Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2022


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kallia.Geo είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου !! Από κιλάκια μια χαρά σε βρίσκω !! Τι ΠΗΤ έχεις;

Κρυάδες έχω κ εγώ συχνά πυκνά, αλλά το είχα και πριν οπότε δεν ξέρω αν είναι κάποιο "σύμπτωμα"

Έχω ΠΗΤ 23/2.Η αλήθεια είναι ότι δεν ανησυχώ για κάτι απλά  από περιέργεια αν συνεβει κ σε καμία άλλη κοπέλα. 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα!!!!

Περαστικά στις αρρωστούλες μας

@Demie23 μίλησες με τον γιατρό σου κορίτσι μου? 

Οχι δεν το ανέφερα γτ ήταν κάτι που κρατησε ελάχιστα κ την επόμενη μέρα ήμουν μια χαρά. Όταν πάω θα τον ρωτήσω γτ μου έκανε εντύπωση το φαινόμενο αυτό. Πραγματικά κράτησε 10 λεπτά κ μετά τίποτα σα να μη συνεβει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Ξύπνησε με διάθεση η μπεμπουλα ;;

Ωωωωω εδω και μια εβδομάδα και κατι γινεται χαμος κυρίως τις βραδινές ωρες!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Demie23 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω καθημερινά. Εγώ είμαι στην 27η και από κιλά +9. Καμπύλη ζαχάρου έκανα κ όλα πάνε πολύ καλά. Έχω ραντεβού ξανά για να δω τον μπεμπη μ την 1η Δεκεμβρίου κ το doppler  στις 22/12. Πολύ πιο αργά από εσάς. Επίσης έκανα κ το εμβόλιο της γρίπης και θα ακολουθήσει και του κοκκυτη. Εσείς κάνατε? Επίσης θέλω να μοιραστώ κάτι που έτυχε προχθές κ να το μοιραστώ μαζί σας μήπως έχει καμία την ίδια εμπειρία. Το βράδυ που ξύπνησα για 2η φορά για τουαλετα με έπιασε ένα πολύ πολύ έντονο τρέμουλο. Αγχώθηκα μήπως αρρωστησα, έβαλα θερμομετρο κ τπτ 36,1. Αφού πανικοβαλα τον αντρα μ κ το σκυλάκι μ 🤣 ξαναξαπλωσα τυλιγμένη σα μπαμπουσκα κ μετά από 5 λεπτά πέρασε. Γτ μπορεί να συνεβει αυτό άραγε? Φιλιά σε ολες ❤😘

Εγω δεν εχω κανονισει καν ακομα το ντοπλερ να φανταστεις και ειμαι 27+5 . Προς τα Χριστουγεννα θα παω που εχω και ραντεβου με τη γιατρο. 

Κρυαδες δεν μου εχει τυχει να εχω στις εγκυμοσυνες μου.... Παρε ενα τηλ το γιατρο σου να δουμε τι θα πει!!

στις πριν 3 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα κορίτσια!! Τι κανετε; Πως πανε τα μωράκια σας; Εμενα στριφογυρίζει παρα πολυ!!! 
Περαστικα στις αρρωστουλες!! 🥰🥰

Ετσι κι εμενα!!! Καλα κανει ομως γιατι τη νιωθω και δεν ανησυχω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εγω δεν εχω κανονισει καν ακομα το ντοπλερ να φανταστεις και ειμαι 27+5 . Προς τα Χριστουγεννα θα παω που εχω και ραντεβου με τη γιατρο. 

Κρυαδες δεν μου εχει τυχει να εχω στις εγκυμοσυνες μου.... Παρε ενα τηλ το γιατρο σου να δουμε τι θα πει!!

Ετσι κι εμενα!!! Καλα κανει ομως γιατι τη νιωθω και δεν ανησυχω!!!

Ναι κι εγω αυτο σκεφτομαι, οσο εκεινη χορεύει εγω ειμαι πιο ήσυχη! 
Εγω εχω τρομερά τραβήγματα το βραδυ δεξιά και αριστερά κατω απο τον αφαλό! Πω πω πω! Εχετε κι εσεις; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Demie23 είπε:

