Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια μου τα όμορφα!

Χτύπησε λοιπόν το τηλέφωνο και έχουμε άλλο ένα παγωτινι 2ΑΑ. 
Το δεύτερο έφτασε μέχρι 4ης μέρας αλλά επειδή δεν ήταν ζωηρό δεν πήγε παραπάνω 😂

Αρα το ψυγειακι μας έχει 5ΑΑ,5ΒΒ και το μικρό 2ΑΑ.

Φυσικα και ρώτησα τι είναι το 2 μπροστά κ μου είπαν είναι το μέγεθος της βλαστοκυστης είναι πιο μικρούλα αλλά δεν μας πολύ απασχολεί αυτό όσο η μορφολογία του ,παντως κατά αυτους δίνει κύηση.

Δευτερα πάω για υπερηχο πάλι & βλέπουμε. Θα ξεκινήσει η διαπραγμάτευση 🤞🤞🤞

Σας φίλησα 

Χάχα μικρούλα ακούω.  .. σιγά σιγά 3 όμορφες βλαστοκυστες :-)

Μίλησε με τον γιατρό βαλτα  κάτω και δες ποια είναι η καλύτερη λύση. 

Μια συμβουλή από τα νιάτα:-* "δεν χρειάζεται να βιάζεσαι " καταλαβαίνω την ανυπομονησία σου αλλά δες όλα τα θετικά και τα αρνητικά αμα κάνεις με 3 ή 4 

 

Υσ κάπου κάπου και εμείς τα νιάτα έχουμε συμβουλές 🤣🤣🤣🤣🤣 πετά μου τώρα την παντόφλα 

Σε σκέφτομαι  :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/2/2022 at 10:06 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω στο σύνολο παίρνω 9  χάπια προγεστερονης. 6 κολπικα και 3 από το στόμα.  Ε καλά, δεν φουσκωνω και με τον αέρα! Και τρώω και ψευδομαι! Είμαι 8 μέρες κλεισμένη στο σπίτι! Οπότε καταλαβαίνεις...

Γιατί τοσα πολλα; Κανατε καποια εξεταση κ ειχες χαμηλη prg; Δηλ βαζεις πρωι 2 κολπο & 1 στομα κ αυτο το κανεις και μεσημέρι και το βραδυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Γιατί τοσα πολλα; Κανατε καποια εξεταση κ ειχες χαμηλη prg; Δηλ βαζεις πρωι 2 κολπο & 1 στομα κ αυτο το κανεις και μεσημέρι και το βραδυ; 

Ναι έτσι τα παίρνω. Είχα κάνει εξέταση 2 μέρες πριν την ωοληψια και ήταν 0,6. Μετά την ωοληψια ξεκίνησα 3×1 από το στόμα και 3×1 κολπικα. Στην ετ χωρίς να κάνω καινουρια εξέταση μου είπε να παίρνω 2×3 κολπικα.  Έκανα εξέταση 5 μέρες μετά την ετ και η προγεστερονη ήταν 87 και η οιστραδιολη 1189. Παίρνω και 2×3 σικλακουρ.

Μου είπε ότι οι τιμές είναι πολύ καλές και συνεχίζουμε έτσι. Ίσως μου έδωσε προληπτικά μεγαλη δόση γιατί στην τελευταία εγκυμοσύνη που είχα με φυσική σύλληψη οι τιμές ήταν στα τάρταρα και μάλιστα μου είχε πει ότι αν δεν αυξανοταν η οιστραδιολη θα απεβαλα. Εκεί να δεις πόσα χάπια έπαιρνα και η οιστραδιολη με τα χίλια ζόρια ανέβαινε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι έτσι τα παίρνω. Είχα κάνει εξέταση 2 μέρες πριν την ωοληψια και ήταν 0,6. Μετά την ωοληψια ξεκίνησα 3×1 από το στόμα και 3×1 κολπικα. Στην ετ χωρίς να κάνω καινουρια εξέταση μου είπε να παίρνω 2×3 κολπικα.  Έκανα εξέταση 5 μέρες μετά την ετ και η προγεστερονη ήταν 87 και η οιστραδιολη 1189. Παίρνω και 2×3 σικλακουρ.

