Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

Καλημερούδια κοριτσάκια μου!!! 

Τι μου κάνετε;;

Αύριο είναι το ντοπλερ μας και είμαι μέσα στην τρελή χαρά 😁😁😁 (και λίγο άγχος έτσι για το καλό να μην ξεχνιόμαστε) 

Επίσης αύριο θα πάω να καταθέσω και τα χαρτιά για το επίδομα κυοφορίας και ο θεός βοηθός! Άμα βγαίνει σύμφωνα με τους μισθούς είμαστε σε πολύ καλό δρόμο 🎉🎉🎉🎉 (απλά για εμένα μεσολαβεί και το διάστημα που ήμουν σε αναστολή ελπίζω να μην μετράει εκείνο...)

Όπως σας είχα πει θα δούμε και για καρότσι αύριο αλλά μόνο θα δούμε γιατί τον Ιανουάριο μας έπεσαν πολλά μαζεμένα έξοδα και τώρα είμαστε λίγο στριμωχτα. Θα δούμε θα καταλήξουμε και με την πρώτη ευκαιρία θα πάει ο αντρουλης μου να το πάρει... 

Μερικές φορές μου πέφτει βαρυ το ότι δεν δουλεύω και δεν μπορώ να συνεισφέρω στο σπίτι. Επίσης τα βάζω με τον εαυτό μου που δέχτηκα να παραιτηθώ και τώρα δεν παίρνω τίποτα και από πουθενά. Τέλος πάντων μόνο υγεία να υπάρχει και όλα λύνονται! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://www.i-diakopes.gr/lifestyle/400-evro-gia-olous-edo-kai-tora-afora-kathe-ergazomeno-pos-tha-parete-ta-chrimata/

Βρήκα αυτό το πρόγραμμα που αφορά εργαζόμενους του ιδιωτικού τομέα! Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα!

Οι μέρες περνάνε και η αντιστροφη μέτρηση έχει ξεκινήσει για τα καλά για όλες μας! Εσάς με τα doppler σας ζηλεύω λίγο (εγώ έχω στις 28/2!) αν και δε βιάζομαι να έρθει η ώρα. Απολαμβάνω την φάση με την κοιλίτσα μου πολύ! Μόνο στον ύπνο δυσκολεύομαι γιατί πρέπει να κοιμόμαστε στο πλάι και δε μπορώ καθόλου γιατί με πονάνε τα πλευρά μου. 

Ο γιατρός μας θα μας δει μετά το doppler, οπότε πολύ ησυχία και αγωνία για εμάς μέχρι το τέλος του μήνα! Ευτυχώς η μικρή κινείται κανονικά, επεκτείνεται, είναι σε 2 σημεία ταυτόχρονα και γενικά η αίσθηση αυτή μου φαίνεται ό,τι πιο μαγικό έχω ζήσει! 

Κατά τ'άλλα, ο άντρας μου λείπει αυτόν τον μήνα και έχω τη μαμά μου μόνιμα στο σπίτι για παρέα και βοήθεια. Δε λέω, με περιποιείται πολύ και γενικά είμαι τυχερή, στα ώπα ώπα με έχουν, το ομολογώ. Πήγαμε σήμερα και ψωνίσαμε μερικά ρουχαλάκια έτσι για το καλό, να βάλουμε και κάνα πλυντήριο - σίδερο να περάσει κι η ώρα. 

Παρακολούθησα κι ένα δωρεάν σεμινάριο της https://mynewbaby.myshopify.com/ (κάποια κοπέλα το είχε αναφέρει εδώ) για την περιποίηση του βρέφους. Για μένα που δεν έχω καμία σχέση, χρήσιμο ήταν. Τον Μάρτη που θα είναι εδώ κι ο άντρας μου θα το ξαναπαρακολουθήσουμε παρέα. Όποια πληροφορία, καλοδεχούμενη είναι. Και δήλωσα συμμετοχή και σε ένα άλλο σεμινάριο του ΙΑΣΩ, δωρεάν κι αυτό. Φαίνεται να είναι πιο πλήρες και να αναφέρεται και στον θηλασμό. 

Ήθελα να σας ρωτήσω κορίτσια αν έχετε κάποια μαία. Εμένα ο γιατρός μου δεν έχει, συνεργάζεται με κάποιες από το μαιευτήριο που μπορεί να μου προτείνει. Πότε είναι η περίοδος να απευθυνθούμε και τι μας λένε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημερούδια κοριτσάκια μου!!! 

Τι μου κάνετε;;

Αύριο είναι το ντοπλερ μας και είμαι μέσα στην τρελή χαρά 😁😁😁 (και λίγο άγχος έτσι για το καλό να μην ξεχνιόμαστε) 

Επίσης αύριο θα πάω να καταθέσω και τα χαρτιά για το επίδομα κυοφορίας και ο θεός βοηθός! Άμα βγαίνει σύμφωνα με τους μισθούς είμαστε σε πολύ καλό δρόμο 🎉🎉🎉🎉 (απλά για εμένα μεσολαβεί και το διάστημα που ήμουν σε αναστολή ελπίζω να μην μετράει εκείνο...)

