Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Δεν μου είπε τίποτα για επικινδυνοτητα την πρώτη φορά, το μόνο που ξέρω είναι ότι χωρίς θεραπεία μπορεί να επηρεάσει τα νεφρά και τότε ίσως υπάρχει θέμα. 

Καλησπέρα κορίτσι μου κ από εμένα...τον ρώτησες τώρα τι πρέπει να κάνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Happypregnantgirl είπε:

Δεν μου είπε τίποτα για επικινδυνοτητα την πρώτη φορά, το μόνο που ξέρω είναι ότι χωρίς θεραπεία μπορεί να επηρεάσει τα νεφρά και τότε ίσως υπάρχει θέμα. 

Δεν θέλω να σκέφτεσαι το χειρότερο σενάριο.. Σίγουρα θα υπάρχει κάποια λύση! Εγώ ξέρεις πόσα άσχημα έχω διαβάσει για το μικρόβιο που έχω? Αφού με καθυσηχασε ο γιατρός ότι δε θα πάθω τίποτα από όλα αυτά ηρέμησα... Θέλω να ηρεμήσεις κ εσύ μέχρι να σε ενημερώσει ο γιατρός σου.. Το χειρότερο σενάριο συνήθως είναι μετά από χρονιες καταστάσεις.. Δε νομίζω να σε αφήσει έτσι ο γιατρός σου.. Δε θέλω να σ χρυσωσω το χάπι ούτε τίποτα, όλα ο γιατρός σου θα σ τα εξηγήσει! Αλλά αν δε τον είδες ανήσυχο προσπάθησε να ηρεμήσεις γτ δε κάνει καλό κ στ νινακι σου 💕 όλα θα πάνε καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Κορίτσια εγώ γύρισα από τον υπέρηχο όλα καλά.. Κλείσαμε κ για την αυχενική.. ❤️ Εσείς όλα. Καλά? 

Αχ μπράβο! Πολύ χαίρομαι που είναι όλα καλά! Έχω έχω ραντεβού σε 1 ώρα. Μακάρι να έχω καλά νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Καλημερα κορίτσια πως ειστε σήμερα καλή επιτυχία στα κορίτσια πουβεχουν υπέρηχο σήμερα περιμενουμε νέα 

Ελπίζω να έχουμε όλες πάντα καλά αποτελέσματα! Σήμερα κορίτσια και εγώ ταλαιπωρήθηκα ...πφφφ ...ξύπνησα νορμάλ και μετά το μεσημέρι είχα φρικτούς πόνους στη κοιλιά και διάρροια!Πήγα στον γιατρό να δει το μωρό και δόξα το Θεό είναι καλά...μάλλον κάτι με πείραξε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pop y είπε:

Αχ μπράβο! Πολύ χαίρομαι που είναι όλα καλά! Έχω έχω ραντεβού σε 1 ώρα. Μακάρι να έχω καλά νέα.

Περιμένουμε νέα σου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pop y είπε:

Αχ μπράβο! Πολύ χαίρομαι που είναι όλα καλά! Έχω έχω ραντεβού σε 1 ώρα. Μακάρι να έχω καλά νέα.

Περιμενουμε νέα σου που θα είναι σουπερ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Pop y είπε:

Αχ μπράβο! Πολύ χαίρομαι που είναι όλα καλά! Έχω έχω ραντεβού σε 1 ώρα. Μακάρι να έχω καλά νέα.

Πες μας όταν γυρίσειςςς 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina87 είπε:

Ελπίζω να έχουμε όλες πάντα καλά αποτελέσματα! Σήμερα κορίτσια και εγώ ταλαιπωρήθηκα ...πφφφ ...ξύπνησα νορμάλ και μετά το μεσημέρι είχα φρικτούς πόνους στη κοιλιά και διάρροια!Πήγα στον γιατρό να δει το μωρό και δόξα το Θεό είναι καλά...μάλλον κάτι με πείραξε ! 

