Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις On 15/12/2021 at 12:24 ΜΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Και εμείς σε ενοίκιο είμαστε και είναι μεγάλη  ανάσα να έχεις ένα δικό σου σπιτι...και εμείς στη ίδια σκέψη είμαστε γτ σου είπα την κατάσταση κ μ είπε ο πατέρας μ να μας δώσει το σπιτι...απλά κ εγω δεν ξέρω τι να κάνουμε...αν είναι μεγάλο το σπιτι μήπως ήταν καλή ιδέα να το χωρίζατε αν έχετε προοπτική ν μείνετε εκεί μόνιμα και να του φτιάχνατε ένα μικρό studio...ίσως έτσι και εκείνος να ήταν καλύτερα...πάντως είναι δύσκολο κ τι ενοίκιο...σε καταλαβαίνω απόλυτα 

Δεν γίνεται ρε γαμώτο..γιατί είναι μονοκατοικία με κήπο, κάτω μένει ο παππούς του κ πάνω είναι το πατρικό του άντρα μου..έχει μία σκάλα δηλαδή που ανεβαίνει..οπότε έχει μία είσοδο..κ είναι αρκετά μεγάλο για μας, αλλά όχι τόσο μεγάλο για να χωριστεί..είναι γύρω στα 100τμ κ έχει 3 υπνοδωμάτια, μεγάλο σαλόνι κ τραπεζαρία κ μεγάλη κουζίνα κ μπάνιο…είναι μια χαρά για μας. Αλλά για να χωριζόταν δύσκολο..στουντιο μόνο στην αυλή χαχα, αλλά δεν είναι δικιά μας κ αυτή όλη..😄

Το ενοίκιο ναι πολύ δύσκολο..κ τώρα που κοιτάγαμε για μεγαλύτερο σπίτι, κάτω από 600-700€ δε βρίσκεις με 2 υπνοδωμάτια..κ αυτό σε ψιλοπαλιά σπίτια..είναι βαρύ έξοδο, ειδικά τώρα που δουλεύει μόνο ο άντρας μου, γι’αυτό μάλλον εκεί θα καταλήξουμε..!

Εσείς πώς σκέφτεστε να το κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 15/12/2021 at 5:41 ΜΜ, ο/η Louna είπε:

Δε θα το σκεφτομουν καν… Θα πήγαινα στο πατρικό του άντρα μου… Να ταν πεθερά θα σου ελεγα σκεψου το 🤣🤣🤣 αλλα με τον πεθερό δε νομιζω να χεις προβλημα οταν θα ερχεται… Καλυτερα να μαζέψετε τα χρηματα του ενοικίου για αλλα πραγματα… Θα ειχα μετακομίσει χτες! Τα πραγματα ειναι δυσκολα και ολα ακριβαίνουν, απο το μαρκετ μεχρι δε ξερω και γω τι.. Δεν αξιζει να δινεις χρημα σε ενα σπιτι, ενω εχεις ενα σε περιμενει 

 

στις On 15/12/2021 at 6:25 ΜΜ, ο/η Διόνη είπε:

Χαχαχαχα η αλήθεια είναι ότι συμφωνώ με τη @Louna φουλ για αυτό γελαω! Κορίτσι μου εκεί να πάτε...μην το σκέφτεστε.... Θα είναι μεγάλη βοήθεια...τι να λέμε το δικό σου σπίτι 🏡 είναι αλλιώς! Κι εμείς σε ενοίκιο είμαστε και αργότερα θα θέλαμε να φτιάξουμε κάτι δικό μας....οπότε καταλαβαίνω!

Χαχαχα κορίτσια με κάνατε και γέλασα!!😄

Η μαμά του άντρα μου δυστυχώς έχει πεθάνει όταν ήταν εκείνος 13, οπότε δεν τη γνώρισα ποτέ…εγώ γνώρισα τον άντρα μου στα 18..απ’τη μία λέω πώς θα ταν να χα πεθερά; Δε θα μάθω ποτέ..χαχ

Ισχύει πάντως ότι αξίζει να γλιτώσουμε αυτά τα λεφτά. Τώρα δίνουμε σχεδόν 400€ για ένα σπίτι με ένα υπνοδωμάτιο, συν τα κοινόχρηστα, συν ρεύμα νερό τηλ κλπ…βγαίνουν αρκετά. Κ πια με το δεύτερο μωράκι δε θα μας χωράει το σπίτι..ήδη κ με το 1 λέγαμε ότι όταν πάει 1-2 χρονών θα πρέπει να αλλάξουμε..να έχει κ το δωμάτιό του..

Κ ο μπαμπάς του αυτό μας λέει, ότι είναι κρίμα να πληρώνουμε αφού υπάρχει το σπίτι που δε μένει κανείς. Οπότε τώρα έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα μάλλον εκει θα καταλήξουμε..!!

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας, ήθελα να ακούσω μερικές γνώμες να δω πώς το βλέπετε κι εσείς!!😊🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

@Xrisa95 μου πώς είσαι; Όλα καλά; 

Γεια σου Αθήνα μου τώρα μόλις έπεσα στο κρεβάτι είχα πολύ δύσκολη μέρα 

πηγα για καμπύλη μου είχε βάλει ο γιατρός 5 αιμοληψίες (0’, 30’, 60’, 120’ και 180’ ) έκατσα 3.5 ώρες εκεί δν έβρισκαν φλέβα να με τρυπήσουν με τρυπήσαν άλλες 3 φορές κ δν έδινε αίμα το ένα χέρι με τίποτα κ έτσι είχα 5 αιμοληψίες όλες από το ένα χέρι 

κούραση πολύ το παιδί με έψαχνε μετά όλη μέρα ήθελε να παίζουμε κ τώρα κοιμήθηκε κ θα πέσω κ εγώ 

 

τωρα με προβλημάτισε γιατί αυτός ο γιατρός ο γυναικολόγος μ έβαλε τόσες πολλές αιμοληψίες κ με 50γρ γλυκόζης που κανονικά είναι η μικρή καμπύλη κ κανεις μια αιμοληψία για αυτήν 

τι να πω 🤷🏽‍♀️
 

αυριο πρωί θα του στείλουν τ αποτελέσματα κ θα τ στείλουν κ σε μένα κ θα μιλήσουμε στο τηλ!

