Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο Νοέμβρης με τις βροχούλες ας γεμίσει τις κοιλιές σας με των μωρών σας τις καρδούλες


paradisebird

Recommended Posts

Κορίτσια μου χθες ήμουν αρκετά στο τρέξιμο κ όσο μπορούσα σας διάβασα.... όπως καταλαβαίνετε σήμερα έχω πολύ καλή ψυχολογία αφού το είδα το μπουμπούκι 🥰 Να σας πω κάτι που με έκανε πολύ χαρούμενη!!!! Αυτό που συζητούσαμε πριν μέρες... η πιθανότητα να γεννήσω την ημέρα που η γιαγιάκα μου είχε γενέθλια είναι ακόμα πιο μεγάλη πια

Σας στέλνω πολύυυυυυυ καλή ενέργεια κ βροχή από νεραϊδομπεμπεδόσκονη 🧚‍♀️ Περιμένουμε κάτι καθυστερήσεις κ κάποια καλά νέα από γιατρούς αυτές τις μέρες. Άντε μια-μια αρχίστε να μας λέτε όμορφα πράγματα ❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μού να είσαι καλά!! 33 είμαι εγω.. Αυτό θα στο πει ο γιατρός σου, η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.. και οι μανούλες τιε εξωσωματικής τα ξέρουν καλύτερα τα πράγματα 💗

εαν χρειαστει θα το δω με την γιατρο μου.. προς το παρων ειναι νωρις.. σου ευχομαι οτι καλυτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλή μου το ξέρω αυτό το άγχος.... με τα κορίτσια εδώ έχω ξανασυζητήσει ότι το έχω περάσει κ εγώ. Έκανα ένα παιδάκι κ μετά είχα παλίνδρομη στην δωδέκατη βδομάδα, μετά από αυτή είχα μια βιοχημική κ έτσι αφού το πάλευα για καιρό ήμουν σίγουρη ότι δεν θα καταφέρω να γίνω μανούλα ξανά. ΠΙΣΤΕΨΑ με όλη την σημασία της λέξης, ότι η παλίνδρομη για κάποιο λόγο μου είχε καταστρέψει τον οργανισμό... τελικά όμως τα κατάφερα κ έκανα άλλο ένα υγιέστατο αγόρι! Το συμπέρασμα μου ξέρεις ποιο είναι πλέον? Ότι εγώ ή ίδια από το άγχος μου δεν άφηνα τον οργανισμό μου να λειτουργήσει. Μετά από το δεύτερο, πάλι πέρασα μια παλίνδρομη..... ξανά από την αρχή το ίδιο άγχος κ τρία χρόνια προσπάθεια!!! Είμασταν κ εμείς πολλές φορές οριακά με την εξωσωματική αλλά δεν πήγαμε. Τώρα είμαι έγκυος στο κοριτσάκι μου ❤

τετοιο αγχος το περασα στον μικρο μου... ειχα βιομηχανικη και αφησα 3 μηνες να περασουν για να αρχισω ξανα προσπαθεια.. τελικα στον 4ο μηνα εμεινα εγκυος..καθε μηνα εψαχνα συμπτωματα κτλ κτλ.. ελπιζω να μην αγχωθω τωρα τοσο πολυ γιατι πλεον δεν ειμαι και πολυ μικρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου χθες ήμουν αρκετά στο τρέξιμο κ όσο μπορούσα σας διάβασα.... όπως καταλαβαίνετε σήμερα έχω πολύ καλή ψυχολογία αφού το είδα το μπουμπούκι 🥰 Να σας πω κάτι που με έκανε πολύ χαρούμενη!!!! Αυτό που συζητούσαμε πριν μέρες... η πιθανότητα να γεννήσω την ημέρα που η γιαγιάκα μου είχε γενέθλια είναι ακόμα πιο μεγάλη πια

Σας στέλνω πολύυυυυυυ καλή ενέργεια κ βροχή από νεραϊδομπεμπεδόσκονη 🧚‍♀️ Περιμένουμε κάτι καθυστερήσεις κ κάποια καλά νέα από γιατρούς αυτές τις μέρες. Άντε μια-μια αρχίστε να μας λέτε όμορφα πράγματα ❤❤❤❤

τελεια νεα κοριτσι μου!!!!! 😁😁😁 θα πατε με καισαρικη ε; εχω την εντυπωση οτι αν κανεις μια φορα καισαρικη, μετα συνεχιζεις και στις υπολοιπες γεννες ετσι...

