Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Εμένα είναι η επέτειός μου ΑΛΛΑ προφανώς δεν το είπα για αυτό χαχαχαχα😁😁😁🤣🤣🤣

 

Είναι του Αγίου Συμεών προστάτη των εγκύων & των εμβρύων, των αγέννητων μωρών 🙏

Ε μετά από τόσα που άλλαξε η φίλη @twinkletwinlkleαν δεν είναι και αυτό σημαδιακό τι είναι??????

Εγώ είμαι  σίγουρη οτι αυτή είναι η τυχερή της 🥰

Υδροχοος είσαι εσύ καμάρι μου?

Που είναι το calendar @hope501να μας το θυμήσει να σου ευχηθούμε όλες μαζί δυνατά και να λάβεις όλη την θετική μας ενέργεια!!

Υδροχόος με τα όλα της! Μάλλον δεν έχω πουλήσει όση τρελλα θα πρεπε εδώ μέσα, είναι που μας έχει πάρει από κάτω με τα διάφορα…

στις πριν 1 ώρα, ο/η tina21 είπε:

δεν εχω να βαλω καρδουλες αρα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 

περιμενω αυριο νεοτερα, να δουμε ποσα προχωρησαν! εσυ ποτε εχεις υπαρηχο παλι; αυριο;

Πέμπτη μου είπαν να πάω, δεν ξέρω γιατί, κι εγώ αύριο νόμιζα. Ελπίζω να ξέρουν τι κάνουν 😜

στις πριν 45 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Εδώ είμαι 😀 Τα γενέθλια της @Lucia79 τα θυμάμαι γιατί αρχικά νόμιζα πως έχει 2/4, δηλαδή νόμιζα κριαράκι και εκείνη, αλλά το φόρουμ τα δείχνει ανάποδα. Επομένως θα σας κάνω υπενθύμιση 😁

Καλό μου εσύ! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Εμένα είναι η επέτειός μου ΑΛΛΑ προφανώς δεν το είπα για αυτό χαχαχαχα😁😁😁🤣🤣🤣

 

Είναι του Αγίου Συμεών προστάτη των εγκύων & των εμβρύων, των αγέννητων μωρών 🙏

Ε μετά από τόσα που άλλαξε η φίλη @twinkletwinlkleαν δεν είναι και αυτό σημαδιακό τι είναι??????

Εγώ είμαι  σίγουρη οτι αυτή είναι η τυχερή της 🥰

Υδροχοος είσαι εσύ καμάρι μου?

Που είναι το calendar @hope501να μας το θυμήσει να σου ευχηθούμε όλες μαζί δυνατά και να λάβεις όλη την θετική μας ενέργεια!!

Αχ καλέ με συγκίνησες με τον Άγιο Συμεών! Μακάρι να προστατέψει και τα δικά μου εμβρυακια!

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πάρα μα πάρα πολύ! Τουλάχιστον πάω με χαρά και συγκρατημένη αισιοδοξία για την ετ. Ειλικρινά σας το λέω,  αν δεν είχα εσάς θα πήγαινα με κακή διάθεση με αυτά που άκουσα. Εσείς καταφέρατε το "κακο" να φαίνεται καλό! Ειλικρινά σας ευχαριστώ και εύχομαι όλες μα όλες μας να ζήσουμε το θαυμα αυτήν την χρονιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ καλέ με συγκίνησες με τον Άγιο Συμεών! Μακάρι να προστατέψει και τα δικά μου εμβρυακια!

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες πάρα μα πάρα πολύ! Τουλάχιστον πάω με χαρά και συγκρατημένη αισιοδοξία για την ετ. Ειλικρινά σας το λέω,  αν δεν είχα εσάς θα πήγαινα με κακή διάθεση με αυτά που άκουσα. Εσείς καταφέρατε το "κακο" να φαίνεται καλό! Ειλικρινά σας ευχαριστώ και εύχομαι όλες μα όλες μας να ζήσουμε το θαυμα αυτήν την χρονιά!

