Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Αυγούστου το μελτεμι θα μας πάρει απ το χέρι το φεγγάρι θα γεμίσει η κοιλίτσα θα ανθίσει


Lacostaki

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Evaki! είπε:

@Lacostaki Καλησπέρα, ελπίζω να είστε ασφαλείς εσύ και οι δικοί σου. Το ίδιο εύχομαι και για όλα τα κορίτσια του forum. Πονάει η ψυχή μας

Αν θες άλλαξέ με πινακάκι, είμαι εγκυούλα, ακούσαμε και την καρδούλα! 

Εύχομαι τα καλύτερα για όλες, αρχικά να είστε υγιείς και ασφαλείς και σύντομα να μας συντροφεύσετε σε αυτό το 9μηνο ταξίδι! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!! Είμαστε όλοι καλά πέρασε ο κίνδυνος και γυρίσαμε στα σπίτια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Heart είπε:

 

 

Έχεις οντως δρόμο ακόμη...Πιστεύω ότι ή θα κάνεις σε 2 μέρες τώρα( όχι οτι θα είναι θετικό αλλά να μας κατευθύνει πάλι , ίσως εγώ έκανα σε 3 μέρες αλλά φοβάμαι μην σε πάρω στο μυαλό μου  , εγώ καταλαβαίνω και το σώμα μου) ή αν πας αύριο ή μεθαύριο στο γιατρό να κάνει σε 4 μέρες τεστ πάλι ...ανάλογα τι θα σου πει ο γιατρός και πότε θα πας... Έχεις ακόμη  4 μέρες σίγουρα για θετικό πιστεύω...ο,τι ξέρω βέβαια από εμένα. Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός...

Καλημερα, πολυ φοβάμαι πως δεν θα κάνω ωορηξια αλλά τέλος πάντων! 

Κάτι τέτοιο αισθάνομαι στο Σώμα μου να σου πω την αληθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημερα, πολυ φοβάμαι πως δεν θα κάνω ωορηξια αλλά τέλος πάντων! 

Κάτι τέτοιο αισθάνομαι στο Σώμα μου να σου πω την αληθεια! 

Να σου πω δεν ξέρω πως είναι να μην έχεις ωορρήξια , γιατί έχω κάθε μήνα ευτυχώς ...πάντως το τεστ δείχνει αύξηση ορμόνης σιγά - σιγά , σου το είπε ο γιατρος , ας μην είσαι απαισιόδοξη...δες το ραντεβού σου με τον γιατρό και κανόνισε τη συχνότητα των τεστ...μην χάνεις την ελπίδα σου...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημερα, πολυ φοβάμαι πως δεν θα κάνω ωορηξια αλλά τέλος πάντων! 

Κάτι τέτοιο αισθάνομαι στο Σώμα μου να σου πω την αληθεια! 

Εγώ από τεστακια δεν ξέρω αλλά αφού θα είσαι σε παρακολούθηση από το γιατρό θα δείτε αν θα γίνει..πότε είναι να πας για υπέρηχο?αυτή τη βδομάδα δεν έλεγες?θα δει το ωοθυλάκιο θα το μετράει και θα σου πει ποια μέρα θα είναι η ωορρηξία..μην αγχώνεσαι ο υπερηχος είναι ο πιο σίγουρος τρόπος..αν σε βοηθούν ταυτόχρονα και τα τεστακια ακόμα καλύτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Εγώ από τεστακια δεν ξέρω αλλά αφού θα είσαι σε παρακολούθηση από το γιατρό θα δείτε αν θα γίνει..πότε είναι να πας για υπέρηχο?αυτή τη βδομάδα δεν έλεγες?θα δει το ωοθυλάκιο θα το μετράει και θα σου πει ποια μέρα θα είναι η ωορρηξία..μην αγχώνεσαι ο υπερηχος είναι ο πιο σίγουρος τρόπος..αν σε βοηθούν ταυτόχρονα και τα τεστακια ακόμα καλύτερα..

