Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Εγώ ακόμα δεν έχω ξεκινήσει τα ψώνια αλλά κάπως έτσι το σκέφτομαι όπως το λες περισσότερα να πάρω 3+...πέρα απ' τα ζιπουνακια τι περνούμε ρε κορίτσια απ' έξω κάτι σαν ολόσωμα φορμακια; Αυτά που είναι σαν τύπου κολανακια βολεύουν ; Έχω δει κάτι σετάκια τέλεια αλλά δεν ξέρω αν βολεύουν που είναι ξεχωριστά μπλουζάκια και παντελονάκια(σαν κολανακια)

Ναι μια χαρά βολεύουν, το αλλάζεις πιο εύκολα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρεβατάκι
Συρταριέρα- ντουλάπα
Καρότσι
Κάθισμα αυτοκινήτου
Μάρσιπο
Παρκοκρέβατο
Κουνουπιέρα
Μαξιλάρι θηλασμού
Μπανάκι
Σφουγγάρι (Κατά προτίμηση φυσικό)
Σαμπουάν-αφρόλουτρο
Ψαλιδάκι-νυχοκόπτη
Βούρτσα-χτενάκι
Κρέμα σώματος
Καλάθι για άπλυτα
Πετσέτες μπάνιου
Πετσέτες για πλύσιμο πάνας
Θερμόμετρο δωματίου
Θερμόμετρο νερού για το μπανάκι
Υποσέντονα
Κουβερτάκια κρεβατιού
Κουβερτάκια αγκαλιάς
Υπνόσακο
Σεντονάκια
Πετσετάκια ρεψίματος
Πάνες αγκαλιάς
Ποδιά θηλασμού
Θήλαστρο
Μπλούζες θηλασμού
(Για όσες χρησιμοποιούν κ άλλο γάλα)
Μπουκάλες
Θερμό νερού
Αποστειρωτή
Πιπίλες
Εσωτερικά φορμάκια
Εξωτερικά
Καλτσάκια
Πάνες
Μωρομάντιλα
Βαμβάκι
Οινόπνευμα
Βρεφικές μπατονέτες
Αμπούλες ορού
Τσάντα αλλαξιέρα
Ζυγαριά
Αλοιφή συγκάματος
Ενδοεπικοινωνία

 

Κορίτσια μου... έγραψα όσα μου έρχονται στο μυαλό, από τα αυτονόητα μέχρι κ αρκετά "ασήμαντα" εύχομαι να βοηθάω... Αν κάποια κοπέλα σκέφτεται κάτι άλλο να συμπληρώσει ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κρεβατάκι
Συρταριέρα- ντουλάπα
Καρότσι
Κάθισμα αυτοκινήτου
Μάρσιπο
Παρκοκρέβατο
Κουνουπιέρα
Μαξιλάρι θηλασμού
Μπανάκι
Σφουγγάρι (Κατά προτίμηση φυσικό)
Σαμπουάν-αφρόλουτρο
Ψαλιδάκι-νυχοκόπτη
Βούρτσα-χτενάκι
Κρέμα σώματος
Καλάθι για άπλυτα
Πετσέτες μπάνιου
Πετσέτες για πλύσιμο πάνας
Θερμόμετρο δωματίου
Θερμόμετρο νερού για το μπανάκι
Υποσέντονα
Κουβερτάκια κρεβατιού
Κουβερτάκια αγκαλιάς
Υπνόσακο
Σεντονάκια
Πετσετάκια ρεψίματος
Πάνες αγκαλιάς
Ποδιά θηλασμού
Θήλαστρο
Μπλούζες θηλασμού
(Για όσες χρησιμοποιούν κ άλλο γάλα)
Μπουκάλες
Θερμό νερού
Αποστειρωτή
Πιπίλες
Εσωτερικά φορμάκια
Εξωτερικά
Καλτσάκια
Πάνες
Μωρομάντιλα
Βαμβάκι
Οινόπνευμα
Βρεφικές μπατονέτες
Αμπούλες ορού

Κορίτσια μου... έγραψα όσα μου έρχονται στο μυαλό, από τα αυτονόητα μέχρι κ αρκετά "ασήμαντα" εύχομαι να βοηθάω... Αν κάποια κοπέλα σκέφτεται κάτι άλλο να συμπληρώσει ❤