 

ελπιζω να μην με βάλει να το ξανά κάνω αυτό το πράγμα με 75γρ 

σας διάβασα λίγο στα πεταχτά σήμερα το πρωί 

ελπίζω να βρω χρόνο αύριο κ να τα διαβάσω όλα τ μνμ που έχετε γράψει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Τα φώτα σας γιατί έναν πανικό τον έχω πάθει!! Πριν λίγο γύρισε ο άντρας μου και μου έφερε τα αποτελέσματα των εξετάσεων και της καμπυλης!! Ενώ στη μία και στις δύο ώρες είναι εντός ορίων (στα 60' τιμή 153 και στα 120' τιμή 80) το ζάχαρο νηστείας είναι στο 101!! Τι είναι αυτό?? Διάβασα ότι ακόμα και μια τιμή από αυτές να είναι πάνω από το όριο σημαίνει διαβήτης κύησης!! Με τον γιατρό θα μιλήσω αύριο το μεσημέρι - απόγευμα αλλά μέχρι τοτε δεν ξέρω πως θα περάσει η νύχτα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ουφ κορίτσι μου, τι περνάς κι εσύ…και με το μωρό θα ζοριστείς πάλι, κανόνισε για τον πρώτο καιρό να έχεις τον άντρα σου μαζί σου, κ κανόνισε από τώρα τις δουλειές του πατέρα σ κ της γιαγιάς σου να τις αναλάβει κάποιος άλλος για το πρώτο διάστημα αν γίνεται…γιατί αλλιώς θα τα παίξεις. Αν έχεις τη βοήθεια του άντρα σου είναι πολύ σημαντικό…κ τον μικρούλη να τον στέλνεις παιδικό όσες περισσότερες ώρες γίνεται. Να προλαβαίνεις τις δουλειές σου κ το καινούργιο μωράκι..δε θυμάμαι τον πας παιδικό ή τον σταμάτησες;

Να πάτε τη βολτίτσα σας μόλις πάρεις το πιστοποιητικό εννοείται❤️❤️ Όσες περισσότερες βολτίτσες μπορείτε, και μόνοι σας κ με το μικρούλη!! Μη σου πω να πάτε κ κανα διήμερο τριήμερο αν μπορείτε..να χαλαρώσεις🤗

Αυτό που λείπουν τόσες ώρες όμως, εγώ από τη μία το καταλαβαίνω από την άλλη με ενοχλεί ρε γαμώτο..θα προτιμούσα να κάνει μια δουλειά κ να γυρνάει νωρίς σπίτι σαν άνθρωπος, να με βοηθάει κι εμένα κ να ‘μαστε κ λίγο περισσότερο μαζί…σήμερα επειδή κατάλαβε ότι δεν την παλέυω άλλο σπίτι, μου λέει για να μου φτιάξει τη διάθεση, το σκ θα είμαστε όλο βόλτες…αλλά περνάει κ γρήγορα αυτό το σκ γμτο…😄 κ το σάββατο το πρωι πάλι δουλεύει εντωμεταξύ😆

Ναι αστα θα είναι δύσκολα αλλά να σου πω την αλήθεια το πήρα απόφαση από εδώ και πέρα τελος το άγχος γτ δεν την παλεύω άλλο και έχω ζοριστεί πολυ θα κάνω όσα μπορω για να βοηθήσω αλλά μέχρι εκεί ας ζοριστουν και οι υπόλοιποι γτ όταν τα αναλαμβάνεις όλα εσυ βολεύονται...έτσι λοιπόν και εγώ πρέπει να κοιτάξω την οικογενεια μ και την κατάσταση μου...γτ ειχα φτάσει σε σημείο να μην έχω καθόλου υπομονή και με το παιδι από την κούραση μ και να φωνάζω όλη μέρα...οπότε περιμένω το πιστοποιητικό να είναι έγκυρο να πάμε κάπου ναι μάλλον για κανένα διήμερο σκεφτόμαστε το έχω πολυ ανάγκη....τελεια ν πάτε πολλές βολτουλες και για εμάς που δεν μπορούμε ακόμα...εγώ το σ/κ μάλλον δεν θα τον δω καθόλου γτ λέει για κακοκαιρία και έχει υπογράψει σύμβαση και με μια εκχιονιστικη εταιρία και θα είναι σε επιφυλακή λόγω κακοκαιριας🙄🙄🙄🙄ευτυχώς εκανε το εμβόλιο τη δεύτερη δόση σήμερα και τον είδαμε λίγο στο σπιτι 🤣🤣🤣🤣τι να κάνουμε δυστυχώς είναι τόσα τα έξοδα και τώρα και με δευτερα παιδάκια και εμείς να μην ξέρουμε πότε θα πληρωθουμε και μειωμένα δεν βγαίνει διαφορετικά...δοξα το θεό να λέμε βέβαια γτ άλλοι άνθρωποι δεν έχουν τπτ και είναι πολυ κρίμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Δεν γίνεται ρε γαμώτο..γιατί είναι μονοκατοικία με κήπο, κάτω μένει ο παππούς του κ πάνω είναι το πατρικό του άντρα μου..έχει μία σκάλα δηλαδή που ανεβαίνει..οπότε έχει μία είσοδο..κ είναι αρκετά μεγάλο για μας, αλλά όχι τόσο μεγάλο για να χωριστεί..είναι γύρω στα 100τμ κ έχει 3 υπνοδωμάτια, μεγάλο σαλόνι κ τραπεζαρία κ μεγάλη κουζίνα κ μπάνιο…είναι μια χαρά για μας. Αλλά για να χωριζόταν δύσκολο..στουντιο μόνο στην αυλή χαχα, αλλά δεν είναι δικιά μας κ αυτή όλη..😄

Το ενοίκιο ναι πολύ δύσκολο..κ τώρα που κοιτάγαμε για μεγαλύτερο σπίτι, κάτω από 600-700€ δε βρίσκεις με 2 υπνοδωμάτια..κ αυτό σε ψιλοπαλιά σπίτια..είναι βαρύ έξοδο, ειδικά τώρα που δουλεύει μόνο ο άντρας μου, γι’αυτό μάλλον εκεί θα καταλήξουμε..!

