Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 7 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Σαντουλι;;;; Πφφ ρε γαμωτο.... Πραγματικά πάλι καλά που έχεις κάνει το εμβόλιο κορίτσι μου!! Είσαι πολύ τυχερή! Αυτό να σκέφτεσαι! Πιστεύω δε θα επιβαρυνθείς από τα συμπτώματα...ίσως να ανεβάσεις λίγο πυρετό. Αν είναι η όμικρον ίσως να μη σε πειράξει τόσο κι αν σε πειράξει παραπάνω μπορεί να σε πειράξει επειδή είσαι εγκυουλα... Υπομονή! Πες μας πως ξύπνησες σήμερα και τι θα σου πουν οι γιατροί!

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Γρήγορα περαστικά και χωρίς πολύ ταλαιπωρία σου εύχομαι Σάντυ μου. Είμαι αισιόδοξη ότι αφού έχεις κάνει το εμβόλιο θα το περάσεις ομαλά! 🙏 Πρόσεχε να τρως και να ξεκουράζεσαι καλά αυτές τις μέρες να δυναμώσει ο οργανισμός σου και κάνε ό,τι σου πουν οι γιατροί. Περιμένουμε νέα σου και σου στέλνω την θετική μου ενέργεια κορίτσι μου! 🤰❤️

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Περαστικά σου κορίτσι μου, πάρε πολλές βιταμίνες κ ξεκουράσου. Εφόσον έχεις κάνει κ εμβόλιο λογικά θα έχεις ελαφριά συμπτώματα. Σκέψου το θετικά, τουλάχιστον θα έχεις σούπερ ανοσία!!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinkerbelly είπε:

Περαστικά σου κοπέλα μου και γρήγορη ανάρρωση. Όπως αναφέρουν και τα κορίτσια, είσαι πολύ τυχερή που έχεις κάνει το εμβόλιο. Όσοι γνωστοί μας εμβολισμενοι έχουν νοσησει το τελευταίο διάστημα, το έχουν περάσει πολύ ήπια και στο πόδι. Η αναστάτωση λένε είναι περισσότερη. Ξεκουρασου στο σπιτάκι σου και ακολούθησε τις οδηγίες των ειδικών. Όλα καλά θα πάνε.

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Έλα ρε κοριτσάκι μου περαστικουλια! Ελαφριά θα παραμείνουν και μην αγχώνεσαι είμαστε εμβολιασμενες και μετράει πολύ αυτό. Επίσης πλέον από ότι έχω καταλάβει το μεγαλύτερο ποσοστό το περνάει στο πόδι. Να είσαι σε επικοινωνία με τους γιατρούς σου και όλα θα πάνε καλά! 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ!! Έχετε δίκιο ευτυχώς που έχω κάνει το εμβόλιο γιατί έχω αρκετα συμπτώματα φανταστείτε να μην ήμουν εμβολιασμενη.. αυτό μου είπε και ο γυναικολόγος.. να μη φοβάμαι.. μου έδωσε διάφορα να πάρω και βιταμίνες και αλλα και μου είπε όλα θα πάνε καλά.. αν είναι η όμικρον όντως είναι πιο εύκολη γενικά για όλους, θα δούμε τις επόμενες μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια μου να κάνω μια ερωτησουλα; Επειδή με ρωτάνε κάτι θείες 🤣🤣🤣 και με αγχωνουν κάπως...πρέπει να κάνουμε καμιά ένεση για τα πνευμόνια του μωρού;

Αχ αυτές οι θείες που τα ξέρουν όλα! Από αυτές είναι καινή πεθερά μου εμένα 😂😂😂 Διονακι μήπως εννοούν του κοκκιτη, έχει να κάνει με πνευμονια κάτι άλλο δεν ξέρω από εμβόλια για τώρα στην εγκυμοσύνη. Είναι της γρίπης και του κοκκιτη που συστήνονται και τώρα του κοβιντ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια μου να κάνω μια ερωτησουλα; Επειδή με ρωτάνε κάτι θείες 🤣🤣🤣 και με αγχωνουν κάπως...πρέπει να κάνουμε καμιά ένεση για τα πνευμόνια του μωρού;