Όπως σας είχα πει θα δούμε και για καρότσι αύριο αλλά μόνο θα δούμε γιατί τον Ιανουάριο μας έπεσαν πολλά μαζεμένα έξοδα και τώρα είμαστε λίγο στριμωχτα. Θα δούμε θα καταλήξουμε και με την πρώτη ευκαιρία θα πάει ο αντρουλης μου να το πάρει... 

Μερικές φορές μου πέφτει βαρυ το ότι δεν δουλεύω και δεν μπορώ να συνεισφέρω στο σπίτι. Επίσης τα βάζω με τον εαυτό μου που δέχτηκα να παραιτηθώ και τώρα δεν παίρνω τίποτα και από πουθενά. Τέλος πάντων μόνο υγεία να υπάρχει και όλα λύνονται! 

 

Καλησπερα κορίτσι!! Εγω που ρώτησα πόσα είναι τα χρηματα που θα πάρω για το επίδομα μητρότητας μου είπαν ότι βγαίνει από το μέσο όρο των αποδοχών που έχω τις τελευταίες 30 μέρες του προηγούμενου έτους, δηλ το Δεκέμβρη.. δεν έχει αρχίσει ακόμα η άδεια μου οπότε κρατάω μια επιφύλαξη μέχρι να δω πόσο θα είναι τελικά.. τώρα εσύ καλού κακού ρωτά αύριο να ξέρεις γιατί είσαι άλλη περίπτωση, χωρίς εργοδότη μήπως υπάρχει ένα στάνταρ ποσό.. επίσης ήσουν αναστολή λόγω κοβιντ? Γιατί δεν θες να μετράει εκείνο? Τι αλλάζει? Ήμουν και εγώ σε αναστολή ένα διάστημα που έκλεισε η επιχείρηση αλλά δεν φαίνεται κάτι διαφορετικό κάπου ούτε καν στα ένσημα όλα κανονικά.. αυτό με την παραίτηση είναι πολύ κρίμα πραγματικά αλλά δυστυχώς συνεβη.. δεν ξέρω πως τα καταφέρνουν οι εργοδότες και γίνεται αυτό αλλά μην τα βάζεις με τον εαυτό σου.. τώρα πάρε ότι περισσότερο μπορείς και όπως λες υγεία να υπάρχει και τα υπόλοιπα έρχονται.. με το καλό αύριο να πάτε για ντοπλερ να απολαύσετε το μωράκι σας και να μας πεις τα νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/2/2022 at 9:24 ΠΜ, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλά θα κάνεις!! Σου εύχομαι να μην βαριουνται να στα εξηγήσουν και να βρεις άκρη.. γιατί όλοι ξυνονται.. μαζί είμαστε περιπου στις εβδομάδες, οπότε έχεις ακόμα χρόνο.. δεν είναι απαραίτητο μπαμ στις 32 αλλά ξεκινάει από τις 32 από όσο έχω ενημερωθεί.. 56 μέρες πριν την Πητ σου.. απλά εγώ θα το κάνω για να μπουν τα λευτα όσο πιο νωρίς γίνεται!! Ποτέ έχεις Πητ?

30/4 έχω ΠηΤ ! Εσύ? 

Αν κ σαν προαίσθημα έχω ότι δεν θα έχω μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Για κάποιο λόγο πιστεύω ότι θα μου σπάσουν τα νερά ανήμερα Πάσχα κ ο γιατρός μου θα τρώει αρνί κ κοκορετσι στη Σαντορίνη (αποπου καταγεται) κ γω θα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η EvakiKrt είπε:

30/4 έχω ΠηΤ ! Εσύ? 

Αν κ σαν προαίσθημα έχω ότι δεν θα έχω μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Για κάποιο λόγο πιστεύω ότι θα μου σπάσουν τα νερά ανήμερα Πάσχα κ ο γιατρός μου θα τρώει αρνί κ κοκορετσι στη Σαντορίνη (αποπου καταγεται) κ γω θα είμαι σε αναμμένα κάρβουνα! 

 

Χαχαχα, κορίτσι μου το Πάσχα φέτος είναι 24/4, που σημαίνει θα είσαι 39+1, δηλαδή 40η εβδ, δηλαδή τελειόμηνη 😄 οπότε αν γίνει τότε κ δε λείπει ο γιατρός σου θα είναι τέλεια😆 Γιατί σου έχει κάτσει όμως ανήμερα Πάσχα; Συνήθως ό,τι κι αν πιστεύουμε εμείς, τα μωράκια έρχονται όποτε θέλουν😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημερούδια κοριτσάκια μου!!! 

Τι μου κάνετε;;

Αύριο είναι το ντοπλερ μας και είμαι μέσα στην τρελή χαρά 😁😁😁 (και λίγο άγχος έτσι για το καλό να μην ξεχνιόμαστε) 

Επίσης αύριο θα πάω να καταθέσω και τα χαρτιά για το επίδομα κυοφορίας και ο θεός βοηθός! Άμα βγαίνει σύμφωνα με τους μισθούς είμαστε σε πολύ καλό δρόμο 🎉🎉🎉🎉 (απλά για εμένα μεσολαβεί και το διάστημα που ήμουν σε αναστολή ελπίζω να μην μετράει εκείνο...)