Εσείς πώς σκέφτεστε να το κάνετε;

Καταλαβα στείλτον να μείνει με τον παππού χα χα χα😹😹😹(πλάκα κάνω φυσικα)εντάξει αμα δεν έρχετε και πολυ συχνά δεν νομίζω να έχεις θέμα είναι πολύ σημαντικό να γλιτώνεις το ενοίκιο και να έχεις ένα δικό σου σπίτι να το φτιάξεις όπως θέλεις...στο κάτω κάτω δεν έχεις να χάσεις κάτι μπορείτε να πάτε να είστε και καλυτερα οικονομικά γλιτώνοντας τα ενοίκια και αμα δεις στο μέλλον ότι ζοριζεσαι και δεν μπορείς βρίσκεται με την ησυχία σας κάτι άλλο και φεύγετε...και πιο άνετα θα είστε από τη στιγμή που είναι μεγάλο το σπιτι γτ με δυο παιδιά καρότσια ριλαξ κ.α περιορίζεται ο χώρος του σπιτιού...

Εγω να σου π  την αλήθεια δεν ξέρω τι να κανω εμάς ευτυχώς το σπιτι είναι πολυ μεγαλο αυτό π μένουμε τωρα με ενοίκιο 120τ.μ και ήμασταν και πολυ τυχεροί γτ είναι και πολύ οικονομικό πληρωνου ε 200€ το μόνο  παλιό είναι ότι έχει ξύλινα κουφώματα...μας έχει βολέψει παρα πολυ...εκεί που είναι ο μπαμπάς μ είναι πιο μακριά από τη δουλειά και τη δική μ και τ άντρα μ οποτε θα έχουμε έξοδα με καύσιμα και δεν ξέρω τι να κανω μάλλον θα μείνουμε ως έχει γτ δεν ξέρω αν μπορώ να αναλάβω την όλη κατάσταση με δύο μικρά παιδιά...και είμαι πολύ μπερδεμένη..εμένα ο πατέρας μ μου είπε ότι θα μείνει με τη γιαγιά μ από κάτω αν πάμε αλλα πρώτον δεν νιώθω καλά να τον ξεβολεψω και δεύτερον  δεν ξέρω και αν ψυχολογικά το αντέχω γτ ξέρεις επικρατεί μια σύγχυση με την όλη κατάσταση...και αποφάσισα τελικά απλά να παρω και εγώ τον χρόνο μ και όπως έρθουν τα πράγματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

 

Χαχαχα κορίτσια με κάνατε και γέλασα!!😄

Η μαμά του άντρα μου δυστυχώς έχει πεθάνει όταν ήταν εκείνος 13, οπότε δεν τη γνώρισα ποτέ…εγώ γνώρισα τον άντρα μου στα 18..απ’τη μία λέω πώς θα ταν να χα πεθερά; Δε θα μάθω ποτέ..χαχ

Ισχύει πάντως ότι αξίζει να γλιτώσουμε αυτά τα λεφτά. Τώρα δίνουμε σχεδόν 400€ για ένα σπίτι με ένα υπνοδωμάτιο, συν τα κοινόχρηστα, συν ρεύμα νερό τηλ κλπ…βγαίνουν αρκετά. Κ πια με το δεύτερο μωράκι δε θα μας χωράει το σπίτι..ήδη κ με το 1 λέγαμε ότι όταν πάει 1-2 χρονών θα πρέπει να αλλάξουμε..να έχει κ το δωμάτιό του..

Κ ο μπαμπάς του αυτό μας λέει, ότι είναι κρίμα να πληρώνουμε αφού υπάρχει το σπίτι που δε μένει κανείς. Οπότε τώρα έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα μάλλον εκει θα καταλήξουμε..!!

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας, ήθελα να ακούσω μερικές γνώμες να δω πώς το βλέπετε κι εσείς!!😊🥰

Ειστε μαζί από τα 18;;;γτ και εγώ στα 18 γνώρισα τον άντρα μ....και είμαστε 8 χρονια μαζί....αναλόγως τη πεθερά ήταν χα χα χα εμενα καλη είναι δεν έχω παράπονο εντάξει μπορεί καμια φορά να υπάρξει κάποια μικροπαρεξηγηση αλλα νομιζω πως είναι λογικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Γεια σου Αθήνα μου τώρα μόλις έπεσα στο κρεβάτι είχα πολύ δύσκολη μέρα 

πηγα για καμπύλη μου είχε βάλει ο γιατρός 5 αιμοληψίες (0’, 30’, 60’, 120’ και 180’ ) έκατσα 3.5 ώρες εκεί δν έβρισκαν φλέβα να με τρυπήσουν με τρυπήσαν άλλες 3 φορές κ δν έδινε αίμα το ένα χέρι με τίποτα κ έτσι είχα 5 αιμοληψίες όλες από το ένα χέρι 

κούραση πολύ το παιδί με έψαχνε μετά όλη μέρα ήθελε να παίζουμε κ τώρα κοιμήθηκε κ θα πέσω κ εγώ 

 

τωρα με προβλημάτισε γιατί αυτός ο γιατρός ο γυναικολόγος μ έβαλε τόσες πολλές αιμοληψίες κ με 50γρ γλυκόζης που κανονικά είναι η μικρή καμπύλη κ κανεις μια αιμοληψία για αυτήν 

τι να πω 🤷🏽‍♀️
 

αυριο πρωί θα του στείλουν τ αποτελέσματα κ θα τ στείλουν κ σε μένα κ θα μιλήσουμε στο τηλ!

 

ελπιζω να μην με βάλει να το ξανά κάνω αυτό το πράγμα με 75γρ 

σας διάβασα λίγο στα πεταχτά σήμερα το πρωί 

ελπίζω να βρω χρόνο αύριο κ να τα διαβάσω όλα τ μνμ που έχετε γράψει! 

Κορίτσι μου πολυ δύσκολο εύχομαι τουλάχιστον να είναι καλή η εξέταση και να μην χρειαστεί να ξανα κανεις...περιμένουμε νέα σου από τα αποτελέσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Τα φώτα σας γιατί έναν πανικό τον έχω πάθει!! Πριν λίγο γύρισε ο άντρας μου και μου έφερε τα αποτελέσματα των εξετάσεων και της καμπυλης!! Ενώ στη μία και στις δύο ώρες είναι εντός ορίων (στα 60' τιμή 153 και στα 120' τιμή 80) το ζάχαρο νηστείας είναι στο 101!! Τι είναι αυτό?? Διάβασα ότι ακόμα και μια τιμή από αυτές να είναι πάνω από το όριο σημαίνει διαβήτης κύησης!! Με τον γιατρό θα μιλήσω αύριο το μεσημέρι - απόγευμα αλλά μέχρι τοτε δεν ξέρω πως θα περάσει η νύχτα!! 

