Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις On 2/9/2021 at 3:35 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

@Nantinaki @Xrisa95 Καλησπέρα κορίτσια!! 
Πήγαμε χθες στο γιατρό, όλα καλά ευτυχώς!  Το μωράκι μας είχε μεγαλώσει! Μου είπε μάλιστα και το φύλο…αγοράκι λέει κι αυτό…γιατί είδαμε κάτι να κρέμεται ανάμεσα στα πόδια…μου είπε βέβαια στην αυχενική θα δούμε σίγουρα..απογοητεύτηκα λίγο η αλήθεια είναι γιατί ήθελα κοριτσάκι!! Και δεν περίμενα να το μάθουμε τόσο νωρίς οπότε έπαθα ένα ψιλοσοκ…αν ήξερα ότι μπορεί να το βλέπαμε τόσο νωρίς θα του έλεγα να μην μου το πει…να μείνω έστω με την ελπίδα μέχρι την αυχενική..!!😄 Τουλάχιστον είναι καλά και υγιές, οπότε αυτό μετράει!🙏🥰

Κλείσαμε και για την αυχενική στις 22/09 και ανυπομονώ να είναι όλα οκ! Τη μέρα των γενεθλίων μου συμπτωματικά…και χθες που μου είχε κλείσει ραντεβού ήταν η μέρα της γιορτής μου(Αθηνά). Δεν μου είχε και πολύ ωραία έκπληξη βέβαια με το φύλο χαχα😄

Εσείς τι κάνετε; Πώς είστε;

ααααχ κοριτσακι μου με το καλο ο,τι και να ειναι!!!!! ειδες φυλο πριν την αυχενικη ;;;; ουαου!!!! δεν ηξερα οτι γινεται!!! κι εγω εχω αυχενικη 21/9 .

τι ωραια δωρα ειναι αυτα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια και καλη κυριακη!

21/9 εχω αυχενικη .... μου ειπαν θα κανουμε και μια αιματολογικη και θα πω στην γυναικολογο μου να μου την γραψει σε δυο εμβδομαδες που θα παω.
ηθελα να σας ρωτησω την αιματολογικη την κανουμε ιδια μερα με την χοριακη η προτεινεται να την κανουμε και πιο νωρις;;;γιατι κατι τετοιο ακουσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

καλημερα κοριτσια και καλη κυριακη!

21/9 εχω αυχενικη .... μου ειπαν θα κανουμε και μια αιματολογικη και θα πω στην γυναικολογο μου να μου την γραψει σε δυο εμβδομαδες που θα παω.
ηθελα να σας ρωτησω την αιματολογικη την κανουμε ιδια μερα με την χοριακη η προτεινεται να την κανουμε και πιο νωρις;;;γιατι κατι τετοιο ακουσα....

Καλημέρα!! Τι ωραία που είδες το μωράκι σου! Με το καλό κ η αυχενική!

ΣεΑν εννοείς την αιματολογική που κανείς μαζί με την αυχενική την papp A την κάνεις την ίδια μέρα που κανείς και τον υπέρηχο. Εμένα μου πήρε αίμα με το που τελείωσε ο υπέρηχος, μου έδωσε την πρώτη εικόνα με βάση αυτά που είδε στον υπέρηχο και μετά από 2 μέρες βγήκε και η αιματολογική, οπότε πήγα και μίλησα με την εμβρυολογο που μου έδωσε και το χαρτί με τα τελικά αποτελέσματα ( συνδιασμός αιματολογικής και υπερήχου ) που έδινε όλα τα ποσοστά για σύνδρομα κ.τ.λ. Δεν έχω ακούσει εγώ προσωπικά να χρειάζεται να κάνουμε  την αίματος πιο πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

καλημερα κοριτσια και καλη κυριακη!

21/9 εχω αυχενικη .... μου ειπαν θα κανουμε και μια αιματολογικη και θα πω στην γυναικολογο μου να μου την γραψει σε δυο εμβδομαδες που θα παω.
ηθελα να σας ρωτησω την αιματολογικη την κανουμε ιδια μερα με την χοριακη η προτεινεται να την κανουμε και πιο νωρις;;;γιατι κατι τετοιο ακουσα....

Kαλημέρα κορίτσια και εγώ έκλεισα για αυχενική 24/09, μου είπε να πάω 10 λεπτά νωρίτερα ώστε να μου πάρουν και το αίμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια είστε όλες καλά; 
εμενα αρρώστησε η κόρη μου κ είμαστε όλη μέρα μαζί κολλημένη στο στήθος κ θηλάζει το μικρακι μου! 
 

