Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

@Κατεριναπαπ Χρόνια σου πολλά κορίτσι μου, με υγεία και χαρά . Ό,τι άλλο επιθυμείς σου έυχομαι και λίγο παραπάνω💗  Και φυσικά του χρόνου με ένα-δύο γλυκό μωράκια στην ακαλιά σου,  Έχεις το όνομα της μαμάς μου και είναι πολύ αγαπημένη μου γιορτή. 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου είδα αυτήν την εικόνα και συγκινήθηκα πολύ... πόσες μανούλες και πόσα παιδακια... ευτυχώς το παιδάκι δεν καταλαβαίνει ταλαιπωρία! 

20211124_231206.jpg

Πολύ συγκινητικό βρε κορίτσια αλήθεια. Είναι απίστευτο, τι αγώνα πρέπει ναδώσουμε κάποιες γυναίκες για να φέρουμε στον κόσμο ενα μωράκι. Εύχομαι σύντομα να έχουμε όλες μια φωτογραφία με το μωράκι τους- είτε με ενεσούλες ε΄ίτε χωρίς💗

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια το πήρε το δειγμα του είπε η κοπέλα εκεί σήμερα θα βγουν τα αποτελέσματα!! Ήταν πολύ αγχωμένος δεν ξέρω αν επηρέασε!! Αγχώθηκα τώρα 🙄🙄🙄

Καλημέρα κορίτσι μου! Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου💗

Να σου πω εγώ που κάναμε τρία σπερμοδιαγράμματα ότι το άγχος όντως επηρεάζει΄ σε κάποιο βαθμό αλλά περίμενε να βγουν αποτε΄λεσματα και μετά βλέπουμε. Πάντως ό,τι αποτέλεσμα και να πα΄ρεις,  ψυχραιμία γιατί εμένα το πρώτο ήταν 300.000/ml και δεν είχε σχέση με πραγματικότητα (στην πραγματικότητα ήμασταν στα 5.000.000/ml, το οπόίο δεν είναι καλό αλλά ειναι διαφορετικο). Οπότε ειδικά αν έδωσε πολύ βιαστικά και αγχωμένα δείγμα εαν δεν βγει καλό μην φρικάρεις (νομίζω θυμάσαι την πρόσφατη φρίκη μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

νομιζω κοριτσακι μου θα αφησω τα στοχευμενα για λιγο διαστημα μπας και ερθει το μπεμπε!!! ναι μεν θα εχουμε τακτικες επαφες αλλα λεω νααφησω τα τεστ ωορρηξιας για κανα 2μηνο... (ελπιζω οπως το λεω να το εφαρμοσω κιολας!!!! 😆😆😆)

Να ξέρεις αυτό σκέφτομαι κι εγώ, να σταματήσω με τεστ ωορηξίας γιατί με αγχώνουν πολύ ((βέβαια όπως λες δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω κιόλας🤣🤣🤣)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Κατεριναπαπ Χρόνια σου πολλά κορίτσι μου, με υγεία και χαρά . Ό,τι άλλο επιθυμείς σου έυχομαι και λίγο παραπάνω💗  Και φυσικά του χρόνου με ένα-δύο γλυκό μωράκια στην ακαλιά σου,  Έχεις το όνομα της μαμάς μου και είναι πολύ αγαπημένη μου γιορτή. 😘

Να την χαίρεσαι τη μανούλα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Να την χαίρεσαι τη μανούλα σου!!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για την σκέψη σου και  την ευχή σου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

 

Κοριτσια μου μετα το γιατρο πηγαμε στην κουνιαδα μου και τωρα μπηκα να σας διαβασω..

Λοιπον ο γιατρος τα ειδε ολα τελεια!!! Και τι δεν μας ζητησε... Ολες τις εξετασεις π καναμε. 2μιση ωρες μας κρατησε να δει τα παντα.. μεχρι που συγκρινε τον υπερηχο της γυναικολογου (που μου βρηκε ενδομητριο 14mm) και του ακτινολογου που εκανα υπερηχο κατω κοιλιας (και μου βρηκε ενδομητριο 6mm).

Θεος ο γιατρος!! Δεν εχω σπω οθτε πολυκυστικες. Μου ειπε να ηρεμησω κ ολα θα ερθουν!! Ειδε σπερμοδιαγραμμα κ ελεγε τον αντρα κου τριαξονικο!!!😅😅😅λεει οτι ειναι μετρια η κινητικοτητα αλλα εχει 3 φορες επανω συνολο σπερματοζωαριων οποτε μας καλυπτουν!!! 😉🎉😉🎉

Απλα μου εγραψε να κανω καμπυλη σακχαρου και ινσουλινης (κατα προτιμηση πρωτη εβδομαδα του κυκλου-αν εχετε καποια αλλη αποψη ΔΕΚΤΗ!!) Και να παιρνω φελισιν (2 την εβδομαδα των 5mg).