Όπως σας είχα πει θα δούμε και για καρότσι αύριο αλλά μόνο θα δούμε γιατί τον Ιανουάριο μας έπεσαν πολλά μαζεμένα έξοδα και τώρα είμαστε λίγο στριμωχτα. Θα δούμε θα καταλήξουμε και με την πρώτη ευκαιρία θα πάει ο αντρουλης μου να το πάρει... 

Μερικές φορές μου πέφτει βαρυ το ότι δεν δουλεύω και δεν μπορώ να συνεισφέρω στο σπίτι. Επίσης τα βάζω με τον εαυτό μου που δέχτηκα να παραιτηθώ και τώρα δεν παίρνω τίποτα και από πουθενά. Τέλος πάντων μόνο υγεία να υπάρχει και όλα λύνονται! 

 

Τέλειααα, θα δεις το μωράκι σου αύριο!! Να είναι όλα τέλεια!!!☺️☺️🥰

Αχ κι εγώ απόταν σταμάτησα τη δουλειά νιώθω άσχημα! Δεν έχω συνηθίσει να μην έχω ένα εισόδημα . Κ έτυχαν κ πολλά αυτόν τον καιρό. Τα σκεφτόμουν κι εγώ πριν λίγες μέρες κ τα έβαλα κ εγώ με τον εαυτό μου γιατί ουσιαστικά κι εγώ δέχτηκα να παραιτηθώ, ενώ θα μπορούσα να μην το είχα κάνει κ να είμαι για κάποιους μήνες ακόμη εργαζόμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημερούδια κοριτσάκια μου!!! 

Τι μου κάνετε;;

Αύριο είναι το ντοπλερ μας και είμαι μέσα στην τρελή χαρά 😁😁😁 (και λίγο άγχος έτσι για το καλό να μην ξεχνιόμαστε) 

Επίσης αύριο θα πάω να καταθέσω και τα χαρτιά για το επίδομα κυοφορίας και ο θεός βοηθός! Άμα βγαίνει σύμφωνα με τους μισθούς είμαστε σε πολύ καλό δρόμο 🎉🎉🎉🎉 (απλά για εμένα μεσολαβεί και το διάστημα που ήμουν σε αναστολή ελπίζω να μην μετράει εκείνο...)

Όπως σας είχα πει θα δούμε και για καρότσι αύριο αλλά μόνο θα δούμε γιατί τον Ιανουάριο μας έπεσαν πολλά μαζεμένα έξοδα και τώρα είμαστε λίγο στριμωχτα. Θα δούμε θα καταλήξουμε και με την πρώτη ευκαιρία θα πάει ο αντρουλης μου να το πάρει... 

Μερικές φορές μου πέφτει βαρυ το ότι δεν δουλεύω και δεν μπορώ να συνεισφέρω στο σπίτι. Επίσης τα βάζω με τον εαυτό μου που δέχτηκα να παραιτηθώ και τώρα δεν παίρνω τίποτα και από πουθενά. Τέλος πάντων μόνο υγεία να υπάρχει και όλα λύνονται! 

 

Καλημέρα κορίτσι μου λογικά σήμερα έχεις το ντόπλερ οπότε θα περιμένω νέα σου οπωσδήποτε!!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα τέλεια και να δείτε την όμορφη φατσούλα της μπεμπούλα σας!!! Σήμερα και εγώ στη φάση του επιδόματος είμαι ελπίζω ο γιατρός να μου τη γράψει και να μην έχουμε κανένα θέμα...

Τώρα Όσο για τα άλλα δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι έχει σίγουρα ένα μήνα ολόκληρο μπροστά σου... Εμείς του πήραμε χτες αλλά είχαμε δώσει προκαταβολή και μας το είχε κρατήσει πόσο καιρό εκεί.... Από το Νοέμβρη που ήταν το black friday και το ξεχρέωσαμε χτες οπότε και εμείς λίγα-λίγα όλοι έχουν τα ζόρια τους!! 

Όμως δεν φέρεις καμία ευθύνη και δεν χρειάζεται να το παίρνεις έτσι... Φυσικά σε καταλαβαίνω Και φαντάζομαι πως νιώθεις .... Αλλά εσύ αυτή τη στιγμή είσαι εγκυουλα και εχεις το μωράκι και αυτή είναι η μόνη δουλειά Που πρέπει να κάνεις.... Προτεραιότητα έχει αυτό Μην τα βάζεις με τον εαυτό σου 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα!

Οι μέρες περνάνε και η αντιστροφη μέτρηση έχει ξεκινήσει για τα καλά για όλες μας! Εσάς με τα doppler σας ζηλεύω λίγο (εγώ έχω στις 28/2!) αν και δε βιάζομαι να έρθει η ώρα. Απολαμβάνω την φάση με την κοιλίτσα μου πολύ! Μόνο στον ύπνο δυσκολεύομαι γιατί πρέπει να κοιμόμαστε στο πλάι και δε μπορώ καθόλου γιατί με πονάνε τα πλευρά μου. 