Μου είπε ότι οι τιμές είναι πολύ καλές και συνεχίζουμε έτσι. Ίσως μου έδωσε προληπτικά μεγαλη δόση γιατί στην τελευταία εγκυμοσύνη που είχα με φυσική σύλληψη οι τιμές ήταν στα τάρταρα και μάλιστα μου είχε πει ότι αν δεν αυξανοταν η οιστραδιολη θα απεβαλα. Εκεί να δεις πόσα χάπια έπαιρνα και η οιστραδιολη με τα χίλια ζόρια ανέβαινε. 

Πριν την ωοληψια μια χαρα ηταν -και εγω 0,4 ειχα σχεδον παντα..ναι όντως πολυ καλες τωρα ! Ναι ναι σιγουρα προληπτικα λογω της τελευταιας εγκυμοσυνης σου. καταλαβα απολυτα ..Αντε ρε κοριτσι μου με το καλό η χοριακη! πιστευω θα πας καλα τωρα κ το ευχομαι ολοψυχα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Πριν την ωοληψια μια χαρα ηταν -και εγω 0,4 ειχα σχεδον παντα..ναι όντως πολυ καλες τωρα ! Ναι ναι σιγουρα προληπτικα λογω της τελευταιας εγκυμοσυνης σου. καταλαβα απολυτα ..Αντε ρε κοριτσι μου με το καλό η χοριακη! πιστευω θα πας καλα τωρα κ το ευχομαι ολοψυχα !

Μακάρι! Σε ευχαριστώ πολύ! Έχουμε και τον ίδιο γιατρό οπότε ελπίζω και εσύ και η @Vasilique να μου φέρετε γούρι! 5 μέρες έμειναν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εύχομαι όλες να είστε καλά και μάχιμες να συνεχίζετε αυτό το δύσκολο δρόμο που προοοριστηκε για εμάς! Βλέπω πολύ καλά νέα από κάποιες ! Βλέπω και πολλά καινούρια πρόσωπα! Να θυμάστε πως ο Θεουλης δεν μας στέλνει τίποτα που δεν μπορούμε να αντέξουμε...αυτό ήταν το μότο μου πάντα και στον δικό μου αγώνα, αυτό ξαναμοιραζομαι με εσάς! ♥️

Κορίτσια μου μπορώ να παρέχω σε όποια τα χρειάζεται δύο κουτιά gonal. Είναι καλοδιατηρημένα στο ψυγείο μου. Δεν τα έχω πειράξει καθόλου. Αν βρεθεί κάποια ή ξέρετε κάποια που χρειάζεται να μου το πείτε είναι κρίμα να πάνε χαμένα. Φυσικά βρίσκομαι στην περιοχή της Πάτρας και ξέρετε ότι αυτές θέλουν ψυγείο. Οπότε έχετε και αυτό στο νου σας!!! 💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εύχομαι όλες να είστε καλά και μάχιμες να συνεχίζετε αυτό το δύσκολο δρόμο που προοοριστηκε για εμάς! Βλέπω πολύ καλά νέα από κάποιες ! Βλέπω και πολλά καινούρια πρόσωπα! Να θυμάστε πως ο Θεουλης δεν μας στέλνει τίποτα που δεν μπορούμε να αντέξουμε...αυτό ήταν το μότο μου πάντα και στον δικό μου αγώνα, αυτό ξαναμοιραζομαι με εσάς! ♥️

Κορίτσια μου μπορώ να παρέχω σε όποια τα χρειάζεται δύο κουτιά gonal. Είναι καλοδιατηρημένα στο ψυγείο μου. Δεν τα έχω πειράξει καθόλου. Αν βρεθεί κάποια ή ξέρετε κάποια που χρειάζεται να μου το πείτε είναι κρίμα να πάνε χαμένα. Φυσικά βρίσκομαι στην περιοχή της Πάτρας και ξέρετε ότι αυτές θέλουν ψυγείο. Οπότε έχετε και αυτό στο νου σας!!! 💓💓💓

Σου στελνω μηνυμα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Μακάρι! Σε ευχαριστώ πολύ! Έχουμε και τον ίδιο γιατρό οπότε ελπίζω και εσύ και η @Vasilique να μου φέρετε γούρι! 5 μέρες έμειναν...