Αχ κορίτσι μου δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω γτ δεν θυμάμαι καθόλου τις τιμές από την προηγούμενη εγκυμοσύνη μ ήταν και φυσιολογικές και δεν είχα δώσει κ πολυ σημασία αλλά γτ δεν τον έπαιρνες τηλέφωνο πιο νωρίς να σ φύγει το άγχος...ελπιζω να είναι όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Τα φώτα σας γιατί έναν πανικό τον έχω πάθει!! Πριν λίγο γύρισε ο άντρας μου και μου έφερε τα αποτελέσματα των εξετάσεων και της καμπυλης!! Ενώ στη μία και στις δύο ώρες είναι εντός ορίων (στα 60' τιμή 153 και στα 120' τιμή 80) το ζάχαρο νηστείας είναι στο 101!! Τι είναι αυτό?? Διάβασα ότι ακόμα και μια τιμή από αυτές να είναι πάνω από το όριο σημαίνει διαβήτης κύησης!! Με τον γιατρό θα μιλήσω αύριο το μεσημέρι - απόγευμα αλλά μέχρι τοτε δεν ξέρω πως θα περάσει η νύχτα!! 

Kαλημέρα, για εγκυμοσύνη είναι όντως λίγο πάνω το νηστείας σου, το θέλουν 95 αλλά δεν χεριάζεται πανικός, το άγχος δεν βοηθάει το σάκχαρο καθόλου... (απο προσωπική πείρα αυτό) θα μιλήσεις με τον γιατρό σου και με κάποιον ενδοκρινολόγο και λογικά με διατροφή θα στρώσει. Το μωράκι σου δεν παθαίνει κάτι τόσο εύκολα αν φοβάσαι αυτό, τι να πω και εγώ με το 110 στην καλ΄΄υτερη που έχω λογο του μονογονιδιακού  που σας έχω ξαναπεί ότι έχω. Α και μήπως είχες φάει κάτι βαρύ το προηγούμενο βράδυ και έτυχε να δείξει τόσο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Γεια σου Αθήνα μου τώρα μόλις έπεσα στο κρεβάτι είχα πολύ δύσκολη μέρα 

πηγα για καμπύλη μου είχε βάλει ο γιατρός 5 αιμοληψίες (0’, 30’, 60’, 120’ και 180’ ) έκατσα 3.5 ώρες εκεί δν έβρισκαν φλέβα να με τρυπήσουν με τρυπήσαν άλλες 3 φορές κ δν έδινε αίμα το ένα χέρι με τίποτα κ έτσι είχα 5 αιμοληψίες όλες από το ένα χέρι 

κούραση πολύ το παιδί με έψαχνε μετά όλη μέρα ήθελε να παίζουμε κ τώρα κοιμήθηκε κ θα πέσω κ εγώ 

 

τωρα με προβλημάτισε γιατί αυτός ο γιατρός ο γυναικολόγος μ έβαλε τόσες πολλές αιμοληψίες κ με 50γρ γλυκόζης που κανονικά είναι η μικρή καμπύλη κ κανεις μια αιμοληψία για αυτήν 

τι να πω 🤷🏽‍♀️
 

αυριο πρωί θα του στείλουν τ αποτελέσματα κ θα τ στείλουν κ σε μένα κ θα μιλήσουμε στο τηλ!

 

ελπιζω να μην με βάλει να το ξανά κάνω αυτό το πράγμα με 75γρ 

σας διάβασα λίγο στα πεταχτά σήμερα το πρωί 

ελπίζω να βρω χρόνο αύριο κ να τα διαβάσω όλα τ μνμ που έχετε γράψει! 

Χρύσα μου σε σκεφτόμουν, αν πήγες... και μπήκα να δω αν έχεις γράψει κάτι. Ταλαιπωρήθηκες πολύ.... 

 Όταν βγουν τα αποτελέσματα ενημέρωσε μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Γεια σου Αθήνα μου τώρα μόλις έπεσα στο κρεβάτι είχα πολύ δύσκολη μέρα 

πηγα για καμπύλη μου είχε βάλει ο γιατρός 5 αιμοληψίες (0’, 30’, 60’, 120’ και 180’ ) έκατσα 3.5 ώρες εκεί δν έβρισκαν φλέβα να με τρυπήσουν με τρυπήσαν άλλες 3 φορές κ δν έδινε αίμα το ένα χέρι με τίποτα κ έτσι είχα 5 αιμοληψίες όλες από το ένα χέρι 

κούραση πολύ το παιδί με έψαχνε μετά όλη μέρα ήθελε να παίζουμε κ τώρα κοιμήθηκε κ θα πέσω κ εγώ 

 

τωρα με προβλημάτισε γιατί αυτός ο γιατρός ο γυναικολόγος μ έβαλε τόσες πολλές αιμοληψίες κ με 50γρ γλυκόζης που κανονικά είναι η μικρή καμπύλη κ κανεις μια αιμοληψία για αυτήν 

τι να πω 🤷🏽‍♀️
 

αυριο πρωί θα του στείλουν τ αποτελέσματα κ θα τ στείλουν κ σε μένα κ θα μιλήσουμε στο τηλ!

 

ελπιζω να μην με βάλει να το ξανά κάνω αυτό το πράγμα με 75γρ 

σας διάβασα λίγο στα πεταχτά σήμερα το πρωί 

ελπίζω να βρω χρόνο αύριο κ να τα διαβάσω όλα τ μνμ που έχετε γράψει! 

Καλημέρα!! 

Αχ τα ίδια μου έκανα κι εμένα..κ με είχαν κατατρυπήσει…οι φλέβες σου μια χαρά ήταν, αυτές οι χαζές δεν τρύπαγαν εκεί που πρέπει κ σε ταλαιπώρησαν!!

