Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Άντε ρε συ αυτό το είδε στον απλό υπέρηχο ή έκανες κάποια άλλη εξέταση; 

Πήρες πολλά κιλακια; Θα ακολουθήσεις κάποια διατροφή;

Εμένα πάντως με βοήθησε η γυμναστική στο να ελέγξω τα κιλά μου, σταμάτησα να τρώω πατάτες και μακαρόνια. Αντί για πατάτες βράζω λίγα καρότα και κολοκυθάκια και ζυμαρικά τρώω μόνο ολικής. Επίσης τρώω μέχρι τις οχτώ το απόγευμα μετά αν πεινάσω τρώω μόνο λαχανικά. 

 

 

Ναι από απλό υπέρηχο τα είδε όλα ..είναι πολύ καλή γιατρός ..δεν είπε κάτι καλό γενικά ..αλλά το τσιγάρο και να το είχα κόψει μαχαίρι πάλι θα υπήρχε αυτό .. οπότε κομμένο ..

Όσο αναφορά το φαγητό ☺️ ήμουν 62 και τωρα 73 αλλά τρωω και τώρα λίγο θα μαζευτω αν και δεν μου φαίνονται ..

Είπε ότι γενικά μια γυναίκα μπορεί να πάρει και 20-30 κιλά ..αλλά μου είπε μετά θα είμαστε με την ψυχή στο στόμα γιατί μπορεί να αναβάσεις πίεση ..δεν ανεβάζουν όλες ...

Η γυμναστική καλή είναι αλλά από ότι μου είπε το καλύτερο είναι το περπάτημα βοηθάει πολύ και στη καρδιά και όλα ..

Με έδωσε και σίδηρο και μαγνήσιο ..

Αυτά από μένα 😄 

Θα δείξω φωτό για να δεις ότι δεν μου φαίνονται τα κιλά 😂😂😂😂

IMG_20211102_143525.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

ελα ρε κοριτσι μου!!! το ζαχαρο γιατι;;; ηταν αυξημενο στις προηγουμενες;;;

Καλησπέρα όχι πάντα ήταν στο όριο το ζάχαρο ...οπότε κάθε φορά το κοιτάω ..αν δεν σας το βάζει σαν εξετάση ..να το πείτε και εσείς να σας το βάζει ..και εγώ ιδέα δεν είχα ..γλυκοζιομενη αιμοσφαιρίνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Ναι από απλό υπέρηχο τα είδε όλα ..είναι πολύ καλή γιατρός ..δεν είπε κάτι καλό γενικά ..αλλά το τσιγάρο και να το είχα κόψει μαχαίρι πάλι θα υπήρχε αυτό .. οπότε κομμένο ..

Όσο αναφορά το φαγητό ☺️ ήμουν 62 και τωρα 73 αλλά τρωω και τώρα λίγο θα μαζευτω αν και δεν μου φαίνονται ..

Είπε ότι γενικά μια γυναίκα μπορεί να πάρει και 20-30 κιλά ..αλλά μου είπε μετά θα είμαστε με την ψυχή στο στόμα γιατί μπορεί να αναβάσεις πίεση ..δεν ανεβάζουν όλες ...

Η γυμναστική καλή είναι αλλά από ότι μου είπε το καλύτερο είναι το περπάτημα βοηθάει πολύ και στη καρδιά και όλα ..

Με έδωσε και σίδηρο και μαγνήσιο ..

Αυτά από μένα 😄 

Θα δείξω φωτό για να δεις ότι δεν μου φαίνονται τα κιλά 😂😂😂😂

IMG_20211102_143525.jpg

Τι ωραία κοιλίτσα είναι αυτή... 

Εγώ ξεκίνησα 81 και είμαι στα 87 τώρα βέβαια η καρδούλα μου το ξέρει... Πεινάω συνέχεια!!! 🤣🤣🤣

Το περπάτημα το βαριέμαι δεν έχω και παρέα οπότε κάνω γυμναστική.

