Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια για να μην αγχώνεστε για τα φαρμακα που χρειάζεστε να ρωτάτε τις κλινικές σας να σας συστήσουν κάποιο φαρμακείο. Εμενα για παράδειγμα συνεργάζονται με ενα φαρμακείο το οποίο εχει παντα απόθεμα οποτε δεν εχω τετοιο αγχος! 

Τέλεια!!!! Εγώ θα την κάνω σε δημόσιο νοσοκομείο! Οπότε ελπίζω όταν έρθει εκείνη η ώρα να με βοηθήσουν!!!! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Όλα αυτά δεν τα ήξερα! Και τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.. Είναι και Κυριακή! Εντάξει θα πάρω αύριο τηλέφωνα όπως μου είπες! Πικραινομαι γιατί έχω καθυστερήσει επειδή δεν γνωριζα.. Ας έρθουν όμως και ας ξεκινήσω Ιούλη τουλάχιστον. Ευχαριστώ πολύ θα πάρω αύριο τηλέφωνα. Ο φαρμακοποιός μου κράτησε και τη συνταγή του γιατρού και την συνταγιγραφηση του εοππυ.. Αλλά έβγαλα φωτογρ. Θα πάρω να ρωτήσω.

Από Πάτρα είμαι φαντάζομαι θα είναι πιο δύσκολο από Θεσσαλονίκη. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ όμως... Με ξύπνησες τώρα  κοπέλα μου... Θα κινητοποιηθω αύριο! 

Και ποια τα ήξερε όταν ξεκινούσε? Μόνο οι cetrodite σου λείπουν? Τις βασικές της διέγερσης τις έχεις πάρει? Εγώ πρώτα ξεκίνησα με γκοναλ και μετά από λίγες μέρες μπήκε ο ανταγωνιστής αλλά αντί για cetrodite μου είχε δώσει orgalutran νομίζω το ίδιο είναι. Ρωτα γενικά και ψαξου σιγά μη χάνουμε και μήνες λόγω φαρμάκων (εκτός και αν σου λείπουν όλα τα φάρμακα) έχουμε τα ζόρια μας έχουμε και αυτά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Ναι υπάρχει. Εμένα στο τελευταίο υπέρηχο πριν την ωοληψια μου έγραψε νέα συνταγή με νέα φάρμακα. Κ ήταν Παρασκευή απόγευμα κ το ένα ήταν δύσκολο να βρεθεί. Φανταζεσαι το άγχος μου 🤪🤪🤪

Και τελικά.... τι έκανες;;;;; τα βρήκες;;; 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Και ποια τα ήξερε όταν ξεκινούσε? Μόνο οι cetrodite σου λείπουν? Τις βασικές της διέγερσης τις έχεις πάρει? Εγώ πρώτα ξεκίνησα με γκοναλ και μετά από λίγες μέρες μπήκε ο ανταγωνιστής αλλά αντί για cetrodite μου είχε δώσει orgalutran νομίζω το ίδιο είναι. Ρωτα γενικά και ψαξου σιγά μη χάνουμε και μήνες λόγω φαρμάκων (εκτός και αν σου λείπουν όλα τα φάρμακα) έχουμε τα ζόρια μας έχουμε και αυτά..

Στην ουσία ο φαρμακοποιός μου είπε ότι το cetrodite είναι το πρόβλημα κι όχι τα άλλα. Όμως δεν ξέρω αν τα άλλα τα έφερε στο φαρμακείο. Τι να πω θα πάρω τηλέφωνο και το γιατρό και το φαρμακείο πάλι να καταλάβω. 

Έχεις δίκιο... Τώρα για ενα φάρμακο γίνεται αυτό... Πραγματικά αυτό λέω κι εγώ. Θα προτιμούσα να αγχωνομουν έτσι για την χοριακή όχι γι αυτό το πράγμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Και τελικά.... τι έκανες;;;;; τα βρήκες;;; 

Στην ουσία ο φαρμακοποιός μου είπε ότι το cetrodite είναι το πρόβλημα κι όχι τα άλλα. Όμως δεν ξέρω αν τα άλλα τα έφερε στο φαρμακείο. Τι να πω θα πάρω τηλέφωνο και το γιατρό και το φαρμακείο πάλι να καταλάβω. 

