Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Πολυ χαιρομαι κοριτσι μου που τα καταφερες!!❤️εσυ με τι τροπο εμεινες εγκυος?  συγνωμη αλλα δνε το θυμαμαι. σε ευχαριστω μου δινεις κουραγιο, εχω περασει μεγαλη απογοητευση με αυτο το θεμα οχι λογω πολυ καιρου προσπαθειων αλλα λογω τεραστιας καθυστερησης στην εναρξη προσπαθειων λογω θεματων υγειας και πολλων αλλων..

Με εξωσωματική έμεινα εγώ αλλά δεν ήταν φυσικά ο λόγος ούτε η χαμηλή ΑΜΗ ούτε ο άστατος κύκλος μου, τα δικά μου προβληματακια λύθηκαν πιο ευκολα αλλά το τεράστιο πρόβλημα ήταν στο σπέρμα του αντρουλη μου και δεν λύθηκε.. παρόλα αυτά προσπεραστηκε κάπως και με εξωσωματική έμεινα πολυ εύκολα, αν και είμαι αρχή εγκυμοσύνης ακομα πάμε καλά προς το παρον!! Εμένα με καθυστέρησε και με πήγε πίσω στις προσπάθειες η παλιά μου γιατρός αλλά ευτυχώς το κατάλαβα,  την άφησα και προχώρησα καλά.. θέλει λίγο καθοδήγηση το πράγμα και όλα μπαίνουν σε μια σωστή κατεύθυνση, θα το δεις μην απογοητεύεσαι, η καθυστέρηση υπήρξε και δεν αλλάζει από δω και πέρα δεν θα αφήσεις άλλο χρόνο ανεκμετάλλευτο και θα τα καταφέρετε.. 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Οι ορμονικες εκτος της ΑΜΗ που ειναι αρκετα χαμηλη ειναι οκ. Βεβαια ειναι αυξημενη η TSH για προσπαθεια εγκυμοσυνης και ξεκινησα ρα Τ4. Ο γιατρος μου ειπε να δουμε μηπως φτιαξει με χαπι θυροειδη αλλα γενικα πιο πολυ πιστευει οτι οφειλεται σε εντονο στρες που περασα,... Μακαρι να φτιαξει πραγματικα αλλα για καποιο λογο δεν το βλεπω αμεσα..🙏

Κορίτσι μου νομίζω το έχουμε ξανασυζητήσει σε άλλο θέμα ότι η ρύθμιση του θυροειδή έχει προτεραιότητα. Ιδανικά πρέπει να είναι κάτω από δύο για να μπορέσει να υπάρξει σύλληψη, αλλά κ για να μην αποβληθεί το έμβρυο. Μπορεί επίσης να ευθύνεται για τον άστατο κύκλο σου. Είναι περίεργο αυτοάνοσο, ορμονικό που μας δημιουργηθεί πολλές παρενέργειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ειχα περιοδο αλλα τυπου 1-2 μερες η μετα απο  2 μηνες οποτε καταλαβαινα οτι κατι δεν παει καλα γενικα γιαυτο πηγα στο γιατρο. Μπορει παντως να σου ερθει 'περιοδος'' χωρις να ειχες ωορηξια. Ολες οι γυναικες ειναι φυσιολογικο καποιους μηνες ειδικα μετα απο καποια ηλικια να μην κανουν ωορηξια εμενα με ανησυχει επειδη εχω αυτη τη μεγαλη διαφορα στην περιοδο πιο πολυ

Κορίτσι, αυτό με τη μικρότερη περίοδο στο έχουν εξηγήσει κάπως; εγώ το έπαθα αμέσως μετά τη σαλπιγγογραφια, που δεν ξέρω αν είχε κ σχέση. Είχα σταθερό κύκλο κ ωορρηξια αλλά για κάποιο καιρό πολύ μικρή περίοδο. Θυμάμαι την πρώτη φορά κράτησε 1.5 μέρα! Σταδιακά έστρωσε, ίσως κ να γύρναγε στα παλιά δεν ξέρω γιατί έμεινα έγκυος στο μεταξύ κ δεν έχω ακόμα κύκλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η iriana είπε:

Συμφωνώ  @Hopemumtobe, σίγουρα με Τ4 θα πέσει.. εγώ πίνω 2 εβδομάδες κι από 5 έπεσε στο 2.5.. φυσικά άμα χαλαρώσεις κ δεν αγχώνεσαι θα σου κάνει καλό γενικότερα..

