Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

Καλησπέραα!! 💗🥰

Τι ωραία που ξεκίνησε η χρονιά για όλες! Κι εγώ κέρδισα το φλουρί!! 😊

Πέρσι το είχα κερδίσει και εγώ(στο οικογενειακό τραπέζι), και ο μπέμπης(εκεί που κάναμε ρεβεγιόν) και ο άντρας μου(στη δουλειά του)..δε μπορώ να πω ότι ήταν κ η καλύτερη χρονιά😆

Παρόλαυτα χάρηκα που το κέρδισα δεύτερη χρονιά συνεχόμενα! Ελπίζω να είναι καλή χρονιά το 2022, μου βγάζει κάτι πολύ θετικό! 🥰💫 (Ελπίζω να μη διαψευστώ😆)

Κορίτσια εγώ με την καινούργια χρονιά που μπήκε, νιώθω ότι μετράμε αντίστροφα!!! 🤩🤗🥰

@Dreamer1 εγώ έχω Α+ . Αλλά έχω διαβάσει ότι αν έχεις αρνητικό πρέπει να κάνεις κάποια ένεση στην εγκυμοσύνη γιατί αν έχει το μωρό θετικό μπορεί να υπάρξει πρόβλημα ή κάτι τέτοιο. Σου είπε ο γιατρός σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέραα!! 💗🥰

Τι ωραία που ξεκίνησε η χρονιά για όλες! Κι εγώ κέρδισα το φλουρί!! 😊

Πέρσι το είχα κερδίσει και εγώ(στο οικογενειακό τραπέζι), και ο μπέμπης(εκεί που κάναμε ρεβεγιόν) και ο άντρας μου(στη δουλειά του)..δε μπορώ να πω ότι ήταν κ η καλύτερη χρονιά😆

Παρόλαυτα χάρηκα που το κέρδισα δεύτερη χρονιά συνεχόμενα! Ελπίζω να είναι καλή χρονιά το 2022, μου βγάζει κάτι πολύ θετικό! 🥰💫 (Ελπίζω να μη διαψευστώ😆)

Κορίτσια εγώ με την καινούργια χρονιά που μπήκε, νιώθω ότι μετράμε αντίστροφα!!! 🤩🤗🥰

@Dreamer1 εγώ έχω Α+ . Αλλά έχω διαβάσει ότι αν έχεις αρνητικό πρέπει να κάνεις κάποια ένεση στην εγκυμοσύνη γιατί αν έχει το μωρό θετικό μπορεί να υπάρξει πρόβλημα ή κάτι τέτοιο. Σου είπε ο γιατρός σου;

Ναιιιι το είπα εγώ γυναικεία υπόθεση η χρονιά φέτος!!! 😍😍😍

Κι εγώ νιώθω μια αισιοδοξία για το 22 αλλά πως να μην νιώθουμε έτσι όταν περιμένουμε τα μωράκια μας... ❤️❤️❤️

Εύχομαι το 2022 να είναι η τυχερή σας χρονιά για όλη την οικογένεια!!! 

Ναι μου είπε ότι θα κάνω δύο ενέσεις αλλά μέχρι στιγμής ότι έχω διαβάσει δεν λέει για δύο ενέσεις. Επίσης σήμερα από το φαρμακείο μου είπαν ότι έχει έλλειψη  και περιμένω να με ενημερώσουν ποτε θα την έχουμε... Και με αγχωνει λίγο αυτό από την άποψη μην αργήσει πολύ και περάσει η εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναιιιι το είπα εγώ γυναικεία υπόθεση η χρονιά φέτος!!! 😍😍😍

Κι εγώ νιώθω μια αισιοδοξία για το 22 αλλά πως να μην νιώθουμε έτσι όταν περιμένουμε τα μωράκια μας... ❤️❤️❤️

Εύχομαι το 2022 να είναι η τυχερή σας χρονιά για όλη την οικογένεια!!! 

Ναι μου είπε ότι θα κάνω δύο ενέσεις αλλά μέχρι στιγμής ότι έχω διαβάσει δεν λέει για δύο ενέσεις. Επίσης σήμερα από το φαρμακείο μου είπαν ότι έχει έλλειψη  και περιμένω να με ενημερώσουν ποτε θα την έχουμε... Και με αγχωνει λίγο αυτό από την άποψη μην αργήσει πολύ και περάσει η εβδομάδα. 

Χαχα σωστό κι αυτό, όμως το 2020 που περίμενα τον μικρό μου δεν ένιωθα την ίδια θετικότητα😆 Βέβαια έμαθα για την εγκυμοσύνη 31 Δεκεμβρίου παραμονή Πρωτοχρονιάς 9 το βράδυ, οπότε δεν είχα προλάβει να προετοιμαστώ ίσως κ να νιώσω κάτι θετικό για τη χρονιά😆 Μετά άρχισε κ ο κορονοιός κ άστα😆

Εύχομαι κι εγώ το 2022 να είναι όντως τυχερή χρονιά για όλους!!🤗❤️☘️

Διάβασα τώρα που το κοίταξα πάλι ότι οι ενέσεις γίνονται από 28-32η εβδ, οπότε έχεις περιθώριο. Δε ξέρω βέβαια και σίγουρα. Ρώτα το γιατρό σου πότε πρέπει να την κάνεις για να είσαι εντός των εβδομάδων που πρέπει. Σε όλα τα φαρμακεία έχει έλλειψη ή στο συγκεκριμένο που πήγες;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Χαχα σωστό κι αυτό, όμως το 2020 που περίμενα τον μικρό μου δεν ένιωθα την ίδια θετικότητα😆 Βέβαια έμαθα για την εγκυμοσύνη 31 Δεκεμβρίου παραμονή Πρωτοχρονιάς 9 το βράδυ, οπότε δεν είχα προλάβει να προετοιμαστώ ίσως κ να νιώσω κάτι θετικό για τη χρονιά😆 Μετά άρχισε κ ο κορονοιός κ άστα😆

Εύχομαι κι εγώ το 2022 να είναι όντως τυχερή χρονιά για όλους!!🤗❤️☘️

Διάβασα τώρα που το κοίταξα πάλι ότι οι ενέσεις γίνονται από 28-32η εβδ, οπότε έχεις περιθώριο. Δε ξέρω βέβαια και σίγουρα. Ρώτα το γιατρό σου πότε πρέπει να την κάνεις για να είσαι εντός των εβδομάδων που πρέπει. Σε όλα τα φαρμακεία έχει έλλειψη ή στο συγκεκριμένο που πήγες;

 

Μου είπαν ότι έχει έλλειψη γενικά στην αγορά αύριο μου είπαν ότι θα με πάρουν τηλέφωνο να με ενημερώσουν αλλιώς θα ψάξω σε άλλα φαρμακεία. Απλά τώρα που διαβάζω κι εγώ γι'αυτό βλέπω ότι κάνουν μια στις εβδομάδες που λες  και μια αφού γεννήσουν. Εμένα μου είπε ότι θα κάνω δύο πριν γεννήσω. Θα την ξανά πάρω τηλέφωνο αύριο Να την ρωτήσω. Και σήμερα την επριξα λίγο και μάλλον βαπο δω και πέρα θα κρατάω σημειώσεις από αυτά που μου λέει γιατί από την χαρά μου εκείνη Ντην ώρα μάλλον δεν δίνω πολύ σημασία και μετά ξεχνάω αυτά που μου λέει.. 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλή χρονιαααα από Αγγλία!!!😁❤Εύχομαι να είστε όλες πολύ καλά,υγιείς με τα όμορφα νινακια αγκαλιά τον Απριλιο!!!