Για το μαγνήσιο μου είπε ότι δεν χρειάζεται να πάρω. Γενικά λέει ότι το δίνει μόνο αν έχει κράμπες και πόνους η γυναίκα. Εγώ δεν έχω οπότε δεν πήρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα όχι πάντα ήταν στο όριο το ζάχαρο ...οπότε κάθε φορά το κοιτάω ..αν δεν σας το βάζει σαν εξετάση ..να το πείτε και εσείς να σας το βάζει ..και εγώ ιδέα δεν είχα ..γλυκοζιομενη αιμοσφαιρίνη

Αν είναι στο όριο πρέπει να το ελέγχεις όντως. Εμένα που πάντα είναι κάτω από 80 αυτή την φορά μου είπε δεν χρειάζεται να το ελέγξω θα κάνω κατευθείαν τον άλλο μήνα την καμπύλη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Παίρνω κάθε μέρα και κάποιες και δύο φορές την ημέρα. Πίνω και φυσικό. Τρώω και κόκκινο κρέας 2 φορές την εβδομάδα και λαχανικά και ξηρούς καρπούς και όσπρια γενικά έχω ένα πλήρες διαιτολόγιο και για αυτό άρχισα να αγχώνομαι. Τώρα περιμένω να πέρασει λίγο η ώρα να πάρω την γιατρό να δω τι θα μου πει. Ξεκίνησα τη εγκυμοσύνη με 42 και τώρα έχω 33. Και δεν τρώω γαλακτοκομικά μαζί με τις τροφές αυτές. 

Κορίτσι μου δεν το βλέπω τόσο άσχημο το 33! Όταν είχα 33 εγώ μου είχε πει να παίρνω σίδηρο απλά μέρα παρά μέρα, δηλαδή ούτε καν κάθε μέρα, και δεν είχε ανησυχήσει…

Σίγουρα είναι μεγάλη διαφορά από το 42 που είχες, αλλά σκέψου ότι το μωράκι τώρα από μας τρέφεται και ο αιματοκρίτης πάντα πέφτει στην εγκυμοσύνη..επίσης τα όρια στην εγκυμοσύνη είναι άλλα!

Προσπάθησε να αφήνεις 2-3 ώρες αφού πάρεις το σίδηρο κι μετά να τρως γαλακτοκομικά. Να το πίνεις πρωί με άδειο στομάχι και πίνε και ένα φυσικό χυμό μετά για να απορροφηθεί καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσακι εχω εγω οποτε αν εχει καμια ιδεα για κοριτσακι ευχαριστως!!! σ ευχαριστω πολυ!!!
αχαχαχχαχ ειδες καπως περναει η ωρα και με τις δουλειες!!!  εντωμεταξυ μια βασικη ασχολια ειναι ο υπνος!!!!που δεν την κανουμε!!
δεν ξερω για εσας αλλα εγω ξυπναω πρωι αλλα και μες στη νυχτα ...... και μετααα ολοι μου λενε δε θα κοιμομαστε!!!! χαχαχχαχ

Αχαχχαχαχα και γω το πρώτο τρίμηνο κοιμόμουν φουλ! Τώρα πλέον ούτε καν.. Θα κοιμηθώ βέβαια παραπάνω απ ότι πριν μείνω έγκυος! Παλιά με κάλυπτε το 7ωρο τώρα κάπου στο 8ωρο....

Θελω πολυ να κάνω δουλειές! Αλλα δυστυχώς λόγω της αποκόλλησης π έχω δεν μπορώ.. Τώρα ήρθα στη γιατρό, αχ πόσο εύχομαι να είναι όλα καλά! 

Θα ρωτήσω τη μαμά μου και θα σου πω!!! Όλο και τπτ φώτο θα έχει αποθηκευμένα στο κιν της! Θα σου στείλω! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσι μου!!!! με γεια το καθισματακι σας!!!! καλα κανατε και το πηρατε!! πφφ ποσο αλλο να φοβομαστε μη στραβωσει κατι ...κι εγω εχω βαρεθει!!! χαχαχαχ θελω να της αγοραααασω ο,τι βλεπω!!! 🤣

Ευχαριστούμε πολύ!!! Με το καλό όλες να ξεκινήσουμε τις αγορές σιγά σιγά. 

