Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Αυγούστου το μελτεμι θα μας πάρει απ το χέρι το φεγγάρι θα γεμίσει η κοιλίτσα θα ανθίσει


Lacostaki

Recommended Posts

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Να χαίρεσαι τον μικρό σου και με το καλό το αδερφάκι!!εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!τελικά το άγχος πάντα ίδιο έτσι? Δεν γλιτώνουμε από αυτό..

Σε ευχαριστώ πολύ!! Χαχαχα ναι άμα το’χεις δε γλιτώνεις....🤣😂

Σου εύχομαι σύντομα κι εσένα με ένα μικράκι!! Είμαι σίγουρη ότι κοντεύει ο καιρός!! 🙏😊💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Όχι τεχνητό πήγα να κάνω..εμένα πάλι ο γιατρός μου δεν είναι και των πολλών φαρμάκων, απίστευτο και όμως αληθινό, αλλά εγώ δεν έχω καθόλου σταθερό κύκλο και μετά την αποβολή μου έγινε ακόμα χειρότερος οπότε δεν ήθελε να ψάχνει και να κάνουμε συνέχεια υπερηχους.. θα ήταν και για μας ταλαιπωρία..γι αυτό με ξαναδοκιμάζει με χάπια και θα δει πως θα με προχωρήσει αν κάτι πάει πάλι στραβα..πιστεύω το τι είναι προτιμότερο εξαρτάται τη γυναικα.. μπορεί και να βαριουνται ποιος ξέρει!! εγώ αν είχα σχετικά σταθερή ωορρηξία θα έκανα νομίζω τελείως φυσικό όπως η tokyo γιατί έχω καλό ενδομήτριο και χωρίς χαπια..μπορείς όμως να τον ρωτήσεις..τι σου είχε δώσει τότε μήπως θυμάσαι? άλλος γιατρός ήταν ή αυτός που έχεις τώρα?

Ήταν άλλος γιατρός, τώρα έχω αλλάξει.. μου είχε δώσει cyclacur τα καφέ χάπια, νομίζω 4 και μετά 5 ή 6 την ημέρα, prezolon (κορτιζόνη), vibramycin (αντιβίωση) , vasclor και prolutex( προγεστερόνη), Salospir . Και δεν θυμάμαι τι άλλο. Όλη μέρα έπαιρνα χάπια. 
Κανείς δεν μου έχει αναφέρει τον φυσικό κύκλο, έχω σταθερό κύκλο 26-27 ημερών και πολύ καλό ενδομήτριο. Δεν βλέπω τον λόγο να παίρνουνε τόσα πολλά χάπια αν μπορούμε να πάμε πιο ήπια με το ίδιο αποτέλεσμα. Αλλά εγώ δεν είμαι γιατρος και δεν ξέρω. Το μόνο σίγουρο ότι θα τον ρωτήσω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Ήταν άλλος γιατρός, τώρα έχω αλλάξει.. μου είχε δώσει cyclacur τα καφέ χάπια, νομίζω 4 και μετά 5 ή 6 την ημέρα, prezolon (κορτιζόνη), vibramycin (αντιβίωση) , vasclor και prolutex( προγεστερόνη), Salospir . Και δεν θυμάμαι τι άλλο. Όλη μέρα έπαιρνα χάπια. 
Κανείς δεν μου έχει αναφέρει τον φυσικό κύκλο, έχω σταθερό κύκλο 26-27 ημερών και πολύ καλό ενδομήτριο. Δεν βλέπω τον λόγο να παίρνουνε τόσα πολλά χάπια αν μπορούμε να πάμε πιο ήπια με το ίδιο αποτέλεσμα. Αλλά εγώ δεν είμαι γιατρος και δεν ξέρω. Το μόνο σίγουρο ότι θα τον ρωτήσω! 

Ε αυτά είναι όντως παρά πολλά...εγώ θα πάρω μόνο τα φτιαχτα χαπακια οιστραδιόλης, προγεστερόνη και τις αντιπηκτικες μου..απλά μου είπε ότι θα χρειαστώ περισσότερη προγεστερόνη από ότι στον φρέσκο κύκλο οποτε θα μου δώσει και outro και prolutex αλλά οκ αυτό δεν με πειράζει..ρωτά τον εννοείται και ακόμα και αν δεν θέλει ας σου πει το λόγο που δεν το προτείνει για σενα..σίγουρα δεν είμαστε γιατροί τις εμπειρίες μας λέμε και όλο και κάτι βγαίνει σαν απορία που πρέπει να το ρωτήσουμε από ότι βλέπω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Από ότι είδα τελική ημερομηνία τοκετού μου δίνουν 6 Απριλίου, αλλά θα σας έρθω κορίτσια,να τα λέμε και εκεί!