Κορίτσια αυριο θα παω για υπέρηχο και βλέπουμε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια αυριο θα παω για υπέρηχο και βλέπουμε.... 

Ωραία , να μας πεις τα νέα. Αύριο θα ξέρεις σίγουρα τι γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Riaa είπε:

Ωραία , να μας πεις τα νέα. Αύριο θα ξέρεις σίγουρα τι γίνεται.

Νοιώθω λίγο Ξενερωμενη βέβαια. .. 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! @Ευάγγελοςτ @Heart @misofeggaro @Mimi26 και οποία ξεχνάω περιμένω καινούργιες ημερομηνίες 

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! @Ευάγγελοςτ @Heart @misofeggaro @Mimi26 και οποία ξεχνάω περιμένω καινούργιες ημερομηνίες 

@Lacostaki  θα παω αυριο για υπέρηχο να δω αν θα υπάρχει αρχικά μελλοντική ημερομηνία κ θα σου στείλω 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! @Ευάγγελοςτ @Heart @misofeggaro @Mimi26 και οποία ξεχνάω περιμένω καινούργιες ημερομηνίες 

Κορίτσι μου εγώ , σ' αυτόν τον κύκλο απέχω λόγω εμβολίου. ..Παρ όλα αυτά  περιμένω την αγαπημένη  μου 29/8 ...ανυπομονώ να έρθει για να μπω πάλι στο κλαμπ των προσπαθειών....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Νοιώθω λίγο Ξενερωμενη βέβαια. .. 😞

Κάτσε να πας πρώτα να δούμε τι θα σου πει, γιατί είχε δει ένα ωοθυλάκιο να ωριμάζει!

Εάν δεν γίνει ωορρηξία, τον επόμενο μήνα θα κάνεις την εμβρυομεταφορά;

Σκέψου πως όπως και να χει κοντεύεις σε κάτι πολύ θετικό! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Κάτσε να πας πρώτα να δούμε τι θα σου πει, γιατί είχε δει ένα ωοθυλάκιο να ωριμάζει!

Εάν δεν γίνει ωορρηξία, τον επόμενο μήνα θα κάνεις την εμβρυομεταφορά;

Σκέψου πως όπως και να χει κοντεύεις σε κάτι πολύ θετικό! 

 

Δεν ξέρω αν θέλω να κάνω έμβρυο μεταφορά με περιοδο απο προκληση με προγεστερονη... Ανάλογα.... Πάντως όχι με τέτοια περίοδο. Θέλω να κάνω ωορηξια να μου έρθει περιοδος κανονική κ μετα να κάνω εξωσωματική... 

Αυτο ειναι το ιδανικό για μένα στο κεφάλι μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν ξέρω αν θέλω να κάνω έμβρυο μεταφορά με περιοδο απο προκληση με προγεστερονη... Ανάλογα.... Πάντως όχι με τέτοια περίοδο. Θέλω να κάνω ωορηξια να μου έρθει περιοδος κανονική κ μετα να κάνω εξωσωματική... 

Αυτο ειναι το ιδανικό για μένα στο κεφάλι μου... 

Πάντως αν σε παρηγορεί κάπως 3 μήνες χρησιμοποιώ τα τεστακια μια φορά βρήκα την ωορρηξια... Και για να καταλάβεις είπα η έρμη αυτή τη μία να κάτσω λίγο παραπάνω σπίτι μου και άργησα 15 ολόκληρα λεπτά στη δουλειά που έπιναν καφέ όταν έφτασα και τα άκουσα... Περιττό να πω ότι αυτό ήταν η αφορμή που κάνω αιτήσεις για αλλαγή εργασιακού περιβάλλοντος... Τέλος πάντων θέλω να καταλήξω ότι και εγώ που αδιαθετω μια φορά βρήκα την ωορρηξια μου γιατί ο κύκλος μου είναι άστατος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Πάντως αν σε παρηγορεί κάπως 3 μήνες χρησιμοποιώ τα τεστακια μια φορά βρήκα την ωορρηξια... Και για να καταλάβεις είπα η έρμη αυτή τη μία να κάτσω λίγο παραπάνω σπίτι μου και άργησα 15 ολόκληρα λεπτά στη δουλειά που έπιναν καφέ όταν έφτασα και τα άκουσα... Περιττό να πω ότι αυτό ήταν η αφορμή που κάνω αιτήσεις για αλλαγή εργασιακού περιβάλλοντος... Τέλος πάντων θέλω να καταλήξω ότι και εγώ που αδιαθετω μια φορά βρήκα την ωορρηξια μου γιατί ο κύκλος μου είναι άστατος! 