Ο γιατρός μας θα μας δει μετά το doppler, οπότε πολύ ησυχία και αγωνία για εμάς μέχρι το τέλος του μήνα! Ευτυχώς η μικρή κινείται κανονικά, επεκτείνεται, είναι σε 2 σημεία ταυτόχρονα και γενικά η αίσθηση αυτή μου φαίνεται ό,τι πιο μαγικό έχω ζήσει! 

Κατά τ'άλλα, ο άντρας μου λείπει αυτόν τον μήνα και έχω τη μαμά μου μόνιμα στο σπίτι για παρέα και βοήθεια. Δε λέω, με περιποιείται πολύ και γενικά είμαι τυχερή, στα ώπα ώπα με έχουν, το ομολογώ. Πήγαμε σήμερα και ψωνίσαμε μερικά ρουχαλάκια έτσι για το καλό, να βάλουμε και κάνα πλυντήριο - σίδερο να περάσει κι η ώρα. 

Παρακολούθησα κι ένα δωρεάν σεμινάριο της https://mynewbaby.myshopify.com/ (κάποια κοπέλα το είχε αναφέρει εδώ) για την περιποίηση του βρέφους. Για μένα που δεν έχω καμία σχέση, χρήσιμο ήταν. Τον Μάρτη που θα είναι εδώ κι ο άντρας μου θα το ξαναπαρακολουθήσουμε παρέα. Όποια πληροφορία, καλοδεχούμενη είναι. Και δήλωσα συμμετοχή και σε ένα άλλο σεμινάριο του ΙΑΣΩ, δωρεάν κι αυτό. Φαίνεται να είναι πιο πλήρες και να αναφέρεται και στον θηλασμό. 

Ήθελα να σας ρωτήσω κορίτσια αν έχετε κάποια μαία. Εμένα ο γιατρός μου δεν έχει, συνεργάζεται με κάποιες από το μαιευτήριο που μπορεί να μου προτείνει. Πότε είναι η περίοδος να απευθυνθούμε και τι μας λένε;

Κορίτσι μου ζήσε αυτές τις στιγμές που περιγράφεις γιατί είναι πάρα πολύ μαγικές και εγώ αυτό κατάλαβα!!! Τώρα το μωράκι σου είναι στα καλύτερά του... Είναι η κατάλληλη περίοδος  να σου χαρίζει κλωτσιτσες πριν αρχίσει να στριμώχνεται!!! 

Εγώ έχω παρακολουθήσει σε αυτό το site σεμινάρια και είναι πάρα πολύ ωραία... Για το ΙΑΣΩ Δεν ήξερα ότι είναι δωρεάν Θα το ψάξω.... Παρόλα αυτά Η ερώτησή σου σχετικά με τη μαία είναι εύλογη γιατί το είχα και εγώ απορία 😃😃 εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο και μάλλον με καισαρική όμως θα ήθελα μία μαια να μου δείξει πράγματα για το θηλασμό από κοντά... Έχω κάποια στο μυαλό μου αλλά δεν ξέρω πότε να της πω να έρθει..  

 

Με γεια τα φορμακια !!! Με το καλό να τα τακτοποιήσετε!!! 💗💗🤰🤰💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα!

Οι μέρες περνάνε και η αντιστροφη μέτρηση έχει ξεκινήσει για τα καλά για όλες μας! Εσάς με τα doppler σας ζηλεύω λίγο (εγώ έχω στις 28/2!) αν και δε βιάζομαι να έρθει η ώρα. Απολαμβάνω την φάση με την κοιλίτσα μου πολύ! Μόνο στον ύπνο δυσκολεύομαι γιατί πρέπει να κοιμόμαστε στο πλάι και δε μπορώ καθόλου γιατί με πονάνε τα πλευρά μου. 

Ο γιατρός μας θα μας δει μετά το doppler, οπότε πολύ ησυχία και αγωνία για εμάς μέχρι το τέλος του μήνα! Ευτυχώς η μικρή κινείται κανονικά, επεκτείνεται, είναι σε 2 σημεία ταυτόχρονα και γενικά η αίσθηση αυτή μου φαίνεται ό,τι πιο μαγικό έχω ζήσει! 

Κατά τ'άλλα, ο άντρας μου λείπει αυτόν τον μήνα και έχω τη μαμά μου μόνιμα στο σπίτι για παρέα και βοήθεια. Δε λέω, με περιποιείται πολύ και γενικά είμαι τυχερή, στα ώπα ώπα με έχουν, το ομολογώ. Πήγαμε σήμερα και ψωνίσαμε μερικά ρουχαλάκια έτσι για το καλό, να βάλουμε και κάνα πλυντήριο - σίδερο να περάσει κι η ώρα. 

