Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Καλησπέρα! Φίλη μου είναι εν μέσω διέγερσης και θα χρειαστεί κάποιες επιπλέον μονάδες gonal. (600 με 900)Αν κάποια κοπέλα έχει και δεν τις χρειάζεται θα μπορούσε να τη βοηθήσει; ακόμα κι αν κάποια ένεση εχει ανοιχθεί τον τελευταίο μήνα και περίσσεψαν μονάδες; Βρίσκεται στην Αθήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Minnie7 είπε:

Καλησπέρα! Φίλη μου είναι εν μέσω διέγερσης και θα χρειαστεί κάποιες επιπλέον μονάδες gonal. (600 με 900)Αν κάποια κοπέλα έχει και δεν τις χρειάζεται θα μπορούσε να τη βοηθήσει; ακόμα κι αν κάποια ένεση εχει ανοιχθεί τον τελευταίο μήνα και περίσσεψαν μονάδες; Βρίσκεται στην Αθήνα. 

Στο parents cafe μια κοπέλα χαρίζει gonal. Μπορείς να δεις το post της εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η troia είπε:

Στο parents cafe μια κοπέλα χαρίζει gonal. Μπορείς να δεις το post της εκεί. 

Το έχω δει. Απλώς η κοπέλα στο Cafe είναι εκτός Αθηνών και δεν ξέρω αν θα προλάβει να τα έχει η φίλη μου μέχρι την Κυριακή που τα χρειάζεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Σ'ευχαριστώ κοπέλα μου για την πληροφορία...αλλά θα τα χρειαστώ τα φάρμακα από Σεπτέμβρη...μέχρι τότε θα πάω με φυσικούς!

Καλημέρα! Επειδή είσαι Σεπτέμβρη θα σε εχω στο νου μου εαν μου περισσεψει κάτι και ολα πανε καλα γιατι εγω ισως ξεκινησω τον αλλον μηνα! ❤️ Και θα ανεβω εγω αθηνα με παγοκυστες να στα δώσω. Απλα δεν ξερω τι θα συμβεί με εμενα ομως πραγματικά θα σε εχω στο νου μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ για την απάντηση,η αλήθεια είναι ότι θεωρώ ότι είναι πολύ πολύ νωρίς για εμφύτευση και επίσης δεν ήταν σαν πόνος Περιόδου αλλα κανονικός νευροπονος γι'αυτό ανχωθηκα!!

Γεια σου κορίτσι μου! και γω πιστεύω να μην ανησυχείς γιατί μάλλον είναι εμφύτευση....τους ένοιωσα και γω αυτούς τους πόνους. Δεν μοιάζουν με πόνους περιόδου, είναι πολύ πιο δυνατοί, ίσως πιο πολύ με νευρόπονους μοιάζουν... είναι καλό σημάδι, να είσαι αισιόδοξη. Εμένα αυτοί οι πόνοι που τους είχα μόνο μερικά δευτερόλεπτα ένα βράδυ όπως κοιμόμουνα και ξύπνησα από τους πόνους ήταν το μόνο "σύμπτωμα" που είχα μετά την εμβρυομεταφορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η geokou είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! και γω πιστεύω να μην ανησυχείς γιατί μάλλον είναι εμφύτευση....τους ένοιωσα και γω αυτούς τους πόνους. Δεν μοιάζουν με πόνους περιόδου, είναι πολύ πιο δυνατοί, ίσως πιο πολύ με νευρόπονους μοιάζουν... είναι καλό σημάδι, να είσαι αισιόδοξη. Εμένα αυτοί οι πόνοι που τους είχα μόνο μερικά δευτερόλεπτα ένα βράδυ όπως κοιμόμουνα και ξύπνησα από τους πόνους ήταν το μόνο "σύμπτωμα" που είχα μετά την εμβρυομεταφορά...

