Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερωτηση???


lilastamou

Recommended Posts

κοριτσια καλημερα σημερα εχω ραντεβου με τον γιατρο.Εχω κυκλο 32 ημερων σταθερο .Νομιζω οτι τις γονιμες μερες τις καταλαβαινω γιατι εχω πονο χαμηλα ,υγρα πρισμενο στηθος.Ηρθα σε επαθη την 11η,12η,13η και 16η μερα σημερα ειναι η 17η.Σημερα που θα παω μπορει ο γιατρος να δει κατι?Πχ αν εχει γινει κατι ?χαζο μου φαινεται αυτο που γραφω αλλα θελω να μου πειτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lila mou...den nimizw na mporei na dei...prepei na perasoun kamoia 10aria meres apo tote pou perimenes periodo gia na to dei sigoura....euxomai pantws an to theleis na eisai...min eisai omws toso anipomoni den tha sou kanei kalo:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΤΩΡΑ??? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΘ ΟΔΟΝ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ!!! ΣΕ 15 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε κοριτσια εχετε δικιο αλλα καταλαβαινετε οταν θες κατι πολυ:cheer::unsure: :unsure: Θα παω σημερα να με δει να του πω οτι εχω αρχισει τις προσπαθειες απο αυτον τον μηνα.Καλα δεν θα κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lilastamou ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ... ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ...:woohoo:

ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΟΥΛΑ.... ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΣΤΙΣ ΒΡΗΚΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ Η ΜΟΝΗ ΣΟΥ??? ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 32 ΗΜΕΡΩΝ?? :unsure: ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΝΤΑΡ Η ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΛΕΝΕ ΑΛΛΑ ΝΩΡΙΣ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ..... ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ... ΘΑ ΣΟΥ ΒΡΕΙ ΑΒΓΟΥΛΑΚΙ.... ΕΤΟΙΜΟ ΓΙΑ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ...;)

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ....!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lilastamou Γεια σου!

Ειναι πραγματικα πολυ νωρις εως και παρα πολυ!!Σε καταλαβαινω καλη μου μακαρι ολες μας να μπορουσαμε να το μαθουμε τοσο γραηγορα και θα πηγαιναμε πετωντας αλλα δυστηχως...κανε υπομονη καλη μου...πηγαινε στον γιατρο και πες του οτι προσπαθεις...ρωτα τον αν θες για την ωορηξια σου οπως ειπε και η scarlet μπορει να μην εχει γινει κιολας!Αυτο θα σε ηρεμησει ειναι καλο να ξερεις ποτε περιπου....κι εγω αυτο εκανα!

Φιλακια πες μας νεα τι σου ειπε!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου μολις γυρισα απο τον γιατρο η ωορηξια εχει γινει μου ειπε και σημερα ειμαι στην 17η μερα, μου ειπε να προσπαθουμε απο 10η και καθε 2 μερες και μου ειπε να κανω εναν προγεννητικο ελενγχο.Αρα καλα το καταλαβα οτι για τις γονιμες πανω κατω μεσα ειμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κοριτσια μακαρι ειμαι ανυπομονη τοξερω αλλα εσεις καταλαβαινεται.Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες μας οτι ποθουμε να μας ερθει.Πηγα εδωσα και αιμα για τις εξετασεις αυριο το απογευμα θα τις παρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινουμε αλλα οχι αγχος και η προσπαθεια εχει την χαρη της!:-)

Ευχομαι να ειναι ολα ενταξει που θα ειναι!Και επισης σε λιγες μερες να μας πεις και τα ευχαριστα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι αριστινα μου.Αφου εγινε η ωορηξια δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειμαι τοσο πρισμενη στο στηθος?σημερα αισθανθηκα κατι τσιμπιματακια στην κοιλια απο την μια πλευρα του αφαλου.θα δειξει τι να πω:) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημετα πηρα τις εξετασεις χθες ολα καλα μου ειπε ο γιατρος.Να ρωτησω και κατι αλλο ειναι καλυτερα να προσπαθουμε 1 , 2 μερες πριν την ωορηξια η εκεινη την μερα που γινεται? ή και μετα?δηλαδη εμενα μου ειπε οτι εγινε το ωαριο ποσες ωρες ζει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίλα καλημέρα!

Επειδή το σπέρμα μπορεί να ζήσει μέχρι και 4-5 μέρες, ενώ το ωάριο μόλις μια με μιάμιση μέρα, οι προσπάθειες πρέπει να ξεκινάνε νωρίτερα από την ωορρηξία. Για να το προλάβουμε δηλαδή! ;)

Να σου πω ένα παράδειγμα δικό μου:

Την τελευταία φορά που έμεινα έγκυος ήταν με μία επαφή, μόνο μία, 3-4 μέρες πριν την ωορρηξία. Και το ξέρω γιατί είχα πάει στο γιατρό μου για τεστ παπ και μου'χε πει ότι θα'χω ωορρηξία σε 3-4 μέρες.

Πάντως προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι τόσο πολύ, είσαι ακόμα στην αρχή και το να μετράς και να υπολογίζεις κλπ κλπ, είναι ένα άγχος που μόνο κακό θα σου κάνει! Κοίτα να περνάς καλά με τον αντρούλη σου, να απολαμβάνετε ο ένας τον άλλο και τα καλά νέα θα'ρθουν γρήγορα! Αν δεν είναι ήδη στο δρόμο δηλαδή!!!... ;):)

Φιλάκια πολλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοπελα μου σου ευχομαι να εισαι παντα υγειης!

Οσο για αυτο που ρωτας κι εγω πιστευω νωριτερα οτι πρεπει και οπως σου ειπε ο γιατρος καθε δυο μερες η μερα παρα μερα αλλα μην το σκεφτεσαι και πολυ απλα να το απολαυσεις...αν και τι λεμε τωρα θα εχει πιασει ηδη!!!

Στο ευχομαι κοριτσι μου μεσα απο την καρδια μου!!!!περιμενουμε με αγωνια!!

Φιλακια :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι βρε κοριτσια το θελω τοσο πολυ...θα περιμενω να περασουνε οι μερες δεν μπορω να κανω κι 'αλλιως και θα σας ενημερωσω σιγουρα ευχομαι με θετικα νεαB):unsure: :unsure: :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...