Πριν μια βδομάδα δεν ήξερα τίποτα και κοίτα να δεις που τώρα αναφέρω και ημερομηνία τοκετού, φοβερό!

Κορίτσια άσχετο είδα στο σερβιετακι μου ένα πολύ μικρό καφέ σημαδακι το πρωί. Ξέρω πως μπορεί να είναι από το μωράκι που προσπαθεί να κολλήσει καλύτερα στη μήτρα, αλλά Παρ όλα αυτά θα το πω αύριο στον γυναικολόγο να μου πει τη γνώμη του.

 

Ναι να του το πεις!! Λένε ότι το καφέ αίμα είναι παλιό, οπότε δεν πειράζει!! Αλλά ο γιατρός σου ξέρει καλύτερα..μπορεί να σου πει ότι είναι οκ, μπορεί να σου δώσει προγεστερόνη..εκείνος ξέρει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Εσύ πήγες με φυσικό κύκλο και δεν λειτούργησε; Συνήθως τι είναι προτιμότερο; Εγώ ας πούμε δεν είμαι πολύ υπέρ των χαπιών και του τεχνητού τρόπου, αλλά ο γιατρος μου δεν μου ανέφερε τον φυσικό κύκλο καθόλου. Βλαστοκύστες 5 ημερών έχουμε, αλλά μου είπε  ότι θα προετοιμάσουμε το ενδομήτριο. Μήπως βαριούνται να ασχολούνται να ψάχνουν πότε θα έχουμε ωορρηξία; Έχω κάνει μια φορά ΕΤ με κρυοσυντηρημενα του προηγούμενου μήνα, μου έδωσε του κόσμου τα χάπια ο γιατρος και πιστεύω ότι δεν με οφέλησε καθόλου. 
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Κορίτσι άλλο οι ωοληψιες σε φυσικό κύκλο (πιου είναι αυτό που λες δλδ παίρνει το ωάριο του κύκλου) κ άλλο η ετ σε φυσικό κύκλο. Η ετ σημαίνει κάνεις ωορρηξια μόνη σου κ μετά αρχίζεις χάπια. Κ πάλι παίρνεις ένα σωρό όμως μετά την ωορρηξια κ ως την χοριακη. Το ενδομητριο κ τον κύκλο τον καθορίζει ο οργανισμός σου. Ο γιατρός μου λέει ότι έχει καλύτερα αποτελέσματα. Φυσικά δεν μπορώ να μιλήσω για όλες τις γυναίκες αλλά όντως σε μένα δούλεψε με την πρώτη. 

@Sandyb σε ξεκίνησε αργά τους υπέρηχους... Εμένα με ήθελε από την 8η μέρα κάθε μέρα κ από δική μου επιμονή (επειδή ξέρω τον κύκλο μου, κάνω πάντα 14η) δέχτηκε να πάω από 10η κ αφού του είπα ότι θα κάνω από την 8η τεστ ωορρηξιας τουλάχιστον. Είναι πιο κουραστικό για το γιατρό ο φυσικός κ θέλει να το πιάσεις από νωρίς. Φαντάσου ότι μου είπε οκ με δική σου ευθύνη ξεκινάς τη 10η εγώ ως γιατρός σου λέω ότι ποτέ δεν ξέρεις. Αν έχεις εντελώς απρόβλεπτο κύκλο εννοείται θα πας με τεχνητό.

Πάντως κορίτσια ένα σωρό κοπέλες εδώ έχουν παει κ με τους 2 τρόπους κ μια χαρά πέτυχαν. Είναι τι βολεύει στην κάθε μία. Σημασία έχει το ενδομητριο να είναι καλό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εμείς περνάμε δύσκολες καταστάσεις είμαστε σε επιφυλακή η φωτιά είναι δίπλα μας ευτυχώς ακόμα δεν έχει φτάσει μέχρι εδώ αλλά είμαστε στη μεση

