Μετάβαση σε περιεχόμενο

Moms of twins 2022 🤰🌸💞


Vasilique

Recommended Posts

στις πριν 31 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Ούτε εγώ κοιμάμαι κορίτσια η μια Μπέμπα έχει κάτσει πολύ ψηλά και με πονάει αφάνταστα όταν ξαπλώνω και έτσι δεν μπορώ να κοιμηθώ με τίποτα!

Αχ! Πώς θα την παλέψουμε μου λέτε;;; 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 524
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΠΗΤ 🤰🥰

@Marakiii 25/2 ❤️❤️❤️

@geo2222 9/3 

@Vasilique 24/3 💙❤️

@Tvz 9/4 💙❤️

@kk88 14/7

@Katerinaki83 6/6  💙❤️

@angel35 

Μωρέ ποια λείπει, ποια λείπει… Κάποια λείπει από το παρεάκι… 🧐

 

 

 

Επεξεργάστηκε από Vasilique
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

 

ΠΗΤ 🤰🥰

@Marakiii 25/2

@Vasilique 24/3 💙❤️

@Tvz 9/4 💙❤️

@kk88 14/7

@Katerinaki83 ? 💙❤️

 

Μωρέ ποια λείπει, ποια λείπει… Κάποια λείπει από το παρεάκι… 🧐

 

 

 

Εγώ 9/3 που δεν θα είναι τότε αλλά λεμε τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

 

ΠΗΤ 🤰🥰

@Marakiii 25/2

@Vasilique 24/3 💙❤️

@Tvz 9/4 💙❤️

@kk88 14/7

@Katerinaki83 ? 💙❤️

 

Μωρέ ποια λείπει, ποια λείπει… Κάποια λείπει από το παρεάκι… 🧐

 

 

 

Εμένα 6/6 έγραφε η αυχενική αλλά για Μάιο με βλέπω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Κ εγώ στο δημόσιο κ κάθομαι από την ημέρα της ωοληψίας! Τα καλά του δημοσίου! Τι εννοείς ξεκίνησε επίσημα η άδειά σου;

Είχα την άδεια covid και δεν πήγαινα στην δουλειά καθόλου! Ε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

ΠΗΤ 🤰🥰

@Marakiii 25/2 ❤️❤️❤️

@geo2222 9/3 

@Vasilique 24/3 💙❤️

@Tvz 9/4 💙❤️

@kk88 14/7

@Katerinaki83 6/6  💙❤️

 

Μωρέ ποια λείπει, ποια λείπει… Κάποια λείπει από το παρεάκι… 🧐

 

 

 

Για μένα λες;;;;;;;;; 🤣🤣🤣καλώς σας βρήκα βασιλικουλα μου ζάχαρη βασιλικουλα μου μέλι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Για μένα λες;;;;;;;;; 🤣🤣🤣καλώς σας βρήκα βασιλικουλα μου ζάχαρη βασιλικουλα μου μέλι!!!!!!

Άντε ντε! 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς όρισες  @angel35στην ομαδουλα μας!! Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!! Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα; έχετε ακούσει κ καρδούλες σωστά;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Καλώς όρισες  @angel35στην ομαδουλα μας!! Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!! Πόσο εβδομάδων είσαι τώρα; έχετε ακούσει κ καρδούλες σωστά;; 

Καλώς σας βρήκα κορίτσι μου όμορφο και εδώ, δεν έχουμε ακούσει ακόμα, 

6η είμαι αν τα έχω κάνει σωστά, 6 και 0 λέει η εφαρμογή και δίπλα 7η εβδομάδα.

θα κανω εξετάσεις την άλλη εβδομάδα και γύρω στις 15 θα πάμε στην γυναικολόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Καλώς σας βρήκα κορίτσι μου όμορφο και εδώ, δεν έχουμε ακούσει ακόμα, 

6η είμαι αν τα έχω κάνει σωστά, 6 και 0 λέει η εφαρμογή και δίπλα 7η εβδομάδα.