Σε ευχαριστώ κορίτσακι μου για την απάντηση,απλά τρόμαξα χθες σήμερα είμαι πολύ καλύτερα μακάρι να είναι από εμφύτευση απλά δεν μου πέρασε καθόλου από το μυαλο γιατί λέω μέσα σε 25 ώρες και κάτι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο;! Τεσπά μακάρι να πάνε όλα καλά!! Εσύ πως είσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;; Εγώ κάθομαι στη βεράντα και πίνω καφέ και είδα μια καρδιά στον ουρανό και λέω θα την στείλω στα κορίτσια!! Την καλημέρα μου :-)

IMG_20210617_094358.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις μαχήτριες, σας διαβάζω πολύ καιρό αλλά δεν είχα κάνει εγγραφή έως τώρα.

Παλεύουμε 5 χρόνια με την υπογονιμότητα έχουμε κάνει 2 σπερματεγχύσεις και 4 εμβρυομεταφορές.

Η ιστορία μας είναι η εξής :

Στα 34 εγώ στα 32 ο σύζυγος διαπιστώνουμε ολιγοασθενοσπερμία και κυρσοκοίλη. Κάνουμε τις απαραίτητες εξετάσεις ,σπερμοδιάγραμμα (χαμηλή κινητικότητα & ποσότητα) , υπέρηχο ορχεως κλπ και χειρουργείο.Τα επόμενα δυο χρόνια προσπαθούμε με βιταμίνες , μόνοι μας και δυο σπερματεγχύσεις.

Συνεχίζονται οι εξετάσεις στον Λυμπεροπουλο (DFI υψηλό 39%) , χαμηλή κινητικότητα , καθαρή καλλιέργεια . Βιταμίνες, καλή διατροφή , ήπια άσκηση , μείωση καπνίσματος κλπ.

Ελέγχομαι και εγώ ορμονικά, σαλπιγγογραφία, μαστογραφια, θυεροειδή όλα ρυθμισμένα.

Στα 36 μου Βραχύ πρωτόκολλο διέγερση με gonal χωρίς ανταγωνιστές , βγάζω 5 ωάρια (Χαμηλή ανταπόκριση για την ηλικία μου)  γονιμοποιούνται τα 4 και μεταφέρω οπως παρακάτω:

Η πρώτη ΕΤ ήταν με έμβρυα 3ημερών φρέσκα αρνητική χοριακη.

Η δεύτερη ΕΤ ήταν με μορίδια 4ημερών κατεψυγμένα μέτριας ποιότητας αρνητική χοριακή.

Αλλάζω γιατρό μετά τις αποτυχίες κάνω υστεροσκόπηση στην οποία αφαιρείται ένας μικρός πολύποδας και ξάνα διέγερση με menopur και ανταγωνιστές και βγάζω δυο μόνο ωάρια από τα οποία γονιμοποιείται το ένα και φτάνει σε early blastocyst. Το μεταφέρουμε κατεψυγμένο και πετυχαίνουμε εγκυμοσύνη που δυστυχώς παλινδρομεί την 9η εβδομάδα. Δυστυχώς ακούω το γιατρό που μου λέει οτι ειναι τυχαιο γεγονός και κατά 90% αφορά χρωμωσωμική ανωμαλία και δεν στέλνουμε το κύημα για έλεγχο.

Συνεχίζω στον ίδιο γιατρό με φυσικό τροποποιημένο με Femara και λίγες μονάδες menopur και έχω  δυο ωάρια πάλι από τα οποία γονιμοποιείται το ένα και φτάνει σε βλαστοκύστη 5ΒΒ. Την μεταφέρω σε επόμενο κύκλο κατεψυγμένη και πετυχαίνω εμφύτευση αλλά παλινδρομεί στην 7η εβδομάδα. Στην ουσία είδαμε μόνο σάκο και λεθικικό ασκό. Δεύτερη απόξεση και πάλι δεν υπήρχε επαρκές υλικό για να σταλεί για έλεγχο.