Εισαι σουπερ!!!! Ευχαριστούμε πααααρα πολυ!!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Κρεβατάκι
Συρταριέρα- ντουλάπα
Καρότσι
Κάθισμα αυτοκινήτου
Μάρσιπο
Παρκοκρέβατο
Κουνουπιέρα
Μαξιλάρι θηλασμού
Μπανάκι
Σφουγγάρι (Κατά προτίμηση φυσικό)
Σαμπουάν-αφρόλουτρο
Ψαλιδάκι-νυχοκόπτη
Βούρτσα-χτενάκι
Κρέμα σώματος
Καλάθι για άπλυτα
Πετσέτες μπάνιου
Πετσέτες για πλύσιμο πάνας
Θερμόμετρο δωματίου
Θερμόμετρο νερού για το μπανάκι
Υποσέντονα
Κουβερτάκια κρεβατιού
Κουβερτάκια αγκαλιάς
Υπνόσακο
Σεντονάκια
Πετσετάκια ρεψίματος
Πάνες αγκαλιάς
Ποδιά θηλασμού
Θήλαστρο
Μπλούζες θηλασμού
(Για όσες χρησιμοποιούν κ άλλο γάλα)
Μπουκάλες
Θερμό νερού
Αποστειρωτή
Πιπίλες
Εσωτερικά φορμάκια
Εξωτερικά
Καλτσάκια
Πάνες
Μωρομάντιλα
Βαμβάκι
Οινόπνευμα
Βρεφικές μπατονέτες
Αμπούλες ορού

Κορίτσια μου... έγραψα όσα μου έρχονται στο μυαλό, από τα αυτονόητα μέχρι κ αρκετά "ασήμαντα" εύχομαι να βοηθάω... Αν κάποια κοπέλα σκέφτεται κάτι άλλο να συμπληρώσει ❤

Ευχαριστουμε 🥰🌸🍫🌺❤️💚💕🧚🏼‍♂️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κρεβατάκι
Συρταριέρα- ντουλάπα
Καρότσι
Κάθισμα αυτοκινήτου
Μάρσιπο
Παρκοκρέβατο
Κουνουπιέρα
Μαξιλάρι θηλασμού
Μπανάκι
Σφουγγάρι (Κατά προτίμηση φυσικό)
Σαμπουάν-αφρόλουτρο
Ψαλιδάκι-νυχοκόπτη
Βούρτσα-χτενάκι
Κρέμα σώματος
Καλάθι για άπλυτα
Πετσέτες μπάνιου
Πετσέτες για πλύσιμο πάνας
Θερμόμετρο δωματίου
Θερμόμετρο νερού για το μπανάκι
Υποσέντονα
Κουβερτάκια κρεβατιού
Κουβερτάκια αγκαλιάς
Υπνόσακο
Σεντονάκια
Πετσετάκια ρεψίματος
Πάνες αγκαλιάς
Ποδιά θηλασμού
Θήλαστρο
Μπλούζες θηλασμού
(Για όσες χρησιμοποιούν κ άλλο γάλα)
Μπουκάλες
Θερμό νερού
Αποστειρωτή
Πιπίλες
Εσωτερικά φορμάκια
Εξωτερικά
Καλτσάκια
Πάνες
Μωρομάντιλα
Βαμβάκι
Οινόπνευμα
Βρεφικές μπατονέτες
Αμπούλες ορού

Κορίτσια μου... έγραψα όσα μου έρχονται στο μυαλό, από τα αυτονόητα μέχρι κ αρκετά "ασήμαντα" εύχομαι να βοηθάω... Αν κάποια κοπέλα σκέφτεται κάτι άλλο να συμπληρώσει ❤

Ευχαριστούμεεεε !!!

το παρκοκρέβατο είναι για τώρα ? για βρέφος?

Μου είπαν ότι θέλει λίκνο για τους π΄ρωτους μήνες και μετά κούνια. Ισχύει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ευχαριστούμεεεε !!!

το παρκοκρέβατο είναι για τώρα ? για βρέφος?

Μου είπαν ότι θέλει λίκνο για τους π΄ρωτους μήνες και μετά κούνια. Ισχύει ?

Καλημέρα κορίτσια!!!! 

Το παρκοκρέβατο είναι κάτι που θα μπορούσες κ να μην το έχεις..... Είναι ανάλογα τι χρειάζεται η καθεμία κ τι βολεύει το κάθε σπίτι. Εγώ είμαι σε μεζονέτα οπότε με βολεύει να έχω ένα παρκοκρέβατο στον κάτω όροφο για τους ύπνους τις ημέρας... όπως κ το λίκνο είναι κάτι που δεν είναι απαραίτητο, μπορεί από την αρχή να είναι σε κρεβατάκι

Κάτι που δεν είχα κ θα έχω σε αυτό το μωρό (θέλει να μου το πάρει δώρο μια ξαδέλφη) είναι η φωλίτσα για βρέφη, οπότε θα τη βάλω μέσα στο πάρκο για να χουχουλιάζει περισσότερο το μικρούλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! 

