Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου αν υπήρχε λόγος θα πήγαινα αλλά δυστυχώς ήρθε περίοδος κανονικά εχω στείλει και στο γιατρό μου και περιμένω απάντηση 

Εννοεί να δεις τουλάχιστον τον αριθμό για να ξέρει πόσο είχε φτάσει ο αριθμός. Αυτό νομίζω καταλαβα εγώ . Όχι Γιά να πάρεις ελπίδες. Αλλά για να δεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Δυστυχώς πάνω που είπα να ετοιμαστώ και να πάω για την χοριακη ξανά πήγα τουαλέτα και είδα και κόκκινο αίμα 

Λυπαμαι κοριτσι μου!! Γεμισε φαρετρα κ τον επομενο μηνα δωστε τα ολα!!!! Εισαι πολυ κοντα στο ονειρο!!! 💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, καλο σκ να έχουμε με αισιοδοξία και πίστη!!! 

@Lacostaki μου λυπάμαι πολύ κορίτσια μου, ο επόμενος μήνας εύχομαι να είναι πιο τυχερός 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια δυστυχώς η ακατανομαστη έρχεται ξύπνησα τη νύχτα με πόνους και έχω καφέ ροζ αίμα.. Από τη μια στεναχωρεθηκα από την άλλη είπα ότι για να μην προχωρήσει σημαίνει ότι κάτι δεν πήγαινε καλά οπότε καλυτερα τώρα πάρα αργότερα.. Το θετικό είναι ότι απ ότι φαίνεται είμαι ακόμα γόνιμη οποτε βουρ για τον επόμενο μηνα

κοριτσι μου σε καταλαβαινω απολυτα!!αλλα κρατα το θετικο οτι γινεται συλληψη και την επομενη φορα θα πανε ολα καλα!μια μεγαλη αγκαλια απο μένα!!και βουρ για τον επομενο μηνα❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Εννοεί να δεις τουλάχιστον τον αριθμό για να ξέρει πόσο είχε φτάσει ο αριθμός. Αυτό νομίζω καταλαβα εγώ . Όχι Γιά να πάρεις ελπίδες. Αλλά για να δεις 

επειδη και μενα μου ειπε ο γιατρος μου να παω και ειχα παει κ τη περασμενη φορα ειναι για να επιβεβαιωσει οτι πραγματι κατι ξεκινουσε(ειδικα αν δεν εχεις προλαβει να κάνεις χοριακη μετα το τεστ)...γιατι δεν θα εχει προλαβει να μηδενίσει η χοριακη οποτε θα καταλαβει οτι οντως υπηρξε συλληψη.. εμενα πχ στη περασμένη βιοχημικη την 2η μερα περιοδου απο 38 ειχε πεσει στο 4...εγω σε αυτη τη βιοχημικη δεν πηγα καν να κανω γιατι ηξερα οτι θα με επηρρεαζε εστω και το 4 αν εβλεπα οτι παλι τα ιδια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

επειδη και μενα μου ειπε ο γιατρος μου να παω και ειχα παει κ τη περασμενη φορα ειναι για να επιβεβαιωσει οτι πραγματι κατι ξεκινουσε(ειδικα αν δεν εχεις προλαβει να κάνεις χοριακη μετα το τεστ)...γιατι δεν θα εχει προλαβει να μηδενίσει η χοριακη οποτε θα καταλαβει οτι οντως υπηρξε συλληψη.. εμενα πχ στη περασμένη βιοχημικη την 2η μερα περιοδου απο 38 ειχε πεσει στο 4...εγω σε αυτη τη βιοχημικη δεν πηγα καν να κανω γιατι ηξερα οτι θα με επηρρεαζε εστω και το 4 αν εβλεπα οτι παλι τα ιδια..