θα κανω εξετάσεις την άλλη εβδομάδα και γύρω στις 15 θα πάμε στην γυναικολόγο.

ελα ρε κοριτσάρα συγχαρητήρια......... τι ώραια νέα.... γινόμαστε πολλές τελικά...μια βδομάδα και κάτι είσαι πίσω μου......εγώ αύριο είμαι 8 εβδομάδων..... έχεις κανένα σύμπτωμα ή την έχεις γλιτώσει προς το παρόν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Καλώς σας βρήκα κορίτσι μου όμορφο και εδώ, δεν έχουμε ακούσει ακόμα, 

6η είμαι αν τα έχω κάνει σωστά, 6 και 0 λέει η εφαρμογή και δίπλα 7η εβδομάδα.

θα κανω εξετάσεις την άλλη εβδομάδα και γύρω στις 15 θα πάμε στην γυναικολόγο.

Μία χαρά σε βρίσκω. Να ξεκουραζεσαι πολύ, οπότε μπορείς να ξαπλωνεις. Δεν ξέρω αν εργάζεσαι ή αν μπορείς να πάρεις άδεια αλλά να ξέρεις εμείς πρέπει να προσέχουμε δίπλα κ 3διπλα. Να σου πάνε όλα καλά σου εύχομαι!! Κ εδώ θα είμαστε να μαθαίνουμε τα νέα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

ελα ρε κοριτσάρα συγχαρητήρια......... τι ώραια νέα.... γινόμαστε πολλές τελικά...μια βδομάδα και κάτι είσαι πίσω μου......εγώ αύριο είμαι 8 εβδομάδων..... έχεις κανένα σύμπτωμα ή την έχεις γλιτώσει προς το παρόν???

Απο που να αρχίσω;;;;;;;;

Σήμερα το στομάχι μου κάνει πάρτι,

Καλά για το στήθος δεν το συζητάω από την πρώτη μέρα.....

Επίσης έχω πολύ ρεψιμο, έχω γίνει νταλικέρης ξαφνικά χαχαχαχαχα 

Και έχω και καφέ αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι ορμονικο,  φυσιολογικό και γίνεται στα δίδυμα.

Υπνο;;;;;;;

Έχω κοιμηθεί για 10 ζωες χαχαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Μία χαρά σε βρίσκω. Να ξεκουραζεσαι πολύ, οπότε μπορείς να ξαπλωνεις. Δεν ξέρω αν εργάζεσαι ή αν μπορείς να πάρεις άδεια αλλά να ξέρεις εμείς πρέπει να προσέχουμε δίπλα κ 3διπλα. Να σου πάνε όλα καλά σου εύχομαι!! Κ εδώ θα είμαστε να μαθαίνουμε τα νέα σου!! 

Το καλό είναι ότι δουλεύω από το σπίτι αλλά και πάλι αυτό το διάστημα έχω πάρει άδεια..   το πρωί ειδικά δεν μπορώ πια να σηκωθώ με τίποτα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Το καλό είναι ότι δουλεύω από το σπίτι αλλά και πάλι αυτό το διάστημα έχω πάρει άδεια..   το πρωί ειδικά δεν μπορώ πια να σηκωθώ με τίποτα!!!!!!

Κ εγω ειχα καφε από την 6η ως την 8η εβδομάδα αλλά είχα κ αίμα ενδιάμεσα κ αποκόλληση. Μονο όταν ξάπλωσα τελείως σταμάτησαν όλα. Για αυτό σου είπα οπότε βρίσκεις ευκαιρία να ξαπλώνεις κ να ξεκουραζεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Κ εγω ειχα καφε από την 6η ως την 8η εβδομάδα αλλά είχα κ αίμα ενδιάμεσα κ αποκόλληση. Μονο όταν ξάπλωσα τελείως σταμάτησαν όλα. Για αυτό σου είπα οπότε βρίσκεις ευκαιρία να ξαπλώνεις κ να ξεκουραζεσαι. 

