Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

@Xrisa95@Xrisa95 μπράβο για τον θηλασμό και χαρά στο κουράγιο σου για το ταντεμ!! Δεν θα το τολμούσα προσωπικά.. Εγώ θήλασα 1,5 χρόνο τον μεγάλο μου γιο και 2,5 χρόνια τον μικρό μου!!! Τώρα πάμε για το τρίτο 😁 αφού πέρασες κορονοιο εχεις το πιστοποιητικό νόσησης οπότε σε καλύπτει για κάποιους μήνες!!! Είστε τυχεροί που το περάσατε τόσο ελαφριά και καλά λες εφόσον το πέρασες και δεν ταλεπωρηθηκατε ποιος ο λόγος να κάνεις το εμβόλιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! Εγώ αν εξαιρέσουμε την κλεισούρα λόγω καύσωνα είμαι μια χαρά. Έχω ακόμα τις καούρες μου αλλά αντέχω. Τό στήθος είναι πρησμένο αλλά δεν πονάει ευτυχώς. 

Εγώ κορίτσια θα γεννήσω σε ιδιωτικό, εκεί συνεργάζεται ο γιατρός που με παρακολουθεί.

Για το θέμα του εμβολίου εγώ δεν πρόλαβα να το κάνω στο τσακ ( είχα ραντεβού 2 μέρες μετά αφού έμαθα την εγκυμοσύνη μου!) Ο γιατρός μου είναι της άποψης να το κάνω αλλά αφού περάσει το πρώτο τρίμηνο. Εγώ θέλω να το κάνω προσωπικά φοβάμαι για τον χειμώνα. Ακόμα και αν εγώ δεν δουλεύω κανονικά ( μπορεί να πάρω πχ αναρρωτική) ο άνδρας μου αν και εμβολισμενος μπορεί να μου το μεταφέρει αφού αναγκαστικά θα έχει επαφές με κόσμο απ' την δουλειά του.

Διάβασα την γενική σύσταση και προτείνεται για όλες τις εγκύους, διάβασα και την μελέτη που έγινε σε εγκυμονούσες και θηλάζουσες και κλείνω στο συμπέρασμα ότι είναι πολύ πιο ασφαλές το εμβόλιο απ' τον κίνδυνο να κολλήσουμε κορονοιο ουσες έγκυες.

Δηλαδή είσαι υπέρ ε;;; και εγώ μια ναι λέω μια όχι.... Δεν ξέρω... Φοβάμαι μην έχει αρνητικό αποτέλεσμα στην εγκυμοσύνη μόνο αυτό με ανησυχεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/7/2021 at 6:32 ΜΜ, ο/η Konstantina93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είπα να μπω και εγώ στην παρέα σας! Με λένε Κωνσταντίνα, μένω Θεσσαλονίκη, είμαι 27 χρονών και αν πάνε όλα καλά έχω ΠΗΤ 30/03/22. Πήγαμε την προηγούμενη Δευτέρα για τον πρώτο υπέρηχο με χοριακή 3600 είδαμε τον σάκο και το σποράκι και τώρα με το καλό την Πέμπτη ίσως ακούσουμε και καρδούλα. Είναι το πρώτο μου οπότε είμαι λίγο αγχωμένη ακόμα μέχρι να αρχίσω να καταλαβαίνω τι είναι όλο αυτό που έρχεται 😝

Από συμπτώματα είχα απίστευτες ζαλάδες και μουδιάσματα στα χέρια από την πρώτη εβδομάδα της σύλληψης μέχρι και την στιγμή που πήγα στην γιατρό και το επιβεβαίωσα. Τώρα έχω μόνο κάτι καούρες και αρκετή κούραση χωρίς ιδιαίτερο λόγο.

Εύχομαι καλή εγκυμοσύνη σε όλες μας!

Καλησπέρα Κωνσταντίνα! Σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και όλα να σου πάνε υπέροχα! Όλες μέσα στο άγχος πιστεύω είμαστε! Είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα με σένα! Η κούραση υποχώρησε όσο περνούσε ο καιρός ( στην αρχή κοιμόμουν όπου έβρισκα!), οι καούρες οχι😄

Σου εύχομαι την Πέμπτη να ακουσετε την καρδούλα του♥️ και να σου φύγει ακόμα περισσότερο αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Δηλαδή είσαι υπέρ ε;;; και εγώ μια ναι λέω μια όχι.... Δεν ξέρω... Φοβάμαι μην έχει αρνητικό αποτέλεσμα στην εγκυμοσύνη μόνο αυτό με ανησυχεί 

Δεν το πήρα έτσι αψηφιστα, πήρα γνώμη από 2-3 γιατρούς και γω προβληματίστηκα.