Σε άλλα νέα άντε να πλησιάσουν οι μέρες να κάνετε την αυχενικη είναι πραγματική απόλαυση να βλέπετε το ζουζουνακι στην κοιλιτσα ❤️
 

εγω αύριο έχω γυναικολόγο να δούμε για την αποκόλληση δν πιστεύω ν έχει φτιάξει κάτι γιατί ειδικά τώρα που αρρώστησε η κόρη μου δν έχω καταφέρει να κάτσω η Να μην σηκώνω βάρος! Θα μ κλείσει αύριο η γραμματεασ Του σε εμβρυολογο ραντεβού για αυχενικη όποτε θα ξέρω κ εγώ ημερομηνία! 😃

 

Την μέρα της αυχενικής συνήθως παίρνουν κ το αίμα για PAP A τουλάχιστον έτσι κάναμε με τον εμβρυολογο στην Αθήνα κ έτσι θα κάνουμε κ εδώ με τον εμβρυολογο στην Λάρισα αλλα φαντάζομαι δν είναι απαγορευτικό να σου πάρουν είτε πιο πριν είτε πιο μετά  δν ξέρω κιόλας 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είστε όλες καλά; 
εμενα αρρώστησε η κόρη μου κ είμαστε όλη μέρα μαζί κολλημένη στο στήθος κ θηλάζει το μικρακι μου! 
 

Σε άλλα νέα άντε να πλησιάσουν οι μέρες να κάνετε την αυχενικη είναι πραγματική απόλαυση να βλέπετε το ζουζουνακι στην κοιλιτσα ❤️
 

εγω αύριο έχω γυναικολόγο να δούμε για την αποκόλληση δν πιστεύω ν έχει φτιάξει κάτι γιατί ειδικά τώρα που αρρώστησε η κόρη μου δν έχω καταφέρει να κάτσω η Να μην σηκώνω βάρος! Θα μ κλείσει αύριο η γραμματεασ Του σε εμβρυολογο ραντεβού για αυχενικη όποτε θα ξέρω κ εγώ ημερομηνία! 😃

 

Την μέρα της αυχενικής συνήθως παίρνουν κ το αίμα για PAP A τουλάχιστον έτσι κάναμε με τον εμβρυολογο στην Αθήνα κ έτσι θα κάνουμε κ εδώ με τον εμβρυολογο στην Λάρισα αλλα φαντάζομαι δν είναι απαγορευτικό να σου πάρουν είτε πιο πριν είτε πιο μετά  δν ξέρω κιόλας 😁

Καλησπέρα Χρύσα μου, περαστικά στην κορούλα σου και ελπίζω παρόλο την ταλαιπωρία να έχει φτιάξει η αποκόλληση... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Όλες σε εμβρυολόγο κάνατε ή θα κάνετε την αυχενική; Eμείς εδώ στο νησί δεν έχουμε εμβρυολόγο, έρχεται κάποιος από Αθήνα που και αυτός είναι γυναικολόγος με ειδικευση στο να κάνει Α και Β επιπέδου αλλά έχει πάρει και ο γιατρός μου εδώ και κάποια χρόνια την απαραίτητη πιστοποίηση ώστε να κάνει αυχενική οπότε είπα να την κάνω με τον γυναικολόγο μου στην κλινική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Καλησπέρα Χρύσα μου, περαστικά στην κορούλα σου και ελπίζω παρόλο την ταλαιπωρία να έχει φτιάξει η αποκόλληση... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Όλες σε εμβρυολόγο κάνατε ή θα κάνετε την αυχενική; Eμείς εδώ στο νησί δεν έχουμε εμβρυολόγο, έρχεται κάποιος από Αθήνα που και αυτός είναι γυναικολόγος με ειδικευση στο να κάνει Α και Β επιπέδου αλλά έχει πάρει και ο γιατρός μου εδώ και κάποια χρόνια την απαραίτητη πιστοποίηση ώστε να κάνει αυχενική οπότε είπα να την κάνω με τον γυναικολόγο μου στην κλινική