Κ εμενα με ταλαιπωρεί κάθε μέρα το έντερο πάω δε παω τουαλέτα... Πως το είδες το μωράκι σ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Happypregnantgirl έχεις και συμπτώματα ή μόνο φαίνεται στην εξέταση; ψυχραιμία και υπομονή! Ο γιατρός δεν έχει λόγο να μη σου πει αν είναι σοβαρό. Πιστεύω ότι θα είναι οκ. Σκέψου εμένα είδαμε στις εξετάσεις ούρων κάποιους μικροοργανισμούς και μου είπε ο γιατρός αφού δεν αισθάνομαι κάτι να μην ασχοληθούμε καν ακόμα.

Πήγα κι εγώ σήμερα για υπέρηχο και είδαμε το μωράκι και τρελαθήκαμε! Σήμερα πρώτη φορά έμοιαζε με ανθρωπάκι, είχε χεράκια, ποδαράκια και τα κουνούσε! Είχαμε εκστασιαστεί και οι δύο με το σύντροφό μου! Μας είπε ο γιατρός όλα καλά και ότι φαίνονται όσα ήθελε να δει και κλείσαμε αυχενική για 29/12! Είμαι υπό την επήρεια του υπερήχου ακόμα και είμαι πολύ ενθουσιασμένη! ❤️❤️ Μακάρι να συνεχίσουν να πηγαίνουν όλα καλά για όλα τα μωράκια μας! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις επέστρεψα από το γιατρό. Ο υπέρηχος έδειξε ότι είναι όλα καλά!!!! Διανύω την 9η εβδομάδα. Είδα το μωράκι να κουνάει χεράκια, να κινείται! Πολύ συγκινητικό! Έως στιγμής όλα βαίνουν καλώς! Επόμενο υπέρηχο έχω στις 28/12 11μιση το πρωί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης, στον υπέρηχο είδαμε ότι το μωράκι έχει 160 παλμούς το λεπτό. Και μια φίλη μου που κυοφορεί επίσης, μου είπε ότι πολλούς παλμούς έχουν τα κοριτσάκια. Της το είπε λέει ο γιατρός της. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι "επιστημονική" άποψη βέβαια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Pop y είπε:

Επίσης, στον υπέρηχο είδαμε ότι το μωράκι έχει 160 παλμούς το λεπτό. Και μια φίλη μου που κυοφορεί επίσης, μου είπε ότι πολλούς παλμούς έχουν τα κοριτσάκια. Της το είπε λέει ο γιατρός της. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι "επιστημονική" άποψη βέβαια. 

Εμένα είχε 170 κ μ λέει η μαμά μ ειναι κορίτσι.. Αλλά δε ξέρω αν στέκει αυτό 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

@Happypregnantgirl έχεις και συμπτώματα ή μόνο φαίνεται στην εξέταση; ψυχραιμία και υπομονή! Ο γιατρός δεν έχει λόγο να μη σου πει αν είναι σοβαρό. Πιστεύω ότι θα είναι οκ. Σκέψου εμένα είδαμε στις εξετάσεις ούρων κάποιους μικροοργανισμούς και μου είπε ο γιατρός αφού δεν αισθάνομαι κάτι να μην ασχοληθούμε καν ακόμα.

Πήγα κι εγώ σήμερα για υπέρηχο και είδαμε το μωράκι και τρελαθήκαμε! Σήμερα πρώτη φορά έμοιαζε με ανθρωπάκι, είχε χεράκια, ποδαράκια και τα κουνούσε! Είχαμε εκστασιαστεί και οι δύο με το σύντροφό μου! Μας είπε ο γιατρός όλα καλά και ότι φαίνονται όσα ήθελε να δει και κλείσαμε αυχενική για 29/12! Είμαι υπό την επήρεια του υπερήχου ακόμα και είμαι πολύ ενθουσιασμένη! ❤️❤️ Μακάρι να συνεχίσουν να πηγαίνουν όλα καλά για όλα τα μωράκια μας! 🥰

Τέλειαααα... Όλα καλά θα συνεχίζουν να πηγαίνουν!! Εμένα μ είπε για εξετάσεις αίματος πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Pop y είπε:

Επίσης, στον υπέρηχο είδαμε ότι το μωράκι έχει 160 παλμούς το λεπτό. Και μια φίλη μου που κυοφορεί επίσης, μου είπε ότι πολλούς παλμούς έχουν τα κοριτσάκια. Της το είπε λέει ο γιατρός της. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι "επιστημονική" άποψη βέβαια. 