Καλημερα κοριτσι μου, σε 2 εβδομαδες μονο σου επεσε 2,5? Μπραβο! Εκανες εξεταση αιματος και το ειδες? Εμενα ο ενδοκρινολογος μιυ ειπε να κανω σε 5 εβδομαδες απ΄οταν ξεκινησα και ειδα οτι απο 5,5 πηγε μονο 3.5 kai ετσι αυξησα απο Τ4 των 50 σε Τ4 των 75. Τωρα πρεπει να ξανατσεκαρω σε 1- 2 εβδομαδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι, αυτό με τη μικρότερη περίοδο στο έχουν εξηγήσει κάπως; εγώ το έπαθα αμέσως μετά τη σαλπιγγογραφια, που δεν ξέρω αν είχε κ σχέση. Είχα σταθερό κύκλο κ ωορρηξια αλλά για κάποιο καιρό πολύ μικρή περίοδο. Θυμάμαι την πρώτη φορά κράτησε 1.5 μέρα! Σταδιακά έστρωσε, ίσως κ να γύρναγε στα παλιά δεν ξέρω γιατί έμεινα έγκυος στο μεταξύ κ δεν έχω ακόμα κύκλο. 

Καλημερα κοριτσι μου! Οι γυναικολογοι το ριχνουν ισως στο εντονο στρες που περασα , αλλα εμενα δεν μαρεσει καθολου που δεν αλλαζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου νομίζω το έχουμε ξανασυζητήσει σε άλλο θέμα ότι η ρύθμιση του θυροειδή έχει προτεραιότητα. Ιδανικά πρέπει να είναι κάτω από δύο για να μπορέσει να υπάρξει σύλληψη, αλλά κ για να μην αποβληθεί το έμβρυο. Μπορεί επίσης να ευθύνεται για τον άστατο κύκλο σου. Είναι περίεργο αυτοάνοσο, ορμονικό που μας δημιουργηθεί πολλές παρενέργειες.

Καλημερα! Ναι κοριτσι μου, πλεον το ξερω απλα ο πρωτος γυναικολογος με καθυστερησε σε αυτο δυστυχως δεν μου το επεσημανε...Τωρα  ομως εχω εχω μπει σε προγραμμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημερα κοριτσι μου, σε 2 εβδομαδες μονο σου επεσε 2,5? Μπραβο! Εκανες εξεταση αιματος και το ειδες? Εμενα ο ενδοκρινολογος μιυ ειπε να κανω σε 5 εβδομαδες απ΄οταν ξεκινησα και ειδα οτι απο 5,5 πηγε μονο 3.5 kai ετσι αυξησα απο Τ4 των 50 σε Τ4 των 75. Τωρα πρεπει να ξανατσεκαρω σε 1- 2 εβδομαδες.

Καλημέρα κορίτσι μου.  Ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά σε οποιαδήποτε ορμόνη κ φυσικά αυτό συμβαίνει κ με την Τ4. Εγώ έφτασα να περνώ των 150 σε κάποια φάση μέχρι να τον ρυθμίσουμε κ τώρα παίρνω των 137. Γι'αυτό άλλωστε υπάρχουν τόσες πολλές διαφορετικές δοσολογίες σε αυτά τα χάπια.

Βλέπω εδώ όλες καλά πάμε με τον θυρεοειδή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.  Ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικά σε οποιαδήποτε ορμόνη κ φυσικά αυτό συμβαίνει κ με την Τ4. Εγώ έφτασα να περνώ των 150 σε κάποια φάση μέχρι να τον ρυθμίσουμε κ τώρα παίρνω των 137. Γι'αυτό άλλωστε υπάρχουν τόσες πολλές διαφορετικές δοσολογίες σε αυτά τα χάπια.

Βλέπω εδώ όλες καλά πάμε με τον θυρεοειδή!!!

Ναι, πολυ σωστο αυτο που λες οτι καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα. Αυτο με το θυροειδη πλεον το εχουμε παρα πολλες γυναικες, δεν ξερω τι γινεται. Σιγουρα και ανδρες αλλα οι  γυναικες ψαχνομαστε περισσοτερο λογω εγκυμοσυνης κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Με εξωσωματική έμεινα εγώ αλλά δεν ήταν φυσικά ο λόγος ούτε η χαμηλή ΑΜΗ ούτε ο άστατος κύκλος μου, τα δικά μου προβληματακια λύθηκαν πιο ευκολα αλλά το τεράστιο πρόβλημα ήταν στο σπέρμα του αντρουλη μου και δεν λύθηκε.. παρόλα αυτά προσπεραστηκε κάπως και με εξωσωματική έμεινα πολυ εύκολα, αν και είμαι αρχή εγκυμοσύνης ακομα πάμε καλά προς το παρον!! Εμένα με καθυστέρησε και με πήγε πίσω στις προσπάθειες η παλιά μου γιατρός αλλά ευτυχώς το κατάλαβα,  την άφησα και προχώρησα καλά.. θέλει λίγο καθοδήγηση το πράγμα και όλα μπαίνουν σε μια σωστή κατεύθυνση, θα το δεις μην απογοητεύεσαι, η καθυστέρηση υπήρξε και δεν αλλάζει από δω και πέρα δεν θα αφήσεις άλλο χρόνο ανεκμετάλλευτο και θα τα καταφέρετε.. 🙏