Έχεις δίκιο... Τώρα για ενα φάρμακο γίνεται αυτό... Πραγματικά αυτό λέω κι εγώ. Θα προτιμούσα να αγχωνομουν έτσι για την χοριακή όχι γι αυτό το πράγμα! 

Ε κάθε στάδιο έχει και το άγχος του..θα τη βρεις την άκρη μην ανησυχεις. Εμένα σε ένα φαρμακείο μου είχαν πει ότι υπάρχουν εναλλακτικές και ΑΝ αφήσει ο γιατρός δίνουν άλλο φάρμακο με ίδια ουσία..δεν θα σε αφήσουν έτσι..θα περιμένουμε τα νέα σου, με το καλό να αδιαθετησεις και να ξεκινήσεις ενεσουλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Και τελικά.... τι έκανες;;;;; τα βρήκες;;; 

Μετά κόπων και βασάνων ναι. Παντού βύσμα χρειαζεται 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

@Vasilique που είσαι;;; Τι έγινε τελικά χθες;;;έκανες ωοληψια;;;

Ναι σωστα!! @Vasilique σε ρωτησα κι εγω για την ωοληψια σου... ολα καλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Και τελικά.... τι έκανες;;;;; τα βρήκες;;; 

Στην ουσία ο φαρμακοποιός μου είπε ότι το cetrodite είναι το πρόβλημα κι όχι τα άλλα. Όμως δεν ξέρω αν τα άλλα τα έφερε στο φαρμακείο. Τι να πω θα πάρω τηλέφωνο και το γιατρό και το φαρμακείο πάλι να καταλάβω. 

Έχεις δίκιο... Τώρα για ενα φάρμακο γίνεται αυτό... Πραγματικά αυτό λέω κι εγώ. Θα προτιμούσα να αγχωνομουν έτσι για την χοριακή όχι γι αυτό το πράγμα! 

Και μένα κάποια καθυστέρησαν αρκετά απλα εγώ έτσι κ αλλιώς θα ξεκινούσα αργά.... Αλλά αποτι μου είπε ο φαρμακοποιός έψαξε και σε άλλα φαρμακεία και αποθήκες ο ίδιος και επίσης μου κράτησε κ το τηλέφωνο του γιατρού σε περίπτωση που δεν βρεθεί κάτι να επικοινωνήσει μαζί του εκείνος .... Φαντάζομαι κάπως έτσι θα γίνει κ με τα υπόλοιπα αν χρειαστεί! Κάνε υπομονή!!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το τσέκαρα τώρα. Έχω 6 cetrodite των 0,25 οι οποίες λήγουν τον Ιούλιο.  Όποια κοπέλα τις θέλει, με χαρά θα τις δώσω. Εγω έτσι και αλλιώς δεν θα τις χρησιμοποιήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Ευχαριστώ κι εγώ και φαντάζομαι και η άλλη κοπέλα που είπες κατευθείαν να βοηθήσεις. Νομίζω η @GinGin είπε έχει μια. Από ότι διαβάζω από τη συνταγή θέλει 7. Μήπως τα θέλει η κοπέλα που το ανέφερε πρώτη;;;; μακάρι να βρείτε τρόπο να τα πάρει! 

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!!!!! 🥰

Διαβάζω αυτά που λέτε για τα φάρμακα.... Και έχω και άλλη απορία 🤔...