Αλλά ναι είμαι υπέρ βλέποντας την γενική εικόνα. Σκέψου ο γιατρός μου, μου είπε ότι και τώρα αν το έκανα κατά 99,9 τις εκατό δεν θα είχαμε κανένα θέμα. Κράτησε μόνο μια μικρή επιφύλαξη γιατί είναι το πρώτο τρίμηνο και μου είπε χαρακτηριστικά αν τυχόν υπάρξει αποβολή να μην μπορούμε να κατηγορήσουμε το εμβόλιο!

Οι δικοί σου έχουν εμβολιαστεί; ( Πχ άνδρας, γονεις κτλ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα σε ολες σας κι απο εμενα!😊 Να μπω στην ομορφη παρεα σας?? Μολις εκανα αυχενικη και ειμαι μανουλα Φεβρουαριου αλλα δε βρισκω καποιο θεμα με το μηνα μας. Ειναι το πρωτο μου μετα απο εξωσωματικη και ειμαστε αρκετα αγχωμενοι.... @JNtina ειδα κοριτσι μου οτι κι εσυ εχεις ΠΗΤ μεσα στον Φλεβαρη, αν θες μπορουμε να τα λεμε κι εδω!  Εγω εχω πρωτα ο Θεος ΠΗΤ 3/2 και ευχομαι καθε μερα να πανε ολα καλα εως τοτε! Θα χαρω πολυ να τα λεμε κι εδω με ολα τα κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bonbon είπε:

Κοριτσια καλησπερα σε ολες σας κι απο εμενα!😊 Να μπω στην ομορφη παρεα σας?? Μολις εκανα αυχενικη και ειμαι μανουλα Φεβρουαριου αλλα δε βρισκω καποιο θεμα με το μηνα μας. Ειναι το πρωτο μου μετα απο εξωσωματικη και ειμαστε αρκετα αγχωμενοι.... @JNtina ειδα κοριτσι μου οτι κι εσυ εχεις ΠΗΤ μεσα στον Φλεβαρη, αν θες μπορουμε να τα λεμε κι εδω!  Εγω εχω πρωτα ο Θεος ΠΗΤ 3/2 και ευχομαι καθε μερα να πανε ολα καλα εως τοτε! Θα χαρω πολυ να τα λεμε κι εδω με ολα τα κοριτσια!

Γεια σου κοριτσι μου!!! Εγω θα ειμαι στις 6/02 πρωτα ο Θεός!!! Κι εγω εκανα αυχενική την Παρασκευή! 
Πως τα πας;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!!! Εγω θα ειμαι στις 6/02 πρωτα ο Θεός!!! Κι εγω εκανα αυχενική την Παρασκευή! 
Πως τα πας;; 

Κι εγω μολις τωρα την εκανα κ πηρα αποτελεσματα. Κατα τα αλλα καλα ειμαι τωρα, αν εξαιρεσεις λιγο τις στομαχικες διαταραχες που συνεχιζουν δυστυχως.... ειχα μια αιμορραγια πριν κατι βδομαδες κ τρομαξαμε αλλα τωρα φαινεται να πηγαινει καλα ευτυχως! Εσυ εισαι με εξωσωμ. ή φυσιολογικη?  Να σου στειλω σε πμ που θελω να σε ρωτησω κατι μη ζαλιζω και τα κοριτσια εδω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Κι εγω μολις τωρα την εκανα κ πηρα αποτελεσματα. Κατα τα αλλα καλα ειμαι τωρα, αν εξαιρεσεις λιγο τις στομαχικες διαταραχες που συνεχιζουν δυστυχως.... ειχα μια αιμορραγια πριν κατι βδομαδες κ τρομαξαμε αλλα τωρα φαινεται να πηγαινει καλα ευτυχως! Εσυ εισαι με εξωσωμ. ή φυσιολογικη?  Να σου στειλω σε πμ που θελω να σε ρωτησω κατι μη ζαλιζω και τα κοριτσια εδω?