Ελπίζω να είναι όλα καλά! Πόσο θλιβερό γεγονός😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι άλλο οι ωοληψιες σε φυσικό κύκλο (πιου είναι αυτό που λες δλδ παίρνει το ωάριο του κύκλου) κ άλλο η ετ σε φυσικό κύκλο. Η ετ σημαίνει κάνεις ωορρηξια μόνη σου κ μετά αρχίζεις χάπια. Κ πάλι παίρνεις ένα σωρό όμως μετά την ωορρηξια κ ως την χοριακη. Το ενδομητριο κ τον κύκλο τον καθορίζει ο οργανισμός σου. Ο γιατρός μου λέει ότι έχει καλύτερα αποτελέσματα. Φυσικά δεν μπορώ να μιλήσω για όλες τις γυναίκες αλλά όντως σε μένα δούλεψε με την πρώτη. 

@Sandyb σε ξεκίνησε αργά τους υπέρηχους... Εμένα με ήθελε από την 8η μέρα κάθε μέρα κ από δική μου επιμονή (επειδή ξέρω τον κύκλο μου, κάνω πάντα 14η) δέχτηκε να πάω από 10η κ αφού του είπα ότι θα κάνω από την 8η τεστ ωορρηξιας τουλάχιστον. Είναι πιο κουραστικό για το γιατρό ο φυσικός κ θέλει να το πιάσεις από νωρίς. Φαντάσου ότι μου είπε οκ με δική σου ευθύνη ξεκινάς τη 10η εγώ ως γιατρός σου λέω ότι ποτέ δεν ξέρεις. Αν έχεις εντελώς απρόβλεπτο κύκλο εννοείται θα πας με τεχνητό.

Πάντως κορίτσια ένα σωρό κοπέλες εδώ έχουν παει κ με τους 2 τρόπους κ μια χαρά πέτυχαν. Είναι τι βολεύει στην κάθε μία. Σημασία έχει το ενδομητριο να είναι καλό. 

@TRigirl είναι όπως τα λέει η @Tokyo

Είχα ρωτήσει και εγώ για ΕΤ σε φυσικό κύκλο αλλά δεν το δέχτηκε ο γιατρός παρόλο που είχα καλό ενδομήτριο. Στην φυσική σύλληψη ο οργανισμός μας παράγει την απαιτούμενη προγεστερόνη από την γονιμόποιηση και μετά. Οταν πάμε με εξωσωματική επειδή η διαδικασία είναι τεχνητή πρέπει να δοθεί σήμα στον οργανισμό για να κάνει αυτές τις διαδικασίες για αυτό και η πλειοψηφία των γιατρών το προτιμούν και επίσης είναι όλα ελεγχόμενα. Δεν ρισκάρουν.

Θεωρώ οτι έχει να κάνει με τον γιατρό και το ιστορικό της κάθε κοπέλας. Σε εμένα πχ μετά από δυο μη εμφυτεύσεις και ένα και μοναδικό έμβρυο κατάψυξη δεν ήθελε να ρισκάρει να χαθεί η εμφύτευση λόγω προγεστερόνης ή λόγω ενδομητρίου. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική εγκυμοσύνες τελ΄ειόμηνες έχουν δώσει και ΕΤ σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα και σε τεχνητό.

Νομίζω πάντως οτι και με φυσικό κυκλο να κάνεις ΕΤ μετά την θετική χοριακή θα σε μπουστάρουν με προγεστερόνη , οιστραδιόλη κλπ ας με διορθώσει η @Tokyo αν δεν είναι έτσι.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι άλλο οι ωοληψιες σε φυσικό κύκλο (πιου είναι αυτό που λες δλδ παίρνει το ωάριο του κύκλου) κ άλλο η ετ σε φυσικό κύκλο. Η ετ σημαίνει κάνεις ωορρηξια μόνη σου κ μετά αρχίζεις χάπια. Κ πάλι παίρνεις ένα σωρό όμως μετά την ωορρηξια κ ως την χοριακη. Το ενδομητριο κ τον κύκλο τον καθορίζει ο οργανισμός σου. Ο γιατρός μου λέει ότι έχει καλύτερα αποτελέσματα. Φυσικά δεν μπορώ να μιλήσω για όλες τις γυναίκες αλλά όντως σε μένα δούλεψε με την πρώτη. 