οποτε πατε για 20 Ιανουαρίου περιπου;;; ποτε ειχε γενεθλια η γιαγιακα σου;; μακαρι να ερθει τοτε η μικρουλα σας στον κοσμο και να εχει την ευλογια της και το φυλακα αγγελο της εκει πανω!!!! 🙏🙏❤️💖❤️💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια μου χθες ήμουν αρκετά στο τρέξιμο κ όσο μπορούσα σας διάβασα.... όπως καταλαβαίνετε σήμερα έχω πολύ καλή ψυχολογία αφού το είδα το μπουμπούκι 🥰 Να σας πω κάτι που με έκανε πολύ χαρούμενη!!!! Αυτό που συζητούσαμε πριν μέρες... η πιθανότητα να γεννήσω την ημέρα που η γιαγιάκα μου είχε γενέθλια είναι ακόμα πιο μεγάλη πια

Σας στέλνω πολύυυυυυυ καλή ενέργεια κ βροχή από νεραϊδομπεμπεδόσκονη 🧚‍♀️ Περιμένουμε κάτι καθυστερήσεις κ κάποια καλά νέα από γιατρούς αυτές τις μέρες. Άντε μια-μια αρχίστε να μας λέτε όμορφα πράγματα ❤❤❤❤

Τι τέλειο μακάρι στο εύχομαι να γεννηθεί εκείνη την ημέρα ❤️❤️❤️❤️ Ή κοντά σε εκείνη την ημέρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

τελεια νεα κοριτσι μου!!!!! 😁😁😁 θα πατε με καισαρικη ε; εχω την εντυπωση οτι αν κανεις μια φορα καισαρικη, μετα συνεχιζεις και στις υπολοιπες γεννες ετσι...

οποτε πατε για 20 Ιανουαρίου περιπου;;; ποτε ειχε γενεθλια η γιαγιακα σου;; μακαρι να ερθει τοτε η μικρουλα σας στον κοσμο και να εχει την ευλογια της και το φυλακα αγγελο της εκει πανω!!!! 🙏🙏❤️💖❤️💖

Δεν είναι απαραίτητο μετά από καισαρική να γίνουν ολες μετά οι γέννες καισαρική…ο γιατρος μου μου είπε ότι πολλες περιπτωσεις που το πρώτο ήταν με καισαρική και στο δεύτερο φυσική θεωρώ είναι στο γιατρο και στην περίπτωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

τελεια νεα κοριτσι μου!!!!! 😁😁😁 θα πατε με καισαρικη ε; εχω την εντυπωση οτι αν κανεις μια φορα καισαρικη, μετα συνεχιζεις και στις υπολοιπες γεννες ετσι...

οποτε πατε για 20 Ιανουαρίου περιπου;;; ποτε ειχε γενεθλια η γιαγιακα σου;; μακαρι να ερθει τοτε η μικρουλα σας στον κοσμο και να εχει την ευλογια της και το φυλακα αγγελο της εκει πανω!!!! 🙏🙏❤️💖❤️💖

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δεν είναι απαραίτητο μετά από καισαρική να γίνουν ολες μετά οι γέννες καισαρική…ο γιατρος μου μου είπε ότι πολλες περιπτωσεις που το πρώτο ήταν με καισαρική και στο δεύτερο φυσική θεωρώ είναι στο γιατρο και στην περίπτωση 

Μου είπε 15-20 Ιανουαρίου κ θέλω πολύ να είναι στις 18 οπότε είμαστε εντελώς μέσα στα πλαίσια 🥰 