Καλημερα κοριτσι μου,σε ευχαριστω για αυτο που λες❤️, Τωρα κανουμε και σπερμοδιαγραμμα να δουμε και απο εκει τι γινεται. Αλλα προς το παρον ξερω σιγουρα οτι φταιει αυτο με ωορηξια δηλαδη σπερμοδιαγραμμα κανω προληπτικα καπως για να αποφυγουμε εξτρα καθυστερηση κλπ. Πολλα συγχαρητηρια, να εχεις μια  υπεροχη εγκυμοσυνη❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η iriana είπε:

Καλημέρα! Ναι εκανα κάποιες εξετάσεις αίματος εχθές κι τον τσεκαρα.. κανονικά κι εγώ σε 5 εβδομάδες ήταν να κάνω.. οπότε εγώ θα συνεχίσω κανονικά με το χάπι των 50. 

Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και σίγουρα έχει να κάνει και με την αιτία που προκαλεί το πρόβλημα.. πάντως και σε εσένα έπεσε.. οπότε τώρα που αυξησατε τη δόση θα πέσει κι άλλο..  Είναι σημαντικό να το πίνεις το πρωί νηστικη και να περιμένεις σίγουρα μισή ώρα πριν φας, αλλά αυτό σίγουρα το ξέρεις.. απλώς το αναφέρω  

Καλημερα κοριτσι μου, σε ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη σου και τη διαθεση να βοηθησεις αλλα ναι παντα περιμενω  μιση ωρα πριν φαω το παιρνω :) Και επισης ακολουθησα και οδηγια ενδοκρινολογου και την επαναληψη την εκανα σε ιδιο εργαστηριο και την ιδια ωρα το πρωι στις 8 -9 το πρωι (διαφορετικα εργαστηρια μου εδιναν διαφορετικες τιμες και επισης η TSH εχει μεγαλες διακυμανσεις αναλογα την ωρα αιμοληψιας) .  Ελπιζω να μας βοηθησει και αυτο❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επίσης κάτι άλλο που το έμαθα πρόσφατα.... αν κάποια παίρνει σίδηρο ή ασβέστιο, πρέπει οπωσδήποτε να απέχει ένα δίωρο από το χάπι του θυρεοειδή αλλιώς το καταστρέφει! Παίρνω 8 χρόνια αυτά τα φάρμακα κ δεν έτυχε ποτέ να μου το πει κάποιος μέχρι που πήγα στον τωρινό ενδοκρινολόγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Τέλεια τέλεια!! Πάντως ο ενδοκρινολογος μου είχε αναφέρει πως δε θα με δυσκολέψει στη σύλληψη εάν έχω υψηλότερη tsh, αλλά μετά στην εγκυμοσυνη τη θέλει σίγουρα ρυθμισμένη.. ήταν οριακος να μη μου δώσει χάπι αλλά επειδή του είπα ότι προσπαθούμε τον έπεισα.. είχα διαβάσει κι εγώ ότι μπορεί να δυσκολεύει στη σύλληψη οπότε δεν έπαιζα 😂

Στην αρχη κι εμενα αλλα αφου ειδε οτι εχω θεμα με περιοδο κλπ και ιστορικο κλπ, πειστηκε ευκολα χαχαχα Την ημερα που θα πας να τσεκαρεις TSH πρεπει επισης να μην εχεις παρει χαπι το πρωι (μαλλον το ξερεις ηδη αλλα το λεω για σιγουρα) Εν τω μεταξυ εφτιαξα TSH κι εμεινα χωρις περιοδο 2 μηνες αντι να φτιαξει χαχα Προφανως δεν φταιει αυτο βεβαια αλλα καπου πρεπει κι εγω να τα ριξω χαχα πλακα κανω 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια επίσης κάτι άλλο που το έμαθα πρόσφατα.... αν κάποια παίρνει σίδηρο ή ασβέστιο, πρέπει οπωσδήποτε να απέχει ένα δίωρο από το χάπι του θυρεοειδή αλλιώς το καταστρέφει! Παίρνω 8 χρόνια αυτά τα φάρμακα κ δεν έτυχε ποτέ να μου το πει κάποιος μέχρι που πήγα στον τωρινό ενδοκρινολόγο...