Δεν πολυ κατάλαβα τι εννοείς.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν ξέρω αν θέλω να κάνω έμβρυο μεταφορά με περιοδο απο προκληση με προγεστερονη... Ανάλογα.... Πάντως όχι με τέτοια περίοδο. Θέλω να κάνω ωορηξια να μου έρθει περιοδος κανονική κ μετα να κάνω εξωσωματική... 

Αυτο ειναι το ιδανικό για μένα στο κεφάλι μου... 

Τον έχεις ρωτήσει το γιατρό αν είναι και για το δικό του κεφάλι το ιδανικό αυτό? Θέλω να πω στο ξεκοψε ότι δεν σε ξεκινάει αν δεν έχεις από μόνη σου περίοδο? Ή εσύ δεν θέλεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν πολυ κατάλαβα τι εννοείς.... 

Βρε εννοώ ότι και εγώ που υποτίθεται ότι έχω κανονικά περίοδο ανά 25-40 μέρες είναι αμφίβολο αν έχω πάντα ωορρηξια δεν το έχω ψάξει ποτέ φαντάζομαι ότι έχω, με τα τεστ μια φορά την βρήκα αλλά δεν ξέρω πότε έχω, ο κύκλος είναι αστατος, πόνους μετά την ινομυωματεκτομη που έκανα έχω συχνά εκεί κάτω για διάφορους λόγους πχ όταν σηκώνω κάτι βαρύ, όταν έχω μια επαφή, όταν αναμένω περίοδο, εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα ποτε από σημάδια ότι σίγουρα έχω ωορρηξια, υποθέτω από αυτά που διαβάζω αλλά βέβαια δεν είμαι. Οπότε να μη σε πιάνει απελπισία από αυτό και μόνο που δε βγαίνει θετικό το τεστ εκεί θέλω να καταλήξω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Βρε εννοώ ότι και εγώ που υποτίθεται ότι έχω κανονικά περίοδο ανά 25-40 μέρες είναι αμφίβολο αν έχω πάντα ωορρηξια δεν το έχω ψάξει ποτέ φαντάζομαι ότι έχω, με τα τεστ μια φορά την βρήκα αλλά δεν ξέρω πότε έχω, ο κύκλος είναι αστατος, πόνους μετά την ινομυωματεκτομη που έκανα έχω συχνά εκεί κάτω για διάφορους λόγους πχ όταν σηκώνω κάτι βαρύ, όταν έχω μια επαφή, όταν αναμένω περίοδο, εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα ποτε από σημάδια ότι σίγουρα έχω ωορρηξια, υποθέτω από αυτά που διαβάζω αλλά βέβαια δεν είμαι. Οπότε να μη σε πιάνει απελπισία από αυτό και μόνο που δε βγαίνει θετικό το τεστ εκεί θέλω να καταλήξω. 

Και εγώ έχω τέτοιο άστατο κύκλο..πολύ σπαστικός ειναι..βρήκατε ποτέ τι μπορεί να φταίει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Και εγώ έχω τέτοιο άστατο κύκλο..πολύ σπαστικός ειναι..βρήκατε ποτέ τι μπορεί να φταίει?