@Sandyb σε ξεκίνησε αργά τους υπέρηχους... Εμένα με ήθελε από την 8η μέρα κάθε μέρα κ από δική μου επιμονή (επειδή ξέρω τον κύκλο μου, κάνω πάντα 14η) δέχτηκε να πάω από 10η κ αφού του είπα ότι θα κάνω από την 8η τεστ ωορρηξιας τουλάχιστον. Είναι πιο κουραστικό για το γιατρό ο φυσικός κ θέλει να το πιάσεις από νωρίς. Φαντάσου ότι μου είπε οκ με δική σου ευθύνη ξεκινάς τη 10η εγώ ως γιατρός σου λέω ότι ποτέ δεν ξέρεις. Αν έχεις εντελώς απρόβλεπτο κύκλο εννοείται θα πας με τεχνητό.

Πάντως κορίτσια ένα σωρό κοπέλες εδώ έχουν παει κ με τους 2 τρόπους κ μια χαρά πέτυχαν. Είναι τι βολεύει στην κάθε μία. Σημασία έχει το ενδομητριο να είναι καλό. 

Ναι όντως με ξεκίνησε αργά τους υπερηχους γιατί όλες σε τεχνητό κύκλο τη 12η μέρα τις βλέπει αφού είναι ελεγχόμενο άλλα συμφωνώ ποτέ δεν ξέρεις τελικά και σίγουρα δεν λειτουργούν τα ίδια σε όλες μας..δεν πειράζει τώρα θα με δει από 9η και θα ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ναι όντως με ξεκίνησε αργά τους υπερηχους γιατί όλες σε τεχνητό κύκλο τη 12η μέρα τις βλέπει αφού είναι ελεγχόμενο άλλα συμφωνώ ποτέ δεν ξέρεις τελικά και σίγουρα δεν λειτουργούν τα ίδια σε όλες μας..δεν πειράζει τώρα θα με δει από 9η και θα ξέρουμε τι πρέπει να κάνουμε..

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

@TRigirl είναι όπως τα λέει η @Tokyo

Είχα ρωτήσει και εγώ για ΕΤ σε φυσικό κύκλο αλλά δεν το δέχτηκε ο γιατρός παρόλο που είχα καλό ενδομήτριο. Στην φυσική σύλληψη ο οργανισμός μας παράγει την απαιτούμενη προγεστερόνη από την γονιμόποιηση και μετά. Οταν πάμε με εξωσωματική επειδή η διαδικασία είναι τεχνητή πρέπει να δοθεί σήμα στον οργανισμό για να κάνει αυτές τις διαδικασίες για αυτό και η πλειοψηφία των γιατρών το προτιμούν και επίσης είναι όλα ελεγχόμενα. Δεν ρισκάρουν.

Θεωρώ οτι έχει να κάνει με τον γιατρό και το ιστορικό της κάθε κοπέλας. Σε εμένα πχ μετά από δυο μη εμφυτεύσεις και ένα και μοναδικό έμβρυο κατάψυξη δεν ήθελε να ρισκάρει να χαθεί η εμφύτευση λόγω προγεστερόνης ή λόγω ενδομητρίου. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική εγκυμοσύνες τελ΄ειόμηνες έχουν δώσει και ΕΤ σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα και σε τεχνητό.

Νομίζω πάντως οτι και με φυσικό κυκλο να κάνεις ΕΤ μετά την θετική χοριακή θα σε μπουστάρουν με προγεστερόνη , οιστραδιόλη κλπ ας με διορθώσει η @Tokyo αν δεν είναι έτσι.

 

 

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ έχω 3 μη εμφυτεύσεις με άριστα υποτίθεται έμβρυα και μία παλλινδρομη οπότε δεν θα θέλει να ρισκάρει λογικά. Μου είπε να κάνω και λαπαροσκόπηση για ενδομητριωση επειδή δεν γίνεται η εμφύτευση. Η ενδομητρίωση κορίτσια μπορεί να μην έχει καθόλου συμπτώματα; Εγώ δεν πονάω ποτέ ούτε στην περίοδο και γενικά δεν έχω κάποιο θέμα που να φαίνεται και έχω κάνει και υστεροσκόπηση τελευταία. Μπορεί παρόλα αυτά να έχω ενδομητριωση; Η ξαδέρφη μου που έχει σφαδάζει από τους πόνους στην περίοδο από μικρή ηλικία. 
Επισης κανω ωορρηξία 11η μέρα πρέπει να με δει από 7η -8η μέρα δηλ σύμφωνα με αυτά που λέτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

 

Για ενδομητρίωση δεν γνωρίζω πολλά , ίσως σε βοηθήσουν κορίτσια που έχουν.