Παρακολούθησα κι ένα δωρεάν σεμινάριο της https://mynewbaby.myshopify.com/ (κάποια κοπέλα το είχε αναφέρει εδώ) για την περιποίηση του βρέφους. Για μένα που δεν έχω καμία σχέση, χρήσιμο ήταν. Τον Μάρτη που θα είναι εδώ κι ο άντρας μου θα το ξαναπαρακολουθήσουμε παρέα. Όποια πληροφορία, καλοδεχούμενη είναι. Και δήλωσα συμμετοχή και σε ένα άλλο σεμινάριο του ΙΑΣΩ, δωρεάν κι αυτό. Φαίνεται να είναι πιο πλήρες και να αναφέρεται και στον θηλασμό. 

Ήθελα να σας ρωτήσω κορίτσια αν έχετε κάποια μαία. Εμένα ο γιατρός μου δεν έχει, συνεργάζεται με κάποιες από το μαιευτήριο που μπορεί να μου προτείνει. Πότε είναι η περίοδος να απευθυνθούμε και τι μας λένε;

Κορίτσι μου έχεις απόλυτο δίκιο είναι η καλύτερη περίοδος αυτή.... Οπότε καλά κάνεις και το ζεις και εγώ αυτό σκέφτομαι...

Για τον ύπνο έχει από το Σαββατοκύριακο που δοκίμασα να βάλω ένα χαμηλό μαξιλαράκι κάτω από τα πλευρά μου και ηρέμησα ειλικρινά κοιμάμαι σαν πουλάκι και γυρνάω πλευρό χωρίς να πονάω. 

Αχ ναι μεγάλωσαν τα ζουζούνια μας και εγώ σε δύο σημεία την νιώθω την μπέμπα μου. 

Τι ωραία που έχεις παρεούλα την μαμά σου... Εμένα μου λείπει λίγο, μιλάμε μόνο με κάμερα. Κι εγώ θα ήθελα να με φροντίζουν λίγο. 

Κι εμένα η γιατρός μου δεν έχει,αλλά ξέρω ότι στην κλινική έχει μαίες που βοηθούν. Εσύ θέλεις κάποια που να είναι αποκλειστικά για σένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπερα κορίτσι!! Εγω που ρώτησα πόσα είναι τα χρηματα που θα πάρω για το επίδομα μητρότητας μου είπαν ότι βγαίνει από το μέσο όρο των αποδοχών που έχω τις τελευταίες 30 μέρες του προηγούμενου έτους, δηλ το Δεκέμβρη.. δεν έχει αρχίσει ακόμα η άδεια μου οπότε κρατάω μια επιφύλαξη μέχρι να δω πόσο θα είναι τελικά.. τώρα εσύ καλού κακού ρωτά αύριο να ξέρεις γιατί είσαι άλλη περίπτωση, χωρίς εργοδότη μήπως υπάρχει ένα στάνταρ ποσό.. επίσης ήσουν αναστολή λόγω κοβιντ? Γιατί δεν θες να μετράει εκείνο? Τι αλλάζει? Ήμουν και εγώ σε αναστολή ένα διάστημα που έκλεισε η επιχείρηση αλλά δεν φαίνεται κάτι διαφορετικό κάπου ούτε καν στα ένσημα όλα κανονικά.. αυτό με την παραίτηση είναι πολύ κρίμα πραγματικά αλλά δυστυχώς συνεβη.. δεν ξέρω πως τα καταφέρνουν οι εργοδότες και γίνεται αυτό αλλά μην τα βάζεις με τον εαυτό σου.. τώρα πάρε ότι περισσότερο μπορείς και όπως λες υγεία να υπάρχει και τα υπόλοιπα έρχονται.. με το καλό αύριο να πάτε για ντοπλερ να απολαύσετε το μωράκι σας και να μας πεις τα νέα σου!!

Σαντουλι καλησπέρα! 

Πήγα σήμερα το πρωί στο ΙΚΑ και την έκανα την αίτηση και όλα καλά ευτυχώς. Για δύο μήνες μου είπαν 1,340€ και ενθουσιάστηκα 🤩🤩🤩🤩 κι εγώ τελευταία έπαιρνα λίγο πάνω από 700€. Ναι αναστολή λόγω κορονοιου ήμουν απλά δεν ήξερα πόσοι μισθοί μετράνε για να βγει το ποσό του επιδόματος, γιατί στην αναστολή έπαιρνα 500 αλλά μετά όπως λές που είδα τα ένσημα ήταν όλα κανονικά. 

Αχ άστο φταίει που η συμφωνία αυτή έγινε σε μια περίοδο της ζωής μου που πίστευα ότι τα παιδιά είναι πολύ μακρινό σενάριο 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, σήμερα έκανα το ντοπλερ το οποίο πήγε τέλειαααα!!! 