Διονακι μου σε αγχωσαν οι θείες κλασσικά σε όλες μας το κανουν.. μου πάει το μυαλό ότι εννοούν ένεση κορτιζόνης που δίνουν κάποιες φορές όταν πρόκειται για πρόωρο τοκετό για την ωρίμανση των πνευμόνων του μωρού.. όμως πως τα πετάνε έτσι χωρίς να ξέρουν? Δεν ξέρω πότε ακριβώς τις κάνουν να σου πω την αλήθεια μπορεί να είναι για πολύ προωρο ή να έχει να κάνει και με την ανάπτυξη του μωρού.. εγώ πιστεύω ότι ο γιατρός σου τόσο στενά που σε παρακολουθεί θα σου πει αν πρέπει να κάνεις κάτι τέτοιο και κυρίως πότε πρέπει.. κάνε του μια ερώτηση να μη σου μείνει στο μυαλό απορία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Διονακι μου σε αγχωσαν οι θείες κλασσικά σε όλες μας το κανουν.. μου πάει το μυαλό ότι εννοούν ένεση κορτιζόνης που δίνουν κάποιες φορές όταν πρόκειται για πρόωρο τοκετό για την ωρίμανση των πνευμόνων του μωρού.. όμως πως τα πετάνε έτσι χωρίς να ξέρουν? Δεν ξέρω πότε ακριβώς τις κάνουν να σου πω την αλήθεια μπορεί να είναι για πολύ προωρο ή να έχει να κάνει και με την ανάπτυξη του μωρού.. εγώ πιστεύω ότι ο γιατρός σου τόσο στενά που σε παρακολουθεί θα σου πει αν πρέπει να κάνεις κάτι τέτοιο και κυρίως πότε πρέπει.. κάνε του μια ερώτηση να μη σου μείνει στο μυαλό απορία..

Ουαου πρώτη φορά το το ακούω αυτό! Ρε σεις ειλικρινά έχω μάθει πολλά πράγματα εδώ! Ευχαριστούμε Σάντυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sandyb @Dreamer1 κορίτσια τι να πω! Έλεγε τώρα η μία ότι και στα τρία παιδιά της έκανε ένεση. Και εγώ κάτι κατάλαβα ότι μάλλον είναι για τα πρόωρα και της ρώτησα αν τα γέννησε πρόωρα και Μ είπε όχι. Και της λέω ε τόσα χρόνια πριν θα την έκαναν προληπτικά σε όλα 🤣🤣🤣 ε μα!!! Αυτό που λες Σάντυ μου πρέπει να είναι,ναι! Καλά φαντάζομαι ο γιατρός μου αν είναι θα μου το πει να την κάνουμε έχεις δίκιο. 

Τίποτα κορίτσια πετάνε μια βλακεία και δεν ξέρουν από πού τους έρχεται.....

το άλλο κορυφαίο που μου είπαν ήταν" δε φοβάσαι να γεννήσεις τώρα με τον κοβιντ; " Πήγα να της πω και τι να κάνω να το αφήσω μέσα μου να βγει 20μηνιτικο;;;; 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

@Sandyb @Dreamer1 κορίτσια τι να πω! Έλεγε τώρα η μία ότι και στα τρία παιδιά της έκανε ένεση. Και εγώ κάτι κατάλαβα ότι μάλλον είναι για τα πρόωρα και της ρώτησα αν τα γέννησε πρόωρα και Μ είπε όχι. Και της λέω ε τόσα χρόνια πριν θα την έκαναν προληπτικά σε όλα 🤣🤣🤣 ε μα!!! Αυτό που λες Σάντυ μου πρέπει να είναι,ναι! Καλά φαντάζομαι ο γιατρός μου αν είναι θα μου το πει να την κάνουμε έχεις δίκιο. 

Τίποτα κορίτσια πετάνε μια βλακεία και δεν ξέρουν από πού τους έρχεται.....

το άλλο κορυφαίο που μου είπαν ήταν" δε φοβάσαι να γεννήσεις τώρα με τον κοβιντ; " Πήγα να της πω και τι να κάνω να το αφήσω μέσα μου να βγει 20μηνιτικο;;;; 🤣🤣🤣🤣🤣

Αχ τι τραβάμε!! Εγώ μετά από κάτι περίεργα που άκουσα, πλεον σταμάτησα να ασχολούμαι με όλους.. τώρα που κόλλησα κοβιντ να δεις, ο καθένας είχε κάτι δικό του να προτείνει για το τι πρέπει ή δεν πρέπει να κανω και ο καθένας είχε και έναν δικό του γιατρο να με περιθάλψει, ο ένας γιατρός δίνει αντιβίωση από την αρχή, ο άλλος μόνο αν επιμένουν τα συμπτώματα, και εγώ όπως καταλαβαίνεις να βγάζω καπνούς από τα αφτιά!! Μόλις όμως πήρα το γυναικολόγο μου τηλ και μου έδωσε συγκεκριμένα πράγματα να παίρνω όλοι ξαφνικά μουγκα και να λένε ναι ναι αυτα είναι τα σωστά αφού είσαι και εγκυος. ότι να ναι πανικός, σούζα όλοι στο γυναικολόγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

@Sandyb κορίτσι μου πως είσαι σήμερα;

Είμαι πολύ καλύτερα ήδη από χτες το βράδυ Διονακι μου!! Μου έχει μείνει λίγο βήχας και λίγο συνάχι που είναι λογικό όλα τα υπόλοιπα που είχα σταμάτησαν ξαφνικά όπως ήρθαν.. ευτυχώς γιατί είναι τρομακτικό στην αρχή.. τώρα καραντίνα και περιμένουμε.. άντε να τελειώσει και θα κλείσω ραντεβού να πάω επιτελους για υπέρηχο να δούμε τι κάνει ο μπέμπης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/2/2022 at 11:26 ΜΜ, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου εγώ τελικά δεν τη γλύτωσα.. έχω κορονοιο.. και έχω και κάποια συμπτώματα αλλά ελπίζω να παραμείνουν ελαφριά.. στενοχωρήθηκα και φοβήθηκα λίγο για να πω την αλήθεια αλλά αύριο το πρωί θα μιλήσω με γιατρούς και βλέπουμε..