Είμαι σίγουρη οτι ολα θα πανε καλά!!!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tina21

Πώς είσαι? Έχει χτυπήσει κόκκινο το άγχος? Καλή επιτυχία για αύριο με μια τεράστια χοριακή! Ενημέρωσε μας μόλις έχεις νέα. Αντε να ανοίξεις τον δρόμο,  να ακολουθήσουμε και οι υπόλοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@tina21

Πώς είσαι? Έχει χτυπήσει κόκκινο το άγχος? Καλή επιτυχία για αύριο με μια τεράστια χοριακή! Ενημέρωσε μας μόλις έχεις νέα. Αντε να ανοίξεις τον δρόμο,  να ακολουθήσουμε και οι υπόλοιπες!

Παραδόξως σήμερα είμαι ήρεμη! Δεν ξέρω γιατί... εννοείται ότι θα ενημερώσω αμέσως μόλις μάθω! Ούτως ή άλλως εσείς με καταλαβαίνετε καλύτερα από τον καθένα σε αυτό το θέμα! 

Μακάρι βρε κορίτσι μ να ανοίξω τον δρόμο και να έχουμε μόνο θετικά!! ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εύχομαι όλες να είστε καλά και μάχιμες να συνεχίζετε αυτό το δύσκολο δρόμο που προοοριστηκε για εμάς! Βλέπω πολύ καλά νέα από κάποιες ! Βλέπω και πολλά καινούρια πρόσωπα! Να θυμάστε πως ο Θεουλης δεν μας στέλνει τίποτα που δεν μπορούμε να αντέξουμε...αυτό ήταν το μότο μου πάντα και στον δικό μου αγώνα, αυτό ξαναμοιραζομαι με εσάς! ♥️

Κορίτσια μου μπορώ να παρέχω σε όποια τα χρειάζεται δύο κουτιά gonal. Είναι καλοδιατηρημένα στο ψυγείο μου. Δεν τα έχω πειράξει καθόλου. Αν βρεθεί κάποια ή ξέρετε κάποια που χρειάζεται να μου το πείτε είναι κρίμα να πάνε χαμένα. Φυσικά βρίσκομαι στην περιοχή της Πάτρας και ξέρετε ότι αυτές θέλουν ψυγείο. Οπότε έχετε και αυτό στο νου σας!!! 💓💓💓

Μια κοπέλα από το parents cafe ψάχνει, αλλά είναι νέο μέλος εδώ και δε μπορεί να κάνει αναρτήσεις. Μπορείς να μου στείλεις (με π.μ.) κάποιο στοιχείο επικοινωνίας για να επικοινωνήσει μαζί σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Εύχομαι όλες να είστε καλά και μάχιμες να συνεχίζετε αυτό το δύσκολο δρόμο που προοοριστηκε για εμάς! Βλέπω πολύ καλά νέα από κάποιες ! Βλέπω και πολλά καινούρια πρόσωπα! Να θυμάστε πως ο Θεουλης δεν μας στέλνει τίποτα που δεν μπορούμε να αντέξουμε...αυτό ήταν το μότο μου πάντα και στον δικό μου αγώνα, αυτό ξαναμοιραζομαι με εσάς! ♥️

Κορίτσια μου μπορώ να παρέχω σε όποια τα χρειάζεται δύο κουτιά gonal. Είναι καλοδιατηρημένα στο ψυγείο μου. Δεν τα έχω πειράξει καθόλου. Αν βρεθεί κάποια ή ξέρετε κάποια που χρειάζεται να μου το πείτε είναι κρίμα να πάνε χαμένα. Φυσικά βρίσκομαι στην περιοχή της Πάτρας και ξέρετε ότι αυτές θέλουν ψυγείο. Οπότε έχετε και αυτό στο νου σας!!! 💓💓💓

Εμείς νομίζω (αν θυμάμαι καλά) εχουμε τον ίδιο γιατρό με τον οποίο θα ήθελες να σε ανάλαβει και στη γέννα σωστά? Sorry αν κάνω λάθος, αλλά με είχες βοηθήσει κιόλας όταν ψάχνομουν.. πες μας τα νεα σου πώς είσαι? 

Ελπίζω να πω και εγώ το ίδιο κορίτσι μου,  μιας και μου έχει περισσέψει ενα κουτί μενοπουρ και σχεδόν μισό μπουκάλακι ( αλλα αυτό νομίζω δεν κρατάει πολύ γτ το εχω ανοιχτό, αφού χρειάστηκα κάποιες μονάδες) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Εμείς νομίζω (αν θυμάμαι καλά) εχουμε τον ίδιο γιατρό με τον οποίο θα ήθελες να σε ανάλαβει και στη γέννα σωστά? Sorry αν κάνω λάθος, αλλά με είχες βοηθήσει κιόλας όταν ψάχνομουν.. πες μας τα νεα σου πώς είσαι? 