Έχω διαβάσει όμως περιπτώσεις που δεν δίνει συμπτώματα.

Εμένα με κύκλο 28-30 ημερών και ωορηξία περίπου 14η μέρα πάνω κάτω με έβλεπαν πάντα στις ΕΤ 8η μέρα.

Σε μικρότερο κύκλο με ωορηξία 11η μέρα θεωρώ οτι πρέπει να σε δει νωρίτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

@TRigirl είναι όπως τα λέει η @Tokyo

Είχα ρωτήσει και εγώ για ΕΤ σε φυσικό κύκλο αλλά δεν το δέχτηκε ο γιατρός παρόλο που είχα καλό ενδομήτριο. Στην φυσική σύλληψη ο οργανισμός μας παράγει την απαιτούμενη προγεστερόνη από την γονιμόποιηση και μετά. Οταν πάμε με εξωσωματική επειδή η διαδικασία είναι τεχνητή πρέπει να δοθεί σήμα στον οργανισμό για να κάνει αυτές τις διαδικασίες για αυτό και η πλειοψηφία των γιατρών το προτιμούν και επίσης είναι όλα ελεγχόμενα. Δεν ρισκάρουν.

Θεωρώ οτι έχει να κάνει με τον γιατρό και το ιστορικό της κάθε κοπέλας. Σε εμένα πχ μετά από δυο μη εμφυτεύσεις και ένα και μοναδικό έμβρυο κατάψυξη δεν ήθελε να ρισκάρει να χαθεί η εμφύτευση λόγω προγεστερόνης ή λόγω ενδομητρίου. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική εγκυμοσύνες τελ΄ειόμηνες έχουν δώσει και ΕΤ σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα και σε τεχνητό.

Νομίζω πάντως οτι και με φυσικό κυκλο να κάνεις ΕΤ μετά την θετική χοριακή θα σε μπουστάρουν με προγεστερόνη , οιστραδιόλη κλπ ας με διορθώσει η @Tokyo αν δεν είναι έτσι.

 

 

Παίρνεις όλα αυτά που λες ήδη από την επόμενη της ωορρηξιας, πριν δλδ την ετ για να καλύψει αυτό που λες τι δλδ θα εκκρίνεται από τον οργανισμό σε φυσική σύλληψη. Η διαφορά είναι ότι ως προς την ωορρηξια αφήνει τη φύση να κάνει τη δουλειά της κ δεν την προκαλεί με φάρμακα. Μου είχε εξηγήσει ότι είναι πιο αποτελεσματική αρκεί φυσικά η γυναίκα να κάνει ωορρηξια. Εμένα μου φάνηκε καλύτερο, λιγότερα φάρμακα κ πιο φυσική διαδικασία. Ο ίδιος γιατρός έκανε το ίδιο κ σε άλλες κοπέλες κ πέτυχαν κ αυτές, πχ η @lactaki. Απλά όπως είπα είναι "φασαρία" για το γιατρό... Εμένα δλδ με έβλεπε κάθε βράδυ για 4 μέρες ακόμα κ Σάββατο βράδυ! 

Όπως είπες κ τεχνητός κ φυσικός μια χαρά εγκυμοσύνη δίνουν απλά είναι τι ταιριάζει στην κάθε μία 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εμείς περνάμε δύσκολες καταστάσεις είμαστε σε επιφυλακή η φωτιά είναι δίπλα μας ευτυχώς ακόμα δεν έχει φτάσει μέχρι εδώ αλλά είμαστε στη μεση

Βλέπω από χθες τις ειδήσεις..πόσο άσχημο...φαντάσου μένω νότια προάστια και έπεφταν στάχτες κι εδώ..η ατμόσφαιρα χάλια..φαντάζομαι εκεί..όλοι μου οι φίλοι μένουν από κει, κουράγιο..είναι καλύτερα τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κάποιες με θυμάστε από πέρσι που ήμουν έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι, κάποιες είστε καινούργιες εδώ😊

Τι κάνετε; Είστε όλες καλά; Παρακολουθώ τα νέα σας κι ας μην γράφω!

Ήθελα να σας πω κι εγώ τα νέα μου, πριν 2 εβδομάδες ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος στο δεύτερο μωράκι μου..Ο μικρός μου σήμερα έγινε 11 μηνών💙 Δε ξέρω ακόμη πώς θα πάει γιατί είναι πολύ αρχή, επίσης θηλάζω και αγχώνομαι γενικά!