Εννοείται να πας με αισιοδοξία!!!! Αναμένω να ακούω τα νέα από όλες σας που ξεκινήσατε.

@Lucia79 πως σου φαίνονται οι gonal τελικά?

@ΧΑΡΜΑ εσύ αν θυμάμαι είσαι σε δημόσιο για εξωσωματική ή κάνω λάθος?? Πώς πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Εννοείται να πας με αισιοδοξία!!!! Αναμένω να ακούω τα νέα από όλες σας που ξεκινήσατε.

@Lucia79 πως σου φαίνονται οι gonal τελικά?

@ΧΑΡΜΑ εσύ αν θυμάμαι είσαι σε δημόσιο για εξωσωματική ή κάνω λάθος?? Πώς πας?

Στη χρήση είναι πολύ απλές και εύκολες. Από χτες έχω κάτι ψιλό πονάκια αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο, θα δείξει τις επόμενες μέρες αν και πως θα εξελιχθεί. Το σημαντικό είναι να έχουν και αποτέλεσμα. Περιμένω πως και πως την Πέμπτη να δω τι θα δούμε από ωοθυλακια και οιστραδιολη. Αυτές θα κανεις κι εσυ τελικά ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lucia79 είπε:

Στη χρήση είναι πολύ απλές και εύκολες. Από χτες έχω κάτι ψιλό πονάκια αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο, θα δείξει τις επόμενες μέρες αν και πως θα εξελιχθεί. Το σημαντικό είναι να έχουν και αποτέλεσμα. Περιμένω πως και πως την Πέμπτη να δω τι θα δούμε από ωοθυλακια και οιστραδιολη. Αυτές θα κανεις κι εσυ τελικά ε?

Αυτές θα κάνω και εγώ ναι. Να τους πεις για τα πονάκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Αυτές θα κάνω και εγώ ναι. Να τους πεις για τα πονάκια. 

Και με τις μενοπουρ είχα, νομίζω είναι φυσιολογικό όταν διογκώνονται οι ωοθήκες αλλά θα το αναφέρω μεθαύριο ναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Εννοείται να πας με αισιοδοξία!!!! Αναμένω να ακούω τα νέα από όλες σας που ξεκινήσατε.

@Lucia79 πως σου φαίνονται οι gonal τελικά?

@ΧΑΡΜΑ εσύ αν θυμάμαι είσαι σε δημόσιο για εξωσωματική ή κάνω λάθος?? Πώς πας?

Καλησπέρα.... 

Καλα είμαι και εγω... Ναι καλα θυμάσαι. Στο Έλενα Βενιζέλου. Εκανα ωοληψια την περασμένη Δευτέρα με το χιόνι 🤣, καταψηξαμε αρκετά έμβρυα και περιμένω αυριο να μου ερθει περίοδος να ξεκινήσω υπέρηχους κτλπ....να παμε σε ετ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα.... 

Καλα είμαι και εγω... Ναι καλα θυμάσαι. Στο Έλενα Βενιζέλου. Εκανα ωοληψια την περασμένη Δευτέρα με το χιόνι 🤣, καταψηξαμε αρκετά έμβρυα και περιμένω αυριο να μου ερθει περίοδος να ξεκινήσω υπέρηχους κτλπ....να παμε σε ετ....

Με το καλό να υποδεχτείς τα μωράκια σου λοιπόν! 
εισαι ευχαριστημένη στο Έλενα με όλες τις διαδικασίες κλπ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Με το καλό να υποδεχτείς τα μωράκια σου λοιπόν! 
εισαι ευχαριστημένη στο Έλενα με όλες τις διαδικασίες κλπ?

Καλημερουδια.... Σε ευχαριστώ πολύ πολύ και εσύ ότι επιθυμείς με το καλό η ωοληψια σου. ❤️

Από το τμήμα αποβολων, τον ενδοκρινολόγο και της εξωσωματικής που πηγαίνω ειμαι σε ολα ευχαριστημένη, ένταξη δεν παύει να είναι δημόσιο έχει συν κ πλην κάποιες φορές αλλα οκ. 

