Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Αυγούστου το μελτεμι θα μας πάρει απ το χέρι το φεγγάρι θα γεμίσει η κοιλίτσα θα ανθίσει


Lacostaki

Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Παίζει κ αυτό δυστυχώς γ εκεί το βλεπω...

Κορίτσι μου αυριο βρες ένα μικροβιολογικο και πήγαινε κάνε μια Χοριακη! Θα δείξει ξεκάθαρα το αποτέλεσμα... Μην το φοβάσαι.... 

Τίποτα μη φοβάσαι... Εμείς εδώ μέσα όλες μαζί είμαστε ενωμένες έτσι νοιώθω κ βοηθάμε η μια την άλλη δυναμη μόνο θέλει! Κ πεισμα τόσο όσο για να σκέφτεσαι μόνο θετικά 😎

Δυσκολίες από όσο διαβάζεις έχουμε όλες κ αγχη, δείξε λίγη ψυχραιμία κ κάνε αυριο τη Χοριακη 😘

Εγώ αυτά τα κωλο τεστ δεν τα έχω στην καρδιά μου ποτε δεν έχω κάνει τεστ μόνο Χοριακη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου αυριο βρες ένα μικροβιολογικο και πήγαινε κάνε μια Χοριακη! Θα δείξει ξεκάθαρα το αποτέλεσμα... Μην το φοβάσαι.... 

Τίποτα μη φοβάσαι... Εμείς εδώ μέσα όλες μαζί είμαστε ενωμένες έτσι νοιώθω κ βοηθάμε η μια την άλλη δυναμη μόνο θέλει! Κ πεισμα τόσο όσο για να σκέφτεσαι μόνο θετικά 😎

Δυσκολίες από όσο διαβάζεις έχουμε όλες κ αγχη, δείξε λίγη ψυχραιμία κ κάνε αυριο τη Χοριακη 😘

Εγώ αυτά τα κωλο τεστ δεν τα έχω στην καρδιά μου ποτε δεν έχω κάνει τεστ μόνο Χοριακη... 

χαχαχαχχα!Θάρρος θα δείξω και θα πάω...τι να κάνω;; Πραγματικά φοβάμαι να πάω...Θα πάρω μια βαθειά αναπνοή και θα πάω...Εδώ που φτάσαμε..Έχεις δίκιο με τα τεστ...Καλύτερα αμέσως χοριακή και ξεμπερδεύεις.

Κορίτσια σας καταλαβαίνω και νιώθω τις αγωνίες σας όσο δεν φαντάζεστε...Μπορεί να μην πολυ μπαίνω για να μην το πολυ σκέφτομαι - μπας και χαλαρώσω- αλλά σας νιώθω όλες και ας μην σας ξέρω.. έχουμε όλες το ίδιο όνειρο και τις ίδιες αγωνίες ...άλλες με χρόνια προσπαθειων και άλλες λιγότερο αλλά δεν παύει ο σκοπός να είναι ίδιος και ένα το όνειρο. Μακάρι να γίνει  για όλες το θαύμα και εεε δεν βαριέσαι αν αργήσει! ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΓΊΝΕΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Γεια σου @Lacostaki και σε ευχαριστω για το νοιαξιμο.☺️ Ειμαι 32 χρονων. Δεν εχουμε αλλο παιδακι και προσπαθουμε απο τελος Ιανουαριου για παιδακι αλλα δεν μας θελει.. ολους αυτους τους μηνες ερχεται η μια απογοητευση πισω απο την αλλη. Περιμενα κι εγω οτι θα ηταν πιο ευκολα στην πραξη παρα στην αποφαση κ εχω αγχωθει παρα πολυ. Νομιζω οτι ξεκινησα με πολυ αγχος κι ολο αυτο με παει πισω. Περυσι (πριν ξεκινησουμε προσπαθειες) εκανα εξετασεις κ απο ενδοκρινολογο κ ηταν καλες. Αν δεν ερθει το χαρμοσυνο μεχρι οκτωβρη-νοεμβρη, θα κανουμε πιο εξειδιξευμενες εξετασεις κι ο θεος μαζι μας 🙏♥️

Νομίζω ότι οι περισσότερες είχαμε αυτή την αυταπάτη ότι θα ερχόταν εύκολα αλλά κάναμε λάθος θεωρώ ότι δεν είναι πολύ μεγάλο το διάστημα που προσπαθείτε αλλά αν δεν έρθει σύντομα καλό είναι να κάνετε κάποιες εξετάσεις... Σίγουρα ένα σπερμοδιαγραμμα ίσως και μια σαλπιγγογραφια ανάλογα με τη γνώμη του γιατρού σου.. Εγώ ρώτησα σήμερα τον δικό μου αν υπάρχει λόγος να την κάνω και μου είπε όχι κι επειδή του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη θα ακολουθήσω την συμβουλή του τώρα εσύ θα κάνεις ότι σου πει ο δικός σου ο γιατρός μόνο αυτοί ξέρουν το ιστορικό μας και τι είναι καλύτερο για την καθεμία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η αννι είπε:

Μην απελπιζεσαι κορίτσι μου...Προσπαθουμε 7 χρόνια...Να έχεις πίστη και υπομονή!!!Και καλή διάθεση όσο μπορείς!Ολα να πανε καλά σ εύχομαι!