Ωχ, περαστικά κοριτσάκι μου.. εύχομαι να το περάσεις όσο πιο ελαφριά γίνεται.. να μην φοβάσαι για το μωράκι σου.. γι'αυτό κάνεις και το εμβόλιο.. να ξεκουράζεσαι και να τρως.. πες μας τα νέα σου, μόλις μιλήσεις με το γιατρό.. ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

@Sandyb @Dreamer1 κορίτσια τι να πω! Έλεγε τώρα η μία ότι και στα τρία παιδιά της έκανε ένεση. Και εγώ κάτι κατάλαβα ότι μάλλον είναι για τα πρόωρα και της ρώτησα αν τα γέννησε πρόωρα και Μ είπε όχι. Και της λέω ε τόσα χρόνια πριν θα την έκαναν προληπτικά σε όλα 🤣🤣🤣 ε μα!!! Αυτό που λες Σάντυ μου πρέπει να είναι,ναι! Καλά φαντάζομαι ο γιατρός μου αν είναι θα μου το πει να την κάνουμε έχεις δίκιο. 

Τίποτα κορίτσια πετάνε μια βλακεία και δεν ξέρουν από πού τους έρχεται.....

το άλλο κορυφαίο που μου είπαν ήταν" δε φοβάσαι να γεννήσεις τώρα με τον κοβιντ; " Πήγα να της πω και τι να κάνω να το αφήσω μέσα μου να βγει 20μηνιτικο;;;; 🤣🤣🤣🤣🤣

Πάντως κορίτσια έχω ακούσει και εγώ για αυτήν την ένεση για τα πνευμόνια.. και επειδή μια φίλη μου θα γεννήσει νωρίτερα, ο γιατρός της είπε ότι θα την κάνει.. εμένα ο δικός μου δεν μου έχει πει κάτι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

@Sandyb @Dreamer1 κορίτσια τι να πω! Έλεγε τώρα η μία ότι και στα τρία παιδιά της έκανε ένεση. Και εγώ κάτι κατάλαβα ότι μάλλον είναι για τα πρόωρα και της ρώτησα αν τα γέννησε πρόωρα και Μ είπε όχι. Και της λέω ε τόσα χρόνια πριν θα την έκαναν προληπτικά σε όλα 🤣🤣🤣 ε μα!!! Αυτό που λες Σάντυ μου πρέπει να είναι,ναι! Καλά φαντάζομαι ο γιατρός μου αν είναι θα μου το πει να την κάνουμε έχεις δίκιο. 

Τίποτα κορίτσια πετάνε μια βλακεία και δεν ξέρουν από πού τους έρχεται.....

το άλλο κορυφαίο που μου είπαν ήταν" δε φοβάσαι να γεννήσεις τώρα με τον κοβιντ; " Πήγα να της πω και τι να κάνω να το αφήσω μέσα μου να βγει 20μηνιτικο;;;; 🤣🤣🤣🤣🤣

😂😂😂😂😂😂😂😂 Κλαίω φίλε δεν πάνε καλά καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!🌸☺️

Έκανα χθες το Doppler και έφυγα κατευθείαν μετά για Λονδίνο, έστειλα στην άλλη ομαδούλα και εδώ δεν πρόλαβα!

Έκανα που λέτε το Doppler χθες το πρωί, όλα τέλεια, η μπεμπούλα 1900γρ! Έφτασε τα 2 κιλά η πριγκίπισσα μου ολόκληρο κορίτσι💗💕💞

Εγώ αντί να χαρώ η αλήθεια είναι απογοητεύτηκα λίγο όπως τους άκουγα να τα λένε όλα καλά και ωραία, γιατί έτσι ήταν και η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου και πέρασα τις 40εβδ, και λέω στο τέλος στην εμβρυολόγο δηλαδή πάλι δε θα γεννήσω νωρίτερα και θα περάσω τις 40; Μου λέει πάντως τώρα δε γεννάς😆 Εντάξει λέω δεν είπα να γεννήσω και τώρα στις 32, αλλά μη φτάσω και τις 42..