Νομίζω ότι αυτός ο φόβος θα φύγει όταν, πρώτα ο Θεός, τα πάρουμε αγκαλιά. Βέβαια, μετά θα ξεκινήσουν άλλοι φόβοι και κάπως έτσι θα πάει... 😂 Είναι που παιδευτηκαμε και χρόνια με εξωσωματικες, απογοητευτηκαμε, είναι και πολλά που μπορούν να συμβούν, είναι όλα μαζί. Φαντάσου ότι μόλις το σαββατοκύριακο που μας πέρασε εγώ το είπα στους συγγενείς μου. Ο συζυγος το είχε πει στους δικούς του με την αυχενικη, εγώ δεν το έπαιρνα απόφαση. Αφού με το ζόρι σχεδόν με έπεισε να πάρω τηλέφωνο, μου λέει είσαι ικανή να γεννήσεις και μετά να το πεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Kanelaa είπε:

Αχαχχαχαχα και γω το πρώτο τρίμηνο κοιμόμουν φουλ! Τώρα πλέον ούτε καν.. Θα κοιμηθώ βέβαια παραπάνω απ ότι πριν μείνω έγκυος! Παλιά με κάλυπτε το 7ωρο τώρα κάπου στο 8ωρο....

Θελω πολυ να κάνω δουλειές! Αλλα δυστυχώς λόγω της αποκόλλησης π έχω δεν μπορώ.. Τώρα ήρθα στη γιατρό, αχ πόσο εύχομαι να είναι όλα καλά! 

Θα ρωτήσω τη μαμά μου και θα σου πω!!! Όλο και τπτ φώτο θα έχει αποθηκευμένα στο κιν της! Θα σου στείλω! ❤️

 

στις πριν 22 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Κορίτσια καλημέρα  

ΘΕΜΑ ΤΣΙΓΆΡΟ 

Πήγα σημερα στη γιατρό μου ..το μωρό μου είναι πολύ καλά...προχωράμε καλά ..

Με ρώτησε αν κάπνιζα πριν την εγκυμοσύνη και την είπα σαν τρελή και μου είπε έχω σημάδια ότι γερνάει ο πλακούντας και για να το αποφύγουμε κομμένο εντελώς ..επίσης μου είπε για τα κιλά...πρέπει να το ράψω το στόμα μου 😂 έχω βγάλει και σπυράκια στο στήθος είναι ορμονικα .

Επίσης μας είπε από την μύτη και κάτω στο πηγούνι μοιάζει στον μπαμπά της ...

Αλλά τόνιζε όλη την ώρα ότι όλα πάνε καλά ..αλλά το τσιγάρο κομμένο ...και το στόμα ράψιμο ..τώρα πάλι το ζάχαρο θα κοιτάξουμε ..και θα ξανά κάνω θεραπεία για μυκητιάση ...

Τα λέω όλα αυτά για το τσιγάρο γιατί από ότι κατάλαβα και μαχαίρι να το είχα κόψει πάλι θα συνέβαινε αυτό γιατ

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?? Εγώ πήγα χθες επιτέλους στο γιατρό και όλα είναι τέλεια!!! Το μωράκι μας είναι μια Χαρούλα δόξα το Θεό.. ο μόνος μου προβληματισμός είναι, πως ενώ η αυχενική μου βγήκε τέλεια, ο γιατρός μου με ρώτησε αν θέλω να κάνω την nipt. ( Μη επεμβατική εξέταση αίματος, Αντί της αμνιοπαρακέντησης και με 100% σίγουρα αποτελέσματα χρωμοσωμικων ανωμαλιών) μου είπε δεν είναι απαραίτητο, αλλά μου το προτείνει λόγω ηλικίας.. μόνο που είναι αρκετά ακριβή.. εσείς τι θα κάνατε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Τι κάνετε;  

Μίλησα με την γιατρό για το σίδηρο και μου είπε ότι η πραγματική τιμή του σιδήρου φαίνεται ναπο την αιμοσφαιρίνη... Οπότε είναι πιο πάνω όχι πολύ αλλά είναι καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Τι κάνετε;  

Μίλησα με την γιατρό για το σίδηρο και μου είπε ότι η πραγματική τιμή του σιδήρου φαίνεται ναπο την αιμοσφαιρίνη... Οπότε είναι πιο πάνω όχι πολύ αλλά είναι καλύτερα!!!