@αννι μου ήξερα ότι προσπαθείς καιρό αλλά για τα 7 χρόνια τώρα το μαθαίνω.... Και απελπιζομαι εγώ που ξεκίνησα προσπάθειες 41μισο που έτσι κι αλλιώς ήξερα τις δυσκολίες και δεν προσπαθώ ούτε 1μιση χρόνο ουσιαστικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η αννι είπε:

χαχαχαχχα!Θάρρος θα δείξω και θα πάω...τι να κάνω;; Πραγματικά φοβάμαι να πάω...Θα πάρω μια βαθειά αναπνοή και θα πάω...Εδώ που φτάσαμε..Έχεις δίκιο με τα τεστ...Καλύτερα αμέσως χοριακή και ξεμπερδεύεις.

Κορίτσια σας καταλαβαίνω και νιώθω τις αγωνίες σας όσο δεν φαντάζεστε...Μπορεί να μην πολυ μπαίνω για να μην το πολυ σκέφτομαι - μπας και χαλαρώσω- αλλά σας νιώθω όλες και ας μην σας ξέρω.. έχουμε όλες το ίδιο όνειρο και τις ίδιες αγωνίες ...άλλες με χρόνια προσπαθειων και άλλες λιγότερο αλλά δεν παύει ο σκοπός να είναι ίδιος και ένα το όνειρο. Μακάρι να γίνει  για όλες το θαύμα και εεε δεν βαριέσαι αν αργήσει! ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΓΊΝΕΙ!!!

Αννι μου πάρε βαθιά ανάσα και πήγαινε σ ένα μικροβιολογικό χωρίς άγχος..και γω αύριο θα πάω για χοριακη και επιστροφή εδώ να δούμε μαζί τις τιμές μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Αννι μου πάρε βαθιά ανάσα και πήγαινε σ ένα μικροβιολογικό χωρίς άγχος..και γω αύριο θα πάω για χοριακη και επιστροφή εδώ να δούμε μαζί τις τιμές μας..

Άντε να μας φύγει η περιέργεια...Με βαθια αναπνοή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η αννι είπε:

Άντε να μας φύγει η περιέργεια...Με βαθειά αναπνοή!!!

Άσε απ' το άγχος μου έχω καθαρίσει όλο το σπίτι μέσα στο βράδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Άσε απ' το άγχος μου έχω καθαρίσει όλο το σπίτι μέσα στο βράδυ..

Χαχαχαχα...Εγώ κοιτάω όλα τα άχνα τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Χαχαχαχα...Εγώ κοιτάω όλα τα άχνα τεστ

Εσύ τουλάχιστον είχες και αχνά τεστ..εγώ 4 αρνητικά..θύμησε μου τι τεστ έκανες και στις πόσες μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Εσύ τουλάχιστον είχες και αχνά τεστ..εγώ 4 αρνητικά..θύμησε μου τι τεστ έκανες και στις πόσες μέρες..

Clear blue..14 μέρες μετά την ωορρηξία..Ρίξε του πάλι μια ματιά..Δεν σου σπάει τα νεύρα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Νομίζω ότι οι περισσότερες είχαμε αυτή την αυταπάτη ότι θα ερχόταν εύκολα αλλά κάναμε λάθος θεωρώ ότι δεν είναι πολύ μεγάλο το διάστημα που προσπαθείτε αλλά αν δεν έρθει σύντομα καλό είναι να κάνετε κάποιες εξετάσεις... Σίγουρα ένα σπερμοδιαγραμμα ίσως και μια σαλπιγγογραφια ανάλογα με τη γνώμη του γιατρού σου.. Εγώ ρώτησα σήμερα τον δικό μου αν υπάρχει λόγος να την κάνω και μου είπε όχι κι επειδή του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη θα ακολουθήσω την συμβουλή του τώρα εσύ θα κάνεις ότι σου πει ο δικός σου ο γιατρός μόνο αυτοί ξέρουν το ιστορικό μας και τι είναι καλύτερο για την καθεμία 