Αυτα κοριτσια μου!!! Ευρυχως ολα καλα!!! 🤗💖💖💖

Μπράβο Τόνια μου, ήμουν σίγουρη ότι όλα θα βγουν καλά! Λοίπον με τέτοιες εξετάσεις αξιοζήλευτες  και δικές σου και άνδρα σου και νεαρές ηλικίες,  εγώ θα δοκίμαζα λίγους μήνες χαλαρά χωρίς τεστ ωορηξίας και άγχη  (ναι γνωρίζω ότι στα λόγια είναι εύκολο αλλά όχι στην πράξη!!😉 ) αλλά μόνο αυτό έμεινε που έχεις, το άγχος να π΄άνε όλα καλά αλλά αυτό δεν μπορείς να το βρεις στις εξετάσεις σου🤣🤣🤣 Υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να τα κατα΄φερεις τους επόμενους 4-5 μήνες εάν χαλαρώσεις,💪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κο΄ριτσια δεν σας προλβαίνω😁, μπήκα και είδα 20 νέα μηνύματα, δεν ήξερα που να πρωτοαπαντήσω, λαλίστατες σήμερα😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

😂😂😂😂😂 τελειωσαν οι αντιδρασεις!!!! ο σκοπος αγιαζει τα μεσα!!!!!!

(για τα τεστ κι εγω ετσι πιστευα και τελικα ανακαλυψα οτι αλλες μερες θεωρουσα γονιμες-ωορρηξια και άλλες ειναι οι πραγματικες!! ωστοσο παροτι ειχαμε στοχευμενες επαφες, δεν ηρθε το θαυματακι. ας χαλαρωσουμε μπας και ερθει!!!😉 αν κι εγω πιστευω θα ερθει την ανοιξη που θα το παρατησω εντελως και θα ασχοληθω με το γαμο. που τοτε θα θελω να το αποφυγω για να μην παω στην εκκλησια με μια κοιλια ΝΑ....🤣🤣)

Kαι εγω την προηγουμενη φορα που εμεινα εγκυος ηταν οταν ειχαμε σταματησει τις προσπαθειες και θα αρχιζαμε παλι.. ε μου λεει ο αντρας μου λες να αρχισουμε αυτο το μηνα? του λεω ξερω και εγω? ας αρχισουμε..σιγα μην πιασω αμεσως.. εδω προσπαθουσαμε 5 μηνες και δεν εμεινα.. ε τι να σου πω.. ειμουν χαλαρη και επιασα τελικα με την μια ασχετο αν το εχασα μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Κατεριναπαπ Χρόνια σου πολλά κορίτσι μου, με υγεία και χαρά . Ό,τι άλλο επιθυμείς σου έυχομαι και λίγο παραπάνω💗  Και φυσικά του χρόνου με ένα-δύο γλυκό μωράκια στην ακαλιά σου,  Έχεις το όνομα της μαμάς μου και είναι πολύ αγαπημένη μου γιορτή. 😘

Να χαιρεσαι τη μαμακα σου κοριτσι μου!!!! να ειναι γερη και ευτυχισμενη!!!! και γρηγορα να την κανεις γιαγια ευχομαι!!!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Πολύ συγκινητικό βρε κορίτσια αλήθεια. Είναι απίστευτο, τι αγώνα πρέπει ναδώσουμε κάποιες γυναίκες για να φέρουμε στον κόσμο ενα μωράκι. Εύχομαι σύντομα να έχουμε όλες μια φωτογραφία με το μωράκι τους- είτε με ενεσούλες ε΄ίτε χωρίς💗

 

 

αχ και μολις διαβασα κι αυτο...😔😔

https://www.protothema.gr/life-style/article/1185198/i-jessie-j-ehase-to-moro-tis-kai-me-mia-suginitiki-anartisi-dinei-dunami-se-oles-tis-gunaikes-pou-ehoun-viosei-to-idio/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Κατεριναπαπ Χρόνια σου πολλά κορίτσι μου, με υγεία και χαρά . Ό,τι άλλο επιθυμείς σου έυχομαι και λίγο παραπάνω💗  Και φυσικά του χρόνου με ένα-δύο γλυκό μωράκια στην ακαλιά σου,  Έχεις το όνομα της μαμάς μου και είναι πολύ αγαπημένη μου γιορτή. 😘

Κορίτσι μου καλο δεν γιορτάζω, αλλά σε ευχαριστώ παααρα πολύ μόνο που με σκέφτηκες! 