Υπάρχει περίπτωση δηλαδή να χρειαστούμε και άλλα φάρμακα εκτός από αυτά που μας έχει ήδη γράψει ο γιατρός για μετά την διέγερση????η μετά την ωοληψια?????και να μας τα πει τελευταία στιγμή και να μην βρίσκουμε????? Εγώ ακόμα δεν έχω ξεκινήσει διεγερση περιμένω κάααααποια στιγμή να αδιαθετησω και να ξεκινήσω!!!! Τις ενέσεις τις έχω ..  αλλά όχι κάτι άλλο για μετά... (Μόνο κάποια utrogestan που λογικά είναι για μετά την εμβριομεταφορα) 

Πω πω πολλές απορίες πολλά άγνωστα πράγματα και είμαστε ακόμα στην αρχή κάποιες από εμάς!!!!! 🌹🙄🌹🙄🌹🙄

Κορίτσια μου απαντώ σε εσάς που ξέρω ότι έχουμε τον ίδιο γιατρό, γιατί οι άλλοι δεν ξέρω πως λειτουργούν, ο γιατρός μου έγραψε ότι φάρμακα θα χρειαστώ μέχρι και την ημέρα της χοριακης δεν χρειάστηκε να αγοράσω τίποτα έξτρα, μου είχε γράψει και utrogestan και φολικό μετά την θετική χοριακη σου λέει να τα συνεχίσεις μέχρι 10η εβδομάδα αλλά εκεί θα πρέπει να πας να σου τα γράψει ο γυναικολόγος σου.

Όσο για τις cetrodite και εμένα μου είχε πει ο φαρμακοποιός μου ότι είναι λίγο δύσκολο να βρεθούν αλλά τον πίεσα ότι τις χρειάζομαι άμεσα πήρε αυτός ένα σωρό τηλέφωνα και σε 3 μέρες μου τις είχε βρει, επίσης μπορεί να σου γράφει 7 cetrodite αλλά δεν τις χρησιμοποιείς όλες και επίσης τις ξεκινάς μετά την 6η μέρα συνήθως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Όλα αυτά δεν τα ήξερα! Και τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω.. Είναι και Κυριακή! Εντάξει θα πάρω αύριο τηλέφωνα όπως μου είπες! Πικραινομαι γιατί έχω καθυστερήσει επειδή δεν γνωριζα.. Ας έρθουν όμως και ας ξεκινήσω Ιούλη τουλάχιστον. Ευχαριστώ πολύ θα πάρω αύριο τηλέφωνα. Ο φαρμακοποιός μου κράτησε και τη συνταγή του γιατρού και την συνταγιγραφηση του εοππυ.. Αλλά έβγαλα φωτογρ. Θα πάρω να ρωτήσω.

Από Πάτρα είμαι φαντάζομαι θα είναι πιο δύσκολο από Θεσσαλονίκη. 

Ευχαριστώ πάρα πολύ όμως... Με ξύπνησες τώρα  κοπέλα μου... Θα κινητοποιηθω αύριο!

Χρειάζεσαι cetrotide αν κατάλαβα καλά? είμαι από Πάτρα και έχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου! Έτσι να το σκέφτεσαι σαν το τελευταίο που είπες!! Είσαι ικανή να συλλάβεις όλα τ άλλα διορθώνονται! Είναι πολύ σημαντικό αυτό!! 

@GinGin ααααχ φωτιά μου άναψες! Τι γίνεται με τις cetrodite θα μου πεις κι εμένα;;; ο φαρμακοποιός λέει ότι περιμένει να τις στείλουν από την εταιρεία. Μια εβδομάδα τις περιμένω... Αύριο κανονικά αδιάθετω και χωρίς αυτές δεν μπορώ να ξεκινήσω! Κι όταν λες από την τσέπη μας να τις πληρώσουμε

.. Γίνεται να τις βρω κι ας τις πληρώσω...; Ειμαι πολύ στενάχωρημενη και αγχωμένη... 

 

Ξέρει κάποια άλλη κοπέλα κάτι σχετικό; 

@Διόνη μου σε νιωθω! Εν τελει εμενα μου ειπε να παρω τις olgalutran αντι για cetrotide. Εχω ψαξει σε παρα πολλα φαρμακεια και παιρνω την ιδια απαντηση. Ρώτησε τον γιατρό σου μηπως σου δωσει εναλλακτικη! Εχουμε το αγχος μας για τις διαδικασιες, μην εχουμε και το αγχος για την προμηθεια των φαρμακων.. λιγο ελεος πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Ευχαριστώ κι εγώ και φαντάζομαι και η άλλη κοπέλα που είπες κατευθείαν να βοηθήσεις. Νομίζω η @GinGin είπε έχει μια. Από ότι διαβάζω από τη συνταγή θέλει 7. Μήπως τα θέλει η κοπέλα που το ανέφερε πρώτη;;;; μακάρι να βρείτε τρόπο να τα πάρει! 

