Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποξεση και εγκυμοσύνη


ΙωάνναΣ.

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια μου! 

Σήμερα βγήκα από το νοσοκομείο μετά από αποξεση παλινδρομη 8 εβδομάδον! Πονάει η καρδιά μου! Έχω είδη ένα παιδάκι να πω! Ήθελα να σας ρωτήσω μετά από πόσο καιρό πιάσατε μετά από τέτοια εμπειρία! 

Ευχαριστώ πολύ καλή δύναμη σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η ΙωάνναΣ. είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια μου! 

Σήμερα βγήκα από το νοσοκομείο μετά από αποξεση παλινδρομη 8 εβδομάδον! Πονάει η καρδιά μου! Έχω είδη ένα παιδάκι να πω! Ήθελα να σας ρωτήσω μετά από πόσο καιρό πιάσατε μετά από τέτοια εμπειρία! 

Ευχαριστώ πολύ καλή δύναμη σε όλες! 

Καλημέρα. Περαστικά σου και καλή ανάρρωση. Εγώ μετά από έξι μήνες έμεινα έγκυος. Όμως τρεις μήνες άφησα να περάσουν μέρα από σύσταση της γιατρού μου, δύο μήνες είχα μια μικρή ορμονική διαταραχή και μετά σχεδόν αμέσως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η ΙωάνναΣ. είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια μου! 

Σήμερα βγήκα από το νοσοκομείο μετά από αποξεση παλινδρομη 8 εβδομάδον! Πονάει η καρδιά μου! Έχω είδη ένα παιδάκι να πω! Ήθελα να σας ρωτήσω μετά από πόσο καιρό πιάσατε μετά από τέτοια εμπειρία! 

Ευχαριστώ πολύ καλή δύναμη σε όλες! 

Να πω ότι δε σε νιωθω... παρόλο που έχουμε τα παιδάκια μας και μας δίνουν τόση δύναμη δεν παύει να πονάει. 

Ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος.  Πριν ένα μήνα 27.09 είχα κάνει και εγώ αποξεση στην 7η εβδομάδα.  (Μία ιστορία από μόνη της γιατί ήμουν σε δίδυμα το ένα με αποξεση το άλλο από μόνο του) 

 

Πλέον πατάω στα πόδια μου . Εγώ πήρα κατευθείαν το οκ απ την γιατρό γιατί η αποξεση στην ουσία ήταν σα να μην είχε γίνει (δεν καθάρισαν καλά) μέσα στην ατυχία μου είχα και λιγακι τύχη.  

Κάνουμε ελεύθερο απ την ημερα του οκ . 

Και περιμένω να έρθει περίοδος ώστε να ξεκινήσω την δευτερη εξωσωματική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα και λυπάμαι πολύ για ότι σου συνεβει. Εμένα μετά την αποξεση μου είπε να αφήσω αρχικά 6 μήνες αλλά μετά από μια σειρά εξετάσεων μου έδωσε το οκ στους 3. Είναι ο τρίτος μήνας προσπαθειας και ακόμη δεν τα καταφέραμε θα δείξει σε 15 μέρες. Παντως λένε ότι έρχεται σύντομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/10/2021 at 3:37 ΜΜ, ο/η ΙωάνναΣ. είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια μου! 

Σήμερα βγήκα από το νοσοκομείο μετά από αποξεση παλινδρομη 8 εβδομάδον! Πονάει η καρδιά μου! Έχω είδη ένα παιδάκι να πω! Ήθελα να σας ρωτήσω μετά από πόσο καιρό πιάσατε μετά από τέτοια εμπειρία! 

Ευχαριστώ πολύ καλή δύναμη σε όλες! 

το περασα και εγω την πρωτη φορα το 2012 και εμεινα εγκυος μετα απο 7 μηνες απο την αποβολη αλλα ουσιαστικα στους 3 μηνες προσπαθειων.. τωρα με τον νυν συζυγο περασα παλι παλινδρομη με αποξεση στις 19/5..αφησαμε 3 μηνες βαση οδηγιων γιατρου και αυτος ηταν ο 2ος μηνας προσπαθειας αλλα μετα απο 3 μερες καθυστερηση ηρθε σημερα με λιγο αιμα και λιγα πονακια..λογικα αυριο θα ερθει κανονικα.. λενε μετα απο αποξεση μενεις πιο ευκολα.. βεβαια εγω ειμαι και 38 χρονων.. απο την μια στεναχωρηθηκα απο την αλλη λεω καλυτερα γιατι πηγα για υπερηχο στηθους προλιπτηκα γιατι μου ειπε η γιατρος καλο θα ηταν να το κανω τωρα πριν μεινω εγκυος και να ξερουμε οτι ολα μια χαρα ειναι γενικα.. το παπ τεστ βγηκε καθαρο η μητρα μια χαρα ολα καλα αλλα παιδι αφαντο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...