Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΙΟΥΝΙΟΥ 2022!!


Recommended Posts

Κοριτσαρες καλησπέρα! Τι κάνετε; Πως περνάτε;Ρούχα εγκυμοσύνης ψωνίσατε;;;Από που;; Για πείτε γιατί έχω αρχίσει να φουσκώνω και με ενοχλούν όλα τα ρούχα μου ακόμα και οι φόρμες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Κοριτσαρες καλησπέρα! Τι κάνετε; Πως περνάτε;Ρούχα εγκυμοσύνης ψωνίσατε;;;Από που;; Για πείτε γιατί έχω αρχίσει να φουσκώνω και με ενοχλούν όλα τα ρούχα μου ακόμα και οι φόρμες!!!

Καλησπέρα κορίτσι μου !! Έχω εγώ πάρει μόνο ένα κολάν εγκυμοσύνης από τα celestino, δεν έχω βγει ακόμα... Μετά τις γιορτές πιστεύω θα ξεκινήσω να πάρω τίποτα... Φοράω φόρμες και κολάν... Κι αυτό από το ίντερνετ το ψώνισα δεν έχω βγει έξω να ψάξω γιατί φοβάμαι κι όλας δεν θέλω να κουραστω... Εχτές πήγα μια βόλτα στο Νιάρχος και σήμερα που και που όλη μέρα έχω πονακια κάτω δεξιά στη κοιλιά χαμηλά... Τι να είναι αυτά τα πονακια ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου !! Έχω εγώ πάρει μόνο ένα κολάν εγκυμοσύνης από τα celestino, δεν έχω βγει ακόμα... Μετά τις γιορτές πιστεύω θα ξεκινήσω να πάρω τίποτα... Φοράω φόρμες και κολάν... Κι αυτό από το ίντερνετ το ψώνισα δεν έχω βγει έξω να ψάξω γιατί φοβάμαι κι όλας δεν θέλω να κουραστω... Εχτές πήγα μια βόλτα στο Νιάρχος και σήμερα που και που όλη μέρα έχω πονακια κάτω δεξιά στη κοιλιά χαμηλά... Τι να είναι αυτά τα πονακια ?? 

Ναι κ εγώ από το Ίντερνετ θα παραγγείλω! Εκτός από την κούραση δεν θέλω να έρθω σε επαφή και με τόσο κόσμο χαμός στα μαγαζιά! Μήπως κουράστηκες; Καλού κακού πάρε τον γιατρό σου!Κ εγώ κάνω ένα φαγητό και κουράζομαι τόσο που όλη την υπόλοιπη μέρα κοιμάμαι μετά!Και πονάει πολύ η μέση μου και η κοιλιά μ! Βασικά μετά από τόσο καιρό ξάπλα πιστεύω πιο πολύ πονάμε από την κούραση και μας φαίνεται ότι πονάει η κοιλιά μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Ναι κ εγώ από το Ίντερνετ θα παραγγείλω! Εκτός από την κούραση δεν θέλω να έρθω σε επαφή και με τόσο κόσμο χαμός στα μαγαζιά! Μήπως κουράστηκες; Καλού κακού πάρε τον γιατρό σου!Κ εγώ κάνω ένα φαγητό και κουράζομαι τόσο που όλη την υπόλοιπη μέρα κοιμάμαι μετά!Και πονάει πολύ η μέση μου και η κοιλιά μ! Βασικά μετά από τόσο καιρό ξάπλα πιστεύω πιο πολύ πονάμε από την κούραση και μας φαίνεται ότι πονάει η κοιλιά μας! 

Εμένα ακόμη με χωράνε ρούχα μου που ήταν λίγο Πιο μεγάλα αλλά δεν κουμπωνουν στήν κοιλιά. Ακόμη δεν ψώνισα κάτι εξειδικευμένο για εγκυμοσύνη μόνο κάποια παντελονια με λάστιχο στη μέση. Αυτά τα πονακια τα έχω κ εγώ μετά από κούραση ξαπλώνω κ φεύγουν τίποτα ανησυχητικό θα έλεγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..έχω μια απορία..η ΠΗΤ είναι η 40η εβδομάδα κύησης;;;δηλαδή τότε πέφτει να γεννήσουμε;;ή και πιο νωρίς;;;

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο καμία φορά βλέπω στο εσώρουχο διαφανές υγρό δεν μυρίζει δεν έχει χρώμα ούτε τρέχει απλά ανησυχώ στις 31 έχω ραντεβού τι μπορεί να είναι αυτό? Διανύω την 16 εβδομάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Κοριτσαρες καλησπέρα! Τι κάνετε; Πως περνάτε;Ρούχα εγκυμοσύνης ψωνίσατε;;;Από που;; Για πείτε γιατί έχω αρχίσει να φουσκώνω και με ενοχλούν όλα τα ρούχα μου ακόμα και οι φόρμες!!!