Ακριβώς αυτό είπα κι εγώ ότι δεν υπάρχει λόγος να μου ρίξει την ψυχολογία ένα αρνητικό αποτέλεσμα από τη στιγμή που ξέρω από τώρα ότι είναι αρνητικό τώρα αν μου πει ο γιατρός ότι θέλει οπωσδήποτε να την κάνω θα πάω τη Δευτέρα το πρωί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Λυπαμαι κοριτσι μου!! Γεμισε φαρετρα κ τον επομενο μηνα δωστε τα ολα!!!! Εισαι πολυ κοντα στο ονειρο!!! 💖💖💖

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου κι εγώ αυτό θέλω να πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου αν υπήρχε λόγος θα πήγαινα αλλά δυστυχώς ήρθε περίοδος κανονικά εχω στείλει και στο γιατρό μου και περιμένω απάντηση 

Δεν είναι λόγος μια πιθανη βίο χημική κυηση? Πως γνωρίζεις ότι ίσως να χρειαζόσουν προγεστερονη? Η χοριακη θα σου επιβεβαιώνε εγκυμοσύνη όχι το τεστ. Εσυ ξέρεις, όπως νιώθεις κάνε!! ☺ Καλη συνέχεια τις προσπαθειες σου κ συντομα να γίνει αυτό που θες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Ακριβώς αυτό είπα κι εγώ ότι δεν υπάρχει λόγος να μου ρίξει την ψυχολογία ένα αρνητικό αποτέλεσμα από τη στιγμή που ξέρω από τώρα ότι είναι αρνητικό τώρα αν μου πει ο γιατρός ότι θέλει οπωσδήποτε να την κάνω θα πάω τη Δευτέρα το πρωί 

Δε θα είναι;ι αρνητική μηδενική η χοριακη σου αν είναι βίοχημικη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Δεν είναι λόγος μια πιθανη βίο χημική κυηση? Πως γνωρίζεις ότι ίσως να χρειαζόσουν προγεστερονη? Η χοριακη θα σου επιβεβαιώνε εγκυμοσύνη όχι το τεστ. Εσυ ξέρεις, όπως νιώθεις κάνε!! ☺ Καλη συνέχεια τις προσπαθειες σου κ συντομα να γίνει αυτό που θες.. 

Και να το μάθω δεν θα αλλάξει κατι για εμένα το θέμα ειναι πως ότι και να έγινε δεν προχώρησε δεν θέλω να αναλώνομαι στα πως και τα γιατί κοιτάμε μπροστά και πάμε παρακάτω πάντως σε ευχαριστώ πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Και να το μάθω δεν θα αλλάξει κατι για εμένα το θέμα ειναι πως ότι και να έγινε δεν προχώρησε δεν θέλω να αναλώνομαι στα πως και τα γιατί κοιτάμε μπροστά και πάμε παρακάτω πάντως σε ευχαριστώ πολυ

Καλησπερα, και συγγνώμη που επεμβαίνω στη συζήτηση, αλλά γιατί είσαι σίγουρη πως είναι περίοδος; Τέτοιου είδους αιμορραγίες είναι κάτι πολύ σύνηθες, ειδικά τον πρώτο καιρό.  Πόσο μάλλον αν έτσι κι αλλιώς έχεις ελαφριές περιόδους, θα ήταν πολύ δύσκολο να το ξεχωρίσεις. Σίγουρα θα έχεις ακούσει κι ιστορίες πως κάποιες γυναίκες αναφέρουν πως ειχαν περίοδο- λανθασμενα φυσικα- στην αρχή της εγκυμοσύνης, όταν ακόμα δεν ήξεραν πως είναι εγκυες. Δεν στο λέω για να σε γεμίσω άδικα ελπίδες, όντως πολύ πιθανό να είναι βιοχημική. Αλλά, αν δεν είναι; Ξεκουράσου, και κανόνισε ένα ραντεβού με τον γιατρό σου, να δειτε τι ακριβώς συμβαίνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