Μετά τις δυο παλίνδρομες και εφόσον πάλι το θεώρησαν τυχαίο γεγονός και με παροτρύνουν σε δωρεά ωαρίων τα μαζεύω και κλείνω ραντεβού στο Έλενα στο τμήμα καθέξιν αποβολών. Κάνω πλήρη αιματολογικό και ανοσολογικό έλεγχο , ελέγχεται και ο σύζυγος στο ανδρολογικό κομάτι και όλα ειναι καθαρά. Το σπέρμα παραμένει μέτριο προς κακό πράγμα που γνωρίζουμε.

Στο σήμερα και λίγο πριν τα 40 μου ξεκινάω σε νέο κέντρο και νέο γιατρό. Έχω κάνει ήδη υστεροσκόπηση και ήταν ξανά καθαρή. Με την επόμενη περίοδο θα ξανακάνω διέγερση με Meriofert & avercap και αν παραμείνω χαμηλή ανταποκρίτρια θα συνεχίσουμε με φυσικούς κύκλους ώστε να μαζευτούν επαρκή έμβρυα. Εννοείται οτι ο νέος γιατρός προτείνει μεταφορά μόνο βλαστοκύστεων εφόσον σε αυτές έχω πετύχη εμφύτευση.

Μιλήσαμε για προεμφυτευτικό (πράγμα που πρότεινε και ο προηγούμενος) αλλά η γνώμη του οπως και η δική μου λογική λεει οτι εφόσον ειμαι χαμηλή ανταποκρίτρια τι να στείλω για προεμφυτευτικό οταν βγάζω δυο ωάρια και γονιμοποιείται το ένα?

Ο σύζυγος παρακολουθείται από ουρολόγο εξειδικευμένο στην αναπαραγωγή και σε αυτή την προσπάθεια η γονιμοποίηση θα γίνει με την μέθοδο PICSI πράγμα που δεν είχε γίνει στο προηγούμενο κέντρο. Δεν προτάθηκε ποτέ παρόλο που εξ αρχής πήγαμε με ανδρικό παράγοντα και έμαθα πρόσφατα οτι γίνεται στο κέντρο που ήμασταν.

Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα , ήθελα να καταθέσω την ιστορία μας και να πάρω θετική ενέργεια από την όμορφη παρέα που έχετε δημιουργήσει εδώ.

Να ευχηθώ καλή δύναμη θετικές χοριακές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες τις μαχήτριες. Ξέρω πόση δύναμη έχετε μέσα σας γιατί φοράω τα παππούτσια σας και ελπίζω οτι το καλύτερο για όλους.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η dimitra1975 είπε:

καλησπέρα και απο εμένα προσπάθησα να κάνω εγγραφη αλλά δεν μου έχει ερθει email επιβεβαίωσης !

Σας παρακολουθώ εδώ και μέρες ....η ιστορία μου έχει ως εξής :δεν εχω ιστορικό με αποβολές και εγκυμοσύνες ...... αποφασίσαμε να πάμε με δωρεα ωαρίων πολυ συνειδητά ...είμαι 46 δεν έχω καθόλου αποθήκες ωαρίων ...εκανα πριν λίγες μερες υστεροσκόπηση (αφαίρεση πολύποδα) και έλεγχο θρομβοφιλίας και λοιπές εξετάσεις (περιμένω τα αποτελέσματα)...το σπέρμα ειναι οκ...

έκανα avercap την Δευτέρα 14/6 περιμένω να αδιαθετήσω και πάμε βήμα βήμα....

ειλικρινά σας καμαρώνω  για το θάρρος σας.... ομολογω οτι θα ήθελα να πετύχω και μάλιστα με την πρώτη (και ποια δεν θα το ήθελε άλλωστε) .....υπάρχει άραγε καμιά που να έχει επιτυχία άμεση και σε τετοια ηλικία?!!!!!

εύχομαι σε όλες τα καλύτερα ....και περιμένω συμβουλές !!!!

Καλως ηρθες ακομα κ αν δεν υπαρχει κοριτσι στο εδω forum που να πετυχε με την πρωτη (δεν θυμαμαι)μην απογοητευεσαι. Αυτος ο δρομος θελει υπομονη κ επιμονη. Ολες θα αποκτησουμε μωρακι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2021 at 10:31 ΜΜ, ο/η Ριρίκα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή τύχη σε όλες! 