Δε θυμάμαι πόσο είχα πάρει εγώ στην καμπύλη, εγώ είχα κάνει αυτή με τις 3 αιμοληψίες, δηλαδή 0’, 60’ κ 120’ αλλά δε θυμάμαι καθόλου πόση γλυκόζη μου είχε γράψει ο γιατρός μου να πάρω…ελπίζω να είναι οκ κ να μη χρειαστεί να την ξανακάνεις!

Βγήκαν τα αποτελέσματά σου;;

Περιμένουμε τα νέα σου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Τα φώτα σας γιατί έναν πανικό τον έχω πάθει!! Πριν λίγο γύρισε ο άντρας μου και μου έφερε τα αποτελέσματα των εξετάσεων και της καμπυλης!! Ενώ στη μία και στις δύο ώρες είναι εντός ορίων (στα 60' τιμή 153 και στα 120' τιμή 80) το ζάχαρο νηστείας είναι στο 101!! Τι είναι αυτό?? Διάβασα ότι ακόμα και μια τιμή από αυτές να είναι πάνω από το όριο σημαίνει διαβήτης κύησης!! Με τον γιατρό θα μιλήσω αύριο το μεσημέρι - απόγευμα αλλά μέχρι τοτε δεν ξέρω πως θα περάσει η νύχτα!! 

Καλημέρα!! 

Δε ξέρω καθόλου τα όρια να σε βοηθήσω…εμένα ήταν χαμηλά δηλαδή στο 0’ 75, στα 60’ πάλι κάπου εκεί 75 και στα 120’ 50….έπεφτε πολύ χαμηλά δηλαδή κ είχα υπογλυκαιμίες.

Το 101 είναι πάνω από το όριο;; Γιατί στις εξετάσεις που κάνουμε νομίζω γράφει δίπλα στα όρια 70-110…δεν είμαι σίγουρη βέβαια.

Μίλησες με το γιατρό σου;

Μην πανικοβάλεσαι πάντως, το μωράκι δεν κινδυνεύει, δηλαδή διαβήτη κύησης έχουν πολλές κοπέλες στην εγκυμοσύνη κ με διατροφή φτιάχνει…!! Απλά απότι έχω ακούσει από άλλες κοπέλες μπορεί να σου κόψει τα γλυκά, να σου πει να τρως ολικής κλπ…θα σου πει ο γιατρός σου αν είναι κάτι κ τι πρέπει να κάνεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Γεια σου Αθήνα μου τώρα μόλις έπεσα στο κρεβάτι είχα πολύ δύσκολη μέρα 

πηγα για καμπύλη μου είχε βάλει ο γιατρός 5 αιμοληψίες (0’, 30’, 60’, 120’ και 180’ ) έκατσα 3.5 ώρες εκεί δν έβρισκαν φλέβα να με τρυπήσουν με τρυπήσαν άλλες 3 φορές κ δν έδινε αίμα το ένα χέρι με τίποτα κ έτσι είχα 5 αιμοληψίες όλες από το ένα χέρι 

κούραση πολύ το παιδί με έψαχνε μετά όλη μέρα ήθελε να παίζουμε κ τώρα κοιμήθηκε κ θα πέσω κ εγώ 

 

τωρα με προβλημάτισε γιατί αυτός ο γιατρός ο γυναικολόγος μ έβαλε τόσες πολλές αιμοληψίες κ με 50γρ γλυκόζης που κανονικά είναι η μικρή καμπύλη κ κανεις μια αιμοληψία για αυτήν 

τι να πω 🤷🏽‍♀️
 

αυριο πρωί θα του στείλουν τ αποτελέσματα κ θα τ στείλουν κ σε μένα κ θα μιλήσουμε στο τηλ!

 

ελπιζω να μην με βάλει να το ξανά κάνω αυτό το πράγμα με 75γρ 

σας διάβασα λίγο στα πεταχτά σήμερα το πρωί 

ελπίζω να βρω χρόνο αύριο κ να τα διαβάσω όλα τ μνμ που έχετε γράψει! 

Ευχομαι τα καλυτερα κοριτσάρα μου, οποτε βρεις χρονο και διαθεση στειλε να μας πεις💕 και γω πηγα χτες στο γιατρο🥰 ολα καλα με τη μπεμπα μας🙃 ειναι σχεδον 1200gr, φυσικα και δεν την ειδαμε🤣🤣🤣 παιζει κρυφτό η πονηρούλα 😅 Μου πε μονο να μη τρωω γλυκα και να προσεχω γιατι η καμπυλη ειχε βγει οριακή… αυτα απο εμενα🧚🏼‍♂️ Τωρα το επομενο ραντεβου μου ειναι μεσα Γενάρη 🌺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Καταλαβα στείλτον να μείνει με τον παππού χα χα χα😹😹😹(πλάκα κάνω φυσικα)εντάξει αμα δεν έρχετε και πολυ συχνά δεν νομίζω να έχεις θέμα είναι πολύ σημαντικό να γλιτώνεις το ενοίκιο και να έχεις ένα δικό σου σπίτι να το φτιάξεις όπως θέλεις...στο κάτω κάτω δεν έχεις να χάσεις κάτι μπορείτε να πάτε να είστε και καλυτερα οικονομικά γλιτώνοντας τα ενοίκια και αμα δεις στο μέλλον ότι ζοριζεσαι και δεν μπορείς βρίσκεται με την ησυχία σας κάτι άλλο και φεύγετε...και πιο άνετα θα είστε από τη στιγμή που είναι μεγάλο το σπιτι γτ με δυο παιδιά καρότσια ριλαξ κ.α περιορίζεται ο χώρος του σπιτιού...

Εγω να σου π  την αλήθεια δεν ξέρω τι να κανω εμάς ευτυχώς το σπιτι είναι πολυ μεγαλο αυτό π μένουμε τωρα με ενοίκιο 120τ.μ και ήμασταν και πολυ τυχεροί γτ είναι και πολύ οικονομικό πληρωνου ε 200€ το μόνο  παλιό είναι ότι έχει ξύλινα κουφώματα...μας έχει βολέψει παρα πολυ...εκεί που είναι ο μπαμπάς μ είναι πιο μακριά από τη δουλειά και τη δική μ και τ άντρα μ οποτε θα έχουμε έξοδα με καύσιμα και δεν ξέρω τι να κανω μάλλον θα μείνουμε ως έχει γτ δεν ξέρω αν μπορώ να αναλάβω την όλη κατάσταση με δύο μικρά παιδιά...και είμαι πολύ μπερδεμένη..εμένα ο πατέρας μ μου είπε ότι θα μείνει με τη γιαγιά μ από κάτω αν πάμε αλλα πρώτον δεν νιώθω καλά να τον ξεβολεψω και δεύτερον  δεν ξέρω και αν ψυχολογικά το αντέχω γτ ξέρεις επικρατεί μια σύγχυση με την όλη κατάσταση...και αποφάσισα τελικά απλά να παρω και εγώ τον χρόνο μ και όπως έρθουν τα πράγματα....