Αδιαθετησα 9 ετών μετά από ένα χρόνο ξανά ήρθε. Από τότε όσο ήμουν σχολείο λέγαμε φταίει το άγχος, μετά στο Πανεπιστήμιο λέγαμε είναι η τρέλα της δουλειάς και του διαβάσματος, μετά τα ρίξαμε σε ένα ινομυωμα και τώρα λέμε πάλι το άγχος για εγκυμοσύνη, το εμβόλιο που έκανα κλπ. Δεν υπάρχει σαφή απάντηση το ρίχνουν στα ψυχολογικά αλλά και ποιος ζει ανέμελος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!..Ελπίζω να είστε όλες καλά!..Πολλές φορές έγραψα και έσβησα σε αυτήν την συζήτηση γιατί σας θαυμάζω...όσο περίεργο κ αν διαβάζεται!..Βλέπω να δίνει η καθεμία τον δικό της αγώνα, να μοιράζεται τις σκέψεις και την αγωνία και νιώθω πολύ μικρή μπροστά σε όλο αυτό! Και σίγουρα όχι λόγω ηλικίας!Θέλω να δείξω την στήριξη μου και δεν μπορώ να σκεφτώ τι περισσότερο μπορώ να πω από αυτά που ήδη γράφετε!Νιώθω όμως τα περισσότερα συναισθήματα σας!.Δεν πίστευα ποτέ ότι όταν θα ξεκινουσαμε κ εμεις προσπάθειες για μωράκι θα έβρισκα ένα τέτοιο φόρουμ και με τόση στήριξη μεταξύ γυναικών!..Εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Τον έχεις ρωτήσει το γιατρό αν είναι και για το δικό του κεφάλι το ιδανικό αυτό? Θέλω να πω στο ξεκοψε ότι δεν σε ξεκινάει αν δεν έχεις από μόνη σου περίοδο? Ή εσύ δεν θέλεις?

Οχι δεν έχουμε συζητήσει τιποτα τέτοιο... Γιατί περασα τόσο άσχημα στην ωοληψα κορίτσι μου που δεν μπορουσα να κάνω καμια ερώτηση... Σκέψου ακόμη έχω ζαλάδες κ σημερα θα ξανά μετρήσω ωοθήκες σχεδόν ένα μήνα μετά.. Πέρασα τόσο δυσκολο ππυ όταν αδιάθετησα τώρα, τον ρώτησα μόνο αν θα μου έρθει κανονική περιοδος κ μου είπε αν δεν έρθει σε 35 μέρες να παρεις 5 μέρες προγεστερονη. 

Αλλα έτσι έκανα κ την άλλη φορά κ μου ήρθε περιοδος δυο φορες μέσα στον ίδιο μήνα που είχα παρει προγεστερονη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Αδιαθετησα 9 ετών μετά από ένα χρόνο ξανά ήρθε. Από τότε όσο ήμουν σχολείο λέγαμε φταίει το άγχος, μετά στο Πανεπιστήμιο λέγαμε είναι η τρέλα της δουλειάς και του διαβάσματος, μετά τα ρίξαμε σε ένα ινομυωμα και τώρα λέμε πάλι το άγχος για εγκυμοσύνη, το εμβόλιο που έκανα κλπ. Δεν υπάρχει σαφή απάντηση το ρίχνουν στα ψυχολογικά αλλά και ποιος ζει ανέμελος; 

Α κατάλαβα..όχι κανένας δεν γίνεται να μην έχει άγχος..εμένα ευτυχώς βρήκαν ότι η προλακτίνη μου επηρεάζει τον κύκλο οπότε όταν έχω εκείνη ρυθμισμένη έχω και σταθερό κύκλο άρα δεν είμαι μόνιμα σε τέτοια κατασταση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Οχι δεν έχουμε συζητήσει τιποτα τέτοιο... Γιατί περασα τόσο άσχημα στην ωοληψα κορίτσι μου που δεν μπορουσα να κάνω καμια ερώτηση... Σκέψου ακόμη έχω ζαλάδες κ σημερα θα ξανά μετρήσω ωοθήκες σχεδόν ένα μήνα μετά.. Πέρασα τόσο δυσκολο ππυ όταν αδιάθετησα τώρα, τον ρώτησα μόνο αν θα μου έρθει κανονική περιοδος κ μου είπε αν δεν έρθει σε 35 μέρες να παρεις 5 μέρες προγεστερονη. 