Με όλο τον πανικό δεν έχω καταφέρει καθόλου να μπω να δω την ομάδα μας και τι γίνεται.. Εμείς κάναμε και τη Β επιπέδου αρχές Δεκεμβρίου και όλα βαίνουν καλώς!! Ο μπέμπης πλέον βαράει κανονικότατα,δεν είναι η υποψία μου,τον καταλαβαίνει και ο μπαμπάς!!🤣 Έχω έρθει πλέον Αγγλία,βέβαια σε λίγες μέρες επανέρχομαι Ελλάδα για 10ημερο διακοπών και παράλληλα για εξετάσεις αίματος,γυναικολόγου και καμπύλη σακχάρου!!Τέλη Φεβρουαρίου μετά θα κατέβω μέχρι τη γέννα!!

Γενικά έχω μπει σε mood προετοιμασίας νομίζω δειλά δειλά,δεν ξέρω αν κι εσείς κάνετε το ίδιο!!Ήδη πήραμε συρταριερα γιατί εδώ δεν έχει ντουλάπες με ράφια και ένα έπιπλο με ραφακια για τα παιχνίδια του...Βρήκα σε καλές τιμές relax απλό (χωρίς κούνημα),γυμναστηριο που το ήθελα ξυλινο και ένα αλογάκι κουνιστο και του τα πήρα!!Εδώ δουλεύει πολύ το second hand και νομίζω πως αξίζει!!😊 Γενικά έχω ήδη διαβάσει και δύο βιβλία μιας και από εμπειρία έχω μηδενική,περνάει η ώρα και ενημερώνομαι κιόλας!!Επίσης νομίζω αποφάσισα να το πάω λίγο μινιμαλ,μην το ζαλίσω με πολλά ερεθίσματα και παιχνίδια εξ αρχής...Βλέπουμε!!

Βρε κορίτσια,θέλω βοήθεια....Αγοράσατε τα πρώτα ρουχαλακια;Πήρα σήμερα κάποια άλλα και πάλι αγχώνομαι.. Θα φτασουν;Δε θα φτασουν;Θα του κανουν; Τα πήρα όλα σε νούμερο 0-3 μηνών αλλά και πάλι...

Σας κουράζω,το ξέρω,αλλά θα σας πω τι πήρα:

6 ολόσωμα με πατουσακια 

14 φορμακια καλοκαιρινα (είπα πως θα φορεθούν μέχρι ιουνιο)

8 φορμακια μακρυμανικα (χωρίς ποδαρακια)

3 ρουχαλάκια για έξοδο (το ένα το πήρα 0-3 και τα δύο 3-6 να είμαι σίγουρη)

Εσείς τι έχετε πάρει και ποσα;;Θα με βοηθούσε η γνώμη σας...

Σας στέλνω σε όλες αγωνιστικούς χαιρετισμούς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η MrsD είπε:

Κορίτσια καλή χρονιαααα από Αγγλία!!!😁❤Εύχομαι να είστε όλες πολύ καλά,υγιείς με τα όμορφα νινακια αγκαλιά τον Απριλιο!!!

Με όλο τον πανικό δεν έχω καταφέρει καθόλου να μπω να δω την ομάδα μας και τι γίνεται.. Εμείς κάναμε και τη Β επιπέδου αρχές Δεκεμβρίου και όλα βαίνουν καλώς!! Ο μπέμπης πλέον βαράει κανονικότατα,δεν είναι η υποψία μου,τον καταλαβαίνει και ο μπαμπάς!!🤣 Έχω έρθει πλέον Αγγλία,βέβαια σε λίγες μέρες επανέρχομαι Ελλάδα για 10ημερο διακοπών και παράλληλα για εξετάσεις αίματος,γυναικολόγου και καμπύλη σακχάρου!!Τέλη Φεβρουαρίου μετά θα κατέβω μέχρι τη γέννα!!

Γενικά έχω μπει σε mood προετοιμασίας νομίζω δειλά δειλά,δεν ξέρω αν κι εσείς κάνετε το ίδιο!!Ήδη πήραμε συρταριερα γιατί εδώ δεν έχει ντουλάπες με ράφια και ένα έπιπλο με ραφακια για τα παιχνίδια του...Βρήκα σε καλές τιμές relax απλό (χωρίς κούνημα),γυμναστηριο που το ήθελα ξυλινο και ένα αλογάκι κουνιστο και του τα πήρα!!Εδώ δουλεύει πολύ το second hand και νομίζω πως αξίζει!!😊 Γενικά έχω ήδη διαβάσει και δύο βιβλία μιας και από εμπειρία έχω μηδενική,περνάει η ώρα και ενημερώνομαι κιόλας!!Επίσης νομίζω αποφάσισα να το πάω λίγο μινιμαλ,μην το ζαλίσω με πολλά ερεθίσματα και παιχνίδια εξ αρχής...Βλέπουμε!!

Βρε κορίτσια,θέλω βοήθεια....Αγοράσατε τα πρώτα ρουχαλακια;Πήρα σήμερα κάποια άλλα και πάλι αγχώνομαι.. Θα φτασουν;Δε θα φτασουν;Θα του κανουν; Τα πήρα όλα σε νούμερο 0-3 μηνών αλλά και πάλι...

Σας κουράζω,το ξέρω,αλλά θα σας πω τι πήρα:

6 ολόσωμα με πατουσακια 

14 φορμακια καλοκαιρινα (είπα πως θα φορεθούν μέχρι ιουνιο)

8 φορμακια μακρυμανικα (χωρίς ποδαρακια)

3 ρουχαλάκια για έξοδο (το ένα το πήρα 0-3 και τα δύο 3-6 να είμαι σίγουρη)

Εσείς τι έχετε πάρει και ποσα;;Θα με βοηθούσε η γνώμη σας...

Σας στέλνω σε όλες αγωνιστικούς χαιρετισμούς!!!