Φιλακια 🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!

Ήθελα απλώς να δώσω συγχαρητήρια στο σύστημα πρόγνωσης καιρού της ομάδας!! Μέσα έπεσε!!! Μιλάμε για τρελό αέρα έξω..!! 

@Παρασκευαιδου, προσλαμβανεσαι!! Τα λεφτά βέβαια δεν είναι καλά, στο λέω.. αλλά τα παράπονα στο μαυρογατο!! 🤣🤣🤣

Κορίτσια μου σας διαβάζω ανελλιπώς και ας μη γράφω συχνα.. αγωνιώ μαζί σας και εύχομαι πολύ πολύ καλή επιτυχία σε όλες όσες κάνουν τη προσπάθεια τους!! @Lucia79, @twinkletwinlkle, @BlackCat, @tina21 και δεν ξέρω αν ξεχνώ τώρα κάποια άλλη.. σας στέλνω μπόλικη θετική ενέργεια να πάνε όλα κατ'ευχήν!!

Σας φιλώ και σας καρδουλώνω όλες!! 😘😘😘♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Χαχαχαχαχαχαχ εκλαψα🤣🤣🤣🤣🤣 μπα σε καλώ να μας βγει χαχαχαχχα 

Σε 3 μέρες βροχή όχι πολύ αλλά θα έχει βροχές:-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ βρε καλή μου μαυρόγατα! Πόσο με ανεβάζεις πάντα! Μακάρι! Μου αρέσει που υπολόγισες και ποιον μήνα θα γεννηθεί το παιδί .... χαχαχα

Και επειδή και εγω τρελή είμαι,  με έναν προχειρο υπολογισμό 2+9=11 το έβγαλα Νοέμβρη. Και λέω... αμάν ... σκορπιος... γιατί αν κάνω και όταν κάνω παιδι θα είναι αγόρι. Και λέω: "Και σκορπιος και αγόρι;" Ας κλαίνε οι συμπεθέρες από τωρα... Άντε λοιπόν να μαζέψεις και εσύ το εμβρυακι σου να κανεις επιτελους την ετ γιατί μην ξεχνιόμαστε, το δικό σου το αγοράκι σε περιμένει στα παγωμένα! 

Ε ρε και να μας διαβάζει κανένας λογικός ανθρωπος... θα λεει παει αυτες εδω το έχουν κάψει τελειως! 

 

01.02 2017 ήταν η περίοδος ναι ΠΗΤ είχα 08.11 . Τον έπιασα 14.02 και έχω έναν σκορπιο ... χαρά στο κουράγιο μου χαχαχ αλλά είναι έρωτας. Με το καλοοο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Κάλε τι είναι στις 3 φλεβαρη? Πάντως να ξέρετε στις 4 είναι τα γενέθλια μου!
Όπως και να χει @twinkletwinlkle η πορεία σου είναι προδιαγεγραμμένη! Εγκεκριμένοι μετεωρολόγοι, αστρολόγοι και λοιποί ειδικοι του mammyland έχουν ήδη μελετήσει την περίπτωση σου και προβλέπουν εγκυμοσύνη άμεσα! 
@Kiddo ευχαριστούμε κοριτσάρα μου για τις ευχές, αντε να δούμε άσπρη μέρα κι εμείς οι γερόλυκοι! Και σας περιμένουμε να ξέρεις! Εσένα και την άλλη την @condios!

Εγώ για αυτό το μήνα έχω αγκαζάρει την 
@BlackCat και πάμε χεράκι χεράκι. Πως να χάσεις άμα πηγαίνεις με την αρχηγό? Μας έκανε και ποδαρικό η @tina21 βέβαια οποτε έχουμε ξεκινήσει με επιτυχίες!