Απογοητεύτηκα λίγο αλλά όπως μου είπε μια φίλη μου σημασία έχει που είναι όλα καλά και αυτό πρέπει να θέλω, και έχει δίκιο, οπότε μην είμαι αχάριστη.🙏💓

Το κοριτσάκι μου με το κεφαλάκι προς τα κάτω ακόμα όπως πρέπει, αν και το περίμενα γιατί και την νιώθω , και είχε γυρίσει ήδη από τις 29 εβδ, και ο μικρός μου είχε γυρίσει κι αυτός από τις 29 εβδ κ είχε μείνει έτσι. Οπότε το είχα για γούρι!

Τι κάνετε εσείς;; Πότε έχετε ραντεβού να δείτε τα μπεμπάκια σας;;

Ελπίζω να είστε όλες καλά🤗💞

@Sandyb μου περαστικά!! Ευτυχώς που έχεις κάνει το εμβόλιο!! Να το περάσετε ελαφριά εύχομαι!🙏💓

@Διόνημου τις ενεσούλες κορτιζόνης που κάνουν στα πνευμονάκια σε όσα μωράκια γεννιούνται πρόωρα εννοούν, μην αγχώνεσαι αν χρειάζεται κάτι θα σου πει ο γιατρός σου ή μπορείς να τον ρωτήσεις κι εσύ για να σου φύγει η απορία!! Αλλά εξάλλου είπαμε μπορεί να μη γεννήσεις καν πρόωρα και να μην τις χρειαστεί το μωράκι σου☺️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Αχ τι τραβάμε!! Εγώ μετά από κάτι περίεργα που άκουσα, πλεον σταμάτησα να ασχολούμαι με όλους.. τώρα που κόλλησα κοβιντ να δεις, ο καθένας είχε κάτι δικό του να προτείνει για το τι πρέπει ή δεν πρέπει να κανω και ο καθένας είχε και έναν δικό του γιατρο να με περιθάλψει, ο ένας γιατρός δίνει αντιβίωση από την αρχή, ο άλλος μόνο αν επιμένουν τα συμπτώματα, και εγώ όπως καταλαβαίνεις να βγάζω καπνούς από τα αφτιά!! Μόλις όμως πήρα το γυναικολόγο μου τηλ και μου έδωσε συγκεκριμένα πράγματα να παίρνω όλοι ξαφνικά μουγκα και να λένε ναι ναι αυτα είναι τα σωστά αφού είσαι και εγκυος. ότι να ναι πανικός, σούζα όλοι στο γυναικολόγο!!

Χαχαχαχαχα έλα ρε; Πφφ αυτό που σε τρελαίνουν ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω! Εντωμεταξύ είχες και εσύ τον πόνο σου!!!!! Ο,τι μου πει ο γυναικολόγος μου να λες! Έτσι τους λέω κι εγώ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Πάντως κορίτσια έχω ακούσει και εγώ για αυτήν την ένεση για τα πνευμόνια.. και επειδή μια φίλη μου θα γεννήσει νωρίτερα, ο γιατρός της είπε ότι θα την κάνει.. εμένα ο δικός μου δεν μου έχει πει κάτι.. 

Το έψαξα λίγο πάντως...και είδα ότι δεν πρέπει να την κάνεις 48 ωρες πριν γεννήσεις γιατί δεν έχει νοημα και γίνεται σε κοπέλες που γεννάνε πριν την 37η εβδομάδα. Άρα στην ουσία αν σπάσουν τα νερά νωρίς δεν προλαβαίνεις να την κάνεις... Τώρα αυτή η θεια γιατί την έκανε ενώ τα γέννησε κανονικά δεν ξέρω! Τελοσπαντων!!!! Ο,τι μας πουν οι γιατροί μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Είμαι πολύ καλύτερα ήδη από χτες το βράδυ Διονακι μου!! Μου έχει μείνει λίγο βήχας και λίγο συνάχι που είναι λογικό όλα τα υπόλοιπα που είχα σταμάτησαν ξαφνικά όπως ήρθαν.. ευτυχώς γιατί είναι τρομακτικό στην αρχή.. τώρα καραντίνα και περιμένουμε.. άντε να τελειώσει και θα κλείσω ραντεβού να πάω επιτελους για υπέρηχο να δούμε τι κάνει ο μπέμπης!!

Αχ βρε αγαπάκι είναι ναι τρομακτικό γιατί δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει καθόλου ο οργανισμός....όμως δόξα τω θεω όλα καλά!!!!!! 

Ναιιιιιι άντε να πας για υπέρηχο !! Να ψωνίσεις κι ο,τι άλλο θες!!! Άντε μου 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια μου!!🌸☺️

Έκανα χθες το Doppler και έφυγα κατευθείαν μετά για Λονδίνο, έστειλα στην άλλη ομαδούλα και εδώ δεν πρόλαβα!

