Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

@Princess28 και @Ονομα χρήστη περιμένουμε τα όμορφα σας νέα! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι καλά!

Σας καταλαβαινω μέχρι να το δω το μωράκι μου είχα τρελή αγωνία είχα να κάνω υπέρηχο από 17/9 σχεδόν 5 εβδομάδες! Αν μπορούσα θα ήθελα να πάω ανά δεκαήμερο ίσα ίσα ρε κορίτσια να του λέω ένα γεια😄😄😄

οπότε μπορέσετε να μας γράψετε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Δεν το πιστεύω ότι πάμε για τελική ευθεία σαν όνειρο μου φαίνεται❤️.τελικά περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός! 

Εφτιαξα μια λίστα με πράγματα που θα χρειαστώ και άρχισα να κοιτάω από τώρα με την λογική όχι να τα αγοράσω άμεσα αλλά να δω πότε θα μπορέσω ίσως να βρω και κάποια σε προσφορά πχ black Friday!

Λοιπόν επόμενος σταθμός είναι η καμπύλη ζαχάρου! Θα την κάνω στις 8/11 που θα είμαι 24weeks&2. Με το που την κάνω στέλνω αποτελέσματα στον γιατρό και μου κλείνει επιτόπου ραντεβού! Οπότε υπολογίζω σε 3 βδομαδουλες!

Τέλεια κορίτσι μου!! Πολύ μ αρέσουν αυτές οι προετοιμασίες, τρελαίνομαι🥰💞 

Εγώ έχω βάλει στο καλάθι μου στο pat pat εδώ κ 1-2 εβδομάδες κάτι τέλεια κοριτσίστικα ρουχαλάκια, και περιμένω σήμερα το ραντεβού με το γιατρό..νομίζω αν μας πει πάλι κορίτσι δε θα αντέξω να περιμένω μέχρι τη β’ επιπέδου κ θα τα πάρω🙈🙈🌸

Πωπω καμπύλη ζαχάρου…τη θυμάμαι προς το τέλος φαντάσου από την προηγούμενη εγκυμοσύνη…πραγματικά περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός!! Και μετά τις 30εβδ θα δεις απλά θα έχεις μπει σε mood γέννας κ θα σκέφτεσαι πότε θα γεννήσεις😀😀🎊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

@Princess28 και @Ονομα χρήστη περιμένουμε τα όμορφα σας νέα! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα είναι καλά!

Σας καταλαβαινω μέχρι να το δω το μωράκι μου είχα τρελή αγωνία είχα να κάνω υπέρηχο από 17/9 σχεδόν 5 εβδομάδες! Αν μπορούσα θα ήθελα να πάω ανά δεκαήμερο ίσα ίσα ρε κορίτσια να του λέω ένα γεια😄😄😄

οπότε μπορέσετε να μας γράψετε! 

Είχες όντως πολύ καιρό, σε καταλαβαίνω..κι εγώ αν μπορούσα θα πήγαινα κάθε 10 μέρες ευχαρίστως..αλλά θα μας περάσουν για τρελές οι γιατροί μας χαχαχ🤣😄 ήδη μου έλεγε τώρα να το βάλουμε 20 ή 25 το ραντεβού κ της λέω 20, δεν αντέχω παραπάνω😬🙈

Θα σας στείλω μόλις γυρίσω, ελπίζω να είναι όλα καλά❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!! Πολύ μ αρέσουν αυτές οι προετοιμασίες, τρελαίνομαι🥰💞 

Εγώ έχω βάλει στο καλάθι μου στο pat pat εδώ κ 1-2 εβδομάδες κάτι τέλεια κοριτσίστικα ρουχαλάκια, και περιμένω σήμερα το ραντεβού με το γιατρό..νομίζω αν μας πει πάλι κορίτσι δε θα αντέξω να περιμένω μέχρι τη β’ επιπέδου κ θα τα πάρω🙈🙈🌸

