Ολα θα πάνε καλά, να είσαι ήρεμη! Είχα ακριβώς το ίδιο μικρόβιο πριν δυο χρόνια ! Ήταν λίγο ζόρικο αλλά εγώ ήμουν και άτυχη γιατί είχε προχωρήσει !! Έπαιρνα δυο εβδομαδεσ Αντιβίωση!! Εφόσον το είδες σύντομα μην ανησυχείς ! Θετική σκέψη και ο Θεός να είναι κοντά σε σένα και το μωράκι σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Κ εμενα με ταλαιπωρεί κάθε μέρα το έντερο πάω δε παω τουαλέτα... Πως το είδες το μωράκι σ? 

Καλημέρα!!! το είδαμε καλά ευτυχώς!Ο γιατρός είπε ΄΄οτι είναι οκ και να κανω διατροφή γιατί δεν μπορούμε να πάρουμε φάρμακα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Καλημερα έχετε και εσείς άγχος όταν πλησιαζει ραντεβου με τον γιατρό? 

Εγώ σήμερα έχω τον πρώτο υπέρηχο και μου τον έκλεισε μουρμουριζοντας έλα μόνο να δούμε αν είναι όλα καλά και ότι δεν είναι καμιά εξωμητρια... από την Πέμπτη που μου το είπε έχω διαβάσει τα πάντα για τις εξωμητριες και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η evaioan είπε:

Εγώ σήμερα έχω τον πρώτο υπέρηχο και μου τον έκλεισε μουρμουριζοντας έλα μόνο να δούμε αν είναι όλα καλά και ότι δεν είναι καμιά εξωμητρια... από την Πέμπτη που μου το είπε έχω διαβάσει τα πάντα για τις εξωμητριες και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά... 

Είναι χρόνια γιατρός σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Καλημερα έχετε και εσείς άγχος όταν πλησιαζει ραντεβου με τον γιατρό? 

Εγώ πάντα αγχώνομαι πριν τα ραντεβού αλλά όσο προχωράμε παρατηρώ ότι αγχώνομαι αρκετά λιγότερο. Περισσότερο ανυπομονώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MyNa είπε:

Εγώ πάντα αγχώνομαι πριν τα ραντεβού αλλά όσο προχωράμε παρατηρώ ότι αγχώνομαι αρκετά λιγότερο. Περισσότερο ανυπομονώ! 

Ναι και αυτό εγώ μετά την αυχενικη ήρεμο νομίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Εγώ σήμερα έχω τον πρώτο υπέρηχο και μου τον έκλεισε μουρμουριζοντας έλα μόνο να δούμε αν είναι όλα καλά και ότι δεν είναι καμιά εξωμητρια... από την Πέμπτη που μου το είπε έχω διαβάσει τα πάντα για τις εξωμητριες και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά... 

Στο 1ο ραντεβού πάντα αυτό θέλουν να δουν, αν είναι ενδομητρια η κύηση. Στο εξωτερικό δεν τα κάνουν καν αυτά τα ραντεβού τα πρώτα. Συνήθως πάνε μια κι έξω 8η εβδομάδα να το ακούσουν και να το δουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Εγώ σήμερα έχω τον πρώτο υπέρηχο και μου τον έκλεισε μουρμουριζοντας έλα μόνο να δούμε αν είναι όλα καλά και ότι δεν είναι καμιά εξωμητρια... από την Πέμπτη που μου το είπε έχω διαβάσει τα πάντα για τις εξωμητριες και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά... 

Τι γλυκός γιατρός θα πω απλά.... Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MyNa είπε:

Στο 1ο ραντεβού πάντα αυτό θέλουν να δουν, αν είναι ενδομητρια η κύηση. Στο εξωτερικό δεν τα κάνουν καν αυτά τα ραντεβού τα πρώτα. Συνήθως πάνε μια κι έξω 8η εβδομάδα να το ακούσουν και να το δουν. 

Ναι αλλαν καλό είναι να είναι λίγο ποιο αισιόδοξοι το παρατηρω πολυ συχνα ότι είναι αι αποτομοι και πολυ σοβαροί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyNa είπε:

Στο 1ο ραντεβού πάντα αυτό θέλουν να δουν, αν είναι ενδομητρια η κύηση. Στο εξωτερικό δεν τα κάνουν καν αυτά τα ραντεβού τα πρώτα. Συνήθως πάνε μια κι έξω 8η εβδομάδα να το ακούσουν και να το δουν. 

 

Εντάξει θες να δεις αυτό αλλά δεν το λες και ειδικά έτσι. Με τι ψυχολογία έγκυος κοπέλα θα περιμενει το ραντεβου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...