Ναι καταφερα να βρω 1 απο τις 4 που χρειαζομαι, αλλα δεν υπαρχουν πουθενα οι cetrotide. Oπότε μου εδωσε την εναλλακτικη οι υπολοιπες 3 ενεσεις να ειναι olgalutran.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/6/2021 at 9:01 ΜΜ, ο/η Mari84 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!

Orgalutran ξεκίνησα και από χτες ξεκίνησα και μενοπουρ!!

Στην πρώτη διέγερση που είχα κάνει με μακρύ πρωτόκολλο έβγαλα 14 αλλά δεν ήταν καλά...

Οπότε ο καινούργιος γιατρός έκρινε πως θα ήταν καλύτερα επειδή έχω και χαμηλή ΑΜΗ να κάνουμε το βραχυ.

 

Καλημέρα να σε ρωτήσω κάτι; το μακρύ πρωτόκολλο πόσο κράτησε;πόσο χρονών είσαι λόγο ηλικίας σου είχε πει να το κάνεις; και εγώ έχω ΑΜΗ 3.1 είμαι 40 και μου είπε γύρω στους 4μηνες να μαζέψουμε ωάρια και με αποτρέπει από την κλασική μέθοδο για αυτούς τους λόγους και προβληματιζομαι 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 📅

@Vasilique --> 11/6

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Αννια27 18/6

 

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@nikol88163 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret812 🥰

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@nikol88

@Sabinaret

ΠΗΤ 👶

 Καλημέρα κοριτσάκια μου κ καλή μας εβδομάδα! Κυριακή, γιορτή και σχόλη - να' ταν η βδομάδα όλη - κι η Δευτέρα να 'ταν μόνο - κάνα δυο φορές το χρόνο... Αυτό τραγουδάμε σήμερα ...😂

Είχα ένα τρελό σ/κ γι' αυτό κ δεν κατάφερα να μπω να σας γράψω! Καταρχάς να ευχαριστήσω τις αγαπημένες @JNtina@elena0212και @Apolγια το ιδιαίτερο ενδιαφέρον τους! Η ωοληψία μου πήγε καλά, πήραμε ένα ωάριο, γονιμοποιήθηκε κ αύριο θα ξέρουμε εάν θα πάει να κάνει παρέα κ στο άλλο που έχουμε στην άκρη... Δόξα το Θεό!

@Sabinaretκορίτσι μου καλώς μας ήρθες κ καλώς να ακούσεις σήμερα τα πιο ευχάριστα νέα της ζωής σου! Σε πέρασα κ στο πινακάκι μας γιατί φαίνεται να είναι γουρλίδικο!

@JNtinaτο κατάλαβες κ μόνη σου απ' ότι διάβασα παραπάνω πως δεν έχεις λόγο να ανησυχείς κ να συγκρίνεις χοριακές. Τι σχέση έχει το ένα εμβρυάκι με το άλλο ε; Μου λες; Όλα καλά λοιπόν! Πίστεψέ το κ φρόντισέ το όπως του πρέπει!

@kaounmarκορίτσι γλυκό κ πονεμένο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή η φορά, όποτε επιλέξεις εσύ κ νιώσεις έτοιμη να είναι αυτή, να πάνε όλα κατ' ευχήν κ να αφήσεις πίσω σου όλες τις άσχημες αναμνήσεις. Προχωράμε μπροστά! Με φουλ αισιοδοξία κ μόνο θετικές σκέψεις! Εξάλλου εσύ έχεις ατού, μια φορά έγκυος ξανά έγκυος! 😉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@Vasilique --> 11/6

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Αννια27 14/7

 

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@nikol88163 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret--> ?