Σας στέλνω και τη δική μου φώτο από τα φετινά φουσκωμένα Χριστούγεννα!!!😊

2021-12-29-21-05-59-863.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η MrsD είπε:

Σας στέλνω και τη δική μου φώτο από τα φετινά φουσκωμένα Χριστούγεννα!!!😊

2021-12-29-21-05-59-863.jpg

Καλημεραα!!! Τι ωραία κοιλιτσααα!! Τι ωραία φωτογραφία!!! Φτου φτου κοπέλα μου!! Τέλειααα!!!  (Εγώ δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα για τον μπέμπη μου, οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω).. καλή χρονιά με υγεία και μωράκι στην αγκαλίτσα!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλημεραα!!! Τι ωραία κοιλιτσααα!! Τι ωραία φωτογραφία!!! Φτου φτου κοπέλα μου!! Τέλειααα!!!  (Εγώ δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα για τον μπέμπη μου, οπότε δεν μπορώ να σου απαντήσω).. καλή χρονιά με υγεία και μωράκι στην αγκαλίτσα!!! 🥰🥰🥰

Καλημερααα!!!Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!Με το καλό κι εσύ!!😊😊εγω τα πήρα πρώτον γιατί εδώ έχει πολύ οικονομικές τιμές και δευτερον δεδομένου ότι θα γεννήσω Ελλάδα και Φεβρουάριο θα κατέβω για τη γέννα θέλω να είμαι έτοιμη,να του τα φέρω από εδώ!!Οπότε πρέπει να ανασκουμπωνομαι σε όσα μπορώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/1/2022 at 7:32 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια μου έχει καμια σας αρνητική ομάδα αίματος;

Εγώ έχω Ο ρέζους θετικό όμως.. γίνεται κάτι με την αρνητική ομάδα αίματος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η MrsD είπε:

Καλημερααα!!!Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!Με το καλό κι εσύ!!😊😊εγω τα πήρα πρώτον γιατί εδώ έχει πολύ οικονομικές τιμές και δευτερον δεδομένου ότι θα γεννήσω Ελλάδα και Φεβρουάριο θα κατέβω για τη γέννα θέλω να είμαι έτοιμη,να του τα φέρω από εδώ!!Οπότε πρέπει να ανασκουμπωνομαι σε όσα μπορώ!!

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μια χαρά, και πολύ καλά έκανες αν τα βρήκες οικονομικα!! Εγώ θα ξεκινήσω σε λίγο που θα αρχίσουν και οι εκπτώσεις εδώ.. γίνεται και χαμός από τον κορονοιο και το πάω πίσω πίσω το να βγω στα μαγαζιά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου κ καλή χρονιά να εχουμε όλες μας.. ούτε εγώ έχω αγοράσει πράγματα για τα μωράκια κ είπα σιγά σιγά να κάνω λίστα με ότι θα χρειαστούμε κ το που θα τα αγοράσουμε για να οργανωνόμαστε. Εμείς έχουμε και αλλαγή σπιτιού στο πρόγραμμα,οπότε είναι πολλά που πρέπει να γίνουν..εγώ το Σάββατο μπαίνω με το καλό στον 7ο κ την άλλη εβδομάδα θα ξανά πάω στο γιατρό να δω πως είναι τα μωράκια! Αφήστε τα,τώρα κ με τον κορονοιο να δούμε πως θα πάμε για ψώνια. Εν τω μεταξύ εκνευρίζομαι κ με κάποιους φίλους μας που τους λέμε με ευγενικό τρόπο καλύτερα να μη συναντηθούμε τώρα εφόσον δεν είστε διατεθειμένοι να κάνετε τεστ κ δεν καταλαβαίνουν μετά από 3 μέρες ξανά παίρνουν για να συναντηθούμε λες κ κάτι έχει αλλάξει. Που αντί να μειώνονται τα κρούσματα όλο κ αυξάνονται!! Ελπίζω να είστε όλες σας καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MrsD είπε:

Κορίτσια καλή χρονιαααα από Αγγλία!!!😁❤Εύχομαι να είστε όλες πολύ καλά,υγιείς με τα όμορφα νινακια αγκαλιά τον Απριλιο!!!

Με όλο τον πανικό δεν έχω καταφέρει καθόλου να μπω να δω την ομάδα μας και τι γίνεται.. Εμείς κάναμε και τη Β επιπέδου αρχές Δεκεμβρίου και όλα βαίνουν καλώς!! Ο μπέμπης πλέον βαράει κανονικότατα,δεν είναι η υποψία μου,τον καταλαβαίνει και ο μπαμπάς!!🤣 Έχω έρθει πλέον Αγγλία,βέβαια σε λίγες μέρες επανέρχομαι Ελλάδα για 10ημερο διακοπών και παράλληλα για εξετάσεις αίματος,γυναικολόγου και καμπύλη σακχάρου!!Τέλη Φεβρουαρίου μετά θα κατέβω μέχρι τη γέννα!!

Γενικά έχω μπει σε mood προετοιμασίας νομίζω δειλά δειλά,δεν ξέρω αν κι εσείς κάνετε το ίδιο!!Ήδη πήραμε συρταριερα γιατί εδώ δεν έχει ντουλάπες με ράφια και ένα έπιπλο με ραφακια για τα παιχνίδια του...Βρήκα σε καλές τιμές relax απλό (χωρίς κούνημα),γυμναστηριο που το ήθελα ξυλινο και ένα αλογάκι κουνιστο και του τα πήρα!!Εδώ δουλεύει πολύ το second hand και νομίζω πως αξίζει!!😊 Γενικά έχω ήδη διαβάσει και δύο βιβλία μιας και από εμπειρία έχω μηδενική,περνάει η ώρα και ενημερώνομαι κιόλας!!Επίσης νομίζω αποφάσισα να το πάω λίγο μινιμαλ,μην το ζαλίσω με πολλά ερεθίσματα και παιχνίδια εξ αρχής...Βλέπουμε!!

Βρε κορίτσια,θέλω βοήθεια....Αγοράσατε τα πρώτα ρουχαλακια;Πήρα σήμερα κάποια άλλα και πάλι αγχώνομαι.. Θα φτασουν;Δε θα φτασουν;Θα του κανουν; Τα πήρα όλα σε νούμερο 0-3 μηνών αλλά και πάλι...

Σας κουράζω,το ξέρω,αλλά θα σας πω τι πήρα:

6 ολόσωμα με πατουσακια 

14 φορμακια καλοκαιρινα (είπα πως θα φορεθούν μέχρι ιουνιο)

8 φορμακια μακρυμανικα (χωρίς ποδαρακια)

3 ρουχαλάκια για έξοδο (το ένα το πήρα 0-3 και τα δύο 3-6 να είμαι σίγουρη)

Εσείς τι έχετε πάρει και ποσα;;Θα με βοηθούσε η γνώμη σας...

Σας στέλνω σε όλες αγωνιστικούς χαιρετισμούς!!!

Καλή χρονιά καροτσάκι μου, με υγεία και ευτυχία να χαρείτε το μωράκι σας με το καλό!!! Χριστούγεννα στη Αγγλία ρε συ;;; Ζηλεύωωωω!!! 😍😍😍 Τι ωραία μεγαλώνει κι εσάς το αντράκι σας, πολύ χαίρομαι που όλα πάνε καλά έτσι και να συνεχίσουν!!! Το νιώθω και ο μπαμπάς εεεε φαντάζομαι τι χαρά νιώθει και αυτος!!! Με το καλό να μας έρθεις κορίτσι μου!!! 