Να χαίρεσαι την μανούλα σου,  γερή και δυνατή να χαρεί το εγγονάκι της, που θα της χαρίσεις!!! Πφφφ κτ τέτοια λέω και σκέφτομαι και το δάκρυ βγαίνει 😣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Kαι εγω την προηγουμενη φορα που εμεινα εγκυος ηταν οταν ειχαμε σταματησει τις προσπαθειες και θα αρχιζαμε παλι.. ε μου λεει ο αντρας μου λες να αρχισουμε αυτο το μηνα? του λεω ξερω και εγω? ας αρχισουμε..σιγα μην πιασω αμεσως.. εδω προσπαθουσαμε 5 μηνες και δεν εμεινα.. ε τι να σου πω.. ειμουν χαλαρη και επιασα τελικα με την μια ασχετο αν το εχασα μετα

ειναι το μονο που δεν μπορουμε να ελεγξουμε... 

ας χαλαρωσουμε λοιπον!!!!

εσυ @Nandia- μου πως εισαι με τις αναγουλες και τις ενοχλησεις που ειχες;; εισαι καλυτερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου έχεις δίκιο αλλά είπαμε με γυναικολόγο και ανδρολόγο ότι πρώτα θέλουμε να δούμε εάν χειροτέρεψε ή βελτιώθηκε σπέρμα και μετά θα αποφασίσουμε εξωσωματική, για΄τι προσπαθούσαμε με σοβαρό θέμα που δεν ξέραμε ότι υπάρχει και αν έχει βελτιωθεί πρέπει να δώσουμε κάποιους μήνες. Σαλπιγγογραφία εννόειται θα κάνω το επόμενο διάστημα. Σε ευχαριστώ πολύ για συμβου΄λές κορίτσι μου, αισθάνομαι πολύ το ενδιαφέρον σου και το εκτιμώ πολύ💗

Ειλικρινά κορίτσακι μου τα λέω με πολύ αγάπη! Γιατι πραγματικά δεν θέλω να τα ξανά βάλεις και να θυμώσεις με τον ίδιο σου τον εαυτό.. μην ακούς κανένα και κάνε αυτό που λέει η καρδούλα σου, το ένστικτο σου, καλύτερα απο εσένα δεν γνωρίζει κάνεις!  Εύχομαι ολες να έχουμε ενα χαρούμενο τέλος σε αυτή την ιστορία μας και στο τέλος να τα ξεχάσουμε όλα! Σε φιλώ και μια τεράστια αγκαλιά 🙆‍♂️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κρίμα ρε γμτ... πφφφφ.. Κορίτσια μου ίσως για κάποιο λόγο γίνονται όλα! Το πιστεύω αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου είδα αυτήν την εικόνα και συγκινήθηκα πολύ... πόσες μανούλες και πόσα παιδακια... ευτυχώς το παιδάκι δεν καταλαβαίνει ταλαιπωρία! 

20211124_231206.jpg

Ποσό συγκινητικό είναι…όσες δυσκολίες και αν εχεις για να αποκτήσεις αυτό το θαύμα όταν γεννιέται κ το εχεις στη κούνια του λες χαλάλι άξιζε όλη την ταλαιπωρία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Κατεριναπαπ Χρόνια σου πολλά κορίτσι μου, με υγεία και χαρά . Ό,τι άλλο επιθυμείς σου έυχομαι και λίγο παραπάνω💗  Και φυσικά του χρόνου με ένα-δύο γλυκό μωράκια στην ακαλιά σου,  Έχεις το όνομα της μαμάς μου και είναι πολύ αγαπημένη μου γιορτή. 😘

Να σου ζήσει η μανούλα σου να την χαίρεστε :) ❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Κ του χρόνου, χρόνια πολλά στις Κατερίνες! @Raf123 καλά αποτελέσματα κορίτσι μου ❤

Ευχαριστώ πολύ ανυπομονώ να πάω στη γιατρο ❤️❤️ Να δω τι θα μου πει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ραφαελα μου ολοι αγχωνονται σε αυτη τη διαδικασια!!! και ο αντρας μου ηταν πολυ τσιτα και μαλιστα δεν το εκανε στο σπιτι μας.. πηγε στο κεντρο και ηταν πολυ χειροτερα μου λεει...