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@nikol88

ΠΗΤ

 Καλημέρα κοριτσάκια μου κ καλή μας εβδομάδα! Κυριακή, γιορτή και σχόλη - να' ταν η βδομάδα όλη - κι η Δευτέρα να 'ταν μόνο - κάνα δυο φορές το χρόνο... Αυτό τραγουδάμε σήμερα ...😂

Είχα ένα τρελό σ/κ γι' αυτό κ δεν κατάφερα να μπω να σας γράψω! Καταρχάς να ευχαριστήσω τις αγαπημένες @JNtina@elena0212και @Apolγια το ιδιαίτερο ενδιαφέρον τους! Η ωοληψία μου πήγε καλά, πήραμε ένα ωάριο, γονιμοποιήθηκε κ αύριο θα ξέρουμε εάν θα πάει να κάνει παρέα κ στο άλλο που έχουμε στην άκρη... Δόξα το Θεό!

@Sabinaretκορίτσι μου καλώς μας ήρθες κ καλώς να ακούσεις σήμερα τα πιο ευχάριστα νέα της ζωής σου! Σε πέρασα κ στο πινακάκι μας γιατί φαίνεται να είναι γουρλίδικο!

@JNtinaτο κατάλαβες κ μόνη σου απ' ότι διάβασα παραπάνω πως δεν έχεις λόγο να ανησυχείς κ να συγκρίνεις χοριακές. Τι σχέση έχει το ένα εμβρυάκι με το άλλο ε; Μου λες; Όλα καλά λοιπόν! Πίστεψέ το κ φρόντισέ το όπως του πρέπει!

@kaounmarκορίτσι γλυκό κ πονεμένο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή η φορά, όποτε επιλέξεις εσύ κ νιώσεις έτοιμη να είναι αυτή, να πάνε όλα κατ' ευχήν κ να αφήσεις πίσω σου όλες τις άσχημες αναμνήσεις. Προχωράμε μπροστά! Με φουλ αισιοδοξία κ μόνο θετικές σκέψεις! Εξάλλου εσύ έχεις ατού, μια φορά έγκυος ξανά έγκυος! 😉

 

σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Πήγα σήμερα πρωί πρωί να δώσω αίμα και περιμένω να πάρω τα αποτελέσματα! 😇

μόλις έχω νέα θα σας γράψω 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@Vasilique --> 11/6

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Αννια27 14/7

 

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@nikol88163 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret--> ?

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@nikol88

ΠΗΤ

 Καλημέρα κοριτσάκια μου κ καλή μας εβδομάδα! Κυριακή, γιορτή και σχόλη - να' ταν η βδομάδα όλη - κι η Δευτέρα να 'ταν μόνο - κάνα δυο φορές το χρόνο... Αυτό τραγουδάμε σήμερα ...😂

Είχα ένα τρελό σ/κ γι' αυτό κ δεν κατάφερα να μπω να σας γράψω! Καταρχάς να ευχαριστήσω τις αγαπημένες @JNtina@elena0212και @Apolγια το ιδιαίτερο ενδιαφέρον τους! Η ωοληψία μου πήγε καλά, πήραμε ένα ωάριο, γονιμοποιήθηκε κ αύριο θα ξέρουμε εάν θα πάει να κάνει παρέα κ στο άλλο που έχουμε στην άκρη... Δόξα το Θεό!

@Sabinaretκορίτσι μου καλώς μας ήρθες κ καλώς να ακούσεις σήμερα τα πιο ευχάριστα νέα της ζωής σου! Σε πέρασα κ στο πινακάκι μας γιατί φαίνεται να είναι γουρλίδικο!

@JNtinaτο κατάλαβες κ μόνη σου απ' ότι διάβασα παραπάνω πως δεν έχεις λόγο να ανησυχείς κ να συγκρίνεις χοριακές. Τι σχέση έχει το ένα εμβρυάκι με το άλλο ε; Μου λες; Όλα καλά λοιπόν! Πίστεψέ το κ φρόντισέ το όπως του πρέπει!