Έκανα που λέτε το Doppler χθες το πρωί, όλα τέλεια, η μπεμπούλα 1900γρ! Έφτασε τα 2 κιλά η πριγκίπισσα μου ολόκληρο κορίτσι💗💕💞

Εγώ αντί να χαρώ η αλήθεια είναι απογοητεύτηκα λίγο όπως τους άκουγα να τα λένε όλα καλά και ωραία, γιατί έτσι ήταν και η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου και πέρασα τις 40εβδ, και λέω στο τέλος στην εμβρυολόγο δηλαδή πάλι δε θα γεννήσω νωρίτερα και θα περάσω τις 40; Μου λέει πάντως τώρα δε γεννάς😆 Εντάξει λέω δεν είπα να γεννήσω και τώρα στις 32, αλλά μη φτάσω και τις 42..

Απογοητεύτηκα λίγο αλλά όπως μου είπε μια φίλη μου σημασία έχει που είναι όλα καλά και αυτό πρέπει να θέλω, και έχει δίκιο, οπότε μην είμαι αχάριστη.🙏💓

Το κοριτσάκι μου με το κεφαλάκι προς τα κάτω ακόμα όπως πρέπει, αν και το περίμενα γιατί και την νιώθω , και είχε γυρίσει ήδη από τις 29 εβδ, και ο μικρός μου είχε γυρίσει κι αυτός από τις 29 εβδ κ είχε μείνει έτσι. Οπότε το είχα για γούρι!

Τι κάνετε εσείς;; Πότε έχετε ραντεβού να δείτε τα μπεμπάκια σας;;

Ελπίζω να είστε όλες καλά🤗💞

@Sandyb μου περαστικά!! Ευτυχώς που έχεις κάνει το εμβόλιο!! Να το περάσετε ελαφριά εύχομαι!🙏💓

@Διόνημου τις ενεσούλες κορτιζόνης που κάνουν στα πνευμονάκια σε όσα μωράκια γεννιούνται πρόωρα εννοούν, μην αγχώνεσαι αν χρειάζεται κάτι θα σου πει ο γιατρός σου ή μπορείς να τον ρωτήσεις κι εσύ για να σου φύγει η απορία!! Αλλά εξάλλου είπαμε μπορεί να μη γεννήσεις καν πρόωρα και να μην τις χρειαστεί το μωράκι σου☺️🥰

Κοριτσάκι μου εγώ σου απάντησα και στην άλλη ομάδα!!! Χαίρομαι πολύ όλα είναι τέλεια! Δε νομίζω κορίτσι μου να σε πάει έτσι και σε αυτό το μωράκι...στο πρώτο σου ίσως ήταν επειδή ήσουν πρωτότοκος,ετσι δεν είναι; Κάτι τέτοιο έχω ακούσει ....τώρα δεν είσαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια μου!!🌸☺️

Έκανα χθες το Doppler και έφυγα κατευθείαν μετά για Λονδίνο, έστειλα στην άλλη ομαδούλα και εδώ δεν πρόλαβα!

Έκανα που λέτε το Doppler χθες το πρωί, όλα τέλεια, η μπεμπούλα 1900γρ! Έφτασε τα 2 κιλά η πριγκίπισσα μου ολόκληρο κορίτσι💗💕💞

Εγώ αντί να χαρώ η αλήθεια είναι απογοητεύτηκα λίγο όπως τους άκουγα να τα λένε όλα καλά και ωραία, γιατί έτσι ήταν και η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου και πέρασα τις 40εβδ, και λέω στο τέλος στην εμβρυολόγο δηλαδή πάλι δε θα γεννήσω νωρίτερα και θα περάσω τις 40; Μου λέει πάντως τώρα δε γεννάς😆 Εντάξει λέω δεν είπα να γεννήσω και τώρα στις 32, αλλά μη φτάσω και τις 42..

Απογοητεύτηκα λίγο αλλά όπως μου είπε μια φίλη μου σημασία έχει που είναι όλα καλά και αυτό πρέπει να θέλω, και έχει δίκιο, οπότε μην είμαι αχάριστη.🙏💓

Το κοριτσάκι μου με το κεφαλάκι προς τα κάτω ακόμα όπως πρέπει, αν και το περίμενα γιατί και την νιώθω , και είχε γυρίσει ήδη από τις 29 εβδ, και ο μικρός μου είχε γυρίσει κι αυτός από τις 29 εβδ κ είχε μείνει έτσι. Οπότε το είχα για γούρι!