Πωπω καμπύλη ζαχάρου…τη θυμάμαι προς το τέλος φαντάσου από την προηγούμενη εγκυμοσύνη…πραγματικά περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός!! Και μετά τις 30εβδ θα δεις απλά θα έχεις μπει σε mood γέννας κ θα σκέφτεσαι πότε θα γεννήσεις😀😀🎊

Και γω έχω δει απ' το pat pat😄 και έχω καλάθι? Εκεί σίγουρα περίμενε black Friday ( 26 Νοεμβρίου φέτος είναι) πιστεύω θα έχει τιμές ξεφτίλα σε  αυτά τα σάιτ! Τρελαίνομαι και γω για αυτές τις αγορές το απόγευμα θα πάω να δω ένα φωτιστικό για το δωμάτιο του μπέμπη και ένα καρότσι που μου άρεσε. Σιγά σιγά να μπαίνουν τα πράγματα σε μια σειρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον σας! Όλα είναι καλά!σταμάτησε την δεύτερη μέρα το αιματακι οπότε ολα κομπλέ!Δεν έκανα υπέρηχο γιατί ο γιατρός μου δεν αγχωθηκε καθόλου οπότε δεν αγχώθηκα κ εγώ!Με βοήθησε πιστεύω η ξεκούραση που μου προτείνατε!

Την Πέμπτη έχουμε το ραντεβού με τον γυναικολόγο για τον υπέρηχο του 15νθημερου και αρχές Νοεμβρίου μια μίνι β επιπέδου για να δούμε πως πάμε!

Ήθελα να ρωτήσω για το φύλο του μωρού..Μας είπε στην αυχενική αλλά αφού τον ρώτησα εγώ..πιστεύω ότι αν δεν τον ρώταγα μπορεί κ να μην μας έλεγε!Από την άλλη θεωρείτε από τους καλύτερους γιατρούς της πόλης, οπότε θεωρώ δεν θα μας έλεγε κ βλακεια! Αλλά το έχω άγχος μην πάμε την επόμενη φορά κ μας πει είναι αγοράκια τελικά! Σας έτυχε εσάς να σας αλλάξουν στην πορεία το φύλο; Δεν έχω κανένα θέμα ούτε έχω κάνει κάποια αγορά , αλλά έτσι το σκέφτομαι εδώ κ κάποιες μέρες!Υπάρχει περίπτωση να φαίνεται στον απλό υπέρηχο τι είναι τελικά;

Γεια σου κοριτσάκι μου!! Χαίρομαι που διαβάζω πως όλα είναι καλά!! Και κυρίως που είσαι και εσύ ήρεμη!! Εύχομαι το καλύτερο!! 

Σχετικά με το φυλο!! Έχω ακούσει περίπτωση που έτυχε μέχρι τη Β επιπέδου να λένε ότι είναι κοριτσάκι και ευτυχώς τα παιδιά δεν είχαν ξεκινήσει τα ψώνια γιατί από τη Β επιπέδου και μετά τους το άλλαξαν!! 

Εμάς στην αυχενικη δεν κατάφερε να δει το φυλο γιατί το μωράκι μας έκανε τούμπες (12+4 εβδομάδες) στον επόμενο υπέρηχο στις 14 εβδομάδες δεν μπορούσε να το δει και στις 15 εβδομάδες που πήγαμε πάλι (λόγω πίεσης) μας είπε ότι 90% είναι κορίτσι!! Στις 17 εβδομάδες αλλάξαμε γιατρό και μας είπε και εκείνος ότι είναι κορίτσι και λέω εντάξει, δύο διαφορετικοί γιατροί διαφορετικά μηχανήματα αποκλείεται να κάνουν λάθος!! Οπότε προς το παρόν πορευόμαστε με το ότι έχουμε κοριτσάκι και δεν θα μας αλλάξει κάτι στη Β επιπέδου!! Όμως αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε τα ψώνια μετά τη Β επιπέδου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι ωραία που είναι τα νέα σας! Έχω καιρό να μπω σ´αυτό το topic και να γράψω, αν και στην ουσία εδώ ανήκω! Βλέπετε στον χρόνο που έχω κ μπορώ μπαίνω ακόμη στο topic της εξωσωματικής καθόσον πέρασα από αυτή την διαδικασία κ γνωρίζοντας τις δυσκολίες κ τις αγωνίες αυτής, όσο μπορώ βοηθάω τα κορίτσια που άφησα πίσω μου. Είμαι όμως σίγουρη πως σε λίγο καιρό θα περάσουν όλες απέναντι κ δεν θα με χρειάζονται πια… ☺️