Καλημέρα σε όλες! Έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω αλλά σας διαβάζω καθημερινά. Εγώ είμαι στην 27η και από κιλά +9. Καμπύλη ζαχάρου έκανα κ όλα πάνε πολύ καλά. Έχω ραντεβού ξανά για να δω τον μπεμπη μ την 1η Δεκεμβρίου κ το doppler  στις 22/12. Πολύ πιο αργά από εσάς. Επίσης έκανα κ το εμβόλιο της γρίπης και θα ακολουθήσει και του κοκκυτη. Εσείς κάνατε? Επίσης θέλω να μοιραστώ κάτι που έτυχε προχθές κ να το μοιραστώ μαζί σας μήπως έχει καμία την ίδια εμπειρία. Το βράδυ που ξύπνησα για 2η φορά για τουαλετα με έπιασε ένα πολύ πολύ έντονο τρέμουλο. Αγχώθηκα μήπως αρρωστησα, έβαλα θερμομετρο κ τπτ 36,1. Αφού πανικοβαλα τον αντρα μ κ το σκυλάκι μ 🤣 ξαναξαπλωσα τυλιγμένη σα μπαμπουσκα κ μετά από 5 λεπτά πέρασε. Γτ μπορεί να συνεβει αυτό άραγε? Φιλιά σε ολες ❤😘

Κοριτσι μου οντως παρε τον γιατρο σου να τον ρωτήσεις… 

Τωρα πως εισαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ναι κι εγω αυτο σκεφτομαι, οσο εκεινη χορεύει εγω ειμαι πιο ήσυχη! 
Εγω εχω τρομερά τραβήγματα το βραδυ δεξιά και αριστερά κατω απο τον αφαλό! Πω πω πω! Εχετε κι εσεις; 
 

Εγω αν τυχει να εχω κανενα τραβηγμα παιρνω μαγνησιο. Δεν το παιρνω καθε μερα. Μονο αν νιωσω πονακια ή κραμπες.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Εγω αν τυχει να εχω κανενα τραβηγμα παιρνω μαγνησιο. Δεν το παιρνω καθε μερα. Μονο αν νιωσω πονακια ή κραμπες.

 

Εγω το παιρνω μήνες τωρα αλλα και παλι… 

Εγω εχω το πρήξιμο που σας ελεγα το βραδυ και δε βοηθάει την κατάσταση… τη μερα ειμαι μια χαρα! Παω για περπατημα, ολα οκ! Το βραδυ τα πραγματα σκουραίνουν 😱😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις σήμερα κ σας χάνω.... ☹

Έχω κ εγώ τραβήγματα κάτω δεξιά, ειδικά αν πάω να γυρίσω πλευρό το βράδυ. Μέχρι στιγμής παίρνω 4 χάπια μαγνήσιο την ημέρα..... προβλέπω να το πάμε στα 6 όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη γιατί έχω κ κράμπες τελευταία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσια δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις σήμερα κ σας χάνω.... ☹

Έχω κ εγώ τραβήγματα κάτω δεξιά, ειδικά αν πάω να γυρίσω πλευρό το βράδυ. Μέχρι στιγμής παίρνω 4 χάπια μαγνήσιο την ημέρα..... προβλέπω να το πάμε στα 6 όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη γιατί έχω κ κράμπες τελευταία 

Εγω παιρνω ενα την ημέρα!! Και με τα 4 εσυ παλι εχεις τραβήγματα ε; 
Κι εμενα πιο έντονα ειναι στην δεξιά μερια… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Εγω παιρνω ενα την ημέρα!! Και με τα 4 εσυ παλι εχεις τραβήγματα ε; 
Κι εμενα πιο έντονα ειναι στην δεξιά μερια… 

Μόλις μίλησα με τη γιατρό για να κλείσουμε το doppler κ όπως το φαντάστηκα πήγαμε στα 6 το μαγνήσιο....! Το περίμενα, γιατί κ στο πρώτο είχα συνέχεια κράμπες κ έπαιρνα τόσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μόλις μίλησα με τη γιατρό για να κλείσουμε το doppler κ όπως το φαντάστηκα πήγαμε στα 6 το μαγνήσιο....! Το περίμενα, γιατί κ στο πρώτο είχα συνέχεια κράμπες κ έπαιρνα τόσα 

Με το καλο το ντοπλερ σου!!! 
Σε βοηθανε τοσα που παιρνεις;; Αλλα και παλι εχεις τραβήγματα… 

Για να δουμε τι θα μου πει κι εμενα… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Με το καλο το ντοπλερ σου!!! 
Σε βοηθανε τοσα που παιρνεις;; Αλλα και παλι εχεις τραβήγματα… 

Για να δουμε τι θα μου πει κι εμενα… 

Για τα τραβήγματα δεν ξέρω να σου πω.... Δεν τα είχα ξανά, αλλά με τις κράμπες όντως με βοηθούσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Εγώ δεν έχω καθόλου ομολογώ ..

Με τις ειδοποιήσεις κάτι έχει γίνει σήμερα και δεν έρχονται !