Καλησπέρα! Όχι δεν είναι απαραίτητο να είναι εμβρυολογος, αρκεί να έχει την εξειδίκευση για τον συγκεκριμένο υπέρηχο και τον κατάλληλο εξοπλισμό. Εμένα στην πόλη μου πχ αν και υπάρχουν και εμβρυολογοι που κάνουν α και β επιπέδου, υπαρχουν και γυναικολόγοι που κάνουν κανονικά αυτές τις εξετάσεις ( πχ η κουμπάρα μου την έκανε στον γυναικολόγο που έχει). Οπότε αφού αναλαμβάνει δεν θα έχεις κανένα προβλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είστε όλες καλά; 
εμενα αρρώστησε η κόρη μου κ είμαστε όλη μέρα μαζί κολλημένη στο στήθος κ θηλάζει το μικρακι μου! 
 

Σε άλλα νέα άντε να πλησιάσουν οι μέρες να κάνετε την αυχενικη είναι πραγματική απόλαυση να βλέπετε το ζουζουνακι στην κοιλιτσα ❤️
 

εγω αύριο έχω γυναικολόγο να δούμε για την αποκόλληση δν πιστεύω ν έχει φτιάξει κάτι γιατί ειδικά τώρα που αρρώστησε η κόρη μου δν έχω καταφέρει να κάτσω η Να μην σηκώνω βάρος! Θα μ κλείσει αύριο η γραμματεασ Του σε εμβρυολογο ραντεβού για αυχενικη όποτε θα ξέρω κ εγώ ημερομηνία! 😃

 

Την μέρα της αυχενικής συνήθως παίρνουν κ το αίμα για PAP A τουλάχιστον έτσι κάναμε με τον εμβρυολογο στην Αθήνα κ έτσι θα κάνουμε κ εδώ με τον εμβρυολογο στην Λάρισα αλλα φαντάζομαι δν είναι απαγορευτικό να σου πάρουν είτε πιο πριν είτε πιο μετά  δν ξέρω κιόλας 😁

Περαστικά! Ελπίζω γρήγορα να αναρρώσει. Προσπάθησε να βρεις τρόπους να μην σηκώνεις βάρος πχ να ανεβαίνει στο κρεβάτι για αγκαλιές.

Γιατί λες δεν πιστεύεις να έχει φτιάξει! Έχεις ακόμα καφέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nantinaki είπε:

Περαστικά! Ελπίζω γρήγορα να αναρρώσει. Προσπάθησε να βρεις τρόπους να μην σηκώνεις βάρος πχ να ανεβαίνει στο κρεβάτι για αγκαλιές.

Γιατί λες δεν πιστεύεις να έχει φτιάξει! Έχεις ακόμα καφέ;

Καφέ δν έχω αλλά μ είπε κ ο γιατρός ότι δν παίζει ρόλο αν δω καφέ η όχι γιατί εξαρτάται το σημείο της αποκόλλησης αν έχει δίοδο στον τράχηλο για να βγει τ αίμα 

απλα έχω πόνους κ δν έχω καταφέρει πέρα από 3-4 μέρες να κάτσω κ να ξεκουραστώ κ νιώθω χάλια όσο περνάει η μέρα (πονάει η μεση η κοιλιά σαν οξύς πόνος) 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Καλησπέρα Χρύσα μου, περαστικά στην κορούλα σου και ελπίζω παρόλο την ταλαιπωρία να έχει φτιάξει η αποκόλληση... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; Όλες σε εμβρυολόγο κάνατε ή θα κάνετε την αυχενική; Eμείς εδώ στο νησί δεν έχουμε εμβρυολόγο, έρχεται κάποιος από Αθήνα που και αυτός είναι γυναικολόγος με ειδικευση στο να κάνει Α και Β επιπέδου αλλά έχει πάρει και ο γιατρός μου εδώ και κάποια χρόνια την απαραίτητη πιστοποίηση ώστε να κάνει αυχενική οπότε είπα να την κάνω με τον γυναικολόγο μου στην κλινική

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου😍

 

Αν ο γιατρός έχει πιστοποίηση από fetal medicine foundation τότε μπορεί να διενεργεί αυτούς τους μεγάλους υπερήχους (χρειάζεται κ η πιστοποίηση δλδ το know how κ τα μέσα για την πραγματοποίηση των υπερήχων) 

καποιοι κάνουν χωρίς πιστοποίηση αλλά είναι θεωρώ εγκληματικό γιατί για να πάρεις αυτήν την πιστοποίηση δίνεις εξετάσεις κ εννοείται πρέπει να Εκπαιδευτείς 