Είμαστε 2.200 kg! 🤩🤩🤩 Και πανέμορφες!!! Ακόμα με το κεφάλι προς τα κάτω είμαστε, αλλά όχι χαμηλά όλες οι μετρήσεις εξαιρετικές και γενικά η γιατρός ήταν ενθουσιασμένη... Εμείς να μη σας πω καλύτερα δεν μπορούσαμε να κρατήσουμε τα γέλια μας... Επίσης κάποια στιγμή είχε όλη την πατούσα της μπροστά στο προσωπάκι της και ήταν μια γλύκα 😍😍😍 η γιατρός μου λέει να μην πάρω ρούχα για νεογέννητο καθόλου 😂😂😂

Είδαμε για καρότσια πήγαμε σε τέσσαρα μαγαζιά και καταλήξαμε σε ένα cangaroo άρεσε πολύ και στον άντρα μου. Και είπαμε μόλις μπει το επίδομα να το πάρουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!! Σας έρχομαι απο τα μωράκια Ιουνίου... Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας γερά και δυνατα!!! Ηθελα να σας ρωτησω είχε καμία σας συσπάσεις στον πέμπτο;;; είμαι σήμερα 21 ακριβώς κεχω εδώ κ δυο βδομάδες... Περιμένω να σταματήσουν για να μην τρελαθώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!! Σας έρχομαι απο τα μωράκια Ιουνίου... Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας γερά και δυνατα!!! Ηθελα να σας ρωτησω είχε καμία σας συσπάσεις στον πέμπτο;;; είμαι σήμερα 21 ακριβώς κεχω εδώ κ δυο βδομάδες... Περιμένω να σταματήσουν για να μην τρελαθώ!!! 

Καλημέρααααα!!! 

Με το καλό και το δικό σου μωράκι εύχομαι κορίτσι μου. 

Από όσο ξέρω και θυμάμαι νομίζω καμιά μας δεν είχε συσπάσεις μέχρι στιγμής

Έχεις έντονο πόνο ή είναι σσπάσεις τύπου braxton hicks που είναι φυσιολογικές σε αυτή την φάση; Ο γιατρός σου τι σου είπε; Παίρνεις μαγνήσιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρααααα!!! 

Με το καλό και το δικό σου μωράκι εύχομαι κορίτσι μου. 

Από όσο ξέρω και θυμάμαι νομίζω καμιά μας δεν είχε συσπάσεις μέχρι στιγμής

Έχεις έντονο πόνο ή είναι σσπάσεις τύπου braxton hicks που είναι φυσιολογικές σε αυτή την φάση; Ο γιατρός σου τι σου είπε; Παίρνεις μαγνήσιο; 

Όχι δεν έχω καθόλου πόνο... Απλά τράβηγμα κ πέτρωμα δεξιά ή αριστερά του αφαλου η οριζοντια στο αφαλό.. Παίρνω μαγνήσιο αλλά μου έδωσε κ glopir δυο τη μέρα που είναι για τις συσπάσεις.. Μου μέτρησε τον τράχηλο είναι 3.5 εκ μου είπε δεν είναι ανησυχητικό γιατί δεν είναι συνεχόμενο κ να είμαι ξάπλα για να περάσουν.. Ναι αλλά δεν περνάνε κ με αγχώνει πολύ αυτό..τη Δευτέρα έχω τη Β επίπεδου μακάρι να μου περάσουν γρήγορα κ να μην φάω όλη την εγκυμοσύνη μου στο κρεβάτι 😥😥😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Apol είπε:

Όχι δεν έχω καθόλου πόνο... Απλά τράβηγμα κ πέτρωμα δεξιά ή αριστερά του αφαλου η οριζοντια στο αφαλό.. Παίρνω μαγνήσιο αλλά μου έδωσε κ glopir δυο τη μέρα που είναι για τις συσπάσεις.. Μου μέτρησε τον τράχηλο είναι 3.5 εκ μου είπε δεν είναι ανησυχητικό γιατί δεν είναι συνεχόμενο κ να είμαι ξάπλα για να περάσουν.. Ναι αλλά δεν περνάνε κ με αγχώνει πολύ αυτό..τη Δευτέρα έχω τη Β επίπεδου μακάρι να μου περάσουν γρήγορα κ να μην φάω όλη την εγκυμοσύνη μου στο κρεβάτι 😥😥😥

Κοριτσι μου όπως τα περιγράφεις δεν είναι ανησυχητικο πολλές κοπέλες τις έχουν και πιο νωρίς! Όμως μήπως κουράζεσαι; Γενικά κάθεσαι ξάπλα καθόλου....;προσπάθησε να ξεκουραζεσαι όσο μπορείς...σε πιο μικρό μήνα από εσένα είχα κι εγώ κράμπες αλλά με είχε βοηθήσει αρκετά το μαγνήσιο.... Υπομονή και εμπιστοσύνη στο γιατρό σου κορίτσι μου!! 💗🙏 Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dreamer1 έχω πάθει σοκ με τα νέα σου! Τι κοριτσαρος είναι αυτός!! Καλέ θα βγει πολύ μεγάλη!!!!!!!θα τρελαθώ !! Μπράβο το Κουτσουνάκι ετσι να το χαίρεστε και να σας κάνει πάντα να γελάτε η κούκλα σας! 💗💗💗💓💓 

Όσο για το καρότσι με το καλό να το πάρετε είναι πολύ καλά τα cangaroo και όμορφα....!! 