Και εγώ σε αυτό ελπίζω 🤣🤣🤣🤣🤣έχω δυο γιους γι'αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eirinakos είπε:

Τέλειαααα... Όλα καλά θα συνεχίζουν να πηγαίνουν!! Εμένα μ είπε για εξετάσεις αίματος πάλι 

Έξτρα η είχε αφήσει κάποιες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Εμένα είχε 170 κ μ λέει η μαμά μ ειναι κορίτσι.. Αλλά δε ξέρω αν στέκει αυτό 😋

Πρώτη φορά το άκουσα από τη φίλη μου. Δεν είχα ξανακούσει κατι τέτοιο. Αν και το προαίσθημά μου είναι πως είναι αγόρι, και κοριτσάκι να είναι θα χαρώ πάααααρα πολύ!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Και εγώ σε αυτό ελπίζω 🤣🤣🤣🤣🤣έχω δυο γιους γι'αυτό 

Με το καλό να έρθει και η κορούλα τότε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Pop y είπε:

Πρώτη φορά το άκουσα από τη φίλη μου. Δεν είχα ξανακούσει κατι τέτοιο. Αν και το προαίσθημά μου είναι πως είναι αγόρι, και κοριτσάκι να είναι θα χαρώ πάααααρα πολύ!!!!! 

Και εγώ το έχω ακούσει η γυναικολόγος μου παλι λέει ότι πληοψηφιακα ισχυει αλλά δεν είναι κανόνας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimi84 είπε:

Και εγώ το έχω ακούσει η γυναικολόγος μου παλι λέει ότι πληοψηφιακα ισχυει αλλά δεν είναι κανόνας 

Ο άνδρας μου θέλει το γιο. Πρώτο παιδί κιόλας!!!! Τον περιμένει πως και πως!!! Εμένα δεν με ενδιαφέρει τόσο το φυλο του μωρού. Σαν πρώτη μου εγκυμοσύνη έχω τόσο άγχος που το μόνο που παρακαλάω τον Θεό είναι να είναι γερό!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Pop y είπε:

Ο άνδρας μου θέλει το γιο. Πρώτο παιδί κιόλας!!!! Τον περιμένει πως και πως!!! Εμένα δεν με ενδιαφέρει τόσο το φυλο του μωρού. Σαν πρώτη μου εγκυμοσύνη έχω τόσο άγχος που το μόνο που παρακαλάω τον Θεό είναι να είναι γερό!  

Και εμένα πρώτο παιδί και θέλει τον γιο σαν τρελός!!!! Εγώ παρακαλάω κάθε μέρα να είναι γερό και να πάνε όλα τέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Τέλειαααα... Όλα καλά θα συνεχίζουν να πηγαίνουν!! Εμένα μ είπε για εξετάσεις αίματος πάλι 

Αχ και εγώ θα κάνω κάποιες επιπλέον εξετάσεις. Μου τις έγραψε σήμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα είχε σήμερα 180 παλμούς! Απ'όσο έχω διαβάσει οι επιστημονικές έρευνες υποστηρίζουν ότι δε σχετίζονται οι παλμοί με το φύλο. Έχουν γίνει αρκετές, γιατί έτσι έλεγαν παλιά. Είναι στα old wives' tales. Θα με βόλευε να ισχύουν, γιατί κι εγώ θα προτιμούσα λιιιιγο πιο πολύ να έχω κοριτσάκι και είχε αρκετούς παλμούς και στις 7 εβδομάδες και τώρα, αλλά τι να κάνουμε; θα περιμένουμε λίγο ακόμα για να μάθουμε ❤️ Παλιά έλεγα θέλω οπωσδήποτε κόρη. Από όταν έμεινα  έγκυος, σκέφτομαι συνέχεια να είναι καλά, ό,τι και να είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Angelaki91 είπε:

Και εμένα πρώτο παιδί και θέλει τον γιο σαν τρελός!!!! Εγώ παρακαλάω κάθε μέρα να είναι γερό και να πάνε όλα τέλεια!

Αυτό! Να είναι γερό το μωρό! Και αν με το καλό έχουμε κοριτσάκι, να δεις που θα ξετρελαθούν!!!! Ας λένε τώρα για αγόρι....μετά θα γίνεται "χαμός" αγάπης με την κόρη!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...