Και βεβαια!!! Στειλε μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Δεν το πήρα έτσι αψηφιστα, πήρα γνώμη από 2-3 γιατρούς και γω προβληματίστηκα.

Αλλά ναι είμαι υπέρ βλέποντας την γενική εικόνα. Σκέψου ο γιατρός μου, μου είπε ότι και τώρα αν το έκανα κατά 99,9 τις εκατό δεν θα είχαμε κανένα θέμα. Κράτησε μόνο μια μικρή επιφύλαξη γιατί είναι το πρώτο τρίμηνο και μου είπε χαρακτηριστικά αν τυχόν υπάρξει αποβολή να μην μπορούμε να κατηγορήσουμε το εμβόλιο!

Οι δικοί σου έχουν εμβολιαστεί; ( Πχ άνδρας, γονεις κτλ)

Ναι έχουν εμβολιαστεί αλλά δεν προστατεύουν εμένα αφού λένε μπορούν να στο μεταδώσουν και εμβολιασμενοι.... Και εμένα μετά το πρώτο τρίμηνο με είπε να το κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/8/2021 at 1:27 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

@Evaki! πες μας κ εσυ την πητ σου αν θέλεις να την βάλω στο πινακακι ❤️ 
 

καλημερα καλό μήνα σε όλες ❤️❤️❤️
Δείτε το πινακακι αν το έκανα καλά κορίτσια 🤓

Ειναι τέλειο 😍🥰 να δωσει ευλογια ο θεος να χουμε και αλλες μανούλες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!τι κάνετε; να σας ρωτήσω;;; σας πονάει καθόλου το στήθος και να είναι πρησμένο πολύ;;; εγώ το νιώθω 100 κιλά και πονάει πολύ και στο άγγιγμα... Από όταν εμαθα για την εγκυμοσύνη είμαι έτσι... Εντωμεταξύ λέω μήπως είναι επειδή θήλαζα το προηγούμενο παιδάκι μου αρκετά χρόνια και δεν πήρα χάπι διακοπής θηλασμού και πρηστηκε λόγω αυτού; αλλά πέρασαν 4 χρόνια από όταν έκοψα τον θηλασμό.. Από θήλασα φυσιολογικά 

Εγω ειμαι στο πρωτο σποτακι🥰 οχι απλα με ποναει!!! Σηκωνομαι καθε βραδυ 3 φορες για τουαλετα και το κραταω γιατι με ποναει… και πλευρό οταν αλλαζω στον υπνο το κραταω!!! Απο σημερα εβαλα ενα μαλακό μπουστακι και θα κοιμαμαι με αυτο 😂🤪 τι να κανω με ποναει αφου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς μας βρήκες @Bonbon! Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα, να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη χωρίς κανένα προβλημα🤰❤️!

Κορίτσια εσείς που κάνατε την αυχενική δώστε μας τα φώτα σας! Πόση ώρα κρατάει; Γύρω στο 40λεπτο;

Επίσης σας έδωσε πρόγνωση φύλλου;;;

Εγώ αύριο έχω ραντεβού θα είμαι στην 10εβδομαδα και θα μου κλείσει ραντεβού για αυχενική γύρω στο 15 Αύγουστο! Έχω μεγάλη αγωνία να πάω και να είναι όλα καλά. Κορίτσια δώστε μου την θετική σας ενέργεια🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/8/2021 at 1:52 ΜΜ, ο/η Louna είπε:

Και γω!!! 15/3 🥰 κοριτσια να σας ρωτησω κατι… τη γεννα θα τη κανετε σε δημοσιο ή ιδιωτικο; (Ακουσα πως αν βρεθεις θετικη στο κόβιντ οταν πας για γεννα σε στελνουν σε δημοσιο, εχετε ιδεα τι συμβαινει;) πλας κοριτσια με το εμβολιο.. το εχετε κανει; Ειναι θεματα αυτα που στις μερες μας ειναι 🔥 

Καλημέρα,

εγώ έκανα την πρώτη δόση μια εβδομάδα πριν γίνει η σύλληψη, την δεύτερη δεν πρόλαβα καθώς είχα μάθει ότι είμαι έγκυος την μέρα που θα πήγαινα για την δεύτερη! Και η δικιά μου γιατρός μου είπε να περάσει το πρώτο τρίμηνο και μετά να το κάνω αλλά είμαι ακόμα σε σκέψεις. Αν και έτσι όπως το πάνε θα είναι δύσκολος χειμώνας. 