Εγώ ακόμα δεν έχω μπει σε μουντ προετοιμασίας γιατί με έχει πιάσει μια μικρή άρνηση 🤭 από το άγχος μου μάλλον 😂 γιατί δεν θέλω να σκέφτομαι τον τοκετό, θέλω λίγο ακόμα να μείνει μέσα στην κοιλίτσα μου!!! 

Παρολα αυτά έχουμε βάψει το δωμάτιο και τώρα αρχίζουμε και παίρνουμε σιγά σιγά τα επιπλακια του δωμάτιο να τα καθαρίσουμε και να τα βάλουμε μέσα... Από ρούχα έχω πάρει μόνο 2 φορμακια ολοσωμα και ένα με κοντά μανίκια, χωρίς ποδαράκια. Βέβαια μου έχει δώσει και νη κουνιάδα μου κάποια αλλά όχι πολλά. Τώρα θα ξεκινήσω κι εγώ δειλά δειλά να παίρνω πράγματα...

Επίσης τρελαίνομαι με την φωτογραφία σου θεέ μου!!! Αυτές οι χριστουγεννιάτικες κοιλιτσες είναι όλα τα λεφτά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Εγώ έχω Ο ρέζους θετικό όμως.. γίνεται κάτι με την αρνητική ομάδα αίματος?

Ναι πρέπει να κάνω μια ένεση γιατί σε περίπτωση που η μπέμπα έχει θετικό αίμα και έρθει σε επαφή το αίμα της με το δικό μου. Ο οργανισμός μου θα αρχίσει να παράγει κάποια αντι-D αντισώματα αν δεν κάνω λάθος πράγμα που δεν το θέλουμε, γιατί σε επόμενες εγκυμοσύνες μπορεί να υπάρξει πρόβλημα. Αυτό έχω καταλάβει. Αν ο μπαμπάς έχει και αυτός αρνητικό ρέζους τότε δεν χρειάζεται. Και έλεγα αν έχει και καμιά άλλης να δω τι πρωτόκολλο ακολουθεί ο δικός της γιατρός, γιατί εμένα μου είπε ότι θα κάνω μια ένεση στην 28 εβδ. Μια ένεση 32εβδ και μετά όταν γεννήσω αν η μπέμπα έχει θετικό αίμα θα ξανά κάνω άλλη μία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου κ καλή χρονιά να εχουμε όλες μας.. ούτε εγώ έχω αγοράσει πράγματα για τα μωράκια κ είπα σιγά σιγά να κάνω λίστα με ότι θα χρειαστούμε κ το που θα τα αγοράσουμε για να οργανωνόμαστε. Εμείς έχουμε και αλλαγή σπιτιού στο πρόγραμμα,οπότε είναι πολλά που πρέπει να γίνουν..εγώ το Σάββατο μπαίνω με το καλό στον 7ο κ την άλλη εβδομάδα θα ξανά πάω στο γιατρό να δω πως είναι τα μωράκια! Αφήστε τα,τώρα κ με τον κορονοιο να δούμε πως θα πάμε για ψώνια. Εν τω μεταξύ εκνευρίζομαι κ με κάποιους φίλους μας που τους λέμε με ευγενικό τρόπο καλύτερα να μη συναντηθούμε τώρα εφόσον δεν είστε διατεθειμένοι να κάνετε τεστ κ δεν καταλαβαίνουν μετά από 3 μέρες ξανά παίρνουν για να συναντηθούμε λες κ κάτι έχει αλλάξει. Που αντί να μειώνονται τα κρούσματα όλο κ αυξάνονται!! Ελπίζω να είστε όλες σας καλά!!

Άσε πόσο σε καταλαβαίνω σε αυτό. Εμείς έχουμε και τον πολιτικό που ευτυχώς θεέ μου τους έπεισα πάμε μόνο εμείς και οι μάρτυρες και κανένας άλλος, αλλά πρέπει να πάρω ρούχα γιατί αυτά που υπολόγιζα ότι θα βάλω δεν θα μου κάνουν. Και το σκέφτομαι τόσο πολύ που πρέπει να πάω νστα μαγαζιά και δεν θέλω καθόλου... Όπως επίσης και για τα ψώνια του μωρού και την βαλίτσα γενικά του μαιευτηρίου που πρέπει να φτιάξουμε... 

Αυτό με τους φίλους άστο είναι αλλού οι άνθρωποι. Εμένα μου λένε προχθές έχετε κάνει το φοβάμαι καραμέλα είστε υπερβολικοί, αφού έχετε κάνει το εμβόλιο τι φοβάστε 😂😂😂 δεν απάντησα καν. Εν τω μεταξύ το χωριό μας βράζει για τρίτη φορά! Ούτε στο μπαλκόνι δεν βγαίνω που λέει ο λόγος. Δεν ξέρω τι έχουν στο κεφάλι τους μερικοί άνθρωποι, ίσως ζουν σε έναν δικό τους κόσμο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Άσε πόσο σε καταλαβαίνω σε αυτό. Εμείς έχουμε και τον πολιτικό που ευτυχώς θεέ μου τους έπεισα πάμε μόνο εμείς και οι μάρτυρες και κανένας άλλος, αλλά πρέπει να πάρω ρούχα γιατί αυτά που υπολόγιζα ότι θα βάλω δεν θα μου κάνουν. Και το σκέφτομαι τόσο πολύ που πρέπει να πάω νστα μαγαζιά και δεν θέλω καθόλου... Όπως επίσης και για τα ψώνια του μωρού και την βαλίτσα γενικά του μαιευτηρίου που πρέπει να φτιάξουμε... 

Αυτό με τους φίλους άστο είναι αλλού οι άνθρωποι. Εμένα μου λένε προχθές έχετε κάνει το φοβάμαι καραμέλα είστε υπερβολικοί, αφού έχετε κάνει το εμβόλιο τι φοβάστε 😂😂😂 δεν απάντησα καν. Εν τω μεταξύ το χωριό μας βράζει για τρίτη φορά! Ούτε στο μπαλκόνι δεν βγαίνω που λέει ο λόγος. Δεν ξέρω τι έχουν στο κεφάλι τους μερικοί άνθρωποι, ίσως ζουν σε έναν δικό τους κόσμο. 