Εγώ δυστυχώς για ακόμη μια φορά δεν στάθηκα τυχερη...πριν μια εβδομάδα πήρα την 5η μου αρνητική χοριακη και είμαι στα πατώματα ψυχολογικά! Πλέον μου σύστησαν προεμφυτευτικο έλεγχο αλλά δυστυχώς επειδή δεν έχω έμβρυα στην κατάψυξη, πρέπει να ξανά μαζέψω από την αρχή! Φάρμακα δεν υπάρχουν και τα οικονομικά μας έχουν πιάσει πάτο! 

Αν κάποια κοπέλα έχει Gonal που δεν χρειάζεται, θα με βοηθούσε αφάνταστα! Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Κοριτσι μου λυπαμαι πολυ μην απελπιζεσαι ολο κ κατι θα βρεθει απο φαρμακα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μου ξέρω ότι θα με πείτε τρελή και θα έχετε και δίκιο αλλά εάν δεν το ρωτήσω σε εσάς θα σκάσω !! Πριν λίγο με έπιασαν δύο αρκετά δυνατή στιγμιαίοι πόνοι κάτω κέντρο δεξιά σαν νευροπονος και σκέφτομαι τώρα εάν ήταν νευροπονος υπάρχει περίπτωση να έκανε κακό στα έμβρυακια μου;;;; Ξέρω είναι χαζή ερώτηση συγχωρέστε με!!

Μηπως αγχωνεσαι αρκετα κ ειναι ψυχολογικος ο πονος σου; ξερω πως αυτοι οι πονοι ειναι ψυχοσωματικοι(νευροπονος) κ αν ειναι ετσι πρεπει να χαλαρωσεις να σκεφτεσαι πως κουβαλας το η τα μωρακια σου κ να τα γραφεις ολα τα αλλα🙃. Ξερω πως ειναι δυσκολο μεχρι να δεις την τεραστια χοριακη σου αλλα εσυ να το πιστεψεις.🍀❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Minnie7 είπε:

Το έχω δει. Απλώς η κοπέλα στο Cafe είναι εκτός Αθηνών και δεν ξέρω αν θα προλάβει να τα έχει η φίλη μου μέχρι την Κυριακή που τα χρειάζεται 

Αν θελει με courier προλλαβαινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;; Εγώ κάθομαι στη βεράντα και πίνω καφέ και είδα μια καρδιά στον ουρανό και λέω θα την στείλω στα κορίτσια!! Την καλημέρα μου :-)

IMG_20210617_094358.jpg

Ρε με συγκινησες❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Καλως ηρθες ακομα κ αν δεν υπαρχει κοριτσι στο εδω forum που να πετυχε με την πρωτη (δεν θυμαμαι)μην απογοητευεσαι. Αυτος ο δρομος θελει υπομονη κ επιμονη. Ολες θα αποκτησουμε μωρακι. 

Καλημέρα!σε ευχαριστώ για τα γλυκά σου λόγια...απλά ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάποια που είναι με δανεικά και πως τα πήγε....παρακολουθώ όλες σας και σας θεωρώ μια εξαιρετική παρέα...💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;; Εγώ κάθομαι στη βεράντα και πίνω καφέ και είδα μια καρδιά στον ουρανό και λέω θα την στείλω στα κορίτσια!! Την καλημέρα μου :-)

IMG_20210617_094358.jpg

Γλυκιά καλημέρα και απο μένα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Καλως ηρθες ακομα κ αν δεν υπαρχει κοριτσι στο εδω forum που να πετυχε με την πρωτη (δεν θυμαμαι)μην απογοητευεσαι. Αυτος ο δρομος θελει υπομονη κ επιμονη. Ολες θα αποκτησουμε μωρακι. 

Σε ευχαριστώ γλυκιά μου....❤️💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η dimitra1975 είπε:

καλησπέρα και απο εμένα προσπάθησα να κάνω εγγραφη αλλά δεν μου έχει ερθει email επιβεβαίωσης !