Κορίτσι σε ποια εβδομάδα ακούσατε καρδούλα;; Να είμαι προετοιμασμένη για την Πέμπτη ή είναι ακόμα νωρίς; Με βάση την ΤΕΡ όταν θα κάνω τον υπέρηχο θα είμαι 6 εβδομάδων+3.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλώς μας βρήκες @Bonbon! Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα, να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη χωρίς κανένα προβλημα🤰❤️!

Κορίτσια εσείς που κάνατε την αυχενική δώστε μας τα φώτα σας! Πόση ώρα κρατάει; Γύρω στο 40λεπτο;

Επίσης σας έδωσε πρόγνωση φύλλου;;;

Εγώ αύριο έχω ραντεβού θα είμαι στην 10εβδομαδα και θα μου κλείσει ραντεβού για αυχενική γύρω στο 15 Αύγουστο! Έχω μεγάλη αγωνία να πάω και να είναι όλα καλά. Κορίτσια δώστε μου την θετική σας ενέργεια🙏🙏🙏

Καλημερααα 

έφτασε ο καιρός σιγά σιγά 

παίρνει αρκετή ώρα γιατί ελέγχονται όλα κ τα καταγράφει ο γιατρός 

ουσιαστικά γίνεται μια επισκόπηση πάνω στην οργανογεννηση που είναι κ  η ουσία του πρώτου τριμήνου, δινονται πιθανοτητεσ Για πολύ γνωστά σύνδρομα κ για τον βαθμό επικινδυνότητα της εγκυμοσύνης, μετρανε την πίεση στις αντιστασεις των μητριαιων αρτηριών  δλδ αυτες που ενώνουν τον πλακούντα κ το έμβρυο μέσω του ομφάλιου λώρου για να αποκλείσουν η να δώσουν πιθανότητα για προεκλαμψία , εξετάζει την ανατομία της καρδιάς κ.α. 

Γίνεται και η papA που είναι αίματος

Η ώρα εξαρτάται βέβαια αν θα σου την κάνει ο γυναικολόγος σου η ο εμβρυολογος 

γενικότερα είναι όντως ένας από τους μεγάλους υπερήχους κ θα σου τα εξηγήσουν με λεπτομέρειες όλα πριν την εξέταση κ μετά

δίνεται κ μια πρώτη εκτίμηση για το φύλο όχι 100% αλλά δν είναι ασφαλής 

συνηθως στην β επιπέδου η λίγο πιο πριν (αν το προσέξει ο γυναικολόγος σου) δίνεται η σωστή εκτίμηση φύλου 

 

με το καλό να έρθει η ώρα να την κανεις να δεις το μωράκι σου ❤️ Πάντα όταν βλέπουμε τα μικρακια είναι υπέροχη στιγμή ❤️ Όλα καλά θα πάνε! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλώς μας βρήκες @Bonbon! Εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα, να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη χωρίς κανένα προβλημα🤰❤️!

Κορίτσια εσείς που κάνατε την αυχενική δώστε μας τα φώτα σας! Πόση ώρα κρατάει; Γύρω στο 40λεπτο;

Επίσης σας έδωσε πρόγνωση φύλλου;;;

Εγώ αύριο έχω ραντεβού θα είμαι στην 10εβδομαδα και θα μου κλείσει ραντεβού για αυχενική γύρω στο 15 Αύγουστο! Έχω μεγάλη αγωνία να πάω και να είναι όλα καλά. Κορίτσια δώστε μου την θετική σας ενέργεια🙏🙏🙏