Καλησπέρα !! Προσωπικά αγόρασα πολλά τζιν και κολάν απο ένα site του εξωτερικού που λέγεται shein.. σε 15 μέρες έρχονται Ελλάδα! Βέβαια σχετικά φθηνά ρούχα εγκυμοσύνης υπάρχουν στο orchestra και στο prenatal.. 

Καλές αγορές .. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..έχω μια απορία..η ΠΗΤ είναι η 40η εβδομάδα κύησης;;;δηλαδή τότε πέφτει να γεννήσουμε;;ή και πιο νωρίς;;;

 

 

 

 

Καλησπέρα … ναι!! Max που μπορεί να σε αφήσει ένας γιατρός ειναι 42 εβδομάδες .. Το σύνηθες ειναι η γέννηση του μωρου μας κοντά στην ΠΗΤ για την 1η εγκυμοσύνη και 37-38η εβδομάδα στις επόμενες εγκυμοσύνες .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έρχομαι να προσθέσω δυο ωραιοτατους (ετσι τους φαντάζεται η μάνα!!) γαμπρούς ..  Διδυμα αγοράκια .. 💙👶💙👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Stacey89 είπε:

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο καμία φορά βλέπω στο εσώρουχο διαφανές υγρό δεν μυρίζει δεν έχει χρώμα ούτε τρέχει απλά ανησυχώ στις 31 έχω ραντεβού τι μπορεί να είναι αυτό? Διανύω την 16 εβδομάδα

Ε είναι τα κλασικά υγρά που έχουμε και στην εγκυμοσύνη είναι περισσότερα. Εγώ είχα πολλά στην αρχή τώρα έχουν λιγοστέψει... Ρώτα και τον γιατρό σου για να επιβεβαιώσετε ότι δεν είναι τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Christipel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..έχω μια απορία..η ΠΗΤ είναι η 40η εβδομάδα κύησης;;;δηλαδή τότε πέφτει να γεννήσουμε;;ή και πιο νωρίς;;;

 

 

 

 

Εμένα Πητ μου βγάζει 6/6 και ναι είναι 40η εβδομάδα κύησης σύμφωνα με μια εφαρμογή που έχω κατεβάσει... Αλλά παίζει να γεννησουμε και πιο νωρίς... Συνήθως πιο νωρίς δεν γεννάνε ? Έτσι νομίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κορίτσια! Εγώ πήρα ένα κολάν κ ένα καλσόν εγκυμοσύνης απο τα calzedonia.

Τα τζην μου δε μου κουμπώνουν στην κοιλιά οπότε φοράω φορέματα και φόρμες.

@Stacey89 όσο για τα υγρά και εγώ τα έχω και είναι φυσιολογικό σύμφωνα πάντα με το γιατρό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Christyne είπε:

Κορίτσια μου έρχομαι να προσθέσω δυο ωραιοτατους (ετσι τους φαντάζεται η μάνα!!) γαμπρούς ..  Διδυμα αγοράκια .. 💙👶💙👶

❤️❤️Τρελάθηκα τωρα..τελειαααα😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Christipel είπε:

❤️❤️Τρελάθηκα τωρα..τελειαααα😁😁😁

Σε ευχαριστω πολύ .. με το καλό τα μωράκια μας !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Εμένα Πητ μου βγάζει 6/6 και ναι είναι 40η εβδομάδα κύησης σύμφωνα με μια εφαρμογή που έχω κατεβάσει... Αλλά παίζει να γεννησουμε και πιο νωρίς... Συνήθως πιο νωρίς δεν γεννάνε ? Έτσι νομίζω...

Όσες είμαστε από εξωσωματική και θα γεννησουμε με καισαρική αποκλείεται να μας αφήσουν μέχρι 40η βδομάδα πιστεύω μόλις μπούμε στο μήνα μας σε καμία βδομάδα να μας τα πάρουν τα μωράκια μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Όσες είμαστε από εξωσωματική και θα γεννησουμε με καισαρική αποκλείεται να μας αφήσουν μέχρι 40η βδομάδα πιστεύω μόλις μπούμε στο μήνα μας σε καμία βδομάδα να μας τα πάρουν τα μωράκια μας 

Ναι και εμένα έτσι μου είπε ο γιατρός μου στην πρώτη επίσκεψη ότι θα το πάρουν 2-3 βδομαδες νωρίτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/12/2021 at 7:00 ΠΜ, ο/η Stacey89 είπε:

Εμένα ακόμη με χωράνε ρούχα μου που ήταν λίγο Πιο μεγάλα αλλά δεν κουμπωνουν στήν κοιλιά. Ακόμη δεν ψώνισα κάτι εξειδικευμένο για εγκυμοσύνη μόνο κάποια παντελονια με λάστιχο στη μέση. Αυτά τα πονακια τα έχω κ εγώ μετά από κούραση ξαπλώνω κ φεύγουν τίποτα ανησυχητικό θα έλεγα.