Δε ξέρω ακριβώς πότε έχω ΠΗΤ, γιατί λόγω του θηλασμού δεν είχα περίοδο, αλλά πήγα σήμερα στο γιατρό, είδαμε σάκο και έμβρυο, τα βρήκε όλα πολύ καλά, είμαι περίπου 5εβδ κ 3ημ..ανάμεσα 5η με 6η εβδ πάντως! Καρδούλα θα ακούσουμε την άλλη εβδομάδα μου είπε προς το τέλος!💗

@Lacostaki αν θες βάλε με και πάλι στο πινακάκι με τις εγκυούλες με ΠΗΤ 02.04.2022 για δεύτερο παιδάκι😄 Λογικά θα τη διορθώσουμε στην αυχενική, θα σε ενημερώσω!

Όπως αγχωνόμουν κ στην πρώτη εγκυμοσύνη, έτσι αγχώνομαι και τώρα, μέχρι να ακούσω καρδιά, μέχρι να κάνω την αυχενική κλπ, αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά κ ότι όλα θα πάνε καλά όπως την πρώτη φορά😊🙏💞 Αλλά είναι νωρίς ακόμη όσο να πεις..μακάρι να πάνε όλα καλά!🙏

Εύχομαι σε όλες εγκυούλες σύντομα και το 2022 να μας χαρίσει πολλά μωράκια 😍😍😍

Τι υπέροχα νέα princess μου!😃😃😃😃 Έρχεται το αδερφάκι! 🥳

Με το καλό κορίτσι μου! Όλα θα πάνε καλά! Όπως είπες πρέπει να σκέφτεσαι θετικά. Το άγχος πάντα υπάρχει αλλά πρέπει όσο μπορούμε να το διαχειριζόμαστε.

Πως το κατάλαβες όμως χωρίς περίοδο; Είχες συμπτώματα;

🥰🥰🥰🥰🥰💞💞💞💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lacostaki κάνε υπομονή κορίτσι  μου είναι αποπνικτική η κατάσταση. Είναι ο γαμπρός μου πυροσβεστης κ χθες το βράδυ δεν κλείσαμε μάτι... Έπαιρνε την αδερφη μου κ της έλεγε πως τους είχε περικυκλωσει η φωτιά κ δεν μπορουσαν να φυγουν από πουθενα με το πυρεσβεστικο. Κ καλουσαν ελικόπτερο να τους ανοίξουν κάπου δρόμο να φυγουν. Η αδερφη μου ήταν μέσα στη τρέλα. Σκέψου εμείς μένουμε Βοιωτία κ έχει φοβερό καπνό από Αττική λ ευβοια. Φαντάζομαι τι περνατε εκεί 😞😞😞😞😞 γράψε μας κάποια στιγμή τα νέα σου ότι είστε όλοι καλά. Έχει πιστη θα κάνει ότι μπορεί η πυροσβεστικη έχει ανακαλέσει πισω όλο το προσωπικο. Με ποινη οποίος δεν εμφανιζόταν εντός 24 Ώρου. Κάνουν ότι μπορουν. Πολυ στενάχωρο παναγια μου 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια διάβασα όλα τα νέα που γραψατε για εξωσωματική σε φυσικό κυκλο για τα φάρμακα κλπ. Εγώ δεν έχω ζητήσει λεπτομέρειες. Το έχω αφήσει πανω στο γιατρό μου αυτό γιατί εγώ δεν κάνω κ ωορηξια οπότε δεν ξέρω τι θα μου δωσει ποτε κλπ... Από απορία ρωτάω πιο πολυ... Εγώ σήμερα τελειώνω τη περιοδο είμαι 5η μέρα κ αυριο θα παρω τα τεστακια Ωορηξιας. Παρηγγειλα τελικά της clear blue. Κ θα αρχίσω να τα κανω! 

Να κάνω κάθε μέρα η μέρα παρα μέρα ;;;;;; τι λέτε εσείς οι εμπειρες; αχαχαχα

Πήρα αυτά που έχουν 10! 