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου! Με το καλο να κανεις την αυχενικη σου και να δεις το μωρακι σου και γερο και δυνατο! Οπως στα εξηγησε πολυ σωστα κι αναλυτικα η @Xrisa95 ειναι πανω κατω. Η διαρκεια της εξετασης κραταει απο 20 λεπτα, απο οτι ειχα διαβασει κι εγω απο εμπειριες αλλων κοριτσιων, εως και μια ωρα και κατι, αναλογα με το αν το μωρακι ειναι σε βολικη θεση για τις μετρησεις που θελει να κανει ο γιατρος. Εμας ας πουμε μας πηρε πρωτα το αιμα για την papp-a κ μετα καναμε την αυχενικη η οποια λογω θεσης του επειδη ηταν καπως πλατη σε εμας και μπρουμυτα, μας δυσκολεψε λιγο για καποιες μετρησεις. Οποτε μας εστειλε ο γιατρος για μια μικρη βολτα κανα 20 λεπτο, εφαγα κι εγω ενα μικρο κομματι σοκολατα κι αμεσως μολις γυρισαμε ειχε γυρισει το μωρακι και κουνιοταν μια χαρα, οποτε μετρησε κι ο,τι αλλο ηθελε που του ειχε μεινει πιο ευκολα. Συνολο μας πηρε λοιπον περιπου καμια ωρα κ κατι εμας η αυχενικη. Επισης μετρησαμε τον τραχηλο και με κολπικη εξεταση αλλα σε αλλες κοπελες το κανουν διακοιλιακα. Το φυλο στο λενε με επιφυλαξη παντα στην αυχενικη, θα φανει καλυτερα πιο μετα σε υπερηχους ή στη β επιπεδου. Ή ακομα και στη νιπτ την αιματολογικη εαν κανεις μη επεμβατικο προγεννητικο, νομιζω φαινεται κι εκει το φυλο με καποια βεβαιοτητα. Να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@JNtina @Bonbon κορίτσια με το καλό και σε εσάς!!καλώς ήρθατε!! Είστε πιο ήσυχες από εμάς που κλεισατε το πρώτο τρίμηνο.. Μέχρι και την αυχενική είμαστε σε αναμμένα κάρβουνα πάντα... Έτσι και στα δύο μου παιδιά μέχρι να σου πούνε στην αυχενική όλα καλά ένα άγχος το έχεις!!! Σας είπαν εσάς φύλλο;;; να λέμε και φύλλο όταν με το καλό το μάθουμε να βάζουμε στο πινακάκι να δούμε τι θα υπερισχύσει 😜😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bonbon καλώς μας ήρθες με το καλό το μωράκι σου να σου πάνε όλα κατ’ ευχήν 

σ έβαλα κ εσένα στο πινακακι μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/8/2021 at 1:25 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 02/03 

@Louna     15/03

@Eva80      20/03

@marinamanoulitsa 22/03 

@Xrisa95     25/03 

@Evaki! 29/03

@Konstantina93 30/03

 

Για δείτε κορίτσια μου αν τ έχω επεξεργαστεί όλα σωστά 

@Konstantina93 Καλώς μας ήρθες τώρα είδα ότι μας έγραψες στο νήμα 

μήπως είσαι δοκιμαστικό μέλος κ γ αυτό άργησε να εγκριθεί άραγε ? 

Με το καλό το πρώτο σου μωράκι να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου ❤️ Καλώς ήρθες στην παρέα μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@JNtina @Bonbon κορίτσια με το καλό και σε εσάς!!καλώς ήρθατε!! Είστε πιο ήσυχες από εμάς που κλεισατε το πρώτο τρίμηνο.. Μέχρι και την αυχενική είμαστε σε αναμμένα κάρβουνα πάντα... Έτσι και στα δύο μου παιδιά μέχρι να σου πούνε στην αυχενική όλα καλά ένα άγχος το έχεις!!! Σας είπαν εσάς φύλλο;;; να λέμε και φύλλο όταν με το καλό το μάθουμε να βάζουμε στο πινακάκι να δούμε τι θα υπερισχύσει 😜😁 

Όντως έτσι θα κάνουμε καλή ιδέα  θα βάλουμε κ το φύλο όταν με το καλό μάθετε κορίτσια πείτε μας να το συμπληρώνω ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Όντως έτσι θα κάνουμε καλή ιδέα  θα βάλουμε κ το φύλο όταν με το καλό μάθετε κορίτσια πείτε μας να το συμπληρώνω ❤️