@kaounmarκορίτσι γλυκό κ πονεμένο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή η φορά, όποτε επιλέξεις εσύ κ νιώσεις έτοιμη να είναι αυτή, να πάνε όλα κατ' ευχήν κ να αφήσεις πίσω σου όλες τις άσχημες αναμνήσεις. Προχωράμε μπροστά! Με φουλ αισιοδοξία κ μόνο θετικές σκέψεις! Εξάλλου εσύ έχεις ατού, μια φορά έγκυος ξανά έγκυος! 😉

 

Καλημέρα μαζεύεις ωάρια κάθε μήνα; έχεις το μακρύ πρωτόκολλο;δεν ξέρω αν το λένε έτσι. Εγώ σήμερα έμαθα ότι πέρασα την επιτροπή και ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι θα κάνω και αγχώθηκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@Vasilique --> 11/6

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Αννια27 14/7

 

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@nikol88163 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret--> ?

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@nikol88

ΠΗΤ

 Καλημέρα κοριτσάκια μου κ καλή μας εβδομάδα! Κυριακή, γιορτή και σχόλη - να' ταν η βδομάδα όλη - κι η Δευτέρα να 'ταν μόνο - κάνα δυο φορές το χρόνο... Αυτό τραγουδάμε σήμερα ...😂

Είχα ένα τρελό σ/κ γι' αυτό κ δεν κατάφερα να μπω να σας γράψω! Καταρχάς να ευχαριστήσω τις αγαπημένες @JNtina@elena0212και @Apolγια το ιδιαίτερο ενδιαφέρον τους! Η ωοληψία μου πήγε καλά, πήραμε ένα ωάριο, γονιμοποιήθηκε κ αύριο θα ξέρουμε εάν θα πάει να κάνει παρέα κ στο άλλο που έχουμε στην άκρη... Δόξα το Θεό!

@Sabinaretκορίτσι μου καλώς μας ήρθες κ καλώς να ακούσεις σήμερα τα πιο ευχάριστα νέα της ζωής σου! Σε πέρασα κ στο πινακάκι μας γιατί φαίνεται να είναι γουρλίδικο!

@JNtinaτο κατάλαβες κ μόνη σου απ' ότι διάβασα παραπάνω πως δεν έχεις λόγο να ανησυχείς κ να συγκρίνεις χοριακές. Τι σχέση έχει το ένα εμβρυάκι με το άλλο ε; Μου λες; Όλα καλά λοιπόν! Πίστεψέ το κ φρόντισέ το όπως του πρέπει!

@kaounmarκορίτσι γλυκό κ πονεμένο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή η φορά, όποτε επιλέξεις εσύ κ νιώσεις έτοιμη να είναι αυτή, να πάνε όλα κατ' ευχήν κ να αφήσεις πίσω σου όλες τις άσχημες αναμνήσεις. Προχωράμε μπροστά! Με φουλ αισιοδοξία κ μόνο θετικές σκέψεις! Εξάλλου εσύ έχεις ατού, μια φορά έγκυος ξανά έγκυος! 😉

 

Πολύ ωραία!!! Αντε να μαζεύονται σιγά σιγά τα εμβρυακια σου! Και σκέφτηκα... Μην έφυγε ταξίδι;;;;;;😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλημέρα μαζεύεις ωάρια κάθε μήνα; έχεις το μακρύ πρωτόκολλο;δεν ξέρω αν το λένε έτσι. Εγώ σήμερα έμαθα ότι πέρασα την επιτροπή και ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι θα κάνω και αγχώθηκα. 

Καλημέρα κορίτσι! Ναι, μαζεύω κάθε μήνα με φυσικό. Πέρα από την ovitrelle δεν κάνω τίποτε άλλο. Τον επόμενο μήνα όμως θα κάνω κ διέγερση με τα φάρμακα της επιτροπής. Αφού πέρασες επιτροπή θα πάρεις τα φάρμακα που θα σου υποδείξει ο γιατρός σου κ θα ξεκινήσεις με διέγερση ... Πρώτη φορά δλδ θα κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Πολύ ωραία!!! Αντε να μαζεύονται σιγά σιγά τα εμβρυακια σου! Και σκέφτηκα... Μην έφυγε ταξίδι;;;;;;😝

Μπα, πού τέτοια τύχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Sabinaret είπε:

σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Πήγα σήμερα πρωί πρωί να δώσω αίμα και περιμένω να πάρω τα αποτελέσματα! 😇

μόλις έχω νέα θα σας γράψω 🥰

Ναι, περιμένουμε κ εμείς κ ευχόμαστε να μην χαλάσει το σερί! Μετά τους πανηγυρισμούς σας, μην μας ξεχάσεις! Με το καλό! ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@Vasilique --> 11/6

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- > ?