Όσο για την καισαρική... Ναι επειδή έπαθα κάτι πολύ σοβαρό στην πρώτη μου γέννα, πάμε κ τις υπόλοιπες με καισαρική. Τότε έριξα πολύ κλάμα, τώρα λέω δεν βαριέσαι καλά να είμαστε κ ας βγαίνουν από όπου θέλουν. Συζήτησα με τη γιατρό μου το ενδεχόμενο να πάμε φυσιολογικά αφού έχουν περάσει κάποια χρόνια αλλά εκείνη είναι πολύ κάθετη σε αυτό το θέμα! Υπάρχει περίπτωση 1 στις 1.000 να ανοίξει εσωτερικά η καισαρική κ όπως χαρακτηριστικά μου είπε "εγώ δεν διακιδυνεύω να φύγει μια ζωή στα χέρια μου".... 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

 

Μου είπε 15-20 Ιανουαρίου κ θέλω πολύ να είναι στις 18 οπότε είμαστε εντελώς μέσα στα πλαίσια 🥰 

Όσο για την καισαρική... Ναι επειδή έπαθα κάτι πολύ σοβαρό στην πρώτη μου γέννα, πάμε κ τις υπόλοιπες με καισαρική. Τότε έριξα πολύ κλάμα, τώρα λέω δεν βαριέσαι καλά να είμαστε κ ας βγαίνουν από όπου θέλουν. Συζήτησα με τη γιατρό μου το ενδεχόμενο να πάμε φυσιολογικά αφού έχουν περάσει κάποια χρόνια αλλά εκείνη είναι πολύ κάθετη σε αυτό το θέμα! Υπάρχει περίπτωση 1 στις 1.000 να ανοίξει εσωτερικά η καισαρική κ όπως χαρακτηριστικά μου είπε "εγώ δεν διακιδυνεύω να φύγει μια ζωή στα χέρια μου".... 🙄

Η μαμα μου έχει γενέθλια 15/01 και 17/01 γιορτάζει ο θείος μου και τα πεθερικά μου!! Και η @Antonia2 μας 

Αντε μακάρι να πέσετε στην ημέρα που θέλεις!!! 
❤️❤️

εχεις δίκιο εγώ δεν έχω ταμπού αν πρέπει το μωρό να βγει με καισαρική θα βγει με καισαρικη αυτό δε σε κάνει λιγότερο καλή μαμα!! Εμένα δε με νοιάζει και δε με απασχολεί το πως θα βγει το μωρό μου αλήθεια, σίγουρα θέλω να προσπαθήσω φυσικά αλλά αν δεν γίνεται δεν θα το διακινδυνέψω! Εμένα με αγχώνει που ακόμα δεν ήρθε η σύλληψη ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ωχ πολλες εξετάσεις έχει κορίτσι μου όλα είναι πολύ θετικά αυτό να σκέφτεσαι και στο ξανά είπα όταν το ενδομήτριο είναι καλό να μην αγχώνεσαι!! Σου εύχομαι καλή επιτυχία ☺️💖💖😘😘😘😘 πως σου φάνηκε αυτος;;

Είναι οντως πολλές και ξεκινήσαμε και το φάκελο για την Επιτροπή, είπε οτι θα περάσω στην επιτροπή.. άντε να δούμε...κορίτσι μου θα με παρακολουθεί εδω στη πόλη μου ο γιατρός μου και αυτός θα μιλάει μαζί Του.. οπότε Εγώ αυτόν θα τον δω άλλες 3 φορές υπολογίζω.. περα από αυτό,  ναι μου άρεσε οτι είναι απόλυτος σε ορισμένα θέματα και φαίνεται οτι ξέρει καλά τη δουλειά του εχω ακούσει τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Η μαμα μου έχει γενέθλια 15/01 και 17/01 γιορτάζει ο θείος μου και τα πεθερικά μου!! Και η @Antonia2 μας 