οσο για το μουρλοκομειο που λέγεται @Παρασκευαιδου, εγώ έχω προαίσθημα ότι θα μείνεις μόνη σου έγκυος κοπελιά! Θα μπεις μια μέρα εδώ και θα μας πεις, κορίτσια δε θα το πιστέψετε, πάνω που ήμουν ετοιμη να ξεκινησω, να σου το θετικό τεστακι!

Αυτα είχα να πω για σημερις!

Χαχαχαχ τρελοκομείο λέει.  Όχι τίποτα άλλο είναι και ο μήνας μου. Έτσι έγινε και με τον μικρο. Είχα κουφαθεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τα φώτα σας… Είμαι δεύτερη μέρα μετά την ετ (31/01) κ μου είπαν να ελέγξω την προγεστερόνη κ είναι 14,5. Δεν με έχει πάρει ακόμα ο γιατρός, αλλά μου φαίνεται υπερβολικά πολύ χαμηλή😕.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσια μου τα φώτα σας… Είμαι δεύτερη μέρα μετά την ετ (31/01) κ μου είπαν να ελέγξω την προγεστερόνη κ είναι 14,5. Δεν με έχει πάρει ακόμα ο γιατρός, αλλά μου φαίνεται υπερβολικά πολύ χαμηλή😕.

Σωστά! Δεν την θέλουμε κάτω από 30… Μην ανησυχείς θα σου αυξήσει αυτά που παίρνεις… Τι παίρνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Σωστά! Δεν την θέλουμε κάτω από 30… Μην ανησυχείς θα σου αυξήσει αυτά που παίρνεις… Τι παίρνεις;

Παίρνω 3 utrogestan των 200 την ήμερα κ μία prolutex. Με πήρε η μαία κ μου είπε ότι είναι οριακή κ μου αύξησε τις prolutex σε 2 τη μέρα. Ελπίζω να αυξηθεί, αλλά δεν μου είπε να κάνω άλλη μέτρηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/2/2022 at 2:56 ΜΜ, ο/η Kiddo είπε:

Θα σας γκαστρωσω πρώτα όλες και μετά εγώ..! 😂😂😂 Άλλωστε δεν θέλω να αφήσω μόνη και την αγαπημένη @condios!! Υπομονή λοιπόν και όλα θα γίνουν στην ώρα τους για όλες μας!

Τρελό καρδούλωμα μαυρογατουλα μου!!! ♥️♥️♥️♥️♥️

 @tina21 μου! ♥️♥️♥️♥️♥️

Εσύ και εγώ , εγώ και εσύ ,,,,μόνοι πάνω στη γηηηηηη,,,,ωωωωωωωω 

Όλα καλά ,,,, πάμε γερά σε όσες είναι σε αναμονή, σε όσες είναι σε αρχή για ετ και σε όσες ακόμα περιμένουμε!!!!!!!!!!!! 

Μεγάλη αγκαλιά για καλό μήνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα.... 

Καλα είμαι και εγω... Ναι καλα θυμάσαι. Στο Έλενα Βενιζέλου. Εκανα ωοληψια την περασμένη Δευτέρα με το χιόνι 🤣, καταψηξαμε αρκετά έμβρυα και περιμένω αυριο να μου ερθει περίοδος να ξεκινήσω υπέρηχους κτλπ....να παμε σε ετ....

Με το καλό εύχομαι. Όλα καλα να πάνε🙂

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

01.02 2017 ήταν η περίοδος ναι ΠΗΤ είχα 08.11 . Τον έπιασα 14.02 και έχω έναν σκορπιο ... χαρά στο κουράγιο μου χαχαχ αλλά είναι έρωτας. Με το καλοοο.. 

Ο Άγιος Βαλεντίνος είπε να σου φέρει αγάπη🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Παίρνω 3 utrogestan των 200 την ήμερα κ μία prolutex. Με πήρε η μαία κ μου είπε ότι είναι οριακή κ μου αύξησε τις prolutex σε 2 τη μέρα. Ελπίζω να αυξηθεί, αλλά δεν μου είπε να κάνω άλλη μέτρηση.