Σας παρακολουθώ εδώ και μέρες ....η ιστορία μου έχει ως εξής :δεν εχω ιστορικό με αποβολές και εγκυμοσύνες ...... αποφασίσαμε να πάμε με δωρεα ωαρίων πολυ συνειδητά ...είμαι 46 δεν έχω καθόλου αποθήκες ωαρίων ...εκανα πριν λίγες μερες υστεροσκόπηση (αφαίρεση πολύποδα) και έλεγχο θρομβοφιλίας και λοιπές εξετάσεις (περιμένω τα αποτελέσματα)...το σπέρμα ειναι οκ...

έκανα avercap την Δευτέρα 14/6 περιμένω να αδιαθετήσω και πάμε βήμα βήμα....

ειλικρινά σας καμαρώνω  για το θάρρος σας.... ομολογω οτι θα ήθελα να πετύχω και μάλιστα με την πρώτη (και ποια δεν θα το ήθελε άλλωστε) .....υπάρχει άραγε καμιά που να έχει επιτυχία άμεση και σε τετοια ηλικία?!!!!!

εύχομαι σε όλες τα καλύτερα ....και περιμένω συμβουλές !!!!

Η δωρεά ωαρίων έχει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας και μάλιστα με την πρώτη φορά όμως παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες και κυρίως το κέντρο και ο γιατρός..... υπάρχουν πολλοί επιτήδειοι εκεί έξω που υπόσχονται λαγούς με πετραχήλια..... Οι περισσότερες γυναίκες έχουν πετύχει με λιγότερες από 3 προσπαθειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Μηπως αγχωνεσαι αρκετα κ ειναι ψυχολογικος ο πονος σου; ξερω πως αυτοι οι πονοι ειναι ψυχοσωματικοι(νευροπονος) κ αν ειναι ετσι πρεπει να χαλαρωσεις να σκεφτεσαι πως κουβαλας το η τα μωρακια σου κ να τα γραφεις ολα τα αλλα🙃. Ξερω πως ειναι δυσκολο μεχρι να δεις την τεραστια χοριακη σου αλλα εσυ να το πιστεψεις.🍀❤️ 

Μπορεί ρε κορίτσι μου τι να πω μακάρι να πάνε όλα καλά και σε εσένα ότι καλύτερο κορίτσι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Η δωρεά ωαρίων έχει πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας και μάλιστα με την πρώτη φορά όμως παίζουν ρόλο πολλοί παράγοντες και κυρίως το κέντρο και ο γιατρός..... υπάρχουν πολλοί επιτήδειοι εκεί έξω που υπόσχονται λαγούς με πετραχήλια..... Οι περισσότερες γυναίκες έχουν πετύχει με λιγότερες από 3 προσπαθειες.

Σε ευχαριστώ γλυκιά μου για την απάντηση....εγώ πήγα σε ενα κέντρο ,δεν έκανα ραντεβού γενικά (μου τον σύστησε μια γνωστή)....λαγούς με πετραχήλια σίγουρα θα ακούσουμε...ελπίζω να πάνε ολα καλά για όλες που θέλουμε τόσο πολύ να γεμίσει η αγκαλιά μας....θεωρώ αν κάποιος δεν μπει στην διαδικασία δύσκολα σε νιώθει....είμαστε εδώ όλες μαζί για να στηρίζουμε η μια την άλλη....💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;; Εγώ κάθομαι στη βεράντα και πίνω καφέ και είδα μια καρδιά στον ουρανό και λέω θα την στείλω στα κορίτσια!! Την καλημέρα μου :-)