Σου έχει δώσει σίδηρο?? Εγώ σήμερα ξεκινάω ασβέστιο και σίδηρο και σε ένα μήνα θα ξανακάνω εξετασεις..  έχεις ζαλάδες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?? Εγώ πήγα χθες επιτέλους στο γιατρό και όλα είναι τέλεια!!! Το μωράκι μας είναι μια Χαρούλα δόξα το Θεό.. ο μόνος μου προβληματισμός είναι, πως ενώ η αυχενική μου βγήκε τέλεια, ο γιατρός μου με ρώτησε αν θέλω να κάνω την nipt. ( Μη επεμβατική εξέταση αίματος, Αντί της αμνιοπαρακέντησης και με 100% σίγουρα αποτελέσματα χρωμοσωμικων ανωμαλιών) μου είπε δεν είναι απαραίτητο, αλλά μου το προτείνει λόγω ηλικίας.. μόνο που είναι αρκετά ακριβή.. εσείς τι θα κάνατε??

Καλημέραααα!!! 

Δεν ξέρω νομίζω δεν θα την έκανα εγώ, από την στιγμή που η αυχενική θα ήταν καλή και δεν θα άφηνε περιθώρια προβληματισμού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Σου έχει δώσει σίδηρο?? Εγώ σήμερα ξεκινάω ασβέστιο και σίδηρο και σε ένα μήνα θα ξανακάνω εξετασεις..  έχεις ζαλάδες? 

Ναι παίρνω σίδηρο εδώ και ένα μήνα και ασβέστιο!!! Όχι ούτε ζαλάδες έχω ούτε κόπωση τίποτα αν δεν έκανα τις εξετάσεις δεν θα είχα ιδέα.

Όπως είπαν και τα κορίτσια εχθές το βράδυ είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέραααα!!! 

Δεν ξέρω νομίζω δεν θα την έκανα εγώ, από την στιγμή που η αυχενική θα ήταν καλή και δεν θα άφηνε περιθώρια προβληματισμού. 

Και εγώ αυτό σκευτομαι, από την άλλη είμαι 36 και με προβληματίζει πολύ.. βέβαια από ότι διαβάζω την κάνουν όταν η αυχενική δεν βγαίνει τόσο καλή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι παίρνω σίδηρο εδώ και ένα μήνα και ασβέστιο!!! Όχι ούτε ζαλάδες έχω ούτε κόπωση τίποτα αν δεν έκανα τις εξετάσεις δεν θα είχα ιδέα.

Όπως είπαν και τα κορίτσια εχθές το βράδυ είναι φυσιολογικό στην εγκυμοσύνη.

 

Ε ναι, είναι φυσιολογικό!! Λειτουργούμε πια για 2 οργανισμούς!! Τι καλαααα!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Ναι από απλό υπέρηχο τα είδε όλα ..είναι πολύ καλή γιατρός ..δεν είπε κάτι καλό γενικά ..αλλά το τσιγάρο και να το είχα κόψει μαχαίρι πάλι θα υπήρχε αυτό .. οπότε κομμένο ..

Όσο αναφορά το φαγητό ☺️ ήμουν 62 και τωρα 73 αλλά τρωω και τώρα λίγο θα μαζευτω αν και δεν μου φαίνονται ..

Είπε ότι γενικά μια γυναίκα μπορεί να πάρει και 20-30 κιλά ..αλλά μου είπε μετά θα είμαστε με την ψυχή στο στόμα γιατί μπορεί να αναβάσεις πίεση ..δεν ανεβάζουν όλες ...

Η γυμναστική καλή είναι αλλά από ότι μου είπε το καλύτερο είναι το περπάτημα βοηθάει πολύ και στη καρδιά και όλα ..

Με έδωσε και σίδηρο και μαγνήσιο ..