Κάνε μια έρευνα σε sites με ρούχα για να πας στοχευμένα να μην καθυστερήσεις πολύ στα μαγαζιά. Εγώ πάντως κουράζομαι υπερβολικά όταν πάω για ψώνια κ μετά την 1η ώρα βγαίνω off. Ψώνισα πριν τις γιορτές κάνα 2 φορέματα εντελώς καθημερινά,ένα εγκυμοσύνης κ ένα που θα το φοραω κ μετά κ παλτό που δε με κούμπωνε κανένα από αυτά που είχα. Τώρα δε με βλέπω να ψωνίζω άλλο μόνο για τα μωρά που κ αυτό μπορεί κ να το κάνω κ ιντερνετικά,βλέποντας κ κάνοντας. Μια λύση επίσης είναι αν μπορείς να βρεις μια μοδίστρα να σου ράψει κάτι. Εγώ το νυφικό μου το έραψα κ μου βγήκε πολύ φθηνότερα από το να νοίκιαζα ένα. Βέβαια ήταν κοντό φόρεμα σε άλφα γραμμή,με μακριά μανίκια, εντελώς απλό,μόνο είχε δαντέλα διαφανεία από πάνω ως κάτω. Αλλα νομίζω ότι αν προλαβαίνεις είναι μια καλή λύση να ράψεις κάτι,γιατί θα είναι ακριβώς στα μέτρα σου κ στην κοιλίτσα κ στον υπόλοιπο σωματότυπο. Απλώς χαζεψε σχέδια από το pinterest για να ξέρεις τι θέλεις στο περίπου. Καλά η μη ενσυναίσθηση των ανθρώπων κ μένα με τρελαίνει. Οκ ο καθένας να προστατεύει τον εαυτό του όσο πολύ ή όσο λίγο θεωρεί αλλά να επεμβαίνουν κιόλας γιατί; Αν κολλήσω εγώ από κάποιον  που δεν προσέχει κ αυτος το περάσει στο πόδι κ εγώ νοσηλευτώ ποιανού είναι η ευθύνη δική μου ή δική του που πηγα σπίτι του ας πούμε; Προφανώς κ είναι δική μου κ προφανώς αυτός  που έλεγε μη φοβάσαι,δεν είναι κάτι,όλοι θα κολλήσουμε θα λέει κρίμα μωρέ η κοπέλα,τι έπαθε δεν προσέχε όμως ήταν κ έγκυος..κ να η ουρά απέξω,για αυτό σου λέω ενσυναίσθηση 0. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι πρέπει να κάνω μια ένεση γιατί σε περίπτωση που η μπέμπα έχει θετικό αίμα και έρθει σε επαφή το αίμα της με το δικό μου. Ο οργανισμός μου θα αρχίσει να παράγει κάποια αντι-D αντισώματα αν δεν κάνω λάθος πράγμα που δεν το θέλουμε, γιατί σε επόμενες εγκυμοσύνες μπορεί να υπάρξει πρόβλημα. Αυτό έχω καταλάβει. Αν ο μπαμπάς έχει και αυτός αρνητικό ρέζους τότε δεν χρειάζεται. Και έλεγα αν έχει και καμιά άλλης να δω τι πρωτόκολλο ακολουθεί ο δικός της γιατρός, γιατί εμένα μου είπε ότι θα κάνω μια ένεση στην 28 εβδ. Μια ένεση 32εβδ και μετά όταν γεννήσω αν η μπέμπα έχει θετικό αίμα θα ξανά κάνω άλλη μία. 

@Dreamer1 εγώ έχω το ίδιο θέμα! Είμαι εγώ με ρεζους αρνητικό και ο μπαμπάς με θετικό!Εμένα με έβαλε να κάνω μια εμμεση coombs πριν φύγω για εξω για να δει αν είχα αρχίσει να κάνω αντισώματα.. Τελικά η εξέταση βγήκε αρνητική (ίσως παίζει ρόλο ότι ο μπαμπάς προέρχεται από μίξη θετικού και αρνητικού και "τσίμπησε" το αρνητικό το μωράκι οπότε θα έχει αρνητικό ρεζους;μπορεί!).Μου είπε βέβαια πως την ένεση δεν θα την γλιτώσω,θα γίνει για ασφάλεια για επόμενα νινακια!!Γιατί όντως στο πρώτο δεν έχεις πρόβλημα καθόλου,αλλά σε δεύτερο νινί ο οργανισμός "ενεργοποιει" τα αντισώματα αυτά κατά του θετικού ρεζους και επιτίθενται στο νινακι!Κρίμα είναι λοιπόν...Βέβαια δεν μου έχει αναφέρει κάτι για δεύτερη ένεση,αλλά 18 του μήνα που έχω ραντεβού μπορώ να τον ρωτήσω εάν θέλεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/12/2021 at 8:16 ΠΜ, ο/η Διόνη είπε:

Εύα μου;;;; Είσαι καλά μάτια μου;;; Πως περνάς;;;; ευχαριστούμε πολύ κοριτσάκι μου!! Είσαι καλά;; Στείλε μου τα νέα σου!!έχεις δίκιο όπως τα λες! Όλες έχουμε κάτι και εσύ μάτια μου δεν πέρασες λίγα.... ♥️♥️♥️🎉 Καλές γιορτές!!

Διονάκι μου καλή χρονιά! Με το καλό να κρατήσουμε τα μωρακια μας αγκαλίτσα και ο χρόνος αυτός να είναι υπέροχος! ❤️ σου έχω στείλει μήνυμα δεν το έχεις δει μάλλον ❤️ σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η MrsD είπε:

Σας στέλνω και τη δική μου φώτο από τα φετινά φουσκωμένα Χριστούγεννα!!!😊

2021-12-29-21-05-59-863.jpg

Και του χρόνου με το μωράκι αγκαλιά❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Κάνε μια έρευνα σε sites με ρούχα για να πας στοχευμένα να μην καθυστερήσεις πολύ στα μαγαζιά. Εγώ πάντως κουράζομαι υπερβολικά όταν πάω για ψώνια κ μετά την 1η ώρα βγαίνω off. Ψώνισα πριν τις γιορτές κάνα 2 φορέματα εντελώς καθημερινά,ένα εγκυμοσύνης κ ένα που θα το φοραω κ μετά κ παλτό που δε με κούμπωνε κανένα από αυτά που είχα. Τώρα δε με βλέπω να ψωνίζω άλλο μόνο για τα μωρά που κ αυτό μπορεί κ να το κάνω κ ιντερνετικά,βλέποντας κ κάνοντας. Μια λύση επίσης είναι αν μπορείς να βρεις μια μοδίστρα να σου ράψει κάτι. Εγώ το νυφικό μου το έραψα κ μου βγήκε πολύ φθηνότερα από το να νοίκιαζα ένα. Βέβαια ήταν κοντό φόρεμα σε άλφα γραμμή,με μακριά μανίκια, εντελώς απλό,μόνο είχε δαντέλα διαφανεία από πάνω ως κάτω. Αλλα νομίζω ότι αν προλαβαίνεις είναι μια καλή λύση να ράψεις κάτι,γιατί θα είναι ακριβώς στα μέτρα σου κ στην κοιλίτσα κ στον υπόλοιπο σωματότυπο. Απλώς χαζεψε σχέδια από το pinterest για να ξέρεις τι θέλεις στο περίπου. Καλά η μη ενσυναίσθηση των ανθρώπων κ μένα με τρελαίνει. Οκ ο καθένας να προστατεύει τον εαυτό του όσο πολύ ή όσο λίγο θεωρεί αλλά να επεμβαίνουν κιόλας γιατί; Αν κολλήσω εγώ από κάποιον  που δεν προσέχει κ αυτος το περάσει στο πόδι κ εγώ νοσηλευτώ ποιανού είναι η ευθύνη δική μου ή δική του που πηγα σπίτι του ας πούμε; Προφανώς κ είναι δική μου κ προφανώς αυτός  που έλεγε μη φοβάσαι,δεν είναι κάτι,όλοι θα κολλήσουμε θα λέει κρίμα μωρέ η κοπέλα,τι έπαθε δεν προσέχε όμως ήταν κ έγκυος..κ να η ουρά απέξω,για αυτό σου λέω ενσυναίσθηση 0. 