 

ειμαι σίγουρη κ στο νησί που είσαι θα στέλνουν άνθρωπο με πιστοποίηση 

αν θες να το ελέγξεις πατάς στο Ίντερνετ να δεις την λίστα με τα ονόματα που έχουν πιστοποίηση κ μαζί μ την πιστοποίηση παίρνουν κ ένα μοναδικό κωδικό τον οποίο κ βάζουν στα αποτελέσματα των εξετάσεων 

Αυτός ο κωδικός είναι κ η πιστοποίηση τους 

Αυτά 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είστε όλες καλά; 
εμενα αρρώστησε η κόρη μου κ είμαστε όλη μέρα μαζί κολλημένη στο στήθος κ θηλάζει το μικρακι μου! 
 

Σε άλλα νέα άντε να πλησιάσουν οι μέρες να κάνετε την αυχενικη είναι πραγματική απόλαυση να βλέπετε το ζουζουνακι στην κοιλιτσα ❤️
 

εγω αύριο έχω γυναικολόγο να δούμε για την αποκόλληση δν πιστεύω ν έχει φτιάξει κάτι γιατί ειδικά τώρα που αρρώστησε η κόρη μου δν έχω καταφέρει να κάτσω η Να μην σηκώνω βάρος! Θα μ κλείσει αύριο η γραμματεασ Του σε εμβρυολογο ραντεβού για αυχενικη όποτε θα ξέρω κ εγώ ημερομηνία! 😃

 

Την μέρα της αυχενικής συνήθως παίρνουν κ το αίμα για PAP A τουλάχιστον έτσι κάναμε με τον εμβρυολογο στην Αθήνα κ έτσι θα κάνουμε κ εδώ με τον εμβρυολογο στην Λάρισα αλλα φαντάζομαι δν είναι απαγορευτικό να σου πάρουν είτε πιο πριν είτε πιο μετά  δν ξέρω κιόλας 😁

Περαστικά στη μικρή. Εμάς ευτυχώς ξανά ξεκίνησαν τα σχολεία την περασμένη Τετάρτη και την πηγαίνουμε και ηρεμώ λίγο τα πρωινά. Βέβαια να σου πω έχει συνηθίσει και αυτή και πηγαίνει με πολύ όρεξη οπότε το όφελος είναι και για τις δύο μας. Έκλεισα 15 του μήνα μετά την αυχενική να κάνω και το εμβόλιο γιατί τρέμω μη μου φέρει τίποτα από το σχολείο. 

Σε άλλα νέα από συμπτώματα έχω μια ελπίδα ότι ίσως θα σταθώ στα πόδια μου μέσα στην εβδομάδα. Βγάζω κάθε πρωί αφρούς και στομαχικά υγρά αλλά μετά η μέρα μου είναι καλή 🙏🙏🙏

Για την αποκόλληση δεν ξέρω τι να σου πω. Δεν μου έχει τύχει σε καμία από τις εγκυμοσύνες μου. Ελπίζω πραγματικά να περάσει σύντομα, να "ξανά κολλήσει" και να είσαι πιο ελεύθερη στις κινήσεις σου. 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Σ ευχαριστώ κοπέλα μου😍

 

Αν ο γιατρός έχει πιστοποίηση από fetal medicine foundation τότε μπορεί να διενεργεί αυτούς τους μεγάλους υπερήχους (χρειάζεται κ η πιστοποίηση δλδ το know how κ τα μέσα για την πραγματοποίηση των υπερήχων) 

καποιοι κάνουν χωρίς πιστοποίηση αλλά είναι θεωρώ εγκληματικό γιατί για να πάρεις αυτήν την πιστοποίηση δίνεις εξετάσεις κ εννοείται πρέπει να Εκπαιδευτείς 

 

ειμαι σίγουρη κ στο νησί που είσαι θα στέλνουν άνθρωπο με πιστοποίηση 

αν θες να το ελέγξεις πατάς στο Ίντερνετ να δεις την λίστα με τα ονόματα που έχουν πιστοποίηση κ μαζί μ την πιστοποίηση παίρνουν κ ένα μοναδικό κωδικό τον οποίο κ βάζουν στα αποτελέσματα των εξετάσεων 

Αυτός ο κωδικός είναι κ η πιστοποίηση τους 

Αυτά 😄

Kαλημέρα, ναι αυτή την πιστοποίηση έχει... Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλημέρα!! Τι ωραία που είδες το μωράκι σου! Με το καλό κ η αυχενική!