Κ όταν βγει χαμόγελο, το σημαινει;;;; 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια εμείς περνάμε δύσκολες καταστάσεις είμαστε σε επιφυλακή η φωτιά είναι δίπλα μας ευτυχώς ακόμα δεν έχει φτάσει μέχρι εδώ αλλά είμαστε στη μεση

Πω πω! Μόλις διάβασα το μήνυμα!☹️Πως είναι τώρα η κατάσταση εκεί lacostaki μου; Εύχομαι να είναι καλύτερα τα πράγματα και να είστε όλοι γεροί και ασφαλείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια διάβασα όλα τα νέα που γραψατε για εξωσωματική σε φυσικό κυκλο για τα φάρμακα κλπ. Εγώ δεν έχω ζητήσει λεπτομέρειες. Το έχω αφήσει πανω στο γιατρό μου αυτό γιατί εγώ δεν κάνω κ ωορηξια οπότε δεν ξέρω τι θα μου δωσει ποτε κλπ... Από απορία ρωτάω πιο πολυ... Εγώ σήμερα τελειώνω τη περιοδο είμαι 5η μέρα κ αυριο θα παρω τα τεστακια Ωορηξιας. Παρηγγειλα τελικά της clear blue. Κ θα αρχίσω να τα κανω! 

Να κάνω κάθε μέρα η μέρα παρα μέρα ;;;;;; τι λέτε εσείς οι εμπειρες; αχαχαχα

Πήρα αυτά που έχουν 10! 

Κ όταν βγει χαμόγελο, το σημαινει;;;; 😛

Νομίζω καλό θα ήταν να πάρεις δύο πακέτα εσύ!!! Δεν ξέρεις ποτέ κανείς ωορρηξία στο περίπου οπότε θα χρειαστείς μπόλικα!!! Λοιπόν, άκου να δεις εγώ τι κάνω!!! Έχω κύκλο από 27-30 ημέρες, που σημαίνει ωορρηξία 13-16 ημέρα του κύκλου ....κάνω ένα την 9 ή 10η μέρα γιατί τότε περίπου ξεκινούν τα πονάκια μου!!! Βγαίνει χωρίς φάτσα , το βγάζω απ' την θήκη του και βλέπω πόσο έντονη είναι η γραμμή του , αν είναι πολύ συνεχίζω τακτικά να κάνω τεστ μέχρι την φάτσα , αν δεν είναι έντονο κάνω μέρα παρά μέρα!!!Όταν δείξει θετικό , την ίδια μέρα την επόμενη και την μεθεπόμενη καλό είναι να έχεις επαφές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Νομίζω καλό θα ήταν να πάρεις δύο πακέτα εσύ!!! Δεν ξέρεις ποτέ κανείς ωορρηξία στο περίπου οπότε θα χρειαστείς μπόλικα!!! Λοιπόν, άκου να δεις εγώ τι κάνω!!! Έχω κύκλο από 27-30 ημέρες, που σημαίνει ωορρηξία 13-16 ημέρα του κύκλου ....κάνω ένα την 9 ή 10η μέρα γιατί τότε περίπου ξεκινούν τα πονάκια μου!!! Βγαίνει χωρίς φάτσα , το βγάζω απ' την θήκη του και βλέπω πόσο έντονη είναι η γραμμή του , αν είναι πολύ συνεχίζω τακτικά να κάνω τεστ μέχρι την φάτσα , αν δεν είναι έντονο κάνω μέρα παρά μέρα!!!Όταν δείξει θετικό , την ίδια μέρα την επόμενη και την μεθεπόμενη καλό είναι να έχεις επαφές!!!

Δεν πήρα δυο πακετα γιατί μου φαίνονται αρκετά τα χρήματα αρχικά τώρα να δώσω, είμαστε πολυ στενά με όλα αυτά.... Κ δευτερον θα παω παλι για υπέρηχο στο γυναικολόγο ! Όποτε ! Είπα να το παω πιο χαλαρά! Την Δευτέρα ππυ ήμουν στην 3 ημέρα είχα ένα ωοθυλακιο περιπου στα 15χλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν πήρα δυο πακετα γιατί μου φαίνονται αρκετά τα χρήματα αρχικά τώρα να δώσω, είμαστε πολυ στενά με όλα αυτά.... Κ δευτερον θα παω παλι για υπέρηχο στο γυναικολόγο ! Όποτε ! Είπα να το παω πιο χαλαρά! Την Δευτέρα ππυ ήμουν στην 3 ημέρα είχα ένα ωοθυλακιο περιπου στα 15χλ.