Καλησπερα, και συγγνώμη που επεμβαίνω στη συζήτηση, αλλά γιατί είσαι σίγουρη πως είναι περίοδος; Τέτοιου είδους αιμορραγίες είναι κάτι πολύ σύνηθες, ειδικά τον πρώτο καιρό.  Πόσο μάλλον αν έτσι κι αλλιώς έχεις ελαφριές περιόδους, θα ήταν πολύ δύσκολο να το ξεχωρίσεις. Σίγουρα θα έχεις ακούσει κι ιστορίες πως κάποιες γυναίκες αναφέρουν πως ειχαν περίοδο- λανθασμενα φυσικα- στην αρχή της εγκυμοσύνης, όταν ακόμα δεν ήξεραν πως είναι εγκυες. Δεν στο λέω για να σε γεμίσω άδικα ελπίδες, όντως πολύ πιθανό να είναι βιοχημική. Αλλά, αν δεν είναι; Ξεκουράσου, και κανόνισε ένα ραντεβού με τον γιατρό σου, να δειτε τι ακριβώς συμβαίνει

Δεν είναι μόνο το αιμα είναι και η θερμοκρασία μου που έπεσε απότομα από το 36.5 στο 35.8... Στον καναπέ την εχω βγάλει σήμερα και περιμένω απάντηση από τον γιατρό μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου και καλό Σαββατοκύριακο! Εγώ συνέχισα φουλ δουλειές σήμερα, έχω αφήσει πολλά πράγματα πίσω λόγω επέμβασης και ταξιδιού Αθήνα κλπ.

@Lacostaki Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου, θα συζητήσεις φυσικά και με γιατρό σου αλλά καλή επιτυχία για τον επόμενο μήνα💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η SUNY είπε:

Κορίτσια δ ξέρω αν είμαι στην σωστή θεματολογία . Είχα κάνει κάποιες εξετάσεις ορμονολογικές … γνωρίζει κάποια να τα στείλω εδώ ;δεν είναι ότι δεν εμπιστεύομαι τον γιατρό μου απλά δ ξέρω ήθελα κ μια γνώμη από εσάς που ίσως μα έχετε μπει σε αυτή την διαδικασία! Παίρνω  μόνο Inofer combi και τίποτα ακόμη παιδάκι δεν έρχεται …!! Ευχαριστωωωω!

Καλησπέρα κορίτσι μου στειλε μας φωτογραφια και εαν μπορουμε θα βοηθησουμε εννοειται💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lacostaki θα συμφωνήσω με @lactaki k @Karmeliet. Καταταρχην ήσουν όρθια από τις 3 το πρωί να κάνεις τεστ κ μάλιστα 2 κ δεν έτρεξες χάραμα να κάνεις βρε κορίτσι μια χοριακη; εγώ δλδ θα ήμουν στο εργαστήριο απέξω πριν κ από το φύλακα 🤣

Επίσης ισχύει αυτό που είπε η καρμελιετ ότι πολλές φορές το αίμα δεν είναι περίοδος. Όμως επίσης ισχύει ότι καμία φορά η χοριακη ανεβαίνει κ από ορμονικές διαταραχές, σαφώς δε λέω ότι έχεις κάτι τέτοιο αλλά σίγουρα δες το γιατί ίσως τα τεστ Να έπιαναν κάτι τέτοιο. Θυμήθηκα τώρα μια κοπελα που μιλάγαμε παλιά εδώ, τη Χρυσάνθη αν τη θυμούνται οι πιο παλιές, που το είχε πάθει αρκετές φορές, έβγαζε θετικά τεστ συχνά δλδ κ το έψαχνε τι συμβαινει. 