Ελπίζω να πω και εγώ το ίδιο κορίτσι μου,  μιας και μου έχει περισσέψει ενα κουτί μενοπουρ και σχεδόν μισό μπουκάλακι ( αλλα αυτό νομίζω δεν κρατάει πολύ γτ το εχω ανοιχτό, αφού χρειάστηκα κάποιες μονάδες) 

Έλα κορίτσι μου ναι εγώ είμαι!!!! Μια χαρά είμαι! Τελικά βρήκα γιατρό πιο κοντά μου και σε λίγο καιρό θα γεννήσω.... Καλά είμαι..αν και είχα μια πολύπλοκη εγκυμοσύνη που ευτυχώς όμως δεν επηρέασε το μωρό...τώρα είμαστε καθοδόν ♥️

Διάβασα ότι τα πήγες εξαίρετα με τις γονιμοποιήσεις σου!!!! Με το καλό να φωλιάσουν αγάπη μου τώρα!! Και καλά αποτελέσματα!!!! 💓💓 Έχεις πολύ καλό γιατρό 😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η troia είπε:

Μια κοπέλα από το parents cafe ψάχνει, αλλά είναι νέο μέλος εδώ και δε μπορεί να κάνει αναρτήσεις. Μπορείς να μου στείλεις (με π.μ.) κάποιο στοιχείο επικοινωνίας για να επικοινωνήσει μαζί σου;

Σου στέλνω κορίτσι μου αν και ήδη μου έστειλε και η nefeliap οπότε μήπως είναι η ίδια κοπέλα γιατί κάτι μου είπε για το parents. Ωστόσο κάτσε να σου στείλω πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2022 at 3:16 ΜΜ, ο/η BlackCat είπε:
 

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Κατεριναπαπ 09/02 🤞

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Litsadi ?

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

 

@Zeta. 09/02

@twinkletwinlkle 17/02

@tina21 14/02

 

Με το καλό κορίτσι μου @Κατεριναπαπ, να πάνε όλα τέλεια.❤️

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! @BlackCatμου σε ευχαριστώ που με συμπεριλαμβάνεις στο τυχερό πινακάκι και δεν με ξέχασες! Έχω τόσο καιρό να κάνω την εμφάνιση μου, συγνώμη για τις απουσίες μου αλλά είχα πάρα πολύ τρέξιμο αυτές τις μέρες. Επιπλέον δεν μπορώ να βλέπω τις ειδοποιήσεις απο το κινητό μου (τα εχει παίξει) και μόνο απο τον υπολογιστή στο σπίτι μπορώ να μπαίνω κανονικα.

Εγω δεν ειμαι ακομα στη φάση της ωοληψίας γιατί περιμένουμε ακομα να βελτιωθεί το σπέρμα του συζήγου με βιταμίνες που παίρνει (fertilman plus) και συνένζυμο Q10. Απο το Έλενα βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων μου και ήταν ολα καλά δεν υπάρχει τίποτα. Η Οικονόμου με συμβούλευσε πως δεν υπάρχει τίποτα ανησυχητικό απο την πλευρά μου όσων αφορά αυτες τις εξετάσεις κ πως πρέπει πριν προχωρήσουμε σε νεα προσπάθεια να σιγουρευτουμε πως  το σπέρμα θα είναι εντάξει (σας υπενυμίζω το DNA fragmentation: 53%).

Εντωμεταξύ πήγαμε σε νέο γιατρό (Βασιλόπουλος Ιωάννης), αν κάποια τον γνωρίζει κ έχει κανει προσπάθεια μαζί του θα ήθελα να μάθω κα΄ποιες πληροφορίες κ ελπίζω να είναι θετικές γιατί κουράστηκα πολύ με τους γιατρούς και με την αλλαγή τους κάθε φορά. Ο γιατρός αυτός λοιπόν μου είπε λόγω ηλικίας να μην πάρω gonal κ μου συνταγογράφησε άλλα φάρμακα τα οποία κ έχω πάρει μόλις απο τον  εοππυ (Pergoveris θυλακιοτροπίνη άλφα/Lutropin alfa).