Χαχα δε γίνεται να μείνει με τον πεθερό😆 αστα κι εγώ αυτό σκέφτομαι να πάμε και βλέπουμε…αν δούμε ότι δεν, θα ψάξουμε κάτι άλλο μετά…αλλά δε χάνουμε τίποτα να πάμε να δούμε πώς θα’ναι…κ εγώ αυτό ανυπομονώ να φτιάξουμε το σπίτι μας όπως θέλουμε, το παιδικό δωμάτιο κλπ..😍ελπίζω να μας αφήσουν κ να μη μας πουν να κρατήσουμε όλα τους τα πράγματα!!😆

Πολύ οικονομικό το σπίτι σας!! Και μεγάλο και φθηνό..τέλεια!! Τα κουφώματα εντάξει τα φτιάχνετε! Δε θα το σκεφτόμουν καν αν ήταν τέτοιο το ενοίκιο κ είχα ένα σπίτι μεγάλο και όπως το ήθελα! Μένετε επαρχία να φανταστώ; Γιατί Αθήνα είναι όλα πανάκριβα..πάντως κ η απόσταση παίζει ρόλο..δηλαδή αν ήταν να γλιτώσετε 600€ κ να δίνετε 200€ στη βενζίνη θα σου ‘λεγα αξίζει..αν είναι να γλιτώσετε 200€ κ να τα δίνετε όλα στην βενζίνη δεν έχει κ πολύ νόημα να ξεβολέψεις κ τον πατέρα σου..είναι πώς βολεύει εσάς μετά από θέμα σπιτιού κ τοποθεσίας…αλλά καταλαβαίνω κ αυτό που λες γτ τους έχεις αναλάβει κ μετά να έχεις κ 2 παιδιά κ εκείνους όλη μέρα θα’ναι ζόρι..κοίτα τι είναι καλύτερο για σας κ πώς θα νιώθεις εσύ καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Ειστε μαζί από τα 18;;;γτ και εγώ στα 18 γνώρισα τον άντρα μ....και είμαστε 8 χρονια μαζί....αναλόγως τη πεθερά ήταν χα χα χα εμενα καλη είναι δεν έχω παράπονο εντάξει μπορεί καμια φορά να υπάρξει κάποια μικροπαρεξηγηση αλλα νομιζω πως είναι λογικό...

Από τα 18 αλλά μεγάλη ιστορία..δηλαδή τσακωνόμασταν τα βρίσκαμε κλπ..αλλά δε μπορούσαμε ο ένας χωρίς τον άλλον..μεγάλος έρωτας😄💘 στα 27 τσακωθήκαμε, εγώ έφυγα Λονδίνο στα 28, ένιωσε ότι με χάνει κ τα ξαναβρήκαμε μια μέρα πριν φύγω..μετά πηγαινοερχόμασταν για κανα χρόνο..κ μια φορά που είχε έρθει να με δει Λονδίνο,είχαμε μόλις κλείσει τα 29 τότε, κάναμε ελεύθερα(δεν με ρώτησε αλλά είχαμε κάνει συζητήσεις τους προηγούμενους μήνες διάφορες σχετικά με αυτό), έμεινα έγκυος κ γέννησα το μικρούλη..οπότε γύρισα Αθήνα, παντρευτήκαμε κ τώρα περιμένουμε κ τη μπέμπα..31 πια κ οι δύο. Κ επιτέλους αχώριστοι μετά από πολλάα που περάσαμε❤️

Ο άντρας μου λέει ότι θα ήταν καλή πεθερά η μαμά του κ όπως τη θυμάται με τις κοπέλες του μεγάλου του αδερφού ήταν διακριτική..δε θα μάθω ποτέ δυστυχώς! Αλλά ελπίζω να μας βλέπει από ψηλά..💕

Εντάξει μικροπαρεξηγήσεις πάντα υπάρχουν…αλλά είναι ωραίο να έχεις καλή σχέση με την πεθερά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χαχα δε γίνεται να μείνει με τον πεθερό😆 αστα κι εγώ αυτό σκέφτομαι να πάμε και βλέπουμε…αν δούμε ότι δεν, θα ψάξουμε κάτι άλλο μετά…αλλά δε χάνουμε τίποτα να πάμε να δούμε πώς θα’ναι…κ εγώ αυτό ανυπομονώ να φτιάξουμε το σπίτι μας όπως θέλουμε, το παιδικό δωμάτιο κλπ..😍ελπίζω να μας αφήσουν κ να μη μας πουν να κρατήσουμε όλα τους τα πράγματα!!😆

Πολύ οικονομικό το σπίτι σας!! Και μεγάλο και φθηνό..τέλεια!! Τα κουφώματα εντάξει τα φτιάχνετε! Δε θα το σκεφτόμουν καν αν ήταν τέτοιο το ενοίκιο κ είχα ένα σπίτι μεγάλο και όπως το ήθελα! Μένετε επαρχία να φανταστώ; Γιατί Αθήνα είναι όλα πανάκριβα..πάντως κ η απόσταση παίζει ρόλο..δηλαδή αν ήταν να γλιτώσετε 600€ κ να δίνετε 200€ στη βενζίνη θα σου ‘λεγα αξίζει..αν είναι να γλιτώσετε 200€ κ να τα δίνετε όλα στην βενζίνη δεν έχει κ πολύ νόημα να ξεβολέψεις κ τον πατέρα σου..είναι πώς βολεύει εσάς μετά από θέμα σπιτιού κ τοποθεσίας…αλλά καταλαβαίνω κ αυτό που λες γτ τους έχεις αναλάβει κ μετά να έχεις κ 2 παιδιά κ εκείνους όλη μέρα θα’ναι ζόρι..κοίτα τι είναι καλύτερο για σας κ πώς θα νιώθεις εσύ καλύτερα