Συμφωνώ μαζί σου!!

Κ αυτό που λες ότι τώρα λένε σιγά κ μετά θα σου πουν δεν πρόσεχες. Όχι όλοι αλλά υπάρχουν κ αυτοί πραγματικά ενσυναίσθηση 0.

Κ εγώ δεν είμαι υπερβολική, και βγαίνω και βλέπω φίλους κλπ…αλλά δε θα έλεγα και κάτι σε μια έγκυο που φοβάται! Κ πλέον κ εγώ προσέχω παραπάνω. Δεν είναι ότι έχουμε 3.000 κρούσματα σε όλη την Ελλάδα όπως πριν, τώρα έχουμε 50.000, είναι πολύ φυσιολογικό ο καθένας να προσέχει, είτε είναι έγκυος είτε όχι…πόσο μάλλον εμείς οι έγκυες που απότι λένε στη διαφήμιση έχουμε 13 φορές μεγαλύτερη πιθανότητα να νοσήσουμε, και 3 φορές μεγαλύτερη πιθανότητα να διασωληνωθούμε(χτύπα ξύλο). Κ εγώ πλέον φοβάμαι, στην τράπεζα πήγα σήμερα και φοβόμουν…δε θα θελα να κολλήσω κ να μου πάρουν το μωρό με καισαρική χτύπα ξύλο..πολλά ακούγονται..καλύτερα να μην το ρισκάρουμε κ να προσέχουμε όσο μπορούμε..αν κ με την 0 πλέον όλοι πιστεύω θα κολλήσουμε.

Επίσης κουράζομαι κ εγώ με τα ψώνια, συνήθως ψωνίζω online, αν θέλω να δω κάτι ή έχω όρεξη για βόλτα πάω από κοντά..αλλά έχω κ το μωρό στο καρότσι κ με κουράζει ακόμα παραπάνω..οπότε προτιμώ διαδικτυακές αγορές😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η MrsD είπε:

Κορίτσια καλή χρονιαααα από Αγγλία!!!😁❤Εύχομαι να είστε όλες πολύ καλά,υγιείς με τα όμορφα νινακια αγκαλιά τον Απριλιο!!!

Με όλο τον πανικό δεν έχω καταφέρει καθόλου να μπω να δω την ομάδα μας και τι γίνεται.. Εμείς κάναμε και τη Β επιπέδου αρχές Δεκεμβρίου και όλα βαίνουν καλώς!! Ο μπέμπης πλέον βαράει κανονικότατα,δεν είναι η υποψία μου,τον καταλαβαίνει και ο μπαμπάς!!🤣 Έχω έρθει πλέον Αγγλία,βέβαια σε λίγες μέρες επανέρχομαι Ελλάδα για 10ημερο διακοπών και παράλληλα για εξετάσεις αίματος,γυναικολόγου και καμπύλη σακχάρου!!Τέλη Φεβρουαρίου μετά θα κατέβω μέχρι τη γέννα!!

Γενικά έχω μπει σε mood προετοιμασίας νομίζω δειλά δειλά,δεν ξέρω αν κι εσείς κάνετε το ίδιο!!Ήδη πήραμε συρταριερα γιατί εδώ δεν έχει ντουλάπες με ράφια και ένα έπιπλο με ραφακια για τα παιχνίδια του...Βρήκα σε καλές τιμές relax απλό (χωρίς κούνημα),γυμναστηριο που το ήθελα ξυλινο και ένα αλογάκι κουνιστο και του τα πήρα!!Εδώ δουλεύει πολύ το second hand και νομίζω πως αξίζει!!😊 Γενικά έχω ήδη διαβάσει και δύο βιβλία μιας και από εμπειρία έχω μηδενική,περνάει η ώρα και ενημερώνομαι κιόλας!!Επίσης νομίζω αποφάσισα να το πάω λίγο μινιμαλ,μην το ζαλίσω με πολλά ερεθίσματα και παιχνίδια εξ αρχής...Βλέπουμε!!

Βρε κορίτσια,θέλω βοήθεια....Αγοράσατε τα πρώτα ρουχαλακια;Πήρα σήμερα κάποια άλλα και πάλι αγχώνομαι.. Θα φτασουν;Δε θα φτασουν;Θα του κανουν; Τα πήρα όλα σε νούμερο 0-3 μηνών αλλά και πάλι...

Σας κουράζω,το ξέρω,αλλά θα σας πω τι πήρα:

6 ολόσωμα με πατουσακια 

14 φορμακια καλοκαιρινα (είπα πως θα φορεθούν μέχρι ιουνιο)

8 φορμακια μακρυμανικα (χωρίς ποδαρακια)

3 ρουχαλάκια για έξοδο (το ένα το πήρα 0-3 και τα δύο 3-6 να είμαι σίγουρη)

Εσείς τι έχετε πάρει και ποσα;;Θα με βοηθούσε η γνώμη σας...

Σας στέλνω σε όλες αγωνιστικούς χαιρετισμούς!!!

Καλή Χρονιάαα!!! Φιλιά στο Λονδίνο μου🤗☺️

Τέλεια μου φαίνονται τα ψώνια σου και τα μεγέθη!! Ίσως έπαιρνα 1-2 μακρυμάνικα με πόδια ακόμη, αλλά θα δεις αν θα χρειαστείς! Θα σου φέρουν κ δώρα ούτως ή άλλως!

Ρουχαλάκια για έξοδο τι εννοείς;; Σετάκια ή φόρμες εξόδου; Φαντάζομαι σετακια, γιατί για φόρμα εξόδου θα ναι ζεστός ο καιρός μάλλον..αν κ ποτέ δε ξέρεις☺️ Βέβαια αν είσαι Λονδίνο θα χρειαστείς σίγουρα, αλλά αν κατάλαβα καλά θα γεννήσεις εδώ;; Κ πότε έχεις ΠΗΤ βασικά;

Πάρε κ καμια ζακετούλα κ μερικές καλτσούλες κ σαλιάρες..κ μερικές πετσετούλες μικρές για γουλιές..εκτός αν περιμένεις να σου φέρουν!☺️

Τέλεια τα επιπλάκια σας!! Μεγεια!! Κ εγώ παιχνίδια πέρσι στον μικρό μου δεν ήθελα να έχει πολλά, για να μη χάσει το νόημα του…σιγά σιγά βέβαια αρχίζει κ γεμίζει😄 αλλά στις αρχές προσπαθούσα να το κοντρολάρω κ να παίρνω πιο πολύ εκπαιδευτικά!