Για τα χρήματα αχ ανυπομονώ να μπουν τόσα πολλά είναι;;εγώ σήμερα έκανα την αίτηση.σου είπαν ποτέ θα μπούν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Κοριτσι μου όπως τα περιγράφεις δεν είναι ανησυχητικο πολλές κοπέλες τις έχουν και πιο νωρίς! Όμως μήπως κουράζεσαι; Γενικά κάθεσαι ξάπλα καθόλου....;προσπάθησε να ξεκουραζεσαι όσο μπορείς...σε πιο μικρό μήνα από εσένα είχα κι εγώ κράμπες αλλά με είχε βοηθήσει αρκετά το μαγνήσιο.... Υπομονή και εμπιστοσύνη στο γιατρό σου κορίτσι μου!! 💗🙏 Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Μπα καθολου είμαι ήδη δέκα μέρες ξάπλα και ήρθα στη μανούλα δεν κάνω τίποτα.. Σήμερα τις φορές που με έπιασε πάντως είναι σαν τράβηγμα περισσότερο και όχι σαν πέτρωμα δυνατό όπως τις άλλες φορές.. Ας ελπίσω ότι αρχίζει να μαλακώνει κ να περνάει.. Εύχαριστω πολύ για την απάντηση.. Ήμασταν μαζί κ στο μανούλες εξωσωματικήσ ανν θυμαμαι καλά 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Μπα καθολου είμαι ήδη δέκα μέρες ξάπλα και ήρθα στη μανούλα δεν κάνω τίποτα.. Σήμερα τις φορές που με έπιασε πάντως είναι σαν τράβηγμα περισσότερο και όχι σαν πέτρωμα δυνατό όπως τις άλλες φορές.. Ας ελπίσω ότι αρχίζει να μαλακώνει κ να περνάει.. Εύχαριστω πολύ για την απάντηση.. Ήμασταν μαζί κ στο μανούλες εξωσωματικήσ ανν θυμαμαι καλά 🥰🥰🥰

Ωραία εντάξει κάτσε κάτω τότε και να μην ανησυχείς όλα θα είναι καλά !!!! Το glopir τι είναι κορίτσι μου; 

Ναι θυμόμουν το όνομα και λέω πρέπει να είναι από τις κοπέλες της εξωσωματικής! Πόσο χαίρομαι που έχεις ένα πλάσματακι στην κοιλίτσα σου κι εσύ! Κοριτσάκι είναι η αγοράκι; Μην αγχώνεσαι κι εγώ είχα θέματα άλλου τύπου αλλά με όλα αυτά που έχουμε περάσει λέω ο θεός δε θα μας έφτανε μέχρι εδώ αν ήταν να συμβεί κάτι κακό....άρα όλα θα πάνε καλά!!! 💗💗😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Apol είπε:

Όχι δεν έχω καθόλου πόνο... Απλά τράβηγμα κ πέτρωμα δεξιά ή αριστερά του αφαλου η οριζοντια στο αφαλό.. Παίρνω μαγνήσιο αλλά μου έδωσε κ glopir δυο τη μέρα που είναι για τις συσπάσεις.. Μου μέτρησε τον τράχηλο είναι 3.5 εκ μου είπε δεν είναι ανησυχητικό γιατί δεν είναι συνεχόμενο κ να είμαι ξάπλα για να περάσουν.. Ναι αλλά δεν περνάνε κ με αγχώνει πολύ αυτό..τη Δευτέρα έχω τη Β επίπεδου μακάρι να μου περάσουν γρήγορα κ να μην φάω όλη την εγκυμοσύνη μου στο κρεβάτι 😥😥😥

Μην αγχώνεσαι καθόλου όπως είπε και η Διονη είναι απόλυτα φυσιολογικά αυτά! Κάτσε ξεκουράσου και κάνε μόνο όμορφες σκέψεις. Κι εγώ όταν υπερβάλλω σε δουλειές ορθοστασία κλπ με πιάνουν όπως λες πετρώματα και τραβήγματα. Η δικιά μου η γιατρός μου είχε πει ότι οι πόνοι που νιώθω σαν να έχω κάνει κοιλιακούς ή σαν τραβήγματα είναι από την κοιλιά που μεγαλώνει και δεν είναι καθόλου ανησυχητικό. 

Επίσης με την τουαλέτα πως τα πας; Μήπως έχεις καθόλου δυσκοιλιότητα γιατί για μένα παίζει κι αυτό ρόλο. Αν δεν πάω μια δυο μέρες νιώθω την κοιλιά μου λίγο σκληρή και ευαίσθητη..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

@Dreamer1 έχω πάθει σοκ με τα νέα σου! Τι κοριτσαρος είναι αυτός!! Καλέ θα βγει πολύ μεγάλη!!!!!!!θα τρελαθώ !! Μπράβο το Κουτσουνάκι ετσι να το χαίρεστε και να σας κάνει πάντα να γελάτε η κούκλα σας! 💗💗💗💓💓 

Όσο για το καρότσι με το καλό να το πάρετε είναι πολύ καλά τα cangaroo και όμορφα....!! 

Για τα χρήματα αχ ανυπομονώ να μπουν τόσα πολλά είναι;;εγώ σήμερα έκανα την αίτηση.σου είπαν ποτέ θα μπούν;

Αχαχαχαχ καλοπερναει η κυρία εκεί μέσα... Αφού έχω αρχίσει και την ζηλεύω λίγο. 😂😂😂 Όλες μας να τα χαιρόμαστε τα μωράκια μας και να είναι πάντα γερά και δυνατά!!! 