Όσον αφορά τα δικά μου τώρα, είμαι σε δίδυμη κύηση κ αύριο μπαίνω αισίως στην 18η w. Την 1/11 πηγαίνω για τον πρώτο υπέρηχο β´ επιπέδου κ τον περιμένω πώς κ πώς για να πάρω το πράσινο φως κ να αρχίσω δειλά δειλά τις αγορές γιατί η λίστα μεγαλώνει επικίνδυνα καθόσον κ δύο! 😂

Εν ολίγοις αυτά από μένα! ☺️ Να είμαστε όλες καλά, να μεγαλώνουμε γερά μωράκια! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,

Πρώτη φορά γράφω εδώ. Περιμένω αγοράκι. Μου έχουν δώσει ΠΗΤ 18 Μαρτίου. Σε λίγο πάω για αμνιοπαρακέντηση και είμαι λίγο αγχωμένη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/10/2021 at 9:44 ΠΜ, ο/η Marakiii είπε:

Δεν μ ειπε τίποτα άλλο μόνο ότι θα το παρακολουθούμε..κ εγώ αυτό σκέφτηκα ή είναι από την κούραση γιατί χθες ήταν η πρώτη μέρα που ένιωθα καλά και πήγαμε μια μεγάλη βόλτα ή λόγω μήτρας!..πάντως δεν έχω κάτι άλλο όπως πόνους ας πούμε..ελπίζω να μην είναι τίποτα!

Ακριβώς το ίδιο έπαθα και μόλις μπήκα στον 3ο κ μόλις μπήκα στον 4ο, χωρίς καθόλου πόνο όμως κ αίμα κατακόκκινο που έτρεξε μέχρι κ στο παντελόνι! Ήταν μια μέρα που ένιωθα πολύ καλά κ πήγα με μια φίλη στο εμπορικό κ μάλλον κουράστηκα, ορθοστασία περπάτημα, αν κ ο γιατρός μου είπε να κάνω τα πάντα κ ότι δεν ήταν απο αυτό εγώ έτσι ένιωσα! Σταμάτησε αμέσως όμως κ είχα για μέρες μετά καφε στο σκούπισμα. Ίσως να ήταν κάποιο αγγειάκι.

στις On 18/10/2021 at 9:37 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

 

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 26/02 αγόρι 👶💙

@mia2020  01/03 Κορίτσι 👶💜

@I want a baby 06/03 

@geo2222 09/03 κορίτσι 👶💜, 💜ή 💙 

@Νανά22 09/03 αγόρι 👶💙, κορίτσι 👶💜

@Louna     15/03 κορίτσι👶💜

@Maira29  19/03 κορίτσι 👶💜

@Monica 92 20/03

@Liza05     21/03  κορίτσι 👶💜

@Vasilique 24/03 αγόρι 👶💙 κορίτσι 👶💜

@Niki5s     25/03 αγόρι 👶💙

@Konstantina93 26/03 αγόρι 👶💙

@Xrisa95 28/03 αγόρι 👶💙

@Evaki! 29/03 κορίτσι 👶💜

@Αναστασία31 30/03 αγόρι 👶💙

@Maria mariaa 31/03 κορίτσι 👶💜

@Ονομα χρήστη 31/03 κορίτσι 👶💜

@iovnn 31/03 

@Princess28 01/04 κορίτσι 👶💜

@Διόνη 03/04 κορίτσι👶💜

@Vasiliki14 03/04 κορίτσι 👶💜

@Theodora12 05/04 αγόρι 👶💙

@Riaa   06/04 κορίτσι 👶💜

@Hailey 17/04

@Marakiii 25/04 κορίτσι 👶💜, κορίτσι 💜👶, κορίτσι 👶💜

Αγοράκι είναι σίγουρα μου είπε ο γιατρός 2 βδομάδες πριν την β επιπέδου.