Από ρούχα για τη μικρή έχω:

15 φορμάκια κοντομάνικα για από μέσα(μου τα έδωσε μια φίλη μου αλλιώς δε θα παιρνα τόσα πολλά😄)

4 μακρυμάνικα με πόδια κ περιμένω άλλα 7 από τη φίλη μου σύνολο 11..κ έχω ξεχωρίσει κ 5 του μικρού ουδέτερα για ώρα ανάγκης! Άρα θα ‘χω καμια 15αρια

Έχω πάρει επίσης λίγα ζευγάρια καλτσούλες 

1 ζακετούλα ροζ

3 πάνες αγκαλιάς(έχω κ άλλες από τον μικρό μου)

1 κουβέρτα ροζ βελουτε μεγάλη απαλή μου πήρε η μαμά μου μαζί με ένα κουκλάκι παρηγοριάς σετ

2 σεντόνια για το λίκνο μου πήρε δώρο μια φίλη μου

Σαλιάρες κ πετσετούλες έχω άπειρες..

Επίσης πήρα κάποια σετάκια αλλά μόνο το 1 το πήρα 1-3, τα άλλα δύο τα πήρα 3-6 για καλοκαίρι δηλαδή κ άλλα δύο 6-9 για το φθινόπωρο. Γιατί νεογέννητα φοράνε πιο πολύ φορμάκια!!

Κ θέλω ακόμη 2-3 μπουρνουζάκια κάπες αλλά κ αυτά θα μου τα φέρουν δώρο οπότε δεν παίρνω ακόμη!

Νομίζω καλά είμαστε☺️ Τα πιο ωραία είναι αυτά τα ψώνια, εγώ τρελαίνομαι!!!🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλή Χρονιάαα!!! Φιλιά στο Λονδίνο μου🤗☺️

Τέλεια μου φαίνονται τα ψώνια σου και τα μεγέθη!! Ίσως έπαιρνα 1-2 μακρυμάνικα με πόδια ακόμη, αλλά θα δεις αν θα χρειαστείς! Θα σου φέρουν κ δώρα ούτως ή άλλως!

Ρουχαλάκια για έξοδο τι εννοείς;; Σετάκια ή φόρμες εξόδου; Φαντάζομαι σετακια, γιατί για φόρμα εξόδου θα ναι ζεστός ο καιρός μάλλον..αν κ ποτέ δε ξέρεις☺️ Βέβαια αν είσαι Λονδίνο θα χρειαστείς σίγουρα, αλλά αν κατάλαβα καλά θα γεννήσεις εδώ;; Κ πότε έχεις ΠΗΤ βασικά;

Πάρε κ καμια ζακετούλα κ μερικές καλτσούλες κ σαλιάρες..κ μερικές πετσετούλες μικρές για γουλιές..εκτός αν περιμένεις να σου φέρουν!☺️

Τέλεια τα επιπλάκια σας!! Μεγεια!! Κ εγώ παιχνίδια πέρσι στον μικρό μου δεν ήθελα να έχει πολλά, για να μη χάσει το νόημα του…σιγά σιγά βέβαια αρχίζει κ γεμίζει😄 αλλά στις αρχές προσπαθούσα να το κοντρολάρω κ να παίρνω πιο πολύ εκπαιδευτικά!

Από ρούχα για τη μικρή έχω:

15 φορμάκια κοντομάνικα για από μέσα(μου τα έδωσε μια φίλη μου αλλιώς δε θα παιρνα τόσα πολλά😄)

4 μακρυμάνικα με πόδια κ περιμένω άλλα 7 από τη φίλη μου σύνολο 11..κ έχω ξεχωρίσει κ 5 του μικρού ουδέτερα για ώρα ανάγκης! Άρα θα ‘χω καμια 15αρια

Έχω πάρει επίσης λίγα ζευγάρια καλτσούλες 

1 ζακετούλα ροζ

3 πάνες αγκαλιάς(έχω κ άλλες από τον μικρό μου)

1 κουβέρτα ροζ βελουτε μεγάλη απαλή μου πήρε η μαμά μου μαζί με ένα κουκλάκι παρηγοριάς σετ

2 σεντόνια για το λίκνο μου πήρε δώρο μια φίλη μου

Σαλιάρες κ πετσετούλες έχω άπειρες..

Επίσης πήρα κάποια σετάκια αλλά μόνο το 1 το πήρα 1-3, τα άλλα δύο τα πήρα 3-6 για καλοκαίρι δηλαδή κ άλλα δύο 6-9 για το φθινόπωρο. Γιατί νεογέννητα φοράνε πιο πολύ φορμάκια!!

Κ θέλω ακόμη 2-3 μπουρνουζάκια κάπες αλλά κ αυτά θα μου τα φέρουν δώρο οπότε δεν παίρνω ακόμη!

Νομίζω καλά είμαστε☺️ Τα πιο ωραία είναι αυτά τα ψώνια, εγώ τρελαίνομαι!!!🥰❤️

Καλησπέρα ξανά από εμένα!!Μένουμε λίγο πιο έξω από Λονδίνο,ζω την εξοχή που δεν έχω ζήσει Ελλάδα!!😊

Λοιπόν,με ποδαρακια δεν πήρα αλλα γιατί στην Αθήνα μας πήρε η μία γιαγιά ήδη λιγα σετ με όλα (μακρυμανικο με ποδαρακια,κοντομάνικο με κουμπάκια από κάτω και παντελονακι) για το καλό! Οπότε μανι μάνι έχω φτάσει στα 6 δικά μου και 4 από εκεί 10 στο σύνολο!Πιστεύω θα τη βγάλουμε!!Αν δω ζόρι θα πάει ο μπαμπάς να μας πάρει πριν έρθουμε πίσω!!

Ρουχαλακια για έξοδο πήρα σετακια (βρήκα σαν σαλοπετα ένα δηλαδή και άλλο ενα σε νούμερο 3-6, συν ένα σετ σαν φόρμα με ζακετουλα-για να έχουμε και μια ζακέτα μέσα σε όλα!- και αυτό 3-6).Ίσως πάρω ακόμα δύο για 0-3 αν και υπολογίζω να του φοράω και τα μακρυμανικα φορμακια με παντελονακι  πχ αν βγαίνουμε βόλτες η και κάποια από αυτά με τα ποδαρακια μέσα!Είπαμε να πάρουμε δοκιμαστικά 1 για 0-3 και 2 για 3-6 μήπως μας βολέψει πχ να γυρίζουμε λίγο μανίκια και ποδαρακια και τα κρατήσουμε λίγο παραπάνω 😊

Από καλτσακια πήρα 4 σετ εδώ και έχω αλλα 4 στην Αθήνα μέχρι 3 μηνών,οπότε θεωρώ είμαι εντάξει!!

Σαλιαρες δεν ξέρω πόσες θα χρειαστούμε τον πρώτο καιρό,οπότε πήρα δοκιμαστικά 3 και θα πάρω και πετσετακια για τις γουλιτσες!! Α και σαν δώρο στο δέντρο του είχαμε 2 Μουσελινες μεγαλες(δεν ξέρω πως θα μας βολέψουν αυτές,βρήκα σετ με δύο και πήρα να τις δω!)