Το παρκοκρέβατο είναι κάτι που θα μπορούσες κ να μην το έχεις..... Είναι ανάλογα τι χρειάζεται η καθεμία κ τι βολεύει το κάθε σπίτι. Εγώ είμαι σε μεζονέτα οπότε με βολεύει να έχω ένα παρκοκρέβατο στον κάτω όροφο για τους ύπνους τις ημέρας... όπως κ το λίκνο είναι κάτι που δεν είναι απαραίτητο, μπορεί από την αρχή να είναι σε κρεβατάκι

Κάτι που δεν είχα κ θα έχω σε αυτό το μωρό (θέλει να μου το πάρει δώρο μια ξαδέλφη) είναι η φωλίτσα για βρέφη, οπότε θα τη βάλω μέσα στο πάρκο για να χουχουλιάζει περισσότερο το μικρούλι

Οπότε ούτε η φωλίτσα είναι απαραίτητη ;

Σε κρεβατάκι δε θέλω από την αρχή γιατί θέλω τους πρώτους μήνες να την έχω μαζί μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia.Geo είπε:

Οπότε ούτε η φωλίτσα είναι απαραίτητη ;

Σε κρεβατάκι δε θέλω από την αρχή γιατί θέλω τους πρώτους μήνες να την έχω μαζί μου

Ξέρεις τι γίνεται με τα πράγματα των μωρών? Μπορούμε να ζήσουμε κ χωρίς ΠΟΛΑ από αυτά!!!! 😅 πχ οι φωλίτσες έχουν βγει τα τελευταία χρόνια.... Εγώ δεν είχα στα άλλα μωρά, τις έβλεπα τώρα κ είχα ξετρελαθεί κ μου λέει η ξαδέρφη να τι θα σου πάρω για δώρο που δεν το έχεις κιόλας! Όπως επίσης έχω κ ένα κουνιστό relax (ούτε αυτό το έγραψα) είναι κάτι που απλά μου άρεσε κ το είχαμε πάρει

Εννοείς ότι δεν χωράει κρεβατάκι στο δωμάτιο σου κ γι'αυτό θα έχεις το λίκνο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεεερα σας κορίτσια! 

Χθες έτρεχα στο παιδίατρο και δεν μπήκα καθόλου σχεδόν ! 

Πώς είστε ; 

Μπράβο @Froufroγια την λίστα σου ! 

Εγώ στον πρώτο είχα έναν λίκνο που ήταν μέχρι 6 μηνών υποτίθεται αλλά σταμάτησε να χωράει μέσα από 3-4 

μου το είχαν δανείσει οπότε ευτυχώς δεν έκλαιγα τα λεφτά μου. 

γενικά αν έχετε κόσμο να σας δώσει πράγματα γλυτώνεις πάρα πολλά λεφτά 

εμένα προσωπικά το ριλαξ με βοήθησε πάρα πολύ , το χρησιμοποιούσα συνέχεια μίας και λόγο ΓΟΠ δεν ήθελα να τον αφήνω στο παρκοκρεβατο ιδιαίτερα ξάπλα..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλημεεεεερα σας κορίτσια! 

Χθες έτρεχα στο παιδίατρο και δεν μπήκα καθόλου σχεδόν ! 

Πώς είστε ; 

Μπράβο @Froufroγια την λίστα σου ! 

Εγώ στον πρώτο είχα έναν λίκνο που ήταν μέχρι 6 μηνών υποτίθεται αλλά σταμάτησε να χωράει μέσα από 3-4 

μου το είχαν δανείσει οπότε ευτυχώς δεν έκλαιγα τα λεφτά μου. 

γενικά αν έχετε κόσμο να σας δώσει πράγματα γλυτώνεις πάρα πολλά λεφτά 

εμένα προσωπικά το ριλαξ με βοήθησε πάρα πολύ , το χρησιμοποιούσα συνέχεια μίας και λόγο ΓΟΠ δεν ήθελα να τον αφήνω στο παρκοκρεβατο ιδιαίτερα ξάπλα..