Καλα αποτελεσματα κοριτσι μου!!! μην αγχωνεσαι!! σε νιωθω απολυτα γτ τα περασα πριν 1 μηνα αλλα θα δεις οτι ολα θα πανε καλα!!!!! ασχολησου με τη δουλεια να ξεχαστει λιγο το μυαλο!!!!! ειμαστε μαζι σου!!!!!!!!! 🤗❤️❤️❤️❤️

Αχ προσπαθω αλλά το μυαλό όλο εκεί στο σπερμα χαχαχαχα τα αποτελέσματα θα τα βάλουν το απόγευμα στην πλατφόρμα του άντρα μου του είπα να μου τα στείλει για να τα δω κ να σας τα στείλω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ειλικρινά κορίτσακι μου τα λέω με πολύ αγάπη! Γιατι πραγματικά δεν θέλω να τα ξανά βάλεις και να θυμώσεις με τον ίδιο σου τον εαυτό.. μην ακούς κανένα και κάνε αυτό που λέει η καρδούλα σου, το ένστικτο σου, καλύτερα απο εσένα δεν γνωρίζει κάνεις!  Εύχομαι ολες να έχουμε ενα χαρούμενο τέλος σε αυτή την ιστορία μας και στο τέλος να τα ξεχάσουμε όλα! Σε φιλώ και μια τεράστια αγκαλιά 🙆‍♂️

Το ξέρω ότι τα λες με πολύ αγάπη και σε ευχαριστώ πολ΄ύ💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσι μου καλο δεν γιορτάζω, αλλά σε ευχαριστώ παααρα πολύ μόνο που με σκέφτηκες! 

Να χαίρεσαι την μανούλα σου,  γερή και δυνατή να χαρεί το εγγονάκι της, που θα της χαρίσεις!!! Πφφφ κτ τέτοια λέω και σκέφτομαι και το δάκρυ βγαίνει 😣

Αχ τι γλυκια ευχη, σε ευχαριστω πολυ💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αχ προσπαθω αλλά το μυαλό όλο εκεί στο σπερμα χαχαχαχα τα αποτελέσματα θα τα βάλουν το απόγευμα στην πλατφόρμα του άντρα μου του είπα να μου τα στείλει για να τα δω κ να σας τα στείλω 

αχ κοριτσι μου δεν ξερεις ποσο σε νιωθω.. τα ιδια ειχα περασει κι εγω εκεινο το 2ημερο που περιμενα.. και ειδικα την ημερα των αποτελεσματων!! καλα αποτελεσματα και αγωνιουμε μαζι σου!!!!!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια πήγα στη γιατρο!! Πολύ καλή και ήρεμη σου εμπνέει εμπιστοσύνη και ότι γίνει αν εχεις κάτι εσυ μάνα θα γίνεις!!! Λοιπόν της είπα το ιστορικό μου κ των γονέων μου λόγο του οτι είχα προλακτινη έχουμε ιστορικό διαβήτη στην οικογένεια Ισως λέει να έχω μεταβολικό σύνδρομο ή  πολυκιστικες ωοθήκες ή να κάνω ανωρρεκτους κύκλους, όλα αυτά ομως είναι υποθετικά γιατί πρέπει να έχουμε εικόνα από εξετάσεις αίματος! Μου έκανε υπέρηχο θυρεοειδή και φαίνεται μικρός αλλά μου είπε αυτο δεν είναι κ πρόβλημα ισως πάντα να ήταν έτσι δεν ξέρουμε γιατί δεν έχουμε εικόνα πως ήταν πριν! 
 

μου εγραψε εξετάσεις θυρεοειδή, αντισώματα θυρεοειδή, προλακτινη, lh, fsh, glucose, insulin level, amh

και μου είπε είναι καλύτερο να πάω κ στον γυναικολόγο να κάνω το τεστ παπ μου, να του πω ότι ήρθα στη γιατρο μου εγραψε αυτό κ αυτό και αν χρειάζεται να κάνω κ κατι άλλο από εξετάσεις! Αυτή με αυτες προς το παρόν μου λέει για το στάδιο αυτό είναι καλυμμένη! 
 

αν το σπερματοδιαγραμμα βγει τελειο είμαστε εντάξει αν όχι ή είναι αμφίβολο μου είπε να κάνει κ ένα εκεί στον γυναικολόγο μου που έχει εμβρυολογους ασχολούνται μόνο με αυτά Κ ισως να χρειαστεί να κάνει κ αυτος εξετάσεις ορμονικές! 
 

ελεγα να κλείσω ραντεβού στον γιατρο μετά την περίοδο αλλά τώρα με αυτά που άκουσα λεω να κλείσω αν έχει την άλλην εβδομάδα πριν μου έρθει η περίοδος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

ειναι το μονο που δεν μπορουμε να ελεγξουμε... 

ας χαλαρωσουμε λοιπον!!!!

εσυ @Nandia- μου πως εισαι με τις αναγουλες και τις ενοχλησεις που ειχες;; εισαι καλυτερα;;

λιγες αναγουλες ειχα παλι οταν ξυπνησα.. εχω πονακια περιοδου και συνεχεια θελω τουαλετα.. πιστευω θα ερθει η κυρια.. το κουβαρακι δεν το ενοιωσα σημερα.. τι ειναι αυτο δεν εχω καταλαβει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...