Αυτά από μένα 😄 

Θα δείξω φωτό για να δεις ότι δεν μου φαίνονται τα κιλά 😂😂😂😂

IMG_20211102_143525.jpg

Καλε που είναι τα κιλά;;; Χαχαχαχ μια.πιθαμη πρέπει να ήσουν πριν δηλαδή!!!!! Τι ωραία κοιλίτσα!!!!

στις πριν 19 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα όχι πάντα ήταν στο όριο το ζάχαρο ...οπότε κάθε φορά το κοιτάω ..αν δεν σας το βάζει σαν εξετάση ..να το πείτε και εσείς να σας το βάζει ..και εγώ ιδέα δεν είχα ..γλυκοζιομενη αιμοσφαιρίνη

Ζάχαρο μου βάζει κάθε μήνα...είναι καλό το δικό μου....ωραία ολικής ζυμαρικά και όχι τόσα γλυκάκι κορίτσι μου!!! Πφφ αμάν να μη χαρούμε λίγο το φαι 😂🤣😂🤣

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?? Εγώ πήγα χθες επιτέλους στο γιατρό και όλα είναι τέλεια!!! Το μωράκι μας είναι μια Χαρούλα δόξα το Θεό.. ο μόνος μου προβληματισμός είναι, πως ενώ η αυχενική μου βγήκε τέλεια, ο γιατρός μου με ρώτησε αν θέλω να κάνω την nipt. ( Μη επεμβατική εξέταση αίματος, Αντί της αμνιοπαρακέντησης και με 100% σίγουρα αποτελέσματα χρωμοσωμικων ανωμαλιών) μου είπε δεν είναι απαραίτητο, αλλά μου το προτείνει λόγω ηλικίας.. μόνο που είναι αρκετά ακριβή.. εσείς τι θα κάνατε??

Μπράβο καρδούλα μου!!! Τι καλά!!!! Για nipt άλλη μια κοπέλα έκανε εδώ ...δεν έχω εικόνα τι είναι...αλλά το εξήγησε...δεν ξέρω νομίζω η κανέλα ;;;; Αλλά δεν είμαι και σίγουρη! Καταλαβαίνω το θέμα της ηλικίας...αλλά ρε κορίτσι μου δεν ξέρω...αφού όλα είναι καλά .... 🤔🤔🤔

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Τι κάνετε;  

Μίλησα με την γιατρό για το σίδηρο και μου είπε ότι η πραγματική τιμή του σιδήρου φαίνεται ναπο την αιμοσφαιρίνη... Οπότε είναι πιο πάνω όχι πολύ αλλά είναι καλύτερα!!!

Έλα βρε αγαπάκι τέλεια!!!! Ωραία να μην ανησυχούμε...πάντως το μωράκι ρουφάει πολύ...είναι λογικό να πέφτει ο αιματοκρίτης μας!! 💗💗💗

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Σου έχει δώσει σίδηρο?? Εγώ σήμερα ξεκινάω ασβέστιο και σίδηρο και σε ένα μήνα θα ξανακάνω εξετασεις..  έχεις ζαλάδες? 

Κορίτσια εμένα ασβέστιο κανείς δεν μου έδωσε ούτε ο γιατρός ο καινούριος ούτε η γιατρός που είχα...μάλλον θα είναι καλή εξέταση...το μόνο που με ρώτησε ο γιατρός εάν τρώω γαλακτοκομικά... εντωμεταξυ εγώ Φούλ γαλακτοκομικά όλη μέρα....οπότε μάλλον δεν χρειάζομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?? Εγώ πήγα χθες επιτέλους στο γιατρό και όλα είναι τέλεια!!! Το μωράκι μας είναι μια Χαρούλα δόξα το Θεό.. ο μόνος μου προβληματισμός είναι, πως ενώ η αυχενική μου βγήκε τέλεια, ο γιατρός μου με ρώτησε αν θέλω να κάνω την nipt. ( Μη επεμβατική εξέταση αίματος, Αντί της αμνιοπαρακέντησης και με 100% σίγουρα αποτελέσματα χρωμοσωμικων ανωμαλιών) μου είπε δεν είναι απαραίτητο, αλλά μου το προτείνει λόγω ηλικίας.. μόνο που είναι αρκετά ακριβή.. εσείς τι θα κάνατε??