Οπότε ειμαι σε μια φάση αναμονής...Αυτά τα ολίγα από μενα !

Πολλά φιλιά σε όλες  ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Κατεριναπαπ 14/02 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

 

@twinkletwinlkle 17/02

@tina21 14/02

 

@tina21 με το καλό μια τεράστια χοριακή σήμερα ώστε να μην ξεχάσεις ποτέ αυτή την ημέρα.

@Κατεριναπαπ με το καλό να υποδεχτείς τα μωρά σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tina21μια τεραστια χοριακη ευχομαι αν κ ειμαι σιγουρη οτι την εχεις ηδη … @Κατεριναπαπ με το καλο να δεχτεις τα μωρακια σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Ditimama είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! @BlackCatμου σε ευχαριστώ που με συμπεριλαμβάνεις στο τυχερό πινακάκι και δεν με ξέχασες! Έχω τόσο καιρό να κάνω την εμφάνιση μου, συγνώμη για τις απουσίες μου αλλά είχα πάρα πολύ τρέξιμο αυτές τις μέρες. Επιπλέον δεν μπορώ να βλέπω τις ειδοποιήσεις απο το κινητό μου (τα εχει παίξει) και μόνο απο τον υπολογιστή στο σπίτι μπορώ να μπαίνω κανονικα.

Εγω δεν ειμαι ακομα στη φάση της ωοληψίας γιατί περιμένουμε ακομα να βελτιωθεί το σπέρμα του συζήγου με βιταμίνες που παίρνει (fertilman plus) και συνένζυμο Q10. Απο το Έλενα βγήκαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων μου και ήταν ολα καλά δεν υπάρχει τίποτα. Η Οικονόμου με συμβούλευσε πως δεν υπάρχει τίποτα ανησυχητικό απο την πλευρά μου όσων αφορά αυτες τις εξετάσεις κ πως πρέπει πριν προχωρήσουμε σε νεα προσπάθεια να σιγουρευτουμε πως  το σπέρμα θα είναι εντάξει (σας υπενυμίζω το DNA fragmentation: 53%).

Εντωμεταξύ πήγαμε σε νέο γιατρό (Βασιλόπουλος Ιωάννης), αν κάποια τον γνωρίζει κ έχει κανει προσπάθεια μαζί του θα ήθελα να μάθω κα΄ποιες πληροφορίες κ ελπίζω να είναι θετικές γιατί κουράστηκα πολύ με τους γιατρούς και με την αλλαγή τους κάθε φορά. Ο γιατρός αυτός λοιπόν μου είπε λόγω ηλικίας να μην πάρω gonal κ μου συνταγογράφησε άλλα φάρμακα τα οποία κ έχω πάρει μόλις απο τον  εοππυ (Pergoveris θυλακιοτροπίνη άλφα/Lutropin alfa).

Οπότε ειμαι σε μια φάση αναμονής...Αυτά τα ολίγα από μενα !

Πολλά φιλιά σε όλες  ❤️ 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε.

Εμένα είναι ο προηγούμενος γιατρός μου ο Βασιλ. που είχα τις δυο παλίνδρομες (όχι ότι ευθύνεται αυτός για τις παλίνδρομες απλά δεν είχα πετύχει εμφύτευση μέχρι τότε).

Τελείως προσωπική μου άποψη είναι οτι έχει αρκετε΄΄ς επιτυχίες αλλά κατά την γνώμη μου σε απλές περιπτώσεις.

Δεν εξατομικεύει το πρωτόκολλο, δεν ασχολείται με το σπέρμα από μόνος του ιδιαίτερα ,εμείς προσωπικά μιλούσαμε κυρίως με τον συνεργάτη του - γενετιστή κ. Αργ..ου που από οτι κατάλαβα εκ των υστέρων είναι ο "marketing manager" και τις συντονίστριες του.

Σαν αμοιβές είναι από τους ακριβοπληρωμένους και μαυρα εννοείται. Δεν πιστεύει σε φυσικούς κύκλους και δεν κάνει αιματολογικές κατά την διέγερση που αυτό δεν το βρίσκω κακό, βρίσκω κακό όμως να με ρωτάει αν έχω ρυθμισμένο θυρεοειδή χωρίς να μου έχει ζητήσει μέτρηση να λέω εγώ ναι και οκ μέχρι εκεί. Δηλαδή αν εγώ από μονη μου πχ είχα βλάκα ενδοκρινολόγο ή θεωρούσα οτι με 6 TSH έχω πχ ρυθμισμένο θυεροειδή όλα θα ήταν καλά.