Είμαι πιο ξάπλα και από την εμβρυομεταφορα τόσο πωπουδελι δεν είχα βάλει κάτω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω  έκανε καμία κάποιο nipt ?πραγματικα δεν ξέρω τι να κάνω μου είπαν πως είναι συμπληρωματικό αλλά όχι απαραίτητο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω  έκανε καμία κάποιο nipt ?πραγματικα δεν ξέρω τι να κάνω μου είπαν πως είναι συμπληρωματικό αλλά όχι απαραίτητο .

Εγώ θα πάω κατευθείαν για αμνιοπαρακέντηση… Εξαρτάται από τις μετρήσεις, την ηλικία σου… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Εγώ θα πάω κατευθείαν για αμνιοπαρακέντηση… Εξαρτάται από τις μετρήσεις, την ηλικία σου… 

Ήταν και τα δυο μωρά για 21 1/2347 για την 18 1/5879 και 13 1/18416 μου είπαν πως είναι πολύ καλες οι μετρήσεις .Αμνιοπαρακέντηση γιατί θα κανείς σου είπε ο γιατρός η για να είσαι σίγουρη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ήταν και τα δυο μωρά για 21 1/2347 για την 18 1/5879 και 13 1/18416 μου είπαν πως είναι πολύ καλες οι μετρήσεις .Αμνιοπαρακέντηση γιατί θα κανείς σου είπε ο γιατρός η για να είσαι σίγουρη ;

Οι μετρήσεις σου είναι όντως τέλειες! Το nipt σου το συστήνει ο γιατρός σου ή εσύ θέλεις μια extra ασφάλεια;

Εγώ λόγω ηλικίας κ παρά το ότι οι μετρήσεις μου είναι μια χαρά θέλω να την κάνω. Βέβαια δεν το ρίσκαρα νωρίτερα από την 32η εβδομάδα που μου συστήνει κ ο γιατρός να την κάνω τότε ούτως ώστε κ να σπάσουν τα νερά να μην έχουμε πρόβλημα με τα μωρά… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Οι μετρήσεις σου είναι όντως τέλειες! Το nipt σου το συστήνει ο γιατρός σου ή εσύ θέλεις μια extra ασφάλεια;

Εγώ λόγω ηλικίας κ παρά το ότι οι μετρήσεις μου είναι μια χαρά θέλω να την κάνω. Βέβαια δεν το ρίσκαρα νωρίτερα από την 32η εβδομάδα που μου συστήνει κ ο γιατρός να την κάνω τότε ούτως ώστε κ να σπάσουν τα νερά να μην έχουμε πρόβλημα με τα μωρά… 

Μου είπε ο γιατρός πως είναι κάτι συμπληρωματικό ώστε να καλυφθούμε στο 99 τοις 100 βέβαια στα δίδυμα δεν πιανει τα υπόλοιπα σύνδρομα μόνο αυτά τα 3 όποτε γιαυτο το βλέπω λίγο περιττό .Η αμνιοπαρακέντηση τα καλύπτει όλα και είσαι σίγουρη πως το μωράκι είναι υγιές .Να πληρώσω τόσα λεφτά για τα 3 σύνδρομα ;Εντάξει νομίζω πως το down φαίνεται γενικά τα υπόλοιπα είναι δύσκολο να φανούν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Μου είπε ο γιατρός πως είναι κάτι συμπληρωματικό ώστε να καλυφθούμε στο 99 τοις 100 βέβαια στα δίδυμα δεν πιανει τα υπόλοιπα σύνδρομα μόνο αυτά τα 3 όποτε γιαυτο το βλέπω λίγο περιττό .Η αμνιοπαρακέντηση τα καλύπτει όλα και είσαι σίγουρη πως το μωράκι είναι υγιές .Να πληρώσω τόσα λεφτά για τα 3 σύνδρομα ;Εντάξει νομίζω πως το down φαίνεται γενικά τα υπόλοιπα είναι δύσκολο να φανούν .

Εμεις που ρωτήσαμε τον εμβρυολογο μας ειπε ότι δεν χρειάζεται, λόγω των μετρήσεων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...