Εννοείς στην 3η μέρα του κύκλου είχες ωοθυλάκιο 15 Χιλιοστα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν πήρα δυο πακετα γιατί μου φαίνονται αρκετά τα χρήματα αρχικά τώρα να δώσω, είμαστε πολυ στενά με όλα αυτά.... Κ δευτερον θα παω παλι για υπέρηχο στο γυναικολόγο ! Όποτε ! Είπα να το παω πιο χαλαρά! Την Δευτέρα ππυ ήμουν στην 3 ημέρα είχα ένα ωοθυλακιο περιπου στα 15χλ.

Τέλεια τότε!!! Αφού θα πας και για υπέρηχο , μια χαρά βρε!! Εννοείται δεν χρειαζόταν δύο κουτιά...εγώ το είπα πιο πολύ γιατί έχεις το θέμα με την ωορρηξία και δεν γνωρίζεις οπότε μήπως χρριαζοσουν περισσότερα!! Σε μια εβδομάδα νομίζω θα είσαι κοντά...μπορεί και να κάνω λάθος βέβαια ( δεν είναι πολύ καλή στους υπολογισμούς με τα χιλιοστά) ο γιατρός το σου είπε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Εννοείς στην 3η μέρα του κύκλου είχες ωοθυλάκιο 15 Χιλιοστα?

Πραγματικά κι εμένα αυτό περίεργο μου φάνηκε ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Πραγματικά κι εμένα αυτό περίεργο μου φάνηκε ...

Λόγω της υπερδιέγερσης έχει γίνει αυτό μάλλον.... Μου είπε ο γυναικολόγος πως ειδε ένα μεγάλο ωοθυλακιο... Γυρω στα 15.οποτε μου είπε να μην παρω κ χάπι Ωορηξιας. Πιθανό από την υπερδιέγερση να είχε μείνει κάποιο το οποίο δεν ήταν τόσο μεγάλο κ δεν μου το πήραν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mimi26 είπε:

Λόγω της υπερδιέγερσης έχει γίνει αυτό μάλλον.... Μου είπε ο γυναικολόγος πως ειδε ένα μεγάλο ωοθυλακιο... Γυρω στα 15.οποτε μου είπε να μην παρω κ χάπι Ωορηξιας. Πιθανό από την υπερδιέγερση να είχε μείνει κάποιο το οποίο δεν ήταν τόσο μεγάλο κ δεν μου το πήραν... 

Η όχι ;;;; ☹️ δεν ξέρω βρε κορίτσια, γιατί μπορεί να έχει συμβεί. Αλλά κ ο εξωσωματικος μου μου είπε μην ανησυχείς θα σου έρθει περιοδος κ τον άλλον μήνα, άρα κατι θα ξέρει... Αν σκεφτείτε πως έβγαλα περιπου 60 ωοθυλακια κ μου πήραν τα 25...ε ισως μεγάλωσε καποιο πιο γρήγορα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Λόγω της υπερδιέγερσης έχει γίνει αυτό μάλλον.... Μου είπε ο γυναικολόγος πως ειδε ένα μεγάλο ωοθυλακιο... Γυρω στα 15.οποτε μου είπε να μην παρω κ χάπι Ωορηξιας. Πιθανό από την υπερδιέγερση να είχε μείνει κάποιο το οποίο δεν ήταν τόσο μεγάλο κ δεν μου το πήραν... 

Και αν είχε μείνει από τον κύκλο της διέγερσης που ήταν ο προηγούμενος σου είπε ο γιατρός ότι αυτό θα σκάσει τωρα και θα κάνεις ωορρηξία σε αυτόν τον κύκλο? δεν έχω ιδέα τι παίζει με τις πολυκυστικες που έχεις γιαυτο μου φάνηκε περίεργο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Και αν είχε μείνει από τον κύκλο της διέγερσης που ήταν ο προηγούμενος σου είπε ο γιατρός ότι αυτό θα σκάσει τωρα και θα κάνεις ωορρηξία σε αυτόν τον κύκλο? δεν έχω ιδέα τι παίζει με τις πολυκυστικες που έχεις γιαυτο μου φάνηκε περίεργο..

Ουτε εγώ, αλλά δεν θέλω να αγχωθώ.... Για να είπε θα κάνω λογικά φυσικά κάτι θα είδε... Αν κάτσω να το ανάλυσω τώρα πιστεύω θα αγχωθώ κ δεν το θελω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...