στις πριν 18 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον σας! Όλα είναι καλά!σταμάτησε την δεύτερη μέρα το αιματακι οπότε ολα κομπλέ!Δεν έκανα υπέρηχο γιατί ο γιατρός μου δεν αγχωθηκε καθόλου οπότε δεν αγχώθηκα κ εγώ!Με βοήθησε πιστεύω η ξεκούραση που μου προτείνατε!

Την Πέμπτη έχουμε το ραντεβού με τον γυναικολόγο για τον υπέρηχο του 15νθημερου και αρχές Νοεμβρίου μια μίνι β επιπέδου για να δούμε πως πάμε!

Ήθελα να ρωτήσω για το φύλο του μωρού..Μας είπε στην αυχενική αλλά αφού τον ρώτησα εγώ..πιστεύω ότι αν δεν τον ρώταγα μπορεί κ να μην μας έλεγε!Από την άλλη θεωρείτε από τους καλύτερους γιατρούς της πόλης, οπότε θεωρώ δεν θα μας έλεγε κ βλακεια! Αλλά το έχω άγχος μην πάμε την επόμενη φορά κ μας πει είναι αγοράκια τελικά! Σας έτυχε εσάς να σας αλλάξουν στην πορεία το φύλο; Δεν έχω κανένα θέμα ούτε έχω κάνει κάποια αγορά , αλλά έτσι το σκέφτομαι εδώ κ κάποιες μέρες!Υπάρχει περίπτωση να φαίνεται στον απλό υπέρηχο τι είναι τελικά;

Πάντως διαπίστωσα πως απο κορίτσι μπορεί να γίνει ανατροπή, απο αγόρι δεν έχω ακούσει ποτέ  μετα να πούνε κοριτσι. Εμας μας έλεγαν απο την αυχενική μάλλον αγόρι κ τελικα μας το επιβεβσίωσε 100% ο γυναικολόγος. Β επιπέδου έχω 25 Οκτωβρίου κ δεν περιμένω καμία ανατροπή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!! Πολύ μ αρέσουν αυτές οι προετοιμασίες, τρελαίνομαι🥰💞 

Εγώ έχω βάλει στο καλάθι μου στο pat pat εδώ κ 1-2 εβδομάδες κάτι τέλεια κοριτσίστικα ρουχαλάκια, και περιμένω σήμερα το ραντεβού με το γιατρό..νομίζω αν μας πει πάλι κορίτσι δε θα αντέξω να περιμένω μέχρι τη β’ επιπέδου κ θα τα πάρω🙈🙈🌸

Πωπω καμπύλη ζαχάρου…τη θυμάμαι προς το τέλος φαντάσου από την προηγούμενη εγκυμοσύνη…πραγματικά περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός!! Και μετά τις 30εβδ θα δεις απλά θα έχεις μπει σε mood γέννας κ θα σκέφτεσαι πότε θα γεννήσεις😀😀🎊

Μιας και είπες για τα pat-pat, να σε ρωτήσω.... έχεις ξανα αγοράσει απο εκεί; H απορία μου είναι αν περνάνε τελωνείο τώρα που σφίξανε και τα πράγματα με αγορές από το εξωτερικό. Έχω δει και εγώ ωραία ρούχα αλλά φοβάμαι αυτό με το τελωνείο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέραα, κι εγώ έχω σήμερα ραντεβού!! Να μας πεις μετά τα νέα σου😍 Τι ώρα είναι το ραντεβού σου; Κι εγώ ακριβώς το ίδιο, περιμένω πώς κ πώς να δούμε αν είναι όντως κοριτσάκι!!🙏 Αχχ μακάρι να μην αλλάξει💞 Επίσης αγχώνομαι πολύ, έχουμε να πάμε 3 εβδομάδες κ θέλω να το δω κ να είναι όλα καλά🙏