 

Συμφωνώ.... κ εγώ έχω γιατί ήταν σετ του καροτσιού κ το χρησιμοποιώ με δική του βάση, πιο πολύ όχι σαν απαραίτητο, απλά μια κ το είχα, για να μην βάζω από την αρχή το μεγάλο κρεβατάκι κ κλείνει ο χώρος του δωματίου, ή το είχα πολλές φορές στον κάτω όροφο (πριν πάρω το παρκοκρέβατο) Να πω την αλήθεια αν τα αγόραζα τώρα πιστεύω δεν θα έκανα αυτό το έξοδο γιατί όπως είπες είναι μέχρι 4 μηνών... ενώ τα άλλα σου μένουν. Φυσικά για να μην παρεξηγηθώ όπως είπα κ πιο πριν, είναι τι βολεύει το κάθε σπίτι κ την κάθε μαμά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

 

Εννοείς ότι δεν χωράει κρεβατάκι στο δωμάτιο σου κ γι'αυτό θα έχεις το λίκνο?

Χωράει, αλλά άμα το βάλω , θα το βγάλω μετά από 2 χρόνια γιατί με ξέρω ! ενώ έτσι θα την βάλω πιο νωρίς στο δωμάτιο της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλημεεεεερα σας κορίτσια! 

Χθες έτρεχα στο παιδίατρο και δεν μπήκα καθόλου σχεδόν ! 

Πώς είστε ;

 

Τι έγινε με τον παιδίατρο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kallia.Geo είπε:

Χωράει, αλλά άμα το βάλω , θα το βγάλω μετά από 2 χρόνια γιατί με ξέρω ! ενώ έτσι θα την βάλω πιο νωρίς στο δωμάτιο της

😋😋😋 έτσι λες ε?

Κορίτσια για πείτε γενικά πόσο καιρό θα θέλατε να τα έχετε στο δωμάτιο σας? Θα ήθελα να μας πουν κ οι μανούλες που έχουν ήδη μεγαλύτερα, τι έκαναν @Ε.Γ.Α. 

Εγώ τα είχα μέχρι περίπου 10-11 μηνών, μια κοπέλα μου είπε ΤΙ ΛΕΣ, ΤΌΣΟ ΠΟΛΥ? Εκείνη τα έβγαζε από 3... μια άλλη μου λέει, καλά δεν το λυπάσαι τόσο μικρούλι 🙄 εκείνη τα βγάζει 2 χρονών!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πότε θα την πας στο δωμάτιο της @Kallia.Geoμπορεί να εξαρτηθεί από πολλούς παράγοντες, κι εγώ έλεγα να τον πάω νωρίς, είχα φτιάξει το παιδικό πολύ πριν γεννήσω και τελικά λόγω γοπ τον πήγα μετά το 9 μηνός που πήγε κάπως καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Τι έγινε με τον παιδίατρο ;

Ευτυχώς δεν έχουμε κάτι ιδιαίτερο . Ίωση είπε. Έχει τρομερό βήχα ο μικρός . Αν δεν κόψει θα κάνουμε εισπνοές , αλλά είναι καθαρός ευτυχώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες! Να πω κι εγω τη γνωμη μου... Μην παιρνετε πολλα πραγματα στην αρχη. Τα περισσοτερα δεν θα τα χρειαστειτε καν. Στην πορεια βλεπετε τι σας ειναι χρησιμο και τι οχι και αναλογως παιρνετε. Τα μωρα στην αρχη ουτε καν το δωματιο τους καταλαβαινουν. Θελουν μονο αγκαλιτσα μαμας. Θυμαμαι στην πρωτη μου κορη ειχα φτιαξει τελειο το δωματιο της με αυτοκολλητα στους τοιχους και ολα τα σχετικα και οταν ηρθε ο παιδιατρος πρωτη φορα στο σπιτι γελουσε. Μου λεει εχετε πλακα ολοι εσεις οι νεοι γονεις🤣🤣🤣🤣 Τελικα μεχρι να παει η κορη μου στο δωματιο αυτο περασαν χρονια😅😅😅🤣🤣🤣🤣 Οποτε λιγα και καλα και σιγα σιγα βλεποντας και κανοντας!

Να πω μονο οτι αν παρετε μαρσιπο να κοιταξετε να ειναι εργονομικος. Να μην κρεμονται τα ποδια το μωρου δηλαδη αλλα να ειναι σαν να καθονται στην αγκαλια σας. Θα σας βαλω και ενα λινκ να δειτε πιο μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

😋😋😋 έτσι λες ε?

Κορίτσια για πείτε γενικά πόσο καιρό θα θέλατε να τα έχετε στο δωμάτιο σας? Θα ήθελα να μας πουν κ οι μανούλες που έχουν ήδη μεγαλύτερα, τι έκαναν @Ε.Γ.Α. 