IMG_20210617_094358.jpg

Τελειοοοο!!!!!!!!!  Καλημεραααααααα 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Διάβαζα εδώ διαφορά στο forum κ μου γεννήθηκε η εξής απορια: βλέπω πως αρκετές κοπέλες έχουν κάνει 2 και 3 εμβρυομεταφορες μέχρι το θετικό αποτέλεσμα. Δλδ ακόμα κ στο στάδιο της εμβρυομεταφορας είναι δύσκολο να πετύχεις με την πρώτη; ακόμη κ αν είσαι κάτω των 35 ή έχεις καλά ωαρια; εγω θα πάω όπως γνωρίζετε για την 1η μου εμβρυομεταφορα μόλις μου έρθει περίοδος βεβαια μετα τη 3η μου ωοληψια κ με κατεψυγμένα. Αλλά απλώς σκέφτομαι αν κ στην εμβρυομεταφορα κάθε φορά που θα κάνεις αυξάνονται οι πιθανότητες επιτυχίας να είμαι προετοιμασμενη ότι μπορεί να χρειαστεί κ εδώ παραπάνω από 1 φορές για το επιθυμητό!!καλή συνέχεια σε όλες σας❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσακι μου για την απάντηση,απλά τρόμαξα χθες σήμερα είμαι πολύ καλύτερα μακάρι να είναι από εμφύτευση απλά δεν μου πέρασε καθόλου από το μυαλο γιατί λέω μέσα σε 25 ώρες και κάτι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο;! Τεσπά μακάρι να πάνε όλα καλά!! Εσύ πως είσαι;;

Όλα καλά θα πάνε...θα μας θυμηθείς...λίγη υπομονή. Αν υπάρχουν κάποιοι που σε καταλαβαίνουν αυτές είμαστε όλες εμείς εδώ μέσα...😀 Εγώ με τη βοήθεια του Θεού είμαι καλά... ούτε πως είμαι έγκυος... δεν καταλαβαίνω τίποτα...(αυτό βέβαια είναι και παγίδα γιατί αρχίζουν να μπαίνουν διάφορες ιδέες...). Περιμένω με αγωνία την Τρίτη που θα πάμε για καρδούλα! Θα είμαι 6w+5d. Προς το παρόν έχουμε το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος που θα ξεκουραστούμε λιγάκι περισσότερο... 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Διάβαζα εδώ διαφορά στο forum κ μου γεννήθηκε η εξής απορια: βλέπω πως αρκετές κοπέλες έχουν κάνει 2 και 3 εμβρυομεταφορες μέχρι το θετικό αποτέλεσμα. Δλδ ακόμα κ στο στάδιο της εμβρυομεταφορας είναι δύσκολο να πετύχεις με την πρώτη; ακόμη κ αν είσαι κάτω των 35 ή έχεις καλά ωαρια; εγω θα πάω όπως γνωρίζετε για την 1η μου εμβρυομεταφορα μόλις μου έρθει περίοδος βεβαια μετα τη 3η μου ωοληψια κ με κατεψυγμένα. Αλλά απλώς σκέφτομαι αν κ στην εμβρυομεταφορα κάθε φορά που θα κάνεις αυξάνονται οι πιθανότητες επιτυχίας να είμαι προετοιμασμενη ότι μπορεί να χρειαστεί κ εδώ παραπάνω από 1 φορές για το επιθυμητό!!καλή συνέχεια σε όλες σας❤️❤️

Καλημέρα κορίτσι μου δεν ξέρω τι λένε τα ποσοστά αλλά εγώ είμαι 28 στα 29 χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα και η πρώτη μου έμβρυο μεταφορά είχε χοριακη με μηδενικο αποτελέσμα !! Εσύ όμως θα σκέφτεσαι ότι θα πετύχεις με την πρώτη 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η geokou είπε:

Όλα καλά θα πάνε...θα μας θυμηθείς...λίγη υπομονή. Αν υπάρχουν κάποιοι που σε καταλαβαίνουν αυτές είμαστε όλες εμείς εδώ μέσα...😀 Εγώ με τη βοήθεια του Θεού είμαι καλά... ούτε πως είμαι έγκυος... δεν καταλαβαίνω τίποτα...(αυτό βέβαια είναι και παγίδα γιατί αρχίζουν να μπαίνουν διάφορες ιδέες...). Περιμένω με αγωνία την Τρίτη που θα πάμε για καρδούλα! Θα είμαι 6w+5d. Προς το παρόν έχουμε το τριήμερο του Αγίου Πνεύματος που θα ξεκουραστούμε λιγάκι περισσότερο... 😘

