Μετάβαση σε περιεχόμενο

6η εβδομάδα κ μακρόστενος σάκος


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα, είχα ξεκινήσει για εξοσωματικη κ μετά τη διέγερση έμεινα εγκυ φυσιολογικα.ειμαι 6η εβδομάδα κ γύρισα πριν από το γι που μου είπε ότι έχω μακρόστενο σάκο κ όχι στρογγυλό. Πείτε μου αν είχε κάποια κ πήγε καλά σας παρακαλώ γτ φοβάμαι πάρα πολύ. Την άλλη εβδομάδα θα ακουσουμε καρδιά λογικά. Έχω φοβηθεί πολύ κ δε σταματάω να κλαίω. Δε μ πε κάτι κακό βέβαια. Μόνο ότι αν είναι οκ το έμβρυο δε πειράζει κ τέτοια. Πήγα σε άλλον γτ ο δικός μου λείπει διακοπές. Κορίτσια φοβάμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, είχα ξεκινήσει για εξοσωματικη κ μετά τη διέγερση έμεινα εγκυ φυσιολογικα.ειμαι 6η εβδομάδα κ γύρισα πριν από το γι που μου είπε ότι έχω μακρόστενο σάκο κ όχι στρογγυλό. Πείτε μου αν είχε κάποια κ πήγε καλά σας παρακαλώ γτ φοβάμαι πάρα πολύ. Την άλλη εβδομάδα θα ακουσουμε καρδιά λογικά. Έχω φοβηθεί πολύ κ δε σταματάω να κλαίω. Δε μ πε κάτι κακό βέβαια. Μόνο ότι αν είναι οκ το έμβρυο δε πειράζει κ τέτοια. Πήγα σε άλλον γτ ο δικός μου λείπει διακοπές. Κορίτσια φοβάμαι. 

Καλημέρα! Πραγματικά δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς τόσο, δεν μου έχει τύχει αλλά γιατί να είναι κακό κάτι τέτοιο... όπως κ να έχει, αν εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου (που το θεωρώ δεδομένο αφού σε έχει αναλάβει σε μια τόσο σημαντική προσπάθεια) τότε να περιμένεις να σε δει εκείνος κ να σου λύσει τους προβληματισμούς. Ο σάκος είναι ένα μπαλονάκι που μεγαλώνει μέσα του το μωρό μας, δεν είναι το ίδιο το έμβρυο, νομίζω πως άδικα στεναχωριέσαι κ δεν είναι καλό για το θαυματάκι σου!!!!! 🥰 θα ήθελα να μας πεις νέα όταν πας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, και εμένα στους υπερήχους φαινόταν μακρόστενος ο σάκος και ο γιατρός μου είπε ότι οφείλεται στο ότι πιέζαμε ενδοκολπικά και έπαιρνε αυτό το σχήμα. Σε κατοπινό στάδιο είχε διαφορετικό σχήμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Αναστασία31 καλά πως έμεινες έγκυος μετά τη διέγερση των ωοθηκών αφού δίνουν ειδική αγωγή cetrotide ώστε να μην σπάσουν τα ωοθυλάκια και μετά  pregnyl συγκεκριμένες ώρες πριν ώστε να σπάσουν ελεγχόμενα κατά την ωοληψια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

@Αναστασία31 καλά πως έμεινες έγκυος μετά τη διέγερση των ωοθηκών αφού δίνουν ειδική αγωγή cetrotide ώστε να μην σπάσουν τα ωοθυλάκια και μετά  pregnyl συγκεκριμένες ώρες πριν ώστε να σπάσουν ελεγχόμενα κατά την ωοληψια.

Κατά τη διέγερση λίγο δύσκολο. Έκανα οωληψια κανονικά κ έχω 4 εμβρυακια στην κατάψυξη. Θα έκανα εμβρυομεραφορα από Σεπτέμβρη. Έμεινα δύο μήνες μετά τη διέγερση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gelie είπε:

@Αναστασία31 καλά πως έμεινες έγκυος μετά τη διέγερση των ωοθηκών αφού δίνουν ειδική αγωγή cetrotide ώστε να μην σπάσουν τα ωοθυλάκια και μετά  pregnyl συγκεκριμένες ώρες πριν ώστε να σπάσουν ελεγχόμενα κατά την ωοληψια.

Κατά τη διέγερση λίγο δύσκολο. Έκανα οωληψια κανονικά κ έχω 4 εμβρυακια στην κατάψυξη. Θα έκανα εμβρυομεραφορα από Σεπτέμβρη. Έμεινα δύο μήνες μετά τη διέγερση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια εγώ χάνομαι εδώ μέσα 😊 γύρισε ο γιατρός μου κ στον υπερυχο μου είπε ότι δεν είναι τόσο διαπλατισμενος ο σάκος. Έχει στρογγυλεψει αρκετά ευτυχώς. Κ σήμερα βγήκα από το ιασω που νοσηλεύτηκα με υπερεμια κύησης. 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια εγώ χάνομαι εδώ μέσα 😊 γύρισε ο γιατρός μου κ στον υπερυχο μου είπε ότι δεν είναι τόσο διαπλατισμενος ο σάκος. Έχει στρογγυλεψει αρκετά ευτυχώς. Κ σήμερα βγήκα από το ιασω που νοσηλεύτηκα με υπερεμια κύησης. 😢

Τώρα είναι όλα καλά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...