Τι κάνετε εσείς;; Πότε έχετε ραντεβού να δείτε τα μπεμπάκια σας;;

Ελπίζω να είστε όλες καλά🤗💞

@Sandyb μου περαστικά!! Ευτυχώς που έχεις κάνει το εμβόλιο!! Να το περάσετε ελαφριά εύχομαι!🙏💓

@Διόνημου τις ενεσούλες κορτιζόνης που κάνουν στα πνευμονάκια σε όσα μωράκια γεννιούνται πρόωρα εννοούν, μην αγχώνεσαι αν χρειάζεται κάτι θα σου πει ο γιατρός σου ή μπορείς να τον ρωτήσεις κι εσύ για να σου φύγει η απορία!! Αλλά εξάλλου είπαμε μπορεί να μη γεννήσεις καν πρόωρα και να μην τις χρειαστεί το μωράκι σου☺️🥰

Μπράβο κορίτσι μου, που είναι τέλεια η μπεμπουλα σας!!! Τέλεια εύχομαι να είναι και μέχρι το τέλος!! Που θα είναι δηλαδή!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/2/2022 at 3:35 ΜΜ, ο/η Διόνη είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκάκι μου!!! Χ περιμένω πως και πως ! Ρώτησα το 1555 και είπαν θα με καλέσουν ! Θα περιμένω λοιπόν!! Εσύ πες μου τι μου κάνεις;;;

@Διόνη μου, βρήκες κάποια άκρη με την ανναρρωτικη και της μητρότητας?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια μου!!🌸☺️

Έκανα χθες το Doppler και έφυγα κατευθείαν μετά για Λονδίνο, έστειλα στην άλλη ομαδούλα και εδώ δεν πρόλαβα!

Έκανα που λέτε το Doppler χθες το πρωί, όλα τέλεια, η μπεμπούλα 1900γρ! Έφτασε τα 2 κιλά η πριγκίπισσα μου ολόκληρο κορίτσι💗💕💞

Εγώ αντί να χαρώ η αλήθεια είναι απογοητεύτηκα λίγο όπως τους άκουγα να τα λένε όλα καλά και ωραία, γιατί έτσι ήταν και η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου και πέρασα τις 40εβδ, και λέω στο τέλος στην εμβρυολόγο δηλαδή πάλι δε θα γεννήσω νωρίτερα και θα περάσω τις 40; Μου λέει πάντως τώρα δε γεννάς😆 Εντάξει λέω δεν είπα να γεννήσω και τώρα στις 32, αλλά μη φτάσω και τις 42..

Απογοητεύτηκα λίγο αλλά όπως μου είπε μια φίλη μου σημασία έχει που είναι όλα καλά και αυτό πρέπει να θέλω, και έχει δίκιο, οπότε μην είμαι αχάριστη.🙏💓

Το κοριτσάκι μου με το κεφαλάκι προς τα κάτω ακόμα όπως πρέπει, αν και το περίμενα γιατί και την νιώθω , και είχε γυρίσει ήδη από τις 29 εβδ, και ο μικρός μου είχε γυρίσει κι αυτός από τις 29 εβδ κ είχε μείνει έτσι. Οπότε το είχα για γούρι!

Τι κάνετε εσείς;; Πότε έχετε ραντεβού να δείτε τα μπεμπάκια σας;;

Ελπίζω να είστε όλες καλά🤗💞

@Sandyb μου περαστικά!! Ευτυχώς που έχεις κάνει το εμβόλιο!! Να το περάσετε ελαφριά εύχομαι!🙏💓

@Διόνημου τις ενεσούλες κορτιζόνης που κάνουν στα πνευμονάκια σε όσα μωράκια γεννιούνται πρόωρα εννοούν, μην αγχώνεσαι αν χρειάζεται κάτι θα σου πει ο γιατρός σου ή μπορείς να τον ρωτήσεις κι εσύ για να σου φύγει η απορία!! Αλλά εξάλλου είπαμε μπορεί να μη γεννήσεις καν πρόωρα και να μην τις χρειαστεί το μωράκι σου☺️🥰

Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Καλά πάμε δόξα το θεό.. μπράβο, τέλειος ο κοριτσαρος σας!!! Να περάσεις υπέροχα στο ταξιδακι σου και η μπεμπουλα θα έρθει όταν θα είναι η κατάλληλη στιγμή!!💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια μου!!🌸☺️

Έκανα χθες το Doppler και έφυγα κατευθείαν μετά για Λονδίνο, έστειλα στην άλλη ομαδούλα και εδώ δεν πρόλαβα!

Έκανα που λέτε το Doppler χθες το πρωί, όλα τέλεια, η μπεμπούλα 1900γρ! Έφτασε τα 2 κιλά η πριγκίπισσα μου ολόκληρο κορίτσι💗💕💞

Εγώ αντί να χαρώ η αλήθεια είναι απογοητεύτηκα λίγο όπως τους άκουγα να τα λένε όλα καλά και ωραία, γιατί έτσι ήταν και η προηγούμενη εγκυμοσύνη μου και πέρασα τις 40εβδ, και λέω στο τέλος στην εμβρυολόγο δηλαδή πάλι δε θα γεννήσω νωρίτερα και θα περάσω τις 40; Μου λέει πάντως τώρα δε γεννάς😆 Εντάξει λέω δεν είπα να γεννήσω και τώρα στις 32, αλλά μη φτάσω και τις 42..