Δεν είχα αναμονές καθόλου γιατί μετράει το όνομά του στο Ιασώ τουλάχιστον πριν πα΄νε όλοι αυτοί οι γιατροί από το μητέρα, ήταν δηλαδή οκ οι αναμονές και ο κόσμος.

Μου έκανε μια διέγερση με gonal και ανταγωνιστές πήγε χάλια πήραμε μόνο δυο ωάρια και έφτασε το 1 βλαστοκύστη , κάναμε υστεροσκόπηση scratching και εμεινα ε΄γκυος και παλινδρόμησε 10η εβδομάδα. Ήταν πολύ προσεκτικός στην διαχείριση & των δυο αποβολών οσον αφορά τις αποξέσεις αλλά με απετρεψε από βιοψία εμβρύου ενώ εκ των υστέρων θα ήθελα στο πρώτο να έχω κάνει. Την πρώτη αποβολή την απέδωσε στην τύχη.

Την δεύτερη φορά κάναμε φυσικό τροποποιημένο πάλι με 2 ωάρια, πάλι 1 προχω΄ρησε πάλι παλινδρομη. Στην δεύτερη λοιπόν μας είπε οτι τελικά φταίνε τα ωάρια κατηγορηματικά (γιατί ειναι το μεγαλύτερο κύτταρο (!)  και μονο με δανεικά θα τα καταφέρω.

Για το σπέρμα ουτε λόγος σαν να μην υπάρχει ο παράγοντας αυτός. Ουτε μου είπε πχ οτι το ιασώ κάνει picsi και εγώ το ούφο δεν ρώτησα από μόνη μου, λέω αν κάνει θα το προτείνει.

Και τέλος προωθεί πολύ τις βιταμίνες τις profertil τριμήνου σου παρέχει και καλά μια έκπτωση σε σένα και τον σύζυγο.

Εν συντομία αν δεν ήταν ο Αργ--ου δεν θα τον επελεγα τον Βασιλ. Ο Αργ--ου κανει ολη την επικοινωνιακη δουλεια και συμπαραστεκεται στο ζευγάρι και εξηγεί και παίρνει τηλέφωνα απο ενδιαφερον δεν αμφιβαλλω αλλα τις τελικες αποφασεις τις εχει ο Βασιλ.

Σου  γράφω την εμπειρία μου αλλά το θέμα γιατρού ειναι υποκειμενικό και είναι  τι σου βγάζει ο κάθε γιατρός, με τι ιστορικό πάει το ζευγάρι, τι κουβαλάει στα μπαγκάζια του και το βασικό εμπιστεύσου το ένστικτό σου.

Επειδή και εμείς ήμασταν με υψηλό DFI και επειδή το ΙΑΣΩ έχει πολύ καλό εμβρυολογικό και εμβρυολόγους συζητήστε την μέθοδο γονιμοποίησης. Δηλαδή να σας εξηγήσουν με το δικό σας σπέρμα και ανάλογα την ανταπόκρισή σου στην διέγερση τι σας προτείνουν. Και ρώτησε και για την picsi.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου λες @BlackCat μαυρογατε, τι έγινε με τον Γλοτζιλα?

@tina21 περιμένουμε....  νόμιζα ότι θα είχες πάει απο τις 7.

@Κατεριναπαπ τα βάλατε τα μωράκια σας? Με το καλο να φωλιάσουν εκεί στα ζεστά για 9 μηνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν μου λες @BlackCat μαυρογατε, τι έγινε με τον Γλοτζιλα?

@tina21 περιμένουμε....  νόμιζα ότι θα είχες πάει απο τις 7.

@Κατεριναπαπ τα βάλατε τα μωράκια σας? Με το καλο να φωλιάσουν εκεί στα ζεστά για 9 μηνες!