Καλησπέρα πόσο χρόνο είσαι αν επιτρέπεται ??? 

Εγώ είμαι 24 και λόγω κακού πάπει έκανα τροφοβλάστη αλλά μου το είπαν τρεις γιατροι...γιατί είχα ένα κακό αποτέλεσμα δόξα το θεό όλα καλά..

Αλλά αν εσένα είναι κάτι που σε ανχωνει να το κάνεις...

Αλλά και οι γιατροί να ξες άγιοι δεν είναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα πόσο χρόνο είσαι αν επιτρέπεται ??? 

Εγώ είμαι 24 και λόγω κακού πάπει έκανα τροφοβλάστη αλλά μου το είπαν τρεις γιατροι...γιατί είχα ένα κακό αποτέλεσμα δόξα το θεό όλα καλά..

Αλλά αν εσένα είναι κάτι που σε ανχωνει να το κάνεις...

Αλλά και οι γιατροί να ξες άγιοι δεν είναι

Εγώ είμαι 36 και έχω και ιστορικό χρωμοσωμικων αποβολών.. δεν με πίεσε, μου είπε η αυχενική πιο τέλεια δεν πάει, αλλά στην ηλικία σου ότι πιο πολύ κάνουμε, τόσο καλύτερο είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κουνελακι36 πόσο εβδομάδων είσαι τώρα; Αν είναι μετά να αγχώνεσαι, γιατί δεν την έκανες να την κάνεις! Ο γιατρός σου σου το πρότεινε ή ο εμβρυολογος που έκανες την αυχενική; Αν είναι μόνο η ηλικία ο λόγος δεν θα έδινα σημασία. 

@Διόνημου επειδή εγω τρώω μόνο τυρί από γαλακτοκομικά μου είπε να παίρνω και 3-4 μέρες ασβέστιο! Αν εσύ τρως είσαι καλυμμένη για αυτό δεν σου έγραψε μάλλον. Είναι όπως εμένα δεν μου είπε για μαγνήσιο που κάποιες κοπέλες παίρνουν.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?? Εγώ πήγα χθες επιτέλους στο γιατρό και όλα είναι τέλεια!!! Το μωράκι μας είναι μια Χαρούλα δόξα το Θεό.. ο μόνος μου προβληματισμός είναι, πως ενώ η αυχενική μου βγήκε τέλεια, ο γιατρός μου με ρώτησε αν θέλω να κάνω την nipt. ( Μη επεμβατική εξέταση αίματος, Αντί της αμνιοπαρακέντησης και με 100% σίγουρα αποτελέσματα χρωμοσωμικων ανωμαλιών) μου είπε δεν είναι απαραίτητο, αλλά μου το προτείνει λόγω ηλικίας.. μόνο που είναι αρκετά ακριβή.. εσείς τι θα κάνατε??

Καλημέρα!!!! Χαίρομαι που όλα είναι τέλειααα!! Για μένα καντο (αν σε παίρνει οικονομικά) μόνο για να σου φύγει απ το μυαλό!! Είναι πολύ θετικό πως η αυχενική σου είναι σούπερ, εγώ την άλλη εξέταση θα την έκανα μόνο και μόνο για να ειμαι εγώ σίγουρη εάν και εφόσον οικονομικά μπορούσα βέβαια γιατί μια οι γιατροί μια το ένα μια το άλλο κακά τα ψέμματα τώρα είναι μια δύσκολη περίοδος.. Πάντως η γιατρός αν έβλεπε κάτι θα το έλεγε οπότε μην σε προβληματίζει κάτι αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

@Κουνελακι36 πόσο εβδομάδων είσαι τώρα; Αν είναι μετά να αγχώνεσαι, γιατί δεν την έκανες να την κάνεις! Ο γιατρός σου σου το πρότεινε ή ο εμβρυολογος που έκανες την αυχενική; Αν είναι μόνο η ηλικία ο λόγος δεν θα έδινα σημασία. 