Απογοητεύτηκα λίγο αλλά όπως μου είπε μια φίλη μου σημασία έχει που είναι όλα καλά και αυτό πρέπει να θέλω, και έχει δίκιο, οπότε μην είμαι αχάριστη.🙏💓

Το κοριτσάκι μου με το κεφαλάκι προς τα κάτω ακόμα όπως πρέπει, αν και το περίμενα γιατί και την νιώθω , και είχε γυρίσει ήδη από τις 29 εβδ, και ο μικρός μου είχε γυρίσει κι αυτός από τις 29 εβδ κ είχε μείνει έτσι. Οπότε το είχα για γούρι!

Τι κάνετε εσείς;; Πότε έχετε ραντεβού να δείτε τα μπεμπάκια σας;;

Ελπίζω να είστε όλες καλά🤗💞

@Sandyb μου περαστικά!! Ευτυχώς που έχεις κάνει το εμβόλιο!! Να το περάσετε ελαφριά εύχομαι!🙏💓

@Διόνημου τις ενεσούλες κορτιζόνης που κάνουν στα πνευμονάκια σε όσα μωράκια γεννιούνται πρόωρα εννοούν, μην αγχώνεσαι αν χρειάζεται κάτι θα σου πει ο γιατρός σου ή μπορείς να τον ρωτήσεις κι εσύ για να σου φύγει η απορία!! Αλλά εξάλλου είπαμε μπορεί να μη γεννήσεις καν πρόωρα και να μην τις χρειαστεί το μωράκι σου☺️🥰 

Φτου φτου να μην την ματιασω την κοριτσάρα σου!!! Υπέροχα νέα είναι όλα και πολύ καλά σου είπε η φίλη σου σημασία έχει που το μωρό είναι καλά τίποτα άλλο και ας έρθει όποτε θέλει. Που σίγουρα θα έρθει πιο νωρίς από το πρώτο απο όσο ξέρω από φίλες με δύο και τρία παιδιά.

Καλά να περάσεις στο Λονδίνο και να προσέχεις να μην κουράζεσαι. 😘😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

@Διόνη μου, βρήκες κάποια άκρη με την ανναρρωτικη και της μητρότητας?? 

Κορίτσι μετά από πολλά τηλέφωνα και προσπάθειες,μου είπε μια κοπέλα από τον Εφκα ότι δεν υπάρχει θέμα που θα συμπέσουν. Όταν θα κάνω την μητρότητας θα διακοπεί αυτόματα η αναρρωτική. Ελπίζω να ισχύει. Προς το παρόν μέχρι τρίτη που θα με δει ο γιατρός δεν  σκάω άλλο γιατί χτες τα είχα παίξει. Μετά την τρίτη βλέπουμε τι θα γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κ εύχομαι να είστε όλες όσο καλύτερα γίνεται!!!!! 

Ήρθα κ γω για τη καμπύλη σακχάρου, ( έχω να φάω γλυκο απ'τη Κυριακή που τελείωσα μια παστουλα που έφτιαξε η μαμά μου με λευκή κουβερτούρα!! Οκ κουταλιτσες έτρωγα αλλά κάτι ήταν κ αυτο!!!) 4 μέρες τώρα - ανοίγω ψυγείο κοιτάω τη σοκολάτα- κλείνω ψυγείο. 

Μόλις μου έδωσαν τη γλυκοζη, σαν πορταλαδα γλυκιά ήταν, την κατέβασα κ ήθελα κι άλλη!!! Ελπίζω να είναι καλή η μέτρηση.... 

Κατά τα άλλα σας διαβάζω κ χαίρομαι που όλα βαίνουν καλώς κ μεγαλώνουν τα μωράκια μας ! 

Ο μικρός μου κάθε μέρα λοξυγγα 3-4 φορές από 5 λεπτά λες κ έχω καταπιεί ρολόι νιώθω! ! 

Σήμερα ξύπνησα κ για λίγο δε θυμόμουν ότι έχω μωρό στη κοιλιά κ πιάνω τη κοιλιά μου κ λέω αμάν τι έπαθε η κοιλιά μου κ πρηστηκε τόσο!!!! Οκ στο καπάκι συνήλθα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η EvakiKrt είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ εύχομαι να είστε όλες όσο καλύτερα γίνεται!!!!! 

Ήρθα κ γω για τη καμπύλη σακχάρου, ( έχω να φάω γλυκο απ'τη Κυριακή που τελείωσα μια παστουλα που έφτιαξε η μαμά μου με λευκή κουβερτούρα!! Οκ κουταλιτσες έτρωγα αλλά κάτι ήταν κ αυτο!!!) 4 μέρες τώρα - ανοίγω ψυγείο κοιτάω τη σοκολάτα- κλείνω ψυγείο. 

Μόλις μου έδωσαν τη γλυκοζη, σαν πορταλαδα γλυκιά ήταν, την κατέβασα κ ήθελα κι άλλη!!! Ελπίζω να είναι καλή η μέτρηση.... 