χαχαχαχα οχι ρε δεν βρήκαν κάτι όπως το περίμενα πήγα μια βόλτα τα ξημερώματα και γύρισα 🤣

Με πήρε ο doc την Κυριακή το μεσημέρι (!) να με συγχαρεί και για αυτή την όμορφη βλαστοκύστη , το πως γελάω κάθε φορά με τα συγχαρίκια δεν λέγεται, ούτε να τα είχα γεννήσει τα τρίδυμα τέτοια χαρά 🤣

Και μου ξαναείπε οτι θέλει να μεγιστοποιήσει τι πιθανότητες και για να μεγιστοποιηθούν θέλει 4 έμβρυα. Του είπα οτι εχω κουραστεί οχι σωματικά αλλά ψυχολογικά  και μου απάντησε οτι το καταλαβαίνει και επειδή ακριβώς αυτή την κούραση σκέφτεται την ψυχολογική θέλει 4. Απο εκεί και πέρα είναι απόφαση δικιά μου και του αγοριού μου.

Το αγόρι μου το αφήνει πάνω μου αλλά αν αντέχω άλλον έναν φυσικό και ότι γίνει προτείνει να το παλέψουμε.

Οπότε αφού πήγαμε για παιδάκια αρνίσια 🤣🤣 και ήπιαμε και τα κρασάκια μας κατόπιν δηλαδή ώριμης σκέψης 🤣🤣 αποφασίσαμε να κάνουμε άλλον ένα φυσικό κύκλο και αν δώσει βλαστοκύστη καλώς αν όχι προχωράμε σε ετ των 3. Αυτά τα νεότερα.

Εσύ πως εισαι φίλη μου? Την παλεύεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

χαχαχαχα οχι ρε δεν βρήκαν κάτι όπως το περίμενα πήγα μια βόλτα τα ξημερώματα και γύρισα 🤣

Με πήρε ο doc την Κυριακή το μεσημέρι (!) να με συγχαρεί και για αυτή την όμορφη βλαστοκύστη , το πως γελάω κάθε φορά με τα συγχαρίκια δεν λέγεται, ούτε να τα είχα γεννήσει τα τρίδυμα τέτοια χαρά 🤣

Και μου ξαναείπε οτι θέλει να μεγιστοποιήσει τι πιθανότητες και για να μεγιστοποιηθούν θέλει 4 έμβρυα. Του είπα οτι εχω κουραστεί οχι σωματικά αλλά ψυχολογικά  και μου απάντησε οτι το καταλαβαίνει και επειδή ακριβώς αυτή την κούραση σκέφτεται την ψυχολογική θέλει 4. Απο εκεί και πέρα είναι απόφαση δικιά μου και του αγοριού μου.

Το αγόρι μου το αφήνει πάνω μου αλλά αν αντέχω άλλον έναν φυσικό και ότι γίνει προτείνει να το παλέψουμε.

Οπότε αφού πήγαμε για παιδάκια αρνίσια 🤣🤣 και ήπιαμε και τα κρασάκια μας κατόπιν δηλαδή ώριμης σκέψης 🤣🤣 αποφασίσαμε να κάνουμε άλλον ένα φυσικό κύκλο και αν δώσει βλαστοκύστη καλώς αν όχι προχωράμε σε ετ των 3. Αυτά τα νεότερα.

Εσύ πως εισαι φίλη μου? Την παλεύεις?

Παιδί μου άμα πιεις τα κρασακια σου παίρνεις πάντα τις καλύτερες αποφάσεις! Και εγώ το ίδιο θα αποφάσιζα. Μια την παλεύω,  μια όχι. Όσο περνάνε οι μέρες όμως, τόσο περισσότερο τείνω προς το απαισιόδοξο σενάριο.  Αλλά que Sera...sera...Απλά νομίζω ότι τόσο καθισιο και τόση άδεια από τη δουλειά πάνε τζάμπα. Υπομονή θα κάνω 4 μέρες ακόμα και βλέπουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλημερα .. σε 5 μερες περιμενω να αδιαθετησω να ξεκινησω διαδικασια εμβρυομεταφορας .. εκανα εξετασεις αιματος σημερα ολα βγηκαν καλα αλλα ρε κοριτσια η tsh μου καλα (2.31) μου πε ο γιατρος τη θελουμε κατω απο 2,5 Τ3 Τ4 καλες anti tpo μια χαρα αλλα τα anti TG μου βγηκαν ανεβασμενα .. μ ειπε οτι με τη tsh μου καλη κ ολα τα υπολοιπα καλα δε χρειζομαι χαπι .. αλλα εγω αγχωθηκα μηπως χρειαζομαι κ παει αδικα η προσπαθεια ;; Εχει τυχει σε καποια αντιστοιχη περιπτωση κ τι της ειπε ο γιατρος της ;;; Εχω σκασει τωρα ολα μα ολα καλα κ τα anti TG μου ανεβασμενα .. φοβαμαι μη μου δημιουργησει προβλημα στη πρωτη μ προσπαθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επιτροπή📅

Ωοληψία ✌️

@Margitc ?