ΣεΑν εννοείς την αιματολογική που κανείς μαζί με την αυχενική την papp A την κάνεις την ίδια μέρα που κανείς και τον υπέρηχο. Εμένα μου πήρε αίμα με το που τελείωσε ο υπέρηχος, μου έδωσε την πρώτη εικόνα με βάση αυτά που είδε στον υπέρηχο και μετά από 2 μέρες βγήκε και η αιματολογική, οπότε πήγα και μίλησα με την εμβρυολογο που μου έδωσε και το χαρτί με τα τελικά αποτελέσματα ( συνδιασμός αιματολογικής και υπερήχου ) που έδινε όλα τα ποσοστά για σύνδρομα κ.τ.λ. Δεν έχω ακούσει εγώ προσωπικά να χρειάζεται να κάνουμε  την αίματος πιο πριν.

Εντάξει άρα ίσως να μη χρειάζεται αλλά κάποιες την κάνουν νωρίτερα για να έχουν μαζί αιματολογικές και αποτελέσματα υπερήχου....ξέρεις τώρα είναι τα κλασικά οι συγγενείς σε αγχωνουν έχω ακούσει και έχω ακούσει....

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για την απάντηση!!!

στις πριν 19 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Kαλημέρα κορίτσια και εγώ έκλεισα για αυχενική 24/09, μου είπε να πάω 10 λεπτά νωρίτερα ώστε να μου πάρουν και το αίμα

Με το καλό κορίτσι μου κι εσύ!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Εντάξει άρα ίσως να μη χρειάζεται αλλά κάποιες την κάνουν νωρίτερα για να έχουν μαζί αιματολογικές και αποτελέσματα υπερήχου....ξέρεις τώρα είναι τα κλασικά οι συγγενείς σε αγχωνουν έχω ακούσει και έχω ακούσει....

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου για την απάντηση!!!

Με το καλό κορίτσι μου κι εσύ!! ❤️

Σε ευχαριστώ, με το καλό σε όλες μας!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είστε όλες καλά; 
εμενα αρρώστησε η κόρη μου κ είμαστε όλη μέρα μαζί κολλημένη στο στήθος κ θηλάζει το μικρακι μου! 
 

Σε άλλα νέα άντε να πλησιάσουν οι μέρες να κάνετε την αυχενικη είναι πραγματική απόλαυση να βλέπετε το ζουζουνακι στην κοιλιτσα ❤️
 

εγω αύριο έχω γυναικολόγο να δούμε για την αποκόλληση δν πιστεύω ν έχει φτιάξει κάτι γιατί ειδικά τώρα που αρρώστησε η κόρη μου δν έχω καταφέρει να κάτσω η Να μην σηκώνω βάρος! Θα μ κλείσει αύριο η γραμματεασ Του σε εμβρυολογο ραντεβού για αυχενικη όποτε θα ξέρω κ εγώ ημερομηνία! 😃

 

Την μέρα της αυχενικής συνήθως παίρνουν κ το αίμα για PAP A τουλάχιστον έτσι κάναμε με τον εμβρυολογο στην Αθήνα κ έτσι θα κάνουμε κ εδώ με τον εμβρυολογο στην Λάρισα αλλα φαντάζομαι δν είναι απαγορευτικό να σου πάρουν είτε πιο πριν είτε πιο μετά  δν ξέρω κιόλας 😁

Καλημέρα!!! Έλα μωρέ η ψυχούλα! Περαστικά να είναι κορίτσι μου αν μην ταλαιπωριεται!!

 

Αχ πραγματικά καταλαβαίνω ότι δεν μπορείς να αφήσεις την μικρή σου αλλά προσπάθησε λίγο να ξαπλώνεις...εύχομαι να έχει φτιάξει το θέμα της αποκόλλησης γιατί καταλαβαίνω με το παιδί θα είναι δύσκολα ... περαστικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Kαλημέρα, ναι αυτή την πιστοποίηση έχει... Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση ❤️

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Σε ευχαριστώ, με το καλό σε όλες μας!!! ❤️ 

 

