Μετάβαση σε περιεχόμενο

αραγε ειμαι??


kelly2008

Recommended Posts

καλησπερα ειμαι καινουρια εδω δεν ξερω αν γραφω στη σωστη ενοτητα...Το ερωτημα μου ειναι το εξης τελευται φορα που ειχα περιοδο ηταν 4 οκτωβρη γυρω στις 10 νοεμβρη με το αγορι μου εγινα μια τσουκα ας την πω και σαν κατι να πηγε μεσα...δεν ειμαι ομως σιγουρη εν τω μεταξυ εχω πολυκυστικες για τις οποιες δεν εχω κανει τιποτα ακομα..εκανα ενα τεστ 15 δεκεμβρη το οποιο βγηκε αρνητικο...ακομα δεν μου εχει ερθει περιοδο δεν ειναι βεβαια η πρωτη φορα που μου αργει και παντα εχω ανυσηχια...αλλα εχω φουσκωμαρες πολλες ειμαι πρησμενη, μια μερα ειχα ενα ελαχιστο περιοδο για 5 λεπτα δηλαδη...Συμπτωματα δεν μπορω να πω οτι εχω πονοκεφαλους εχω πονους στο στομαχι φουσκωμαρα, που κ που αναγουλα και πριν ενα μηνα περιπου στην δουλεια επι 2 βδομαδες ζαλαδες σαν να εσβηνα να εχανα δυναμη και μετα ημουν ενταξει θα μου πεις πηγαινε κανε μια χοριακη να δεις ...σωστο ..απλα ειπα να μπω και εγω στην παρεα και να τα λεμε και να μου πειτε τη γνωμη σας φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kelly σε παρακαλω πηγαινε για μια χοριακη

Κι εγω ειχα κυκλο σαν τον δικο σου(οποτε με θυμαται ερχεται) απο συμπτωματα σχεδον τιποτα με αποτελεσμα να φτασω στον 4ο μηνα για να δω οτι ημουν εγγυος

Πηγαινε για χοριακη (προτιμησε την απο τεστ γιατι εδω διαβασα πως πολλες κοπελες την πατησαν με τα τεστακια)

Περιμενουμε νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou kelly....den ksero an eisai egguos giati kai ego tin idia aporia eksefrasa sta koritsia dioti exo ola ta sumptomata..auto pou ithela na sou po einai oti afou exeis polukustikes logiko einai na exeis megales kathusteriseis...eixe i aderfi mou kai ksexnage na dei periodo mexri pou pige sto giatro kai ekane therapeia me antisulliptika gia na to eksisorropisei kai fusika tora den exei pia...kalo einai na pas sto giatro sou kai na sou pei autos pos tha to xeiristeis...alla min to afiseis etsi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης αν δεις αιμα μην καθυσηχαστεις ..σε μερικες εγκυμοσυνες αυτο συμβαινει

Κανε τη χοριακη να εισαι σιγουρη

Επισης η διακεκομενη συνουσια δεν ειναι αντισυλληψη! Και εγω αλλα οπως εχω διαβασει και αλλες κοπελες ετσι την "πατησαμε"..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχαριστω κοριτσια θα παω στο γιατρο και θα σας ενημρωσω οσες φορες μου τυχαινε δεν ημουν και κατα βαθος απογοητευομουν αλλα ενταξει ..θα σας ενημερωνω ¨)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου kelly μου!Καλωσηρθες στην παρεα μας!!!

Ειμαι η Κωνσταντινα!

Πω πω πολλες μερες χωρις να ερθει η περιοδος!!Φοβερο...κι εγω δεν θα πω κατι διαφορετικο...κανε χοριακη!!Δεν εχεις σκασει απο αγωνια???

Αληθεια το παιδι ειναι κατι που θες;Συγνωμη που ρωταω,αλλα πιο πανω εγραψες το αγορι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κωνσταντινα , ναι δεν ειμαι παντρεμενη ακομα σκοπευουμε συντομα ειμαστε 9 χρονια μαζι και ειμαι 27 χρονων, λατρευω τα παιδια και θα θελα πολυ να ειμαι αλλα επισης φοβαμαι κ ολας αγχωνομαι.....

Θα δειξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο να γινει ο γαμος!Και Να στε παντα ευτυχισμενοι!!

Γιατι καλη μου φοβασαι και αγχωνεσαι?Εφοσον το θες και ειστε και καλα με τον ανθρωπο σου αυτο σιγουρα θα σας τρελανει...οπως επισης και τους παππουδες...:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κι'απο μενα Κελλυ.

Εγω εχω να σου πω οτι αν εισαι εγκυος πρεπει να αρχισεις γρηγορα τις ετοιμασιες του γαμου (αν θες να παντρευτεις πριν γεννησεις) γι'αυτο βιασου για την χοριακη. Αλλιως αν θες κανεις το γαμο και μαζι με την βαπτιση...

Καλα αποτελεσματα...:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια εκανα σημερα τεστ κυησεως στο ικα το οποιο βγηκε αρνητικο και απο κατι εξετασεις που ειχα κανει πριν κατι μηνες και μου ειχε πει ενας οτι εχω πολυκυστικες ο σημερινος γιατρος μ0ου ειπε να παω σε ενα ενδοκρινολογο και να κανω ενα κολπικο υπερηχο..και οτι μπορει να μην ειναι πολυκυστικες και δεν καταλαωαινει πως ο αλλος μου ειπε οτι ειναι πολυκυστικες??εχει καμμια παρομοια εμπειρια??η αληθεια ειναι οτι απογοητευτηκα λιγακι σημερα οχι οτι προγραμματιζα να μεινω εγγυος αλλα οταν νομιζεις οτι υπαρχει πιθανοτητα να εισαι νιωθεις καπως..δεν πειραζει καποια αλλη φορα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ενα κυκλο αστατο σαν το δικο σου Μπορει να περασουν και 2 μιση μηνες για να αδιαθετησω αν και τελευταια το πολυ σε 48 ημερες ερχεται

Πριν 7 χρονια στην πρωτη μου εξεταση ο τοτε γυναικολογος μου ειπε πως εχω μια πολυκυστικη οωθηκη

Εχω αλλαξει τρεις γιατρους απο τοτε και μου λενε πως δεν εχω πολυκυστικες

Εμεινα εγκυος τυχαια και με το ολο αλαλουμ του κυκλου μου το αντιληφθηκα τον τεταρτο μηνα... γι αυτο καλο ειναι να βαλεις τη χοριακη στο μηνιαιο σου προγραμμα και γενικως να εισαι υποψιασμενη...

Παντως θα με ενδιεφερε να μαθω τι εξετασεις σου ειπε να κανεις ο ενδοκρινολογος γιατι κι εγω νιωθω πως δεν εχω βγαλει ακρη... Πολλα φιλια και γερα με τσαμπουκα!!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kelly μου γεια σου!!!Δεν πειραζει κοπελα μου,ξερω πως νιωθεις και εγω σημερα μολις αδιαθετησα!!!:-(

Αλλα υγεια να εχουμε και ας προσπαθουμε θα ρθει μην φοβασαι!Ολα θα πανε καλα!

Μην απογοητευεσαι...ειναι δυσκολο και τα συναισθηματα αναμεικτα αλλα τι να κανουμε...με το καλο να ρθει γρηγορα...οσο για τις εξετασεις μην αγχωνεσαι...κι εμενα εχει τυχει να δει κατι γιατρος που οι αλλοι δεν εχουν δει...και δεν εδωσα σημασια.

Ευχομαι ολα να ειναι καλα και με το καλο να πιασει γρηγορα το νινακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...