Με συγχωρείς βρε αγάπη που επεμβαίνω αλλά πως κρίνει ο γιατρός σου ότι δεν υπάρχει λόγος να τη κανεις?? Πως μπορεί να ξέρει αν όλα είναι καλά η αν βαράς άσκοπα? Συγνώμη κιόλας αλλά το έχω ξανά πει πολλες φορες κολλάμε κάπου κ ακουμε μόνο εκεί!! Μη το κάνετε, πατε παρακατω σας πάει πισω (αυτό το λέω γενικά) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Clear blue..14 μέρες μετά την ωορρηξία..Ρίξε του πάλι μια ματιά..Δεν σου σπάει τα νεύρα;;

Και γω ήθελα clear blue αλλά επειδή το φαρμακείο το πιο κοντινό είχε predictor πήρα αυτό αντί η χαζή να πάω σε άλλο φαρμακείο να πάρω το clear blue..ελπίζω να έκαναν λάθος τα τεστ η να ήταν νωρίς ακόμα..αν και με βάση της προηγουμενης περιόδου αν μετρήσω αύριο μπαίνω στην 6η εβδομάδα οπότε θεωρώ έπρεπε να είχε δείξει..εκτός και ήταν καθυστερημένη σύλληψη..ειλικρινά δε ξέρω τι άλλο να σκεφτώ..ήδη βλέπω την απογοήτευση να επαληθεύεται και αύριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η αννι είπε:

Clear blue..14 μέρες μετά την ωορρηξία..Ρίξε του πάλι μια ματιά..Δεν σου σπάει τα νεύρα;;

Η βιοϊατρική είναι ανοιχτή σήμερα από όσο πήρε το μάτι μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Καλημέρα @αννι μου!Πηγές για χοριακη;

Πήγα...με το ζόρι..αρνητική θα είναι...πεταμένα λεφτά λέω...αλλά είπα να παω για κάθε ενδεχόμενο.Εσύ κορίτσι μου;; Πότε θα πας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..πως είστε σήμερα; @αννι μου και γω μόλις πήγα για χοριακη..το ίδιο νιώθω και γω..πεταμένα λεφτά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Πήγα...με το ζόρι..αρνητική θα είναι...πεταμένα λεφτά λέω...αλλά είπα να παω για κάθε ενδεχόμενο.Εσύ κορίτσι μου;; Πότε θα πας;;

Καλημέρα!! 
θετικη σκεψη κορίτσι!!
Η σκεψη όλων μας μαζί σου!!! Περιμένουμε αποτελέσματα!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Πεταλουδιτσα94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..πως είστε σήμερα; @αννι μου και γω μόλις πήγα για χοριακη..το ίδιο νιώθω και γω..πεταμένα λεφτά..

Συγνώμη που γελάω αλλά ένιωθα σαν το αρνί που το πάνε για σφαγή...τόση άρνηση είχα...Αλλά δεν βαριέσαι...ένα πάνω ένα κάτω...Τώρα θα φτιάξω κάνα -δυό φαγητά  ,θα κάνω και το σπίτι ένα ξεσήκωμα να περάσει η ώρα ,μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα. Το μεσημέρι λέει..κατα τις 1.0..Εσένα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα!! 
θετικη σκεψη κορίτσι!!
Η σκεψη όλων μας μαζί σου!!! Περιμένουμε αποτελέσματα!! 🥰

Σε ευχαριστούμε κορίτσι μου γλυκό!! Το μεσημεράκι 1-2 θα ξέρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι δεν πήγα ακόμα...φοβάμαι λίγο να σου πω την αλήθεια αλλά θα πάω το απόγευμα μετά την δουλειά!

Τι να πω @αννι μου!Να κάνεις θετικές σκέψεις μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα!Ποτέ δεν ξέρεις!Μακάρι να πάνε όλα καλά και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι θετικό το αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marakiii είπε:

Οχι δεν πήγα ακόμα...φοβάμαι λίγο να σου πω την αλήθεια αλλά θα πάω το απόγευμα μετά την δουλειά!

Τι να πω @αννι μου!Να κάνεις θετικές σκέψεις μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα!Ποτέ δεν ξέρεις!Μακάρι να πάνε όλα καλά και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι θετικό το αποτέλεσμα!

🙏🙏

Καλά αποτελέσματα σε όλες μας!!

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η αννι είπε:

Κορίτσι μου έχεις άλλα παιδάκια;;

2 με 2μιση θα μου στείλουν με email τις απαντήσεις..όχι το πρώτο θα είναι πρώτα ο Θεός..εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...