Αχχχ τι ωραία να περιμένεις για την καρδούλα του μωρού σου ,θα τρελαθείς με τον ήχο της είμαι σίγουρη,θα περιμένουμε λεπτομέρειες!!!! Εε βέβαια θα ξεκουραστείς και ειδικά εσύ θα πρέπει να ξεκουράζεσαι περισσότερο 😉 !!! Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αγάπη ,μακάρι να βγουν αληθινά 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;; Εγώ κάθομαι στη βεράντα και πίνω καφέ και είδα μια καρδιά στον ουρανό και λέω θα την στείλω στα κορίτσια!! Την καλημέρα μου :-)

IMG_20210617_094358.jpg

Πολύ όμορφο!!! Ευχαριστούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όπως είπε και η @anna_30 μπορεί εκεί που τα τεστακια δειχνουν άχνα μια μέρα ξαφνικός να δειξει θετικο🙏
    • Γι αυτο ειμαστε εδω κοριτσι μου!! η μια στηριγμα της αλλης!!! 🤗❤️ κι εγω μονο εδω στο φορουμ νιωθω οτι καποιος μπορει να νιωσει οπως νιωθω.. οσο και να με αγαπανε οι φιλες μου και οι ανθρωποι μου, αν δε το βιωσεις, δεν ξερεις πως ειναι...
    • Τελειααααα❤️❤️❤️ αρχικά ας μην προτρέχουμε γτ το θαυματακι μπορεί να ήρθε ❤️ αν δεν… τοτε πατε στα επόμενα πλάνα💪 από ότι κατάλαβα στον μεθεπόμενο κύκλο αν χρειαστεί που το απεύχομαι θα πατε με ενεσουλες γοναδοτροπινων και χάπια όπως έκανα και εγώ στη δεύτερη σπερματεγχυνση🙏❤️🙏 εύχομαι σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχαριστα κοριτσάκι μου❤️ 
    • Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα κ μίλησα σήμερα μ το γιατρό γιατί αν μ έρθει περίοδος τελικά τη περιμένω Κυριακή τ Πάσχα άρα θ έπρεπε ν προμηθευτώ χάπια και ν μάθω διαδικασία από πριν!  μ είπε πως κανονικά κάνουμε εξετάσεις 1 2η μέρα τ κύκλου ορμονικές και μετά ξεκινάμε τα χάπια 2η με 7η μέρα και μετά κάνουμε παρακολούθηση , κατι ενεσακια λέει γ ν πολλαπλασιαστούνε και μετά τη τελική ένεση γ ν σκάσουν!  αλλα επειδή πέφτει μέσα στο Πάσχα η περίοδος αν έρθει εμένα , γ αυτόν τον κύκλο θ πάρω μόνο τα χάπια τα serpafar πρωί βράδυ , και μετά θ ξεκινήσουμε παρακολούθηση !  αν είναι ένα μ λέει δν θ κάνουμε την ένεση την τελική! Αν είναι περισσότερα τότε θ κάνουμε και την ένεση , θα το δούμε εκείνες τις μέρες! Κ στον κύκλο τ ιουνιου μ είπε ν προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση!  Αυτα!!!! Σήμερα είμαι 7η ΜΤΩ δν έχω κανένα συμπτωμα , αλλά νιώθω πως έχω νεύρα και σαν μια σύγχυση εσωτερική , σν ν μην έχω υπομονή ένα πράγμα !    @Girly μουυυυυυ αγαπημένη μουυυυ φωτεινό μ πλασμα περιμένουμε νέα από το γιατρό! Αιντε σχολνα έχουμε πανηγυρια μπροστά μας , πρέπει ν είμαστε με κοιλιά είπαμε 😂😂🤰🤰🤰
    • Τι κάνετε κορίτσια μου?? @Demy93 τι έκανες τελικά με το δόντι? Όλα καλά ?  Εμείς πήγαμε γιατρο.. όλα πολύ καλά .. έφτασε το ένα κιλό η μπέμπα μας 🩷🩷
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...