Για να δούμε τι θα επικρατήσει;;; 👣👶 μπλε ή ροζ💕;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πριν 2 εβδομάδες περίπου έμαθα ότι είμαι έγκυος στο 2ο μωράκι μου! Έχω ήδη ένα μωράκι που έγινε 11 μηνών σήμερα! Δε ξέρω ακόμη πώς θα πάει η εγκυμοσύνη, και με αγχώνει το ότι δεν έχω πολλά συμπτώματα όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη, όπως επίσης ότι θηλάζω και δε ξέρω πώς αυτό μπορεί να επηρεάσει την εξέλιξη της εγκυμοσύνης. Δε ξέρω πότε ακριβώς έχω ΠΗΤ, γιατί λόγω θηλασμού δεν είχα περίοδο. Υπολογίζω όμως τέλη Μαρτίου με αρχές Απριλίου..με πιο πιθανό αρχές αρχές Απριλίου! Την Παρασκευή που μας πέρασε πήγα στο γιατρό και είδαμε παχύ ενδομήτριο και έναν μικρό σάκο 9χιλ..ήταν πολύ νωρίς μου είπε! Τουλάχιστον επιβεβαιώσαμε ότι είναι ενδομήτριο. Θα ξαναπάω αυτή την Παρασκευή, ελπίζω να είναι όλα καλά και να είμαι ακόμη έγκυος😛 Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα και να πάνε καλά οι εγκυμοσύνες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Για να δούμε τι θα επικρατήσει;;; 👣👶 μπλε ή ροζ💕;;; 

Πέρσι που ήμουν έγκυος υπερίσχυσε το μπλε...φέτος νομίζω θα υπερισχύσει το ροζ 😜💕🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πριν 2 εβδομάδες περίπου έμαθα ότι είμαι έγκυος στο 2ο μωράκι μου! Έχω ήδη ένα μωράκι που έγινε 11 μηνών σήμερα! Δε ξέρω ακόμη πώς θα πάει η εγκυμοσύνη, και με αγχώνει το ότι δεν έχω πολλά συμπτώματα όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη, όπως επίσης ότι θηλάζω και δε ξέρω πώς αυτό μπορεί να επηρεάσει την εξέλιξη της εγκυμοσύνης. Δε ξέρω πότε ακριβώς έχω ΠΗΤ, γιατί λόγω θηλασμού δεν είχα περίοδο. Υπολογίζω όμως τέλη Μαρτίου με αρχές Απριλίου..με πιο πιθανό αρχές αρχές Απριλίου! Την Παρασκευή που μας πέρασε πήγα στο γιατρό και είδαμε παχύ ενδομήτριο και έναν μικρό σάκο 9χιλ..ήταν πολύ νωρίς μου είπε! Τουλάχιστον επιβεβαιώσαμε ότι είναι ενδομήτριο. Θα ξαναπάω αυτή την Παρασκευή, ελπίζω να είναι όλα καλά και να είμαι ακόμη έγκυος😛 Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα και να πάνε καλά οι εγκυμοσύνες μας!

Με το καλό κοπέλα μου!!! Όλα καλά να σου πάνε!!!! Μην ανησυχείς δεν επηρεάζει ο θηλασμός... Φίλη μου έτσι έμεινες έγκυος ενώ θηλάζει και τώρα είναι στον 6ο μήνα και ακόμα το θηλάζει και θα κάνει ταντεμ μετά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια και καλώς σας βρήκα! Είμαι η Βασιλική, 43 ετών κ σήμερα 6w+ 5. Καταφέραμε με την τρίτη προσπάθεια εξωσωματικής και είδαμε την προηγούμενη εβδομάδα στον υπέρηχο 2 σάκους! Είδαμε καρδούλες να πάλλονται αλλά ήταν μάλλον νωρίς για να τις ακούσουμε… Την άλλη Τρίτη ξαναπάω για υπέρηχο κ εύχομαι να τις ακούσουμε! ΠΗΤ έχω 24/3 … Μακάρι να μας πάνε όλα καλά Παναγιά μου! 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια και καλώς σας βρήκα! Είμαι η Βασιλική, 43 ετών κ σήμερα 6w+ 5. Καταφέραμε με την τρίτη προσπάθεια εξωσωματικής και είδαμε την προηγούμενη εβδομάδα στον υπέρηχο 2 σάκους! Είδαμε καρδούλες να πάλλονται αλλά ήταν μάλλον νωρίς για να τις ακούσουμε… Την άλλη Τρίτη ξαναπάω για υπέρηχο κ εύχομαι να τις ακούσουμε! ΠΗΤ έχω 24/3 … Μακάρι να μας πάνε όλα καλά Παναγιά μου! 🙏🏻

Να σου πάνε όλα καταπληκτικά εύχομαι μέσα απ' την καρδιά μου! Θα σε έχω στις σκέψεις μου!🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...