Κατά τα άλλα σας διαβάζω κ χαίρομαι που όλα βαίνουν καλώς κ μεγαλώνουν τα μωράκια μας ! 

Ο μικρός μου κάθε μέρα λοξυγγα 3-4 φορές από 5 λεπτά λες κ έχω καταπιεί ρολόι νιώθω! ! 

Σήμερα ξύπνησα κ για λίγο δε θυμόμουν ότι έχω μωρό στη κοιλιά κ πιάνω τη κοιλιά μου κ λέω αμάν τι έπαθε η κοιλιά μου κ πρηστηκε τόσο!!!! Οκ στο καπάκι συνήλθα!!! 

Δεν χρειαζόταν βρε να κάνεις τόσο αυστηρή διατροφή. Εκτός κι αν στο είπε ο γιατρό σου! 

Εμένα μου είχε πει θα τρως ότι τρως κανονικά! 

Μα αλήθεια σου άρεσε η γλυκόζη; Είχε γεύση η δική σου; Γιατί εμένα ήταν σαν παχύρευστο σιρόπι χωρίς καμία γεύση. Και ειλικρινά δεν μπορούσα να πιω ούτε το ποτηράκι που μου έδωσαν... 😁😁😁

Αχ κι εμείς έχουμε λοξιγκα κάθε μερα πλέον όπως λες αρκετές φορές μέσα στην μέρα και μου φαίνεται πολύ αστείο 😂😂😂 

Αχ το έχω πάθει κινεγ και αυτού να ξεχάσω ότι είμαι έγκυος 🤰 😂😂😂😂 είμαστε λιγουλακι τρελές μπορώ να πω 😂😂😂

Μόνη σου είσαι; Ή έχεις παρεούλα γιατί δεν παλεύεται η αναμονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η EvakiKrt είπε:

Καλημέρα κορίτσια κ εύχομαι να είστε όλες όσο καλύτερα γίνεται!!!!! 

Ήρθα κ γω για τη καμπύλη σακχάρου, ( έχω να φάω γλυκο απ'τη Κυριακή που τελείωσα μια παστουλα που έφτιαξε η μαμά μου με λευκή κουβερτούρα!! Οκ κουταλιτσες έτρωγα αλλά κάτι ήταν κ αυτο!!!) 4 μέρες τώρα - ανοίγω ψυγείο κοιτάω τη σοκολάτα- κλείνω ψυγείο. 

Μόλις μου έδωσαν τη γλυκοζη, σαν πορταλαδα γλυκιά ήταν, την κατέβασα κ ήθελα κι άλλη!!! Ελπίζω να είναι καλή η μέτρηση.... 

Κατά τα άλλα σας διαβάζω κ χαίρομαι που όλα βαίνουν καλώς κ μεγαλώνουν τα μωράκια μας ! 

Ο μικρός μου κάθε μέρα λοξυγγα 3-4 φορές από 5 λεπτά λες κ έχω καταπιεί ρολόι νιώθω! ! 

Σήμερα ξύπνησα κ για λίγο δε θυμόμουν ότι έχω μωρό στη κοιλιά κ πιάνω τη κοιλιά μου κ λέω αμάν τι έπαθε η κοιλιά μου κ πρηστηκε τόσο!!!! Οκ στο καπάκι συνήλθα!!! 

Χαχαχα🤣🤣

Καλά αποτελέσματα στην καμπύλη! Να μας πεις μετά τα νέα σου😊

Λόξυγγα είχε κ ο μικρός μου πολλές φορές τη μέρα..και έτσι είχε και μετά που γεννήθηκε να ξέρεις πολύ!!😆 Η μπέμπα τώρα πιο χαλαρή έχει μια στο τόσο😄 Άντε μια φορά τη μέρα συνήθως και αν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μετά από πολλά τηλέφωνα και προσπάθειες,μου είπε μια κοπέλα από τον Εφκα ότι δεν υπάρχει θέμα που θα συμπέσουν. Όταν θα κάνω την μητρότητας θα διακοπεί αυτόματα η αναρρωτική. Ελπίζω να ισχύει. Προς το παρόν μέχρι τρίτη που θα με δει ο γιατρός δεν  σκάω άλλο γιατί χτες τα είχα παίξει. Μετά την τρίτη βλέπουμε τι θα γίνει.

Να σας ρωτήσω κάτι ρε αγάπες μου εσείς που ασχολείστε λίγο περισσότερο με αυτά. Εγώ ακόμα δεν έχω κάνει την αίτηση για το επίδομα κυοφορίας γιατί πρέπει να πάω από το ΙΚΑ και δεν έχω κάποιον να πάει μόνο ο άντρας μου μπορεί αλλά την Τρίτη που μας έρχεται. Από το ΙΚΑ μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά η πεθερά μου, μου λέει συνέχεια ότι μπορεί και να το χάσω υπάρχει τέτοια περίπτωση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...