Εγω με τις ειδοποιήσεις ειχα θεμα προχτές… 

Τυχερη εισαι που δεν εχεις τραβήγματα γιατι ειναι ενοχλητικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Για τα τραβήγματα δεν ξέρω να σου πω.... Δεν τα είχα ξανά, αλλά με τις κράμπες όντως με βοηθούσε 

Καλο αυτο!!! Θα τον ρωτησω κι εγω γιατι το βραδυ δε βολεύομαι με τιποτα, παρα μονο εαν ξαπλώσω τελειως!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια... περαστικά σε όλες τις αρρωστουλες...όλα τα είχαμε οι ιώσεις μας έλειπαν🤷😂...αυτό με το τρέμουλο εγωδενβτο έχω ξαναακουσει να πω την αλήθεια ωουτε μου έχει τύχει...όσο για το ντεπον είχα πάρει και εγώ(το μόνο που μου επετρεψε ο γιατρός μου) το πρώτο τρίμηνο που είχα μια ίωση...όσο για την τουαλέτα έχω μεγάλο πρόβλημα δεν ξέρω για σας είμαι κάθε μισή ωρα😖όπως καταλαβαίνετε κάνω έναν ύπνο...μουρλια😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Για τα τραβήγματα δεν ξέρω να σου πω.... Δεν τα είχα ξανά, αλλά με τις κράμπες όντως με βοηθούσε 

Οι κράμπες που νιωθεις εσυ ειναι σαν σφίξιμο στην κοιλια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sofi1 είπε:

Γεια σας κορίτσια... περαστικά σε όλες τις αρρωστουλες...όλα τα είχαμε οι ιώσεις μας έλειπαν🤷😂...αυτό με το τρέμουλο εγωδενβτο έχω ξαναακουσει να πω την αλήθεια ωουτε μου έχει τύχει...όσο για το ντεπον είχα πάρει και εγώ(το μόνο που μου επετρεψε ο γιατρός μου) το πρώτο τρίμηνο που είχα μια ίωση...όσο για την τουαλέτα έχω μεγάλο πρόβλημα δεν ξέρω για σας είμαι κάθε μισή ωρα😖όπως καταλαβαίνετε κάνω έναν ύπνο...μουρλια😂😂😂

Ωωωωωχ τρέχεις για πιπί ολη την ωρα;;; 😱😱 υπομονη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ωωωωωχ τρέχεις για πιπί ολη την ωρα;;; 😱😱 υπομονη! 

Χαχαχα άστο το είχα απ' την αρχή της εγκυμοσύνης αλλά τώρα έχει χειροτερέψει η κατάσταση φαντάζομαι πιέζει τώρα που μεγάλωσε περισσότερο ο μπέμπης και έχω δύο μήνες ακόμα στο τέλος θα ζω στη τουαλέτα 😂😂😂 κράμπες στη κοιλιά εννοείται σαν να πετρώνει η κοιλιά το έχω και γω αλλά το έχω σαν κάτι φυσιολογικό πρέπει να ενημερώσω τον γιατρό μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kallia.Geo είπε:

Πάντως κορίτσια νομίζω ότι από τώρα ξεκινούν τα βάσανά μας !!!

Καλησπερα μανούλες 🥰 🌺kallia σημερα ειναι η τελευταια μερα απο το σεμινάριο💕 Αυριο εχουμε γιατρο εμεις 🧚🏼‍♂️ Και λογικα θα μου γραψει την εξεταση για το ζάχαρο 🤪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Οι κράμπες που νιωθεις εσυ ειναι σαν σφίξιμο στην κοιλια; 

Όχι κράμπες έχω στα άκρα.... κυρίως στα πόδια!!! Τραβήγματα χαμηλά στην κοιλιά κ περισσότερο στην δεξιά μεριά 

Κορίτσια αν κάποια μου στέλνει κ δεν απαντάω να με συγχωρήσετε, αν δεν τα ψάξω δεν έρχεται τίποτα στις ειδοποιήσεις σήμερα 🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@JNtinaστην πρώτη εγκυμοσύνη είχα κι εγώ το ίδιο τράβηγμα κάτω από τον αφαλό. Είναι φυσιολογικό , αν νιώθεις ότι σε ενοχλεί το μαγνήσιο βοηθάει, και ντεπον μου είχε πει τότε απ' ότι θυμάμαι. 

Κάτι είναι εκεί σαν κατάλοιπο, δε θυμάμαι τώρα λεπτομέρειες .. 

Δεξιά είναι η αρτηρία της μήτρας απ' ότι θυμάμαι. 

Γενικά από τραβήγματα στιγμιαία όμως , έχω κι εγώ , όλα λογικά είναι . 

Πίνω 3 Μαγνησια την ημέρα , και νόμιζα ότι ήμουν υπερβολή εγώ @froufrou ποιο παίρνεις εσύ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...