Πανες αγκαλιάς μου έφτιαξε η γιαγιά μου 4 και θα έχω!! 

Από κουβέρτες θα έχω μια δική μου βρεφικη(τη φύλαγε η μαμά μου),μια ήδη μας πήραν,μια πολύ λεπτή πήρα εγώ εδώ μιας και θα είναι άνοιξη και να την έχουμε για καλοκαιράκι συν άλλη μια που του πήρα εγώ σαν πρώτο δώρο μετά την αυχενική χειροποίητη πλεκτή!!

Κούνια ακόμα δεν έχουμε πάρει,έχουμε καταλήξει αλλά είπα στον άντρα μου να τη στήσει όταν εγώ κατέβω για τη γέννα (ξέρω,προκαταληψεις)..

Ουσιαστικά θα γεννήσω Ελλάδα,έχω ΠΗΤ19 Απριλίου αλλά ο γιατρός μου μου είπε να είμαι ήδη κάτω από τέλη Φεβρουαρίου (οπότε και έχω doppler) σε περίπτωση που συμβεί κάτι αλλά και για παρακολούθηση! Όπως καταλαβαίνεις οπότε,στην Αθήνα θα πάρω ορισμενα δεύτερα πράγματα να υπάρχουν πχ κουνια! Οπότε σεντόνια για εκεί θα τα πάρω από κάτω!!

Ουσιαστικά μου λείπουν νομίζω τα σετακια της κούνιας κυρίως και πετσετουλες για γουλιτσες τις οποίες πάλι θα πάρω από Ελλάδα (να χαρεί και η μάνα μου ότι θα ψωνίσουμε) και απλά μετά θα τις φέρω πάνω με τον μπέμπη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Κάνε μια έρευνα σε sites με ρούχα για να πας στοχευμένα να μην καθυστερήσεις πολύ στα μαγαζιά. Εγώ πάντως κουράζομαι υπερβολικά όταν πάω για ψώνια κ μετά την 1η ώρα βγαίνω off. Ψώνισα πριν τις γιορτές κάνα 2 φορέματα εντελώς καθημερινά,ένα εγκυμοσύνης κ ένα που θα το φοραω κ μετά κ παλτό που δε με κούμπωνε κανένα από αυτά που είχα. Τώρα δε με βλέπω να ψωνίζω άλλο μόνο για τα μωρά που κ αυτό μπορεί κ να το κάνω κ ιντερνετικά,βλέποντας κ κάνοντας. Μια λύση επίσης είναι αν μπορείς να βρεις μια μοδίστρα να σου ράψει κάτι. Εγώ το νυφικό μου το έραψα κ μου βγήκε πολύ φθηνότερα από το να νοίκιαζα ένα. Βέβαια ήταν κοντό φόρεμα σε άλφα γραμμή,με μακριά μανίκια, εντελώς απλό,μόνο είχε δαντέλα διαφανεία από πάνω ως κάτω. Αλλα νομίζω ότι αν προλαβαίνεις είναι μια καλή λύση να ράψεις κάτι,γιατί θα είναι ακριβώς στα μέτρα σου κ στην κοιλίτσα κ στον υπόλοιπο σωματότυπο. Απλώς χαζεψε σχέδια από το pinterest για να ξέρεις τι θέλεις στο περίπου. Καλά η μη ενσυναίσθηση των ανθρώπων κ μένα με τρελαίνει. Οκ ο καθένας να προστατεύει τον εαυτό του όσο πολύ ή όσο λίγο θεωρεί αλλά να επεμβαίνουν κιόλας γιατί; Αν κολλήσω εγώ από κάποιον  που δεν προσέχει κ αυτος το περάσει στο πόδι κ εγώ νοσηλευτώ ποιανού είναι η ευθύνη δική μου ή δική του που πηγα σπίτι του ας πούμε; Προφανώς κ είναι δική μου κ προφανώς αυτός  που έλεγε μη φοβάσαι,δεν είναι κάτι,όλοι θα κολλήσουμε θα λέει κρίμα μωρέ η κοπέλα,τι έπαθε δεν προσέχε όμως ήταν κ έγκυος..κ να η ουρά απέξω,για αυτό σου λέω ενσυναίσθηση 0. 

Αυτό θα να κάνω θα ψάξω να βρωμάει κάτι να μου αρέσει και μετά θα πάω στοχευμένα... Ρε συ δεν θέλω κάτι πολύ καλό γιατί το κάνουμε μόνο για το τυπικό της υπόθεσης. Τον Σεπτέμβρη με το καλό θα κάνουμε γάμο-βαφτιση. Οπότε τώρα θέλω κάτι απλό... 

Πόσο δίκιο έχεις σε αυτού που λες. Την ουρά απ' έξω και ενσυναίσθηση μηδέν. Μόνο ο εαυτουλης τους τους νοιάζει. Και μετά γινόμαστε εμείς οι κακίες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η MrsD είπε:

@Dreamer1 εγώ έχω το ίδιο θέμα! Είμαι εγώ με ρεζους αρνητικό και ο μπαμπάς με θετικό!Εμένα με έβαλε να κάνω μια εμμεση coombs πριν φύγω για εξω για να δει αν είχα αρχίσει να κάνω αντισώματα.. Τελικά η εξέταση βγήκε αρνητική (ίσως παίζει ρόλο ότι ο μπαμπάς προέρχεται από μίξη θετικού και αρνητικού και "τσίμπησε" το αρνητικό το μωράκι οπότε θα έχει αρνητικό ρεζους;μπορεί!).Μου είπε βέβαια πως την ένεση δεν θα την γλιτώσω,θα γίνει για ασφάλεια για επόμενα νινακια!!Γιατί όντως στο πρώτο δεν έχεις πρόβλημα καθόλου,αλλά σε δεύτερο νινί ο οργανισμός "ενεργοποιει" τα αντισώματα αυτά κατά του θετικού ρεζους και επιτίθενται στο νινακι!Κρίμα είναι λοιπόν...Βέβαια δεν μου έχει αναφέρει κάτι για δεύτερη ένεση,αλλά 18 του μήνα που έχω ραντεβού μπορώ να τον ρωτήσω εάν θέλεις!!

Και εγω την έκανα την coombs και μένα αρνιτικη είναι. Αλλά από αυτα που διάβασα δεν θέλουμε να βγει θετική γιατί τότε σημαίνει ότι έχουμε αναπτύξει ήδη αντισώματα. Εμάς ο μπαμπάς μας είναι από δύο θετικούς γονείς και εγώ επίσης είμαι από δύο θετικούς γονείς 😂... Κάνε μια ερώτηση αν θες αλλά έχει να κάνει με το πρωτόκολλο που ακολουθεί κάθε γυναικολόγος. Έχω δει ότι κάποιοι συστήνουν δύο, κάποιοι μια και κάποιοι καμία 😲! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...