Και εμένα με χωράνε τα ρούχα γτ αντί να πάρω έχασα κιλά… Απλά νιώθω πρησμένη και ότι ακουμπάει στην κοιλιά μου με ενοχλεί… μόνο με πιτζάμα μπορώ που έχει πολύ χαλάρο λάστιχο… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Όσες είμαστε από εξωσωματική και θα γεννησουμε με καισαρική αποκλείεται να μας αφήσουν μέχρι 40η βδομάδα πιστεύω μόλις μπούμε στο μήνα μας σε καμία βδομάδα να μας τα πάρουν τα μωράκια μας 

Από εξωσωματική είμαι και εγώ αλλά δεν μου ανέφερε τίποτα για καισαρικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Christyne είπε:

Καλησπέρα !! Προσωπικά αγόρασα πολλά τζιν και κολάν απο ένα site του εξωτερικού που λέγεται shein.. σε 15 μέρες έρχονται Ελλάδα! Βέβαια σχετικά φθηνά ρούχα εγκυμοσύνης υπάρχουν στο orchestra και στο prenatal.. 

Καλές αγορές .. 😉

Τελικά παράγγειλα και εγώ ένα κολάν αλλα δεν μου άρεσε!!! Η αλήθεια είναι ότι έχω κοιτάξει σε πολλά site  ( ή μπορει και σε όλα 🙈🙈🙈) και στο SHEIN αλλά όλα μου φαίνονται ίδια βρε κορίτσια έχω μπερδευτεί!!!Και στα μαγαζιά δεν σκόπευα να πάω επειδή ακόμα συνεχίζω ξάπλα και επειδή φοβάμαι μην κολλήσω τίποτα αλλά όπως φαίνεται θα αναγκαστώ 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Christipel είπε:

Από εξωσωματική είμαι και εγώ αλλά δεν μου ανέφερε τίποτα για καισαρικη

Εμένα μου το ξεκαθάρισε ότι λόγω ότι η εγκυμοσύνη από. Εξωσωματική είναι μεγάλης αξίας εννοεί λόγω ταλαιπωρίας, φαρμάκων, όλα αυτά θα το πάρουμε με καισαρική για να μην το αφήσουμε μέχρι το τέλος κ γίνει οτιδήποτε, που δεν πρόκειται να γίνει κάτι μου είπε αλλά για να είμαστε καλυμμένοι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Εμένα μου το ξεκαθάρισε ότι λόγω ότι η εγκυμοσύνη από. Εξωσωματική είναι μεγάλης αξίας εννοεί λόγω ταλαιπωρίας, φαρμάκων, όλα αυτά θα το πάρουμε με καισαρική για να μην το αφήσουμε μέχρι το τέλος κ γίνει οτιδήποτε, που δεν πρόκειται να γίνει κάτι μου είπε αλλά για να είμαστε καλυμμένοι 

Οκ κορίτσι μου..σε ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Εμένα μου το ξεκαθάρισε ότι λόγω ότι η εγκυμοσύνη από. Εξωσωματική είναι μεγάλης αξίας εννοεί λόγω ταλαιπωρίας, φαρμάκων, όλα αυτά θα το πάρουμε με καισαρική για να μην το αφήσουμε μέχρι το τέλος κ γίνει οτιδήποτε, που δεν πρόκειται να γίνει κάτι μου είπε αλλά για να είμαστε καλυμμένοι 

Και εμένα ακριβώς τα ίδια μου είπε… Λες να έχουμε τον ίδιο γυναικολόγο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Και εμένα ακριβώς τα ίδια μου είπε… Λες να έχουμε τον ίδιο γυναικολόγο; 

Λες;;; δεν ξέρω εγώ στο Γένεσις θα γεννήσω, εσύ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Λες;;; δεν ξέρω εγώ στο Γένεσις θα γεννήσω, εσύ;; 

Ναι κ εγω… Ο δικός μ είναι μεγάλος σε ηλικία και έχει ιατρείο στη Βασιλέως Γεωργίου… 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Αναστασια 29 είπε:

Ναι κ εγω… Ο δικός μ είναι μεγάλος σε ηλικία και έχει ιατρείο στη Βασιλέως Γεωργίου… 😉

Χάχα δε μπορωωωωωωω τον ίδιο έχουμε 😂😂😂😂😂 εγώ έχω ραντεβού τη Δευτέρα, τώρα θα πάω σε αυτόν γιατί ο δικός μου βγήκε σε σύνταξη κ μου πρότεινε αυτόν.. Είναι καλός;;; πως σου φαίνεται;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...