Αντε μακάρι να πέσετε στην ημέρα που θέλεις!!! 
❤️❤️

εχεις δίκιο εγώ δεν έχω ταμπού αν πρέπει το μωρό να βγει με καισαρική θα βγει με καισαρικη αυτό δε σε κάνει λιγότερο καλή μαμα!! Εμένα δε με νοιάζει και δε με απασχολεί το πως θα βγει το μωρό μου αλήθεια, σίγουρα θέλω να προσπαθήσω φυσικά αλλά αν δεν γίνεται δεν θα το διακινδυνέψω! Εμένα με αγχώνει που ακόμα δεν ήρθε η σύλληψη ☺️☺️

Τότε τα είχα βάψει μαύρα!!! Ήθελα πάρα πολύ να το ζήσω, αλλά πραγματικά δεν πειράζει καθόλου!!! Μόλις παίρνεις το θαυματάκι στα χέρια σου τα ξεχνάς όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Η μαμα μου έχει γενέθλια 15/01 και 17/01 γιορτάζει ο θείος μου και τα πεθερικά μου!! Και η @Antonia2 μας 

Αντε μακάρι να πέσετε στην ημέρα που θέλεις!!! 
❤️❤️

εχεις δίκιο εγώ δεν έχω ταμπού αν πρέπει το μωρό να βγει με καισαρική θα βγει με καισαρικη αυτό δε σε κάνει λιγότερο καλή μαμα!! Εμένα δε με νοιάζει και δε με απασχολεί το πως θα βγει το μωρό μου αλήθεια, σίγουρα θέλω να προσπαθήσω φυσικά αλλά αν δεν γίνεται δεν θα το διακινδυνέψω! Εμένα με αγχώνει που ακόμα δεν ήρθε η σύλληψη ☺️☺️

κοριτσι μου ευχαριστω που με σκεφτεσαι!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

 

Μου είπε 15-20 Ιανουαρίου κ θέλω πολύ να είναι στις 18 οπότε είμαστε εντελώς μέσα στα πλαίσια 🥰 

Όσο για την καισαρική... Ναι επειδή έπαθα κάτι πολύ σοβαρό στην πρώτη μου γέννα, πάμε κ τις υπόλοιπες με καισαρική. Τότε έριξα πολύ κλάμα, τώρα λέω δεν βαριέσαι καλά να είμαστε κ ας βγαίνουν από όπου θέλουν. Συζήτησα με τη γιατρό μου το ενδεχόμενο να πάμε φυσιολογικά αφού έχουν περάσει κάποια χρόνια αλλά εκείνη είναι πολύ κάθετη σε αυτό το θέμα! Υπάρχει περίπτωση 1 στις 1.000 να ανοίξει εσωτερικά η καισαρική κ όπως χαρακτηριστικά μου είπε "εγώ δεν διακιδυνεύω να φύγει μια ζωή στα χέρια μου".... 🙄

ευχομαι να ειναι γερο στα χερια σου σε 2μιση μηνες και να ερθει οπως θελει ο θεος!!! (και η γιατρος φσκ!! 🤣🤣🤣)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου βλεπω να αναβαλλω παλι τη σαλπιγγογραφια... 😔😔

πηρα ενα τηλ την ασφαλιστικη και εχω περιθωριο να δικαιολογησω 2 αποδειξεις ακομα....

η 1 ειναι το ραντεβου που εχω αυριο στον ορθοπεδικο για να δει τη μαγνητικη της μεσης και η δευτερη ο ενδοκρινολογος που θα παμε τελος του μηνα...