Αλλα έτσι έκανα κ την άλλη φορά κ μου ήρθε περιοδος δυο φορες μέσα στον ίδιο μήνα που είχα παρει προγεστερονη. 

Αφού δεν στο έχει πει ο γιατρός μην αγχώνεσαι προκαταβολικά βρε..εγώ από το μπέρδεμα που μου έτυχε κατάλαβα ότι υπάρχουν διάφορα πρωτόκολλα και για έμβρυομεταφορά οπότε κάποιο θα ταιριάζει και σε σένα..και εγώ χαλαστηκα όταν μου ακύρωσαν τον προηγουμενο κύκλο αλλά μετά βρήκαμε τι ταιριάζει σε μένα και προχώρησα μια χαρά πλέον..ο γιατρός σου θα βρει το σωστό τρόπο για σένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Αφού δεν στο έχει πει ο γιατρός μην αγχώνεσαι προκαταβολικά βρε..εγώ από το μπέρδεμα που μου έτυχε κατάλαβα ότι υπάρχουν διάφορα πρωτόκολλα και για έμβρυομεταφορά οπότε κάποιο θα ταιριάζει και σε σένα..και εγώ χαλαστηκα όταν μου ακύρωσαν τον προηγουμενο κύκλο αλλά μετά βρήκαμε τι ταιριάζει σε μένα και προχώρησα μια χαρά πλέον..ο γιατρός σου θα βρει το σωστό τρόπο για σένα..

Καλημερα, 

Ατροφικο  ενδομητρίο στα 2.  Ξεκάθαρη πολυκυστικη μορφή. Επέρχονται στο φυσιολογικο μέγεθος οι ωοθήκες. . Εξαφανίστηκε το υγρό που είχε. Όλα καλά. Ωορρηξία δεν θα κάνω. Δεν προβλεπεται. Αυτά τα νέα από το γυναικολόγο. 

Την προηγουμενη εβδομάδα ημουν ακόμη επί την επήρεια των ορμονών. 

Άρα περιοδος δεν προβλεπεται.... Στις 35 μερες θα παρω 5 μερες προγεστερονη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημερα, 

Ατροφικο  ενδομητρίο στα 2.  Ξεκάθαρη πολυκυστικη μορφή. Επέρχονται στο φυσιολογικο μέγεθος οι ωοθήκες. . Εξαφανίστηκε το υγρό που είχε. Όλα καλά. Ωορρηξία δεν θα κάνω. Δεν προβλεπεται. Αυτά τα νέα από το γυναικολόγο. 

Την προηγουμενη εβδομάδα ημουν ακόμη επί την επήρεια των ορμονών. 

Άρα περιοδος δεν προβλεπεται.... Στις 35 μερες θα παρω 5 μερες προγεστερονη. 

Καλό είναι που επανηλθες από την υπερδιέγερση αρχικά γιατί ταλαιπωρήθηκες πολύ..αλλά δεν θυμαμαι ποιος σου είχε πει ότι βλέπει ωοθυλάκιο και ότι θα κάνεις ωορρηξία? Ο εξωσωματικος ή κάποιος απλός γυναικολόγος? Θα βρούνε τρόπο και θα γίνει μια χαρά και η έμβρυομεταφορά σου...μπορούν να τα κάνουν και όλα τεχνητά μου είπε εμένα ο γιατρός γιατί θα ήταν η επόμενη κίνηση μας..σκέψου ότι έχεις τόσα εμβρυακια που σε περιμένουν και αυτό είναι τέλειο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...