Πως πήγε το ραντεβού με το γιατρό σου;;;εμάς όλα καλά μια χαρά φαίνεται το μωράκι μας όλα φυσιολογικά αλλα δεν μας βοηθησε να δούμε το φύλο του ενώ κούναγε τα ποδαράκια δεν τα ανοιγε για να το δούμε!!!!αστα και εγώ ένα μήνα ειχα να πάω μέχρι να ακούσω την καρδούλα τ και να μ πει ότι είναι όλα καλά ένιωθα ότι θα μου βγει η ψυχή!!!!!!❤❤❤❤τωρα μου είπε σε 4 εβδομάδες θα με δει παλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσια μ εγώ σήμερα νομίζω ότι ένιωσα λίγο το μωράκι...17 εβδομαδων λέτε να ήταν η ιδέα μου;;;;

Ειναι η πρωτη μου εγκυμοσύνη. Αυριο παω 21 βδομαδα. Την μπεμπα την αισθάνθηκα 16 βδομαδα🥰🌺 σα να σκαει μια φούσκα απο νερο ηταν το πρωτο μου αίσθημα 🤣 με το καλο να αισθανεσαι το νεραϊδακι σου καθε μερα 🧚🏼‍♂️💕 εμενα χτες το απογευμα με τρόμαξε η πονηρούλα🤣🤣🤣 εκει που το χα ξεχασει δινει μια ελαφριά χαχαχχαχα δυναμώνει 🍓🍓🍓 αντε να περασει ο καιρος να τα παρουμε αγκαλιτττσσσααααααα 🍓🥰🌺💖💕😍😘🤩🥳🎈 Επισης κατι ασχετο: κοριτσια ρουχα για τα μωρα εσεις που εχετε μωράκια απο που αγοράζετε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ALLOYSTINA είπε:

Γεια σας,

Πρώτη φορά γράφω εδώ. Περιμένω αγοράκι. Μου έχουν δώσει ΠΗΤ 18 Μαρτίου. Σε λίγο πάω για αμνιοπαρακέντηση και είμαι λίγο αγχωμένη....

Καλησπέρα!! Με το καλό το μωράκι σου💞 Πώς πήγε όλα καλά; Για ποιο λόγο κάνεις αμνιοπαρακέντηση αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Μιας και είπες για τα pat-pat, να σε ρωτήσω.... έχεις ξανα αγοράσει απο εκεί; H απορία μου είναι αν περνάνε τελωνείο τώρα που σφίξανε και τα πράγματα με αγορές από το εξωτερικό. Έχω δει και εγώ ωραία ρούχα αλλά φοβάμαι αυτό με το τελωνείο

Καλησπέρα!! Έχω αγοράσει ναι για το αγοράκι μου..κοίτα δεν είναι τόσο καλή ποιότητα, κ η φόρμα του είναι άνετη να ξέρεις..αλλά έχει κάποια γουστόζικα ρουχαλάκια..εμένα θυμάμαι πριν κάτι μήνες που είχα πάρει, είχαν μείνει στο τελωνείο για λίγες μέρες κ μετά μου τα έστειλαν…δε με έβαλαν να πληρώσω κάτι πάντως..δε ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Πως πήγε το ραντεβού με το γιατρό σου;;;εμάς όλα καλά μια χαρά φαίνεται το μωράκι μας όλα φυσιολογικά αλλα δεν μας βοηθησε να δούμε το φύλο του ενώ κούναγε τα ποδαράκια δεν τα ανοιγε για να το δούμε!!!!αστα και εγώ ένα μήνα ειχα να πάω μέχρι να ακούσω την καρδούλα τ και να μ πει ότι είναι όλα καλά ένιωθα ότι θα μου βγει η ψυχή!!!!!!❤❤❤❤τωρα μου είπε σε 4 εβδομάδες θα με δει παλι!!!!