ρε κοριτσια δεν ξερω αν μπορω να δωσω 180€ απο την τσεπη μου.... θα παρουμε τωρα και τις βιταμινες του αντρα μου και κοστιζουν ο κουκος αηδονι... 😟

(βεβαια αν ειναι να ερθει το θαυματακι μας, αξιζει η θυσια!!!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Είναι οντως πολλές και ξεκινήσαμε και το φάκελο για την Επιτροπή, είπε οτι θα περάσω στην επιτροπή.. άντε να δούμε...κορίτσι μου θα με παρακολουθεί εδω στη πόλη μου ο γιατρός μου και αυτός θα μιλάει μαζί Του.. οπότε Εγώ αυτόν θα τον δω άλλες 3 φορές υπολογίζω.. περα από αυτό,  ναι μου άρεσε οτι είναι απόλυτος σε ορισμένα θέματα και φαίνεται οτι ξέρει καλά τη δουλειά του εχω ακούσει τα καλύτερα 

Πολύ ωραία χαίρομαι που τον εμπιστεύτηκες είναι το παν να νιωθεις ασφάλεια με τον γιατρο!! από εδώ και πέρα μην ξανά ακούσουμε ότι δεν θα σε εγκρίνει η επιτροπή ή ότι δεν θα πετύχει 🤣🤣 μόνο αισιόδοξη να είσαι και να λες ότι όλα καλά θα πάνε!! Εγώ είμαι σίγουρη για σένα θα είσαι η επόμενη που θα μας εμψυχώνει ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα κατερινακι μου!!!!!! παλι καλα που το ποσο ειναι μειωμενο... ειναι μια ανακουφιση!! ευχομαι απ την καρδια μου να πανε ολα τελεια και συντομα να εχεις θετικη χοριακη!!! ο γιατρος φαινεται πολυ σιγουρος για το αποτελεσμα!!!! 😉😉 

να εισαι αισιοδοξη και να εχεις πιστη!!!!!! 💪💪

εσυ ειχες χημεια με το γιατρο; νιωθεις ασφαλεια μαζι του;

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου να είσαι καλα!!! Ολες σύντομα με ευχάριστα νέα στις κοιλιτσες μας.. Όπως εξήγησα και στην ραφαελα μας.. μου άρεσε το γεγονός πως είναι απόλυτος και ξέρει τη δούλεια του, ο γιατρός μου θα με παρακολουθεί κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Πολύ ωραία χαίρομαι που τον εμπιστεύτηκες είναι το παν να νιωθεις ασφάλεια με τον γιατρο!! από εδώ και πέρα μην ξανά ακούσουμε ότι δεν θα σε εγκρίνει η επιτροπή ή ότι δεν θα πετύχει 🤣🤣 μόνο αισιόδοξη να είσαι και να λες ότι όλα καλά θα πάνε!! Εγώ είμαι σίγουρη για σένα θα είσαι η επόμενη που θα μας εμψυχώνει ❤️❤️

😂😂 ποοοσο δίκαιο έχεις για το άγχος μου και την γκρίνια μου😂😂😂 αχχχ μακάρι κορίτσι μου, ολες μαζί να μιλάμε για τα εύχαρηστα της κάθε μιας!!! Ανυπομονώ να ξεκινήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Τότε τα είχα βάψει μαύρα!!! Ήθελα πάρα πολύ να το ζήσω, αλλά πραγματικά δεν πειράζει καθόλου!!! Μόλις παίρνεις το θαυματάκι στα χέρια σου τα ξεχνάς όλα!!!

Μια φιλη μας είναι μαία και η καημενουλα ήθελε τόσο πολύ να γεννήσει φυσιολογικά γιατί βοηθά τοσες γυναίκες λόγο της δουλειας της, ξεκίνησε με φυσική αλλά κατέληξε καισαρικη στεναχωρέθηκε παρά πολύ αλλά μετά είναι αυτό που λες μου το είπε κ η ιδια όταν κρατάς το αγγελούδι σου δε σε νοιάζει…η νύφη μου από την άλλη ήθελε καισαρικη από την αρχή ήταν πολύ χαλαρή χαχαχα 😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

😂😂 ποοοσο δίκαιο έχεις για το άγχος μου και την γκρίνια μου😂😂😂 αχχχ μακάρι κορίτσι μου, ολες μαζί να μιλάμε για τα εύχαρηστα της κάθε μιας!!! Ανυπομονώ να ξεκινήσω 

Κορίτσι μου τι εξετάσεις σου εγραψε που λες ότι ήταν πολλές. ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσια μου βλεπω να αναβαλλω παλι τη σαλπιγγογραφια... 😔😔

πηρα ενα τηλ την ασφαλιστικη και εχω περιθωριο να δικαιολογησω 2 αποδειξεις ακομα....