Αχ ασε γιατι εγω ενα μισαωρο μετα πινω πολυ γαλα και δεν ξερω μηπως δνε απορροφατει πληρως, τοεχω σκεφτει. Θ μου πεις γιατι δειν το κοβεις? Ασε ειμαι ακομα σα εφηβη δεν μπορω να κοψω γαλα και δημητριακα το πρωι😆 Αν δω ομως οτι δεν επεσε θα το κανω. Αυτο με σιδηρο το διαβασα προσφατα κι εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχ ασε γιατι εγω ενα μισαωρο μετα πινω πολυ γαλα και δεν ξερω μηπως δνε απορροφατει πληρως, τοεχω σκεφτει. Θ μου πεις γιατι δειν το κοβεις? Ασε ειμαι ακομα σα εφηβη δεν μπορω να κοψω γαλα και δημητριακα το πρωι😆 Αν δω ομως οτι δεν επεσε θα το κανω. Αυτο με σιδηρο το διαβασα προσφατα κι εγω!

Σε καταλαβαίνω κ εγώ έχω θέμα με το γάλα!! Αλλά το χάπι αυτό ξυπνάω μια στιγμή κ το παίρνω μια ώρα πριν σηκωθώ από το κρεβάτι κ έτσι σιγουρεύομαι ότι τα πάντα είναι σε απόσταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Σε καταλαβαίνω κ εγώ έχω θέμα με το γάλα!! Αλλά το χάπι αυτό ξυπνάω μια στιγμή κ το παίρνω μια ώρα πριν σηκωθώ από το κρεβάτι κ έτσι σιγουρεύομαι ότι τα πάντα είναι σε απόσταση 

Ναι καποιες φορες αφηνω κι εγω μια ωρα. Γενικα το γαλα ειναι προβλημα  και θελει κανα 2ωρο αποσταση και μαζι με σιδηρο κλπ κλπ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η iriana είπε:

@Hopemumtobeωχ ρε κοριτσια... κι εγώ στην μισή ώρα τρώω το πρωινό μου που περιέχει γάλα και γιαούρτι σίγουρα... μάλλον θα το πίνω κι εγώ στον ύπνο μου για να βεβαιώνομαι ότι ολα καλά! 

Καλυτερα ασε μια ωρα, αν κι εσενα φαινεται οτι σεπιασε αμεσως😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Froufro Εσυ πως εισαι κοριτσι μου?💗 Πως παει η εγκυμοσυνη σου;🙂

Καλά είμαστε κορίτσι μου δώξα τω θεώ! Ευχαριστώ που ρωτάς 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Καλά είμαστε κορίτσι μου δώξα τω θεώ! Ευχαριστώ που ρωτάς 😊

Μπραβο κοριτσι μου, πολυ χαιρομαι. Ποτε γεννας με το καλο;💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!! Έφτασε ΣΚ!!!! τι τέλεια!!!! Έχουμε τη Δευτέρα τα ραντεβου στους γιατρους μας και ανυπομονω να μπουμε σε σειρα!!! 

Ελπίζω όλες να έχετε μια όμορφη μέρα!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπραβο κοριτσι μου, πολυ χαιρομαι. Ποτε γεννας με το καλο;💗

Ακριβώς σε τέσσερις μήνες 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!! Έφτασε ΣΚ!!!! τι τέλεια!!!! Έχουμε τη Δευτέρα τα ραντεβου στους γιατρους μας και ανυπομονω να μπουμε σε σειρα!!! 

Ελπίζω όλες να έχετε μια όμορφη μέρα!!❤️

Εύχομαι να ξεκινήσει τέλεια η βδομάδα με καλά νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!! Έφτασε ΣΚ!!!! τι τέλεια!!!! Έχουμε τη Δευτέρα τα ραντεβου στους γιατρους μας και ανυπομονω να μπουμε σε σειρα!!! 

Ελπίζω όλες να έχετε μια όμορφη μέρα!!❤️

Καλημερα κοριτσι μου!! 💗Παλι συντονιστηκαμε χαχα κι εγω εχω ραντεβου το πρωι της Δευτερας (8 η μερα)  για να δουμε αν ο κυκλος αυτος εξελισσεται νορμαλ  με ωορηξια κλπ, Βασικα μονο αυτο ευχομαι να ειναι ενα νορμαλ κυκλος με κανονικη ωορηξια κλπ για να μπορεσω να κανω προσπαθεια 💪Εγω θα ξεκινησω βεβαια προσπαθειες και απο ΣΚ γιατι με τον κυκλο μου ποτε δεν ξερεις μην χασω προσπαθεια χαχα Αντε Αντωνια μου να παει καλα το ραντεβου  τετοια μερα τον αλλο μηνα να ημαστε εγκυος😉😉

Να εχεις κι εσυ μια υπεροχη, χαμογελαστη ημερα 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ακριβώς σε τέσσερις μήνες 🥰

Τέλεια κοριτσι μου , να πανε ολα τελεια, με το καλο💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...