Εγώ δεν την ήξερα καθόλου την μάρκα αυτή την έβλεπα όταν έψαχνα καρότσια αλλά την προσπερνούσα γιατί δεν τα θεωρούσα καλά. Εχθές όμως που τα είδα από κοντά ενθουσιάστηκα... 

Αχ ναιιιιιι τουλάχιστον εγώ σύμφωνα με τον μισθό που έπαιρνα μου αναλογούν αυτά. Εσύ αν έχεις μεγαλύτερο μισθό μπορεί να πάρεις και περισσότερα 🤩🤩🤩 μου είπαν ότι δεν έχουν ενημέρωση ακόμα. Σύμφωνα με πέρσυ μου είπε να υπολογίζω γύρω στις 17 με 23 Φλεβάρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Ωραία εντάξει κάτσε κάτω τότε και να μην ανησυχείς όλα θα είναι καλά !!!! Το glopir τι είναι κορίτσι μου; 

Ναι θυμόμουν το όνομα και λέω πρέπει να είναι από τις κοπέλες της εξωσωματικής! Πόσο χαίρομαι που έχεις ένα πλάσματακι στην κοιλίτσα σου κι εσύ! Κοριτσάκι είναι η αγοράκι; Μην αγχώνεσαι κι εγώ είχα θέματα άλλου τύπου αλλά με όλα αυτά που έχουμε περάσει λέω ο θεός δε θα μας έφτανε μέχρι εδώ αν ήταν να συμβεί κάτι κακό....άρα όλα θα πάνε καλά!!! 💗💗😉😉

Έτσι σκέφτομαι κ εγώ κορίτσι μου, αλλά όσο να πεις το άγχος είναι άγχος πόσο μάλλον όταν έχουμε περάσει τη διαδικασία της εξωσωματικής.. Τα glopir είναι χαπια για θεραπεία υπέρτασης αλλά και τόκολυτικα, μου τα έδωσε ο γιατρός για τις συσπάσεις για να σταματήσουν.. Έχουμε κοριτσάκι και πλέον είναι πολύ ενεργητική!!! Ευτυχώς γιατί αλλιώς θα είχα περισσότερο άγχος. 

Εσύ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Μην αγχώνεσαι καθόλου όπως είπε και η Διονη είναι απόλυτα φυσιολογικά αυτά! Κάτσε ξεκουράσου και κάνε μόνο όμορφες σκέψεις. Κι εγώ όταν υπερβάλλω σε δουλειές ορθοστασία κλπ με πιάνουν όπως λες πετρώματα και τραβήγματα. Η δικιά μου η γιατρός μου είχε πει ότι οι πόνοι που νιώθω σαν να έχω κάνει κοιλιακούς ή σαν τραβήγματα είναι από την κοιλιά που μεγαλώνει και δεν είναι καθόλου ανησυχητικό. 

Επίσης με την τουαλέτα πως τα πας; Μήπως έχεις καθόλου δυσκοιλιότητα γιατί για μένα παίζει κι αυτό ρόλο. Αν δεν πάω μια δυο μέρες νιώθω την κοιλιά μου λίγο σκληρή και ευαίσθητη..  

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση 🥰🥰!! Ας ελπίσουμε να τελειώσουν σύντομα!! Α με την τουαλέτα πλέον καθόλου καλά... Παίρνω σίδηρο πρωί βράδυ νομίζω αυτό πρέπει να φταίει.. Να καταλάβεις σήμερα το πρωί ήπια νες με γάλα για να πάω κ πέρασε και δεν ακούμπησε.. Ούτε καν!!! Εγώ που πήγαινα 4 φορές τώρα θα πάω μια κ αυτή μη φανταστείς... Για να πω ότι πήγα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Apol είπε:

Ευχαριστώ για την συμπαράσταση 🥰🥰!! Ας ελπίσουμε να τελειώσουν σύντομα!! Α με την τουαλέτα πλέον καθόλου καλά... Παίρνω σίδηρο πρωί βράδυ νομίζω αυτό πρέπει να φταίει.. Να καταλάβεις σήμερα το πρωί ήπια νες με γάλα για να πάω κ πέρασε και δεν ακούμπησε.. Ούτε καν!!! Εγώ που πήγαινα 4 φορές τώρα θα πάω μια κ αυτή μη φανταστείς... Για να πω ότι πήγα.. 

Κατάλαβα πολύ ζόρι είναι αυτό εγώ μέχρι να μπω στον 8ο ήμουν τέλεια μια με δύο φορές την μέρα. Από την μέρα που μπήκα δεν ξέρω τι φταίει αλλά πλέον πηγαίνω ανά δύο μέρες και όταν γίνεται αυτό έχω νεύρα και την κοιλιά μου νιώθω βαριά κλπ κλπ. Κι εγώ πρωί βράδυ παίρνω σίδηρο. Δες μήπως έπαιρνες και κάτι για την δυσκοιλιότητα ίσως βοηθούσε λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...