Καλά πήγε κι εμάς!! Όλα καλά μας είπε, και επίσης μας είπε πάλι κοριτσάκι🎀💞 Κι εγώ σαν εσένα μόλις το είδαμε στην οθόνη ηρέμησα😊 Κλείσαμε για 17 Νοεμβρίου τη β’ επιπέδου τώρα❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσια μ εγώ σήμερα νομίζω ότι ένιωσα λίγο το μωράκι...17 εβδομαδων λέτε να ήταν η ιδέα μου;;;;

Ναι αμέε, μπορεί να ήταν το μωράκι!! Μπορεί να το καταλάβεις και σε αυτή την εβδομάδα.. Πρώτη εγκυμοσύνη σου είναι; Στις δεύτερες συνήθως λένε το καταλαβαίνεις νωρίτερα! Εμένα τώρα είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη, και είναι κ οπίσθιος ο πλακούντας κ ήδη από 15-16 εβδ το νιώθω μου φαίνεται😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλά πήγε κι εμάς!! Όλα καλά μας είπε, και επίσης μας είπε πάλι κοριτσάκι🎀💞 Κι εγώ σαν εσένα μόλις το είδαμε στην οθόνη ηρέμησα😊 Κλείσαμε για 17 Νοεμβρίου τη β’ επιπέδου τώρα❤️❤️

Τέλεια με το καλό τα μωράκια μας!!!αχ μακάρι να είναι κ εμένα κοριτσάκι!!!ποσων εβδομαδων εισαι;;;εγω την αυχδνικη κ τ β' επιπέδου γην κανω σε άλλο γιατρό οποτε μ είπε να κλείσω ραντεβού για αρχές Δεκεμβρίου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ναι αμέε, μπορεί να ήταν το μωράκι!! Μπορεί να το καταλάβεις και σε αυτή την εβδομάδα.. Πρώτη εγκυμοσύνη σου είναι; Στις δεύτερες συνήθως λένε το καταλαβαίνεις νωρίτερα! Εμένα τώρα είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη, και είναι κ οπίσθιος ο πλακούντας κ ήδη από 15-16 εβδ το νιώθω μου φαίνεται😊

Και εμένα η δεύτερη εγκυμοσυνη είναι αλλα τελικά κάθε εγκυμοσυνη είναι ξεχωριστή με την ίδια λαχτάρα τα περιμένεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Τέλεια με το καλό τα μωράκια μας!!!αχ μακάρι να είναι κ εμένα κοριτσάκι!!!ποσων εβδομαδων εισαι;;;εγω την αυχδνικη κ τ β' επιπέδου γην κανω σε άλλο γιατρό οποτε μ είπε να κλείσω ραντεβού για αρχές Δεκεμβρίου...

16+5 είμαι😊 Μπαίνουμε στον 5ο! Κιλά είμαι ακόμα μείον🤣 αλλά οκ ξέρω ότι πιο μετά βάζεις τα κιλά!

Κι εγώ τους μεγάλους υπερήχους τους κάνω στο Ρέα! Αλλά πήρε η βοηθός του σήμερα τηλ και μας έκλεισε!

Μακάρι να είναι κι εσένα ό,τι θες, υγιές πάνω απόλα κ κοριτσάκι🎀 Εγώ ακόμα κρατιέμαι, περιμένω και τη β’ επιπέδου για να’μαι σίγουρη κ μετά θα αρχίσω τα ψώνια🙏💞 αχ ας μην αλλάξει κάτι!!🤗💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Και εμένα η δεύτερη εγκυμοσυνη είναι αλλα τελικά κάθε εγκυμοσυνη είναι ξεχωριστή με την ίδια λαχτάρα τα περιμένεις!!!!