Εγώ τα είχα μέχρι περίπου 10-11 μηνών, μια κοπέλα μου είπε ΤΙ ΛΕΣ, ΤΌΣΟ ΠΟΛΥ? Εκείνη τα έβγαζε από 3... μια άλλη μου λέει, καλά δεν το λυπάσαι τόσο μικρούλι 🙄 εκείνη τα βγάζει 2 χρονών!!!!! 

Νομίζω σου απάντησα εγώ πριν καν δω την ερώτηση! 

Ήθελα γύρω στο 6 μηνο να σου πω την αλήθεια να τον πάω στο δωμάτιο, που κόβεται και τόσο ο νυχτερινός θηλασμός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το ποτε θα αλλαξει δωματιο το μωρο εξαρταται απο πολλα! Πως βολευεται η καθε οικογενεια δηλαδη. Εμενα η μεγαλη αργησε να παει ενω η δευτερη πηγε απο 2 μηνων. Ειναι ολα σχετικα δηλαδη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Καλημερα ομορφες! Να πω κι εγω τη γνωμη μου... Μην παιρνετε πολλα πραγματα στην αρχη. Τα περισσοτερα δεν θα τα χρειαστειτε καν. Στην πορεια βλεπετε τι σας ειναι χρησιμο και τι οχι και αναλογως παιρνετε. Τα μωρα στην αρχη ουτε καν το δωματιο τους καταλαβαινουν. Θελουν μονο αγκαλιτσα μαμας. Θυμαμαι στην πρωτη μου κορη ειχα φτιαξει τελειο το δωματιο της με αυτοκολλητα στους τοιχους και ολα τα σχετικα και οταν ηρθε ο παιδιατρος πρωτη φορα στο σπιτι γελουσε. Μου λεει εχετε πλακα ολοι εσεις οι νεοι γονεις🤣🤣🤣🤣 Τελικα μεχρι να παει η κορη μου στο δωματιο αυτο περασαν χρονια😅😅😅🤣🤣🤣🤣 Οποτε λιγα και καλα και σιγα σιγα βλεποντας και κανοντας!

Να πω μονο οτι αν παρετε μαρσιπο να κοιταξετε να ειναι εργονομικος. Να μην κρεμονται τα ποδια το μωρου δηλαδη αλλα να ειναι σαν να καθονται στην αγκαλια σας. Θα σας βαλω και ενα λινκ να δειτε πιο μετα!

Συμφωνώ απόλυτα! Κ για τα πάρα πολλά πράγματα κ για τον μάρσιπο.... 

Τι μάρσιπο χρησιμοποιείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Συμφωνώ απόλυτα! Κ για τα πάρα πολλά πράγματα κ για τον μάρσιπο.... 

Τι μάρσιπο χρησιμοποιείς?

Θα σας στειλω λινκ μετα και μερικες φωτο μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Το πότε θα την πας στο δωμάτιο της @Kallia.Geoμπορεί να εξαρτηθεί από πολλούς παράγοντες, κι εγώ έλεγα να τον πάω νωρίς, είχα φτιάξει το παιδικό πολύ πριν γεννήσω και τελικά λόγω γοπ τον πήγα μετά το 9 μηνός που πήγε κάπως καλύτερα

Αυτό εννοείται !! Μιλάμε σε περίπτωση που όλα είναι καλά , που και πάλι είναι το πρώτο μου, οπότε δεν ξέρω πώς θα αντιδράσω!!

Περαστικά εύχομαι στον μικρούλη σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Θα σας στειλω λινκ μετα και μερικες φωτο μας!

Ναι, κορίτσια !! στειλτε μας να ξέρουμε..

Αν και νομίζω έχει η αδερφή μου να μου δώσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ναι, κορίτσια !! στειλτε μας να ξέρουμε..

Αν και νομίζω έχει η αδερφή μου να μου δώσει

Εγώ  έχω το babasling.... Αν θέλετε κοιτάξτε το! Είμαι πααααρα πολύ ευχαριστημένη. Μπαίνει από βρεφάκι μέχρι όσο αντέχει η μαμά. Επίσης χάρη σε αυτό δεν έχω αγοράσει ποτέ πόδια θηλασμού γιατί το χρησιμοποιώ κ για αυτή τη δουλειά. Έχει τύχει να ψωνίζω στο σούπερ μάρκετ κ το μαϊμουδάκι μου να τρώει κανονικότατα χωρίς να το καταλαβαίνει κανείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...