Ναι έτσι ακριβώς δεν έχετε να χάσετε κάτι...λέτε να πάτε πριν γεννήσεις;;;ναι επαρχία μένουνε...ναι μια η άλλη θα μας έρθει νομίζω στο τέλος θα δίνουμε πιο πολλά σε καύσιμα παρα σε ενοίκιο και λέω αστο καλυτερα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Από τα 18 αλλά μεγάλη ιστορία..δηλαδή τσακωνόμασταν τα βρίσκαμε κλπ..αλλά δε μπορούσαμε ο ένας χωρίς τον άλλον..μεγάλος έρωτας😄💘 στα 27 τσακωθήκαμε, εγώ έφυγα Λονδίνο στα 28, ένιωσε ότι με χάνει κ τα ξαναβρήκαμε μια μέρα πριν φύγω..μετά πηγαινοερχόμασταν για κανα χρόνο..κ μια φορά που είχε έρθει να με δει Λονδίνο,είχαμε μόλις κλείσει τα 29 τότε, κάναμε ελεύθερα(δεν με ρώτησε αλλά είχαμε κάνει συζητήσεις τους προηγούμενους μήνες διάφορες σχετικά με αυτό), έμεινα έγκυος κ γέννησα το μικρούλη..οπότε γύρισα Αθήνα, παντρευτήκαμε κ τώρα περιμένουμε κ τη μπέμπα..31 πια κ οι δύο. Κ επιτέλους αχώριστοι μετά από πολλάα που περάσαμε❤️

Ο άντρας μου λέει ότι θα ήταν καλή πεθερά η μαμά του κ όπως τη θυμάται με τις κοπέλες του μεγάλου του αδερφού ήταν διακριτική..δε θα μάθω ποτέ δυστυχώς! Αλλά ελπίζω να μας βλέπει από ψηλά..💕

Εντάξει μικροπαρεξηγήσεις πάντα υπάρχουν…αλλά είναι ωραίο να έχεις καλή σχέση με την πεθερά 

Αχ τι ωραία σημαίνει ότι αξιζε για να τα καταφέρετε έχετε δοκιμαστει κιολας🤗🤗🤗σου κακοφάνηκε καθόλου που έφυγες από το Λονδινο;;;;ναι οταν έχεις ωραίες σχέσεις είναι πολυ ωραία γτ ακούς και κάποιες ακραίες περιπτώσεις εμεν ευτυχώς η πεθερουλα μ είναι μια χαρά και με βοηθάει κ με το παιδι οσο μπορεί γτ εχει και εκείνη κ αλλα εγγονάκια όταν δούλευα τον κράταγε φυσικά πιο συχνά τον μικρο τωρα την  έχω αφήσει λίγο να ησυχάσει γτ όταν θα πρέπει να γυρίσω πάλι στη δουλειά δεν ξέρω τι θα κάνω με δυο μικρούλια θα είναι αρκετά δύσκολα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δε  θυμάμαι αν έχουμε κάνει αναλογεί συζήτηση στο παρελθόν για μαιευτήρια τι σκέφτεστε δημοσιο ή ιδιωτικο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια βρήκα λίγο χρόνο να σας γράψω πολύ τρέξιμο τον τελευταίο καιρό 

 

βγηκαν τ αποτελέσματα ήταν πολύ καλά μάλιστα σε 2 μετρήσεις ήμουν λίγο κάτω από το όριο κ όχι πάνω (έτσι ήμουν κ στην κόρη αλλά με 3 αιμοληψίες κ οχι 5🤪)  

Τώρα ρώτησα μήπως πρέπει να ξανά κάνω κ μ είπε όχι γιατί κ με τ 50γρ είναι οκ εφόσον είμαι κάτω από 50κιλα (έφτασα 49-48 πάλι εκεί ανάμεσα παίζω) 

μ είπε ο γιατρος θα το παρατηρούμε κ θα μετράμε το αμνιακό μήπως μειωθεί να μην αγχώνομαι κ να τρώω ισορροπημένα . Σίγουρα με μέτρο όμως αλλά μπορώ να τρώω κ γλυκό μου λέει 1 φορά την εβδ 🤣 κ να αφήσω στην άκρη την διατροφή του διαβήτη (επισης θα με δει η εμβρυολογος για ντοπλερ στην 28η εβδ για να δούμε το αμνιακό κ το μωράκι το στομάχι κτλ κτλ )

ετσι χθες για να το γιορτάσω έφαγα μισο πιτόγυρο 🤣 κ το μετάνιωσα μου  έκατσε τόσο βαρύ γιατί έχει συνηθίσει τ στομάχι μου να τρώω μόνο light κ ολικής 

δοκίμασα 2 κουταλιεσ μια Πάστα που μου έφερε ο άντρας μου δν την άντεξα ήταν πολύ γλυκιά 

Εντάξει δν πειράζει λέω κ εγώ από μέσα μου καλύτερα χαχαχαχα 😂😂😂😂😂 

Σήμερα πάλι έχω μεγάλη μέρα είχα αφήσει κορίτσια το σπίτι στην τύχη του τόσες μέρες 

οπότε έχει  γενική σήμερα , μαγειρική ψώνια για να ξανά μπούμε στον ρυθμό μας! 

 

να έχετε ένα όμορφο Σαββατοκύριακο κορίτσια με ηρεμία κ όμορφες στιγμές ❤️❤️❤️❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσια δε  θυμάμαι αν έχουμε κάνει αναλογεί συζήτηση στο παρελθόν για μαιευτήρια τι σκέφτεστε δημοσιο ή ιδιωτικο;;;

Εγώ σε ιδιωτικό στην Λάρισα 

στον όμιλο υγεία 

είναι μέτοχος ο γιατρός μου άρα θα βοηθήσει κ με τις τιμές , με αναβάθμιση δωματίου κ την εξυπηρέτηση εκεί  🥰

 

πριν 2 χρόνια γεννησα πάλι σε ιδιωτικό στην Αθήνα στο λητω κ εκεί ο γιατρός μου βοήθησε μ τις τιμές κ με αναβάθμιση δωματίου κ εδωσα τ ίδια λεφτά που θα δώσω κ τώρα!
 