@rouseva ?

@skorpina78 ?

@Libra81 ?

@TRigirl ?

@nikol88 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Παρασκευαιδου ?

@Luna777 ?

@Γιάννα 36?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Anna0912 ?

@Κατεριναπαπ 14/02 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

 

@twinkletwinlkle 17/02

@tina21 14/02

 

@tina21 με το καλό μια τεράστια χοριακή σήμερα ώστε να μην ξεχάσεις ποτέ αυτή την ημέρα.

@Κατεριναπαπ με το καλό να υποδεχτείς τα μωρά σου!!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

@tina21μια τεραστια χοριακη ευχομαι αν κ ειμαι σιγουρη οτι την εχεις ηδη … @Κατεριναπαπ με το καλο να δεχτεις τα μωρακια σου ❤️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν μου λες @BlackCat μαυρογατε, τι έγινε με τον Γλοτζιλα?

@tina21 περιμένουμε....  νόμιζα ότι θα είχες πάει απο τις 7.

@Κατεριναπαπ τα βάλατε τα μωράκια σας? Με το καλο να φωλιάσουν εκεί στα ζεστά για 9 μηνες!

Κορίτσια μ είμαι σε αναμμένα κάρβουνα....πήγα νωρίς από τις 7.30 αλλά κατά τις 13 μ είπαν θα με πάρουν.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η tina21 είπε:

 

 

Κορίτσια μ είμαι σε αναμμένα κάρβουνα....πήγα νωρίς από τις 7.30 αλλά κατά τις 13 μ είπαν θα με πάρουν.... 

Μα εμα και αυτοί... εμένα συνήθως στο 2ωρο μου τη στέλνουν. Έχω αγχωθεί και εγω μαζί σου να ξέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • εγώ θηλάζω αποκλειστικά! εγω γαλακτοκομικά τα εχω κομμένα απο όταν αρχισαν οι κολικοί...εσυ γιατί είσαι απογοητευμένη; εμένα δεν μ αφηνει να τρωω ούτε σοκολάτες...ουτε να πινω καφέ ουτε κοκα κόλα ούτε τσάι... γιατί προκαλούν υπερένταση λογω της καφεινης ...γενικά δύσκολα τα πράγματα! αλλά θέλει υπομονή!
    • Κορίτσια, Εγώ είμαι πολύ απογιητευμενη... Πήγαμε σήμερα στην παιδίατρο.  Είναι 41 ημερών και είναι 59 εκ και 5400γραμ  Η γιατρός είπε ότι για να έχει κολικούς κάνει παλινδρομηση ή εχει δυσανεξία σε κάτι στη διατροφή μου (το πιθανότερο στα γαλακτοκομικα)  Επειδή τώρα στο άλμα θήλαζα πιο συχνά μου είπε να αραιωσω τα γεύματα (μήπως από το πολύ φαΐ έκανε παλινδρομηση ) αλλιώς θα δοκιμάσουμε μετά να κόψουμε τα γαλακτοκομικα μήπως τον πειράζει κάτι. 😟😟 Είναι καμιά που θηλάζει και έχει κολικούς το μωρό;  Ο παιδίατρος τι σας είπε; 
    • Καλά έκανες! Μακάρι να γίνει ότι είναι καλύτερο για  τη Μαρία Ισμήνη και για σένα!
    • Ευχαριστώ πολυυυ!!😊θα πάμε στις 6:30!!ελπίζω να ναι όλα καλά! ανυπομονώ!!
    • Μπράβο σου που το βλέπεις έτσι και δεν τους αποκλείεις..πολύ ώριμο εκ μέρους σου..εγώ δεν ξέρω αν θα το έβλεπα έτσι...σίγουρα θα είναι καλό για το παιδί...γνώμη μου είναι ότι έτσι θα του δώσεις αξία ..μην ασχολείσαι καθόλου μαζί του...προχώρησε τη ζωή σου μαζί με το παιδάκι σου σα να μην υπάρχει..όσο ασχολείσαι κακό στον εαυτό σου θα κάνεις και κατά συνέπεια στο μωράκι σου❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...