Πραγματικά ναι!!🥰 Απλά εγώ δεν μπορώ  να την απολαύσω λόγω των εμετών κλπ, κ αυτό με καταβάλει κάπως…προχθές δεν κοιμήθηκα, ήμουν όλη νύχτα αγκαλιά με τη λεκάνη κ έκανα εμετούς, και σκεφτόμουν πώς θα περάσουν άλλοι 5 μήνες;; Μου φαίνεται πάρα πολύ..😩😔 αλλά ας είναι όλα καλά και χαλάλι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

16+5 είμαι😊 Μπαίνουμε στον 5ο! Κιλά είμαι ακόμα μείον🤣 αλλά οκ ξέρω ότι πιο μετά βάζεις τα κιλά!

Κι εγώ τους μεγάλους υπερήχους τους κάνω στο Ρέα! Αλλά πήρε η βοηθός του σήμερα τηλ και μας έκλεισε!

Μακάρι να είναι κι εσένα ό,τι θες, υγιές πάνω απόλα κ κοριτσάκι🎀 Εγώ ακόμα κρατιέμαι, περιμένω και τη β’ επιπέδου για να’μαι σίγουρη κ μετά θα αρχίσω τα ψώνια🙏💞 αχ ας μην αλλάξει 

Γερα να είναι τα μικρούλια μας κ εγώ περίμενα σημερα πρώτα να δω ότι είναι καλά γτ η αλήθεια είναι πως ειχα κάποια θέματα με κάποια κοντινά μ πρόσωπα και ειχα στρεσάριστη πολυ αυτό το μήνα...τώρα που είδα ότι είνει καλα το παιδακι μ μ πέρασαν όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Πραγματικά ναι!!🥰 Απλά εγώ δεν μπορώ  να την απολαύσω λόγω των εμετών κλπ, κ αυτό με καταβάλει κάπως…προχθές δεν κοιμήθηκα, ήμουν όλη νύχτα αγκαλιά με τη λεκάνη κ έκανα εμετούς, και σκεφτόμουν πώς θα περάσουν άλλοι 5 μήνες;; Μου φαίνεται πάρα πολύ..😩😔 αλλά ας είναι όλα καλά και χαλάλι❤️

Αχ καημενουλα πολύ δύσκολο!!!εγώ μια μέρα ειχα κ όχι με εμετούς απλά με είχε πιάσει ενας πόνος στην κοιλιά και ένιωθα τέτοια κούραση...όταν έχεις ήδη και παιδακι στο σπίτι είναι δύσκολο...υπομονή και κουράγιο περνάει γρήγορα  ο καιρός όταν τα παίρνουμε αγκαλιά τα ξεχνάμε όλα!!!💞💞💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Αχ καημενουλα πολύ δύσκολο!!!εγώ μια μέρα ειχα κ όχι με εμετούς απλά με είχε πιάσει ενας πόνος στην κοιλιά και ένιωθα τέτοια κούραση...όταν έχεις ήδη και παιδακι στο σπίτι είναι δύσκολο...υπομονή και κουράγιο περνάει γρήγορα  ο καιρός όταν τα παίρνουμε αγκαλιά τα ξεχνάμε όλα!!!💞💞💞💞

Στην πρώτη εγκυμοσυνη είχες πάλι εμετούς;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Γερα να είναι τα μικρούλια μας κ εγώ περίμενα σημερα πρώτα να δω ότι είναι καλά γτ η αλήθεια είναι πως ειχα κάποια θέματα με κάποια κοντινά μ πρόσωπα και ειχα στρεσάριστη πολυ αυτό το μήνα...τώρα που είδα ότι είνει καλα το παιδακι μ μ πέρασαν όλα!!!

Αχ μωρέ❤️❤️ Ναι καλά να είναι αυτά, και θα’μαστε κι εμείς καλά😊💞💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ALLOYSTINA είπε:

Γεια σας,

Πρώτη φορά γράφω εδώ. Περιμένω αγοράκι. Μου έχουν δώσει ΠΗΤ 18 Μαρτίου. Σε λίγο πάω για αμνιοπαρακέντηση και είμαι λίγο αγχωμένη....

Σε ποια εβδομάδα είσαι κοριτσάκι μου; Για αμνιο πας για κάποιο λόγο ή καθαρά λόγω ηλικίας; Όλα θα πάνε καλά, μην ανησυχείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...