Να είσαι καλά κορίτσι μου! Για την πιστοποίηση και τον υπέρηχο δεν ξέρω...εμείς εδώ στον τόπο μου 3 τέτοια κέντρα απ ο,τι μου είπε η γυναικολόγος Που δεν τα βρίσκω και πολλά ..πάντως για να το κάνουν σίγουρα θα ξέρουν και αφού έχει πάρει και ι γιατρός σου πιστοποίηση όλα καλά!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου! Για την πιστοποίηση και τον υπέρηχο δεν ξέρω...εμείς εδώ στον τόπο μου 3 τέτοια κέντρα απ ο,τι μου είπε η γυναικολόγος Που δεν τα βρίσκω και πολλά ..πάντως για να το κάνουν σίγουρα θα ξέρουν και αφού έχει πάρει και ι γιατρός σου πιστοποίηση όλα καλά!!! ❤️❤️❤️❤️

Ναι όντως παίρνουν....ήξερα ότι ο γιατρός μου έχει την πιστοποίηση εδώ και 8 χρόνια και μάλιστα το τσέκαρα τώρα και στην λίστα που μου είπε η Χρύσα...  Πάλι καλά πού έχετε και 3 κέντρα. και υπάρχουν επιλογές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Ναι όντως παίρνουν....ήξερα ότι ο γιατρός μου έχει την πιστοποίηση εδώ και 8 χρόνια και μάλιστα το τσέκαρα τώρα και στην λίστα που μου είπε η Χρύσα...  Πάλι καλά πού έχετε και 3 κέντρα. και υπάρχουν επιλογές

Σε ποια εβδομάδα είσαι δηλαδή κορίτσι μου? 11η;;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;;..πότε περνάν οι ναυτιες;..Τις έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης και δεν την παλεύω άλλο! Πεινάω και δεν μπορώ να φάω!..Ο αδερφός μου μου έφερε προφιτερολ από το choureal και έφαγα μόνο 2 κουταλιές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι δηλαδή κορίτσι μου? 11η;;; 

 

Αύριο μπαίνω στην 10η και αυχενική έχω 24 Σεπτεμβρίου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;;..πότε περνάν οι ναυτιες;..Τις έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης και δεν την παλεύω άλλο! Πεινάω και δεν μπορώ να φάω!..Ο αδερφός μου μου έφερε προφιτερολ από το choureal και έφαγα μόνο 2 κουταλιές!

Και καλά είσαι να ξέρεις. Εγώ έχω ξεχάσει τί σημαίνει πείνα. Έχει κλείσει τόσο πολύ το στομάχι μου που κάθε μέρα τρώω απλά με το ζόρι για να φάω κάτι. Προσωπικά μου ξεκίνησαν οι εμετοί και οι ναυτίες φυσικά παρέα 6w&2d και είμαι σήμερα 12w&1d και ακόμα έχω. Κλάμα η κατάσταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε;;..πότε περνάν οι ναυτιες;..Τις έχω από την αρχή της εγκυμοσύνης και δεν την παλεύω άλλο! Πεινάω και δεν μπορώ να φάω!..Ο αδερφός μου μου έφερε προφιτερολ από το choureal και έφαγα μόνο 2 κουταλιές!

κοριτσι μου ....καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος... εγω ειχα τις πρωτες εβδομαδες και τωρα στην 10η και 11η δεν εχω τιποτα!!!

παντως αυτο που επαθες με το προφιτερολ σκληροοοοο!!υπομονηηηηηη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Αύριο μπαίνω στην 10η και αυχενική έχω 24 Σεπτεμβρίου

μια χαρα...εγω χτες μπηκα 11η γι αυτο ρωτησα να δω αν ειμαστε το ιδιο.....!!!💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Monica 92 είπε:

Και καλά είσαι να ξέρεις. Εγώ έχω ξεχάσει τί σημαίνει πείνα. Έχει κλείσει τόσο πολύ το στομάχι μου που κάθε μέρα τρώω απλά με το ζόρι για να φάω κάτι. Προσωπικά μου ξεκίνησαν οι εμετοί και οι ναυτίες φυσικά παρέα 6w&2d και είμαι σήμερα 12w&1d και ακόμα έχω. Κλάμα η κατάσταση

Να αυτά ακούω κ αγχώνομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσι μου ....καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος... εγω ειχα τις πρωτες εβδομαδες και τωρα στην 10η και 11η δεν εχω τιποτα!!!

παντως αυτο που επαθες με το προφιτερολ σκληροοοοο!!υπομονηηηηηη!!!!

Αχ μακάρι να μου περάσουν κ εμένα έτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...