Οποτε σε κάθε περίπτωση μην το αφήσεις. Από εκεί κ πέρα εύχομαι να σου έρθει σύντομα το ευχάριστο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να εμένα αυτό με στεναχωρεί στην προσπάθεια για μωρό ότι πρέπει να είσαι σε εγρήγορση μην γίνει κάτι και πρέπει να βρεις τον γιατρό να το συζητήσεις και να πετάξει ο γιατρός κανένα σχόλιο στο τηλέφωνο για παραπάνω εξετάσεις να σε κάνει το σκ χάλια και να ψάχνεσαι με τα εργαστήρια πχ μου λέει εμένα χαλαρά ο Γυναικολόγος έχεις ένα μικρό ελάχιστο ινομυωμα σε κακή θέση στο τοιχωμα αλλά είναι μικρό, δε μεγαλώνει ΟΜΩΣ είναι ένα εκατοστό μακριά από το ενδομητριο και αν μεγαλώσει θέλει αφαίρεση (εκεί θέλω να του πω αλλά το ξανασκεφτομαι και το βουλώνω). Τέλος πάντων μακάρι όλες οι κοπέλες να έχουμε υγεία και να έρθει με το καλό μια εγκυμοσύνη σε όλες μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Να εμένα αυτό με στεναχωρεί στην προσπάθεια για μωρό ότι πρέπει να είσαι σε εγρήγορση μην γίνει κάτι και πρέπει να βρεις τον γιατρό να το συζητήσεις και να πετάξει ο γιατρός κανένα σχόλιο στο τηλέφωνο για παραπάνω εξετάσεις να σε κάνει το σκ χάλια και να ψάχνεσαι με τα εργαστήρια πχ μου λέει εμένα χαλαρά ο Γυναικολόγος έχεις ένα μικρό ελάχιστο ινομυωμα σε κακή θέση στο τοιχωμα αλλά είναι μικρό, δε μεγαλώνει ΟΜΩΣ είναι ένα εκατοστό μακριά από το ενδομητριο και αν μεγαλώσει θέλει αφαίρεση (εκεί θέλω να του πω αλλά το ξανασκεφτομαι και το βουλώνω). Τέλος πάντων μακάρι όλες οι κοπέλες να έχουμε υγεία και να έρθει με το καλό μια εγκυμοσύνη σε όλες μας. 

Δεν ξέρω τώρα ακριβώς που έχεις το ινομυομα, όμως έχω κ γω ένα στο τοιχωμα κ πολύ μεγαλύτερο από το δικό σου (σχεδόν 4) κ δεν μου έκανε κανένα θέμα στην εγκυμοσύνη. Αν δεν επηρεάζει την κοιλότητα της μήτρας μην το πειράξεις. Μπορεί να σου αφήσει συμφυσεις η επέμβαση, άσε που θες 6 μήνες διακοπή προσπάθειας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@Lacostaki θα συμφωνήσω με @lactaki k @Karmeliet. Καταταρχην ήσουν όρθια από τις 3 το πρωί να κάνεις τεστ κ μάλιστα 2 κ δεν έτρεξες χάραμα να κάνεις βρε κορίτσι μια χοριακη; εγώ δλδ θα ήμουν στο εργαστήριο απέξω πριν κ από το φύλακα 🤣

Επίσης ισχύει αυτό που είπε η καρμελιετ ότι πολλές φορές το αίμα δεν είναι περίοδος. Όμως επίσης ισχύει ότι καμία φορά η χοριακη ανεβαίνει κ από ορμονικές διαταραχές, σαφώς δε λέω ότι έχεις κάτι τέτοιο αλλά σίγουρα δες το γιατί ίσως τα τεστ Να έπιαναν κάτι τέτοιο. Θυμήθηκα τώρα μια κοπελα που μιλάγαμε παλιά εδώ, τη Χρυσάνθη αν τη θυμούνται οι πιο παλιές, που το είχε πάθει αρκετές φορές, έβγαζε θετικά τεστ συχνά δλδ κ το έψαχνε τι συμβαινει. 

Οποτε σε κάθε περίπτωση μην το αφήσεις. Από εκεί κ πέρα εύχομαι να σου έρθει σύντομα το ευχάριστο! 