η 1 ειναι το ραντεβου που εχω αυριο στον ορθοπεδικο για να δει τη μαγνητικη της μεσης και η δευτερη ο ενδοκρινολογος που θα παμε τελος του μηνα...

ρε κοριτσια δεν ξερω αν μπορω να δωσω 180€ απο την τσεπη μου.... θα παρουμε τωρα και τις βιταμινες του αντρα μου και κοστιζουν ο κουκος αηδονι... 😟

(βεβαια αν ειναι να ερθει το θαυματακι μας, αξιζει η θυσια!!!!!!)

Κοριτσάκι μου αν η σαλπιγγογραφία κοστίζει περισσότερο από την επίσκεψη στον ενδοκρινολόγο ή από τον ορθοπεδικό (που έτσι φαντάζομαι πως θα είναι....) γιατί δεν βάζεις αυτό καλύτερα στην ασφάλεια? Δεν γίνεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσια μου βλεπω να αναβαλλω παλι τη σαλπιγγογραφια... 😔😔

πηρα ενα τηλ την ασφαλιστικη και εχω περιθωριο να δικαιολογησω 2 αποδειξεις ακομα....

η 1 ειναι το ραντεβου που εχω αυριο στον ορθοπεδικο για να δει τη μαγνητικη της μεσης και η δευτερη ο ενδοκρινολογος που θα παμε τελος του μηνα...

ρε κοριτσια δεν ξερω αν μπορω να δωσω 180€ απο την τσεπη μου.... θα παρουμε τωρα και τις βιταμινες του αντρα μου και κοστιζουν ο κουκος αηδονι... 😟

(βεβαια αν ειναι να ερθει το θαυματακι μας, αξιζει η θυσια!!!!!!)

Δηλαδή τον άλλο μήνα θα μπορείς να δικαιολογήσεις; Κορίτσι μου αν σε παίρνει οικονομικά καν το διαφορετικά πας τον επόμενο μήνα…να εχεις τις επαφές σου και ποτέ δεν ξερεις 😉😉😉😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

😂😂 ποοοσο δίκαιο έχεις για το άγχος μου και την γκρίνια μου😂😂😂 αχχχ μακάρι κορίτσι μου, ολες μαζί να μιλάμε για τα εύχαρηστα της κάθε μιας!!! Ανυπομονώ να ξεκινήσω 

Εδώ είμαστε βέβαια να ακούμε τα άγχη κ τις γκρίνιες από ολες μας! Ακόμα και αν νιώθουμε το ίδιο, δίνουμε δύναμη (κ τα ακούμε κ εμεις καταβαθος που τα λέμε)… έτσι ενθουσιώδη σε θέλω!!! Του είπες για τη προλακτινη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Κοριτσάκι μου αν η σαλπιγγογραφία κοστίζει περισσότερο από την επίσκεψη στον ενδοκρινολόγο ή από τον ορθοπεδικό (που έτσι φαντάζομαι πως θα είναι....) γιατί δεν βάζεις αυτό καλύτερα στην ασφάλεια? Δεν γίνεται?

ο ορθοπεδικος ειναι μεσω της ασφαλιστικης και δεν πληρωνω τιποτα....

ο ενδοκρινολογος θα κοστισει γυρω στα 100€ (γιατι θα παμε κι εγω και ο αντρας μου οποτε θα χρεωσει λογικα διπλη επισκεψη)... 