εσυ που σκέφτεσαι ;;;;; 🥰🎈❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια βρήκα λίγο χρόνο να σας γράψω πολύ τρέξιμο τον τελευταίο καιρό 

 

βγηκαν τ αποτελέσματα ήταν πολύ καλά μάλιστα σε 2 μετρήσεις ήμουν λίγο κάτω από το όριο κ όχι πάνω (έτσι ήμουν κ στην κόρη αλλά με 3 αιμοληψίες κ οχι 5🤪)  

Τώρα ρώτησα μήπως πρέπει να ξανά κάνω κ μ είπε όχι γιατί κ με τ 50γρ είναι οκ εφόσον είμαι κάτω από 50κιλα (έφτασα 49-48 πάλι εκεί ανάμεσα παίζω) 

μ είπε ο γιατρος θα το παρατηρούμε κ θα μετράμε το αμνιακό μήπως μειωθεί να μην αγχώνομαι κ να τρώω ισορροπημένα . Σίγουρα με μέτρο όμως αλλά μπορώ να τρώω κ γλυκό μου λέει 1 φορά την εβδ 🤣 κ να αφήσω στην άκρη την διατροφή του διαβήτη (επισης θα με δει η εμβρυολογος για ντοπλερ στην 28η εβδ για να δούμε το αμνιακό κ το μωράκι το στομάχι κτλ κτλ )

ετσι χθες για να το γιορτάσω έφαγα μισο πιτόγυρο 🤣 κ το μετάνιωσα μου  έκατσε τόσο βαρύ γιατί έχει συνηθίσει τ στομάχι μου να τρώω μόνο light κ ολικής 

δοκίμασα 2 κουταλιεσ μια Πάστα που μου έφερε ο άντρας μου δν την άντεξα ήταν πολύ γλυκιά 

Εντάξει δν πειράζει λέω κ εγώ από μέσα μου καλύτερα χαχαχαχα 😂😂😂😂😂 

Σήμερα πάλι έχω μεγάλη μέρα είχα αφήσει κορίτσια το σπίτι στην τύχη του τόσες μέρες 

οπότε έχει  γενική σήμερα , μαγειρική ψώνια για να ξανά μπούμε στον ρυθμό μας! 

 

να έχετε ένα όμορφο Σαββατοκύριακο κορίτσια με ηρεμία κ όμορφες στιγμές ❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσια δε  θυμάμαι αν έχουμε κάνει αναλογεί συζήτηση στο παρελθόν για μαιευτήρια τι σκέφτεστε δημοσιο ή ιδιωτικο;;;

Καλημέρα και εγώ σε ιδιωτικό που το κακό είναι ότι δεν είναι με ΕΟΠΠΥ, εκεί είναι και ο γιατρός μου. Είμαι  σε νησί και δεν έχουμε πολλές επιλογές :(  Αλλά τουλάχιστον είναι μια αρκετά μεγάλη και υπερσύγχρονη κλινική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια βρήκα λίγο χρόνο να σας γράψω πολύ τρέξιμο τον τελευταίο καιρό 

 

βγηκαν τ αποτελέσματα ήταν πολύ καλά μάλιστα σε 2 μετρήσεις ήμουν λίγο κάτω από το όριο κ όχι πάνω (έτσι ήμουν κ στην κόρη αλλά με 3 αιμοληψίες κ οχι 5🤪)  

Τώρα ρώτησα μήπως πρέπει να ξανά κάνω κ μ είπε όχι γιατί κ με τ 50γρ είναι οκ εφόσον είμαι κάτω από 50κιλα (έφτασα 49-48 πάλι εκεί ανάμεσα παίζω) 

μ είπε ο γιατρος θα το παρατηρούμε κ θα μετράμε το αμνιακό μήπως μειωθεί να μην αγχώνομαι κ να τρώω ισορροπημένα . Σίγουρα με μέτρο όμως αλλά μπορώ να τρώω κ γλυκό μου λέει 1 φορά την εβδ 🤣 κ να αφήσω στην άκρη την διατροφή του διαβήτη (επισης θα με δει η εμβρυολογος για ντοπλερ στην 28η εβδ για να δούμε το αμνιακό κ το μωράκι το στομάχι κτλ κτλ )

ετσι χθες για να το γιορτάσω έφαγα μισο πιτόγυρο 🤣 κ το μετάνιωσα μου  έκατσε τόσο βαρύ γιατί έχει συνηθίσει τ στομάχι μου να τρώω μόνο light κ ολικής 

δοκίμασα 2 κουταλιεσ μια Πάστα που μου έφερε ο άντρας μου δν την άντεξα ήταν πολύ γλυκιά 

Εντάξει δν πειράζει λέω κ εγώ από μέσα μου καλύτερα χαχαχαχα 😂😂😂😂😂 

Σήμερα πάλι έχω μεγάλη μέρα είχα αφήσει κορίτσια το σπίτι στην τύχη του τόσες μέρες 

οπότε έχει  γενική σήμερα , μαγειρική ψώνια για να ξανά μπούμε στον ρυθμό μας! 

 

να έχετε ένα όμορφο Σαββατοκύριακο κορίτσια με ηρεμία κ όμορφες στιγμές ❤️❤️❤️❤️❤️

 

Καλημέρα Χρύσα μου, μια χαρά τα αποτελέσματα λοιπόν :) Να φύγει κι αυτό το άγχος.... Και εγώ σήμερα έχω καθαριότητα σπίτι αν και έχει πολύ κακό καιρό εδώ και δεν έχω καμία όρεξη για δουλειές αλλά για χουχούλιασμα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Theodora12 είπε:

Καλημέρα Χρύσα μου, μια χαρά τα αποτελέσματα λοιπόν :) Να φύγει κι αυτό το άγχος.... Και εγώ σήμερα έχω καθαριότητα σπίτι αν και έχει πολύ κακό καιρό εδώ και δεν έχω καμία όρεξη για δουλειές αλλά για χουχούλιασμα 🤣

Αχ Θεοδωρα κ εγώ θέλω μια μέρα απλά να κάτσω να πάω από καναπέ σε κρεβάτι κ πίσω  να μου φέρουν έτοιμο το φαγητό κ το σπίτι να γίνει τέλειο μόνο του 😭🤪😂

 

απαξ κ κανεις πρώτο παιδί πάει το χουχουλιασμα😂😂😂😂😂😂😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...