@Διόνημου επειδή εγω τρώω μόνο τυρί από γαλακτοκομικά μου είπε να παίρνω και 3-4 μέρες ασβέστιο! Αν εσύ τρως είσαι καλυμμένη για αυτό δεν σου έγραψε μάλλον. Είναι όπως εμένα δεν μου είπε για μαγνήσιο που κάποιες κοπέλες παίρνουν.

 

Είμαι 18 εβδομάδων.. ο γιατρός μου μου το πρότεινε, και καθαρά λόγω ηλικιας,μονο.. οι τιμές τις αυχενικής είναι τέλειες μου είπε.. σκευτομαι να την κάνω.. επίσης κορίτσια έκλεισα αυτό και για το εμβόλιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Καλημέρα!!!! Χαίρομαι που όλα είναι τέλειααα!! Για μένα καντο (αν σε παίρνει οικονομικά) μόνο για να σου φύγει απ το μυαλό!! Είναι πολύ θετικό πως η αυχενική σου είναι σούπερ, εγώ την άλλη εξέταση θα την έκανα μόνο και μόνο για να ειμαι εγώ σίγουρη εάν και εφόσον οικονομικά μπορούσα βέβαια γιατί μια οι γιατροί μια το ένα μια το άλλο κακά τα ψέμματα τώρα είναι μια δύσκολη περίοδος.. Πάντως η γιατρός αν έβλεπε κάτι θα το έλεγε οπότε μην σε προβληματίζει κάτι αλλο

Ναι, ο γιατρός μου είπε αν με ρωτάς, εγώ πιστεύω ότι το μωρό είναι μια χαρά, αλλά οφείλω να σου πω, ότι λόγω ηλικίας υπάρχει αυτή η εξέταση για να είμαστε 100% σίγουροι. Από εκεί και πέρα, ότι θέλεις εσύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Είμαι 18 εβδομάδων.. ο γιατρός μου μου το πρότεινε, και καθαρά λόγω ηλικιας,μονο.. οι τιμές τις αυχενικής είναι τέλειες μου είπε.. σκευτομαι να την κάνω.. επίσης κορίτσια έκλεισα αυτό και για το εμβόλιο..

Να την κάνεις κορίτσι μου να μην το σκέφτεσαι και να μην το έχεις και άγχος και να είσαι και απόλυτα σίγουρη ότι είναι το μπεμπακι σου υγιέστατο....

Έκλεισες εεε; Αχ δεν ξέρω γαμωτο τι να κάνω με αυτό το θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Να την κάνεις κορίτσι μου να μην το σκέφτεσαι και να μην το έχεις και άγχος και να είσαι και απόλυτα σίγουρη ότι είναι το μπεμπακι σου υγιέστατο....

Έκλεισες εεε; Αχ δεν ξέρω γαμωτο τι να κάνω με αυτό το

Το σκευτομουν όλον αυτόν τον καιρό και αποφάσισα να μην πάρω τέτοια απόφαση, από το κεφάλι μου.. θα κάνω αυτό που που είπε ο γιατρός.. γιατί αν (μακρυά από μας) κολλήσω μετά θα κατηγορώ εμένα.. επίσης διαβάσω και σε κάποιες ομαδικές στο ,fb πως πολλές εγκυουλες πια, το έκαναν και το μωράκι τους είναι μια χαρά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Το σκευτομουν όλον αυτόν τον καιρό και αποφάσισα να μην πάρω τέτοια απόφαση, από το κεφάλι μου.. θα κάνω αυτό που που είπε ο γιατρός.. γιατί αν (μακρυά από μας) κολλήσω μετά θα κατηγορώ εμένα.. επίσης διαβάσω και σε κάποιες ομαδικές στο ,fb πως πολλές εγκυουλες πια, το έκαναν και το μωράκι τους είναι μια χαρά..

Την άλλη Τρίτη έχω την β'επιπέδου μετά μάλλον θα κλείσω κι εγώ. Και ο Θεός βοηθός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Την άλλη Τρίτη έχω την β'επιπέδου μετά μάλλον θα κλείσω κι εγώ. Και ο Θεός βοηθός.

Ετσι λέω κ εγώ.. ο Θεός βοηθός.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...