Χρυσάφω.. 'Εβγαζε πολύ αχνά θετικά και χοριακές 2 και 3... Ήταν κάποια ορμονική διαταραχή. Ενώ το τρυγύριζε για εξωσωματική αρνούνταν στο τέλος και τα παρατούσε και μετά ξανά.. Και μια πιο παλιά ακόμα, η Αθηνα και αυτή είχε αχνά θετικά μάλλον για τους ίδιους λόγους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Ακριβώς αυτό είπα κι εγώ ότι δεν υπάρχει λόγος να μου ρίξει την ψυχολογία ένα αρνητικό αποτέλεσμα από τη στιγμή που ξέρω από τώρα ότι είναι αρνητικό τώρα αν μου πει ο γιατρός ότι θέλει οπωσδήποτε να την κάνω θα πάω τη Δευτέρα το πρωί 

λογικα θα σου γραψει να κανεις μια χοριακη για να δει αν εχει μηδενισει να το πω ετσι...τουλάχιστον σε εμενα ετσι κανει ο δικος μου γιατρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Χρυσάφω.. 'Εβγαζε πολύ αχνά θετικά και χοριακές 2 και 3... Ήταν κάποια ορμονική διαταραχή. Ενώ το τρυγύριζε για εξωσωματική αρνούνταν στο τέλος και τα παρατούσε και μετά ξανά.. Και μια πιο παλιά ακόμα, η Αθηνα και αυτή είχε αχνά θετικά μάλλον για τους ίδιους λόγους..

Μπράβο, Χρυσαφω! Μπερδεύτηκα με το όνομα, την ίδια κοπέλα λέμε... Την Αθηνά δεν την είχα προλάβει όμως θυμάμαι αναφορές στο όνομα της ακριβώς για τους λόγους που ανέφερες 🤔

Εσύ πως τα πας με την εγκυμοσύνη σου; σου εύχομαι τα καλύτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μπράβο, Χρυσαφω! Μπερδεύτηκα με το όνομα, την ίδια κοπέλα λέμε... Την Αθηνά δεν την είχα προλάβει όμως θυμάμαι αναφορές στο όνομα της ακριβώς για τους λόγους που ανέφερες 🤔

Εσύ πως τα πας με την εγκυμοσύνη σου; σου εύχομαι τα καλύτερα! 

Πάει πολύ καλά, ευχαριστώ!  είμαι 27η  βδομάδα και περιμένω αγοράκι!  Εσένα τι κάνει η μικρή σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

Χρυσάφω.. 'Εβγαζε πολύ αχνά θετικά και χοριακές 2 και 3... Ήταν κάποια ορμονική διαταραχή. Ενώ το τρυγύριζε για εξωσωματική αρνούνταν στο τέλος και τα παρατούσε και μετά ξανά.. Και μια πιο παλιά ακόμα, η Αθηνα και αυτή είχε αχνά θετικά μάλλον για τους ίδιους λόγους..

Καλά, η συγκεκριμένη κοπέλα ήταν περίπτωση... Μέχρι και φωτογραφίες από άλλα φόρουμ ανέβαζε ως δικές της. Καλή της ώρα όπου είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλά, η συγκεκριμένη κοπέλα ήταν περίπτωση... Μέχρι και φωτογραφίες από άλλα φόρουμ ανέβαζε ως δικές της. Καλή της ώρα όπου είναι. 

Ήταν περίπτωση ναι! Καποια στιγμή παρεξηγήθηκε και έφυγε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Πάει πολύ καλά, ευχαριστώ!  είμαι 27η  βδομάδα και περιμένω αγοράκι!  Εσένα τι κάνει η μικρή σου; 

Καλά! Είναι πια 9 μηνων κ ευτυχώς όλα καλά! Είναι κ ήσυχο παιδάκι οπότε περνάμε ήρεμα. Αν την μάθω κ να κοιμάται νωρίς χωρίς διακοπές θα είναι τέλεια χαχαχα

Σου εύχομαι με το καλό να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...