@elena0212--> ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Αννια27 14/7

 

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou  359 🥰

@JNtina 111 🥰

@nikol88163 🥰

@Nansi 940 🥰

@Sabinaret--> ?

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

@nikol88

ΠΗΤ

 Καλημέρα κοριτσάκια μου κ καλή μας εβδομάδα! Κυριακή, γιορτή και σχόλη - να' ταν η βδομάδα όλη - κι η Δευτέρα να 'ταν μόνο - κάνα δυο φορές το χρόνο... Αυτό τραγουδάμε σήμερα ...😂

Είχα ένα τρελό σ/κ γι' αυτό κ δεν κατάφερα να μπω να σας γράψω! Καταρχάς να ευχαριστήσω τις αγαπημένες @JNtina@elena0212και @Apolγια το ιδιαίτερο ενδιαφέρον τους! Η ωοληψία μου πήγε καλά, πήραμε ένα ωάριο, γονιμοποιήθηκε κ αύριο θα ξέρουμε εάν θα πάει να κάνει παρέα κ στο άλλο που έχουμε στην άκρη... Δόξα το Θεό!

@Sabinaretκορίτσι μου καλώς μας ήρθες κ καλώς να ακούσεις σήμερα τα πιο ευχάριστα νέα της ζωής σου! Σε πέρασα κ στο πινακάκι μας γιατί φαίνεται να είναι γουρλίδικο!

@JNtinaτο κατάλαβες κ μόνη σου απ' ότι διάβασα παραπάνω πως δεν έχεις λόγο να ανησυχείς κ να συγκρίνεις χοριακές. Τι σχέση έχει το ένα εμβρυάκι με το άλλο ε; Μου λες; Όλα καλά λοιπόν! Πίστεψέ το κ φρόντισέ το όπως του πρέπει!

@kaounmarκορίτσι γλυκό κ πονεμένο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου αυτή η φορά, όποτε επιλέξεις εσύ κ νιώσεις έτοιμη να είναι αυτή, να πάνε όλα κατ' ευχήν κ να αφήσεις πίσω σου όλες τις άσχημες αναμνήσεις. Προχωράμε μπροστά! Με φουλ αισιοδοξία κ μόνο θετικές σκέψεις! Εξάλλου εσύ έχεις ατού, μια φορά έγκυος ξανά έγκυος! 😉

 

Κορίτσι μου γλυκό καλημέρα ,όλα τέλεια θα πάνε και έβγαλες πάλι ένα κουκλί ωαριακι 😉 !! Πάντως δεν θες να με διορθώσεις πες την αλήθεια θες να με βάλεις επιτόπου στο αποτέλεσμα χοριακων χαχαχα 😋 !! Ελπίζω να πέρασες ένα τέτοιο σκ :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sabinaret είπε:

σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Πήγα σήμερα πρωί πρωί να δώσω αίμα και περιμένω να πάρω τα αποτελέσματα! 😇

μόλις έχω νέα θα σας γράψω 🥰

Καλή επιτυχίαααα κορίτσι μου, ανυπομονούμε για τα ευχάριστα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό καλημέρα ,όλα τέλεια θα πάνε και έβγαλες πάλι ένα κουκλί ωαριακι 😉 !! Πάντως δεν θες να με διορθώσεις πες την αλήθεια θες να με βάλεις επιτόπου στο αποτέλεσμα χοριακων χαχαχα 😋 !! Ελπίζω να πέρασες ένα τέτοιο σκ :-)

Ντάξ! Κλαίω! Ο δαίμων του τυπογραφείου κάτι θέλει να μας πει! Νομίζω είναι πασιφανές! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...