Αν θες την γνώμη μου να κάνεις μία φορά την εβδομάδα για να βλέπεις που κυμαίνεται… 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Παίρνω 3 utrogestan των 200 την ήμερα κ μία prolutex. Με πήρε η μαία κ μου είπε ότι είναι οριακή κ μου αύξησε τις prolutex σε 2 τη μέρα. Ελπίζω να αυξηθεί, αλλά δεν μου είπε να κάνω άλλη μέτρηση.

Τα τρία utro κολπικά φαντάζομαι ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια για δώστε μου τα φώτα σας. Έρχομαι αποψε Αθήνα από Κρήτη για να κάνω την ετ, αύριο Πέμπτη.  Έκλεισα να γυρίσω Παρασκευή απόγευμα.  Αλλά ο γιατρός μου εδώ μου είπε να γυρίσω καλύτερα την Κυριακή. Εσείς τι λέτε? Δεν είναι και το πιο εύκολο να μείνω μέχρι την Κυριακή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ρε κορίτσια για δώστε μου τα φώτα σας. Έρχομαι αποψε Αθήνα από Κρήτη για να κάνω την ετ, αύριο Πέμπτη.  Έκλεισα να γυρίσω Παρασκευή απόγευμα.  Αλλά ο γιατρός μου εδώ μου είπε να γυρίσω καλύτερα την Κυριακή. Εσείς τι λέτε? Δεν είναι και το πιο εύκολο να μείνω μέχρι την Κυριακή 

Γενικά οι 3 πρώτες μέρες μετά την ΕΤ είναι οι μέρες που πετυχαίνουμε εμφύτευση και θέλουν αρκετή προσοχή και ξεκούραση. Κι εγώ θα σου πρότεινα να μείνεις μέχρι την Κυριακή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ρε κορίτσια για δώστε μου τα φώτα σας. Έρχομαι αποψε Αθήνα από Κρήτη για να κάνω την ετ, αύριο Πέμπτη.  Έκλεισα να γυρίσω Παρασκευή απόγευμα.  Αλλά ο γιατρός μου εδώ μου είπε να γυρίσω καλύτερα την Κυριακή. Εσείς τι λέτε? Δεν είναι και το πιο εύκολο να μείνω μέχρι την Κυριακή 

Κι εγώ ξέρω αυτό που λέει @blueheart  εμένα ο προηγούμενος γιατρός πχ μου έλεγε τις 3 πρώτες μέρες να μη βγω καν απ το σπίτι. Ένα ταξίδι όσο ναναι είναι μια αναστάτωση, ποσο μάλλον αν πρόκειται να μπεις σε αεροπλάνο ή πλοίο που είναι απρόβλεπτο το κούνημα κλπ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Αν θες την γνώμη μου να κάνεις μία φορά την εβδομάδα για να βλέπεις που κυμαίνεται… 😉

Την επόμενη Τετάρτη έχω χοριακή, αλλά νομίζω πως θα πεταχτώ να την ξανά τσεκάρω Παρασκευή με Σάββατο. Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ρε κορίτσια για δώστε μου τα φώτα σας. Έρχομαι αποψε Αθήνα από Κρήτη για να κάνω την ετ, αύριο Πέμπτη.  Έκλεισα να γυρίσω Παρασκευή απόγευμα.  Αλλά ο γιατρός μου εδώ μου είπε να γυρίσω καλύτερα την Κυριακή. Εσείς τι λέτε? Δεν είναι και το πιο εύκολο να μείνω μέχρι την Κυριακή 

Εγώ κορίτσι πήγα Αθήνα την Κυριακή από Θεσσαλονίκη οδικώς (4,5 ώρες) έκανα την Δευτέρα την ετ κ φύγανε κατευθείαν για πίσω. Το είχα πει στο γιατρό κ δεν διαφώνησε. Το ίδιο επίσης κ η μαία, απλά μου τόνισε να μην σηκώνω βάρη κ να μην σκύβω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...