το μαξιμουμ ειναι 10 επισκεψεις ετησιως και εχω καλυψει τις 8... αν παω στον ορθοπεδικο φτανω στις 9.. και αν οντως βαλω τη σαλπιγγογραφια (η οποια θα κοπει σε 2 αποδειξεις γτ σε αποζημιωνουν για αποδειξεις με ανωτατο ποσο των 100€) θα μεινουν παλι 80€ στον αερα... (γιατι θα κοψει ο γυναικολογος 1 αποδειξη των 100€ και 1 των 80€).. οποτε παλι στα 180€ απο την τσεπη μου ειμαι..... 😕😕

συγγνωμη αν σας μπερδεψα...🙃

παντως το πιθανοτερο ειναι να κανω τη σαλπιγγογραφια τον ιανουαριο για να ειμαι καλυμμενη απο την ασφαλιστικη....

σημερα θα παραγγειλω τις βιταμινες και ειναι 150€ (κι εχω άλλα 160€ για τις βιταμινες του επομενου διαστηματος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δηλαδή τον άλλο μήνα θα μπορείς να δικαιολογήσεις; Κορίτσι μου αν σε παίρνει οικονομικά καν το διαφορετικά πας τον επόμενο μήνα…να εχεις τις επαφές σου και ποτέ δεν ξερεις 😉😉😉😘

ετησιως το βλεπουν.. εχεις ορια μεχρι 10 αποδειξεις (με ανωτατο ποσο αποζημιωσης 100€ ανά απόδειξη)... 

οποτε αν δεν παω ουτε αυτο το μηνα, μετα παω απο ιανουαριο..

το σκεφτηκα κι εγω αυτο!!! μηπως μας κατσει το κουκουνι πιο πριν και τη γλιτωσω μια και καλη την εξεταση!!!! 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

ο ορθοπεδικος ειναι μεσω της ασφαλιστικης και δεν πληρωνω τιποτα....

ο ενδοκρινολογος θα κοστισει γυρω στα 100€ (γιατι θα παμε κι εγω και ο αντρας μου οποτε θα χρεωσει λογικα διπλη επισκεψη)... 

το μαξιμουμ ειναι 10 επισκεψεις ετησιως και εχω καλυψει τις 8... αν παω στον ορθοπεδικο φτανω στις 9.. και αν οντως βαλω τη σαλπιγγογραφια (η οποια θα κοπει σε 2 αποδειξεις γτ σε αποζημιωνουν για αποδειξεις με ανωτατο ποσο των 100€) θα μεινουν παλι 80€ στον αερα... (γιατι θα κοψει ο γυναικολογος 1 αποδειξη των 100€ και 1 των 80€).. οποτε παλι στα 180€ απο την τσεπη μου ειμαι..... 😕😕

συγγνωμη αν σας μπερδεψα...🙃

παντως το πιθανοτερο ειναι να κανω τη σαλπιγγογραφια τον ιανουαριο για να ειμαι καλυμμενη απο την ασφαλιστικη....

σημερα θα παραγγειλω τις βιταμινες και ειναι 150€ (κι εχω άλλα 160€ για τις βιταμινες του επομενου διαστηματος)

Μάλιστα.... κατάλαβα 

Εντάξει μην αγχώνεσαι, μπορεί να έρθει το πιτσούνι σας κ να μην χρειαστεί καν! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ετησιως το βλεπουν.. εχεις ορια μεχρι 10 αποδειξεις (με ανωτατο ποσο αποζημιωσης 100€ ανά απόδειξη)... 

οποτε αν δεν παω ουτε αυτο το μηνα, μετα παω απο ιανουαριο..

το σκεφτηκα κι εγω αυτο!!! μηπως μας κατσει το κουκουνι πιο πριν και τη γλιτωσω μια και καλη την εξεταση!!!! 😊😊

Διάβασα τι έγραψες πιο πάνω…άρα πάλι ότι κ να κανεις θα το πληρώσεις από την τσέπη…αν δεν μπορείς και δεν σε βιάζει κάτι να την κανεις με τον καινούργιο χρόνο καλύτερα και να δώσετε ευκαιρία ως τον Απρίλη να πατε δλδ 2 μηνες μετά αφού σας είπε ο γιατρος ως τον Φεβρουαριο 

 

τι βιταμίνες είναι αυτες 150 ευρώ;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...